Adierteerl io dit filai LAATSTE WEES der GROOTE OPRUIMING De Koningin u\ Elecirische Ulaschmachines Marktberichten. VERHURING. Notaris JANSEN Bierlaagh.van der Heijden verhuren H. VAN BOMMEL-U/OLF KAATSHEUVEL. zich meer verdiept in het geestelijk wereldje kunnen thuis voelen. Ook zieieleven, zal blijmoediger den strijd om net oesiaan voeren! De huisvader die zien wijdt aan de oelangen zijner ecnigenoote en kinderen, zal meer heil ervaren door reiner, preuiger samenleving, door hechter Oand en gemeenschapszin, de huisvader die een goed voorOeeld geelt, zal meer navolging vinden Oij zijne kinderen. Sctuijver dezes gum den man den borrel, maar mei den borrel den man, alles op zijn tijd. Thans geen overbodige zucht tot uitgaan, tot herbergbezoek, önji waar gij oehoort, aan den nuisenjüeu naard houdt Uwe kinderen om U henen, ziet het U zoo gezellig mogelijk te maken. Waarachtig uw loon wordt zuur genoeg verdiend, besteedt net voor een flink middagmaal; weer de onge zelligheid in uw woning, maak van uw huis een lustprieel al is het nog zoo eenvoudig, gedenk het dicnters- woord: Arm en nederig is mijn huisje, doch de lietde woont er in. Zie deze schoone deugd te ver meerderen tot heil van uzelt en lot geluk uwer huisgenooten. Stiijaihier voor en strijdt tegen koning alcohol „O diepe zee, o wijde pias, wat is er in uw golven reeds mcnigen bedolven, toch ook hoe groot net aantal was, van hen die in uw af grond zonken, doch zijn er heel wat meer verdronken in 't kiein jenever glas". Deze regelen zijn niet speciaal bestemd voor Waalwijk, hier wordt niet meer gedronken dan elders, doch zijn bedoeld in algemeenen zin 'tgeld oesieed aan sietken drank Dat maakt beurs en zinnen krank P*X. KUNST EN LETTENEN, beu baulteekeumy. Op de lezing van Herman de Man over „hel vernieuwde leaiiame" is een beknopte Kaniicekemi.g en aanvulling wei toegestaan, bn lutiau én ondei- wtjzend heen hij op veiscniiicnde punten in zijn vooiuracni viangteekcits gciaien. Het is niet om onaangenaam te zijn, maar ik moest toen ncu&ch een becijc lacnen, toer» de Man een oud wapen uit zijn liieraue goideltiok: de „i'ait pour t'ail" iheone. Waar de scnrijvei van .Het was sende water" nogal zin toonl voor fiiosophische bescnouwingcn, had ik niet verwacrit dat hij de Tacnuger- theorie zoo ri.B.b. aehug zou veroor- i Eh als Tolsioi zegt, dai de waardee- dcelen, zooais onsdat in schoolboeken ring van de kunsi,aihangt van smen- Schothorst e.a. zonder i schen opvatting van de beleekents ai wordt dat wereldje door de burge Ujkc romanschool psyciiuiogisch knap aangekleed. Wij ncooen den mensch in zijn naaktneid gezien en kunnen met meer geiooven in de technisch gocu gcan- a.yaceide roman-flguicn aia O.V. een „Ucci.jc" van de Meester. T Kan niet vei wonderen dat onze Katholieke jongeren in uccints tot Uou geiocpeit neOUcn opdat tnj oen mensch van den menach redden zou. De proleten uit net oude Testament voorspelden niet de toekomst maai verklaarden het heden, indien het in zicht van den dicnter ook gewurden is tot een tweede gezicht, zat hij zien ntet aan mooie irjmciaitjcn kunnen verkneukelen. Hl] zal tot de mensthen gaan ert in den noodroep van zijn nart van üod getuigen. Zeker, de Man zcide dat net recept voor het vernieuwde realisme zoo eenvoudig was: Uud. Maar ik had gaarne gezien, dat hij op du punt ureeder ware geweest en zien voor de verklaring ervan even veel moeite nad gegeven als voor zijn technische uiteenzetting van realisme,klassiciame en andere „isme". De bezorgdheid van de Man om „Schoonheid" is in eik opzicht te verdedigen, mus ze niet leidi tot een pessimisme, geboren