IE ECHI VAN HET ZUIBEN ihms U nieuwste rit Petten. Paaschnummer. Vrouwenhanden PUROL In Heerenhoeden No. 25. Woensdag 27 Mrt. '29. 52e Jrg. TWEEIlE i!l AD. Zendt ons tijdig uwe advertentie voor hetPAASCHNUMMER van dit blad- Geen enkel winkelier mag ontbreken. Het nummer krijgt een speciale verzorging en ver spreiding. Bezorgt de advertentie s v-p. reeds Donderdag. U is dan ver zekerd van een goede plaats. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 26 Maart 1929. Aanvullingsagenda voor de vergadering van den Raad der gemeente Waalwijk, te houden op Woensdag 27 Maart 1929, des avonds om 7 uur ten gemeentehuize Punt 12. Voorstel tot het aangaan eener rekening courant-overeen komst met de Qeldersche Crediet- vereeniging. Punt 13. Verzoek van het Bestuur der Concours—hippique-vereeni- ging „Waalwijk" tot beschikbaar stellen van een crediet voor den bouw eener verplaatsbare tribune. „Noord-Braband'' Naar wij met belangstelling vernemen zullen de kantoren enz. der Maatschap pij v. Verzekering op het Leven „Noord- Braband" alhier aanzienlijk worden uitgebreid. Bouw lust. Voor eenigen tijd wezen wij erop dat de bouwlust in onze gemeente in dit seizoen zeer groot is. Als men de gemeente eens door wandelt, ziet men daarvan tal van bewijzen. Wij doen eens een greep. Zoo noemen wij o.m.driedubbele woningen en een R.K. Jongensschool in de Baardwijksche Steeg, een woning ln de Putstraat en Burg. Smeelelaan, 2 dubbele woningen aan den Paral lelweg, een woning aan den Parallel weg achter de fabriek „de Amstel" een woning aan de Burg. v. d. Ktok- kenlaan achter de firma Mombers, een dubbel woonhuis van den heer O. Vrinte, Oostzijde Mr. v. Coothstraat, een woonhuis idem van den heer J. v. d. Heuvel, een dubbei woonhuis van den heer J.Bataille en een dubbel idem van den heer P. Treffers aan de Westzijde Mr. van Coothstraat, naast het in aanbouw zijnde dubbel huis, 1 woning enz. voor den heer Kleijngeld aan het St. Antoniusplein, 13 woningen voor de gemeente aan de le Zeine, voorts de verbouwing van N V. Hotel „Oe Twee Kolommen" uitbreiding lederfabriek „de Amstel terwijl nog tal van aanvragen op het programma staan voor woningbouw en uitbreiding o a. van „Noord Braband", 24 woningen voor de ge meente in de le Zeine, 5 woningen voor de Gasfabriek, nieuwe garage voor de Timtur-schoenfabrieken enz terwijl de uitbreiding der Kon. Stoom- schoenenfabriekhare voltooiing nadert JjA A R M A R K T OP DONDERDAG 28 MAART 1929. Ophalen van vuilnis. Wij vestigen de aandacht op de in ons Eerste Blad voorkomende adver tentie betreffende het tijdstip waarop het vuilnis in de verschillende wijken der gemeente zal worden opgehaald, Men doet goed dit te onthouden om onaangenaamheden te voorkomen. gunningen meer te verleenen. Wij stemmen volkomen in met bovenstaand rondschrijven, maar bij herhaling willen wij er op wijzen, dat de groote factor is: oeginnen bij de jeugd. School en huisgezin moeten hiermee beginnen door smakelqke lectuur en in dit verband mogen wij nogmaals wijzen op het mooie, boeiende werkje brengen wij steeds iets bij zonders, prachtige kleuren. Vergelijk onze kwaliteiten en prijzen. BOLHOEDEN. J. VER A A - Waalwijk. Stationsstraat 15 bij de Markt. Heerenpetten vanai 75 cent. Wij zijn voordeeliger en brengen U de grootste keuze. Aanbevelend, J VER A A Waalwijk. Stationsstraat 15 bij de Markt. Biljarten. Maandagavond speelde de biljart club „Nooit Volleerd" uit caié van Cromvoirt en return—wedstrijd tegen „Ons Genoegen" uit café „'t Vosje" van den heer W. Pullens. De uitslag was als volgt: Ons Genoegen. Nooit Volleerd. W. Pullens 94 W. v. d. Hoven 100 B. Schoenmakers 40 B. v. Cromvoirt T. Schuurmans L, de Folter J. van Mier Donderdag te Waalwijk eerste groote Veemarkt me' uttloving van premies. Afstuiting Stationsstraat. Wij verwijzen naar achterstaande advertentie betreffende de afsluiting van de Stationsstraat voor 't doorgaand verkeer op Donderdag 28 dezer (le Premiemarkt.) Keuring voor de Militie. Het onderzoek van de ingeschrevenen voor den dienstplicht der lichting 1930 en voor de tijdeip ongeschik verklaarden van de lichting 1929 za" plaats hebben te Waalwijk in de Openbare School, Stationsstraat 24 voor de gemeenten Drunen, 10 April voorm. 