BE iCBi UMEfiSi m v&ttftaaii cfe huixL No. 26. Zaterdag 30 Mrt. '29. 52e Jrg. VIERDE BLAD. Abusievelijk staat aan het hoofd van dit blad vermeldDit nummer be staat uit drie bladen, dit moet zijn VIER BLADEN. GEMEENTERAAD. VLIJMEN. Onder Voorzitterschap van Edelachtbaren heer Burgemeester v. d. Ven, vergaderde de Raad gister avond ten Raadhuize. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing onveranderd vastgesteld. Agenda I. Ingekomen stukken. a. Schrijven M J. v. d. Bosch, houdende mededeeling, dat hij zijne benoeming tot lid der Schoolcommissie aanneemt. b. Alsvoren van J. Verschuren, dat hij zijne benoeming tot correspondent van de plaatsel. Arbeidsbeurs aan neemt. c. Verslag van de Schoolcommissie d. Koninklijke goedkeuring tot wijziging der verordening op de plaatsel. Inkomstenbelasting; e. Schrijven van Ged. Staten waarbij aan de gemeente nog twee jaar uit stel wordt verleend tot het geven van onderwijs in de Lichamel. Oefening aan de Openbare School f. Goedkeuring van Ged. Stalen tot het verhuren van twee lokalen van het voorm. Postkantoor aan den N.C B.; g. Goedkeuring van Ged, Staten tot wijziging der Gemeente-begrooting. h. Mededeeling van proces-verbaal van kasopname bij den Gemeente Ontvanger. In kas was en moest zijn f 19496.285. i. Alsvoren van het G. E. B. In kas was conform de boeken f 398 31 j. Verslag van den Verloskundigen dienst. Van de 122 geboorten be handelde de vroedvronw 110 ver lossingen. Het sterftecijfer bedraagt 5.73 pCt. In 5 jaar is dit gedaald met 2/3. Voorzitter. Dit gunstig cijfer hebben we vooral te danken door 't werk van mej. Jansen lk stel U dan ook voor. om aan mej, Jansen, namens den Raad dank te betuigen voor de wijze waarop zij haar taak vervuld De Raad gaat hiermede accoord. De stukken van a tot j werden voor kennisgeving aangenomen. 2. Verzoek van het bestuur van de Siierenveieeniglng te Haarsteeg om eene bijdrage in de eerste kosten met voorstel van B. en W. Voorzitter. We hebben hierover in 't Dagel Bestuur gesproken en waar wij hier f75 geven, stellen wij u voor aan de vereeniglng te Haarsteeg de helft te geven, dus f37,50. Ongeveer ae helft van de leden woont onder Vlijmen. Maar wij kunnen geen jaar- lijksche subsidie geven, 't Is trouwens onze bedoeling om te gelegener tijd alle particuliere subsidies le laten vervallen. van Buul. Ik heb reden om de konsekwentie van den Raad niet tegen te werken. Ik zie niet gaarne dai we volgend jaar in den carnayal-optocht een verheugende en een treurende vereeniging krijgen zooais dat met de muziekvereniging is geweest. Van Wagenberg. Ik ben om dezelfde redenen zooals ik reeds in de vorige verg uiteenzette tegen dit voorstel De overige leden gingen met het voorstel accoord. 3. Aanwijzing van een siemlokaal. Voorzitter. We kunnen in de Be waarschool van de Eerw. Zusiers een lokaal krijgen. De Raad gaat hiermede accoord. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot hel vaststellen van eene verordening op de keuring van waren. Voorzitter Er is een arrest van den Hoogen Raad tengevolge waarvan het wenschelijk is. dat wij een ver ordening vaststellen wat onder ver koop enz. wordt verstaan. De Minister geeft hiervoor een uniforme regeling aan. Van Wagenberg. Wat verstaat men alzoo onder waren? Voorzitter. Grondstoffen, levens middelen enz. 't Is zeer uitgebreid. Maar dit punt is bij de wet geregeld Een ondeugdelijke verpakking valt ook hieronder. Wordt goedgevonden. 