w. s. c. """burgerlijke stand. Bezoekt hedenavond de Jaarvergadering van het Wlt- Gele-Kruis. BINNENLAND. De Koningin-Moeder naar Engeland H. M. de Koningin—Moeder zal Donderdag in strikt incognito de ten toonstelling van de Nederlandsche kunst te Londen bezoeken. H M. ver trekt daartoe Woensdagavond uit Rotterdam met de boot van de Bala- vterlijn, die door de directie ter be schikking van H M. is gesteld en zal met dezelfde boot Donderdagavond weer uit Londen vertrekken, zoodat zij Vrijdagochtend te Den Haag terug gekeerd zal zijn. Een Nederlandsche regeerings- verklaring. Minister de üeer neett gistermiddag in ae Tweede Kamer üe volgende verklaring atgelegd: Mijiineer uc voorzitter. Naar aan. leiding van net diep treurig incident dat ue laaisie tien dagen de goede verstarrdnouding tusscnen de volken dreigt te verstoren, wensent de regee ring een verklaring at te leggen. Zij wcusent daaroy in de eerste plaats mede te deeien, in hoever zij zelve in de zaak gemoeid is geweest. ue eerste maai, dat ik persoonlijk van de zaak hoorde was op Vrijdag avond, 22 FeDruan, te kwart over eit, toen as munster van öuiienlandsche zaken my bezocht en mededeelde, aai oiykens door hem verkregen in- licnting den vo.genden avond, Zater dag 2d Februari, een opzienbarend stuk verschijnen zou in het Uirechtsch uagoiad. uaar hij den volgenden ocniend naar Londen zou gaan voor een bezoek aan de tentoonstelling, stelde hij er prys op mij daarop voor te bereiden. Hij deelde verder mede, dat du stuk ecu paar weken geleden door den hser van Beumngen te Rot terdam in orginali aan den secretaris generaal van zijn departement was vertoond, terwijl een atschrifidaarvan was asflrergeiaien. Dit afschrift was hem vertoond, riy had het voor onder zoek in deskundige nanden gesteld en m afwacniing daarvan geen aan leiding gevonden aan de zaak verder aandacht te wyden. Later had nem een mededeeling van net Handelsblad beretks, dat hei document aan dai orgaan ter publi catie was aangeoodett, maar dat hei du geweigerd nad. Dien zeilden dag Vryaag 22 Fcoiuan had hy echter vernomen, aai het den vol geirden avond in net Uuecnisch Dag blad zou veiscnijiicn. Door mijn ainoigeaoot en mij weru dit vojiuiizicni in nooge uiaie Ge treurd, maar wij waren ociuen over tuigd dat gecir ingiypen van de regeering puoiicatie zou voorkomen. Het eenige, wai gedaan kon worden, was de ouiteniandscne rcgeeringen onmiddellijk in de geiegcnneiu ie stellen zich olficieei tegenover onze regeering te verklaren en op üie wyze de scnadeltjke werking aan de puon catle zooveel doeniyk te ontnemen. Een onvriendelijke bedoeling was hierbij natuurlijk uitgesloten. Dat biyki ten overvloede uit het feit, dat, waar het verzoek om iniormatie slechts gericht was tot de beide regeeringen, wier generale staven volgens het document zouden heboengeconfereerd, reeds zeer kbrt na de publicatie dc Engeische regeerir.g, die ook in het document was genoemd, eigener be weging aan onze regeering de infor matie kwam aanbieden, weike aan de beide andere was verzocht. De regee ring heeft den inhoud van de ingekomen antwoorden aan de Kamer medege deeld in antwoord op de scnrlftelyke vragen van den heer Heemskerk. Verdere bemoeienis heeft de regee ring met het document niet genad, afgezien dan van een voorloopig onderzoek, na de publicatie ingesteld door den minister van justitie. De