mezwii Slagersknecht, Schildek-Halfwas venei Rnndsslagerij „Het Wille Nutboen". gevraagd. Jeuk verdwenen! SCHOÖLBOUW. aanbesteden gevraagd geopend heeft K. Dollekens. In 'n Oogwenk is de nigvuldigingscijfér verhoogen. Sprengers. Ik begrijp er niets van. We hebben hier geen uitgaven voor wo ningbouw, geen armenzorg, we hebben een goedkoope veldwachter en nog ko men we ten achter. Maa'r als 't gaat zoo als den laatsten tijd en de burgemees ter houdt alle gelden onder zich...... Voorzitter, (hard hamerend). Ik schors de vergadering. Sprengers. Dat is geen manier... Voorzitter. Ik schors de zitting voor 5 minuten; als u iets tegen mij hebt ,te zeggen, kunt U dat in geheime zitting doen. Na vijf minuten rust heropent de voorzitter de vergadering. Voorzitter. Uit een der uitlatingen van den heer Sprengers hebt u kunnen afleiden, dat hij een persoonlijke kwes tie wil behandelen. Ik stel voo'r om dat in geheime zitting te doen. Sprengers. Ik vind 't heelemaal niet noodig om er in 't geheim over te spre ken. Wat ik te zeggen heb mag gerust in 't openbaar geschieden. Voorzitter. Ik zal 't in omvraag bren gen. Het voorstel om er in geheime zitting over te spreken, werd aangenomen met 52. Tegen stemden de leden v. Herpt en Sprengers. Sprengers. Waarom mag van Voorzitter. Heeren, we gaan veTder. Ik breng nu in stemming het voor stel om het vermenigvuldigingscijfer van 4 op 5 te brengen. De Booi. Zou 't nu geen Va minder kunnen? 't Is toch al zooveel. Voorzitter. We moeten wat vlot in 't geld komen om onze schulden te kunnen voldoen. v. Herpt. Wat is er dan voor schuld? Voorzitter. Ja, kijk eens heeren, we hebben bij onze Bank een crediet van 6000.maar we zijn geregeld ach ter, soms wel 3000, en dan is 't erg lastig om regelmatig alle betalingen te kunnen doen. Sprengers. Maar waarvoor zijn de boomen dan verkocht? Wij dachten, dat daardoor de belasting niet verhoogd behoefde te wotden. We hebben toch 't recht daarover meer te hooren. U hebt ons ook niet gezegd dat de post van den pastoor nog betaald moest worden. Voorzitter. Dat is allemaal in de re kening verantwoord. U kunt dus zien welke posten nog voldaan moeten wor den. Sprengers.-Daar heb ik niets van ge zien. Voorzitter. Maar u had 't toch kun nen zien toen de rekening ter inzage heeft gelegen. Sprengets. Van Herpt wist 't toch ook niet. Voorzitter. Jawel. Van Herpt. Laat ons eerst maar eens bespreken wat de gemeente nog moet betalen. Sprengers. Er zijn nog veel oude Te keningen te betalen. Evenals een goed huisvader moet U toch ook als hoofd van de gemeente op tijd de schulden betalen. Als dat blijft sloffen is 't op 't laatst niet meer uit elkaar te houden. De Booi. Kan 't vermenigvuldigings cijfer nu op 41/* komen? De belasting is al zoo hoog. Voorzitter. Ja, ze is buitengewoon hoog. Maa'r in Herpt betalen ze 5V2, ik wil daarmee maar zeggen, dat wij niet de eenigsten zijn die in den put zitten. Nou krijgen we straks de financieele verhouding tusschen Tijk en gemeenten, die wet komt er extra om kleine ge meenten uit den put te helpen. We kun nen 't wel eens probeeren met 4^2, maar dan komen we érg krap te zitten en dat is Van Herpt. We moeten krap zitten, anders wordt toch alles maar uitgege ven en ziet de gemeente nooit een cent. Voorzitte'r (hamerend). Ik sluit de discussies hieTover. Zoo kunnen we niet verder praten. Sprengers. U meent alles te mogen doen nu u den steun hebt van de ove- 'rige raadsleden, 't Is wat moois. Als je ergens over wilt spreken Voorzitter. We zullen er over stem men, of we 't vermenigvuldigingscijfer op 41/s zullen brengen. Bent u er voor mijnheer Sprengers? Sprengers. 