5. Voorstelling van B. en W. tot herstelling van het dak van het voor malig postkantoor en tot het zoo noodig aangaan eener geldleening to dekking der kosten. Voorzitter, 't Is u allen bekend dat 't dak van 't voormalig postkantoor al 15 jaar verbetering behoeft, maar de zuinigheid heeft ons nog sieeds weerhouden. Maar de Architect zegt nu, dat het dak niet meer te her stellen is. Van Vlijmen heeft eens de kosten van vernieuwing geraamd Opnieuw onderschieten van 't dak kost ongeveer f 1000 en er gaan voor f 460 pannen op. De oude pannen zullen ongeveer f 150 opbrengen, zoodat een geheel nieuw dak ons ongeveer f 1300 zal kosfen, We zullen zien we of au betalen kunnen nu de ioopende dienst, maar ik weet nu nog niet hoeveel de verpachting zal opbrengen, ik denk wei, dat we er geen extra leening voor behoeven aan te gaan. lntusschen hebben wij van 't Rijk f 341 gekregen om het den postkantoor in den ouden staat terug te brengen. Maar nu is er nog een andere verbouwing aan verbonden in verband met punt zes van de agenda, maar dat neemt 't Kerkbe stuur voor eigen rekening. Van Sprang. Ik zou willen voor stellen om punt zes aan te houden tot in de geheime zitting. Voorzitter. Hebt u dan iets bij zonders Van Sprang. Ja. Voorzitter. Dan vindt ik 't goed. Van Wagenberg. Maar dan is het misschien wenschelijk om punt 5 ook zoo lang aan te houden omdat 't een met 't andere verband houdt. Voorzitter, lk kan er mij wel mee vereenigen dat wij beide punten samenvoegen voor de geheime zitting. Van Engelen. Wil het Kerkbestuur 't postkantoor niet koopen Voorzitter. Daarover zullen wij dan straks spreken. 7. Voorstel van B, en W. tot het aangaan van eene leening van kasgeld len behoeve van den dienst 1929. Voorzitter. Oorspronkelijk was onze kasgeldleening f 40,000 en ze is nu ingekrompen tot t 15,000 voor dit jaar kunnen we al volstaan met f 10,000. We kunnen dit bedrag leenen tegen een rente van 4'/a pCi. Van Wagenberg. Dal is zeer Dillijk. De Raad kan zich met 'i voorstel van B. en W. vereenigen. 8 Voorstel van B. en W. tot conversie van de geldleenir.g van 1 Mei 1926. Voorzitter. We zouden gaarne 1 Mei een ieening van 1 37,000 willen aflossen, die we hebben aangegaan voor onlginning van heidegronden enz. Deze leening loopt tegen 5 pCt. en een jaariijksche aflossing van f 3000. We hebben onderhandeld met de obligatiehouders. De grootsie is f 18,000 en die kunnen we herplaat sen tegen een koers van 98'/a en de rest tegen een koers van 100. De kosten van overslempelen enz. be dragen 1310 maar daartegenover staat dat we in 13 jaar eeri rente-bespraring krijgen van f 1230. De Raad gaat hiermede accoord 9. Wijziging begrooting '28 en '29. De wijziging, slechts van aümini- straiieven aard wordt goedgevonden. 10 Bespreking uurwerk gemeente toren. Voorzitter. Zooals u wei weet, staat het uurwerk in onzen toren al langen lijd stil. Zoolang ik in Vlijmen ben, hebben we die klok met lappen gaande gehouden en daarvoor werden geregeld uitgaven gedaan. Maar nu zijn we zoover, dat het uurwerk niet meer te repareeren is. Op aanvrage is ons medegedeeld dat een nieuwe 8 daagsche klok f 1000 kost. Er wordt ook op gewezen, dat het kiokkehang versleten is en het gevaarlijk wordt omdat er een klok aanhangt van 1000 K G. en een van 600 K G. Een ver nieuwing van 't kiokkehang zou f 390 kosten, zoodat alles bijeen de zaak een f 1400 zou kosten. We hebben vroeger ai eens gevraagd of we den toren mochten afbreken, maar dat werd ons geweigerd. Toen hebben we