uil artistieke arrogantie. Ais eisch steit mj een nieuwe.col leciivitell UtS geesies". Zeef Juist. Eewusl ot onbewust wtjsi de Man hiermee op de nuudzaaK van een Cmlstclijke, laai ons zeggen een Kat nulicke kunst. Het woutu Katnotick juist verstaan in zijn oeteckems van alzijdigneiu, zooais Dr, de Hoveie Oil ut nel „Viaautsch Upvüedkunuig- iqusChiili" vetkiaatue. üod, ü.l. Inderdaad de voeüings- oodem voor een nieuwe kunsiïsuu alujd geweest. Een aanncl uit eigen oegreiisdticid zonuer meer is tmnicis onnaiuuiitjk. Uc gezondste aanhet Oeguit uit God. Kaïcl van dcnUcvcr z g. zei 'l voor eeltige jaren ietug ai in het Leilctk. Oijvoegsel van .De Tyd" „Er is uil den nemcl meer scnoonheid aan te reiken dan uou deze aaide vooitoracht ut vouribren- gen zal". „Collectiviteit de Geestes" Dan zal er een groote kunst openbloeien, want werd ook uuor Kuskin met de groot heid de Middeleeuwsche Kunst toe geschreven aan de eenheid van geloot Elisabeth P. d.v. Johannes H. Kie- door carrosserie en veeren voor condi- Voor allen die belangstellen in boom en Cornelia M. van Iersel. ties zullen komen te staan, die in de Opvoeding, Jeugdleiding, het bijna van Rijpma, meer wordt voorgezet. ik geloot, dat „t'art pourl'art" geen vergrijp is zooats men dat algemeen wit doen verstaan. Met „de kunst voor de kunst" leuze is door voor- en tegenstanders geweldig geschermd, maar zooals met bijna alle getheore tiseer, veel in de lucht. Bernard Verhoeven zei 't me eens zoo eenvoudig en klaarniet t'art pour Part is de doodzonde van de Tachtigers, maar „l'homme pour l'hommc". By de Tachtigers stak de zonde dus niei in de kunst maat in den mensch. Jacques Maiitain, de Fiansche Kat holieke wijsgeer, zegt ln zijn „Art et Scolasuquc" van oen kuiisttr.aai: .De ziet van den kunstenaar in haar des tevens en verder „Godsdiensten zijn de uitdrukkingen van de hoogste levensopvatting", dan volgt daaruit dat eike groote kunstreligieuze Kunst is en ons als zoodanig niet moet af schrikken. Mede in dit verband wil ik nog even opmerken, dat de Man al te pessimistisch is over onze„bazislooze bouwkunst". Ai meent hij, dat we in Waalwijk een moskee hebben dan neemi dit niet weg, dat er in onze architectuur minstens zooveel lijn zit, zoo niet meer, als in onze literatuur. Want ais we enkel zouden afgaan op de literaire wanproducten die ons worden voorgezet, dan zag 't er met de letteikunoe ook at heet donker uit. Intusscnen is er in 't buueulanu voor onze bouwkunst hééi wat mcei geheel bereikt en regeii hel wak, maar zij moet dat weik slechts ooor I belangstelling dan voor de jongt den kuiist-nabltus bereiken en regelen.literatuur. Hier duldt de Kunst geen deelgenooten.Spijts alles zie ik in onze archi Maakt men baar gedwee, aan zat zij teciuur de .collectiviteit des geesies alles doen, wai men verlangt, maar a* tot een vadere ontwikkeling ge- eebruikt men geweld, dan zat zij niets bracht. goeds doen. Het Christelijk weik ver-Siaan we b.v. maar eens na dt eischt van den kunsienaar, dat hij vrij referaten die gehouden zijn op het is, in zooverre hij kunstenaar is". congres voor religie en bouwkunst, Men voelt het, Maritain heeft gelijkin de School voor Wijsbegeerte te in absoluten, wijsgeertgen zin is „de Amersfoort op 2 en 3 Juli 1928. H. B. Magrietha II d.v. Adrianus J. Mout- haan en Helena van Raamsdonk. Petrus J. z.v. Adrianus M. de Ruijter en Johanna P. Groenendaal. Jo hannes L. z.v. Lauren tius J. de Ruij ter en Maria A. de Jong. Petrus C. J. z.v. C. -I. Langerwerf eu Maria C. Janssens. Johanna M. d.v. Martinus A. Adriaansen en Adri ana J. Leeggangers. Petronella M. d.v. Johannes