regeering voegt hieraan toe, dat 3ij overtuigd is, dat ons land van geen enkele andere natie eenig gevaar bedreigt, en zij spreekt den innigen wensch en het vurig vertrouwen uit, dat deze rampzalige dagen spoedig zullen zijn vergeten en dat ons volk, na de droeveervaring, thansopgedaan, zich meer dan ooit zal voornemen, alle kiem van internationaal wantrou wen uit te bannen en in de oude vriendschap met de andere volken samen te werken aan den opbouw van vrede en welvaart. Na bovenstaande verklaringuitte de Kamer haar instemming door applaus. De geheele regeering was daarbij tegenwoordig. „De Rotterdammer" betreurt het dat een zakenman als Van Beuningen de diplomaat gaat spelen en zich met spionnen ophoudt Dat voorspelt vooral inzake de Rijnvaart niet veel goeds bij de toekomstige onderhandelingen. Het „Handelsblad" erkent dat men de dupe is geworden van machinaties. Het „Volk" bacritiseert heftig den minister van Buitenlandsche Zaken en de „Maasbode" prijst het dat de toestand nu veei zuiverder Is geworden. SPÖRT. Na een rustperiode van circa drie maanden, zal a.s. Zondag W. S. C wederom een thuiswedstrijd spelen en staat vastgesteld de plaatselijke ontmoeting tusschen W.S.C. en R.W.B. H.E.C.—S1TTARD 6-2. Na negen weken gedwongen rust is er Zondag j i. weer gevoetbald Kunnen worden, hoewel wij er zelis niet op voorbereid waren daar het verleden week nogal hard gevroren neeli en de NVB onr nog wel mindere redenen de wedstryden aflast. Het schijnt echter dat ze in den Haag er genoeg van Kregen om weer aile wedstryden uit te stellen, want ze nebben het thans aan de betreffende consuls overgelaten om te beoor- deelen ot er gespeeld kon worden ot niet, zoodat nu tenminste die wedstryden aoorgegaan zyn waar de velden net toelieten. Het HEC terrein was zeits uit stekend zooaat de voor ons eerste cinal vastgestelde wedstrijd legen bittard ook door kon gaan en de HEC-ers gelegenheid kregen om haat eersten wedsttya in S9z9 te speten^ Een aanvang is dus weer gemaakt en we hopen aai er tnans niets meer tusschen Kornt, zoodat nel programma 'tot afgewerkt Kan worden. Die in de meening verkeerden dat net spel door ue lange rust niet veel itaats zou bieden is, wat HEC betreft, al neei Oedrogen uitgekomen, aaai net door naar vertoonde spei, hoewel niet naar oeste, toen nog neei goeü ie noemen was en wy naar we) siecnterc wedstrijden zagen speten. Sittard neett Zondag j). onder vonden dat HEC nog niet zoo'n ge makkelijke tegenstander is dan wei uit net rangiystje mocht blijken. De uitslag van 6—2 geett, hoewel beide eitiallen tot voor dezen wedstrijo netzelfde aantal punten hadden, toch wel aan wie van beide sterker is. Over den wedstrijd val! weinig te zeggen. HEC was nagenoeg geregeld in de meerderheid en wist dit dan ook door doeipunien uit te drukken. Voor de rust moest de keeper van Sittard reeds vierjnaal visschen.terwiji er maar een tegenpunt gemaakt werd en dan nog doordat onze keeper den bal niet vasthield ert deze voor de voeten van een aanstormenden speler terecht kwam, die de kans niet onbenut liet. Na de rust maakte HEC nog twee goals en Sittard een, terwyl de rest van den tijd niet veel meer te zien gaf daar Sittard zag dat het een ver toren partij speeide. De belangstelling was, het ijsvermaak en de geringe publiciteit in aanmerking genomen, zelfs nog groot. A s. Zondag zal de return-wedstrijd gespeeld