den toren kosteloos gepresenteerd aan het Bestuur van de Ned. Herv. Kerk, maar daar wilde men hem ook niet hebben. Bij de Commissie voor Historische Monumentenzorg hebben we ook al eens aangeklopt, maar zonder resultaat. We komen nu dus voor een groote uilgaaf te slaan, 't Is mijne bedoeling niet, dat de Raad nog vanavond beslist, maar lk deel 't enkel mede, dan kunnen de leden er rustig over nadenken. v. d, Griendt. Als we enkel de klokken eens lieten nazien en het uurwerk maar lieten rusten? Voorzitter. Men kan er over denken Zooals ik reeds zei, behoeven we nu nog niet te beslissen. Van Wagenberg. U zelde, dat we den toren niet mogen afbreken, maar wie wil dat niet hebben? Voorzitter. Gedeputeerde Staten ver zetten zich daartegen. Van Wagenberg, Is 't dan al eens gevraagd Voorzitter. Ja en we hebben ook nog ge vraagd of 't dan als Historisch Monument in aanmerking kan komen, maar dat ging ook niet. En de Ned. Herv. Kerk wil hem ook niet hebben. Van Helvoirt En als u alles zoo laat dan geloof ik, dat u de prote stanten tegen zult krijgen. Voorzitter. Enfin, de heeren hebben tijd om er eens over te denken. Rondvraag lk zag dezer dagen in de Mommersteeg dat alles op straat wordt gegooid. Zoo had men midden op straat een oude kachel geworpen. Voorzitter. Ik weet er van. Dat is 't werk van opkoopers van oud Ijzer. Wat ze niet willen meenemen gooien ze onderweg van de wagen. Maar ik heb de politie al opdracht gegeven om zien daar verdekt op te stellen en scherp toe le zien. We hebben al kunnen achterhalen wie dat ver moedelijk doen. Van Engelen. Ik ken ze ook wel. Ze komen uit Haarsteeg. Van Sprang. Laat u 't dan nu van gemeentewege opruimen? Voorzitter. Dat wordt gedaan. Van Halder. Vorig jaar heb ik al gesproken over de verbetering van 't fietspad naar de Pdemsteeg en toen is er ook besioten om 't te doen, maar tot op heden is er nog nieis aan gedaan, Nu 't goede weer aan breekt, wordt 't toch zeker lijd, Voorzitter. Ja, maar zoolang de vorst in den grond zat, konden we er niets aan laten doen. Dan kan ik de heeren nog mede- deelen, dat de elzenheggtn er wel opgeruimd zullen moeten woider. Er is vroeger wel eens een boomver gunning gegeven, maar we zullen dat eerst nog eens persoonlijk onder zoeken. Het lid M. Boom klaagt over het slordig storten van vuil op ver schillende plaatsen en vraagt of men 't niet beter op 't terrein bij Donders kan brengen. Voorzitter. Da's veel le moeilijk. Als er een boer met paard en kar komt zit hij dadelijk op den Aard- appeldijk. Ik weet niet waar we naar toe moeten. Ik heb er al over nage dacht om daar links nog een halven bunder voor 't storten van vuil te reserveeren. Niemand meer het woord ver langend, sloot de Voorzitter hierna de openbare vergadering en ging de Raad in geheime zitting, NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 29 Maart 1929. Een wandeling op Donderdagavond. Met de honderden die heden Don derdagavond een wandeling maakten langs onze keurige siagersvitrines, hebben ook wij een kijkje genomen, wat Lucuiius met de komende feest dagen te profiteeren geeft. Geeft onze winkelstand in 'talgemeen den laatsten lijd bewijzen van opgewekt en ener giek leven, de slagers doen hierin vooral niet onder. We hooren 'tvaak van vreemden beweren: de kwaliteit die de Kaatsheuvelsche slager te koop aanbiedt, staat boven allen lof. Dat deze week iets extra's zou bieden, konden we verwachten. De etalages boden in kwaliteit en quantlteit iets