'tKan me niets schelen wat e'r gedaan wordt. De Booi. Als 't noodig is, kunnen we dan geen geldleening aangaan? Voorzitter. Neen, dat gaat niet. Van Herpt. Waarom is de opbrengst van 'thuis van den Majoor ook aan den kapitaal dienst onttrokken? Daar mee hadden we al heel wat oude schul den kunnen afdoen. Voorzitte'r. We zullen stemmen, vin den de heeren 't goed om 't vermenig vuldigingscijfer op 41/2 te brengen. De raad gaat hiermede accoord. Hierna sloot de voorzitter de open bare vergadering en ging de Raad in geheime zitting, ter behandeling van begrootingswijzigingen. De leden Sprengers en van Herpt wenschten de geheime zitting niet bij te wonen en verlieten de vergadering. de aanwezige offerblokken hebben gelicht. Verdachte werd deswege ver oordeeld tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf, en kwam van zijn vonnis in hooger beroep omdat hij ontkende gestolen te hebben. Als tolk voor verdachte, die alleen Fransch sprak, fungeerde Dr. J. Bau- wens, rector aan het R.K. Lycea te Den Bosch. Getuige mej. Hendriks uit Viijmen, kon wegens ziekte niet verschijnen. Zij had twee dieven in de kerkgezien. Uit het onderzoek bleek dat de politie in Gilze en Rijen op verdachte veie muntstukken gevonden had, toen hij daar werd aangehouden. Twee dames kerkbezoeksterszagen verdachte in de kapel van de H. Theresia gaan en hoorden even later het rammelen van geld. Er wordt in net offerblok veel, vooral kaarsengeld geofferd. Er stond een auto voor de kerk, waarmede verdachte met een ander persoon weer verdween. Het offerblok in kwestie was als stuk van overtuiging ter groene tafelaanwezig. Verdachte had later zijn zwarten snor laten groeien, doch toen de dames hem hebben gezien droeg hij nog geen knevel. De veldwachter van Vlijmen had ook de auto zien yertrekken van de kerk. Omdat het een vreemde auto was onthield de veldwachter 't nummer van den wagen en ging bi] den pastoor vragen of er soms tets in de kerk vermist werd. Bij onderzoek door den pastoor en den koster met de politie, oleek dat er lijm, althans kleefstof aan het offerblok kleefde. Bij opening was er f30 in het blok aanwezig Volgens opgave van den pastoor wordt er zoo wat f 70 per maand in 't blok geworpen, Als getuige gehoord bevestigde de pastoor deze opgave. Voor verbouwing der kerk, die veel te klein is voor zoovele geloovigen, staat er een af zonderlijk offerblok. in meerdere offer olokken werd Belgisch kopergeld ge vonden, doen net is niet gebleken ol nok uit deze offerblokken geld was gestolen. Ook de koster had de vreemdelingen met de auto gezien,doch had gemeend dat het vrome menschen waren, die in de kerk waren gaan bidden. In den nacht van 18 Sept. werd verdachte in een hotel te Gilze aan gehouden en was o.m. in het bezit van een baleintje, waaraan kleefstot en dat verborgen zat in den slappen hoed van verdachte. De auto bleek de wagen ie zijn welke in Vlijmen was gezien. Nader ondervraagd had verdachte tal van uitvluchtenhet eene had hij noodig voor zijn