J. ELEKAN, Firma P. Odenkirchen Huiduitslag 1 knecht, die zijn taak als zoodanig zeer goed vervulde. Ook Arievan Lit verstond af en toe zijn rol van ver leider op een wijze die de werkelijk heid weergaf. In het algemeen jvaren de rollen zeer goed verdeeld en kwa men de type's van den dronken zoon Piet en de brave Henk inderdaad tot hun recht. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat er door alle medespelenden naar behooren gewerkt werd, ofschoon de critiek die wij in dit geval achter christenheld alle eeuwen door tot op den dag van heden. Na de H. Mis begaf men zich naar het café L v. d. Griendt, waar een traclatie plaats had en waar men een gezellig tijdje bijeen bleef. 's Avonds om 6 uur vereenigden zich allen in het café van J. Verhoeven waar allen ruim getracteerd werden. De voorzitter, de heer C. J. v. Grevenbroek, opende de feestverga- dering, nadat door allen het bondslied .Kruis en Pbeg" was gezongen, hij wege willen laten toch nog wel te j gaf een overzicht van de verschillende vinden geweest zou zijn, want de I feiten en gebeurtenissen die er in de rollen zaten er bij enkelen nog niet afgeloopen 25 jaren waren voorgevallen vast in, daarbij bij de brandverzekering een I V.B. ga zoo door en studeer goed speciaal woord van hulde brengend dan zult ge In den toekomst nog vele aan den heer A. van Hoven, die lauweren kunnen oogsten. De leider, ook binnenkort 25 jaren als bestuurder de heer W. Sassen, de vurige voor- dier verzekering optreedt, stander van goed Roomsch tooneel De harmonie „de Eendracht" ver spoorde de aanwezigen aan vooral leende ook bij deze gelegenheid hare het plattelandsch Roomsch tooneel te medewerking. steunen; op ieder dorp zoo zeide hij De WelEerw. Heer A. Goossens is :'öed Roomsch tooneel een zegen sprak hier de feestrede uit, een rede I en^en stuk cultureel werk MADE, Openbare vergadering van die eene opwekking was om vooral te zorgen den godsdienst in de ver den Raad der gemeente Made c a. op eeniging hoog te^houden, hoe steeds Woensdag 17 April 1929, des voor- J middags ten 9'/a uur. Agenda 1. Mededeelingen. 2. Aanbieding verslag van de ge meente en volkshuisvesting. 3. Vaststelling kohier hondenbe lasting over 1929. 4. Vaststelling rekeningen Burger lijke Armbesturen over 1928 de onderlinge liefde op vergaderingen moet heerschen, hoe juist de boer in al zijn werken zijn afhankelijkheid van God moet gevoelen en daarom steeds zijn vertrouwen moet zoeken in het Kruis, het teeken waarin hij zal over winnen Op deze vergadering verleende nog zijn medeweiking het R.K. Zangkoor De R.K. Jonge Boerenstand bleef j. 1 natuurlijk ook niet achter, had zelfs ptatsdtos"!Lbèlas" „f 1929/ 30. .ïfA'ÜTA 6. Wijziging algemeene polttiever ordening gadering en feestelijkheden. Voor deze gelegenheid hadden zij een blijspel rwWi». gemeente beg.ooling niet gevierd kunnen worden als daar niet zijne medewerking aan gaf de heer W. Kuijs, een alom bekend en beroemd karakter humorist uit onze dienst 1928 8. Aanvraag van het R K. school bestuur van Made voor gelden aan schaffen nieuwe schoolmeubelen voor het 7e leerjaar met voorstel van Burg. u/„.u ...-.Inrpnq itinrprtipnrif» Hist van I e,8en P^-is en aie ook op veie piaat- en Weth. volgens ingediende lijst van benoodigdheden. 9 Aangehouden adres van P. van den Veeken met voorstel van Burg. en Wethouders tot wijziging der ver ordening vermakelijkheidsbelasting- 10. Praeadvies op adres van den R.K. Bond voor groote gezinnen in zake progressieve aftrek bij de school geldheffing. 