Ql ECHO VAN Htl ZUlQtH No. 22. Zaterdag 16 Mrt. '29. 52e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 15 Maart 1929. R.K. Kiesvereeniging. Er komt actie in de R.K, Kies vereeniging, wat duidelijk naar voren komt met de besluiten die in de gisteravond gehouden bestuursverga dering werden genomen. Op 11 April zal de Kiesvereeniging een propagandavergadering houden, waai bij Dr. Moiler uit Tilburg als spreker zal optreden. Thans werd ook definitief besloten om twee dagen in Mei de film te vertoonen «Het heldendicht van de Roomsche daad", een halve eeuw Katholiek leven, een film van geest drift en liefde, in opdracht van de R.K. Staatspartij samengesteld door Pater Hyacinth Hermans. En rot slot, een buitengewone „schlager", zal de redenaar van ons land, de kolossale figuur Pater Bor- romeus de Qreve op 17 of 18 Juni voo' de Kiesvereeniging spreken Dat belooft iets te worden. Inbraak. Van Woensdag op Donderdag is er ingebroken in den winkel van den heer L. van Adelberg, Mode— en Confectiemagazijnen op de Markt alhier. De dieven hebben met een stuk ijzer de één centimeter dikke ruit van de winkeldeur ingeslagen en eenige in de onmiddellijke nabijheid van de deur hangende kleedingstukken ont vreemd. Omtrent het gebeurde vernemen wij nog het volgende Toen de bakkersknecht G„ komende vanuit de Stationsstraat, omstreeks drie uur per fiets het huis van den heer van Adelberg passeerde, zag hij dat een kleedingstuk uit de vernielde ruit hing. Hij begaf zich onmiddellijk naar het politie bureau en stelde de politie hiervan in kennis. Inspecteur Hoeben en agent Klerkx togen toen terstond op onder zoek uit en constateerden, dat de ruit met een stuk ijzer was vernield. Het voorwerp waarmede de ruit was inge slagen lag voor de stoep van de deur. Door de vernielde deurruit begaf zich de politie naar binnen en waar schuwde den eigenaar, die heel vast sliep. Het duurde nogal eenigen tijd alvorens hij verscheen. Aanvankelijk dacht men dat er baldadige lui aan 't werk waren geweest, maar bij nader onderzoek kon de haer Adelberg vaststellen.dat eenige kleedingstukken zijn ontvreemd, zooals een blauw twee rij colbert— costuum. een manchester rijbroek en een regenjas, een en ander voor ten waarde van ongeveer f100. Het onderzoek wees nog uit, dat de dieven vermoedelijk niet naar binnen zijn geweest. Door zich door de gemaakte opening naar binnen te buigen, konden zij links en rechts een kleedingstuk grijpen. Uit het feit dat de dieven een jas half door de gebroken ruit hebben laten hangen, zou zijn af te leiden dat zij bij hun arbeid werden gestoord Het is b v. niet uitgesloten, dat zij den hiervoren genoemden heer G. op zijn rijwiel hebben zien naderen en toen op de vlucht zijn ges'agen. Het ijzer waarmede men de ruit heeft vernield is afkomstig van een afbraak van een oud huis. Men mag wel aannemen dat hier geen beroepslui aan het werk zijn geweest, want de inbraak is zeer lomp gepleegd. Het is toch zeer gewaagd om in het centrum van de plaats in de nabijheid van het politiebureau een ruit in te slaan, waardoor het glas over het trottoir rinkelde. Eenige buren beweren ongeveer half drie hel glasgerinkel te hebben gehoord. Omstreeks een uur voor de inbraak kan zijn gepleegd, waren inspecteur Hoeben en agent Klerkx nog op sur veillance en kwamen op hun ronde ook over de Markt, waar toen nog niets verdachts werd gezien. De politie zet het onderzoek voort. Rectificatie. Lezing Nut. Abusievelijk werd door ons in ons vorig nummer aangekondigd, dat de lezing van het Departement Langstraat der Mij. tot Nut van't