Sproeten komen vroeg in keerden waarts. allen hoogst voldaan huis- KOOPLIEDEN koopt nu wei en fokvee ter Waalwijksclie Veemarkt. zeer prettig en vlot tot ieders tevre- heerenzijde in groote belangstelling denheid van stapel geloopen. s mocht verheugen. De patronaats direc- Thans zullen we op Zondag 21 dezer teur, de WelEérw. heer Goyaarts, sprak üroot Nationaal Concours voor Komische Duetten. De beide eerste avonden van het door de vereeniging „Vriendenkring" in de zaal van den heer W. v. Hel- voirt te v.m. Baardwijk georganiseerde duetten-concours hebben een zeer succesvol verloop gehad. De organiseerende vereeniging zoo wel als net publiek dat deze avonden aanwezig was kunnen met genoegen daarop terugzien. De juiy, bestaande uit de heeren C. v. Haaren, J. Mol en J. Thijssen heeft zien met groote nauwgezetheid en tot ieders volle tevredenheid van haar taak gekweten en had met hare beslissingen het publiek geheel op haar hand. Ook de leiding was in goede handen waardoor alles zeer vlot werd afgewerkt en het publiek steeds omtrent de volgorde van op treden, de te spelen nummers en an dere bijzondei heden zoo goed moge lijk werd ingelicht. Met een hartelijk woord van wel kom en van dank van den heer L. v. d. Geld, aanhet adres der deelnemers, jury en publiek werden beide avonden geopend, waarna deze de verdere leiding aan den regelingscommissaris den heer Jac. van Mierlo overdroeg. In ons nummer van j.l. Zaterdag drukten wij de namen der deelne mende duetten alsmede de optevoe ren nummers af, zoodat wij thans kunnen volstaan met alleen de be kroonde nummers hier nader te ver melden. In den wedstrijd voor de jury wist Zaterdagavond het duo Vooys Roter- miindt uit Rotterdam op den len prijs beslag te leggen met het nummer „De Favorite", een nummer van bij zonder genre dat van de uitvoerenden een geroutineerd spel en juiste opvat ting en uitbeelding eischt. Voordracht zang, dans, mimiek en niet het minst de kleeding en grime waren dan ook bijzonder verzorgd, zoodat het onder zware concurrentie behaalde succes volkomen door dit duet verdiend was. Met een klein puntenverschil werd aan het duo Hop-v. d. Heuvel uit Breda den 2en prijs toegekend met het nummer „Samenzweerders", ter wijl ditzelfde duo met „Dubbel Sere nade" op den publieksprijs wist be slag te leggen.'Frappant was van deze heeren vooral het in de puntjes ver zorgde samenspel en de onverbeter lijke mimiek, hun typeering van de onderhavige personen was bepaald kostelijk. Onder een hartelijke gelukwensch werden na afloop de prijzen door den heer v. Mierlo aan de winnaars uit gereikt. in net programma voor Zondagavond moest, doordat het duo Elewout uit Breda wjgens onvoorziene omstandig heden verhinderd was compleet op ie komen, eenige wijziging worden ge bracht en kwamen voorde juiy zoowel als voor den publieksprijs dien avond slechts drie duetten in aanmerking. De heer Etewoui die persoonlijk niet afwezig wilde blijven heeft echter het gemis van zijn duet ruimschoots vergoed door dien avond een aantal komische en dramatische voordrachten en levensliedjes voor te dragen die bij het publiek bijzonder in den smaak vielen en een zeer gewaar deerde afwisseling vormden tusschen het optreden der duetten. De heer Elewout verstaat uitnemend de kunst zijn gehoor in de gewenschte stem ming te brengen en weet zijn nummers zoodanig varieerend te kiezen dat ieder bezoeker voldaan is. Het grootste succes van Zondag avond was voor het duo Klijn uit Tilburg dat zich zoowel den eersten prijs door de jury als den publieks prijs zag toegekend, respectievelijk met .Het kaarslicht en de mug" en „Zoete wraak". Vooral dit laatste nummer kreeg een zeldzame vertolking, waarbij