11. Wijziging haven- en kadever ordening met rapport van de daarvoor sen gevraagd wordt. Hij deed bij de aanwezigen menige lachbui opwekken en weet zijne uitmuntende kwaliteiten als humorist nog steeds op hoogerpeil te brengen. Onder al deze gebeurtenissen had de geestelijke adviseur nog gelegen heid om de vergadering te feiiciteeren met haar zilveren jubileum en hem was de taak opgedragen de 3 be stuursleden de heeren A. J. J van Bokhoven, H. J. Luijben en Iz. Buljs Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeepdroog dan voorzichtig af en doe er wat Purol op. Herhaal dit eiken dag, zoo lang het noodig is. H Eerw. heer Deken, is het Deken Wouters—Studiefonds door een gever buiten de gemeente aangevuld van Voor het Bestuur waren geen tegen- candidaten gesteld, zoodat deze alle zijn herkozen. Als lid van de commissie van toe zicht werd gekozen, inplaats van dhr. P. van Esch, het lid Nic. v. d. Hoven. De voorzitter brengt dank aan het lid P. v. Esch voor zijne werkzaamheden. Verschillende zaken van huishoude lijke aard werden nog besproken en fene gaf spoedig na het noodlottige gebeuren den geest. Op hem werden 6 Qesschen spiritus en 1 flesch likeur gevonden. Hij bleek te zijn „Sjelleke" van der Zande, afkomstig uit Tilburg Hij was gehuwd en vader van 4 kinderen, doch leetde gescheiden van zijn vrouw. Zijn compagnon, die op sommatie der kotnmieztn bleef staan bleek eveneens van der Zande te zijn ruim f 3200 tot f 4000 Openbare vergadering van den .vooral de critiek die op de coöperatiej geheeten, doch is geen lamille van raad dezer gemeente, gehouden op vooral den kaatsten tijd, gevoerd wordt. Ingestelde co^.ssie bespreking eventueele verpachting. s voor alles wat zij voor den boerenbond Mej L. struikelde bij haar we ljaan en hun de zilveren zaamheden over een steen, waardoot nerjnnerjngSmedaille op de borst te zij haar voet brak. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen - Bij aanbesteding voor rekening van het polderbestuur van Ruighil te Wiilemsfad voor het verhoogen en verzwaren van de dijk voor de som van f14.450 is dit werk opgedragen aan den heer P. van der Veeken, aannemer te Made. spelden, wat alles onder gepaste woorden gebeurde. Felicitaties waren ingekomen van de zuster-afdeeiing uit Drunen, den WelEerw. Heer W. van Kessel, alg. geestelijk adviseur en den Edelachib heer H. J. v. Eggelen, Burgemeester. Op het einde der vergadering be dankte de voorzitter allen die aan deze Dezer dagen herdacht de heer feestvergadering hadden meegewerkt J. A. v. d Veeken den dag, waarvoor hij voor 25 jaar tot Wethouder werd gekozen. In de gemeenteraadsverga dering werd hij gehuldigd en hem den d*nk der gemeente gebracht. De har monie bracht 's avonds een serenade. Veel en velerlei zijn de functies door hem bekleed o.a. lid van het R K en werd gezongen het lied .Roomsche Blijdschap". Nog geruimen lijd bleef men gezellig bij eikaar, waarbij de heeren W. Kuijs en het bestuurslid Fr. v. Bladel flink de stemming erin hieldenwat som migen gemeend hadden, niettegen staande de gulle tracfatie liep alles Kerk-, School- en Armbestuur, Dijk- toch rustig af Opgewekt fs er feest graaf van de Emilia-polder, voorzitter gevierd en oogewekt gaan de boeren der R K. Kiesvereeniging, Directeur I van Herpt, Hedikhuizen, Heusden en der boerenleenbank enz. Oudheusden hun nieuw 25 jarig tïjd- Moge het hem gegeven zijn nog vele perk in, in de hoop onder de beste jaren in het belang der gemeente omstandigheden het gouden bestaans. werkzaam te zijn. Met ingang van 15 April is be noemd tot agent van politie te Eind hoven, de heer W. Buis (Heikant) alhier. Hij genoot zijne opleiding van den heer Nota, Inspecteur van politie te Oosterhout. Op het door het Kruisboogschut tersgezelschap Willem Teil, gevestigd in café