10 uur Sprang-Capelle 10 April v.m. 10 uur 10 April n.m. 1.30u 11 April v.m. 10 uur Waalwijk, 11 April voorm 10 uur 11 April nam. 1.30 uur 12 April voorm. 10 uur 12 April nam. 1.30 uur 25-iarig bestaan Boerenleenbank Baardwijk. Op Maandag 8 April a.s, zal de Boerenleenbank te Baardwijk haar 25-jarig bestaan herdenken hetgeen op een eenigszins feestelijke wijze zal geschieden. Het ligt in de bedoeling den dag te openen met een plechtige H. Mis van dankzegging in de St. Clemens kerk, terwijl des avonds in het Pa tronaatsgebouw een groote feestver gadering zal worden gehouden waar aan de Harmonie St. Jan" en de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst hare medewerking zullen verleenen. Op het programma dezer feestviering en het werk dezer nuttige instelling komen wij nog nader uitvoeriger terug. M. Pullens 100 M. v. Mierlo 100 v. d. Geld 100 Leijtens 100 rr. de Vries 100 55 78 72 97 440 f 10600.— f10370 - f10190. f10140. f 9999.— 9924.- 9802.- 9560.— 9497.- I tegenwoordig te zijn. Verder sprak 594 Hoogste serie M. v. Mierlo 25. Aanbesteding. Bij de onderhandsche aanbesteding van het bouwen van een woonhuis voor den heer J. v. d. Heuvel, alhier onder architectuur van den heer Snijers te R'veer werd ingeschreven als volgt: W.v. d. Hammen Waalwijk f 10850 W. v. Heesch, Waalwijk f10700.— Quirijns. Capelle H. Maas, Waalwijk Wed. A. Aarts Zn, id. J. v. Huiten-Krol, Waalwijk Timmermans, Sprang d. Meijs, Waalwijk P. de Grauw, Waspik Laarhoven, R'veer Nieuwenhuizen, Sprang Het wlrk is aan den Iaagsten in schrijver gegund. Nieuwe zaak. In het winkelhuis naast de Fa. Jamin wordt een zaak gevestigd door den Heer A. Bergmans—Smits, waar Dames- Heeren en Kinder—Mode artikelen verkrijgbaar zullen zijn zoo wel in de fijnere als in de goed- koopere kwaliteiten. Wij verwijzen hiervoor verder naar achterstaande advertentie. De opening zal a.s. Vrijdag plaats hebben. Wij wenschen den ondernemer veel succes Dam—Simultaan—wedstrijd. Zaterdagavond werd door den heer Ivo v. Haren, in hotel Verwiel de aangekondigde simultaan—wedstrijd gespeeld tegen de overige leden van de Waalwijksche Damclub. Om 8 uur ving de wedslrijd aan waarin zich spoedig een sterke span ning teekende. Er werd gespeeld met negen borden wat voor den heer Van Haren een inspanning was. Hij wist niet minder dan vijf tegenstanders schaakmat te zetten. Twee partijen speelde hij remise en twee verloor hij. Voorwaar een mooie prestatie. Aan het eind van den hoogst span- nenden en aangenamen avond felici teerde de voorzitter dhr. Festen, den kampioen met eenige toepasselpe woorden. Het was een geslaagde avond. Bescherming der vogels. De Commissaris der Koningin in Noord-Brabant heeft het volgende schrijven gericht aan de burgemeesters in deze provincie: Door de groote vangst van „be schermende" vogels - jaarlijks worden er duizenden naar het buitenland uitgevoerd worden verschil lende vogelsoorten met volledige uit roeiing bedreigd. Van verschillende zijden wordt aan gedrongen om het vangen var. vogels voor de kooi zooveel mogelijk tegen te gaan, wil men niet alleen een stuk levende natuur behouden,doch tevens b.v, aanplantingen voor ondergang behoeden. In sommige gemeenten wordt toch geklaagd over de schade, welke bosch- aanplantingen door insecten geleden hebben, omdat er zoo goed als geen vogels meer waren, Van Regeeringswege is reeds een stap in de goede richting gezet door den vangtijdaanmerkelijk in tekorten. Voorts worden maatregelen over wogen om den uitvoer van vogels tegen te gaan. Aangezien ik er van overtuigd ben, dat het besIistnoodigis.dat de vogels nog meer worden beschermd, heb ik besloten in het