extra's. Daarbij niet alleen versch ge slacht, dat kundig behandeld, ten be wijs levert van grondige kennis van 't vak, doch tevens opgemaakte scho tels, gegarneerd droog en snijwerk, zoo 't een grootsteedsch slager niet fijner presenteeren kan. Verlichting en versiering droegen verder 't hunne er toe bij om dezen avond de talrijke nieuwsgierigen in verrukking te bren gen, Een saluut aan onze slagers voor wat deze branche heden heeft gepres teerd. Wat er geslacht werd. We hebben ons de moeite getroost eens te informeeren wat er alleen in Kaatsheuvel voorde komende Paasch dagen geslacht is. In totaal komen we dan aan een totaal gewicht van ruim 9000 pond runds 1000 pond kalfs en bijna 5000 pond varkensvleesch. Ongeacht wordt hierbij nog wat van buiten binnen komt en nietgerekend wat aan ander vleesch nog werd op- gehangen, in totaal pl m. 15000 pond. leder kan hiervan een fatsoenlijk paaschhapje voor zijn rekening nemen zonder een ander te kort te doen. Dat wat geslacht werd, kwaliteit is, kan ieder belangstellende zelf constateeren. Dat daarenboven onze slagers niet bang zijn iets extra's te besteden om te kunnen concurreeren, moge blijken uit 't feit, dat de heeren Span en Maas een dierophingen dat 1000 pond schoon woog en op de. Bredasche tentoonstelling meteen 3en prijs be kroond werd, dat de firma Put-Esch een varken slachtte, le prljswinner te 's Bosch en dat de meeste runderen bij de andere slagers tusschen 800 900 pond varieerden. Algemeene Jaarvergadering van de Onderlinge Veeverzekering. Bovengenoemde vereeniging verga dert Vrijdag 29 Mrf. in der|R.K. Gil denbond om 7ll2 uur. Agenda 1 Ope- ning; 2. Aflezing ledenlijst; 3. Notu len 4 Rekening en verantwoording; 5. Verkiezingtwee branders6. Rond vraag en sluiting. Patronaat. Ons Jongenspatronaat blijft zich in voortdurenden bloei verheugen. We derom zijn 26 nieuwe leden aangeno men, waarmede het ledental gestegen is tot 165. Uitvoering. De Tooneelclub St, Chrfstophorus van ons patronaat St. Jan geeft met Beloken Paschen wederom een groote uitvoering voor de donateurs van 't patronaat. Opgevoerd wordt het too- neelwerk „Eert Vader en Moeder". De Zangvereeniging .De Leeuwerik", die onder leiding van den ijverigen Di recteur, kap. Goyaarts, goede vorde ringen maakt, zal natuuriijk ook bij deze uitvoering hare medewerking ver- leenen. Militiekeuring. De keuring van mimiepiichiigen voor de lichting 1930 zal ait jaar voor onze gemeente geschieden te Tilburg op 29 en 30 April, respectievelijk om 10.30 v.m., 1 45 nam. en 10 u. v.m. in net gebouw Markt 9, ingang rechts. Kiezerslijst. De kiezerslijst vuur de leden van de Tweede Kamer der Siaien Generaal telt voor onze gemeente 4544 kiezers, veideeld over 6 stembuieaux. Spijskokerij. De spijskokerij der St. Vincentius- vereeniging in onze parochie heelt haar werk Woensdag 27 Maart voor dit seizoen beëindigd. Aan den laat* sten maaltijd der kleinen werd een oificieel tintje gegeven door de tegen wuordlgheid van den Voorzitter der St. Vincentiusvereeniging, den heer M. v. d. Wee, met meerdere leden en de HoogEerw. heer Pastoor Mgr. W. Völ- ker. Zoowei de Praeses der St. Vine. Vereeniging, welke het goed werk in 't leven riep, als onze HoogEerw. her- der, spraken woorden van waardering aan 't adres der Eerw. Zusters, die met veel zorg en zelfopoffering de keuken er. de bediening op zich na men, aan den heer H van Woensel, die als inxooper met nauwgezetter, ijver dagelijks zijn taak vervulde, aan de vele