Algemeen Don. derdagavond gegeven zou worden. Wij herstellen hierbij onze vergis sing en wijzen erop, dat de lezing hedenavond 8 uur in Hotel Verwiel gegeven wordt. R.K. Vrouwenbond. Woensdag 20 Maart algemeene vergadering voor de leden van den R K. Vrouwenbond in de groote zaal van de R K Werkliedenvereeniging, des avonds 8 uur. Lezing met lichtbeelden over „Hei dendom en Christendom" door den ZeerEerw. Pater Dumoulin S. J. Door het koortje van den Vrouwen bond zullen enkele liederen gezongen worden. Uitsluitend toegankelijk voor de leden op vertoon der blauwe kaart van lidmaatschap. Jubileum. Zooals eertijds is vermeld, zal het Dinsdag 19 Maart a s. 10 jaar geleden zijn dat de voetbalvereniging Juliana werd opgericht. Waar er plannen zijn om dien dag feestelijk te herdenken, heeft het bestuur besloten wegens den Vastenlijd de feestelijkheden uit te stellen en deze te houden in de maand April, hetwelk door het bestuur nader zal worden bekend gemaakt. Aanbesteding. Bij onderhandsche aanbesteding is het bouwen van een werkplaats voor den heer Jozef v. d. Houdt gegund aan den heer H. Pijnenburg alhier. Tevens is aan denzeifden metselaar de verbouwing van de woning opge dragen van den heer A. Moonen in de St. Antoniusstraat alhier. Deze kapperszaak zal geheel met aparte heeren- en damessalon, tevens wacht kamer worden ingericht Oefening en Vermaak. Met genoegen kunnen wij melden, dat de Liedertafel Oefening en Ver maak er in geslaagd is voor haar laatste Winterconcert op 8 April a,s. te engageeren als soliste mevrouw Maarje OfLrs, Neerlands eeisle alt zangeres. Uit de Schoenindustrie. De Frankforter beurs is 12 Maart ve ontrust door de berichten uit Worms, dat de aanzienlijke overleder fabriek Doerr Reinhart aldaar ge reorganiseerd zou moeten worden. Tot dusverre heeft zij al haar ver plichtingen nagekomen, en ook voor de verplichtingen, die in de toekomst vervallen, zijn de noodige voorzorgs maatregelen genomen. Intusschen heb ben in de betrokken bankkringen toch reeds besprekingen over de financieele positie der maatschappij plaats gehad, aangezien de bankverpiichtingen 10 millioen R M bedragen, over een groot aantal banken verdeeld De activa zijn echter zoodanig, dat de fima op den duur geheel aan haar verplich tingen zal kunnen voldoen. Onderhan deld wordt over een eventueele fusie of over omzetting in een N.V. V. v. d. S. Biljarten. Zaterdag j 1. had in hei cafc v. Loon de 11e comp—wedstrijd plaats, waarvan de uitslag Is als volgt: Amusement. K.O.T. A de Reus 64 de Moor 100 Verhagen 100 Hamers 84 v. d. Ven 100 Montens 43 v. d. Linden 29 Nieuwenhuizen 100 Trotz 100 Gijsman 84 Pulles 100 Boezer 50 trent het uitwijken van motorrijtuigen, rijwielen en andere rij- of voertuigen veel te wenschen overlaat. Het zijn vooral bestuurders van met paarden bespannen voertuigen, die soms blijk geven van onwil om de voorschriften inzake het uitwijken behoorlijk op te volgen. De provinciale verkeersconiroleur zal het voortaan niet meer bij een waarschuwing laten, doch proces verbaal opmaken tegen hen, die voor melde voorschriften overtreden, Men is nu gewaarschuwd! SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). As. Zondag des voormiddagshalf tien en des namiddags half zes hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. Akkerhuis van Maassluis. in de Ned. Herv. Kerk hoopt as. Zondagmiddag 2 uur op te treden Ds. Louwe Kooijmans van Waalwijk. Tot predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen Ds. Bruijn van Bergschenhoek (bij R'dam). De Chr. Gemengde Zangver- eeniging „Exceltloi" alhier neemtop Tweeden Pinksterdag a s deel aan het Concours voor zang en muziekgezel schappen te Dalem (bij Gorinchem). Vergadering der Afdeeling Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patri moriium" op a s Zaterdag des avonds 8 uur in de zaal van den Chr. Volks bond. Agenda Opening, Notulen, inge komen stukken, Voorstel nieuwe leden, Benoeming afgevaardigden jaarfeest Geref. J. V Varia, Sluiting CAPELLE. A s. Zondag des voor middags half tien en des ave rds 6uur hoopt voor de Ned Herv. gemeente alhier op te treden Ds. A v. Willigen. De biljartclub „Het Kalme Spel", gevestigd in het café van Mtj. Wed. A. v. d. Haart, speelt a.s Dinsdag avond aldaar een vriendschappelijkcn wedstrijd tegen de Loonopzandsche biljartvereeniging Door een binnenkomende mo torboot, geladen voor de Meelfabriek .de Hoop", is na veel moeite een vaargeul in de haven alhier openge broken. zoodat de scheepvaart weer kan plaats hebben. Het werk, dat slechts langzaam vorderde, trok heel wat belangstelling. Op Woensdag 20 dezer des nam. 4 uur zal ln de O L. School in de Kom gelegenheid bestaan tot koste- looze koepokinenting. Voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk hoopt a.s.Zondag des nam 2 uur op te treden Ds A. v. Willigen. 493 461 Zooals men kan zien is de span ning er nog steeds in gebleven De hoogste serie werd behaald door den heer de Moor met 36 punten. Deze speler eindigde zijn partij in de 11e beurt. Hedenavond is de eindwedstrijd van deze competitie. Deze strijd zal worden gespeeld in het café van den heer Montens te Waspik tusschen de vereenigingen K.O.T. aldaar en Ons Genoegen te Waalwijk. De span ning is nog steeds groot en de uit slag van den strijd kan nog veel ver andering brengen in den stand. Met belangstelling wordt deze laatste wedstrijd tegemoet gezien, Na afloop zullen de prijzen worden uitgereikt. Wij herinneren de niet spelende vereenigingen, Amusement en W B C er aan uiterlijk om 8 uur aanwezig te willen zijn Het kan nog een gezellig samenzijn worden. Aan allen de beste successen ge wenscht. De veiligheid van het verkeer od de wegen in Noordbrabant. Van ambtelijke zijde wordt ons het volgende medegedeeld De sterke toeneming van het ver keer. vooral van het snel verkeer, eischt, dat streng de hand wordt ge houden aan de voorschriften, welke in het belang van de veiligheid van het verkeer op de wegen zijn vast gesteld. Een voorschrift van dien aard is gegeven bij artikel 12 van het Politie- reglement op de Wegen in Noord brabant 1904 (Provinciaal blad 1924 nr. 16) Dit artikel veibiedt den ge- leider van een voertuig dat met één of meer trekdieren bespannen is op de wegen te rijden, indien hij zich niet in de onmiddellijke nabijheid der daarvoor gespannen trekdieren bevindt en hij niet in staat is die in bedwang te houden. Geleiders van voertuigen, die bij het rijden in kennelijken staat van dronkenschap verkceren of slapen, worden in elk geval geacht deze be paling te overtreden. Krachtens deze bepaling is het o.a. verboden, dat met paarden bespannen voertuigen, geladen met hooi, stroo, hout e. d. worden bestuurd door per sonen, die op de lading zijn gezeten. Dit verbod is gesteld omdat fn zulk geval het paard niet behoorlijk in toom kan worden gehouden. De provinciale verkeerscontroles heeft op zijn dagelljksche inspectie tochten herhaaldelijk geconstateerd, dat gemeld voorschrift niet behoorlijk wordt nageleefd. Voorts is het aan dezen ambtenaar gebleken, dat de naleving van de in artikel 3 van het Motor- en Rijwiel- reglement gegeven voorschriften om- WaSPIK. Op de heden gehouden groote voorjaarsmarkt werden aan gevoerd 73 runderen en eenige man den biggen. De prijzen waren voor runderen van f 225.