Een net Diensimeisle ot Aankomend meisje. BERICHT_VAN INZET. Schrale Neus PUROL C. G. Notaris JANSEN t t f S400.- geval van roodvonk geconstateerd. De voorjaarskeuring van spring- stieren zal o.m. voor deze gemeente plaats hebben in Oosterhout op 15 Maart a.s. MADE. Donderdagavond hield de pas opgerichte Jonge Boerenstand 'n druk bezochte vergadering in de vergader zaal. De Voorzitter van den Boeren bond, de heer J. Segeren, heette allen welkom en verheugde zich over den groei der jonge vereeniging, waarvan hij veel goeds voor de toekomst ver wacht. De geestelijk adviseur, Kap. Smits zegde een spreekbeurt toe over de Romeinsche kwestie. De verkiezing van een bestuur had tot resultaat dat gekozen werden: J. Vermeulen, Voor zitter, J. de Kroon, 2e Voorzitter, B. Segeren Hz., Secretaris-Penningmees ter, A. Benders en M. Horrevoets, Com missarissen. De arbeider J. van Schendel werd in de Biesbosch door de koude bevan gen en bewusteloos opgenomen. Gerui men tijd was men bezig voor men hem bijgebracht had. Van den werkman v. B. waren de ooren bevroren. - Donderdagavond vergaderde een groep van ca. 100 werkeloozen in Café Ant. van Alphen alhier. Uit hun mid den werd een voorloopig bestuur ge kozen, die hunne belangen bij de be trokken autoriteiten zouden bepleiten. Besloten werd een demonstratie te hou den met alle werkeloozen uit de ge meente en alzoo verschillende notabe len te bezoeken om deze voor hun idee te winnen. De aangeboden steunrege ling der gemeente werd niet geaccep teerd, daar ze niet voldoende geacht werd. Maandagmorgen had ten gemeente huize alhier een conferentie plaats tus- schen de werkeloozen en het dage- lijksch bestuur der gemeente. Terwijl een vijftal uitgetrokkenen boven hunne belangen bepleitte, stonden ruim 100 personen voor het gemeentehuis te trappelen van de kou. Daarna trok de lange stoet van menschen naar een der lokalen der openbare school, waar een vergadering werd gehouden. Bij de Maandag gehouden aanbe steding voor het bouwen van een R.K. Jongensschool te Kaatsheuvel, waren laagste inschrijvers de Gebrs. André en P. J. Rovers, aannemers te Made, voor de som van 34.500.Gunning vol gens bestek. Zij zijn tevens de laagste inschrijvers voor het bouwen van 52 woningen te Arnhem, voor een som van 134.560.—. De parapluiekoopman K. de Jong werd bewusteloos en verstijfd van kou de naast zijn fiets op den Noordschen- weg aangetroffen. Bij-de fam. v. d. N. binnengedragen bleek, dat hij een flin ke hoofdwonde bekomen had, die docjr den dokter moest worden genaaid. Bij Dr. Houpst kwamen 14 personen op het spreekuur met bevroren ooren. Onder de belangrijkste werken, waarvan de uitvoering dreigde door den brand van 't stadhuis te Leiden, te worden verlaat, behoort in de eerste plaats de bouw van de nieuwe Haven- brug. Op de desbetreffende oproepin gen van den directeur van gemeente werken aldaar, zijn thans ook verschil lende bescheiden, op dezen bouw be trekking hebbende, toegezonden. In verband hiermee is de bouw van deze brug thans gegund aan de firma A. Ver hagen uit Made voor een bedrag van 112,286. Met den bouw zal thans spoedig een aanvang worden gemaakt. DUSSEN. Zondag 24 Febr. a.s. hoopt de WelEd. heer Jos. van Steen, Wet houder alhier, zijn 75sten verjaardag te herdenken. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Bij Neusverkoudheid wordt de huid om en bij de neus pijnlijk en schraal; dit verzacht en geneest men spoedig met Doos 30, 70, Tube 80 cl. De heer van Steen zal dan ongetwij feld met genoegen terugzien op een welbesteed, arbeidzaam leven. Wij uiten hierbij gaarne den wensch, dat hij nog lang werkzaam moge zijn tot heil dezer gemeente, die immer in hem zoo'n eminent pleitbezorger vond. De hulpbesteller der posterijen L. alhier, kwam bij het erf oprijden van een boerderij in een hardgevroren spoor terecht, wat door de sneeuw on zichtbaar was, waardoor hij in een die pen sloot op het ijs viel. Geneeskundige hulp van Dr. de Boer moest worden in geroepen. Door den strengen vorst hebben ook hier enkele personen bevroren lede maten opgeloopen. 't Is een zeldzaam gezicht een tent te zien op de Maas, versierd met de Ne- derlandsche driekleur.; daaromheen krioelen de vele rijders en toeschou- GEMENGD NIEUWS. De koude. In Engeland. De bladen maken melding van ver scheidene menschen die buiten of in hun huis doodgevroren zijn. Een zeventigjarig hoenderfokker William Davis uit Trowbridge is Vrijdag in een sneeuwstorm ineen gezakt en op korten afstand van zijn huis omgekomen. In een eenzame hut in de afgelegen buurtschap Welsh Norton, in Here fordshire, heeft men een anderen zeventiger Charles Weston in zittende houding doodgevroren gevonden. Een vijf-en zestigjarig spekslager, Walter Walstrard uit Huil, werd dood uit de rivier by Beverlty gehaald. In een sneeuwstorm was hij verdwaald en te water geloopen Op de heide van Exmoor zijn ver scheidene gehuchten door muren van sneeuw in-en afgesloten Op sommige eenzame boerderijen hebben de be woners al een week lang geen ver binding met de buitenwereld Dart. moor en de aangrenzende hooge helde zullen nog in geen dagen te genaken zijn. In Devon is zooveel sneeuw geval- De nieuw benoemde inspecteur van politie te Waalwijk, dhr. N. J. Hoeben. nooit op schaatsen gezien heeft, kan men thans op de mooie baan zien zwie ren. Het ijs gemeten op de Maas aan Keizersveer bedroeg op zijn dunst 23 c.M., doch er waren ook plaatsen bij van ruim een halve meter. TILBURG. In de Vrijdagavond ge houden raadsvergadering deelde de wethouder voor sociale aangelegenhe den, de heer A. van Reijen mede, dat B. en W. van negen kloosters de toe zegging hebben gekregen, dat voor be deelden en werkloozen warme maaltij den beschikbaar zullen worden gesteld. Bovendien zullen vanwege het gemeen tebestuur bons voor cokes beschikbaar worden gesteld voor werkloozen en bedeelden. De raad verleende B. en W. onbeperkt crediet voor het handhaven dezer maatregelen, zoolang de koude aanhoudt. Op verzoek van den wnd.-voorzitter der R.K. raadsfractie, den heer mr. H. J. Scheidelaar, ging de raad hierna in besloten vergadering, ter bespreking van het beleid van B. en W. ter zake het gegeven ontslag aan eene woning- inspectrice. Na middernacht deelde de voorzitter mede, dat was aangenomen een motie uitsprekende het misnoegen van den raad, over het standpunt ter zake ingenomen door de meerderheid van het college van B. en W. Een motie-F. Donders, waarin wan trouwen tegenover het beleid van B. en W. werd neergelegd was met 20 tegen 2 stemmen verworpen. De heer C. v. d. Ven (R.K.) legde voorts de verklaring af, dat hem uit de besprekingen duidelijk was gebleken, dat de „rondgestrooide praatjes" ten aanzien van wethouder van Rijen ten dezen op laster berustten. De heer mr. Arts (R.K.) voegde hier aan toe, dat wethouder van Rijen, zij het te goeder trouw, onvoorzichtig in deze zaak