PUROL DE ECHO VAK HET HM Jaarverslagen. Vóór lief inzeepen HET IJS. slaagd zijn een nieuwe Gids van Waalwijk te deen verschijnen en te verspreiden. Ook ware het misschien mogelijk onzen leden-fabrikanten e.a. eens uit te noodlgen een enquêle te wiilen in stellen, naar het aantal personen in hunne zaken werkzaam, die buiten wonen en bij billijke goede woon gelegenheid geneigd waren zich hier te vestigen. Dit zou de laak van 't gemeentebestuur of van bouwonder nemers zeer vergemakelijken en onze plaats zeer ten goede komen. Zoo ook zal op het gebied van den winkelstand, door krachtige actie en gezamenlijk overleg wat gedaan moe ten worden Kortom er zijn door een krachtige vereeriging gesteund door schier alie ingezetenen, ncgzeerveie zaken aan te pakken en lot een goed resultaat te brengen. Laat ons toch niet denken, dat we er zijn, iaat de oude ambitie die hier en daar kwijnt toch herïtven, om door gezamenlijk en krachtig samenwerken onze plaats vooruit te brengen en haar in allen deele, die plaats te doen behouden die ze inneemt en die haar toekomt. Waakzaamheid en activiteit is ge boden, geen afbreeksysteem maar op bouwen, ook hier geldt het Waal- wijkers let op uw saeck" Onze vereeniging telt op 't oogen- blik 215 leden, 9 donaieurs en 4 buitenleden en van de diensten van 't secretariaat op verschillend terrein werd druk gebruik gemaakt. W.G, V. Aan het jaarverslag der R.K. Waal wijksche Gymnastiekvereen. W.G.V. over het jaar 1928 ontleenen wij het volgende Uitvoeringen. Onze winieruitvoering werd reeds in de eerste week van het jaar ge houden, nl. op Maandag 8 Jan., dank zij onze bijzondere actieve leiding in dien tijd. Naast onzer, kider, den heer A. Princen, was eriniaiers nog iemand, die zeer, zeer veel in het belang van onze vereeniging en onze leden heeft gedaan. Aan den heer Walther Slrupp, thans niet meer bij ons, kunnen en mogen wij onzen ailerhartelijksten dank niet onthouden. Want, meiwaar onzen leider echter ook niet te ver- geien, hebben wij heel veel van het succes van deze uitvoering aan hem te danken. Hij had zich hiervoor geheel gegeven, en wljt en niet min der het pubiiek, waren enthousiast met hetgeen op deze uitvoering door de leden mat medewerking van hem, is gepresfeeid. Deze uitvoering was dan ook een éclatant succes. Een goed bezette zaal met een dankbaar publiek. Wat het finantieel gedeelte echter betreft was het resultaat toch weer dat de ontvangsten niet opwogen tegen de uitgaven. Hei succes van deze winieruitvoe ring was groot, echter niet minder dat der zomerdemonstraiie, welke wederom op verzoek van W. B bij de viering van het Konlnginnefeesl werd gegeven. Het ledental onzer vereeniging is goed vooruit gegaan, enkele vertrok ken, 1 werd geroyeerd, terwij! daar tegenover 13 nieuwe leden in den loop van het jaar werden aangenomen Wedstrijden. Evenals in 1927 werd ook dit jaar aan twee wedstrijden deelgenomen. De eersle was de gewone Bonds wedstrijd, welke gehouden werd te Vught, georganiseerd door de R.K. G. V. „Prins Hendrik". De tweede was te Amsterdam op 11 November, uitgeschreven door de R.K. G. V. „U.DI." aldaar. Te Vught op den Bondsdag hadden we het genoegen, voor wat de le graad betreft, na zware concurrentie geplaatst ie worden op de 3e plaats, wat voor onze vereeniging zeer goed was te noemen, nog te meer daat het dit jaar voor de eerste maal was, dat onze vereeniging in de le graad uit kwam. Door onzen Evert werd op deze wedstrijd den 2en prijs perso neel in de wacht gesleept met '/4 punt verschil op den eersten. Nog hadden dit jaar voor onze vereeniging bijzondere gebeurtenissen plaats, welke moeten