— tot f 240.— en voor varkens van f 18 tot f 25De handel was zeer levendig. Vooral de kramers maakten goede zaken. Door de Coöperatieve Productie en Consumpplie Vereeniging „Onder- linge Hulp" zal over 1928 een divi dend worden uitgekeerd van 4°/0. RAAMSDONK. Op 1 April a s. hoopt de heer A Piuljssers zijn zilveren jubilé als koster, doodgraver enaan- roeper der N.H. Kerk te herdenken. Bij de plaatselijke arbeidsbeurs staan thans nog als werkloos inge schreven 50 grondwerkers. Bij het kunstmest lossen kreeg de landarbeider B. een zak op zijn schouder, waardoor deze werd ont wricht. Na vele weken, tengevolge van den vorst, tot werkloosheid genood zaakt te zijn geweest zijn dezer dagen vele arbeiders weer in de hoepel makerijen en mattenvlechterljen te werk gesteld. Vergadering van den Gemeente raad van Raamsdonk op Zaterdag den 16 Maart is des namiddags om 6 ure. Aan de orde is 1. Ingekomen stukken. 2. O ïtwerp—verordening tot wijzi ging der verordening op de keuring van waren. 3. Ontwerp—besluit, waarbij,onder intrekking van het raadsbesluit van 18 December 1926. no 64, aan de afdeeling N.C B Raamsdonks(dorp) een subsidie wordt verleend van f 100.— voor het houden van land- bouwcursussen. 4 Ontwerp—besluit tot vaststelling van het percentage, bedoeld in art. 5 der verordening op de heffing eener plaatselijke inkomstenbelasting voor het belastingjaar 1929 1930 5 Ontwerp—besluit tot vaststelling van het voorschot op de gemeentelijke vergoeding ex art. 101 der Lager— Onderwijswet 1920. 6 Voorstel van Burgemeester en Wethouders, om de door het bestuur van de bijzondere scholen gevraagde medewerking tot beschikbaarstelling der benoodigde gelden voor de aan schaffing van schoolmeubelen en leer- middelen te verleenen. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot inwilliging van het verzoek van J.Kievits, te Geertruiden- berg om te mogen visschen in de rivier de Donge. 8. Ontwerp—besluit tot verlenging van den termijn van ontruiming der onbewoonbaar verklaarde woningen op het Fort te Raamsdonksveer. 9. Benoeming plaatsvervangende leden van stembureaux. 10 Ontwerp—besluit tot wijziging gemeentebegrooting dienst 1929. RAAMSDONKSVEER .Ds. Ewoldt treedt Zondag zoowel des morgens als des middags voor de Herv. Ge meente op; terwijl Ds. De Vries ook beide malen in de Ger. Kerk hoopt op te treden. Dhr. Sneep werd gekozen tot lid van het Bestuur van de Groene Kruis Afdeeling alhier. Tot Bestuursleden van den Chr. Nat. Werkm. Bond werden gekozen dhren Sneep, M. J. de Rooij, D J.de Rooij en ndr. Pols. Naar wij vernemen, werd dhr. J Kieboom aangesteld tot incasseer der van de gelden voor het verbruikt Electrisch licht. DUSSEN. Donderdagmiddag had alhier bij het boomenrooien een erns tig ongeval plaats, doordat een zekere J Roubos, die in de nabijheid was onder een der vallende boomen terecht kwam. Hij werd met een hersen schudding opgenomen. Zijne toestand is ernstig Vrijdagmorgen was hij nog niet tot bewustzijn gekomen. MADE. Op Zondag 17 Maart hoopt Ds. Steenhuizen v.m. 10 uur in de Herv. Kerk te Made voort te gaan. Door de gladheid kwam de heer J. Broeken uit Oosterhout, op de suikerfabriek „Statendam"alhier zoo danig te vallen, dat hij zijn voet brak, zoodat hij per auto naar zijn woning overgebracht moest worden, alwaar geneeskundige hulp werd ingeroepen. Bij het zoogenaamd losmaken van steenkolen voor de P. N. E. M. geraakte Woensdagmorgen een ar beider