L. Marijnessen alhier, uitge schreven Bondsconcours behaalde heden den len prijs Kruisboogschutters feest der vereeniging te mogen beleven. Moge het zoo zijn NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusdeii, 16 April '29 Onze oud-stadgenoot dhr. W. Merkx korporaalmachinist bij de Marine te Den Heider, behaalde het kam pioenschap der Marine voor midden gewicht boksen. Zaterdag werd de tentoonstelling „Kruisschutters" Kalishoek met 1471 gehouden op de teekenschool. Het punten, 2en prijs Onderling Genoegen, werk (smids-, machine-, scheeps Wagenberg, 147 punten, 3en prijs j bouwkundig- en handteekenen) zag er Wagenberg 147 p., 4en prijs Willem j over 't algemeen keurig uit, terwijl Teil, Made 143 p 5en prijs Prinses het bezoek dat van andere jaren over Maandag 15 April 1929 des avonds ten 8 uur. Aan de orde I. Notulen der vorige vergadering, li. Ingekomen stukken. III. Bespreking eiectnficatie der ge meente. IV, Verzoekschrift van het Proef- tuinbedrijf voor Gorinchem en om streken en het Land van Heusden en Altena om subsidie. V, Verkoop schoolbanken aan de gemeente Herpt c a. VI. Wijziging gemeente—begrootin gen 1928 en 1929. VII Rondvraag. Zondagavond had de herhaling plaats van de kinderuitvoering bij ge legenheid van 't Zilveren Pastoors feest van den H Eerw. heer Deken, waartoe alle ouders en belangstellende der Parochie gratis toegang hadden. Van de uitnoodiging werd een druk gebruik gemaakt. Een gehouden collecte ten bate der Missie bracht een goede f 26 op. Vergadering van den raad der gemeente Herpt c a. Aanwezig allen met den burgem. als voorzitter en den Secretaris F. A. J. v. Liempt. Ingekomen proces-verbaal van kas- opntming, waarbij alles in orde is bevonden en een schrijven van Ged Staten over de gem. begrooüng (wijziging.) Goed te keuren de betref fende belegging der gelden van de verkoop oude school. B. en W. stellen voor de gemeente- begrooting 1928 te wijzigen. Wordt goedgekeurd. Het vermenigvuldigingscijfer 1929-30 op de begrooting staat uitgetrokken f 5 350 willen wij de f 8025 bereiken Om te voorkomen dat wij in moeilijk heden raken is het noodig dat het vermenigvuldigingscijfer van 4'/2 op 5'/2 gebracht wordt. Met de hoop dat de nieuwe wet gunstiger zal zijn, wordt dit goedgekeurd De verordening tot keuring van waren wordt goedgekeurd De huur van een uitweg aan het Kroondomein wordt voor 9 jaren verlengd, Gras van kanten van wegen zal publiek worden verpacht om te maaien. Het lid van Herpt verzoekt den voor zitter mede te willen deelen hoe het staat met de electriciteiisgeschiedenis in Heusden" De voorzitter zegt dat de onderhan delingen nog gaande zijn, dat er een enqnê e was ingesteld, doch dat deze een zonderling verloop had, waren er eerst 200 menschen die zich voor electriciteit verklaarden, wat de raad mooi vond, deze wilde echter zeker heid hebben dat de menschen zich vast verbonden en later niet op gas zouden overgaan, toen een lijst op zegel rondging, wat door de P.N.E.M verplichtend gesteld werd, was de uitslag teleurstellend en waren er maar 20 menschen die zich onvoorwaardelijk verbonden, zelfs de voorstanders tee kenden niet. De P N E.M, wil echter niet op praatjes afgaan maar wenschte een bepaald aantal degelijke verbrui kers. ze zal het vermoedelijk wel met minder dan 200 doen, als het maar degelijke verbruikers zijn. Het blijft echter een beroerde quaestie met de gasfabriek Het lid van Herpt zeide het een en ander te vragen met het oog er op om zoo erin Heusden mogelijkheid was om dan voor Herpt niet stil te zitten. Juliana, Terheijden 132 p, trof. HERPT. Was 28 Maart de dag I Des avonds werden na een toe waarop voor 25 