Botaris R. 5diaap Direct gevraagd heuvel, M Verdijk, Waalwijk, Adr. v. d. Broek, Waalwijk (2 stuks), Fr. v. Loon, WaaiwijK (4 stuks), J. van Nooij, Waalwijk, H. v. d. Broek, Waalwijk, J. van Loon, Waalwijk, C. Werther, Sprang. Totaal f 70.— aan premiën. fVaalwijks Gemengde Zangvereeniging. Zooais vorige keeren, zal de dans avond van Do/engenoemde vereeni- ging, die Maandag lS April a.s. in zaal Musis Sacrum gehouden wordt, een bijzondere attractie worden. Allereerst zij vermeldt, dat een le klas Amsterdam che Jasz—band is geëngageerd waardoor alleen reeds het slagen van den avond verzekerd is Bovendien zorgt de vereeniging voor diverse verrassingen, die ongetwijfeld de stemming zullen verhoogen. Voor de te houden verloting zijn zeer mooie prijzen beschikbaar o.a. een groote schemerlamp, leeren kus sen, theemuts, bioemenvaas, enz. Er zullen slechts een beperkt aantal entréekaarten worden uitgegeven, zoo dat we een ieder die dezen avond wil mtêmaken aanraden, zich spoedig van een kaart te voorzien Deze zijn bij alle leden van de vereeniging te krijgen, Het soiree begini om 8 uur. Maan dagnamiddag is in de zaai van 2'l2 tot 4 uur gelegenheid tot plaats bespreken. Theo Swagemakers. De jonge kunstschilder de heer Theo Swagemakers utt Tilburg,thans te Parijs, heeft ter gelegenheid van den cabaretavond van Waaiwijks Gemengde Zingvereeniging een schil derstukje beschikbaar gesteld om ten bate der vereenigingskas te verloten. Boerenleenbank v.m. Baardwijk. Doordat in de 8 dezer gehouden jaarvergadering der Boerenleenbank niet voldoende leden aanwezig waren om besluiten te nemen, moest er vol gens de statuten opnieuw eene ver gadering worden belegd. Deze zal thins gehouden warden op Maandag 22 Aoril a.s. des avonds half acht in het P3tronaatsgebou w te v m. Baard wijk. Tooneelaitvoering „Het 4e Gebod Wij brengen nogmaals in herinne ring, dat door de Tooneelvereeniging „D V.S V." op Maandag 15 April a.s. in de groote zaal van den Gilden bond een tooneeiuitvoering wordt ge- Opgevoerd wordt „het 4e geven Gebod", tooneelspel in 3 bedrijven door J. N. Wesseltng. Tot deze uitvoering, die om half acht aanvangt, hebben toegang; leden, aspirantleden en idem vrouwelijke en donateurs. Oessin Blanda. De tooneelvereeniging van hel pa tronaat in de Si. Clemens parochie geeft morgenavond aldaar een groote tooneeiuitvoering. Onder regie van den heer Mol zal opgevoerd worden het Indische tooneelspel „Oessin-Blanda" van Jan Tromp, een spel van rassen haat, waarin de tegenstelling blank en bruin wordt uitgebeeld. Oessin Hartman is werkzaam op een suikerplantage. Hij mag zich echter niet verheugen in de sympathie van den heer Lotff, directeur der onder neming en diens zoon. Hij beschouwt hem als een sta-in den weg voor de carrière van zijn zoon. Botsingen kunnen niet uitblijven, vooral als blijkt, dat Oessin piannen in zal dienen tot verbeiering eener machine. Rudolf, de zoon van den directeur, heeft dit eveneens ai twee keer ge probeerd, maar telkenmale zijn de plannen teruggestuurd als niet uit voerbaar. Dit verscherpt het corfüct inhooge mate. Lotff dreigt Oessin met ontslag. Niets helpt. Oessin zet zijn piannen door en tijdens een hevige scène komt het succes: de tijding van de goed keuring zijner plannen en zijn