Indien II een cestnnm noodii M FORD Doornaaier, De euiiier uerharen. Een nette longen, HontesbaFkenzetter II.II. HOTEL JE TWEE KOLOIIIMED" Original Pilssner Unwell. Opening A. Bergmans-Smits Kristal, Porselein, Luxe is M. HARPERINK aangekocht BEKROONDE Vaars. Jac. Blok, Slager, Vrachtwagentje Gevraagd direct een bekwaam Marktberichten. Gevraagd GEMEENTERAAD. A.s. Vrijdag 29 Maart Markt 1. Het aangewezen adres voor Vuchterstr. 19 's-B OSCH. Op de groote Paaschveetentoon- stelling te Tilburg werd door mij een prachtige, komt dan naar het Kleedingmagazija Stationsstraat 15, Waalwijk. Wij brengen altijd iets nieuws en degelijks. NIEUWSTE STOFFEN HEERENCOSTUUMS, KINDERPAKJES, MODE-ARTIKELEN, KOUSEN EN SOKKEN. 42316 Magazijnen te Waalwijk en Drunen. J. VERAA Waalwijk. Stationsstraat 15 bij de Markt. anderen worden vermist. Van de 28 padvinders, die gisteren te water raakten, zijn de meesten gered; van drie hunner zijn de lijken gevonden, terwjjl er nog vijf worden vermist. Gisteravond heeft op den Schie- weg ter hoogte van de Melkmarkt altuer een uit uen Haag komende auto den 22 jarigen expeauieknechl G. S. uit Overschie overieden. De auto is doorgereden. S. is met een hersen schudding in het ziekenhuis aan den Bergweg ter verpleging opgenomen. Gisterochtend is bij het in aan bouw zijnde Israëlutische oude man nen- en vrouwenhuis aan de Neu- huyskade in Den Haag een doodelijk ongeluk gebeurd. De 29-jarige V. uit de Jan Steenstraat vervoerde op een steiger specie in een kruiwagen Bij het omgaan van een hoek is de kruiwagen omgeslagen en naar bene den gevallen, den man meetrekkende. V. kreeg een schedelbreuk; hij is dood opgenomen. De 51-jarige gehuwde fabrieks arbeider G. v.d. Ven te St. Oedenrode is gisteravond toen hij uit een tram was gesprongen, overreden en gedood. Gisteravond is A. Heuvelmans uit Hapert, eenige uren van Eindho ven verwijderd, met zijn motor geslipt, tengevolge waarvan hij levensgevaar lijke verwondingen heeft gekregen. De man is naar het ziekenhuis te Eindhoven overgebracht. Op den hoek van de Weesper- zijde en de Overamstelstraat te Am sterdam is gistermiddag een ernstig ongeval gebeurd. Toen een auto, die op de Weesperzijde reed, de Overam stelstraat wilde passeeren, kwam plot seling van achter een stilstaanden tramwagen een jongen, die de straat wilde oversteken. De chauffeur van den auto kwam in een moeilijke situatie, want eenige meters voor hem stond tegen het trottoir een andere auto. Veei' ruimte was er niet, doch om het kind te redden remde hij uit alle macht en wendde het stuur in de richting van het trottoir. Hij reed daardoor tegen den stilstaanden auto op, die van voren geheel werd inge drukt. Ook een ongeveer zevenjarig jongetje, dat in de Overamstelstraat woonde, werd evenwel geraakt en bieef zwaar gewond aan het hoofd op de straat liggen. Het kind werd binnen gedragen in het ijzermagazijnvan den heer Maasdijk en is vandaarin ernsti gen toestand naar het O L. Vrouwen gasthuis vervoerd. Veekoopers helpt de Markt vestigen en koopt ter Waalwijksche Veemarkt WASPIK. Onder voorzitterschap van den Edel- achtb. Heer Burgemeester Dekkers, vergaderde de Raad dezer gemeente gisteravond ten Raadhuize. Aanwezig alle leden. Nadat de Voorzitter de vergadering met gebed geopend had, werden door den Secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen. Brokx. U hebt vergeten om er mijn vraag