Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Het Bezoldigingsbesluit MGORDBRABAflD FEUILLETON Holland DOOR EEVftRlNG jn net nott. Aan/ gij qe/d verdienen NUMMER 22. ZATERDAG 16 MAART 1929. 52e JAARGANG. Dit blad verschuilt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco per post door het geheele rflk 1.40. Brieven, Ingezonden stukken, gelden, en*, franco te eenden aan den Uitgever. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-Adres: ECHO. Prfls der Advertentiën 20 cent per regel; minimum 1.50. Bfl contract flink rubat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur In ons bezit zUn. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. EERSTE BLAD. Het door H. M. de Koningin getee- kende „Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1928" bevat o. m. de navolgende algemeene regelen voor de salarieering van het Rijkspersoneel. De aanvangswedde wordt toegekend op 21-jarigen leeftijd. Voor elk jaar of gedeelte van een jaar, dat een ambte naar van 18 jaar of ouder beneden den 21jarigen leeftijd is, wordt de aan vangswedde met. 100 verminderd. De ze vermindering blijft beperkt tot to taal 100 voor hen, die niet bij het gezin, waartoe zij behooren, kunnen in wonen. Omtrent periodieke verhoogingen wordt bepaald, dat de wedden van de ambtenaren, die een betrekking be- kleeden waaraan periodieke verhoogin gen zijn verbonden, bij voldoende be kwaamheid, geschiktheid en voldoen den dienstijver periodiek verhoogd worden. De mannelijke ambtenaren, die ge huwd of gehuwd geweest zijn en den 23jarigen leeftijd hebben bereikt, ge nieten eene toelage van 200, voor zoover niet aldus het gezamenlijke be drag aan wedden en toelagen, met uit zondering van de kindertoelage, zou stijgen boven 2000, of het gezamen lijke bedrag aan wedde en toelage vol gens dit artikel zou stijgen boven het maximum der desbetreffende schaal van bezoldiging, indien dat maximum minder dan 2000 bedraagt, een en ander gerekend naar een gemeente der eerste klasse. De ambtenaren genieten bij wijze van tijdelijke toelage, voor hunne wet tige of wettelijk erkende, zoomede voor de uit een vroeger huwelijk van hun echtgenoote gesproten kinderen bene den den leeftijd van 18 j., die zij op den lsten Januari van het jaar bezitten, eene kindertoelage, bedragende per kind 3 met een minimum van 60 en een maximum van 210 per kind en per jaar. De jaarwedden, voor zooveel noodig verminderd met den standplaatsaftrek, der gehuwde vrouwelijke ambtenaren en der ongehuwde ambtenaren, voor zooveel die niet gehuwd zijn geweest, worden verminderd met 3 De gemeenten zijn gerangschikt in drie klassen. De aftrek bedraagt res pectievelijk 0.4 en 8 Tot de le klas se behooren o.a. Eindhoven, 's-Bosch, (behalve Orthen), Maastricht, Tilburg; (geen aftrek) Tot de 2e klasse o.a. Breda, Dongen Ginneken, Waalwijk (4% aftrek). Tot de 3e klasse behooren de z.g. plattelandsgemeenten, alwaar de amb tenaren 8% op! hun loon zien gekort. Op de bezoldiging wordt voor het, ge not van kost en inwoning een korting- toegepast. Bij een aanvangwedde of vaste wed de van minder dan 1300, van 444 van 1300 tof 1600, van ten hoogste 570; van 1600 tot 2200, van ten hoogste 696; van 2200 tot ƒ2800, van 888; van 2800 tot ƒ3400, van lliovan 3400 of hooger, van 1296 per jaar. Naar gelang van de klasse der ge meente, worden deze kortingen ver minderd met 4 of 8 ten honderd. Over tijdvakken van geoorloofde af wezigheid, waarin geen van Rijkswege verstrekte kost en inwoning worden genoten, wordt een evenredig