worden vast gelegd. En wel, en hier behoort een bijzonder woord van dar k aan onzen voorzitter, is onze vereeniging geslaagd een persoon te vinden die bijzonder sympathiseerde met onze vereeniging, den Weled. Gestr Heer A. J. M Jansen, notaris alhier, die het be schermheerschap onzer vereeniging heeit aanvaard Wij hopen dat ge noemde heer zeer vele jaren onze beschermheer zal zijn, wat voor onze vereeniging in bijzondere gevallen wel tot nut zal kunnen strekken. Waar onze vereeniging de laatste jaren het geluk heeft gehad naast haren actieven leider, den heer A. Princen, nog steeds een goed voor- iurner in haar midden ie hebben gehad, en dit ook altijd goede resul taten heeft afgeworpen, heeft het bestuur gemeend goed ie doen en in het belang van de vereeniging te werken, door toen ons toevalliger wijze ter oore kwam, dat er in Tilburg een Olympisch keurfurner werkzaam was dezen persoon aan te zoeken om voor onze vereeniging een spe- cialen cursus te komen geven, waarin het bestuur dan ook inderdaad ge- slaagd is. Hiervoor zijn, zonder de overige leden op den achtergrond te stellen, een 12tal der beste turners uitgezocht om dezen cursus te volgen, waar voor hen zeer veel uit is te leeren. Op dit algemeen dankwoord echter eenige bijzondere vermeldingen. Voor- eerst aan onzen leider, den heer A. Princen en onzen voorzitter, den heer j. Schsmbergen. U, mijnheer Princen onzen wel- gemeenden dank voor al hetgeen gij steeds hebt gedaan voor onze ver eeniging. Wij hopen dat gij Uw beste beentje zult voorzetten, onze leden verder op te leiden in de gymnastiek en wenschen U hierbij het beste succes. U, geachie voorzitter, want het zou door alie leden als een laksheid voor mijn persoon worden aangeduid, mag ik den U wel verschuldigden dank zeker niet onthouden. Ons is immers steeds het bewijs geleverd, dat U de rechte man op de rechte plaats bent. En dan last not least behoort hier natuurlijk een allerhartelijkst woord van dank aan onzen zoo beminden adviseur, den WelEerw. Heer L A. Sanders. Als gij Umoeilijk scheert omdatUwhuid gauw stuk gaat en pijn doet, dan kunt gij dit geheel voorkomen, indien gij vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig No. 22. Zaterdag 16 Mrt, '29. 52e Jrg. TWEEDE BLAD. Waalwljks Belang. 21e laarverslag der vereeniging „Waalwijks Belang" uitgebrachi in de Algemeene vergadering van Maandag 11 Maart gehouden in Hotel Verwiel, des avonds ten 8 uur. De zeer interessante jaarvergadering die gehouden werd in 't begin van 1928 bracht tal van belangtijke zaken naar voren waaraan het bestuur naast veie andere, zijn aandacht kon beste den. Vooral kwam tot uiting de groote voldoening van 't pubiiek over de talrijke openbare concerten, waartoe de vereeniging in staat bleek in 1927 en wat te danken was aan de ijverige werkzaamheden van 't Comité dat daarvoor ter herdenking aan 'i 20 jarig bestaan een fonds bijeen bracht. Men stelde deze uitvoeringen zeer op prijs en de vraag was nu op welke wijze men zooveel doenlijk deze iijn kon blijven volgen. Daarbij kwam nog dat de kas yan „Waalwijks Belang" vrijwel uitgeput was, zoodat weinig of nieis kon worden gedaan, ook hier moest dus voorziening worden ge troffen, daar deze toestand niet kon blijven. Tal van middelen werden aan de hand gedaan met tot resultaat, dat men de redactie van „De Echo van het Zuiden" zou verzoeken een in schrijving te openen, de leden om dit jaar hun contributie vrijwillig met f 1— le verhoogen en een actie in te zetten voor nieuwe leden. Een en ander is bekroond met goed resultaatde inschrijving bracht meer dan f 300 op, 89 leden brachten vrijwillig een