benoe ming als adjunct-directeur. Hij zegeviert in den strijd Oessin Bianda. Doch nu komt de edele zijde van zijn karakter. Hij helpt Rudolf, die in handen van een gewetenlooze woekeraar Is gevallen. En ziende.dat hij toch niet zai kunnen samenwerken met zijn directeur, scheurt hij de tijding van zijn benoeming in stukken en vraagt.zijn ontslag. Eenzaam en alleen gaat hij heen, de wijde wereld in, omdat de Hollander hem, de Sinjo, niet begrepen heeft. Het geheel is een zeer mooi gegeven, dat aan de spelers van het patronaat hooge eischen zal stellen. Maar we hebben wel vertrouwen in den regisseur. Intusschen kunnen wij een bezoek aan deze uitvoering stellig aanraden. Aanbesteding. Bij de dezer dagen gehouden on- derhandsche aanbesteding voor het bouwen van een woning voor rekening van den heer Van Kaijk Span werd ingeschreven ais volgt -~~--Tjmmermans, Sprang f QriiÜns, Capelle Van Huiten Krol, Waalwijk H. Maas. Waalwijk Wed. Aarts* Waalwijk Treffers, Waalwijk- Wljnands, Waalwijk W v. d. Hamme, Waalwijk Het werk zal den laagsten inschrijver worden opgedragen. Biljarten. As. Maandagavond ontvangt de biljartclub „Nooit Volleerd" gevestigd in café P v. Cromvoirt alhier bezoek van de patronaats-biljartclub P BV. tot het spelen strijd. Brand. Donderdagmiddag omstreeks 2 uur ontstond brand in 't bovenhuis van 2550 ,2464 2J85 2189 20j9 1987 4272 4248 4228 4225 4212 4150 4140 3990 van een blljartwed- café Trompen, waarin gevestigd de fam. van Zeist, gelegen aan den weg naar den Roestelberg. Terstond werd de brandweer ge waarschuwd die met de politie spoe> dig ter plaatse waren. De brand woedde echter zoo heftig, dat het huis niet meer kon worden behouden. Om 4 uur lag het reeds geheel aan den grond. Slechts een piano en naai machine konden nog uit de vlammen worden gered. Verzekering dekt de schade. Dueltistenconcours Voor zooveel noodig herinneren wij nogmaals aan 'tduettisten—concours, dat door de Tooneelvereentging „Kunst en Vriendschap' in de zaal van J van Helvoirt, Putstraat gegeven wordt, 't Concours vangt reeds heden avond aan met vier bekende duo's, n.l Hop van den Heuvel, Breda; Deelen, Nij megen, Schoots Tiel en Kleijn Tilburg Na de pauze worden de vrije num mers gegeven voor den publieksprijs Het zal zeker een amusante avond worden. SPRANG CAPELLE (V m. Sprang.) A.s Zondag des voormiddags half titn en des namiddags half zes hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. Thielen van Maasland. In de Ned. -erv. Kerk hoopt as. Zondagmiddag 2 uur op te tredei. Ds. v. d. Vlugt van Drunen. Aan het Hulppostkantoor alhier werd in de maand Maart 1929 voor d» Rijkspostspaarbank ingelegd 13404 40, terugbetaald 1352.56 CAPELLE Jl. Dinsdagavond werd in de zaai van den heer L F. van Dongen alhier een openbare vergadering ge houden, waarin het Tweede Kamerlid de heer A. Braat. als spreker optrad, wiens rede door de aanwezigen me' belangstelling gevolgd werd. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door enkelen gebruik gemaakt. Naar men ons mededeelt, hebben zich voor de vacante betrekking var onderwijzeres aan de O L. School a. d. Loonschendijk li sollicitanten aangemeld. A.s. Zondag des nam. half drie hoopt voor de Ned. Herv. gemeente alhier op te treden Ds, Gobius du Sart uit Wijk. GEERTRUIDENBERG. In hotel Centraal werd door de archi tecten F. Renniers Zn. aanbesteed het verbouwen van een winkelhuis voor rekening van den heer A. Beliaard alhier. Ingeschreven werd als volgt Verduin en v. Ommeren. Rdsv. f Wietmarchen, Geertruidenberg Gtbr. Naglé, Hanegraaf Hank Ch. v. d Ploeg, Gïertröidenb. Gebrs Dupont, Fa.v Uien en Kerremans.G'berg 198^. A. C Krols, Geertruidenberg „1921 Gegund aan den laagsten inschrijver MADE. Op Zondag 14 April hoop1 Ds. Steenhuizen v.m. 10 uur in de Herv. Kerk te Dongen een vacature beurt te vervullen en zal 'snam. half drie te Mide voor te gaan in de H.K. Ds. Prins van Wijngaarde zal in de H. K. v.m. 10 uur le Oosterhout voor gaan. De stoker machinist P. v. d- Wee, alhier, kreeg op zijn werk een slag van een kraan tegen den rechter pols, waardoor deze ernstig werd gekneusd. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. Bij onderhandsche aanbesteding werd het bouwen van een woning voor rekening van Mej. de Wed Bogaarts, opgedragen aan den heer A. Segers, aannemer en timmerman alhier. Terwijl Mej K. met haar buur vrouw S uit wandelen was, brak in hare woning in de Zandstraat alhier brand uit, die door de buren intijds gebluscht kon worden. De wielrijder B. kwam bij het verkeerd uitwijken op de Bergsche weg alhier, in een diepen sloot terecht en kon na daaruit bevrijd te zijn met een nat pak zijn weg vervolgen. Vrijdag 5 April had alhier de sluiting van den tuinbouwcursus en uitreiking der diploma's plaats in tegenwoordigheid van den heer A van Gogh, Rtjkstuinbouwconsulent de edelachtb heeren Burgemeester en Weth. v. d. Reijt, en het bestuur der tuinbouwvereeniging. De cursus werd gegeven door de heeren J. W. Ken nephaas te Drimmelen en A. J. v. d Zwaard te Ginneken. Diploma's wer den uitgereikt aan A. Avontuur, J Avontuur, A. Brenders, J. de Exter. J. de Kroon, H, de Kroon, C. v. d Made Hzn., C. v. d. Made Drzn., W. Prince, H. Prince, A. Segeren, P. Thijssen en J.Thijssen. Door den heer van Gogh werd nog een opwekkend woord tot de leerlingen gesproken en een woord van dank aan gemeente en tuinbouwbestuur. Door den edel achtb. heer Burgemeester en den heer W. van Bakel, voorzitter der tuin bouwvereeniging, werden nog enkele woorden van dank tot de aanwezigen gericht. De heer J de Exter bracht namens de leerlingen dank aan heeren onderwijzers en genoodigden. RAANISDOtlKSVEER In Hotel .De Witte Leeuw* zal Zaterdagavond op- treden Sjef van Dongen. We verwach ten dat ook hier de zaal meer dan vol zal zijn. Voor de Herv Gemeente zal Ds. Ewoldt Zondig om half tien optreden in de Veerscle Kerk. Om 2 uur lees dienst op 't fcorp. Zaterdagavond zal de Afdeeling Raamsdonk van den Chr Nat Werk mansbond een vergadering houden, HAARSTEEG. Maandag 15 April a s. des nammiddags 6 uur zal de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen komen, 's BOSCH. Woensdag heeft een ernstige binnenbrand gewoed in een magazijn van de meubelinrichting „Het Woonhuis" van den heer G. Vennix indeVughterstraat te's-Hertogenbosch. De brand is vermoedelijk ontstaan, doordat vuur uit een kachel is gevallen. Het vertrek, waarin zich veel brandbaar materiaal bevond stond dadelijk in lichte laaie. Twee brandspuiten waren spoedig ter plaatse en hebben het vuur