worden. Of Sittard revanche zal kunnen nemen is nog een vraag Naar hun spel van Zondag j 1. te oordeelen niet, maar misschien kunnen ze ook nog wel beter, terwijl het eigen terrein ook wei iets in de weegschaal legt. De HEC-ers moeten daarom dezen wedstrijd maar niette licht opnemen, want dan zou het wel eens verkeerd uit kunnen loopen en dat is minder gewenscht. HET ZUIDEN. Ie klasse. NAC-PSV 1-5 2e Klasse A. Dongen Bredanïa 5—1 Alliance—RBC 1-2 Vlisslngen—Breda 1—3 2e klasse B. HEC—Sittard 6-2 De Valk—Helmond 1-0 2e klasse C. Staatsmijn Hendrik—Paltmig 2—3 3e klasse B. ZIGO-Hero 1-1 Boeimeer—De Muggen 3—3 3e klasse C. Helmondia—Sportver. 1907 Reserve le klasse. PSV 2—De Valk 2 1-0 Reserve 2e klasse A. NAC 3-Dosko 2 1-1 RECHTSZAKEN. GERECHTSHOF. Het rn.es. H. D. K., arbeider te Gen deren, ver scheen in lioog,er beroep. Verdachte stond voor de Pol R. te 's Bosch terecht ter zake, dat hij op 11 Augustus 1928 te Eethen, Nicolaas Schilders heeft geslagen en op den grond geworpen en opzettelijk gemel- den Schilders met een mès heeft gesto ken of gesneden en daardoor bloedend verwond. Verdachte werd te dier zake veroor deeld tot 30.-boete of een maand hechtenis. Na getuigenverhoor requireerde de adv.-gen. tot bevestiging van 't von nis. Vonnis bevestigd. A. v. d. W„ arbeider te Herpt, was door het Kantongerecht veroordeeld wegens diefstal van hout op 13 Aug. 1928 gepleegd en kwam van zijn von nis in verzet. De rechtbank uitspraak doende, bevestigde het vonnis en ver oordeelde verdachte tot 30.boete. Diefstal cn heHng. W. A. v. E., mandenmaker te Vlij men, dat hij op 30 Sept. 1928 te Vlij men met het oogmerk van weder rechtelijke toe-eigening heeft weggeno men een portemonnaie met ongeveer 30.eigendom van M. Kivits. Vanwege het O.M. zijn 3 getuigen gedagvaard. Eisch 40.boete, uitspraak con form. G. K., mandenmaker te Vlijmen, dat hij op 30 September 1928 te Vlijmen opzettelijk van W. v. Engelen door dezen diefstal verkregen geld als ge schenk heeft aangenomen. Vanwege liet O.M. zijn 4 getuigen gedagvaard. Conform den eisch vrijge sproken Diefstal met inbraak. De behandeling werd voortgezet van de strafzaak tegen A. A. v. d. S., kell- ner te Heusden, verdacht ter zake dat hij in de woning van zijn oom Van dei- Staak te Heusden op 2 Maart 1928 heeft ingebroken en er een kistje met inhoud aan geld en polissen heeft ont vreemd. Verdachte liet zich na den diefstal per auto naar den Bosch bren gen, waar Hij logeerde onder valschen naam en daags daarna de wijk nam naar Brussel. Daar kwam hij in een dancing in aanraking met den kellner Kuipers uit Nijmegen, aan wie hij zijn avontuur verhaalde en die in Neder land het oververtelde aan den wacht meester der marechaussée Warmenho- ven te Den Bosch. De rechtbank; had den verdachte, die voor liet Gerechtshof niet verschenen was, vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. Na getuigenverhoor achtte de Adv.- Gen. het ten laste gelegde bewezen en eischte wegens diefstal met braak te gen verdachte 1 jaar en 6 maanden ge vangenisstraf met last tot gevangen neming van verdachte. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 5 Maart '29. Jaarvergadering R.K. Werk<>iedenver. Zondag 3 Maart j-L hield de R.K. Werkliedenvereen. met hare neven instellingen, haar algemeene jaarver gadering. De dag werd begonnen met een H. Mis ter intentie van de veree- niging en een H. Communie ter eere van St. Jozef. Des avonds werd in de groote zaal van het Patronaat de vergadering ge houden, die zeer druk bezocht was. Na een kort openingswoord van den voorz., dhr. J. Pols, werd aan den HoogEerw. Heer Pastoor, Mgr. Völker, het woord verleend. Zijn HoogEerw. sprak hartelijke woorden van waar deering voor de trouwe organisatie mannen, die overeenkomstig de lei ding der Kerk medewerken om goede, gezonde maatschappelijke toestanden te scheppen en tegelijk daarbij Geloof en Godsdienst te steunen tegen de be strijding van socialisme en communis me. Spr. spoort aan een apostel te worden in Roomsch verband, waardoor de vereeniging nog in kracht zal toe nemen, tot heil der Kerk, tot heil van De Voorz. dankte; Z.H.E. en besprak vervolgens de gewestelijke meeting die op 7 April a.s. voor West-Brabant te Tilburg zal gehouden worden, met het onderwerp„Verlossing uit het Prole tariaat". Hij deelde nog mede, dat voor de vacature van het bestuurslid J. v. d. Besselaar tot 17 Maart candi- daten kunnen worden gesteld. Hierna kregen we een mooi zang nummer van het bekende duo C. v. Dongen en. W. Berzeveld, die oïider begeleiding van F. v. d. Ven het „Ave Maria" van Beitjes met veel gevoel weergaven. Bij ontstentenis van den secretaris werd het verslag der gedane werkzaam heden uitgebracht door A. Kops. Bij zonder werd gememoreerd de groote deelname aan de meeting te 's Bosch. Verder de oprichting van een R.K. Kies vereeniging. Daarna kwam de Penningmeester C. Gubbens aan het woord, die een model- boekhoudersverslag gaf van de inkom sten en uit£hven. Het financieel beleid schijnt goed gevoerd te zijn, want niet tegenstaande samen met de vakvereen. een schrijfmachine was aangekocht, bleef er toch nog een batig saldo te vermelden van 485.91. Het café werk te met een nadeelig saldo van 159.16. De heer Roestenberg zette den stand van zaken uiteen omtrent Herwonnen Levenskracht. Wij hebben thans 152 leden bij de vrijwillige stuiversactie, waarvoor Jan Sips zoo ijverig de pro paganda voert. Aan het Hoofdbestuur van H. L. kon worden opgezonden de som van 485. Voor plaatselijk gebruik werd aange kocht een lighal met stoel. De barakwedstrijd leverde een zoet winstje op ten bate van de plaatselijke actie, maar de Bloemendag kan 'n vol gend jaar beter zijn. Van de leesbibliotheek gaf W. Damen een overzicht. In het afgeloopen jaar werd 19 maal zitting gehouden om aan de leden boeken te verstrekken. In 't geheel werden uitgeleend 2900 stuks. Voor de Centrale Volksbank trad op de agent J. Beer ens, die uiteenzette dat men voor gewone spaargelden 3 rente trekt en met 3 maanden opzeg ging bij de beleggingskas 4 In totaal werd thans een bedrag van ruim 7000 gulden genoteerd aan spaargelden. Bij ons agentschap van de Levens verzekering Concordia zijn thans 358 personen verzekerd. Ons R. K. Doktersfonds telt thans 1274 verzekerden. Hiervan zijn 183 ge zinnen bij Dr. Vercauteren en 122 bij Dr. de Both. Daarna verstrekte B. Vesters de ge gevens van ons „Eigen Huis". De afdee- ling bestaat thans VU jaar. Twee hui zen zijn reeds gebouwd en nog 2 in aanbouw. Bij het rapport van het adviesbureau deelde dhr. Roestenberg mede dat in 115 gevallen gratis voorlichting en hulp werd verleend 45 gevallen liepen over belastingzaken, 30 over invaliditeitsren- te en 4 over successierechtzaken. Dan gaf W. Damen