contributie op van f 3 en 24 nieuwe leden traden toe, terwijl 8 onze gelederen verhelen. Wij waren door een en ander in staat een flinke reeks mooie concerten te geven en ook het Koninginne- en St. Nicolaasfeest wat ruimer te vieren, het eerste met bijvoeging van een kinderoptocht, het tweede met een kinder-bioscoopuitvoering en trac- tatie der kinderen. in den loop van dit jaar werden de kiosk opnieuw geschilderd en waar schuwingsbordjes aangebracht. Wij varleenden onze medewerking aan de Waalwijksche Winkelweek en boden bij het Concours Hippyque eveneens een concert aan. Wij voerden onderhandelingen met Kaatsheuvel over verbetering weg Roestelberg. doch tot heden zonder resultaat. Een onderhoud ter plaatse is ons toegezegd met den wethouder van publieke werken van die gemeente, tot nog toe is de datum daarvoor nog niet bepaald, hoewel daarom nog maals schriftelijk is verzocht. De kwestie der vliegende winkels door een lid de vorige maal ter sprake gebracht, werd door ons onder'toog gezien, maar wettelijk is daaraan niet veel te doen 't Praciisch werk is gedaan door de NV. Hotel de Twee Kolommen, die aar. een confectiezaak in Amsterdam hare zaai weigerde, wijl zij de kwaal der „Vliegende Winkels" niet wenschte te bevorderen. Het zou ter bestrijding van dit euvel het meest succesvol zijn als „Waal wijks Belang" tesamen b.v. met de CORRESPONDENTIE. Marie H. Wel Marielje, je hebt me werkelijk verrast met zoo'n aardig opstel. Voor jou leeftijd is het heel goed en ik ruim er met pleizier een plaatsje voor in. Ik hoop dat anderen jouw voor beeld zullen volgen. Dag Marietje! Koos D. Sprang. Beste Koos, ik lees jou brieven al tijd met bijzonder genoegen. Je schijnt me een echte leuke baas te zijn. Mis schien kom ik eens met je kennis maken. Dan trekken we samen naar buiten hé, de hei in. Dat zal een pret- Middensiandsvereeniging zich tot de zaalverhuurders wendde, om hen uit te noodigen dit goede voorbeeld te volgen. Ook de Kwestie Veemarkt is moge lijk als gevolg van ons verzoek door 'l Gemeentebestuur krachtig ter hand genomen en reeds deze maand wordt de eerste premiemarkt, de eerste van een lange reeks, gehouden. Wij zijn overtuigd, dat het gemeentebestuur hiermee een goed werk heeft gedaan voor onze gemeente, dat beslist resul taat zal opleveren. De jjsbaan kwestie is in onderzoek geweest. De Lotjes bieken daarvoor niet geschikt, maar ook elders is deze zaak bekeken, waarvan de leden het resultaat zullen vernemen. Ook voor billijker winkelverlichting werden stappen gedaan mei het resul taat dat een Vastrechtfariet is inge voerd en ook ia! van andere aange legenheden toen behandeld, werden ter plaatse bevorderd of zooveel doenlijk zelf afgehandeld Wij bereikten een beter traject van een autobus dienst over Waspik en Capeile naar onze gemeente, verleen den steun aan de Kynologen-vereeni- ging voor 'torganiseeren eener prach tig geslaagde Hondententoonsteliing. Zooals in 't kort vermeld hebben wij aan 't Koninginnefeest een uit breiding kunnen geven, De eerste Kinder optocht is schitterend geslaagd, terwijl ook de Volkszang-demonstratie en die der W G.V. een groot succes hadden. Ook het St. Nicolaasfeest werd op andere wijze ditmaal gevierd en bleek zeer in den smaak te vallen voorai door de kleinen. Inplaats van een optocht bezocht St. Nicolaas de kin deren in de zaal die propvof was vooral ook de kinderfilms en de trac- fatie vielen bijzonder in den smaak. Wij hadden dit jaar 't verlies te betreuren van een bestuurslid, den heer H. van Tussenbroek wegens ver- trek naar elders. Hoewej in de be stuursvergadering hem reeds hulde en dank werd gebracht