ónder de steenkolen bedolven. Hij heeft daar ruim drie uur onderge legen. Ten slotte gelukte 't hem uit zijn benarde positie te verlossen en naar het ziekenhuis over te brengen. Woensdagavond had n café „Het Centrum" van den heerLigthart alhier een bijeenkomst plaats van bijna alle schippers uit deze gemeente. Besproken werd het door het raads lid de Wijs ingediend schema, met gewijzigde tarieven der te heffen havengelden in deze gemeente, welk voorstel algemeene bestrijding onder vond en waardoor volgens de be raadslagingen dan de kleine schippers den geheelen tol zouden hebben te betalen. Het raadslid de heer J. Vermeulen was als afgevaardigde aanwezig en zal in de eerstvolgenderaadsvergade ring het hier besprokene ter tafe brengen. Bij den bakker v. G. werden, vermoedelijk door eenige kwajongens eenige pakken beschuiten uit zijn wagen ontvreemd. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 14 Maart '29. Eindelijk zullen we dan van het ijs in de rivieren bevrijd zijn. Het baanvak Heusden Woudrichem is door ijsbrekers bevaarbaar gemaakt, zij het dan nog niet zooals het moet. Donderdagmorgen hebben de stoom- booten hun gewonen dienst Gorcum Rotterdam hervat. Woensdagavond speelde onze damvereeniging „V.D." een wedstrijd tegen hare zustervereeniging te Bom mel. Er werd gespeeld aan tien bor den. De onzen verloren met 7 13 Van de werf der fa De Haan Oerlemans werd te water gelaten het stalen Rhein Heme kanaalschip „Thysstad" voor rekening van dhr. Somers te Hoboken De afmetingen zijn: 80 M., bij 9.5 M.. bij 2 5 M en het laadvermogen bedraagt 1360 ton. Het heeft 10 laadruimen en voor— en achteronderkajult, terwijl een anker- tiermotor geplaatst is voor het snel- heffen der ankers. Terstond werd de kiel gelegd voor een Dortmund Emskanaalschip voor Holl. rekening. van schoenen groöten invloed heeft komen toch de orders reeds veel drukker binnen. Diverse groote be drijven werken reeds weken over en weten niet hoe hunne orders tijdig klaar te krijgen. Bouwbedrijven. De vorst heeft evenals overal elders de bouwbedrijven deerlijk in de war gestuurd. Was hier in de laatste jaren reeds geregeld druk werk in de bouwvakken, nu komt er een over stelping van werk, die vele teleur stelling zal bezorgen. Naast de reeds in aanbouw zijnde huizen en fabrie ken, wachten reeds vele toegewezen bouwwerken op voldoende ontdooiing van den grond en wederom anderen op aanbesteding en gunning. Kippenfokkerij. Nu de strenge vorst gepasseerd schijnt, begint allerwegen het broed seizoen reeds. Bij de diverse groote bedrijven alhier is men thans ook met de broederij begonnen. Waar dit een drietal weken later is dan andere jaren, zal hierin ook overdrukte me nig een teleurstelling wekken. K. B. De vereeniging K. B bestond 1 Maart j.l. 5 jaren, in verband met verschillende omstandigheden, pas seerde dit eerste lustrum zonder bij zondere viering. Aanbesteding. Uitslag gehouden aanbesteding van een woon- en winkelhuis voor den heer G. H. H. Wooning aan de Pe perstraat te Kaatsheuvel, onder archi- ec(aur van den heer H. J. v. d. Heuvel te Kaatsheuvel. A. Willems Sprang-Capelle f 5 890 v. Luxemburg Kaatsheuvel f 5.850 Gebr. v. d. Hoven f 5 800 v. d Ven Tilburg f 5 490 C B. Timmermans Sprang - Capelle f 5.360 C Michael f 5.333 Gegund aan C. Michael. Verkiezing 1929. Naar wij vernemen, zijn de vol gende heeren aangewezen om in de stembureaux voor de op 3 Juli a s. te houden verkiezing der leden van de Tweede Kamer der Staten Gene raal plaats te nemen. Ie stemdistrict, zetel op het Ge meentehuis: J. L van Besouw voor zitter, G. C. Wijdemans en M. W. M. Swagemakers, leden Plaatsvervan gers J. Wijdemans en W. P. v. d. Wee. 2e stsmdstrict, zetel Openbare Lagere School in de Schoolstraat: L J. van der Horst, voorzitter, A. Snap haan en Lamb, van den Hoven, leden. Plaatsvervangers: W. P. F. Brok en J. j. Leenaerts. 