jaren in Herpt eene spraak van den voorzitter van Omme- afdeeling was opgericht van den j ren en den heer Burgemeester door Noord-Brabantschen Christelpen Boe- den eersten de diploma's en de prijzen renbond omvattende de gemeenten j uitgereikt. Herpt met Luttelherpt, Hedikhuizen, Heusden en Oudheusden, op Donder dag 11 April werd dit feestelijk her dacht en zooals Roomsch gebruik dit eischt werd dit feest ingezet met een plechtige H. Mis, des morgens om 10 uur opgedragen door den ZeerEerw. Heer W Timmermans, pastoor van Herpt, geestelijk adviseur der afdeeling. De WelEerw. Heer kapelaan A. Goossens uit Boxtel, hield onder de H. Mis een korte toespraak, daarbij doen uitkomende hoe van het eerste begin der christenheid reeds op Bra- bantschen grond het ware geloof werd Het bestuur besprak nog enkele toe komstplannen. De heer Roestenberg sprak nog een aanmoedigend woord om trouwe leden te blijven, waarna de voorzitter deze oed geslaagde bijeenkomst sloot. Vergadering. Het voorloopig bestuur van onze R. K. Kiesvereeniging had tegen Maandag avond een algemeene ledenvergadering uitgeschreven, waarop naast de defini tieve bestuursverkiezing als spreker zou optreden de HoogEdel Gestrenge heer L. J. M. Feber, lid der 2e Kamer der Staten Generaal, met 't onderwerp ,De aanstaande verkiezingen en de R K. Staatspartij". Door ongesteldheid an den spreker kon deze vergadering niet doorgaan. Processen. Door de gemeente-politie werden de laatste dagen meerdere processen opge maakt tegen het zonder voldoende be heer laten staan van fietsen na 10 uur s avonds. Nu in de laatste weken reeds 2 rijwielen ontvreemd zijn, meent de Inspecteur van Politie door 't verbali seeren van bovengenoemde strafbare feiten de aandacht van 't publiek er op te kunnen vestigen, dat dit onbeheerd laten staan meestal oorzaak is van diefstallen. Collecte St, Vincentius-vereeniging. De St. Vincentius-vereeniging vangt dezer dagen met haar jaarlijksche col lecte in de gemeente aan. De vereeni ging mag zich vooral de laatste jaren in een ongekenden bloei verheugen. Veel is er gedaan, doch de steeds stij gende nood, vraagt voortdurend en steeds groote offers. We bevelen de in stelling met graagte in aller milddadig heid aan. R, K. Gymnastiekvereeniging. Zaterdag en. Zondag a.s. geeft onze R.K. Gymnastiekvereeniging K.G.V. een groote uitvoering in bet Patro naatsgebouw. Onze gymnasten komen met een programma uit, dat de be langstelling overwaard zal zijn. Naast een keurig gymnastiekprogramma zal nog worden opgevoerd .bet blijspel: „Een uur in doodsangst". Aangesloten. De heer D. Boons is onder No. 75 aan het Tnt. Rijkstelefoonnet aange sloten. Broedresultaten. Allerwegen wordt geklaagd over slechte broedresultaten. De fokkerij „Het Witte Nuthoen" maakt hierop dan och een uitzondering. De uitkomsten tot beden wa, ren, ook van de in loon gebroede eie ren. varieerend van 8595 AGENDA'S. WAALWIJK, Donderdag 8 10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag8'/2 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Zaterdag 3'/2 uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub WEK. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum Diploma's bekwamen F-van Diem (Heusden machine- en smidsteekenen), W. A. Prinse (Eethen), K Duurloo (Heusden) en H. Juine (Well), allen voor bouwkundig teekenen met het predicaat goed en P. Smits (Neder- hemert scheepsteekenen) met zeer goed. Ie prijzen werden toegekend aan J Hobo (Nederhemert, G van Kapel (Wijk). A."Nieuwkoop (Heesbeen), J. Faro (Heusden) en J. Verharen (Herpt) voor bouwkundig teekenen. 