als voorzitter van het R. K. Ziekenfonds eenige betreffen de mededeelingen. Ontvangen werd aan contributie 6356.82, terwijl aan zie kengeld werd uitgekeerd 4718.02. In het fonds zijn 283 gezinnen met 1274 personen opgenomen. De heer Lamaker, bestuurslid der Centrale Ziekenkas te Utrecht, gaf vervolgens een uiteenzetting van de toeslagverzekering, in verhand met de fabrieksziekenkassen. Omtrent de opgerichte fabriekszie- kenkas ter plaatse, werd een uitvoeri ge gedachtenwisseling gehouden. Uit de vergadering werd gewezen op de willekeur, waarmede fabrikanten op het einde van de week de contributie van het loon inhouden. Er werd in overweging gegeven voorzichtig te pro testeeren. Nadat de Eerw. Adviseur een woord van dank had gesproken en de heeren C. van Dongen en W. Berzeveld nog eenige nummers hadden gezongen, werd door den Zeer Eerw. Heer Smits, oud-kapelaan van Kaatsheuvel, een interessante lezing met lichtbeelden gehouden. Z. Eerw. beschreef zijn reis door Zuid—Duitschiand en illustreer de bijzonder de beroemde passiespelen van Oberammergau. Het was een prachtig geslaagde avond AGENDA'S. WAALWIJK, Donderdag 7'/4 uur. Lezing door den ZeerEerw. heer A. Schelstraete, .De Triomf van het H. Sacrament," (met lichtbeelden) in den Gildenbond. Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8 '/2 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Zaterdag 3'/a uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafei „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. GiMENGD NIEUWS. Te Schlaifhausen in Beieren heeft de zoon van den burgemeester Brendel gisteren na een woorden wisseling met zijn vader 6 revolver schoten op dezen gelost. Een schot trof den vader doodelijk. De dader is De heeren G. Spanjer, E. Bak. ker en J. Thomas, die Zunaag per auto van rieereriveen via Zwauchaan over het Wadaenijs een uusiapjt naar Terschelling hadden gemaakt, ver trokken om twaalf uur weer van hier om den terugtocht ie aanvaarden. Halveiwege de Futsche kust zakit ue auto plotseling aoor het ijs en ver dween in de diepte. De heeren Span jer en Thomas, die voorop zaten, konden zich met moeite renden. De heer Bakker, die binnen in zat, kon er niet zoo gauw uitkomen en is verdronken. De heer Thomas deed nog heldhaftige pogingen om den neer Bakker te teaucn en dook tot driemaal onder water, heiaas tever- geeis. De heer E. Bakker was 24 jaar en onderwijzer aan de Chnsteiyke schooi te Oudeschuol by Heerenveen. Hij was, evenais de heer Spanjer, een Terschclimger. De heer Thomas chauf feer de. Zy waren naar het eiland overgestoken om een familiebezoek te brengen. Het bericht van het ongeiuk ver wekte hier grooie ontsteltenis. Vele Terschelllngeis waren per fiets naar den overkant Onmiddellijk nam de burgemeester maatregelen om hun, die op het eiland waren, het terug gaan over het ijs te beletten. Onge veer 200 Friezen, die naar hier waren overgestoken, moesten met den ijs- breker Volharding, geassisteerd door den ijsbreker Botnnt, die den dienst met Harlingen onderhoudt, terug- keeren. Vele Terschellingers, die toen het ongeiuk gebeulde nog op de Friesche kust waren, zyn naar Harlingen ver trokken om vandaar meiden ijsbreker terug te keeren. Dat het ijs plotseling onbetrouwbaar werd, vindt zijn oor zaak in hei teit, dat het water hoog was, doordat de wind van het oosten naar het wesien was geioopen en door