3e stemdistrict, zetel Bijz. Meisjes school Gasthuisstraat: P. Roesten- berg, voorzitter, J. C. de Wijs en A. Vrinten, leden. Plaatsvervangers: M. J. Musters en P. Snoeten. 4e stemdistrict, zetel Bijz Jongens school DongenschestraatJ. j van Ameisvoort, voorzitter, P Michaëi en H A. de Bruin, led«n. Plaatsvervan gersTh Ligtvoet en W. v. Kuijk. 5e stemdistrict, zetel oude Jongens school Wijk A: J van Lier, voorzitter J S. E van den Heuvel en H.V.van den Wildenberg, leden Plaatsvervan gers: J. L. Basters en Joh. v. Lier. 6e stemdistrict, zetel Openb. Lag School Wijk A: M. J Snoeren, voor zitter, M. v. Rooij en G. Dongemans leden. Plaatsvervangers: J de Kort en J. Heijkant. O. L. School te Babyloniënbroek uit handen gegeven aan een ingezetene der gemeente Almkerk. Dat is toch allemaal in strijd met hetgeen thans tegen ons is gebeurd. En daarom be roepen G. van Olst en W. Verhoeven zich op hei gemeentebestuur van Eethen om verandering in deze duis tere zaak te brengen. Hoogachtend, G. VAN OLST, Dussen. Wij konden dit cijfer niet goed lezen en weten niet of 't juist is. Is 't dit wel, dan is hier natuurlijk een klein onderdeel bedoeld, daar 't werk naar wij vernamen plm. f 1400 kost (bijdrage van Waalwijk, Eethen, Notaris, particulieren, enz.) Red. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4—5'/i uur. Gymnastiek voor de aspiranten B G V Van 5'/a 7'/a uur voor de leden B G.V. Zaterdag 8 uur. Nieuwe Bioscoop, „Weenen danst weer". Zaterdag 8 uur. Lezing door Dr. W. G. N. v. d. Sleen over „Tropisch Ötitsch—lndië", Hotel Verwiel. Zaterdag 9 uur, Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8uur, Witte Bioscoop, „Mijn otfieieele vrouw". Zondag 6 en 8'/2 u. Nieuwe Bioscoop, „Weenen danst weer". Maandag 8 uur, Nieuwe Bioscoop, Bedrijfsfilm Amstelbrouwerij. Maandag 8uur. Vergadering der Kynologenvereen., Hotel De Twee Koiommen. Woensdag 8 uur. Vergadering R.K. Vrouwenbond in den Gildenbond. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 15 Maart '29. Griep. Ofschoon de griep alhier niet in die kwaadaardigheid heerscht, dat vele slachtoffers vallen, toch worden verschillende bedrijven door het ab sentisme van veie werkkrachten ge voelig getroffen. Reeds ongeveer 2 maanden aan een stuk zijn één of bijna geregeld 2 onderwijzers der o. 1. school bedlegerig. Op verschillende fabrieken ontbreken arbeidskrachten en bedrijfsleiders, zoodat de bedrijven veel schade lijden. Industrie. Ofschoon het weer nog niet van dien aard is dat het op den verkoop INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Dussen, 4 Maart 1929 Mijnheer de Redacteur. Toen 8 Februari 1929 de inschrij vingsbiljetten moesten ingediend zijn voor de kromming ',n den weg van Eethen naar Drongelen, waren als ik me niet vergis, laagste inschrijvers J. W. G. de Wit te Babyloniënbroek met zijn medehelpers C Schelle te Babyloniënbroek en W. Verhoeven en G van Olst te Dussen. Aangezien G. van Olst en W.Ver hoeven niet in de gemeente Eethen woonachtig zijn, ontvingen zij van hun vriend C Schelle 't bericht dat hun 't werk niet gegund werd indien ze er bovengenoemde twee personen bijhielden. Is dat -op ons persoonlijk gemunt of alleen omdat wij buiten de ge meente wonen. Hebben wij misschien ons laatste gemeentewerk, het school terrein