2e prijzen bekwamen J. Jonkers en A. v, d. Wiel (Heusden) voor bouw NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 16 April 1929. Coöp. Vereen. „Broederhulp". Op Zondag 14 April hield de Coöp. Vereeniging „Broederhulp" hare jaar lijksche algemeene vergadering, welke matig bezocht was. De voorzitter, dhr. J. Beerens, opende ongeveer 12 uur de bijeenkomst met den chrjstel. groet, heette allen welkom en gaf een over zicht over den vooruitgang in het af geloopen jaar. Uit dit overzicht bleek dat het ledental met 50 vermeerderd CORRESPONDENTIE. Verschillende gemeenteraads- en andere verslagen moeten tot een vol gend nummer blijven leggen, RED GEMENGD NIEUWS. Smokkelaarsdrama. De N. Tilb. Crt meldt: Vrijdagavond ca. half negen heeft zich aan de grens bij Nieuwkerk onder Goirle een drama afgespeeld, dat door een samenloop van omstan digheden een noodlottigen afloop had De kommiezen Van der Sluijs en Couwenberg van het grenskantoor bij Goirle liepen te surveilieeren in een bosch in de nabijheid van het Paters klooster, toen zij twee smokkelaars ontwaarden. Zij sommeerden dezt halt te houden aan welk bevel door een der smokkelaars gevolg werd gegeven. De andere evenwel meende was en nu tot over de 500 is gestegen. De omzet bedroeg raim 19.000.—slimmer te moeten zijn en koos hei meer dan het vorige jaar. Vooral de hazenpad. bakkerij heeft in het laatste jaar een Een der kommiezen loste daarop grooten voo'ruitgang te boeken. Het is ter schrikaanjaging een schot in de dan ook daarom dat het bestuur de 1 lucht, waarna 'n achtervolging begon, goedkeuring vroeg van de algemeene De kommies Van der Sluijs kwam vergadering om de bestaande bakkerij hierbij te vallen in een greppel, te vergrooten. Door de alg. verg. werd waardoor uit zijn vuurwapen nog een de goedkeuring gegeven om tot hoog-1 schot afging. Door dit schot werd de stens 10.000 te verbouwen. Mocht 'n vluchtende smokkelaar getroffen en gepredikt en aangenomen, hoe dalkundig teekenen en evenzoo een 2en hooger bedrag noodig zijn, dan moet stortte doodelijk gewond leraarde. geloof niet alleen medegewerkt heeft prijs voor machine-en smidsteekenen door de veie kloosters die er waren tot verbetering en ontginning van Brabantschen bodem, maar ook hoe uit dat geloof uitons allen zoo dierbaar Brabant vele martelaren en heiligen zijn ontsproten vanaf het begin der A. van Beers (Heusden). Tot R K. Armmeester werden doorZ D H. Mons. Diepen herben, de heeren J. van Laarhoven en F. Schreu- der. Blijkens mededeeling van den eerst de alg. verg. gehoord worden. I Het eigenaardige van het geval is, Het uit te keeren dividend werd be-dat de smokkelaar juist op 't moment paald voor bakkerij op 9 voor win- dat 't schot afging, naar zijn achter kei op 7 Verschillende fondsen wer-1 volgers schijnt te hebben gekeken, den aangevuld volgens het uitgegeven want het schot is hem dwars door 't verslag. Aan Herwonnen Levenskracht voorhoofd gegaan, bij de eene slaap werd 100 toegestaan. i in bij de andere weer uit. De getrof- jen getroffene. Hij draagt den bijnaam <an „jan Kor*. Hij heelt zijn jeugd in Goirle doorgebracht, doch woont hans eveneens te Tilburg en is bekend als een berucht smokkelaar, die even wel zelf meestal niet draagt doch daarvoor zijn minderemanneijts hcett. L>oor de kommiezen werd met behulp van den smokkelaar „Jan Kor" hei tjk naar 't Patersklooster overgebrachi waar nog de H. Olie werd toegedieno Je tweede smokkelaar toonde zich oij een en ander zeer behulpzaam, doch was intusschen ook op eigen enigheid bedacht, want toen men sich goed en wet rekenschap van hei gebeurde ging geven, bleek de vogel gevlogen te ztjn. Gelukkig was hij aetkend en is later nog kunnen worden gearresteerd. Dr. Daniels uil