deel van die korting teruggegeven. Voor het genot van woning wordt een korting toegepast van 15%. Deze korting bedraagt 12%, indien aan den ambtenaar de verplichting tot bewo ning is opgelegd. Heeft de bewoning ten doel de be waring of bewaking van Rijkseigen dommen, van een gebouw of van het geen daarin vooi' 's Rijks dienst aan wezig is, of wel, ingeval de desbetref fende woning dienstbaar wordt ge maakt aan de uitoefening van den dienst van den ambtenaar, dan be draagt de korting 10%. Vuur en licht wordt onderscheiden lijk 2%, maximum 100, en 10%, ma ximum, 50, van de bezoldiging gekort. NAAR HET ENGELSCH. J. SCHEEPENS. 49. „Hoe lang heb je al in Brighton rondgezworven?" vroeg Henson. „Twee of drie dagen. Toen ik hoor de dat Chris zoo slecht lag, ben ik ge komen. Ik durfde niet dicht hij huis komen, althans niet al te dicht, uit vrees dat men mij op zou merken. Maar ik; heb den dokter uitgehoord. Die ver telde me dat ze dood was, en toen heb ik er alles op gewaagd om haar nog eens te zien, voor het laatst." „Ja, ja", zei Henson koud. „Maar wat heeft dat in 's hemels naam met van Sneck te maken?" „Ik zocht naar hem, want ik wist dat bij hier geweest is. Maar ik ont dekte ook dat hij zijn kamer verlaten had en er nog niet was teruggekeerd. Toen kwam ik op de gedachte om het ziekenhuis eens te gaan bezoeken. Ik beweerde dat ik een vermisten bloed verwant zocht, en ze lieten me drie zwaar getroffen patiënten zien, waar van geen enkele geïdentificeerd had kunnen worden Welnu, de derde was van Sneck!" Er klonk iets triomfantelijks in de •tem van den jongeman. Henson van zijn kant sloeg hem achterdochtig,, doch met belangstelling gade. „Weet je ook, hoe van Sneck daar terecht gekomen is?" vroeg hij. Littimer knikte bevestigend. Natuur lijk kende bij bet keele geval. Henson zweeg geruimen tijd. Hij dacht ergens over na en werkte een of ander plan uit. Zijn glimlach was verre van aangenaam en geleek niet in het minst op den zoetsappigen glim lach tegenover de buitenwereld. „Geef me dat zwarte boek even aan", zei hij. „Weet je hoe je die nieuwe toe stellen gebruiken moet?" „Neen, maar ik kan het leeren- Het lijkt me niet zoo'n heksentoer!" „Welnu, deze telefoon kan worden overgezet op de hoofdtelefoon in de bibliotheek door het omschakelen van dat kleine handeltjejuist! Zóó. Ik heb graag zelf een telefoon bij de hand, want het is altijd verduiveld ge makkelijk Dan' neem je den hoorn af, en luistert naar den zoemtoon: hoor je dien, dan moet je het nummer dat ik je zeggen zal opvragen door achter eenvolgens de verschillende cijfers zoo te draaien in de richting van links naar rechts, dat je het op te roepen getal krijgt. Neem dus den hoorn op, luister even of je den zoemtoon hoort en draai dan de cijfers van de schijf achtereenvolgens op 00225, dat is de telefooncentrale. Vraag daar je te ver binden met Gerrard 0017, begrepen?" De jonge Littimer begaf zich naar het toestel en nam den hoorn op. Hij hoorde echter niets en wachtte maar geduldig, terwijl Henson in zijn bed met de vuist op de dekens sloeg van ongeduld. Voor het genot van over een leining geleverd water wordt 5% van de ter zake voor het genot van woning toe gepaste korting, tot een maximum van 25.afgetrokken. Voor dienstkleeding, van Rijkswege verstrekt, wordt gekort overeenkom stig de bepalingen van het Rijksklee- dingbesluit 30 h 40 per jaar). Voor de z.g. ambtenaren-werklieden zijn enkele aparte bepalingen getrof fen. Zij hebben b.v. geen ongehuwden aftrek, maar genieten ook geen huwe