was opgetreden. De heer Oostrijck (S.D.A.P.) sprak eveneens als zijne overtuiging uit, dat de heer van Rijen geheel vrij uit gaat en zijn optreden boven elke verdenking staat. De heer mr. H. Scheidelaar (R.K.) sprekende namens de R.K. raadsfractie, sloot zich volkomen aan bij degenen, die verklaard hadden, dat uit de be sprekingen was komen vast te staan, dat wethouder van Rijen volkomen vrij uit gaat, en dat de lasterlijke praatjes, welke de ronde deden, van allen grond ontbloot zijn. De heer van Nunen (arb. partij) had nooit aan eenige schuld van den heer van Rijen gelooft en was in die over tuiging door de gevoerde besprekingen gesterkt. Hierna sluiting. geweest. De bewering van Reuter dat Zater dag te Londen de dooi was ingevallen, wordt door de Zondagsbladen gelogen straft. Een kleine stijging in de temperatuur, zegt de Observer, leidde tot de ijdeie hoop dat het einde van de vorst op handen was. Op geen oogenblik wees de thermometer echter een hoogere temperatuur dan 27 gra den F. aan. In Noord-en Midden.Italië houdt de koude nog aan. Te Venet rijdt men schaatsen op de Lagune. De duiven van den St. Marcus hebben vreeselijk van de vorst te lyden en zijn reeds voor een deel doodgevallen van de kou De fontein van St. Marcus is door de vorst gebarsten. Ondanks de pogingen om het open te houden, begon Zaterdag zelfs het Canal Grande dicht te vriezen. Bij Cremona heeft zich het ijs in de Po gezet. In de Noordelijke Apeniinen vroor het hier en daar om de 20°. Op één plaats is zelfs een temperatuur van 28° C. opgeteekend. In verschillende plaatsen heerscht schaarschte aan levensmid delen en ziet men de vrouwen voor de winkels in de rij staan, net als in de oorlogsjaren. De aanhoudende koude maakt de wolven steeds bru taler. In de Campagna zijn zij reeds in de buurt van dorpen gezien en hebben zij huisdieren verscheurd. In de nabijheid van Ancona, waar de sneeuw buitengewoon hoog ligt,heb ben lawines groote schade aangericht. In West-Vlaanderen, waar de sneeuwlaag op sommige plaatsen 1 meter dik was, zijn verscheidene per sonen ten gevolge van de koude bezweken. Te Assebroeke by Brugge, is een kindje doodgevroren in zijn wiegje. Te Oostende vond men, 's-ochtends, twee jonge meisjes dood in haar bed liggen. Te Gent kwam een echtpaar, 78 en 76 jaar oud, op dezelfde wijze om het leven. Sinds 9 Febr. vriest het permanent. Het Amsterdamsche filiaal van het Kon. Metorologtsch Instituut te üe Bilt deelt het volgende mede: De aan het einde aer vorige week aangekondigde verbetering hield in zooverre aan, dat htdenmorgen over geheel Europa de negatieve atwijking 7° C. bedroeg tegen 8° C. op Zaterdag 16 en 12° C. op 13 Februari. Maai tntusschen ligt Scandinavië. Zuidoost Engeland en het geheele vasteland onder matige tot strenge of zeer strenge vorst. Te Clermont was de temperatuur 22° C onder normaal, in Noordoost-Duitschlard en deBaltische Siaten nam de vorst weer toe. De laagste temperatuur —35 gr C. 31 gr. F. kwam voor te Siensele. Sinas Zaterdag 9 Februari 20 uur is de temperatuur te Amsterdam onder het vriespuntin het voorjaar van 1895 bleef de temperatuur van 27 |anuari tot en met 16 Februarionder net nulpunt. Een origineele tocht van Urk naar Enkhuizen. Wat nog nooit tevoren heeft plaats gehad is gisteren gebeurd. Toen zijn nl. twee Urkers van hun eiland per fiets naar Enkhuizen gereden. Om elt uur vertrokken zij en te 1.50 uur waren zij te Enkhuizen aangekomen