Goirle constateerde den dood van het slachtcffer, terwijl ook nog Dr. Goosens assistentie verleende. het slachtoffer was eigenlijk geen oeroepssmokketaar, en ging voor de eerste maat mede op avontuur. Wel stond hij bekend als een rasecht strooper. Volgens verklaring van den hoofd getuige „Jan Kor" is het ongeluk te wijten aan een noodlottig toeval. Bij aankomst van een trein aan tiet Potsdamer Ëahnhot te Berlijn is gisteravond in een coupé tweedt itlasse een 22-jarig meisje dood op Jen vloer aangetroffen. Volgens een geneesheer is het meisje door vergit iging overleden. De ouders gelooven net, dat er reden bestaat voor opzet in vermoeden, dat het meisje hei slachtcff.r van 'n misdaad is geworden Gisternacht werd een vrouw, die op het B üderplein te Berlijn een ververschingssaion drijft, op den trap van haar woning in de Fürbringei strasse overvallen door een roover, jie haar de geldtasch met 300 mark ontrukte en aan den haal ging Op 'i aulpgeroep van de bestolene schooi een politieagent toe, die den diet wist te grijpen. Op het politiebureau oleek toen, dat de dief een als man verkleede vrouw was, de 23 jarige Gerde R., die eenigen tijd bij de beroofde in dienst was geweest. Hedenmorgen omstreeks 9 uur is op 't emplacement der Spoorwegen ie Tilburg een noodlottig ongeluk gebeurd. De pakhuisknecht van dt N. C. B., A. H Stam gehuwd en vader van twee kinderen, stond er een goederenwagen, toen plots de deur dooreen aanrijdenden vrachtauto werd toegeschoven. De man geraakte tusschen de deur bekneld Hemwero den schedel ingedrukt. Hij overleed na enkele minuten. Vooraf kon hem nog het H.Oliesel worden toegediend Zware brand te Rotterdam. Een ontzaglijke brand is Maandag middag halléén uitgebroken in den stoomrijstpelmolen van de firma Van Schaardenburg Co. aan de Nassau naven te Rotterdam. De brand was ontstaan door onbekende oorzaak in een van de pelmolens en openbaarde zich door hevige rookwolken. Onmid dellijk werd de brandweer gewaar schuwd, doch voor deze ter plaatse was, bleek de rijstpellerij voor het grootste deel reeds in lichtelaaie te staan. Met groot materiaal heeft men den strijd tegen het vuur aangebon den Onder leiding van den hoofdman Keeman, waren weldra zestien stralen aan het werk; aan het blusschings werk namen deel drie motorspuiten en twee drijvende stoomspuiten. Men kon echter niet verhinderen, dat de brand ook oversloeg naar de aan grenzende loodsen. Tegen één uur stond de geheele rijstpellerij in brand. Alleen de kantoorgebouwen waren nog niet aangetast. Om den vuurhaard te bereiken, klommen de brandweer- lieden, van rookmaskers voorzien, op de brandende gebouwen en ook van het dak van het kantoorpand spoot men" het water in de laaiende vlam menzee. Om kwart over één stortte plotseling met luid geraas het dak van den pelmolen in. Aanvankelijk vreesde men, dat slachtoffers waren gevallen doch gelukkig bleek dit niet juist Een ontzaglijke menschenmenigte kwam op den rook en de vlammen, die van verre reeds zichtbaar waren naar het terrein, waar uitgebreide ordemaatregelen werden genomen. Ook de burgemeester mr. P. Droog leever Fortuyn, was op het terrein van den brand aanwezig. Te halffwee woedde de brand nog metonvermln- derde kracht voort. Volgens een draadloos bericht is brand uitgebroken in een school te Tsjtmoelho (Korea) Hierbij kwamen elf kinderen om het leven; 24kinde ren en twee onderwijzers werden ge wond. Te Boedapest wilde Zondag avond een sergeant zijn gescheiden vrouw en zijn schoonvader spreken, dij werd echter afgewezen, waarop hij zich bij de woning verborg. Toen Maandagmorgen de schoonvader zich naar zijn werk wilde begeven loste de