in op te nemen over derij weg bij Hamers. Voorz. Daarover hebben in de vori ge vergadering de stemmen gestaakt. Brokx. Maar daarom kan het toch wel worden opgenomen. Voorz. Jawel, maar nu komt het toch weer aan de orde. Doch we kun nen het nog wel opnemen. Hierna werden de notulen onveran derd vastgesteld. MEDEDEELINGEN. a. Procesverbaal van kasopname bij den Gemeente-ontvanger, d.d. 6 Mrt. 1929. In kas was en moest zijn 3048.80^. b. Schrijven van Ged. Staten d.d. 13 Maart '29, waarbij ontraden wordt, in verband met de onvoldoende breed te van den weg, op den provincialen weg een verkeersstreep aan te brengen. Brokx. Omdat de weg er veel te smal is voor het verkeer, moest dit juist een motief zijn om er een ver keersstreep aan te brengen. Enfin, ze zullen het wel weer beter weten. Voorz. Ik zal nu even meedeelen, hoeveel wij aan werkloozensteun heb ben uitgekeerd. We zijn begonnen in bet tijdvak tusschen 1 en 26 Jan. en geëindigd in de week van 1116 Mrt. Over dezen tijd hebben we uitgekeerd 829.99. Hiervan komt 51 alleen ten laste van de gemeente. Door 't Bur gerlijk Armbestuur werd 381.49 bij gedragen en de andere helft is nog ten laste van de gemeente. We zijn er dus nogal voordeelig mee afgekomen, wat we vooral te danken hebben aan de ge organiseerden die uitgetrokken waren en uit de Bondskas steun ontvingen. Brokx. Ik zou toch willen voorstel len om komend jaar een andere rege ling te maken. Nu zijn er mistoestan den aan den dag getreden en dat moe ten we voorkomen. Van een steunrege ling mogen alleen menscben genieten die bet ook werkelijk noodig hebben. Toen de steunregeling er was, gin gen de ongeorganiseerden niet meer werken. Daar moest een strafbepaling op zijn. Voorz. We kunnen dit punt wel aanhouden tot a.s. winter, als 't weer noodig mocht zijn een steunregeling te maken. Brokx. Neen, dan is het te laat. Voorz. Uw klacht over frauduleus steuntrekken is gegrond. Ik ben er ooi achter gekomen, dat enkele menscben het bijltje neerlegden toen we 'n steun regeling hadden. Ik heb dat door de politielaten onderzoeken. Zooiets is te betreuren. In een vergadering van B en W. hebben we de werkloozen la ten roepen en toen heb ik ze sterk op bet hart gedrukt, dat ze eerlijk moeten blijven. Dat beeft wel geholpen. Twee personen hebben frauduleus steun ge trokken. Brokx. Ik heb allen lof voor 't Ge meentebestuur waarop men de steun regeling beeft geleid, maar toch moe ten we een volgende maal oppassen. Voorz. We hebben ditmaal een ab normale winter gehad en als we daar mee rekening houden, zijn de uitkee- ringen niet zoq boog geweest. Ik hoop, dat de steunregeling voor de ongeor ganiseerden een aansporing zal zijn geweest om zich aan te sluiten, opdat men niet dadelijk bij de gemeente be hoeft aan te kloppen. Als de meeste ar beiders niet aangesloten waren ge weest, dan bad bet de gemeente schep pen geld gekost. Brokx. De meest billijke) weg is, dat de ongeorganiseerden niet eerder trek ken tot de georganiseerden zijn uitge trokken. Voorz. We behoeven nu toch nog geen besluit te nemen. Brokx. Men kan nu toch beter de zaak bespreken. Voorz. U hebt misschien de bedoe ling om na te gaan wat de menscben in den zomer verdienen? Brokx. Nu kunnen we een overzicht krijgen. Wanneer een gezin een gehee- len zomer flink werk beeft en als er wekelijks 50 binnenkomt, dan moe ten ze maar sparen en voorzorg heb ben. Voorz. Nu