vooral het naieve natuurlijke spel van Mtj. Klijn bijzonder op viel. Met haar partner wist zij van dit nummer een zeldzaam alieraardigstescène te maken die met recht door het publiek met bijna algemeene stemmen als de mooiste werd aangewezen. Doch ook hun nummer voor de jury kreeg een zeer goede vertolking al stelt de rol van soubrette aan Mej Klijn wel hooge eischen. Haar zuivere stem en gemakkelijke voordracht kwamen haar daarbij goed van pas. Het dub Klijn wist met dit werkelijk bp hoog peil staand stukje een bij zondere sfeer te scheppen en terecht een goeden indruk bij de jury te maken. Ook het duo Cools-v. d. Velden uit Loon-op Zand dat met„Stakkers" den 2en prijs door de jury werd toegekend heeft hier zeer goed voldaan Uitbeelding en zang waren goed verzorgd. De prijzen werden wederom meteen korte toespraak aan de winnaars overhandigd door den regelingscom missaris. ste avonden dus de winnaars wederom in de finale tegenover elkaar zien met geheel nieuwe nummers. Dien laatsten avond, wanneer uit de vier beste duetten het allerbeste moet worden aangewezen zal men zeer zeker van hoogstaand spel kunnen genieten. Het zal er dan wel overdruk worden. Tot slot zal een bal dit concours besluiten. Voetbalvereeniging Juliana. Zooals reeds eerder is vermeld, herdacht bovengenoemde vereeniging 19 Maart j l. haar 10 jarig bestaan wegens de Vastentijd, werden de feestelijkheden uitgesteld en zullen deze nu Zaterdag a s. 13 April worden herdacht. Van 3-6 uur wor den voor de leden barak wedstrijden gehouden in het Café van den heer W van Helvoirt, waar gratis aan kan worden deelgenomen en prachtige orijzen voor beschikbaar zijn gesteld. 6'/2 uur opening van den feestavond, waarna om 7 uur aanvang van het Bal aangeboden aan oprichters der vereeniging. Donateurs en leden met hunne Dames en is ook toegankelijk voor introducés van het bestuur. Op een later te bepalen datum zullen de door het bestuur nog voorgestelde feestelijkheden worden gehouden. het voorjaar, koop tijdig.een pot SpmtOl* Bij alle Drogisten Posterijen en Telegrafie. Uitbreiding gewichtsgrens postpak ketten Binnenland. Met ingang van 15 April a.s. wordt het maximum gewicht der binnen- landsche Postpakketten verhoogd tot 7 kilogram. De tarieven luiden dan als volgt: Van 0 t/m. 1 K.O. 30 ct. Boven 1 t/m. 3 K G 40 ct. Boven 3 t/m. 5 K.G. 50 ct. Boven 5 t/m. 7 K G. 60 ct. Gilde St. Crispijn en Crispinianus. De schietoefeningen zullen dit jaar gehouden worden 14 April, des middags 12 uur. 12 Mei n n 26 n n - 10 Juni, des avonds 7 uur. 24 Juni, n n 8 Juli des avonds 7 uur (deze dag kan nog veranderen.) 22 Juli des avonds, 7 uur. 5 Augustus des avonds 7 uur. 19 n 2 September *14 October MADE. Het 11 jarig zoonije van M. de W. kreeg een dakpan op he noofd, waardoor hij een ernstige wonde bekwam Geneeskundige hulp moest direct worden ingeroepen. Mej. Minderhout is benoemd tot onderwijzeres aan de Christel. School te Drimmelen. Bij onderhandsche aanbesteding van het bouwen van een woning voor rekening van den heer J. Diependaal is het timmerwerk opgedragen aan A. Segers en het metselwerk aan A. Diele mans alhier. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 9 April 1929. Bel Canto. Het Mannenkoor „Bel Canto" hield Zaterdag j.l. in zijn vereenigingslokaal bij den heer Jan van Dun een alge meene vergadering door nagenoeg alle leden bijgewoond. Wegens ongesteld heid van den heer L. v. d. Horst, werd de vergadering door den heer Chr. Ves- ters gepresideerd. De heer Vesters wees op de noodzakelijkheid van een goed repetitiebezoek en juichte den groei der vereeniging toe. De heer Tuerlings sprak in denzelfden geest, de hoop uit sprekend, dat de leden allen het hunne