PUROL 9.11. (léde stiiiiiiiritlii Meid-Huishoudster. SCHOENMAKERS Miuijsen Schenkels ITIi DAMESTASSCHEN Marktberichten. Bekwame gevraagd REIZIGER I' Ij WAALWIJK. C. J. MARKS 2 Wij ontvingen voor het Voorjaar: EEN REUZEN COLLECTIE Houten en Koperen Raamgarnitüren Van Delft's Kinderwagens constateeren. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. Gistermiddag werd in de Si. Annastraat te Nijmegen mevr. Houben uit Oruten, die de straat wilde over steken. door de electrische tram aangereden. Zij werd zeer ernstig inwendig gekneusd en een been werd bijna afgeknepen. Terstond werd zij naar het St. Canisius Ziekenhuis overgebracht, waar operatief ingrijpen noodzakelijk bleek. Het gewonde been werd geamputeerd. De toestand der patiente was gisteravond zeer zorgelijk. Gisteren zijn er te Rotterdam 2 ongelukken met doodelijken afloop gebeurd. In de ljsselhaven is de 18 jarige G. C. aan boord van het Stoomschip George Peirce in een winch bekneid geraakt, waardoor zijn rechtervoet is afgeknepen. Hij is kort na aankomst in het ziekenhuis aan de Cooisingel aan de gevolgen overleden.2 in de Van O.debarneveltstraat is de 23 jarige H T uit de Van Lennep straat, onder een vrachtauto geraakt Met zware inwendige kneuzingen is hij naar het ziekenhuis aan de Cooi singel vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Op den Boschdijk onder Best heeft gisterenmiddag vlak bij de grens van de Gemeente Eindhoven een brutale roofoverval plaats gehad. Toen nl. deheer Ververt uit Eindhoven wissellooper bij de Incassobank aldaar per fiets uit Best naar zijn kantoor terugkeerde werd hij onverwacht aangehouden door een onbekend persoon, die in de eene hand een revolver en in de andere hand een dolkmes hield Terwijl hij de revolver op V richtte, riep hijJe geld of je leven! V. stapte noodgedwongen van zijn fiets en wilde zich verweren tegen den aanvaller. Deze bracht hem daarop met het mes een steek aan den rechterslaap toe. waarna hij V. een geldtasch met f 850 ontrukte en verdween. Het slachtoffer is naar Best vervoerd, waar hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Nader wordt gemeld, dat heden als de vermoedelijke dader ten huize van zijn verloofde is gearresteerd zekere H. B. De gestolen tasch met geld is nog niet gevonden. Vannacht heeft de rijkspolitie te Eindhoven gearresteerd een zekere H. B., verdacht van den overval met roof op den banklocper van de In casso Sank Vervest B.. ontkent alle schuld, doch werd door het slacht offer stellig herkend aan zijn foto. De tasch met het geld is nog niet terug gevonden. Mijnongeluk: Dinsdagmorgen is op de mijn Laura te Eygelshoven in de ondergrondsche werken de 23 jarige L. J Theunissen uit Eygelshoven, die bezig was met het uitbouwen van een steungoot, door een afvallenden steen getroffen. Hij kreeg een schedelbreuk en was op slag dood. Springende Handen Ruwe Huid NOODLOTTIGE BRAND TE HAGEN. Twee meisjes omgekomen. In den nacht van Dinsdag op Woens dag is in een groot woonhuis aan de Marienstrasse te Hagen brand uitge broken, waarbij twee bakkersdochters van 24 en 26 jaar levend zijn verbrand. De geheel verkoolde lijken der slacht offers werden Woensdagochtend ge vonden, Waalwijk, Maart 15 1929, Fieren 5'/2—6'/2 cent. Varkens f 18 —f 20. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. DE WAALWIJKSCHE VEEMARKT. Daartoe uitgenoodigd door de Markt Commissie waren Vrijdagmor gen in Hotel Verwiel 1 landbouwers, veehandelaren en belangstellenden bij eengekomen ter bespreking van de plannen die kunnen leiden tot 't her leven van de Waalwijksche veemark- ten, Ondter de belangstellenden waren ook aanwezig de Edelachtb. Heer Bur gemeester Moonen, de gemeentese cretaris, dhr. van Liempt, adviseur der Commissie en dhr. Jan Tielen, secre taris van W.B. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter der marktcommis- sie, dhr. .Jos. Loeff. Namens de Commissie heette de Voorzitter allen welkom, die gehoor gaven aan den oproep om te trachten de Waalwijksche veemarkten te doen herleven. In het bijzonder verwelkom de hij den Edelachtb. heer Burgemees ter, die ook zijn steun aan'de Commis sie heeft verschaft. Spr. werpt een terugblik in de ge schiedenis van de. Waalwijksche vee markten vanaf 1890, 1900 en daarna, toen de markten hier in wijden omtrek bekend waren. Sindsdien zijn de mark ten teruggeloopen tot op heden toe; dieper kunnen zij niet zinken. Ze be staan nog wel in woord maar in de daad niet meer. Vroeger heeft Waal- wijks Belang al eens besloten te trach ten de veemarkten weer te doen her leven. Zij hebben jammer genoeg toen de wapens moeten neerleggen omdat B. en W. den tijd daartoe nog niet rijp achtten. Sindsdien zijn verschillende besprekingen gevolgd die tot resultaat hadden, dat verleden jaar door B. en W. een Commissie in het leven werd geroepen, welke tot taak kreeg, de veemarkten te bevorderen. Op 3 Dec. 1928 werd deze Commis sie door djen Burgemeester geïnstal leerd. Ik hoop aldus de voorzitter voortgaande dat de plannen van onze Commissie zullen slagen, waar toe ik uw aller medewerkig inroep. Thans zal ik een kort overzicht ge ven van de besprekingen, welke alzoo in onze Commissie gehouden werden. Als eerste vraag stelden wij ons, waar moeten de markten gehouden worden? We waren van -oordeel dat de huidi ge plaats niet de geschikste is. Na rijp beraad besloten we, om voor de markten wederom de oude plaats te kiezen. Daarvoor zouden we dan ver gunning aanvragen. Een tweede vraag die we onder het oog moesten zien was: welke middelen moeten we aanwenden om te kunnen slagen? Naar onze meening door ver loting en premiemarkten. Hierover was het de Commissie niet 'spoedig eens. Verder konden we nog niet gaan, omdat we nog moesten afwachten hoe veel de Raad voor -onze plannen zou voteer en. Op de vergadering van 19 Dec. kwa men dezelfde punten ter sprake. B. en W. hadden geen bezwaar tegen ver plaatsing der markt, zooals door ons was gevraagd. Intusschen hadden we een begrooting opgemaakt tot 800, en dienden we een verzoek in aan den Raad. Het kwam er glansrijk door. Er werd besloten om 7 verlotingsmarkten te houden en 1 premiemarkt op 26 September. Op elke markt zullen 70 worden verloot en voor de premie- markt is 192.50 beschikbaar gesteld. Met de kosten voor reclame kwamen we dus aan een 800. Aan B. en W. werd gevraagd om 't eerste jaar geen marktgeld te heffen en de aanvoer dus vrij te laten. Dit is intusschen al toegestaan. Van verschillende zijden kregen we al toezeggingen, dat men de veemarkt zou steunen. Toch hebben we nog met veel moei lijkheden te kampen gehad, zooals b.v. met de loterij. Die was in strijd met art. 1 van de loterijwet 1905, maar we hebben het eerste plan iets gewij zigd en nu zal de Burgemeeser daar voor zorgen. Hierna gaf de voorzitter gelegenheid tot gedachtenwisseling. Als eerste vroeg de Burgemeester 