v. Steensel en Lam- berta Trommelen. Mathijs P. z.v. Johannes G. Heere en Anna W. de Bont. Cornelis W. A. z.v. Johannes W. van der Pluijm en Catharina H. v. Uijen. Petronella C. d.v. Petrus J. Verschuren en Petronella H. Broeders. Adriana J. Th. d.v. Gerardus J. v. d. Westen en Francisca Pens. Overleden Maria A. Schoenmakers, wed van Adriaan J. Srneur, 76 j. Geertruij Pigmans, echtgen. van Jan de Meijer, 67 j. Mathias de Bruijn, wed. van Anna C. Janssen, 72 j. Antonius Joore, wed. van Wilhelmina de Wit, 00 j. Theresia P. Snijders, 6 rand. Antonia M. van Dongen, wed. van Johannes van Dongen. 81 j. Pieter- nella Ralten, wed. van Adrianus de Roov, 90 j. Martinus Nouwens, wed. van Sopliia Vervoort, 75 j. Anna v. Riel, wed. van Peter de Jong, 73 j. Johannes Bossers, wedr. van Elisabeth Klerx, 84 j. Arend Faro, 6 j. Ma ria Brouwers, 17 j. Petronella Snij ders, 68 j. Gehuwd Cornelis D. v. d. Berg, 27 j. en Jo hanna H. Pauwels. 24 j. Cornelis C. M. Arnst, 22 j. en Petronella C. de Graaf, 21 jaar. Ondertrouwd Johannes A. Peters, 24 j. en Hui- berdina Vervoort, 24 jaar, DRUNEN, Over de maand Februari. Geboren Henricus J. N. z.v. Wilh. v. Kuik- v. d. Wiel. Henrica M. d.v. Joh. P. Verdiesen- v. Noort. Petrus J. z.v. Franc. v. VlijmenLigtvoet, Johan nes L. z.v. Cornelis J. v. d. Sanden- Possimus. Johannes G. G. M. z.v. Laurentius Th. v. Drunen—Speken- brink. Josephus H. A. M. z.v. Hen drik j. M. Loeff-Bongaerts. Overleden Marinus v. d. Ven, 3 w. - Elisabeth v. Huiten, 7 j. Willem de Wit, echt- gen. van Johanna van Drunen, 71 j. -Elisabeth van Son, wed. van Corn. Pullen, 71 j. Huwelijken Philippus W. Steenbergen, 34 j. en Johanna Klerx, 35 j. Antoon Smits 23 j. en Anna M, v. d. Meijden, 20 j. kunst voor de kunst" geen vergrijp. De kunstdaad is, abstract genomen, zelfdoel. Herman de Man haalde in zijn le zing eenige TnomistiaCh-strakke- waarheden aan; ik wit in aansluiting BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Cornelis P. A. z.v. J. M. Leijtens en H. L. Reijerman. Marinus C. z.v. op bovenstaande met AugusUnus vol- Th A y JMi€r eA j c Heesbeen. staan. Deze zegt ergens in zijn Belg- Henricus z.v. P. J. Hurkmans en H. denissen, dat hij, na zoolang de Hamers. Catharina A. d.v. J, ondeugd tot zyn gewoonte Ui hebben B1'ikkendaal en A E M. Brands. - gemaakt, nu de deugd zich ais ge- h z v g Hogenhout en A. praktijk slechts zelden worden bena derd. General Motors laat, zooals wij zien, niets onbeproefd om den koopers van haai'j producten Chevrolet, Pon- tiac, Oldsmobile, Oakland, Buick, Vauxhall, La Salie en last but not least Cadillac het maximum van betrouwbaarheid te verzekeren. Machtige kranen brengen het benoo- digde materiaal binnen de gelijkvloers gelegen 4400 M2. groote opslagruimte, vanwaar de kisten een weg vinden naar de eerste verdieping, waar de voornaamste bewerkingen worden uit gevoerd. In een volgend artikel hopen we meer uitvoerig terug te komen op de voornaamste phasen, welke de onder deden moeten doorloopen, alvorens 'n wagen, gereed voor den weg, de Gene ral Motors fabriek verlaat. Zoowel voor de assemblage van het chassis als voor den carosseriebouw en de binnen- bekleeding wordt gebruik gemaakt van een z.g. „assembly line", welke niets anders is dan een ketting zonder eind door middel waarvan chassis, resp. carrosserie op hun weg door de fabriek worden voortbewogen en onderschei- delijk belanden bij de met een bepaal de bewerking belaste arbeiders. Behalve de bovengenoemde opslag plaats bevinden zich gelijkvloers email leerinstallaties en ovens voor verschil lende onderdeelen, als