voor 'i vele dat hij vanaf de oprichlirg voor de Ver eeniging heeft gedaan, past eer herin nering aan zijn groote activiteit en belangstelling voor onze vereeniging zeer zeker in dit jaarverslag. Een waardig opvoiger kregen wij in den heer Arnoud Verwiel. Aan 't slot van dit jaar-overzicht mogen wij met voldoening conslatee- ren, dat de langjarige kwestie van 't Operatiekamer—ziekenhuis eindelijk slaat opgelost te worden. Het Kerk bestuur zal een goed geoutilleerd ziekenhuis bouwen en geefidsarvoor f 35.000 het gemeentebestuur vo teerde 15 f 20.000 wat met ons fonds voldoende geacht wordt cm het ziekenhuis ten spoedigste daar te stellen. De bijdragen der Waalwijksche ingezetenen, ons voortdurend, onop- houdeiljk krachtig aandringen zijn dus niet voor niets geweest Wij mogen de hoop uitspreken dat steeds meer en meer ingezetenen, onze vereeniging zullen komen steu nen, de financiën zullen dan het bestuur in staat stellen steeds meer te doen, maar ook de moreeie steun van een krachtige organisatie zegt zooveel wanneer het er om gaat bij autoriteiten e.a. medewerking te ver krijgen tot verbetering van toestanden, het in het leven roepen van nieuwe attracties voor inwoners en vreemde lingen, het vestigen der aandacht op onze plaats. Daarom is het o.i. te beireurejn. dat wij er nog niet in ge- tige middag worden. Zorg maar dat je op school nummer één wordt. Veel groeten voor jou en voor thuis. Marietje Hogenhout, een van mijn vele trouwe nichtjes, is pas 10 jaar, maar je moet eens lezen hoe goed ze al een opstel kan maken. Hier volgt haar pennevruchtje Liesje's verjaardag. 't Was op den avond vóór Liesje's verjaardag en ze verheugde zich al op den dag van morgen. Liesje zat nu te eten't was al zes uur en om half acht moest ze naar bed. Ze zou morgen ai zeven jaar wor den. Wat vond ze zich toch al heel groot en gewichtig! Nu zou ze toch ai zoo graag naar bed gaan, dan was ze veel gauwer jarig, meende ze. Eindelijk daar sloeg de klok half acht. Moe vergat haar haast naar bed te brengen. Maar Liesje herinnerde het haar en ze zei: „Moe, kijk eens even naar de klok." „O ja", zei Moe, „dat is waar ook" Moeder bracht haar naar bed, maar ze kon niet spoedig in slaap komen. Eindelijk werd ze zoo moe dat ze in sliep. 's Nachts droomde ze dat ze om zeven uur wakker werd en in de ka mer kwam waar ze Pa en Moe aan de gedekte tafel zag zitten. Ze stonden allebei gauw op toen ze haar zagen en feliciteerden en omhelsden Liesje Toen overhandigden Pa en Moe haar een pakje. Haastig maakte ze het open en zag toen een prachtige aaaidoos. Ze kuste Pa en Moe, totdat ze einde lijk zeggen moesten dat het wel ge noeg was. Met een schok werd Liesje opeens wakker. Ze vond het jammer, want het was zoo'n mooie droom geweest. Ze keek op haar klokje, 't was net zeven uur. Vlug sprong ze haar bed uit, kleedde zich aan en ging toen gauw naar beneden. Daar zag ze Pa en Moe, die haar hartelijk feliciteerden Maar ze zeiden, dat ze vanmiddag het cadeautje kreeg. Wat duurde de morgen toch lang! Toen de school uit was, vioogzevol verwachting naar huis en daar stond in den hoek van de kamer een wieg voor haar pop O, wat was ze in haar schik 's Mid dags mochten haar vriendinnetjes ko men, ze mochten met haar winkeltje spelen en met haar serviesje. Wat hadden ze toch een pleizier. 