't woord. Men is al eenige jaren bezig, aldus de Burgemeester, om de Waal wijksche veemarkten haar ouden luis ter terug te geven. In de besprekingen kwamen donkere en lichtpunten naar voren, maar ik geloof dat er nu enkel zonneschijn is, dank zij de bemoeiingen v. d. Commissie. Ik geloof te kunnen constateeren, dat er op het oogenblik direct geen behoefte bestaat aan een Waalwijksche veemarkt, die behoefte wordt althans niet gevoeld, evenmin als er hier voor 10 jaar behoefte was aan autobussen. Die behoefte is ge groeid met den trek naar de groote plaatsen, waardoor de kleine markten zijn doodgebloed. Ik betwijfel of dit laatste onvermij delijk was. Als de verschilende bestu ren wat meer actief waren geweest, had men den trek naar buiten wel kunnen stremmen. We mogen vast stellen dat de oudere boeren wel wil len medewerken om de Waalwijksche markt weer te doen herstellen, maar ik geloof dat de zonen liever naar Den Bosch gaan. En dat staat bij mij vast, als de markt opgebouwd moet worden met gevoelskwesties, dan is het een verloren zaak. Zij moet worden aangepakt met energie en volgehouden met taaie vol harding. De behoefte aan onze veemarkt moet groeien, door aller steun en volhouden. De markt moet opgebouwd worden op de economische belangen van koo pers en verkoopers. Men moet de over tuiging hebben, dat men hier voor zijn vee dezelfde prijzen kan maken als in Den Bosch of Breda. Een veehouder moet niet zeggen, ik breng mijn vee naar Waalwijk, omdat er vandaag de markt goed is, neen hij moet blijven komen. Doen zij dit eeni- gen tijd en er komt belangstelling van koopers dan is onze markt geschapen, 't Is een kwestie van doorzetten. Ik wil mij beroepen op de spreekwoor delijk geworden taaiheid van de boe ren. Al zie ik in sommige dingen die taaiheid niet graag, ik hoop dat zij het hier zullen toonen. Naast het geldelijk belang hebben zij dan nog eer van de overwinning. Met betrekking tot het verloten der geldprijzen, zegt sPr-> flat hij zich daar mee zal belasten. De voorz. dankte den Burgemeester voor het gesprokene. Dhr. J. v. Schijndel zegt, dat er in Tilburg ook gebruiksvoorwerpen wor den geschonken, wat bij de boeren wel in den smaak valt. Om een eventueele verkeerde voor- De voorz. antwoordt, dat de Com- j stelling weg te nemen, merkt de heer missie dit punt ook al overwogen Branderhorst op, dat hij wel sympathie heeft. De heer v. Broek meent, dat men den eigenaar de keus kan laten tus- schen een gebruiksvoorwerp of geld. Besloten wordt geldprijzen te geven, De heer Branderhorst ziet nog niet zoo veel heil in de markt, die z.i. geen groote exportmarkt zal worden, waar ook buitenlandsche koopers komen. De heer Werther zegt, dat het een kwestie van samenwerking is. De boe ren moeten door flinken aanvoer de koopers steunen. De Burgemeester zegt, dat hij den heer Branderhorst bijna niet meer te rugkent. Anders kan dhr. Brander horst zich met zeldzaam doorzettings vermogen aan iets vastklampen en nu is hij twijfelachtig en wil niet goed mee. De heer Branderhorst zegt wel te wil len meewerken, maar hij denkt er niet optimistisch over. De Burgemeester had van den heer Branderhorst voor de plannen een be moedigend woord verwacht. De Voorzitter zegt dat men aanvan- betuigt met de plannen, zooals hij doet met 't werken van 't Gemeentebestuur j van Waalwijk en de Echo, hij zou lie- ver zien, dat men eerst eens begon met een paar flinke herfstmarkten. Dan