vervolg vergunningen ingevolge art 19 der Vogelwet 1912 te weigeren aan allen al hebben zij ook jarenlang eene vergunning gehad wier bestaan niet inderdaad van het bezit eener vergunning afhankelijk is, en voorts om geen nieuwe ver v. d! Heijden dat helaas nog ontbreekt in onze scholen en vele huisgezinnen.1 DRUNEN. Zondagmiddag om half 2 hield de Boerenleenbank, onder— afdeeling van den N.C.B. van Drunen en Eishout haar algemeene boetplich- tige jaarvergadering in de zaal der Meisjes—Congregatie. Ruim half twee opende de Direc teur der Boerenleenb. de vergadering. Aan het door den kassier, M. van Halder, uitgebracht verslag ontleenen wij het volgende: Het ledental bedroeg op 31 Dec. 1928 precies 360. Op 31 December j.l. waren bij onze bank in omloop 468 spaarboekjes. 48 deposito—boekjes, 43 loopende reke ningboekjes en 163 voorschotten. Het dagboek wijst per 31 Dec. een totale ontvangst aan van f800,863,13 en een totale uitgave groot f 791,045,59 in kas was dus op 31 Dec. 1928 f 9817,54, Op 31 Dec. 1927 bedroeg het saldo der deposito- gelden f 87 700 In 1928 werd ingelegd in in deposito f 17.200 f 104.900 f 10.900 f 94.000 f 11623.68 in totaal In 1928 werd terugbetaald van deposito geiden Op 31 Dec. i928 was dus het saldo der deposito- gelden Dus f 6300 hooger dan op 31 Dec. 1927. Aan rente van spaargelden had de leenbank te be talen Voorschotten. Op 31 Dec. 1927 had de leenbank te goed we gens gegeven voorschot ten f 162532,96 ln 1928 werden nieuwe voorschotten verleend voor een bedrag van f 20155,— Totaal f 182687.96 Loopende rekening. Op 31 Dec. 1927 had de leenbank te goed in loopende rekening f 241945.11 In 1928 heeft de leenbank uitgegeven in loopende rekening f 214835.76 Totaal f 456780 87 Was de winst der bank in hetjaar 1928 f 3200, en steeg alzoo het re servefonds tot ruim f 45000. Daar niemand iets had aan te merken, werd door den voorzitter dank gebracht voor dit keurig verslag. Vervolgens had de verkiezing plaats van een lid van den Raad van Toe zicht, wegens periodieke aftreding van M. Muskens. Uitgebracht werden 233 geldige stemmen, waarvan M, Muskens met 198 stemmen werd herkozen. Voorstel van het bestuur tot ver hooging der rente met pCt- voor direct opvordeibare spaargelden en in loopende rekening voor de leden der leenbank en tot verlaging der provisie voor voorschotten in loo pende rekening met '/8 pCt., wat per jaar ruim f 1400 in mindering der winst betreft voor de leenbank. Verder werd in het belang der leden medegedeeld, dat de leden goede nota moeten nemen over het bijschrijven der rente. Zitdagen zijn op iederen Maandag en Vrijdag en op den 1, 15 en 16 van iederen maand. Algemeene jaarvergadering van de R.K. Werkliedenvereeniging „St Joseph" op Zondag 24 Maart in de zaal der Meisjes—Congregatie. De Voorzitter W. v. d. Zanden opende de vergadering met den Chr. groet en heette allen welkom. Door den secretaris en penning meester werd verslag uitgebracht, waaruit bieek dat de inkomsten be droegen f 355 36, de uitgaven f3111>2 alzoo een saldo van f 43.74 in kas. Het ledental bedroeg op 31 Dec. 70. De afdeeling vakvereeniging bleef in ledental stabiel, terwijl de Levens verzekering Maatschappij Concordia thans een ledental heeft van ruim 50. De Voorzitter dankte den secretaris voor diens keurig verslag. Verder had de verkiezing plaats van twee aftredende bestuursleden. Ingekomen waren twee candidaten. Bij de stemming werden gekozen H. Smits, Jo Lommers, en W. v. d. Wiel. Deze laatste bracht dank aan allen voor het in hem geschonken vertrou wen en hoopte deze functie te ver vullen tot het welzijn der vereeniging. Verder werd de aandacht gevestigd op de groote vergadering op 7 April as. welke voor onze afdeeling te Til- burg wordt gehouden, waar verschil lende sprekers zullen optreden. Vele leden gaven zich staande de vergadering reeds op, de Eerw adviseur spoorde allen aan hierbij zijn Eerw. nog een opwekkend woord over de