sergeant uit zijn dienstrevolver een schot op hem, waardoor de man levensgevaarlijk gewond werd. De sergeant ging daarop het huis binnen, waar hij zijn vrouw en schoonmoeder doodschoot. Tenslette richtte de ser geant het wapen op zich zelf. Zijn verwondingen waren echler licht. KERKNIEUWS, Ned Priestercollege te Rome. Naar de Msb verneemt, zal tijdens het verblijf der Nederlandsche Nat. bedevaart te Rome, wanneer dus ook H.H. DD. H H. Mgr. H. v. d. Wete ring, Aartsbisschop van Utrecht en Mgr A. F. Diepen, bisschop van Den Bosch te Rome zullen vertoeven, de erste steen gelegd worden van het Nederlandsche priester-college aldaar. Naar verluidt, zou aan de Eerwaarde Zusters van het Gezelschap Jesus, Maria en Jozef (Moederhuis Mariën- burg te 's Bosch) de zorg voor de huishouding van het toekomstig college worden toevertrouwd. Pastoor P. de Groot, f In het gasthuis te Grave, waar hij sinds eenigen lijd werd verplpegd, is in den ouderdom van 68 jaren overleden de ZeerEerw. Heer P J.de Groot, pastoor te Escharen. BURGERLIJKE STAND. LOON—OP—ZAND. 1—15 April 1929. Geboren Johannes Cornelis Antonius Maria z.v. J. CH. Sips en -T. M. Stokkermans. j Petrus Joannes Martinus z.v. L M. van der Velden en A. M. IJpelaar. - Henrica Gertruda d.v. Fr. Klis en J. Fr. van Dongen. Henricus Anto nius z.v. J. de Man en A. Footers. Joannes Gerardus Josephus z.v. P. J. Beunig en P. J. M. van Kessel. Jo hannes Cornelis z.v. B. van der Made en A. Rasenberg. Overleden Maria Adriana Johanna Theresia- Laros, oud 2 dagen. W alther us van den Houdt, wed. van. .T. M. Roesten- berg, oud 74 jaren. Gerardus Din- gemans, wed. van C. Snaphaan, oud 75 jaren. Johannes Jacobus de Man, oud 9 maanden. Margarita van den Hoven, wed. van M. v. d. Schans, oud 77 jaren. Jósephina Maria Wilhel- mina Pijnenburg, oud 3 dagen. Franciscus Eppolitus Reinerus Prins, oud 9 maanden. Hermanns Wilhel mus van Wanrooij, oud 42 jaren. Jan de Nijs, echtgen. van .T. Verhoe ven, oud 48 jaren. Johanna IJpe laar, echtg. van .T. van der Velden, oud 71 jaren. Huwelijken: Pieter Jacobus Sup 45 jaren alhier en Katharina Krans, oud 34 jaren alhier. Geurt Dijkland oud 27 jaren te Tilburg en Johanna Maria van der Leest oud 23 jaren al hier. MAMRKTBERICHTEN. Vee en Paarden. ADVERTENTIëN. Rechtskundig dviseur TE 's BOSCH, Havenstraat 5 (nabij het Station.) ADVIES in alle belasting aangelegenheden. INVULLEN beschrijvingsbil jetten. Opmaken van BEZWAAR SCHRIFTEN wegens te hoogen aanslag enz. enz. Opticiën. 25 Vuchterstraat 25, 's-HERTOGENBOSCH. Telefoon Intercommunaal 176. Fabriek van Kunstledematen, Breuk- en Buikbanden. Rechthouders, Platvoetzolen etc. Spreekuur alle Dinsdagen, I UCIUCU1U IVilldSlCl HUIDUIIBI Uil UI1ZC I I VUUl unvo bij VUUI Ubll UULi tuuuiiu n I.Cl rvviï O ir n rt rvmitLiM A nnaUninAl.AMOM I l 1 i 11.1 It n n li 01 crntrl I C ROTTERDAM, 16 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 220 paarden, 8 veulens, 18.3b magere runderen, 786 vette runderen, 330 vette kaalveren, 2611 nuchtere kalveren, 97 schapen oi lammeren, 101 biggen, 6 bokken ot geiten, 29 ovcr- '"'lTMzèn per J kilo: koeien 30 a 35 c., 43 a 4 Cc., 50 a 52t c.ossen 39 a -10, 42 a 40, 49 a al ct. stieren 37 a 39 c., 40 a 42 c., 45 a 46 c.; kalveren 521 a 60, 70 k 75, 80 h 85 ct. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 200—410, kalfkoeien 200—400, stieren 110— 470, pinken 100—160, vaarzen 150—22a, paar den 200400, biggen f 15—20, slachtpaardeu 180-225, biggen 2-2.50 per week hitten 100 170, overloopers 304o, veulens 80 120, lok nuchtere kalveren 20—27, slacht nuchtere kalve- ren 1014. Belastingen.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6