j trekt men z.i. ook buitenlandsche koo pers. De Voorzitter meent, dat de tusschen- markten wel zullen gaan, als er maar verkoopbaar fokvee wordt aangevoerd. De heer van Herpt onderschrijft zulks. Er zijn menschen die altijd veel j met zichzelf op hebben en trots zijn als ze thuis komen met een beestje dat een len prijs gehad heeft. De Voorzitter zegt, dat men t.z.t. nog eens gaarne een bespreking wil hebben met den heer van Herpt. De heer van Herpt zegt alle mede werking toe. Na een opmerking van spr. dat er bijna geen vee voor de 4e klasse zal aangevoerd worden (kalf- vaarzen met 2 breede tanden), besluit men de 4e klasse te voegen bij de der de. Aan 't slot van de vergadering deelt de voorzitter nog mede, dat de Edel kelijk ook nog overwogen heeft om de 't achtb. heer Moonen bereid gevonden is markt op Dinsdag te houden, opdat de (ie eerste markt op 28 Maart a.s. boeren die hier geen zaken konden ma- officieel te openen. Spr. roept nogmaals ken dan 's Woensdags nog naar Den j aller steun in tot groei en bloei van de Bosch konden gaan. Maar dit heeft men om practisehe redenen moeten verwer pen. 'n Stuk vee, waarmee men Dins dag hier is geweest, is niet. in conditie 0111 er 's Woensdags mee naar 's Bosch te gaan. De Burgemeester vraagt of de land bouwers uit de Klei zullen komen. De heer Branderhorst ziet het niet erg bemoedigend in. Dhr. Chr. van Herpt wijst er op hoe hier met den steun van Waalwijks Be lang en de gemeente een paar keurin gen zijn gehouden, die zeer goed slaag den.Jammer werd toen de verdere steun opgeschort waardoor de banden ver broken werden. De fokkers ontdekten elders een bron en toen werd in Den Bosch een tentoonstelling gehouden. Als de band behouden was, dan was z.i. de schakel niet gebroken. In den Bosch komt er een nieuwe markt bij met over dekte ruimte. Een en ander is een aan sporing om naar Den Bosch te gaan. Toch meent spr. dat Waalwijk nog één lichtpuntje heeft. In den Bosch wordt meest rood bont vee aangevoerd, terwijl men hier in 't centrum zit van het zwart bont vee, waarop zich de ratio- neele fokkerij steeds meer toelegt. In dit opzicht acht spr. hier wel een goede markt mogelijk. Verschillende landbouwers stemmen hiermede in. De Voorzitter zegt dat het geenszins de bedoeling is, om tegen de Bossche markt op te werken. Men zal al tevre den zijn, als men op de oude Waalwijk sche markten kan terugzien. De heer Tielen zegt dat z.i. de markt er is, als de fokkers met hun vee ko men, want dan komen de koopers; als de boeren zich moreel verbinden om hun vee op de Waalwijksche markt te brengen dan is de zaak in orde. Van Sprang en Capelle zal men wel alle me dewerking krijgen, maar ook de Klei mag niet ten achter blijven. Spr. vraagt aan den heer Branderhorst om pro paganda voor de Waalwijksche Vee markten te maken. Als de heer Branderhorst bepaal de belangen voorstond heeft hij steeds op de medewerking van Waalwijk kun nen rekenen en daarom verwacht spr. hier een tegenprestatie waarmee een algemeen belang van deze streek ge diend wordt. De Voorzitter sluit zich bij den vori- gen spreker aan. Deze vergadering is er een met een propagandistisch oog merk. Waal wij ksche V eemarkten. KANTONGERECHT. LAATSTE BERICHTEN. Don Bosco. Gisteravond hield de ZeerEerw. pater Fischer, van de Orde der Sa- lesianen, in de zaal van het Meisjes patronaat in de parochie van O. L. Vrouw een lezing met lichtbeelden over Don