's Avonds mochten de meisjes blij. ven elen, Ze kregen boterhammen met ham en koek. Moe kookte nog cho colademelk en om 9 uur moesten de meisjes naar huis gaan Dat wageen prettige dag voor Liesje. DE KLEINE KONING. XXVII. Nu nam de uil zich voor Dien nacht te blijven waken, In elk geval de vlucht Onmogelijk fe maken, De oogen wijd geopend Keek hij steeds naar het gat, Waarin, zooals hij wist, De kleine vogel zat. De nacht was lang en eind'lijk Werd onze ui! toch moe, Toen dacht hij: beurt'iings doe ik Een van mijn oogen ioe. Dat ging eerst waarlijk goed, Maar eind'lijk hij vergat Een oog te op'nen toen hij 't Ander dicht reeds had. UIT HET DAGBOEK VAN PT ET ER POR. 1.1 Mrt. Vandaag naar Rottendam geweest. In het havenkwartier eenige schippers ontmoet, die ook geregeld de Waalwijksche haven aandoen. Ze hoopten, nu het. dooi is, dat men van gemeentewege spoedig onze haven, zal uitbaggeren, 't Dag. Bestuur heeft zeker voor den toestand ter plaatse een open oog. 12 Mrt. Een anoniem kaartschrijven ontvangen, dat Maandagmid dag tussclien 12 en 1 uur aan het Centraal Station te Am sterdam werd gepost. Dank voor de belangstelling. 13 Mrt. Dezelfde „grappenmaker" die veel tussclien de wielen zit heeft me andermaal een getypte, ongeteekende kaart gezonden. Ditmaal postte hij het „ding" Dinsdagnamiddag aan 't station te Amersfoort. Dank voor de belangstelling. Met genoegen in „De Echo" gelezen het. succes van onzen plaatsgenoot Jos. Groenen. Z-ou de Liedertafel haar oud- lid -Jos. ook op het feest van Jac. Sars kunnen krijgen? Ik wed, dat ie er best voor te vinden is. 14 Mirt. Voor de derde maal ontving P. P. een anoniem schrijven. Ditmaal een. brief met het poststempel Kaatsheuvel. Een reiziger komt overal. Dank voor de belangstelling. Tk zal niet. terug schieten, en kel zou ik hem willen verzoe ken om niet achter den rug zoo onbeschoft leelijk te doen van iemand. Punt! Overigens dank voor de be langstelling. 15 Mrt. Buurman vertelde dat het comité voor het Concours Hippique alweer in actie is. Pa's zeer toe te juichen. Het streven van dit Comité kan niet genoeg gesteund worden. Ik hoop, dat men dit jaar zeer vroegtijdig een goed be rekende reclame-campagne 7,al openen. De neringdoenden moeten ook liet belang van 'n Concours Hippique voor onze plaats inzien. Waalwijk moet dezen zomer te klein worden. Bij zoo'n ge legenheid. waar duizenden vreemdelingen komen, zou 't tijdig verstrekken van een „Gids voor Waalwijk" huiten- gewoon nuttig effect kunnen, sorteeren. 'k Hoop dat er spoe dig een goed verzorgde gids van onze plaats verschijnt, 't Is een algemeen belang, dat ook door ons gemeentebestuur krachtig mag worden ge steund. (UIT DE OUDE DOOSI) Nu we weer eens een echten win ter meegemaakt hebben en nu het breken en kruien op rivieren en wa ters zoo met angst werd tegemoet gezien, maar zoo gunstig is afge- ioopen, achten wij 't niet onaardig uit onzen jaargang van 1902 het ver slag op te diepen van 't op 18 Febr. van dat jaar op den Nieuwen Maas De guit in 't gat bemerkte Dat d'uil heel rustig sliep. Toen kroop hij uit zijn schuilhoek, Verdween in 't bosch heel diep. Des morgens vroeg, daar waren De vogels reeds op 't pad En vinden daar den uil, die Gerust te slapen zat. De kleine vogel bleek nu Veidwenen in het bosch, En toen, toen brak een storm, Van felle gramschap los. Vol woede vlogen allen Op d'arme uil toen aan, Die toen eerst ging begrijpen Wat ergs hij had gedaan. (Slot volgt). RAADSELS. B—t—r hag—b—azd—n —en —on— g—b—a Dit is een bekend spreekwoord. X medeklinker. XXX hemellichaam. XXXXX jaargetijde. XXX voorwerp om mee te snijden X medeklinker. In 't midden van onder naar boven en van links naar rechts hetzelfde woord. Met z ben ik lekker. Met r ben ik een schoorsteen. Met k ben ik een vogel. Met v ben ik een lichaamsdeel. Zonder schriftelijke toestemming is eenige overname uit deze rubriek verboden.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 5