weldoeners, die met giften in naiura en geid hetliefdewerk gesteund hebben. De hoop uitsprekend, dat het volgend seizoen de spijskokerij nog een grooter aantal grage maagjes zal kunnen verzadigen, sloten desprekers dezen laatsten spijsdag. Het aantal kleinen, dat aan de maaltijden deel nam, bedroeg den laatste» tijd 72. St. Vincentius- Vereeniging. De St. Vincentiusvereeniging is we derom met een werkend lid uitgebreid, nl. de heer Adr. de Kort. Bel Canto. Het bestuur der Zangvereeniging Bel Canto besioot in haar laatste be stuursvergadering te irachien naast de donateurs die de Liederiafei steunen, een corps begunstigers aan zich te verbinden, die de jeugdige vereeni ging met een gewaardeerd fi.iantieei ofierije willen steunen, waarvoor het bestuur zich voorstïlt een iijst aan te leggen, die in Bei Canto's tehuis zal worden opgehangen. Bioscoop. Nu de Vastentijd geëindigd is, zal net bioscooplheater Jan v Dun we derom beginner, met zijn fiimvertoo ningen. Voor de Paaschdagen is voor een amusant, doch zeer decent pro gramma gezorgd. Mededeelingen aan de leden van het R.K. Ziekenfonds der R. KW. 1. Bij het in werking treden van de fabrieksziekenkassen is voor onze le den de gelegenheid geopend om zich voor 30 pCt. bij de Centrale Zieken kas te verzekeren. 2. Onze leden hebben het recht om zich bij vertrek naar een anderen pa troon, waar geen fabrieksziekenkas bestaat, bij de Centrale Ziekenkas te verzekeren voor 70 pCt. 3. Inlichtingen over de contributie regeling kan men vragen aan onzen wijkbode C. Brokken. 4. Het is aan iedereen ten strengste verboden zich hooger te verzekeren dan tegen 70 pCl. van zijn loon, ten zij in geval 1. 5. Het is ten strengste verboden in twee ziekenkassen verzekerd te zijn, teneinde bij ziekte boven zijn volle loon te komen. 6. Overtreding van punt 4 en 5 wordt met royement gestraft. 7 Deze voorschriften treden met 1 April in werking. Leden, denkt aan de komende ziek tewet en blijft u verzekeren Ingevolge het besluit der algemeene vergadering van Zondag 24 Maart deelen wij onze leden mede dat met ingang van 1 April a s de weekcon- tributie voor het Doktersfonds zal be dragen Per week 16 cent voor de personen boven de 16 jaar. Voor elk der drie eerste kleine kin deren 3 cent per kind. Boven het derde kleine kind zijn de andere kleinen vrij. De maximum contributie bedraagt in plaats van 80 voortaan 90 cent, met dien verstande dat na 1 April een contributie van 16 cent blijft 16 cent; 17 ct. wordt 19 ct.18 ct. wordt 22 ct.19 cent wordt 25 ct.32 ct. blijft 32 ct. 33 ct. wordt 35 ct.34 ct. wordt 38 ct. 35 ct. wordt 41 ct.37 ct. wordt 41 ct.48 ct. blijft 48 ct.49 ct. wordt 51 ct.50 ct. wordt 54 ct. 51 cent wordt 57 ct.52 ct. wordt 57 cent 53 ct. wordt 57 ct.64 ct. blijft 64 ct. 65 ct. wordt 67 ct. 66 ct. wordt 70 ct.67 ct. wordt 73 ct.68 cent wordt 73 ct.69 ct. wordt 73 ct. 5 personen boven 16 jaar betalen 80 cent, 5 personen boven 16 jaar en 1 beneden 16 jaar betalen 83 ct., id. met 2 kleinen betalen 86 ct., id met 3 kleinen 89 ct 6 en meer personen boven 16 jaar betalen 90 ct. per week. Deze week moeten de contributie- kaarten worden ingeleverd. De beta lingen voor gezinsvermeerdering of voor specialisten geschieden op Dins dag en Vrijdagavond van 1 28iot'/»9, ten huize van Beerens op vertoon van trouwboekje of kwitantie, NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 30 Mrt. '29. Woensdagmiddag had de begrafenis plaats van den Weltd. Heer G Vos. De belangstelling