Zij zouden nog denzelfden middag terugpeddelen. Gistermorgen is van Urk een ijsvlet naar Schokland gegaan om de post te halen. Te half drie 'smiddagswas de post, die uit Kampen moest komen, daar evenwel nog niet aangekomen De bemanning van de ijsvlet zou daardoor waarschijnlijk op Schokland moeten overnachten. Op de reede van Viissingen liggen thans ongeveer 60 schepen, die in verband met onbevaarbaarheid der Westerschelde niet naar Antwerpen kunnen opstoomen, Deze schepen liggen daar omringd door een massa ijs, bestaande uit schotsen, die ook gezien vanaf de boulevards een in drukwekkend schouwspel opleveren. Zoover het oog reikt, ziet men niets dan ijs en nog eens ijs. De buiten haven ligt dan vol drijf ijs. waar tus schen door de mailboot der Zeeland en de booten van den Provincialen stoombootdienst manoeuvreeren. Over het ys op de Merwede mogen thans van Gorinchem naar Sleeuwijk geen auto's meer. Voor voetgangers en schouwen is een ander pad aangelegd, daar men het oude in de lucht laat vliegen om de ingevroren schepen te bevrijden. Op de Merwede bij Gorinchem is Zaterdag de vracht auto der Firma Kroes, op de Maas bij Boxmeer de auto van den vrachtrijder Brinkman door 't ijs gezakt en gezonken. De beide chauffeurs konden zich redden. Te Druten zijn gistermorgen drie jongens van 18 jaar op de Waal door het ijs gezakt en verdronken. Naar uit Moskou gemeld wordt, is de thermometer te jakoetsk tot 70 graden onder nul gedaald. Volgens olficieele berichten zijn 25 personen doodgevroren. Slachtoffer van de koude. Bij Enkhuizen is Vrijdag de 64-jarige vischventer D.V. op zijn wagen door de strenge koude bevangen en Zater dag aan de gevolgen daarvan over leden. Een schipbreuk. Volgens een telegram uit Melbourne, is het stoomschip Kanoura, dat tus- schen verschillende Australische staten vaart, bij het eiland Cleft in mist gestrand. De passagiers werden op een ander stoomschip overgebracht en de Kanoura is eerst vlot gebracht, maar daarna met een lading ter waarde van pd.st. 100 000 gezonken. De bemannir g is gered. Twee meisjes verbrand. By het carnavalsfeest te Tours kwa men twee meisjes te dicht bij de kachel, waardoor haar jurken in brand vlogen Het eene meisje is levend verbrand, terwijl het andere ernstige brandwonden kreeg. Een ongeluk. Naby Divaccia in de Karst is een locomotief met een wagon, die levens middelen bevatte voor de soldaten, die bezig waren den spoorweg van sneeuw te bevrijden, midden in een ploeg soldaten gereden. Twee onder» officieren en een soldaat werden gedood.Twee andere soldaten gewond. Een kazerne ingestort. Bij Monterey in Mexico is eergis teren een kazerne ingestort. Vele re- cruten die daar ondergebracht waren, werden er het slachtoffer van. Er zijn zeven dooden en 20 zwaargekwetsten. Gasvergiftiging. Zondagmorgen vond de eigenaar van den korenmolen De Eendracht te Alphen aan den Rijn zijn echtgenoote en zijn 18 jarige dochter bewusteloos te bed liggen, terwijl alle huisgenooten zich zeer onwel gevoelden. De woning bleek geheel met gas bezwangerd te zijn. Ondanks onmiddellijk ingeroepen hulp van verschillende doctoren is de vrouw vannacht overleden. De toe stand van de dochter Is zeer zorg wekkend. Varmorgen was het bewust zijn nog niet teruggekeerd Zij is later ook overleden. De oorzaak is een lek in de onder- grondsche gasleiding. Een gehard bader. Na een lange ziekte is te Maida Vale de 77 jarige Richard Ledger overleden, die