auto, het andere als geneesmiddel enz. Geiuige deskundige Dr. van Wae- genbergh uit Maastricht gaf verkla ringen over zijn onderzoek van alles, incluis den hoed, op verdachte in beslaggenomen. Getuige verduidelijk te voor het gerechtshof zijn verkla ringen door een demonstratie en achtte het onmogelijk dat de dingen door verdachte bij zijn misdrijf gebruikt als medicamenten zouden kunnen dienen. Na een uitvoerig verhoorrequireerde de adv. gen. tot bevestiging van het vonnis2 jaar en 6 maanden gevan genisstraf. Als verdediger trad op Mr. Mertens. In een langdurig pleidooi kwam pl tot verzoek om vrijspraak op grond van gebrek aan bewijs. Verdachte en zijn compagnon waren wijnhandelaren uit Luxemburg. De zaken liepen daar zoo achteruit dai re het moesten opgeven en naar Nederland kwamen om te trachien raken te doen. Van wat ze nog be raten, hebben ze hier te lande hun levensonderhoud bekostigd Verdachte is met zijn compagnon gezien gewor den in nagenoeg alle kerken van de Langstraat, doch nergens werd daar iets vermist. Wel is op twee plaatsen in de Langstraat in kerken Ingebroken, doch die inbraken geschiedden op denzelfden tijd als die in de twee kerken in Den Bosch, dus biijft er voor verdachte niet het minste bewijs, meent pleiter. De compagnon wist te ontkomen. Uitspraak 29 April a.s. SPORT. RECHTSZAKEN. Een kerkdief per auto i Ch. Ch. Decaux, 30 jaar, koopman te Luxemburg, stond in eerste instantie voor de rechtbank te Breda terecht ter zake dat hij met zijn mede—ver dachte in het tijdvak van 1 Augustus 1928 tot 18 September 1928 te Vlijmen VOETBAL. DE VALK-H. E. C. 4-1. In een niet al te mooien wedstrijd is het „De Valk" gelukt van H. E. C. met 4—1 te winnen, een uitslag die goed de verhouding van deze ont moeting weergeeft. „De Valk" heeft echter niet zoo'n gemakkelijke taak gehad als wel ver wacht mocht worden. Een 4—lover winning op hekkensluiters is voor haar nou niet zoo'n flinke prestatie, als men daarbij nog in aanmerking neemt dat de spil van H. E C. kort na het begin reeds uitviel, waardoor ons elftal danig verzwakt werd. Het kampioenschap zal aan „De Valk* wel niet meer ontgaan, of V.V.V. uit Venlo zou alles nog moeten winnen in welk geval zij dan nog gelijk zouden komen, maar geoordeeld naar het spel, dat zij in beide wedstrijden tegen H E. C. vertoonden, gelooven wij dat ze weinig succes zullen hebben veel sterker, dan H.E. C. toen deze nog compleetstond. Zij hebben kunnen profiteeren dat H. E. C. gehandicapt was, anders was de uitslag misschien wel anders geweest, wat natuurlijk niet wil zeggen dat zij dan niet ge wonnen hadden, maar toch zou de overwinning niet zoo groot geweest zijn. Voor de rust waren beide elftallen even sterk hoewel „De Valk" een keer wist te doelpunten. Ook H E. C. werkte hiervoor hard doch had minder succes. Bij een goed opgezetten aan val schoot onze linksbinnen op een paar meter afstand voor doel nog naast, even daarna een prachtschot van onzen centervoor in den boven hoek meesterlijk door den keeper werd gehouden. Rust ging in met 1 0in het voordeel van „De Valk." Na da hervatting heeft „De Valk" wederom succes met een keihard schot van hun rechtsbinnen dat rake lings langs den paal vloog, buiten bereik van onzen keeper. H. E. C. niet ontmoedigd speelde fanatiek verder. Bij een scrimage voor het „De Valk"-doeI scoorde onze links buiten, die alzoo den stand op 2 1 bracht. Nu pas kwam het gemis van onzen spil voor den dag. De voorhoede werd niet meer gesteund zoodat zij bijna geen deel meer aan het spel nam terwijl de achterhoede, als gevolg daatvan het veel te hard te verantwoorden kreeg Zij konden dan ook niet verhinderen dat „De Valk" nog tweemaal scoorde, zoodat het einde kwam met 4—1. A.s. Zondag de onmoetlng Sitiard- H.E.C., waarover Zaterdag meer. JULIANA. De Zondag j.l, gespeelde competitie wedstrijd Juliana—W.S C. eindigde in een 1—0 overwinning voor Juliana Direct na den aftrap wordt dooi beide partijen flink aangepakt en het is te zien dat er hard gewerkt zal worden tegenover elkaar Juliana krijgt reeds spoedig een mooie kans toi doelpunten, maar de W. S. C-keeper weet nog juist te redden. Er wordt door Juliana een goed open spel ge speeld en moet de W.S C.-verdediging alle krachten inspannen om de aan vallen af te slaan. Ook de W. S. C.- voorhoedekomi enkele malen gevaarlijk opzetten, maar ook de Juliana achter hoede met den keeper aan het hoofd wijzen alles terug. Hoe ook door beide partijen wordt gewerkt, doel punten blijven uit en met 0-0 komt rust. Na rust weer hetzelfde vlugge spel. Steeds moeten de beide verdedigingen handelend optreden en het is moeilijk te zeggen van welke zijden het eerste doelpunt zal komen. Na een kwartier spelen komt de Juliana-voorhoede mooi combineerend voor het W.S.C doel en de linksbuiten geeft met een schitterend schot Juliana de leiding, terwijl even later de centervoor een prachtkans laat voorbij gaan doorvoor open doel hoog over te schieten. W.S. C. zet er nu ook alles op om een doelpunt te maken en komt ook het luliana-doel enkele malen in gevaar, maar de achterhoede is ook in goeden vorm. Beide partijen krijgen nog een paar mooie kansen, maar door tegen den paal te schieten gaan ook deze verloren. Onder groote spanning komt het einde enheeft Juliana op waardige wijze haar laatsten thuiswedstrijd succesvol beëindigd en kan hetgeheele elftal op een goed gespeelden wedstrijd terugzien, R. W. B. Eindelijk kunnen we weer eens een overwinning voor onze nationaal gestreepten noteeren Met 5—2 wera Sportvereenigi'ng 1907 geklopt, Wat de wedstrijd beueli moeten we con siateeren dat R.W.B. de laatste wed strijden beter gespeeld heeft al werden die dan verloren Nu moet men niet denken dat 1907 slecht was, neen deze waren niets minder dan R.W B., doch ditmaal zagen de trouwe R.W. B.ers eindelijk hun werken eens be loond. De gemaakte doelpunten waren van het goede soort en werden na wel overlegd spel gemaakt; met de zelfde schotvaardigheid kunnen nog wel eenige wedstrijden gewonnen worden. Na een meer spannenden dan fraaien wedstrijd won R W B. wel verdiend met 5—2. R. W. B.3 verloor slechts op het kantje af bij W. S C.3 A.s. Zondag R.W.B.