begrijp ik u. Ik ben het met U eens. We zullen er aanteekening van houden. v. d. Rijken. Ik bebi van een paar ge meenten gelezen, dat door den Burge meester werd gezegd, dat een steunre geling in strijd met de wet is. Voorz. Het moest eigenlijk armen zorg zijn. v. d. Rijken. Men zegt gladweg dat bet niet wettelijk is. Hoe zullen Ged. Staten dat goedkeuren? Voorz. In de Gemeentestem heb ik gelezen dat in NoordHolland Ged. Staten van enkele gemeenten de be grooting niet hebben goedgekeurd, om dat er posten op voorkomen voor steunregeling. Maar in Brabant beeft men een andere opvatting en is 't nog steeds goedgekeurd. Het, is een kwestie van inzicht. Ik heb ook te kennen ge geven, dat bet armenzorg is, maar bet Burgerlijk Armbestuur is ons vriend- schapplijk tegemoet getreden door bij te dragen. v. d. Rijken. En als Ged. Staten de puntjes op de i zetten, dan keuren ze bet niet goed. Voorz. In naburige gemeenten is toch ook overal door de gemeenten steun verleend. v. d. Rijken. Maar boe kunnen ze 't in Den Bosch goedkeuren als bet in strijd is met de wet? 't Is toch armen zorg. Brokx. Ik vind bet beter dat de ge meente de uitkeeringen doet. v. d. Rijken. Dat is goed, maar dan moet het Armbestuur ook, alles dragen. Brokx. Ze hebben zich toch flink gehouden. Mededeeling van Ged. Staten, dat geen termen gevonden kunnen worden om aan J. O. de Ven, F 163, boven bet maximum aantal vergunningen, een vergunning te verleenen tot den ver koop van sterken drank in bet klein. Wordt voor kennisgeving aangeno men. Begrooting van den Waren Keu ringsdienst. Wordt ter inzage gelegd. Begrooting Burgerlijk Armbestuur. Wordt vastgestled als aangeboden, in ontvangsten en uitgaven aanwijzen de 13139.—. Rekening Burg. Armbestuur. Otvangsten 17802.74. Uitgaven 18212.44. Nadeelig saldo 409.70. Wijziging Gemeentebegrooting '28. Is slechts van Administratieven aard en wordt goedgekeurd. Wijziging plan geldleening. Door de Ged. Staten worden beden kingen gemaakt tegen den verkoop van schuldbilieven, omdat daarcjoor een belangrijk renteverlies ontstaat. Voorz. Ged. Staten hebben dus ons besluit verdaagd. Wij hebben ons ge wend tot bet Burg. Armbestuur met het verzoek of mi op voordeelige rente 16000 te leenen. Zij deelen ons mede, dat men ons dit bedrag kan leenen tegen een rente van 4-|- Wij stellen U daarom voor ons besluit van 15 Jan. in te trekken en 'n geldleening aan te gaan bij bet Burg. Armbestuur. Wordt m.a.s. goedgekeurd. Vervolgens brengt de Voorz. aan de orde bet voorstel Brokx, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten, inzake onderzoek of in sa menwerking met SprangCapelle, de Provincie, bet Kijk, de K.N.A.C. en N.W.B. de z.g. tol bij Hamers kan worden opgeheven. Rubbens. Ik heb hem eens gepolsd, maar dat wordt veel te duur. Brokx. Maar we zijn toch. vrij om een anderen weg aan te leggen. Pruijssers. Dat wordt ook te duur. Brokx. Ik vind het toch wel een gemeentebelang. Voorz. Ik zal 't in stemming brengen. Tegen stemden de leden Rubbens, Pruijssers en Verschuuren, zoodat het werd aangenomen met 8 tegen 3 st. Voorz. Het is dus enkel de bedoe ling om te onderzoeken of de anderen willen bijdragen. Pruijssers. De Provincie zal nooit bijdragen omdat bet geen tol is. Brokx. De provincie en het Rijk zijn toch doende om die Middeleeuwsche toestanden op te ruimen. Vloemans. Maar dit is geen tol. Het is een eigen weg en dat maakt