lijkstoelage. Het aanvangsloon wordt bun pas op 23jarigen leeftijd toege kend. Het nieuwe „Bezoldigingsbesluit" bevat voorts verschillende overgangs bepalingen, o.m. om te voorkomen, dat sommige ambtenaren in loonontvangst achteruit zouden gaan. Het besluit heeft terugwerkende kracht tot November 1928. Aan liet Bezoldigingsbesluit Bur gerlijke. Rijksambtenaren 1928, is het volgende overzicht ontleend, dat uiter aard niet volledig kan zijn. Van de ver- i schillende dienstvakken zijn alleen de i kerngroepen overgenomen. De sala- j rissen van de hoogste ambtenaren zijn i bij geheim K.B. vastgesteld. I Departement van Justitie: Rijkspo- litie, districtscommandant, tevens in- I specteur der rijksveldwacht 3800 j tot 5400rijksveldwachter, brigadier j majoor 2100 tot 2800 (met een standplaatsaftrek van ten hoogste 4%), rijksveldwachter 1450 tot. ƒ2150 (met een standplaatsaftrek van ten hoogste 4%). De bezoldiging van het onderwijs personeel is afzonderlijk geregeld. Aan deze regeling is het volgende ontleend Gewoon lager en uitgebreid lager onderwijs: De jaarwedde van den on derwijzer, die niet de acte als hoofd onderwijzer bezit, bedraagt 1350; na 1, 2, 3, 4 dienstjaren telkens te ver- boogen met 100; na 5 dienstjaren te verhoogen met. 50; na 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20 en22 dienstjaren telkens te verhoogen met 100. De jaarwedde van den onderwijzer, die de acte als hoofdonderwijzer bezit, bedraagt 1550; na 1 en 2 dienstja ren telkens te verhoogen met 100 na 3 dienstjaren te verhoogen met. ƒ50 na. 4, 6, 8 en 10 dienstjaren telkens te verhoogen met 200; na 12, 14, 16, 18, 20 en 22 dienstjaren telkens te ver hoogen met 100. R.H.B.S. met 5-jarigen cursus De jaarwedde van de directeuren bedraagt 5500; na 1, 2, 3, 4 en 5 „Hoor je dan niets, niemendal, zeg me dat dan wat. eer, ellendeling!" schold hij woedend. „Leg den hoorn nog eens op bet toestel en kijk of het goed is -overgeschakeld, domkop! Is dat in orde?Welnu, nog eens... Neem den hoorn op! Luister... niets? Nog steeds niets? Vervloekt! Ben je dan doof?" Hoe Frank Littimer ook draaide, bij boorde niets. Met een vloek op de lippen sprong Henson tenslotte zijn bed uit en waggelde de kamer door, want zijn knieën knikten onder bet zware gewicht, dat de voeten bijna niet meer dragen konden. Hartstochtelijk wierp hij eerst den haak nog weer eens op het toestel, nam hem dan weer op, drukte een paar maal de veer naar beneden en luister de: „Je bent altijd een stommerd ge weest en zult het wel blijven ook!" mompelde hij tusschen de bedrijven door. Doch er kwam geen antwoord, niets als een doodsche stilte. Hij wierp ten slotte heel bet toestel onderstboven en danste van kwaadheid er rond om been. Frank Littimer had hem tevoren nog nooit zoo woedend gezien. Hij ge leek de baarlijke duivel in persoon. De verwenschingen welke bij uitbraak te waren afschuwelijk, niet om aan te hooren, zoo laag en onbeschoft zijn taal. Een dronkelap kon niet onfat soenlijker zijn in zijn roes dan Regi nald Henson in zijn woede. „Ga je gang zoo nog 'n poosje", zei Frank Littimer niet zonder bitterheid in zpn stem. „Ik mag dat van Reginald BREIMACHINE T dienstjaren telkens te verhoogen met 200. De jaarwedde van de leeraren, uitgezonderd die voor lichamelijke oefening en leeraressen in handwerken, bedraagt voor de eerste 10 lessen per week 150 per wekelijksche lesvoor de volgende 10 lessen per week 100 per wekelijksche les; voor de overige lessen per week 50 per wekelijksche les, pa 2 tot 20 dienstjaren