—Baardwijk. HEUSDEN. De competitie wedstrijd Zondag hier gespeeld tusschen R. W B. (Besoijen) en Juliana eindigde met een 2 0 overwinning voor de eerste. DUIVENSPORT. KAATSHEUVEL. De Combinatie Ver.van Posfduiven- liefhebbers gevestigd bij den heer J. van Dun hield Zondag een wedvlucht van uit Wouw, die reeds menigen liefhebber eenige goede dieren kostte. De uitslag was: 1 J Opperman, 2 A Emmers, 3 H. de Leeuw, 4 A. v d. Ven, 5 N.Mos, seiveld, 6 P. v. Hee ch, 7 H. Snoeren- 8 H van Dongen, 9 J. Couwenberg, 10 Fr. v. d. Assem IAPELLE. J.l. Zondag hield de vaart", gevestigd in het Café van Mej. de wed. A. v. d. Haart alhier een wedvlucht van uit Baarle—Nassau met den volgenden uitslag M. Mesch 1 en 9; H Vos 2, 3 en 7A. Zwart 5 en 6; P. Nieuwenhuizen 8, 13 en 14; L. Heurter 10 en 12 en M. Verduyn 11, le overduif A. Zwart KANTONGERECHT. WAALWIJK. Van 11 April 1929. C H te Drunen, L v D te Kaats heuvel, J v d P te Waalwijk dron kenschap ieder 10 of 5 dagen M L te Kaatsheuvel overtr. alsvoor f 15 of 10 dagen G L en J S te Sprang- Capelle, T v V te Drunen, overtr mot en rijw—regit ieder f 5 of 3 d P d R te Raamsdonksveer overtr alsvoor f3 of 2 dagen H F te G'berg overtr alsvoor f 15 of 10-d F M S te Vught overtr motor en rijw wet f 15 of 10 d C S te Sprang- Capelle en B D te Kaatsheuvel overtr alsvoor ieder f3 of 2d JVte Waalwijk overtr visscherijreglt f3 of 2d Dezelfde jachtdelict f 30 of 15 d A B te Drunen overtr prov pol regit f3 of 2 d. ADVERTENTIëN. GEBOREN: Jacobus Sebastiaan, Zoon van S. BRONKHORST Jr. J. BRONKHORST- Kruijssën. Gorcum, 13 April 1929. GEMENGD NIEUWS. Zaterdagnacht omstreeks half 4 is op de kleiweg tusschen Overschie en Hillegersberg een vier persoons geslo ten auto, waarin 2 dames en 2 heeren waren gezeten, in de vaart gereden die langs den kleiweg loopt. Twee der in zittenden, de 31jarige heer H. Harm- sen, vertegenwoordiger van een auto mobielbedrijf en zijn verloofde, de 23 jarige mej. N Benjamin uit Hillegers berg, zijn om het leven gekomen. De heide andere inzittenden hebben zich kunnen redden. Een bestuurder van. een handwa gen, die Donderdag te Breda door 'n vrachtauto op den Ginnekenweg w'erd aangereden, is thans in het ziekenhuis overleden. Thans wor.dt aangenomen, dat de R.O. 42 met man en muis vergaan is. Zooals bekend had het schip vier opvarenden aan boord. Door predikan ten is aan de nabestaanden te Maas sluis aangezegd, dat niet langer aan het lot van de opvarenden getwijfeld wordt. DE MOORDZAAK GIESSEN- NIEUWKERK. De invrijheidstelling der beide gevan genen binnen enkele dagen te verwach ten. Een der redacteuren van het „Volk" heeft een kort onderhoud met Mr. Roobol en Mr. Den Hollander over 't bezoek dat zij Vrijdagavond aan Ten nissen en Klunder te Leeuwarden heb ben gebracht. Beide advocaten spraken er hun verwondering over uit, dat Klunder en Tennissen met zulk een groote lank moedigheid hun lot hebben gedragen. Naar Mr. Roobol mededeelde, staat het echter wel vast, dat zij binnen en kele dagen in vrijheid zullen worden gesteld. Was de hamer Kroon's eigendom? Mijnster blijft bij zijn verklaring. Dezer dagen had het „Nieuws van den Dag" een onderhoud met Mijnster, een der1 hoofdgetuigen in de moordzaak G iesenNieuwkerk. Op de vraag: Is het waar dat n, zooals een blad wist mede te deelen, is verhoord door den rechtercommis saris, mr. van Aken?, antwoordde hij ontkennend. Zelfs heeft een verzoek om voor den R. C. te verschijnen hem tot op heden niet bereikt. Wat is uw meening omtrent de herroepen verklaring van vrouw Kroon wat betreft den hamer? Ja, je mag natuurlijk niet zeg gen, dat er geld achter zit, maar ik wil u wel zeggen, dat dit toch de mee ning is van meer menschen zoowel in Sliedrecht als in omgeving. Men heeft gezegd, dat ik er van den beginne op