zouden bijdragen om „Bel Canto" groot te maken. Hij zegde genegen te zijn ook dit jaar aan een concours deel te ne men, zoo de tenorpartijen de gewensch te aanvulling verkregen hebben en de leden met dezelfde toewijding als het vorig jaar dit plan willen steunen. Door dhr. Yesters Werd daarna den finan- tieelen toestand dér vereeniging bloot gelegd. Hij hoopt het ontworpen plan van 't bestuur het aanleggen van een lijst van begunstigers ook door de werkende leden met alle kracht zal ge steund worden. In de vacature C. de Groot, secreta ris, werd met overgroote meerderheid van stemmen gekozen de heer W. v. d. Wee. Apollo. De Kon. Harm. Apollo geeft Zondag 21 April een laatste winterconcert, waarop het gevierde duo Bertos uit Antwerpen zal optreden. Togo. De dansclub „Togo", gevestigd in „Euphonia", zal Zondag a.s. een groot bal organiseeren toegankelijk voor le den en genoodigden. R. K. Jongenspatronaat. Ons R. K. Jongenspatronaat St. Jan gaf Zondag zijn laatste winteruitvoe- 'ring, die zich zoowel van dames- als een woord van welkom aan de velen die waren opgekomen 0111 naar 't spel en den zang der jongens te luisteren. Hij bracht dank aan het bestuur van 't patronaat voor de opoffering, waar mede het hem ter zijde stond; hij dankte de sprekers en den regisseur, die tijd en moeite disponibel stelden om deze uitvoering te kunnen geven; hij bracht een woord van waardeering aan den grimeur, de heer F. de Waal, aan de leveranciers der tooneelbenoodigd- heden de heeren Fr ederiks en v. Bom mel en de pianisten de jongeheereri v. Nieuwstadt en Nouwens. Onder regie van den heer W. van Nieuwstadt was ingestudeerd het too- neelspel in drie bedrijven „Eert uw va der en uwe moeder", 't Doet ons genoe gen te mogen verklaren, dat er door den heer v N. met zijn jeugdige spelers weer heel wat bereikt was. Natuurlijk was hun spel, hun gebaar, hun mimiek en hun dictie nog voor critiek vatbaar; doch wat de heer J. Gubbens presteer de in de twee eerste bedrijven was schitterend; het spel van den jongeheer van Nieuwstadt als Antoon, zeer lo venswaardig. Ook Grootvader werd door den jongeheer A. v. d. Velden goed getypeerd, terwijl de jongeheer F. Schraauwers de rol van Bernard goed vertolkte. Van de kleinere rollen mogen we speciaal wijzen op 't spel van den heer J. Cornelissen, als joodsch koop man, J. Priems als Dirksen en H. Kops als van Straten. Bij sommige spelers lag het zinsaccent niet steeds op de juiste plaats. De tooneel-aankleeding was zeker sober genoeg, de grime kon ons niet in alle opzichten zóó voldoen, zooals we van onzen grimeur gewoon zijn. Het stuk zelf is arm aan actie, doch als we in aanmerking nemen, dat het speciaal voor patronaten geschre ven is, moeten we dit als iets goeds prijzen. Het publiek was zeer dankbaar voor 't gepresteerde, waarin we alleen al voldoende bewijs vinden dat het spel goed was. Ter aanvulling zong het pa tronaats-jongenskoor een drietal liede ren onder leiding van kap. Goyaa'rts. Ook de zang wordt in ons patronaat blijkbaar met veel liefde en toewijding beoefend, ofschoon het moeilijk zal blijven met een koor van geheel of ge deeltelijk half gebroken stemmen iets behoorlijks te bereiken. Hoenderclub. De Hoende'rclub „Kaatsheuvel" houdt om 8 uur Donderdagavond een buiten gewone ledenvergadering bij den heer J. A. Smit. Deze vergadering is voor iedereen toegankelijk, en zal tevens als propagandavergadering dienen om te komen tot de oprichting van een ko nijnenfokkersbond, meer speciaal voor 't fokken van Pelskonijnen. Met dit doel zal de heer Vonk van de N.P.V een lezing houden over het houden en fokken van Chincilla's. Waar de pels konijnenfokkerij er momenteel wel in gaat, verwachten