te Londen een bekende figuur is geweest, omdat hij 45 jaar lang eiken dag van het jaar een bad in den Serpentine vijver in het Park had genomen Voor de laatste maal is hij er in September j 1. te water gegaan. Onlangs heeft hij nog verklaard, dat hij 18 000 maal van zijn leven in de open lucht gebaad of gezwommen had en *óór zijn ontbijt ongeveer 90 000 KM. had gewandeld om dit te kunnen doen. Na zijn bad ging hij aan zijn gewone dagelijksche werk bij een firma, die hij bijna een halve eeuw gediend heeft. Lange jaren is Ledger „captain" van de Serpentine- zwemclub geweest en de leden waren zeer trotsch op hun ouden aanvoerder Het koudste bad dat hij zich herin nerde, nam hij in 1891 toen het zoo hard vroor en zoo sneeuwde dat hij moeite had om zich weer aan te kleeden. ADVERTENTIëN. De Heer en Mevrouw LOEFF—BonGahrts geven met genoegen kennis van de geboorte van hun zoon JOSEPH. Drunen, „De Steegerf" 18 Februari 1929 42090 Heden overleed tot onze diepe droetheid, plotseling, in het St. Theresia-gesticht alhier, onze geliefde Moeder Behuwd- en Grootmoeder, PETRONELLA VAN LIER Weduwe van den Heer fienricus Cornelis Meulkens, in den ouderdom van 78 jaar. Breda Wed. M. Meulkens Haagh. Leeuwarden M, v. d Wetff— Meulkens. J. v. d. Weiff en Kinderen. Bergen-op-Zoom G. van der Vaart M. van der Vaart- Bresson en Kinderen. 's Hage Wed. J.Meu'kens- v. d Eijkel en Kinderen. Amsterdam A. Meulkens. M. Meulken-v. d. Zon en Kinderen, Waalwijk J. van Laarhoven- Meulkens. H. van Laarhoven en Kinderen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, voorzien van de H Sacramenten der Sterven den, onze innig geliefde, onvergetelijke Moeder en Schoonmoeder, Mejuffrouw JOANNA VAN DRUNEN Weduwe van den Heer Gerardus Cornelis van Delft in den ouderdom van 69 jaar. Made A. J H. M. van Delft. M B vanDelft-Reijnen. Waalwijk J. A C. M. van Delft, A. A. W. M. van Delft. J. H. A. M. van Delft. M. C. van Delft- de Graaff A. E. J. M. van Delft. Waalwijk19 Febr. 1929. Heden overleed na een kortstondige ziekte, onze innig geliefde vrouw en zorgzame moeder CORNELIA CLASINA BOEZFR geboren BONIS in den ouderdom van 37 jaar. J. BOEZER. M1ENTIE ADRI. JASPER. Waspik, 19 Februari 1929. De Heer en Mevrouw |OH. C. SPAPENS-Ketelaars en Kinderen zeggen U hartelijk dank voor de buitengewone be langstelling betoond bij hun 25-jarig Zaken jubilé en Zilveren Huwelijksfeest, waarvan de her denkingsdag zoo schitterend slaagde en die daardoor voor hen tot een onvergetelijke is gemaakt. 42086 Waalwijk, Februari 1929. Bij deze betuigen wij, ook namens kindtren en klein kinderen, onzen aller hartelljksten dank voor de zeer vele blijken van belangstelling ondervonden bij onze diamanten bruilojt, niet 't minst aan de buurtbewoners, maar verder ook aan allen die belangstelling toonden. Uit aller naam J. VESTERS. 42088 H. VESTERS— Stoelendreijer Kaatsheuvel, Februari 1929. vraagt voor directe diensttredlng EEN BEKWAAM ln- GEVRAAGD: van g g voorzien, in klein gezin Wasch buitenshuis. Mevr. CROON, Piusplein 6, Tilburg. 42093 te Waalwijk, bericht, dat het winkelhuis aldaar in de Stationsstraat, bewoond door den heer JOS. KNEPFLÉ is ingezet op De toeslag heeft plaats Dins dag 26 Februari 1029, des avonds 7 uur In het Hotel „DE TWEE KOLOMMEN" te Waal- wijk. 42094 v-v v MEVROUW roeit RATTEN en MUIZEN radicaal uit. Doosjes 50 cenl en /.- Bij alle Drogisten

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 3