den sterken stroom. in net militaire arsenaal te Sofia is in de vuurpyialueeirrig orand uit gebroken, die z;cn tengevolge van de onlplulfliig der licnt DiandDait Sloffen met grooie sneineid over net genccie gebouw verspretüue. Brandweer en suldaten waren het vuur spoedig meester, maar ae sneue uitbreiding van den brand over het geneele gebouw was oorzaak dat 28 arbeiders tengevolge van ae btkonien ernstige branuwonuen net leven ver loren. f waait anderen konden slechts met oyna Oovenmcnscnelyke pogingen worden gered. Zaterdag is het 5 jarig kind van den heer F. Trynes te öeringen onaer de raugeerenae lucumouei van ae Ltmb. Tram geraakt en op stag geaood. Naotj l Stoomgemaal le Kampen zakten Zaierdagmiuuag twee knapen door het ys. Ue lU-jange N. naa de tegenwoordigheid van getst aarr de scnotsen hangende, met een rooden zakdoek te zwaaien, hetgeen van verre ae opmerkzaamheid uok. Vete men- schen snelden te huip, waaronüei de beide vaders, die terstond in bet diepe waler sprongen. Met zeer veel moeite werden de vier drenkelingen op het droge gebracht. Gp net Pampus was Zondag een druk verkeer varr schaaistniijutis en wielrijders vanat Amstcioam tn Mui ten naar Marken Tusschen du eiland cn Uudam zakte een vrachtauto aoor tiet ijs en oleet er met aen moior oovenuit steken. Om verder zinken te voorkomen is het voertuig met een anker aan het ijs vastgemaakt. Er zijn echter geen middelen om het te lichten. Een botvtsscher op Pampus zag Zaterdagavond bij piküoi ker zieh in gevaar gebracht door het passeeren van tien auto's vanaf Maiken naar den Gooischen wal. Zondagnacht te halfeen vervoeg den zich teWykbij Duuistede eenige personen met een auto aan het veer- nuis die den overtocht wenschien te maken over het ijs van de Lek, naar de Beluwe. De veerman ontried hun dit ten sterkste, doch men scheen haast te hebben en de auto reed het ijs op, mei het gevolg dat hij er na korten tijd doorzakte. Van de inzittenden is tol op heden niets meer vernomen, □e portieren van den auio stonden echter open, zoodat vermoed wordt, dat zij zich zelf hebben kunnen redden. Zondag zijn op de Gouwzee bij Marken vier auto's, waaronder een autobus met negen inzittenden, door het ijs gezakt. De autobus is in de diepte verdwenen en de inzittenden konden slechts met de meeste moeite gered worden. Door het stukslaan van de ruiten hebben de negen passagiers die allen op het droge gehaald konden worden, kwetsuren aan de handen bekomen. Op Marken zijn zij door een dokter verbonden. De inzittenden van de drie andere auto's, die door het ijs gezakt zijn, kwamen er zonder kwetsuren af. Er waren gisteren, vermoedelijk den laasten ijszondag, zeker wel 501) aulo's en naar schatting 20.000 menschen op de Gouwzee. Te Honau bij Kehl heeft gister- nacht de arbeider Kari Schafer zijn vrouw, zijn 17 jarige dochter en zijn schoonmoeder met een scheermes den hals afgesneden en nadien zelimooid gepleegd. Men denkt dat de man, die gunstig bekend stond, in een vlaag van waanzin heeft gehandeld. Hij was HERTOGENBOSCH. Dinsdas hoeft hier de R.K. Dloc. Middenstandsbond vergaderd. Wegens ziekte van den voorzitter, den heer Jos. Meijring, werd de vergadering geleid door den vice-voorzitter, den heer C. A. van der Waarden uit Nijmegen. Medegedeeld werd dat de heer ir. Luijk te Til burg ontslag heeft genomen als secretaris en hoofdbestuurslid. Het financieel