in ongeveer een uur bedwongen. Vele ter verzending gereed staande meubelen g'ngen verloren. Verzekering dekt de schade. GENDEREN. Onze vroegere dorps genoot, de heer H. F. Brnne, than^ leeraar aan de Hoogere Burgerschool te Soerabaja, werd benoemd tot bur gemeester van Ambon (N.O.I. LOONOPZAND, 11 April. De „So- phia's-Vereeniging" alhier zal op den 2en Pinksterdag aan het Federatie-Con cours voor liarmoniën te Oosterbeek, in de afdeeling „Uitmuntendheid" deel nemen. Mej. Goossens uit Hoogeloon is hier als onderwijzeres aan de R.K. Bijz. school voor meisjes aangesteld. ST. JOACHIMSMOER. Maandag 8 April hield de Tooneelclub T.O.G. al hier haar feestavond voor de Dona teurs en leden. Er was voor een afwis selend program gezorgd, dat de uitge stelde uitvoering van Februari moest vergoeden. Nu, daar heeft het Bestuur eer van. Van het overvolle programma noemen we: Ketelmuziek, Kikkerland- sche lotelingen en niet te vergeten: Klein maar dapper, door twee knapen voorgedragen. Een welverdiend dank baar applaus oogstten de jeugdige spe lers, die voordracht en muziek goed verzorgd hadden. Tot laat in de avond bleef men recht gezellig bijeen. Het overgaan der klassen en 't aannemen van nieuwe leerlingen ge schiedt op de Openbare Lagere School vanaf dit jaar wederom met 1 Mei a.s. NIEUWS UIT HEUSUEN. Heusden, U April '29. A s. Zaterdagmiddag zai in de Nuts—teekenschool een tentoonstel ling plaats hebben, van wat in den afgeloopen winter door de leerlingen werd vervaardigd, waarna des avonds de prijzen en getuigschriften zullen worden uitgereikt. De festiviteiten van het zilveren Pastoorsjubileum van den H E. Heer Deken Wouters, werden Woensdag middag besioien met een kind^rhulde door de leerlingen der R.K. Meisjes en jongensscholen. Onder leiding van het onderwijzend personeel werd in het Patronaat, waar behalve vele Eerw. Zusters ook nog enkele genoo digden tegenwoordig waren, een aardig programma (toespraken, zang nummers en een zangspel) verwerkt, waarover allen vol lof waren. Z.H. Eerw. stelde deze attentie zeer op prijs en liet zich dan ook niet onbetuigd de jeugd werd gul onthaald. Gisterenavond gaf het Dames- coor „Sursum Corda" voor den eersteaj ceer een uitvoering en wel in 't Wa pen van Amsterdam en gaf daar een 5 tal nummers ten beste, die zeer verdienstelijk fen gehoore werden gebracht, wat de zeer jeugdige ver eeniging eer aandoet en waarvoor den directeur een bloemstuk werd aangeboden. Hierna volgde „Mina Lina", bij spel in 3 bedrijven door Gjrmanicus, waarbij door alle dames goed spei werd te zien gegeven. Werden de aan wezigen verwelkomd door de presi dente, door den heer Burgemeester, die ook namens zijn uitstedigc écht- enoote. de Beschermvrouwe der ver eeniging sprak, werd het koor hartelijk qrecomplimenteerd, wat verdiend was ïen bal besloot deze bijeenkomst. RECHTSZAKEN. De beleedigde Penningmeester, J W. v. d. H.48 jaar,schoenmaker te Sprang had den penningmeester van de vereeniging. die zich beiast met onderling inkoopen van brand stoffen voor oplichter gescholden. Er was in den dd vergadering der vereeniging kwestie ontstaan en toen lapte verdachte het booze woord er uit en hij herhaalde hetnogeens voor de rechtbank dat hij den penning meester voor een oplichter hield. De boeken van den Penningmeester onderzocht, waren correct in orde. Verdachte werd wegens beleediging veroordeeld tot f5.