we zoowel van Kaats heuvel als daarbuiten veel volk. Boschbranden. Boschbranden zijn weer aan de orde van den dag.Zondag ging een groot ge deelte van het heerlijke Plantloon in vlammen op. Met veel moeite wist men grootere uitbreiding onde'r tactische leiding van agent Badjon te voorko men. Maandag brandde achter de Bernsche Hoeve een groote uitgestrektheid af. Dubbele voorzichtigheid is bij deze groote droogte absoluut noodzakelijk. Ingezet. Het pand bewoond door de Erven van der Wee, gelegen recht tegenover onze R. K. Parochiekerk, werd gister avond ten overstaan van Notaris Jan v. Ham, bij publieke verkooping inge zet op 6750. Tragisch. Het 9 maanden oud kindje van dhr. P., werd gisteren-namiddag dood in zijn ledikantje gevonden. Vermoedelijk is de kleine bij pogingen om te gaan staan zoodanig tegen het ijzeren ledi kantje gevallen, dat een hersenschud ding heeft gekregen. Gouden Bruiloft. Ter viering der gouden bruiloft van 't echtpaar J. Muizelaar-de Vries, vorm de zich gisteravond in de zaal van Euphonia een feestcomité, gekozen uit de geheele buurtschap. De heer J. Tuer lings werd als voorzitter, de heer W. Damen als vice-voorzitter, de heeren J. Jansen en J. Hanff als Secretaris en Penningmeester gekozen. Reeds deze week zal met collecteeren worden be gonnen om zoodoende de noodige gel den bijeen te krijgen. NIEUWS UIT HEUSOEN. Heusden, 9 April '29, In de feestbijeenkomst van de rijvereeniging „Het Land van Heusden en Altena" gehouden in „'t Wapen van Amsterdam" werden de leden met tal van genoodigden verwelkomd door den Voorzitter Mr. Ruitenga, die een overzicht gaf van het doel en de werkzaamheden der vereeni ging. Daarna werd de standaard, een geschenk van de fam. Van der Koog (Alblasserdam) na een toespraak door den Heer Van Buuren, onthuld door Mej. Branderhorst uit Eethen, waarna de op het podium aanwezige leden de z.g rulterbeloften aflegden en het standaardlied werd gezongen. Ook de Edelachlb Heer H. J. v. Eggelen evoelde zich gedwongen in een rede de vereeniging te huldigen, schoots en met evenals de veitcgcnwoordigeis uer gebruik gemaakt zusterverenigingen „Hippos", .Bum melerwaard" tn „Juiraua". Het verdere van deze bijeenkomst werd in ue grootste gezelligheid doorgebracht, daar het niet omorak aan voordrach ten, liederen, vertoontngen en muziek. Zaterdagavond meld de Cnr. ongelingsvereeniging „Eben-Haëzer" naar jaarvergadenng, waaibij vertegen woordigd waren de aio. Waspik en Nedeihcmert. Nadat de gewone zaken aarverslag en rekening en verant woording waren afgedaan, kreeg de oijeenkomst 'n meer teesielijk karakter door zang en voordracht, waaronder net verdere van den avond in ge zellig samenzijn werd doorgebraent. De grasverpaenttngen brachten schrikbarende prijzen op. Voor een aoeschaar werd besteed tot 1122 en voor een kalt f6U.— Natuurlijk waren er goedkoopere, doch volgens velen was alles te duur. In opgewekte stemming en be gunstigd door prachtig weer weru vtaandag het 25 Jarig Pasioorstces> van den Hoogeetw. HeerN. Wouters, üeken van Heusden, gevierd. Na een algemeene H. Communie, waaraan wie kon deelnam, weru Z.H.E. om 9'lz uur in piccnugen op tocht aan de UudHtuodtnscne Poor, afgehaald en door net feestcomité (RK.Kerkbestuur en R K, Armocsiuui en verder alle R K. vereenigingen 01 deputaties daarvan, benevens dt leerlingen der beide R K. scholen met personeel naar de Parochiektrk ver gezeld, na eerst door den alg. Voorz. den Heer Burgemeester te zijn be groet. 't Was een mooie stoet dooi de bevlagde stad, die besloten werd door den jubilaris en diens familie, gezeten in een zestal auto's. Om 10 uur droeg Z H E. een plechtige Hoogmis van dankzegging en tot welzijn zijner parochianen op, daarbij geassisteerd door den Z.E. Hcei Franken, pastoor ie Huisseling, ah presb.