was zeer groot, zelfs meerdere ambtenaren en be ambten der posterijen, die vroeger onder zijn bevelen gestaan hadden, merkten we in den stoet op, waarin zich o.m. ook de Edelachtb. Heer Burgemeester bevond. Aan 't graf werd het woord gevoerd door den Eerw Heer Ds. Huijgens, predikant der Gemeente en den Heer J. de Bruijn, oud ambtenaar der P. en T. Voor 't Godsdienstdiploma A slaagden onze sladgenooten, de jor.ge dames A. Metselaar en E Maas, bei den leerlingen van de R.K. kweek school: „Concordia" te 's Bosch. Zaterdagavond gaat onze dam club V D. naar 's Bosch, om te spelen tegen de Bossche Damvereenfging. De jaarvergadering der jonge- llngsvereeniging„Eben Haëzer" Is nogmaals uitgesteld en wel tot 13 April De keuring voor de Nat. Milih'e, lichting 1930, zal alhier plaatshebben 6 April. Woensdagavond hield in 't Wa pen van Amsterdam de heer Bos houwers uil Lent een lezing voor de Pluimveevereeniging en besprak daar bij het opfokken van kuikens en de manier om veel dure wintereferen te bekomen, waarbij hij veel nuttige wenken ten beste gaf. die wel zeker zullen worden opgevolgd Het aantal hoorders was niet groot te.noemen. SPORT. H. E. C. Het schijnt dat de N.V.B. ook houdt van een mooi Paasch-programma, want zij heeft voor 2e Paaschdag vastgesteld HECVVV, wat misschien wel de belangrijkste wedstrijd van het geheele seizoen zal worden. Voor beide verg. toch hangt van den uitslag van dezen wedstrijd zeer veel af, echter met dit verschil, dat indien V.V.V. wint, zij haar kans op het kam pioenschap vergroot, terwijl H.E.C. daarentegen bij verliezen meer en meer in het degradatiegevaar komt. Of het H.E.C. daarom gelukken zal te winnen is een vraag die wij nog niet graag beantwoorden, daar zij er van overtuigd kan zijn, dat V.V.V. al les zal doen om haar goede kans te behouden, zoodat zij zich niet gemak kelijk gewonnen zal geven, vooral niet nu zij zoo'n groote concurrent in „De Valk" hebben. H.E.C. van haar kant zal zich de puntjes niet zoomaar laten ontnemen, daar, zooals reeds gezegd, ze zelf te hard noodig heeft, willen zij niet te veel in het gedrang komen. In Venlo hebben de H.E.C.'ers bewezen, dat zij niet onderschat mogen worden, want een 3-2 uitslag tegen de leiders is niets vernederends, terwijl zij zelfs in deze wedstrijd tot 15 min. vóór het einde een voorsprong hadden van 2-0, doch door grove blunders van den scheidsrechter toch nog moesten ver liezen. Laten ze hier nu ook eens toonen wat ze kunnen en in het oog houden wat er op het spel staat, en, indien dit het geval is, dan kunnen wij ge rust dezen wedstrijd tegemoet zien. Een en ander zal aanleiding zijn, dat de voetballiefhebbers zullen kun- i nen genieten van een hoogstaanden wedstrijd en het dus niet meer noodig zal zijn hun aan te raden dezen bij te wonen. De wedstrijd staat onder; leiding van den heer J. A. Plasmeyer en zal om half drie aanvangen. -Het 3e elftal speelt dien dag een wedstrijd tegen W.S.C. III op het ter rein van laatstgenoemde vereeniging. W. S. C. Voor de competitie zullen 2den Paaschdag alleen de beide lagere elf tallen van W.S.C. te spelen hebben. Het derde elftal ontvangt om 2 uur op eigen terrein H.E.C. 3, terwijl het 2e elftal tegen R.W.B. 2 aldaar gaat spelen. Het le elftal van W.S.C. is door de Bredasche vereeniging „H.E.R.O." voor den 2en Paaschdag uitgenoodigd om in Breda te spelen. Om half 1 wordt per groote bus afgereisd en bestaat

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 13