in Babylonië .broek, niet goec afgeleverd. Ik geloof van wel, want Vos keurde ons werk in orde. Als men niet naar buiten gaat, waar om nam de gemeente Eethen van Waalwijk tweehonderd gulden subsi die aan. Dat gaat heelemaal boven mijn pet. Dat had U evenmin moeten willen, evenmin als de helft van 't bedrag, f 114 50(*) aan twee arbeiders uit Dussen mocht toegekend worden. Waarom ging wethouder Brander horst drie a vier jaar geleden naar Dussen voor het lossen van keislag voor de gemeente Eethen Dat was toch ook buiten de gemeente. Maar in tijd van nood hebben we elkaar allemaal noodig, want als ik me niet vergis, kwam dat schip toen nog in mijn legdagen. En waarom dan de aanplanting van heg of boom bij de GEMENGD NIEUWS. Gistermiddag reed de heer de Fou uit St. Maartensdijk met zijn auto over den Straatweg bij Putte (N.-Br Vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting reed de auto plotse ling ter hoogte van de Puttensche duintjes tegen een boom aan. De bestuurder kieeg ernstige verwondin gen aan gelaat en handen. De auto is totaal vernield. Gisternamiddag is Ie Rosmalen P. v. d. Burgt uit die gemeente, die op een rijwiel gezeten was, bij het oversteken van den weg door een auto gegrepen. Hij werd ernstig gewond. Men vreest voor zijn leven. Gisteravond sprong te Hulsberg de 14 jarige J. Pluymaekers van een auto met welken hij een eindje mee reed. Deze werd bestuurd door zeke ren J. uit Ulestraten. De jongen kwam te vallen. Het achterwiel ging over zijn hoofd, hij kreeg een schedelbreuk en was op slag dood. De bestuurder van den auto merkte niets van het ongeval en reed door. Hij werd later door de marechaussée van Valken burg aangehouden. De heer Merks, die eergister avond op den weg tusschen Tilburg en Breda bij een motorongeluk zwaar werd gewond, is vandaag aan de gevolgen overleden. Zijn makker, die op de duo-zitting had plaatsgenomen en eveneens gewond werd, is her stellende. Gisteravond is een rangeerder* op het rangeerterrein te Zwolle tus schen de buffers van een goederen trein geraakt. De man is kort daarna overleden. Vanochtend is door de gladheid van den weg een expeditie-auto van de firma Hitlen te Zaandam op den rijksstraatweg Naarden—Muiden ge kanteld. De bestuurder, J Zeggelink uit Zaandam, werd zwaar gewond onder den zwaar beschadigden auto vandaan gehaald en naar deMajella stichting te Bussum vervoerd. Een naast hem zittend persoon kon op het laatste oogenblik uit den wagen springen. Gisteravond is op den hoek van Uilenburgersteeg en loden Houttuinen te Amsterdam een man van ongeveer 40 jaar, die op een rijwiel was ge zeten, van achteren door een auto aangereden. De man is in een ernsti gen toestand naar het Ned. Isr. zieken huis aan de Nieuwe Keizersgracht vervoerd. Gistermiddag is de 62 jarige mevrouw de weduwe H., uit Druten, te Nijmegen op de St. Annastraat, waar zij bij een familie op bezoek was geweest, van de treeplank van haar auto gevallen en door de elec- trische tram overreden. In bewuste- loozen toestand is zij naar het Cani- sius-ziekenhuis vervoerd. Haar ver brijzelde been moest worden afgezet. P. van der Burgt, die eergisteren te Rosmalen door een auto is over reden, is aan de gevolgen overleden. Gisteravond te kwart voor tien uur was E. S. op het rangeerterrein te Zwolle bezig aan 'n goederentrein bestemdvoor Nijmegen, eenige wagens te koppelen. Op onverklaarbare wijze geraakte hij daarbij tusschen de buffers bekneld Dr. ten Doeschate die spoedig aanwezig was, kon slechts den dood k ~\J

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 9