— boete terwijl door het O M. f 10 werd geeischt. Overtred'ng hondenbelasting. A. S. te Loonopzand en J. H. te Loonopzand werden ter verantwoor ding geroepen omdat ze hun vier voeters niet hadden aangegeven. Verdachten waren niet verschenen. Ze werden ieder veroordeeld tot f5 boete. G. v. B. te Waalwijk, was komen opdagen, ter verantwoording van het zelfde geval. De man dacht den dans te ont springen door voor te geven, dat hij geen biljet ontvangen had. Maar 't lukte niet 1 Hij werd veroordeeld tot f2. boete boven de belasting van den hond. De dronken chauffeur. F. J. v. d. S., vrachtrijder te Werken dam, had op 1 Dec. 1928 te Werkendam in staat van dronkenschap zijn auto bestuurd, tuimelde met zijn wagen van den dijk en kwam er mee in 't wa ter terecht; de drie passagiers evenzoo. Hij was eerst tegen een telefoonpaal gereden en stond 's nachts om twee uur weer op den dijk. Twee getuigen ver haalden met verdachte naar den Bieschbosch gereden te zijn, maar van de oorzaak van liet ongeluk wisten ze toch niet veel. In een café te Werken dam hadden ze van 3 tot 10 uur zitten drinken, behoudens een tusschenpoos om thuis te gaan eten. Van het aantal borrels en glazen bier door hem ge bruikt, was een getuige den tel kwijt maar toch beweerden heiden niet dron ken te zijn geweest. Maar wat noemt ge dronken zijn? vroeg de president. Als je zooveel ge bruikt hebt, dat je er van in de goot ligt, ben je dan pas dronken? Getuige van den Bruggen, brigadier majoor te Werkendam, die reeds 15 jaar daar zijn standplaats heeft cn er de toestanden kent, verklaarde dat ver dachte soms gekke dingen kan doen. De herbergbezoekers brengt hij nog Iaat naar huis. Zijn moeder heeft een café en daar haalt hij dan ook wel een vrachtje. Dien avond was in dat café ruzie geweest. Verdachte verklaarde zich bemidde lend met die herrie bemoeid te hebben, opgewonden te zijn geweest maar vol strekt niet dronken. De Marechaussee hadden hem werkelijk dronken aange troffen. Het kantongerecht te Heusden haad verdachte wegens chauffeuren in staat van dronkenschap veroordeeld tot 100 boete subs. 50 dagen hechtenis met 6 maanden ontzegging een motor te be sturen. Het O.M. bij de rechtbank eischte be vestiging van voormeld vonnis. Als verdediger trad op Mr. E. van Zinnicq-Bergmann, Den Bosch. Uitspraak 25 April a.s. SPORT. DE VALK-H. E. C. Bovenstaande ontmoeting, welke Zondag as. in Valkenswaard gespeeld wordt, kan misschien reeds beslissen wie uit onze afdeeling kampioen wordt. De Valk speelt dan haar laatsten wedstrijd cn indien zij deze winnen kan de eerste plaats haar oijna niet meer ontgaan daar de eenigste concurrent V.V V. uit Venlo dan nog slechts met haar gelijk kan komen, terwijl zij de haar nog res teerende vijf wedstrijden moet winnen, wii daar nog kans op zijn. De uitslag van Zondag zal daarom wel de beslissing geven en redelijker- wijs gesproken zal „De Valk" dezen wedstrijd wel winnen. Men kan echter nooit weten, hoe het draait, vooral niet als H.E C met hetzelfde enthousiasme speelt als de laatste weken. Het zou anders wel een mooie prestatie zijn als H E. C. de leiders een puntje kon ontfutselen, terwijl