Bosco en zijn werken. De gewijde spreker verhaalde uit voerig van het wonderlijk leven van Don Bosco, dat zoo geheel geleid werd door Gods Voorzienigheid. Joannes Bosco werd geboren uit heel arme ouders, in een armzalige hut te Castelnuovo d'Asti bij Turijn, den 16 Aug. 18 i 5. Op den dag van de verbanning van Napoleon werd het kind geboren, dat Europa weer moest opbouwen. Don Bosco is de vader der jeugd. Aan de hand van een serie licht beelden vertoonde spr. den ontwikke lingsgang vari het groote werk van Don Bosco, dat zoo buitengewoon zegenrijk is. Na de pauze werden enkele kluch ten vertoond. Het was een goed geslaagde avond, I)e heer Tielen wijst nog op de wen 3 welke met een minnelijk woord door schelijkheid om besturen van verschil lende landbouwvereenigingen aan te schrijven en te verzoeken of zij over dit punt in vergaderingen willen spreken. Spr. merkt voorts op, dat 't niet on dienstig zou zijn indien de commissie zich schritfeijk tot veekoopers richtte. De voorzitter antwoordt dat reclame biljetten op verschillende plaatsen zijn opgehangen en zich ook bevinden op booten van de Thor e.a. De Burgemeester merkt op, dat de meeste menschen nogal gevoelig zijn en dat een persoonlijke aanschrijving gemakkelijker aanspreekt dan een re clamebiljet en sluit zich bij 't idee van den heer Tielen aan. De Voorzitter zegt dat de commissie overeenkomstig deze aanwijzigingen zal handelen. Besloten werd om behalve in De Echo van het Zuiden, de Bossche Cou rant, Huisgezin, Boerenblad en de Heusdensche Courant ook reclame te maken in 'tblad van de „Noordbr. Mij. van Landbouw." De heer Rijken zegt dat men de han den in elkaar moet slaan. Spr. kende de Waalwijksche Markt al in 1880, maar op zoo'n peil zal ze z.i. niet meei' komen. Met samenwerking is echter veel te bereiken en spr. zegt zijn volle medewerking toe. De heer Werther sluit zich daarbij aan. De Burgemeester informeert naar de eischen om een plaatselijke markt tot bloei te kunnen brengen. De heer Rijken antwoordt dat er even wicht moet zijn tusschen aanvoer en afnemers. Handel is echter niet te dwingen. begaan kunnen worden in onzen be schaafden tijd, terwijl een regeering als die der Ver. Staten niets doet om deze misdaden tegen te gaan, ja zelfs op al le manieren het bewind dezer kerkver- volgers steunt. Naast tal vari beelden betrekking hebbend op den vroegeren afgoden dienst, het volksleven, de vele monu mentale kerken, kregen we vele foto's van recenten datum waarop de ter- dood-brenging van tal van katholieken werd weergegeven als evenzoovele bloedgetuigen voor hun geloof. Wij kunnen hier niet verder uiteen zetten wat kapelaan Thomassen ons over deze wreede vervolging heeft doen zien en hooren, maar laat ieder die als nog in de gelegenheid komt deze lezin'g bezoeken. Men zal na afloop beter be grijpen en waardeerén de groote wel daad van onze christelijke samenleving waarin niemand in de beoefening van zijn godsdienst wordt belemmerd. Morgen om half zes zullen voor de patronaatsjongens en Donderdag 7 uur voor de dames dezelfde serie lichtbeel den en uiteenzetting worden gegeven. ONVOLDOENDE BEMALING ROND 's GREVELDII N-('ABELLE. Op vragen van liet Tweede Kamer lid Braat: Is liet den Minister bekend, dat in December j.I. de polders om en bij Grevelduin-Capelle zee veel overlast van water gehad hebben, omdat liet stoomgemaal bij Keizersveer, dat het Rijkszuiderafwateringskanaal bemaalt in