organisatie. DRUNEN. Op de algemeene jaar vergadering van de Piuimveevereeni- ging in de zaal der Meisjesconcre- gatie werd door den Secretaris ver slag uitgebracht waaraan wij het vol gende ontleenen Het ledental bedroeg op 31 Dec. 1928 472 personen. In totaal werden aangevoerd 985.741 stuks eieren, waarvan 966.244 stuks kippeneieren, met een gemiddelde prijs van onge veer f 1.02 per K G. Eenden—eieren waren er 19497 stuks met een gemid delde prijs van f 0 75 per Kgvoor eenden—eieren werd totaal uitbetaald f 1050 32 en voor kippen—eieren f 58577 75 is samen f59.627.07 De totale inkomsten bedroegen f 59 815 41, de totale uitgaven f 59.743.67, zoodat er een batig saldo is van f 71.74. De Voorzitter dankte den Secretaris voor zijn keurig verslag, den directeur dfcp heer Pijnenborg die tijd noch moeite spaart om de vereeniging vooruit te helpen. Het aftredend bestuurslid dhr. L. Sikkers werd met algemeene stemmen herkozen. Door den Secretaris werden nog een paar mededeeiingen gedaan om- tient de levering van eieren, en het aanschaffen van goed broedmateriaal. Naar wij uit goede bron verne men, heeft dhr. van Huiten, bedankt als lid van den Gemeenteraad. ELSHOUT. Maandagavond hield de RK. Weikliedenvereeniging haar jaar vergadering in de zaal der Meisjes congregatie. De Voorzitter heette allen welkom en in het bijzonder den nieuwen adviseur, en sprak den wensch uit dat hij steeds moge zijn een steun voor de vereeniging. De Geestl. Adv. de Eerw. heer Gtüademan, dankte spreker voor de vriendelijke woorden tot hem gericht en zal trachten zijn beste krachten aan de vereeniging te geven. De Secretaris bracht verslag uit waaruit bleek dathet ledental bedraagt 30. De inkomsten bedroegen f 161.86, de uitgaven f 130 18. Er werd besloten deel tenenenaan de groote Propaganda—vergadering op 7 April te Tilburg. Voorts werd besloten een nieuw Vaandel te koo- pen, waarvoor de Eerw. Adviseur een bijdrage stortte. Bij inschrijving om een nieuwe bode werd gekozen W. v. d. Geld. Op de volgende vergadering zal de bestuursvergadering plaats hebben waarvoor tijdig candidaten kunnen worden ingediend. VLIJMEN. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Vlijmen, op Donderdag 28 Maart 1929 des nam. ten 7 uur ten raadhuize. Te behandelen onderwerpen: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van het bestuur van de Stierenvereenigtng te Haarsteeg om eene bijdrage in de eerste kosten met voorstel van Burg. en Weth. 3. Voorstel van Burg. en Weth. tot aanwijzing van een stemlokaal. 4. Voorstel van Burg. en Weth. tot het vaststellen van eene verorde ning op de keuring van waren. 5. Voorstel van Burg. en Weth. tot herstelling van het dak van het voormalig postkantoor en tot het zoo noodig aangaan eener geldleeningtot dekking der kosten. 6. Verzoek van het R.K, Kerk bestuur tot verhuring van het gebouw van het voormalig postkantoor met voorstel van Burg. en Weth 7. Voorstel van Burg. en Weth. tot het aangaan van eene leening van kasgeld ten behoeve van den dienst 1929. 8. Voorstel van Burg. en Weth tot conversie van de geldleening van 1 Mei 1926. 9. Wijziging begrootingen 1928 en 1929. 10. Bespreking uurwerk gemeente toren. WASPIK. Onze dorpsgenoot de heer C. Verschuren is benoemd tot onder wijzer aan de R.K. Bijzondere jongens school te Kaatsheuvel (Berkdijk). Bij de N.V. Scheepsbouwwerven voorheen P. en A. Ruitenberg werd met goed gevolg te water gelaten het Rijn—Hernekanaalschip „Dymphna", laadvermogen ruim 1400 ton, in aan bouw voor den heer J Bruijninckx alhier. De kiel zal worden gelegd voor een Dortmund—Eemskanaalschip groot 940 ton voor rekening van den heer M. J. Vermeeren eveneens alhier. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. Gemeente treedt Vrijdagavond öm 1 uur op in de Veersche Kerk Ds Ewoldt en tegelijkertijd in de Ger. Kerk ds. De Vries. Dezer dagen slaagde voor he examen Godienstkennis A., gehouden aan de R. K. Kweekschool te Moer dijk, onze dorpsgenoote Mej. Jose phine van Beek. En familie èn ge slaagde proficiat. De koster der Ned. Herv. Kerk op 't Dorp, dhr. Adr. Pruijsers her denkt zijn 25 jarig kosterschap. MADE. Op de gisterenavond ge houden vergadering van het Kruis boogschutters-gezelschap Willem Teil gevestigd in café Marijnissen alhier, is besloten om den 2en Paaschdag, 's middags 3 uur een optocht te houden door het dorp, die zal opge luisterd worden door de Harmonie St. Cecilia. Aan den aannemer W. Diep straten alhier is opgedragen het ma ken van een waterbemaling. met bij komende werken, voor den polder Wolfshezen abdij Middelburg voor f 81743. Hij was de laagste inschrij ver niet. In het klooster der Eerw. Zus ters Franciscanessen te Dongen werd heden door Monseigneur Hopmans, Bisschop van Breda, geprofest Zuster Sabina, in de wereld mej. E. Diepstra ten, Stuivezand alhier. Op Woensdag 27 Maart hoopt ds. Steenhuizen des avonds 7 uur in de Herv. Kerk alhier de bediening te doen van het Heilig Avondmaal, en op 31 Maart v.m. 10 uur voor te gaan. Aan den heer M. Akkermans, mr. timmerman is opgedragen het bouwen van een lokaal aan deR. K. Jongensschool Heikant voor f 4924. Bij de Donderdag j I. in café van Alphen gehouden Missieverloting is de hoogste prijs n.l. een heeren rijwiel ten deel gevallen aan onzen dorpsgenoot j. Mureau. Een of meer inbrekers hebben zich door middel van stukslaan en uitbreken van een schuurraam toe- hang verschaft tot de woning van den alleenwonenden bakker T. Fiuitman, tijdens zijn afwezigheid van Zaterdag tot Maandag. Een bedrag van f 85 wordt vermist. Aangifte bij de politie is gedaan. welke door de schoonmaak ruw, rood of beschadigd zijn, worden weder gaaf, zacht en blank door Doos 30 en 60, tube 80 ct. AGENDA'». WAALWIJK, Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8V2 uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Zaterdag 3'/a uur- Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Maandag 12'/4 uur. Volksmatinée -iedertafel „Oefening en Vermaak" GEMENGD NIEUWS. Zondagavond heeft te Udenhout een aanslag op het leven plaats gehad. Zekere v. K. bewoonde bij hei station een huis van zekeren v. L., doch had tot heden nog geen huur betaald, v. L. had hem tegen vandaag de huur op gezegd. v. K. vervoegde zich nu aan de woning van v. L„ doch de dochter deelde hem mede, dat haar vader reeds te bed en dus niet meer te spreken was. v. K. antwoordde„Dan zal ik wel wachten". Later op den avond kwam de negentienjarige zoon van v. L. thuis. Op verzoek van zijn zuster wilde hij haar fiets, die naast de won ng stond, binnen zetten. Zoo dra de jongen buiten kwam, riep v. K. uit: „Durf ik jou soms niet te schieten?" Direct daarop viel een schot en werd de negentienjarige v. L. onder het hart getroffen. De dokter uit Helvoirt verleende de eerste ge neeskundige hulp, waarop v. L. naar het R.-K. gasthuis te Tilburg werd vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Inmiddels werd de dader gearresteerd en gevankelijk naar Breda overge bracht. Donderdagnacht istePrommen- hof in Bohemen een zekere Katharina Kraus vermoord. Na een langdurig verhoor heeft thans haar zoon de 24-jarige schoenmaker Max Kraus, bekend zijn moeder om het leven te hebben gebracht, teneinde zich geld te verschaffen en dringende schulden te betalen. Kraus wordt ook ernstig verdacht, indertijd een moord op een fruitkoop- vrouw te Asch te hebben gepleegd. Voorts is het niet uitgesloten, dat hij ook den moord op een onderwijzeres in Galtenstalleng heeft begaan, evenals een moord te Petschau, welke moor den indertijd onder de bevolking groote opwinding hebben veroorzaakt. Ten gevolge van den hevigen wind en de voortdurende siottregens hebben de overstroomingen in het Zuiden der Vereenigde Staten zich ook tot Kentucky en Oostelijk Ten- nesse uitgebreid. Voor zoover tot nu toe bekend,zijn 15 personen omgekomen; nog eenige

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 5