er dan nog wat spanning voor de gegadigden zou blijven. Gemakkelijk zal dit echter niet gaan doch als de H E C ers hiervoor alies in 't werk stellen behoort niet tot de onmogelijkheden, te meer daar H EC. tegen de sterkste vereeniging haar beste spel speelt. De leiding van dezen wedstrijd is toevertrouwd aan den heer J Plasmeijer Den Bosch. De reis wordt gemaakt per autobus die om half elf van de Markt vertrekt. Het derde elftal is wederom vrij van competitie. jULIANA. Zondag a.s. staat de plaatselijke wedstrijd WSC vastgesteld. Het is al een heeientijd geleden,jin het begin van de competitie, dat beide vereen!- gingen elkaar hebben ontmoet. Zeer zeker belooft het een spannende wedstrijd tusschen de oudste en jongste 3e klasser te worden en hoe wei WSC over een sterk elftal be schikt door de opname van verschil lende Quick spelers, is het ook meer malen gebleken dat jullana tegen plaatselijke tegenstanders haar beste wedstrijden speelt. Het is wel toeval lig dat beide vereenigingen voor de eerste maal tegenover elkaar staan met de oud—Quick—spelers ais doel- verdedigers. Wij vertrouwen dat Zon dag vele voetballiefhebbers op het Juliana—terrein aanwezig zijn ter aanmoediging en onze Geel—Zwarten hun laatste thuiswedstrijd in deze competitie succesvol zullen beëindi- een. Aanvang van dezen wedstrijd om 2 uur. Scheidsrechter de heer J.\ Horsten uit Tilburg. RW.B Zondag 14 April krflgt ons 1ste elftal bezoek van Sportvereeniging uit den Bosch. Dit is voor beide par tijen een belangrijken wedstrijd. Wint RWB dan staat Sportvereeniging muurvast op da onderste plaats, in het andere geval kan RWB nog op de laatste plaats komen. Aangezien destijds in den Bosch onze naiionaalgestreepten reeds met 3 1 gewonnen hebben is er alle reden om ook thans een kleine over winning te verwachtan. Er zal echter hard moeten gewerkt worden want zoo slecht is Soo-lvereeniging ook niet. Vooruit RWB'ers nog eens flink aangepakt. Men neme nota van het uur van aanvang n.l. 2 uur. Terrein RWB. RWB 3 gaat op bezoek bij WSC 3. HEUSDEN. A. s. Zondag wordt hier gespeeld voor de competitie tusschen R.W.B. (Besoljen) en onze club Juliana. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Cornells A. J. z.v. H. J. van Beurden en E. Siemons. Dina d.v. M. Wage- makers en H. Neerings. Overleden Johannes Schilders 80 jaar wed. van Th. Maas. Lamberdina Mandema- kers, 3 maanden. Willem Klijn, 71 jaar echtg. van B. M. Verhagen. Huwel. Aangiften: Hendrikus Kolster 30 jaar en Pieter- nella W. Staal 27 jaar. Hendrikus Hoevenaar 23 jaar en Theodora M. van Veldhoven 24 jaar. Johannes v. d. Broek 32 jaar en Anna M. Schalken 25 jaar. Johannes A. Veraa 26 jaar en Hendrika L. v. d. Wiel 25 jaar. Jo hannes A. Verbraak 27 jaar en Adriana H. C. Brans 24 jaar. Gehuwd Jacobus W. de Graauw 30 jaar en Gijsberdina Bakkers 26 jaar. Arnold Trommelen 27 jaar en Geertruida C. Stelles 23 jaar. Ingekomen: J. L. H. Keetels van Nieuwkuijk. A. M. A. van Rossum van Raamsdonk. C. G. van Aalst van Nederhemert. Th. van Delft van Heithuijzen. F. J. H. Rcijnen van Tilburg. J. F. Sclia- kenraad van 's Bosch. A. H. Herman van Vlijmen. Vertrokken C. J. Patist en gezin naar Oisterwijk. KANTONGERECHT. WAALWIJK. Van II April 1929. C H te Drunen, L v 1> te Kaats