dien tijd niet voldoende maalde? Is zijne Excellentie bereid te bevor deren, dat bij een te lioogen polderwa terstand steeds zooveel mogelijk gema len wordt? Is zijné Excellentie bereid te onder zoeken of deze oude schepradmacbine niet. zeer noodig vervangen moet wor den door een watergemaal van nieu were en betere constructie met meer capaciteit? Is. zijne Excellentie bereid mede te deelen of er in de naaste toekomst kans op bestaat, dat het bestaande Rijkszuiderafwateringsbestuur vervan: gen zal worden door een hoogheem raadschap? heeft de Minister van Waterstaat geantwoord In de eerste week en ook op de laat ste dagen van December j.I. hebben lage gronden onder 's Grevelduin-Oa- pelle waterlast ondervonden, wélke niet of in mindere mate zou zijn voor gekomen, indien het Rijksstoomgemaal te Keizersveer toen onafgebroken in bedrijf was geweest. Er is echter gemalen naar de daar voor vastgestelde regelen, die gegrond zijn op liet beginsel, dat de bemalings inrichting is gesticht, tot wegneming van de bezwaren, welke een gevolg- zijn van de Maas mondverlegging en in overeenstemming daarmede behoort te worden bediend. De ondergeteekende is, indien daar toe het verzoek wordt gedaan, steeds bereid een bemaling op ruimeren voet te bevorderen, zooveel mogelijk naar de behoeften der streek en dus onaf hankelijk van de verplichtingen van 't rijk, indien de verhooging van kosten door belanghebbenden wordt vergoed. Er bestaat toch geen reden, deze streek in dit opzicht te bevoorrechten boven andere, die voor eigen rekening haar afwatering moeten verzorgen. Het geniaal bezit voldoende capaci teit en geschiktheid voor het doel, waartoe het gesticht en bestemd is, doch is er niet op berekend, ten volle te kun nen voldoen aan de met de jaren hoo- ger geworden beinalingsbehoeften, die in geen verband met de Maasmondver- Iegging, een gevolg zijn van de voort schrijdende ontginningen, vooral ook op tuinbouwgebied. Daarom kan ver betering van het gemaal niet als een onderwerp van rijkszorg worden be schouwd. Wanneer de laatste vraag bedoelt te vernemen, of de ondergeteekende in beginsel bereid is, er toe mede te wer ken, dat dé rijksbemalingsinrichting met de daarbij behoorende afwate ringswerken worden overgedragen aan het waterschap Het Zuiderafwaterings- kanaal, kan die vraag bevestigend be antwoord worden. Inderdaad kan al leen in verzorging door het waterschap zelf van de afwateringsbelioeften dei- tot zijn gebied behoorende gronden de normale en een bevredigende oplossing gevonden worden. ADVERTENTIëN. vraagt voor directe indienst treding Alleenwonend Heer te 's-Bosch vraagt voor zoo spoedig moge lijke indiensttreding een netle pastoor Buis werd ingeleid en onder dankzegging gesloten. Indeeling van gemeenten. Ter uitvoering van artikel 18 van het Dienstplichtbesluit zijn in de pro vincie Noordbrabi.nt aangewezen Als groep Almkerk de gemeenten Almkerk, Dussen, Eethen, Giesen, Op en Neer Andel, Rijswijk, de Werken en Sleeuwijk, Werkendam en Wou- drichem als groep Loon op Zand de ge meenten Dongen, 's Gravimoer, Loon op Zand, Raamsdonk, Sprang Capelle en Waspik als groep Waalwijk de gemeenten Drunen, Empel en Meerwijk, Engelen, Hedikhuizen, Herpt, Heusden, Nieuw kuijk, Oudtieusden, Veen, Waalwijk en Wijk en Aalburg. DE KERKVERVOLGING IN MEXICO. Al heeft men uit de berichten welke men dagelijks in de couranten aantreft over de kerkvervolging in Mexico reeds den