spatschermen, treeplanken, wielen, enz., houw van vrachtwagencarosserieën, magazijn romantische en toch zoo vruchtbaar en zegenrijk Leven en Werk van Don Bosco wiens volgelingen in een halve eeuw tijds doordrongen op alle plaat sen der aarde zal deze avond een ware attractie zijn. Pater Fischer, een volgeling van Don Bosco, die zelf in verschillende landen van Europa pionierswerk ver richt heeft, zal de lezing welke door heldere lichtbeelden wordt opgeluis terd, geven. Zij wordt gehouden in de Parochie van O. L. Vrouw Onb. Ontv. in het Meisjespatronaat a s. Vrijdag, avond 8 uur. Toegang is vrij voor allen boven 16 jaar. Daar in ons land het Werk van Don Bosco meer en meer bekend gaat worden en in tal van plaatsen de Don Bosco-lezingen en filmavonden één groot succes waren, twijfelen wij er niet aan of ook in onze plaats zal het Werk de volle aandacht trekken. Sluiting Moedercursus. Gisteravond had de sluiting plaats van den vanwege het Wit-Gele Kruis gehouden Moedercursus. Behalve de cursisten waren ook de bestuursleden van het W.-G. Kruis aanwezig. Zuster Smit, die dezen cur sus heeft gegeven, kon wegens ziekte niet bij deze beëindiging tegenwoordig zijn. Na opening door den Voorzitter van het W. G. K., den heer F. Weijers, voor reservedeelen, herstelplaats voor met den chr. groet, verkreeg Dr. Ver woonte moet aanwennen Zoo moet ook de kunstenaar zich de gewoonte van moreele kunst eigen maken, door zijn ziei geestelijk en zedelijk op te voeren. Maritain zegt het zoo compact: „Het Christelijk werk eischt van den kunstenaar, dat hij heilig zij, in zoover hij mensch is". Herman de Maa heeft gesproken Osterom. Johannes Th. A. J. z.v. L. Janssen en C. J. v. d. Dungen. Jo hannes z.v. D. Kuijsten en J. Faro. Antonetta A. d.v. A. W, van Spaan- donk en M. A. Kipping. Overleden Adriaan A. Kluijtenaar, 74 j., wed. van H. Smits. Leontiné H. C. A. - „„„.'Janssens, 74 j. Johannes van Ber- !a-Vwet ^erhn,fUW(de gen. 1 j. - Adriana van Drunen, 73 j„ hij had m.i. beter kunnen spreken van B Baij^ Autonie TreJf. -een nieuwe Christelijke kunst. ?9 wed yan H A j Spancker En wat naïef om tezeggen „Hoc Adriana 79 echt. t kwam dat weet ik niet, maar op zekeren dag schijnen alle jonge kuns tenaars tot eikaar te heboen gezegd, we bemoeien ons niet meer met de juffrouw van 4 hoog, die ziek is, om dat ze zich niet kan uitleven, maar gen. van P. N. van Cromvoirt. Cor nelia M. v. Ree, 86 j. wed. van L. A. v. Steensel Ingekomen personen: M. A. van Drunen van Amsterdam. A. J. M. Blomious van Nijmegen. A. Snoek we brengen weer de stoere, gezonde yaQ ^aamsdonk. ö0. M_ v. gprang Bataaf in onze boeken* van St. Michiels-Gestel. M. A. D. Kom, kom de Man, U zult in het Verhoeven van Tiiburg Th. Leij- ontwikkelingsproces van onze li era- cd gezin yau KaatsheuveL L tuur toch dieper hebben 8 j. van Krugten van Hedikhuizen. Heeft de oorlog niets gezegd? Was E Hoekstra van Rotterdam. W. "t niet de jonge Vlaming Mussche die mede in den stormloop vooraan was en zich door de resten van de Tach tiger-slag boomen wierp! .Hier is mijn hart" klonk toen van onze jon geren. Wij hebben in de apocalyp tische oorlogsjaren zooveel verborgen afgronden voor onze voeten zien open gaan, té luid het lied van schijn en wezen hooren opklinken, maar vooral al te gruwelijke vizioenen van men- schenleed en verlatenheid en lijden moeten aanschouwen dat we ons onmogelijk nog in een klein-burgelijk Wijnands en echtgen. van Dussen. W. Velt van IJsselstein. Vertrokken personen: A. J. M. Knaapen naar Beek en Donk, J. Vertelman en gezin naar Roosendaal. J. A. Korthout naar Tilburg. M. J. v. d. Aa naar Amsterdam. P. J. Letschert