een groot verschil. Pruijssers. Hij beeft daar vroeger 'n eigen weg langs zijn huis gelegd in bet belang van zijn café. Voorz. En nu zal hij een recht bef fen om daardoor het eigendomsrecht van zijn weg te blijven behouden. Pruijssers. In elk geval is het geen tol. Vervolgens deelt de Voorzitter mee, dat is aanbesteed de verbe tering van de kade langs de Kerkvaartsche haven. De bedoeling is een muurtje te plaatsen om meet ruimte te krijgen voor loswal. B. en W. hebben een onderhoud gehad met den Voorzitter van bet Polderbestuur. Deze verklaarde dat de Polder de ver betering slechts kan aanbrengen met medewerking van de gem. Als de gem. in principe kan besluiten een geldelijk offer te brengen, dan kan men samen den loswal verbreeden. Spr. is niet ge machtigd om cijfers mee te deelen, maar vraagt of de gemeente in prin cipe iets voor bet plan voelt. Vloemans. Als we geen cijfers weten is het moeilijk. Voorz. Het zal hoogstens 2000. kosten. De Polder wil 99 M. voor eigen rekening nemen, als de gemeente de rest doet, d.i. 100 M, De voornaamste kosten is de bestrating v. d. loswal. Langerwerf. Ik voel er alles voor om den toestand te verbeteren. v. d. Rijken. Ik vind bet niet noodig dat we ons er nu reeds over uitspreken. We kunnen n.g wel wachten tot de haven is uitgediept. Ruijtenberg. Is 'twel noodzakelijk om den loswal te verbreeden? Als de baven onvoldoende diepte heeft, zullen er toch geen groote schepen komen. Voorzitter. Voor 't uitdiepen kunnen we wel een geldleening aangaan voo'r vijf jaar. Dat keuren Ged. Staten wel goed, maar daaruit leiden zij af, dat na vijf jaar de haven weer in den ou den toestand zal zijn. terugkomend bed'rag. Brokx. Dat wist ik niet. Ik dacht voor éénmaal. Maar als de gemeente elk jaar zoo'n bedrag moet geven, dan ben ik er tegen. In stemming gebracht wordt het ver zoek ve'rworpen met 9—2 stemmen. Voor stemden Langerwerf en v. d. Rijken. Rondvraag. Het lid Brokx merkt op, dat indertijd aan Waspik werd geweigerd voor de opleving van de markt geldpremies te geven. Nu heeft hij gelezen, dat er in Waalwijk wel geldpremies worden ge geven. De voorzitter zegt, dat de wacht meester naar Waalwijk is geweest en op dit feit heeft gewezen. Ook daar worden nu landbouwgereedschappen of kunstvooïwerpen gegeven. Brokx. Toen ik dezer dagen over den Parallelweg wandelde, zag ik met ge noegen, dat de weg naar 't huis van v. Hoorn zoo keurig in orde is gemaakt. Ik dacht dat 't door de gemeente was gedaan, maar late'r hoorde ik, dat v. Hoorn 't zelf heeft aangelegd. Voorzitter. Als er één huis langs een zandweg staat, kan de gemeente toch niet gaan verharden. Van Hoorn heeft ons zelf gevraagd of hij 'tpad naar zijn huis mocht opknappen. Brokx. Hebt U al gedacht aan de be noeming van een opperbrandmeester? Voorzitter. Ja, daarvoor wordt ge zorgd. Brokx. Wannéér U afwezig bent, is er toch geen leiding. Voorzitter. Er komt hier een Inspec teur van den Koninkl. Brandweerbond en die zal ons gratis advies geven. v. d. Rijken. Hebt U ook al naa'r de assuranties geschreven? De Voorzitter antwoordt bevestigend. Van verschillende maatschappijen heeft men echter een afwijzend antwoord ontvangen. Aan 't eind van de vergadering b'rengt het lid Smits namens de R.K. Werklie- denvereeniging dank aan den Burge meester voor de getroffen steunrege ling. Hij geeft de verzeke'ring dat de ar beiders dit zeer waardeeren en den voorzitter daarin hoogachten. Spr. brengt ook dank aan de overige leden en aan 't Bu'rgerlijk Armbestuur. Hierna sluiting. ADVERTENTIëN. De Heer en Mevrouw Ir C. VAN DER HOEVEN Holthuis zeggen hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling, bij de geboorte van hunne Doch ter ondervonden. 