verslag over !928 wees een "tekort aan van 700. Aangezien geble ken is, dat het platteland er veel prijs op steil, werd de kwestie van hetaanstellen van rechtskun dige adviseurs en accountants nogmaals aan de orde gesteld. Het hoofdbestuur kreeg machtiging deze zaak te regelen zooais gewenscht is gebleken. De be doeling is vijf juridische adviseurs aan te stellen, nl. te 's Hertogenbosch, Nijmegen, Tilburg, Eind hoven en Helmond. De plattelandsafdeel in geil kunnen zich daarbij aansluiten. De steden, die reeds een adviseur hebben en degenen die er nog een zullen aanstellen, zullen zich nader met de plattelandsaf deelingen verstaan. Intussclien zijn deze niet verplicht zich te wenden om advies lot een bepaalden advocaat; men kan gebruik maken van het advies van een der vijf rechtskundigen. Ieder lid van den bond kan dus gaan bij een der vijf, welken men wenscht. Over onderdeelen zal het hoofdbestuur zich nog nader beraden. De kwestie van aanstelling van accountants werd voorloopig uitgeschakeld. Dr. van Beurden hield een inleiding over be spreking tusschen consumenten en winkeliers door contractcommissies. Bij het debat bleek er geen groote ambitie voor te bestaan. Dr. van Beurden hoopte dat af deelingen die er iets voor voelen, in die richting iets zullen doen en het resultaat in de volgende, vergadering meedeelen. Uit het rapport van den propagandist Röling bleek, dat er 20 nieuwe af deelingen in 1928 zijn opgericht. Mr. van Hellenberg Hubar wekte op tot samen werking van de middenstanders in den strijd te gen de warenhuizen en filiaalbedrijven. Verder hield hij nog een inleiding over de re geling der Ziekteverzekering. Spr. deelde mede, dat de R. K. Middenstands hond een bedrijfsvereeniging ter uitvoering van de Ziektewet zal oprichten, waarin deze bond de werkgevers zal vertegenwoordigen en de R. K. Werkliedenbond, het N. V. V. en liet Christ. Nat. Vakverbond de werknemers. Medegedeeld werd dat het hoofdbestuur diligent is geweest om verslechtering van het handels avond onderwijs te voorkomen. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 5 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 177 paarden, 11 veulens, 9oo magere runderen, 832 vette runderen, 264 vette kalveren, 1771 nuchtere kalveren, 66 schapen ot lammeren, 40 biggen, 8 bokken of geiten, 12 over- looners. Prijzen per i kilo; koeien 27132 ct., 3943 ct., 50—52 ct.óssen 38 ct., 41—44 ct., 47—50 ct.; stie ren 37 ct., 40 ct., 44—45 ct.; kalveren 571—624 ct., 70—75 ct., 80—85 ct. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 200405, stieren 110—480, paarden 200—3-0, slachtpaarden 100-190, hitten 100—170, veulens 80—110, fok nuchtere kalveren lo—23, slacht nuchtere kalveren 79.50. kalfkoeieh 200 400, pinken 90—140, vaarzen f 150225, biggen 1015, per week 1.701.90. WASPIK. Over de maand Februari 1929. Geboren: Maria .7. d.v. Johannes Okkers en Maria Schou ten Cornelis z.v. Willem van 't Geloof en Adri ans' Ligthart. Andrie z.v. Marinus Vermeulen en Johanna van den Hout. I.ambertus Johannes z.v. Adrianus J. Pols en Cornelia M. dc Leeuw. Overleden Cornelia Bonis echtg. van Jan Boezer 37 jaar. Adriana P. Kuijsters 20 maanden. Marinus J. Meijs 1 jaar. Josephina C. Kuijsters 7 maanden. Maria A. Lips echtg. van Hubertus C. Smits 68 jaar. <4 n,f> /-v n m ml/» l* f

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6