en gezin naar NieuwVos- semeer. J. A. Pullens naar Leiden. RAAM1SDONK. Over Februari. Geboren.: Petronella A. dv. Cornelis W. Maas en Cornelia A. Oomen. GEMENGD NIEUWS. GENERAL M]OTORS ONDERGAAT IN 1929 AANZIENLIJKE UITBREIDING. De beperkte productiefaciliteiten in haar fabriek aan de St. Laureys- straat, in het centrum van Antwerpen gelegen, deed reeds sinds geruimen tijd de wenschelijklieid gevoelen van ex pansie. Binnen de stad was zulk een uitbreiding practisch uitgesloten, waar om General Motors het oog liet vallen op een hiertoe geschikt terrein in de nieuwe dokken, niet ver yan het dorp Eeckeren. Men zal zich herinneren dat de groote sluis, die tot deze bassins toegang geeft, onlangs officieel werd in gebruik gesteld door Koning Albert van België bij zijn terugkomst uit den Congo. Het schip, dat hem en zijn fa milie vervoerde, was het eerste vaar tuig, dat door de sluis passeerde. Een terrein, aan kade 198 gelegen, werd dus bestemd voor den bouw der nieuwe General Motors fabriek. Moei lijk had een gunstiger positie gevon den kunnen worden, daar de nieuwe fabriek komt te beschikken over een eigen aanlegplaats voor transatlanti sche booten met grooten diepgang, zoo wel als over een spoorwegemplacement met directe aansluiting op het Belgi sche net en daarmede het buitenland. Hierdoor zal in de toekomst het ver voer door, de stad van de voor de mon tage benoodigde onderdeelen worden vermeden. General Motors kreeg de beschikking over 65000 M2. grond, waarvan ruim 55.000 M2. zullen worden ingenomen door fabrieks- en kantoorgebouwen. In Juli van het vorige jaar werd 'n aanvang gemaakt met den bouw der nieuwe fabriek, welke thans haar vol tooiing nadert. De jnstallatie van ma chinerieën, enz. zal evenwel nog gerui men tijd in beslag nemen. De fabriek te Eeckeren wordt twee verdiepingen hoog, terwijl de con structie in hoofdzaak wordt uitge voerd in gewapend beton. Behalve het hoofdgebouw, zal een afzonderlijk j krachtstation verrijzen, waarin de ma- I chines en ketels voor het leveren van den benoodigden stroom worden on- dergebracht. Deze krachtsbron is even- 1 wel voor het bedrijf van ondergeschikt i belang, daar dit bijna geheel electrisch 1 zal worden gedreven, waarvoor een stroom van 6.000 V. wordt betrokken van de plaatselijke centrale, welke stroom door eigen transformatoren Avordt omgezet in 220 Volts. Buiten de eigenlijke fabriek is voldoende ruimte voor opslag van 't in de carosserieën verwerkte hout,. Bijzondere vermelding verdient de l aanleg op het terrein van een $jgen racebaan in den trant van het be kende General Motors proefterrein na- bij Detroit waar de te Antwerpen gebouwde wagens aan de meest veel zijdige proeven zullen worden onder worpen. Over een gedeelte zal de haan zelfs worden voorzien van een hijzonder slecht wegoppervlak, waar gereedschappen en een garage. Hier worden eveneens onderdeelen, als stuurwielen, complete wielen, enz., gemonteerd alvorens hun bestemming op de eerste verdieping te volgen. De kantoren, die ca. 3500 M2. in be slag nemen, bevinden zich in een hier toe bestemde vleugel der fabriek. Aan het comfort der employé's wordt bij zondere aandacht geschonken, zoowel wat betreft verlichting en verwarming der lokaliteiten in den winter als ven tilatie in den zomer. De belangen der arbeiders worden door de directie evenzeer nauw ter harte genomen. Daar de nieuwe fabriek op eenigen afstand van Antwerpen is gelegen, blijft de directie diligent ten opzichte van het vervoer der employé's van en naar hun woonplaatsen. Den employé's zal gelegenheid wor den geboden tot het gebruik van een