heuvel, j v d P te Waalwijk dron kenschap ieder 10 of 5 dagen M L te Kaatsheuvel ovtrtr. alsvoor f 15 of 10 dagen G L en J S ie Sprang- Capelle, T v V ie Drunen, overtr mot en rijw regit ieder f 5 of 3 d P d R te Raamsdonksveer overir alsvoor 13 of 2 dagen H F te G'berg overtr alsvoor f 15 of 10 d F M S ie Vught overtr motor en rijw wet f 15 of '0 d C S te Sprang- Capelle en B D te Kaatsheuvel overtr alsvoor ieder f 3 of 2 d J V te Waalwijk overtr visscherijreglt f 3 of 2d Dezelfde jachtdelict f 30 of 15 d A B te Drunen overtr prov pol regit f 3 of 2 d. Ontwerp betreffende wijnaccijns ingetrokken. j De minister van Financiën hee aan den voorzitter van de Tweed Kamer mededeeling gedaan, dat doo hem wordt Ingetrokken het in he zittingsjaar 1925 1926 ingediend wetsontwerp houdende nadere bepa lingen omtrent den accijns op de wijn. GEMENGD NIEUWS. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4—5'/2 uur Gymnastiek voor de aspiranten B G V. Van 5'/2— 7'/a uur voor de leden BG.V. Zaterdag 7 uur. Duettenconcours in de zaal van dhr. J. van Helvoirt. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „De grootste vijand". Ziterdag 8 uur. Nieuwe Bioscoop, „Siavenboeien". Zaterdag 9 uur, Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak* Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur, Witte Bioscoop, „De grootste vijand". Zondag 6 en 8'/2 u. Nieuwe Bioscoop, „Siavenboeien", Zondag 7 uur. Tooneeiuitvoering Patronaat v.m. Baardwijk. Maandag7'/2uur Tooneeiuitvoering voor de leden van de R K. Werk liedenvereniging in den Gildenbond Maandag 8 uur, Cabaretavond der Waalw. Gem. Zang vereen, in Musis Maandag 8 uur, Nieuwe Bioscoop, „De ijzeren klauw". BINNENLAND. Tariefwijziging bij de Spoorwegen. Naar wordt vernomen zullen de Ned. Spoorwegen binnenkort tot een belangrijke tariefswijziging overgaan. Mei ingang van 1 Mei 1929 zullen n.l. de Maandkearten en halvemaand kaarten afgeschalt worden, terwijl met ingang van 6 Mei 1929 ingevoerd worden weekkaarten derde klasse, geldig op werkdagen in de tot dusver voor houders van maandkaarten toe gankelijk gestelde treinen en kostende 0.12 per K M., met opwaartsche afronding op veelvouden van f 0 05 en met een minimum van f 1 per kaart. De kaarten worden niet op naam gesteld en zullen aan de stations onmiddellijk verkrijgbaar zijn. Als overgangsmaatregel zullen wor den verkrijgbaar gesteld kaarten, geldig in vorengenoemde treinen op 1.2, 3, en 4 Mei en kostende f 0 08 per KM met opwaartsche afronding op veel vouden van f 0 05 en met een minimum van f 0 65 per kaart. Verhoogde prijzen van Varkensvleesch. Het hoofdbestuur van den Ned R. K Hanzebond van Slagerspatroons verzoekt ons mede te deelen, dat door de stijging der graanprijzen, de boeren minder varkens mesten dan in normale omstandigheden het geval zou zijn zoodat tengevolge daarvan een minder groot aanbod op de veemarkten reeds plaats vindt. Een stijging der handelsprijzen kan daardoor niet uitblijven en wordt vooral op de veemarkten te Amsterdam en Rotterdam sterk waargenomen. Met 't oog hierop rekenen wij 't ons tot plicht aldus genoemd bestuur het publiek er op te wijzen, dat iedere dag een prflsverhooging van varkensvleesch in evenredigheid met de marktprijzen In de slagerijen verwacht