-assistent den Z E. Heer J. Wouters, rector te 's Bosch, als diaken, den Z E. Heer A. Verhoeven, rectoi leGdirle, als subdiaken en de Weleerw. Heer kapelaan Maas, alhier, als Cere moniarius, waarbij de Z.E. Heei pastoor Franken een treffende feest rede hield en het zangkoor de Mtssa „jeanne d'Arc" van Cuijpers ver dienstelijk zong. Na de H. Mts bood de Edelachlb. Heer Van Eggelen, als voorzitter, hei feestgeschenk der parochianen aan, onder een hartelijke toespraak. Hei oestond In een som van ruim f3200 oijeen gebracht door de Kath. Gem. met het doel, daarmee te stichten een „üeken Wouters fonds", welk fonds oestemd is, om Heusdenaren, dit voor Priester studeeren, zoonoodig bij de studiekosten te steunen, terwijl bij ontstentenis daarvan de rente bij iet kapitaal moet worden gevoegd Bewogen nam de feesteling van harit gaarne dit geschenk, als het meest strookend met zijn vurig verlangen, in ontvangst Daarna werd de Priestercantate, opgedragen aan den jubilaris, ge zongen. Om half één was het aubade bij de Pastorie door het dameskoor „Sursum Corda", gevolgd door het aanbieden van het geschenk dei kinderen, een vaandel voorstellende „Christus Koning", werk van de naaischool der Eerw. Zusters. Van één tot twee uur werd een receptie gehouden in het Patronaats gebouw, die druk bezocht werd. Om half vier had een plechtig Lof met „Te Deum" plaats, waarondti Z.H. Eerw. een slotwoord sprak. Overbewogen begon hij met den lot af te wijzen, hem dien dag meermaals toegezwaaid, zich bewust van zijnt tekortkomingen, zooals hij het uit drukte, waarna hij dank bracht aan allen, die hadden meegewerkt tot welslagen van zijn feest en aan dt gevers van de vele kostbare kunst werken hem aangeboden, zooals eer zeldzaam driestel met bijbehoorendt alben en superplie's, de laatste ook voor de misdienaars, een Smyrna stet loopers voor gebruik aan 't altaar van zeer hooge waarde, een paar missalei met zilveren garnituuren bijoehoorend epistel- en evangelieboek, een zilveren kruis met gouden Lieven Heer singels met kwasten van gouddraad etc. te veel om te noemen. Maar onder woorden brengen ver mocht hij niet, zooals hij zijn dank baarheid gevoelde voor de schenking der parochianen van het „Deken- Wouters—fonds" zijn hartewensch bij uitnemendheid, zijn ideaal. Het was den gewijden spreker aan te zien, dat zijn stoutste verwachtingen vooral hiermede verre overtroffen waren, Na de Parochianen de ver zekering te hebben gegeven, al het mogelijke voor hun heil te zullen doen en een extra woord van dank voor den Eerw. Heer kapelaan, be sloot hij met de mededeelirg, dat hij door Z H. den Paus, telegraphisch machtiging had ontvangen den pause lijken zegen over zijne parochie uit te spreken, wat dan ook direct daarna vanaf het altaar geschiedde, waarna het Lof werd voortgezet. Na afloop hiervan bestond gelegen heid de verschillende geschenken te komen bezichtigen, waarvan ruitn- verrukking werd Haast veizuimdtn we te «ermelaen, dat de k.rk zoowel van Duiten ais van binnen smaakvol was versierd, waaibij vuoiai ae aan dacht trokken de zeldzaam scttoone bloemstukken met pracht van orchi deeën. 