uit ben geweest, om ook een rol in dit drama te spelen. Ik zou Boksmeer eerst als den dader hebben aangewe zen. Dat is niet waar! Hoe ik den bewusten hamer herken de als te zijn van Kroon? Geruimen tijd voordat de moord ge pleegd werd, heb ik 'g avonds een pakje tabak gekocht bij Kroon. Deze zat ach ter het huis ijs te draaien. Toen heb ik bij het schuurtje gestaan en heb toen op een kleine verhooging den be wusten hamer zien liggen. Ik nam den hamer eens in mijn handen en zeide tegen KroonWat een eigenaardige hamer is datwaarop deze antwoordde 1 Die steel heb ik er zelf eens in ge maakt. De hamer was geheel van ijzer, een z.g. klauwhamer. Een kroontje heb ik niet gezien, daar de hamer geheel ver roest was. Op zekeren dag werd ik ontboden op het politiebureau te Sliedrecht, waar rechercheur Bügner en rijksveldwach ter Bastiaanse mij den hamer voor hielden en vroegen of ik deze herkende. Toen heb ik dadelijk geantwoord „Welzeker, dat is de hamer van Kroon. Men schuift mij, zoo zeide Mijnster, in de schoenen, dat broodnijd mij tot deze verklaring heeft gebracht. Niets is minder waar. Ik ventte altijd met ijs op Giesendam en Hardinxveld, aan de R.K. Kerk van den H. Antonius te Waal wijk. 42454 Schoenfabriek te Waalwijk, vraagt tegen hoog loon. 42457 Brieven onder no. der advert. Bureau van dit blad. Gevraagd die netjes varkens kan slachten en eenigszins met vleesch bouwerij bekend is. Indiensttreding 1 Mei a.s. Te vervoegen bij A. KERST, Slager, Capelie (N. B 42456 Hoog loon en vast werk. Brieven onder No. der adver tentie bureau v. d. blad. 42460 Qridergeteekende bericht hier mede, dat hij heden een naar de laatste eischen des tijds ingerichte t in het pand waar vroeger ge vestigd was de Centrale Vleeschhal Grootestraat 177. Nette bediening, billijke prijzen, 42459 Aanbevelend, FOKKERIJ BROEDEIEREN Deensche W.L. en W.W. 15-30 ct. KUIKENS Deensche W.L. en W.W. 60 75 ct. Loonbroeden 10 ct. per el. Prachtige uitkomsten. J. TUERL1NGS, 42461 Kaatsheuvel. BURGEMEESTER EN WET HOUDERS van LOONOZAND, zullen op 26 April 1929, des namiddags ten 2'/2 ure ten Gemeentehuize te Kaatsheuvel in het openbaar Hét bijbouwen van 2 lokalen aan de R.K. Jongensschool en van 2 lokalen aan de R.K. Meisjesschool met bijkomende werken, beiden gelegen aan de Gasthuis straat te Loonopzand. Bestek met teekeningen ad f 10.afgehaald, f10 20 per post, te verkrijgen aan het bureau Gemeentewerken te Kaatsheuvel, op werkdagen van 10—11 uur v.m. waar tevens op bovenge noemde uren inlichtingen wor den verstrekt. 42455 Voor inlevering op den dag der besteding van onbeschadigde ex. bestek en teekenlng wordt f5.— gerestitueerd. Metselaars Misschien komt het U overdreven voor, tóch is het waar, dat ge de ondrage lijke jeuk, die door huidaandoeningen veroorzaakt wordt, direct kunt bedaren. De eerste druppels D.D.D. een be roemd geneeskrachtig middel tegen huidaandoeningen brengen dadelijk verlichting. D.D.D. diingt diep in de poriën der huid en doodt daaf de ziek e- kiemen. D.D.D. is geen vettige zalf, rrfaar een heldere vloeistof. Het wordt met succes aangewend tegen ekzeem, uit slag, brand en andere aandoeningen der huid. Koop nog heden een flacon van f 0.75 en f 2.50 bij Uw Apoth. en Drogist. 7% SVift ondersteunt de heilzame

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 3