middagmaaltijd, van uitstekende kwa liteit en tegen matige prijzen, in een eigen restaurant, waar lucht en licht overvloedig binnendringen. Alle- maatregelen zijn getroffen ten einde in de nieuwe fabriek de grootst mogelijke mate van veiligheid te waar borgen. Fabriek en kantoren zijn o.a. tegen brandgevaar beveiligd door een automatische sprinkler-installatie. Benzine en olie worden opgeslagen in -ondergrondsche reservoirs met een gezamenlijke capaciteit van 70.000 L. Met 't betrekken der nieuwe fabriek zal de productie zeer aanmerkelijk worden opgevoerd, zoodat General Motors Continental dan eens te meer mag worden genoemd onder de groot industrieën, die een belangrijke rol spelen in liet economische en commer- cieele leven van België, van waar uit dit land, Nederland en Zwitserland van General Motors producten worden voorzien, In een hotel te Wiener Neustadt hebben een man en een vrouw, die uit Weenen afkomstig waren door middel van lichtgas zelfmoord ge pleegd. Door de sterke gaslucht. die zich in het gebouw verspreidde, merkte het personeel, dat er iets niet in orde was en trachtte het de kamer binnen te dringen, Een der bedienden beging daarbij de onvoorzichtigheid, een brandenden lucifer voor het sleutelgat te houden, waarop een heftige explosie volgde. De deur werd ingedrukt en de muren werden vernield. Drie personen liepen ernstige ver wondingen op, terwijl tegelijkertijd in het hotel brand uitbrak. Het paar uit Weenen was waar schijnlijk reeds voor de ontploffing hoeven het woord, die nog eens een kort overzicht gaf van hetgeen in den afgeloopen cursus aan de deelneem sters is voorgehouden. Vervolgens gaf Dr. Verhoeven nog een uitvoerige toelichting bij een reeks lichtbeelden, waarop het behandelde in den cursus aanschouwelijk werd voorgesteld en verduidelijkt. DeZeer- Gel. spreker vond tevens gelegen heid nog eens te wijzen op de heer- schende slechte opvatting door tal van vrouwen in den modernen tijd van de moederschapszorg. Met een hartelijk dankwoord van den heer Weijers aan de leidster van den cursus, Zr. Smit, die jammer ge noeg niet aanwezig kon zijn, alsmede aan Dr Verhoeven, werd deze bijeen komst besloten, waarbij hij de aanwe zigen verzocht er toe mede te werken dat bij een volgenden cursus nog meer deelneemsters deze zoo heilzame les sen zouden komen volgen. Wit-Gele Kruis Direct na afloop van den licht beeldenavond, waarmede de moeder cursus van het Wit-Gele Kruis giste renavond gesloten werd en waarbij het grootste gedeelte van het bestuur tegenwoordig was,, werd een bestuurs vergadering gehouden ter verdeeling van de functies. De functies van voorz. en secretaris bleven natuurlijk in handen van de heeren Weijers en Arn. Verwiel. In plaats van mevr. Mombers, die pre sidente was van het damescomité ter behartiging van de wijkkraamverple- ging, werd mevr. Hoflmans van der Schoot benoemd. De heer Mr. Ooninx nam de functie van penningmeester over uit handen van Mej. Pullens, terwijl de heer Pulles van Galen als 2e secretaris werd benoemd. Mejuftr. Pulles te voormalig Baardwijk en Mej Verwie! te voormalig Besoijen, blijven zich als voorheen met de contributie-inning aldaar door zela- tricen, belasten. Biljarten. De dezer dagen in café P. van Cromvoirt alhier opgerichte biljartclub „Nooit Volleerd" ontvangt Maandag avond bezoek van de biljartclub „Ons .Genoegen" die met haar eerste zestal een openingswedstrijd komt spelen tegen haar jongste zustervereeniging. Vele belangstellenden in de biljart- sport zullen zeker eens gaan zien naar de prestaties dezer nieuwe vereeniging. Auto bus-concessies. Ged. Staten van Noord-Brabant namen een zevental besluiten tot in trekking van reeds verleende autobus vergunningen o.a. aan de onder nemingen A. Bouman te Aalburg voor het traject Woudrichem-Heusden-'s Bosch de Nieuwe Onderneming te Drongelen voor het traject Sleeuwijk Dussen HeusdenBosch. De Kamerverkiezingen. DEN HAAG, 8 Maart. De alge- meene stemming voor de verkiezing van Tweede Kamerleden is door den Minister van Binnenlandsche Zaken bepaald op Woensdag 3 Juli 1929. Waalwijk, 8 Maart 1929. Eieren 61/2—8 cent. Varkens f 12—f 16. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4—5'/a uur. Gymnastiek voor de aspiranten B O V. Van 5 7uur voor de leden BG.V. Zaterdag 8 uur. Nieuwe Bioscoop, „Gesteenigd". Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liederfafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur, Witte Bioscoop, „Het vlammende woud". Zondag 6 en 8'/2 u. Nieuwe Bioscoop, „Gesreenigd". Maandag 8'/2 uur. Algem. vergade ring Waalwijks Belang. Hotel Verwiel. ADVERTENT1EN. te Waalwijk, zal op Vrijdag 15 Maart 1929 voorm. 11 uur in het Café .DE KORENBEURS" te Waal wijk, voor 4 jaren ingaande terstond Het perceel Hooiland te Waalwijk in de Koeweiden gen. de 25 horh, Sectie A nommer 276 groot 3 hectare 13 are, in huur geweest bij W, van Beers. De slooten worden zoodra mogelijk voor rekening van den eigenaar in orde gebracht. 2 Borgen verplichtend 42196 van UURWERKEN, GOUDEN DAMES en HEERENMONOGRAM ZEGEL EN TROUWRINGEN aan zéér lage prijzen. ZILVER „SOLA" en „GERO" SCHEPWEKK, GOUDEN, ZILVEREN EN DOUBLÉ HEERENKETTINGEN. COLLIER. KETTINGJES EN HANGERS, ROZENKRANSEN, BIJBELBOEKJES ENZ., alles aan spotprijs. Verder nog op te ruimen TASSCHEN. SIGARENKOKERS, PORTEFEUILLES, PORTEMONNAIES ENZ., eenigszins ver door het gas gestikt. Hun papieren j^m-d moeten aan eiken prijs weg. Tevens wederom ontvangen de nieuwste snuif jes in boven staande goederen aan uiterst concurreerenden prijs. KOMT ZIEN EN U KOOPT! Beleefd aanbevelend, 42189 waren verbrand, zoodat hun identiteit niet kon worden vastgesteld. Dertien personen door alcohol vergiftigd Uit New-York wordt gemeld, dat te Peoria, in den staat Illinois, in de afgeloopen 48 uur dertien personen na het gebruik van sterken drank zijn overleden. De politie heeft een alcohol- smokkelaar gearresteerd, die bekend heeft, dat hij de spiritualiën, samen gesteld volgens een nieuw „recept" in den handel heeft gebracht. Hij gaf echter tijdens het verhoor toe, dat zijn recept „klaarblijkelijk niet zoo goed* was. Spoorwegongeluk. Bij Snigleshot in den staat Montana is een trein vlak voor den ingang van een tunnel door een lawine gegrepen, 6 wagens zijn van den 60 meter hoogen dijk gestort; 3 passagiers zijn gedood, 4 gewond LAATSTE BERICHTEN. Diploma Aan den heer J. van Iersel Jzn. alhier werd aan de looiersschool te Freiberg i. S. het einddiploma uitge reikt. Don Bosco-avond. Door bemiddeling van het Secre tariaat „Don Bosco" te Made zal ook in onze gemeente een lezing plaats hebben Werk." over „Don Bosco en zijn is de Eenvoudigste constructie. - Verrassende werking. - Uiterst solled gebouwd en zeer billijk in prijs. Kost compleet met snoer en stekker f 110. Stroomverbruik 12 cent per voormiddag. HAND WASCHMACHIIS ES van prima Westfaaisch droog eikenhoui gemaakt vanaf 132.00. WRINGMACHINES, met 5 jaar garantie op de rollen, vanat 112.80. Alle Waschmachines worden desverlangd met schriftelijke garantie geleverd. Uw eigen belang is het te koopen aan het meest vertrouwde adres a. d. Markt 261 WAALWIJK. LEVERING GESCHIEDT FRANCO THUIS. 42004

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10