's Avonds om negen uur werd aan de electrisch veilicnte pastoite ttn seienade gebiachi ooor de Faniaie uer H. Familie en Heusdens Mannen- Koor, vergezeld van gloedvolle speeches, waarvoor despitkcishane- 1 ijK werd dankgezegd. Heden, Woensdagmiddag, volgt als slot de kindtrhutue in 't Patronaat, waarbij opgevoerd wordteen Zangtpel door de leerlingen van de beicte K.K. scnolen. Als naar gewoonte werden door Z. H. Eerwaarde bl] zijn jubeileest ae minderbedeelden niet vergeten, die aten dag zich cp zijn kosttn eens recht te goed konden doen. SPORT, w 0 C WSC2 afdeelings—kampioen Helmondta door WSC geslagen. Het tweede eiliai vart WbC heeft jl. maar de zekerste weg bewandeld uuor met eene 3-0 ovciwiunmg op drabanna uit Waspik legcitjkettiju het kampioenschap hater Aiuccimg te uehalcn, ongeslagen, zonder een enkel «ciliespunl. Ook in d.zt ontmoeting toonden de W 8 C—reserves zren gedecideerd de meerderen over haren grootsien conckrenl. Gttnakkentjk is net WSC2 anders niet gemaakt, integendeel, brabantia weerde zich geducht, evenwel vormde hei WSC— ciltal een beter geheel. Voorat de voorhoede combineerde doorgaans zeer vlot en hierin vielen de links— ouiten en jeugdigen recntsbmnen zeer op. Wat ons hel meest verheugd s dat dit elftal Otjna uitsluitend uit zeer jonge spelers is samengesteld en san WbC hiervan nog veel plezier oeleven. Schier Iedere plaats zou bij voorkomen in het eeiste elftal aange* uld kunnen woraen. Tzt. ligt het in ae bedoeling het twteae Eilial eene kleine hulde te brengen, evenwel zal aiermede gewacht worden op het aerde elftal, hetwelk eveneens een mooie worp doet naar den kampioens- iitel en is het niet uitgesloten, dat WSC binnnenkort een tweede lager Elftal als afdeelingskampioen rijker zal zijn. Het eerste Elftal wilde blijkbaar geenszins voor het tweede onderdoen en benaalde eene alieszinsverdiende overwinning (3 1) op het sterke Helmondta. De nieuwe samenstelling voldeed wel, vooral van de middenlinie ging iharts veel meer stuwkracht uit en acheen van Eeten zich wtderembtst op zijn oude plaats van miohait thuis te gevoelen. Vlotte het in de eerste speelbtlft, welke met 1 0 voor WSC H.ging, niet zoo goed, hoofdzakelijk dooraai de kantnallspelers zich ie veel op verdediging toelegden, na rust liep net aldra stukken beter. Vooiai het rechler-tiio speelde uttsttkti 0 ttn tn en vandaar kwam telkens het gevaar. In deze perioae werden nog twéé mooie doelpunten gemaakt, vooral net eerste van den voet van Mombeis mag vermeld worden. Bcerens kon zich uitstekend verstaan met Ztcken- dorf en bij laatstgenoemde was het geenszins aan te zien, dat door htm, ondanks zijn leeftijd, sedert meer aan vier maanden niet meer gespeeld is geworden. De linketwtng viel niet zoo op als anders, wellicht doordat Snijders op halve kracht tptelce. Aan Pot zouden wij de bemtrking willen maken om vooral den bal niet te lang onder zich te houaen, opdat ae ver dediging zich niet meer herstellen kan. RWB. Met 6 invallers moest RWB naar Picus Een groote nederlaag wascus zeker te verwachten, toch heelt dit gehavende elftal zich nog goed staan de gehouden en zijn de cijfers 81 tn deze verstandigheden normaal, gezien er meerdere clubs door Picus met dubbele cijfers geklopt werden. Het moet ons ook nog uit de pen dat men tegenwoordig nog al gemakkelijk verhinderd is mede te spelen, dan was dat in onzen tijd 15 18 jaar geleden heel anders, daar kunntn de laksche spelers van tegenwoordig heel wat van opsteken, gesteld dat men tenminste werkelijk vereenigings- man is, want een goed speler is niet zoo veel waard, wanneer hij tevens ook geen trouw lid is RWB 2 speelde tegen Heusden 2—2. 14 April krijgen we Quick Sportver. Bosch op bezoek. AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdag 7'/2 uur Propaganda- vergadering R K. Kiesvereeniging in den R.K. Gildenbond. Donderdag 8 10 uur. Gymnastiek voor de leden B G V. Donderdag 8uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Zaterdag 31/» uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub WEK. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", dae 28 n 16 n tl n n 30 m m 21 n

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 7