indruk gekregen dat de arme Mexi- caansche katholieken op verschrikke lijke wijze onder deze vervolging te lij den hebben, toch zullen de bezoekers der lezing met lichtbeelden, welke gis teravond voor de R. K. Werkliedenver- eeniging afd. Baardwijk gegeven werd, tevoren niet vermoed hebben hoe gru welijk en ongelooflijk wreed deze on derdrukking in werkelijkheid is. Als men deze uitgebreide reeks origineele opnamen van het schrikbewind dezer christenvervolgers ziet, vraagt men zich onwillekeurig af hoe zooveel on recht en dergelijke wreedheden, die doen denken aan het Nero-tijdperk nog liefst boven 25 jaar en goed kunnende koken en netjes wer ken. Kunnende naaien en ver stellen strekt tot aanbeveling. Hoog loon. Z. g. g. o z. a. t. m. Brieven onder no. der adv. bur. van dit blad. 42239 voor het maken van Kin derwerk. Thuiswerkers. WASPIK 42242 aangeboden aan nette, degelijke en werkzame jongeman als voor bekende schoenfabriek. Brieven met opgave van uit voerige inlichtingen omtrent tegenwoordigen werkkring enz. onder No der advertentie bureau van dit blad. 42245 Het Comité der Centrale Vereeniging voor den Handel in Gedistilleerd, waarSCtlUWt de Vergunning houders, respectievelijk de Grossiers in Gedistilleerd tegen den verkoop van Gedistilleerd beneden de bekende vastgestelde prijzen, daar bij overtreding, uitsluiting het gevolg zal zijn- Het Comité voornoemd. Schiedam, 14 Maart 1929. in de prijzen van 75 —90 —1 00 —I 25 -1.50- I 75 tot 1690 Een prachtsorteeting Kunstbloemen en Bloemvazen WIJ ETALEEREN vanaf f 1,90 tot f2.75 compleet. Koperen roede 30 cent per M. Zinken roede 12 cent. 42235 Uitschuifbare 25-30 et Ringen, Kwasten, Sluiters, Steunen, Koord, enz. WIJ HEBBEN vanaf f30.00. Ook in huurkoop. 42235 Beleefd aanbevelend, rootestr. WAALWIJK. Uitspraken van 14 Maart 1929. M. v. M. te Elshout, F. d. P. te Waalwijk, M. J. te Kaatsheuvel, overtr. pol. verord. ieder 3 of 1. week tuchtschool. J. v. D. te Drunen, straat schenderij 5.ot' l week tuchtschool. L. v. B. te Loon op Zand overtr. alsvoor 10 of 1 week tuchtschool. W. D. te Nieuwkuijk, A. v. H. te Waalwijk, overtr. mot. en rijw. regit, ieder 3 of 1 week tuchtschool. H. Z. en C. Z. te Kaat|lieu- vel straatschenderij ieder 10 of 5 dagen. W. V. te Raamsdonk, H. d. G. te Waspik, H. D. te Waalwijk overtr. mot. en rijw. regit, ieder 3 of 2 dagen. G. v. W. te Veen overtr. alsvoor 5 of 3 dagen. - J. S. te Elshout, H. K. te Waalwijk overtr. pol. verord. ieder 3 of 2 dagen. C. V. te Veen overtr. alsvoor 5 of 3 dagen. J. W. te Kaatsheuvel overtr. veldpol. 3 of 2 "dagen. P. v. H. te Vuglit overtr. arbeidswet 2 x 2 of 2 x 2 dagen. B. S. te Sprang-Capélle overtr. prov. pol. regit, 3 of 2 dagen. G-. J. W. te Waalwijk overtr. bouwverord. 13 x 0.50 of 13 x 1 dag. G. v. E. en G. v. d. H. te alsvoor overtr. alsvoor ieder 5 of 3 dagen. J. E. en J. d. G. te Den Bosch, J. S. te Waalwijk, L. S., P. K. en M. v. d. S. te Drunen, overtr. mot. en rijw. wet ieder 3 oi' 2 dagen. J. V. Je Oisterwijk overtr. alsvoor 5 of 3 dagen. G. d. K. te Kaatsheuvel, jacht- delict 10 of 5 dagen. v. H. te Vlijmen over tr. leerplichtwet 6 of 3 dagen. J. v. B. te Kaatsheuvel, dronkenschap, 10 of 5 dagen. W. v. d. W. te alsvoor overtr. alsvoor 3 dagen hech tenis. C. v. N. te Loon op Zand, overtr. veilig heidswet 5 of 3 dagen. M. B. te Kaatsheuvel, overtr. warenwet 20 of 10 dagen.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10