telkens te verhoogen. R.H.B.S. met 3-jarigen cursus: De jaarwedde van de directeuren be draagt 4500; na 1, 2, 3, 4 en 5 dienstjaren telkens te verhoogen met 200. De jaarwedde van leeraren, uit gezonderd de leeraressen in handwer ken, bedraagt voor de eerste 10 lessen per week 130 per wekelijksche les; voor de volgende 10 lessen per week 90 per wekelijksche les; v-oor de overige lessen per week 50 per weke lijksche les; na 2 tot 20 dienstjaren telkens te verhoogen. Departement van Financiën: Directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, algemeene diest: Ontvan- Henson wel hooren! Hij is immers de vriend van al wat goed en braaf en degelijk en godsdienstig is, een toon beeld van deugd en zachtmoedigheid. Ik zou 10 jaar van mijn leven er voor over hebben, als je beschermelingen je nu eens konden hooren." Opeens hield Reginald Henson op en verzocht Frank hem in bed te wil len helpen. „Ik kan liet mij veroorloven", grijns lachte hij. -vrijuit tegenover jou te spreken en op te treden. Zeg één woord in mijn nadeel en ik verpletter je. Steek één hand uit om me schade toe te brengen en ik veeg je weg van j de oppervlakte der aarde, zonder dat er ooit een baan naar kraait! Het is absoluut noodzakelijk, dat ik een tele foontje met Londen krijg en daar krijgt dat ellendige t-oestel het in zijn kop om te weigeren? En binnen 2 dagen I niet te repareeren, natuurlijk! Je ziet hier in de lieele buurt geen electriciën, mijlen ver in de rondte niet! Vervloekt dat toestel Uitgeput door de opwinding en de woede liet hij zich achterover in de kussens vallen. Door het geweld dat hij maakte had een der verbanden los gelaten en een smal straaltje bloed daalde neer langs zijn nachthemd tot op de borst. Littimer bleef wachten tot hij zich wee zour verroeren. Hp staarde naar het bloed dat langzaam vloeide over de borst van zijn vijand en meester. Uren bad bij daar tevreden naar kunnen kijken: met bet grootste genoegen had hij den schurk zien dood bloeden, zóó diep was zijn haat jegens den man die hen allen in bedwang hield en terroriseerde, zonder dat een hunner de mogelijkheid zag onder zijn juk vandaan te geraken. „Wat deed van Sneck hier in de buurt?" Helder en scherp kwam opeens weer die stem van het bed waarop Henson zich nochtans niet verroerde. Zooals een geslagen hond plotseling ineenkrimpt onder den zweepslag die hem treft, zoo gedroeg -opeens Frank Littimer zich en maakte zich gereed te antwoorden. Wanneer het Henson gold, dan was er van den moed van Frank Littimer geen sprake meer. Ja ren lang nu reeds was hij benauwd als een slaaf voor zijn boozen meester, kroop bij als een hond als hij z'n stem hoorde. Toch verwonderde hij zich over deze onverwachte vraag en zag verbaasd op. „Hij zocht naar de verloren geraak te Rembrandt-ets." Doch de verbazing van Littimer was nog niet half zoo groot als die van Reginald Henson. Hij bleef achterover op zijn rug liggen en had zijn gelaat afgewend, zoodat er geen enkele uit drukking op was te bespieden. Doch indien men het had kunnen gadeslaan, zou men er op hebben kunnen lezen diepe verbazing over het geheel onver wachte antwoord op zijn vraag. Zóó verbaasd was bij, dat hp in de eerste minuten geen woord sprak. Wordt vervolgd. De Echo van het Zuiden, Waalwyksclie en Lanptraatscbe Courant* *M „DB BOBO VAN EBT BUIDBN". MwnClttPPy VAM VERZEKERING OP HET LEVErf A A A L i 6EEM AFBtrAunessysTEEM3TSwr corrwiT T 108/i C.OEOKOOPW ayjawstut Cörim«itiien t

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 1