kan worden. Hel Russische Sto mschip „Un is tengevolge van den storm, die ii de Adriatische Zee woedde, op dril geraakt en tegen de rotser. van he eiland Pago geslagen Het schip bra in tweeën. De eeheele bemannirv bestaande uit 37 koppen, groofet deels Russen, fs omgekomen. To dusver zijn vijf lijken gevonden. Het bekende Amerikaansche KW.station WGY te Schenectadi is er in geslaagd om een programim van den Pbohi-zender te Huizen (PXI op té vangen en opnieuw uit te zenden Gedurende 36 minuten werd liet pro gramma van het Hollandsche kort golfstation door WGY uitgezonden en al dien tijd was de qualiteit de hèruitzending even voortreffelijk, al anders bij een studiouitzending vai WGY het geval was. De geluidsterkte was beter danvai eenige andere hèruitzending door WGj tot stand gebracht en de Amerikaan sehe luisteraars waren enthousia •over de goede muziek, welke hun doo den zender uit het „land van tulpei kanalen en windmolens" werd gebc den. Deze hèruitzending van PX staat in verband met de proeven, wé ke er door de Amerikaansche Omroep ingenieurs met betrekking tot de a.s internationale programmauitwisse] iin genomen, worden en is een mooi succe voor de Philipsingenieurs zoowel al voor het station te Schenectady. De Amerikaansche luisteraars wa( ren buitengewoon te vreden over wijze, waarop de Hollandsche Omroi per van P X I de aankondigingen dee en roemden hem voor zijn uitstekend uitspraak van de te spelen nummer: De stationsleiding ontving verse lende brieven van HollandscheAuk rikanen, die in 30 of 40 jaar geen N< derlandsch hadden hooren spreken de aankondigingen geschieden in he Engelsch en Hollandseh en than met ontroering naar de taal hunne jeugd hadden geluisterd. Op verzoek van de luisteraars zal j station WGY de hèruitzendingen va het Phohiprogramma telkenmale heit halen, wanneer het blijkt, dat de luidsterkte voldoenden waarborg bied voor een goede relayeering. De Hollandsche programma's woj den op het ontvangstation van Sein nectady, dat eenige kilometers va den zender verwijderd ligt, opgenoma en versterkt. De heruitzending wow door 30 Amerikaansche zenders ovei genomen, doch het ligt in de bedui ling in de toekomst ook nog andei „Networks" aan te sluiten. ADVERTENTIëN. De Heer en Mevrouw GRUPPELAAR-MINDERHOUT, Grootestraat 180, zullen nog gaarne bezoeken ont vangen op Zondag 14 April van 1 4 uur. Schoenfabriek vraagt voor directe indiensttreding en een Brieven onder No. der adv. Bureau van dit blad. 42452 voor de ZwikkerIJ om over te halen met de har.d, binnenzooien opslaan enz. DE RUIJTER—Verharen. 42453 te Waalwijk, zal ten verzoeke van de heeren HOORNICH Zn Sloopers te Goes, op Donderdag 18 April 1929, voorm. l0'/2 uur aan het Station Capelle.Nieuwe- vaart en op Vrijdag 19 April 1929, namiddags l'/2 uur aan het Station Waspik, verkoopen: eenige wagons prachtige afbraak, afkomstig van burgerwoningen. le soo;t hout, waaronder div. binnen- en buitendeuren met kozijnen, ramen en afheinpalen. Verder groote partij balken, platen, schrooten, mooie partij piankhout, waaronder veel een lengte, greenen breede deelen enz. Deze verkoopingen hebben veel succes, zoodat niets wordt opgehouden. 42451 ADVERTEERT IN DIT BLAD. a

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10