42323 Waalwijk, 26 Maart 1929. of ander TE KOOP gevraagd. Brieven met prijsopgaaf onder no. der advertentie aan het bu reau van dit blad. 42324 die tevens goed kanten kan schrooien. 42322 Fabrikanten en Zakenmen- schen, Vereenigtngen, enz. Hebt Ge uw Protest inzake de Gesprekiarieven voor de Telefoon al opgezonden. (Zie ons hoofdartikel van 1.1. Zater dag). op een magazijn Ie Waalwijk 15 a 16 jaar. Brieven onder no. der adv. aan het bur. v. d. blad. 42326 gevraagd op fabriek te Waalwijk. Zij die kennis van machine hebben genieten de voorkeur. Aan te melden aan het bureau van dit blad. 42320 WAALWIJK. Gedurende de Paaschdagen: Ruijtenberg. Als we een breede los wal hebben en geen diepe haven, dan zijn we nog niet gebaat. Voorzitter. Er is nog een middenweg. Als we de vaargeul op voldoende diep te houden is 't ook goed. Ruijtenberg. Ja en als er straks een flink schip komt en er zou iets mee ge beuren, dan kan de gemeente er voor op komen. Langerwerf. Ik heb gehoord dat de haven op andere wijze erg vervuild wordt. Algemeen hoort men daarover klagen. Voorzitter. Dat is zoo. Ik heb de po litie opdracht gegeven streng toe te zien en terstond proces-verbaal op te maken als er iemand vuilnis in de ha ven werpt. Ze mogen de haven niet als vuilnisbak benutten. Verschuren. Ik heb gehoord dat het voor 700.is aanbesteed. Mogen er cijfers genoemd worden als de aanbe steding publiek is geweest? Maar laat de Polder eerst maar voorgaan. Voorzitter. Dan zullen we deze zaak nog zoolang laten rusten tot we met de Polder geconfereerd hebben. Schrijven Waspiks Belang, waarin gewezen wordt op de behoefte van een langere openstelling van 't Telefoon kantoor en wel van 's morgens half 8 tot 's avonds 9 uur. Deze langere open stelling kost echter 225. Door parti culieren is reeds 80 bijeengebracht. Gevraagd wordt of &e gemeente 145 wil bijdragen. Brokx. Waspiks Belang bestaat nu al 3 jaar en dit is nu pas de eerste maal dat men aan de gemeente een klein geldelijk offer vraagt. mijner zaak in Hopende door scherp concurreerende prijzen en nette bediening de gunst van het publiek waardig te worden. Aanbevelend, V/h. ALPH. HUP5CH TELEFOON 715 42279 Mijne cliënten kunnen dus verzekerd zijn van prima Paaschvleesch. TIJDIGE BESTELLING GEWENSCHT. Aanbevelend, 200—425, stieren 110—470, paarden 200—350, slachtpaarden 160—225, hitten 100—170, veu lens 801.10, kalfkoeien 200400, pinken 60 130, vaarzen 150230, biggen 1224, over- loopers 3045, fok nuchtere kalveren 1525, slacht dito 7—12, alles per stuk. Biggen 1.80— 2 per week. YEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 26 Maart. Ter veemarkt waren aangevoerd: 248 paarden, 8 veulens, 633 magere runderen, 906 vette runderen, 340 vette kalveren, 2620 nuchtere kalveren, 85 schapen of lammeren, 159 biggen, 9 bokken of geiten en 12 overloopers. De prijzen waren: Koeien 27$32$ ct., 4144 ct., 5052$ ct., ossen 3840 ct., 4347 ct., 50 ct., stie ren 35 ct., 37$ ct., 40 ct., kalveren 6065 ct., 72$ 77$ ct., 87$92$ ct., alles per K.G., melkkoeien

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6