Meisjes PUROL stonden de vorige week als werkloos ingeschreven 3 grondwerkers. De Rijkspremlekeuring van spnngsueren zal met plaats hebben op Maandag 29 April a.s. maar op Zaterdag 27 April a.s. te Oosternout om 2'/2 uur a.m. Lie premiekeuring van merriën za voor deze gemeente plaats hebben te Zevenbergen op 16 Met a.s., voor het type trekpaard om 10 uur v.m. en voor het iype tuigpaarüom 1 uur n.m Aanvragen ter bekoming van jacht- en vischakten moeten zoo mogelijk nog deze maand ingediend worden op de gemeente-secretarie. RAAMSDONKSVEER. Woensdag avond om 7 uur zal er in de Her Kerk op 't Veer een oidstond voor het gewas worden genouden, waarorj zal optreden us. Ewoldt. Tot bestuurslid van de Weeg brug üsineciiiebeiaiig werd gekomen dnr. L, v.d. Made, tri de vacature ont slaan door net bedanken van dhr Andr. Kommers. Naar wij vernemen zal Ds. Ewoldt optreden als consulent in de vacature Gemeente Loonopzand, Tot onderwijzer aan de N.H School alhier is mei ingang van 1 Mei a.s. benoemd de heer P. Tntjssen uit Koudekerk. MADE. Op Zondag 28 April hoopt Ds. Sreenhuizcn v.m. 10 uur in de H. K. te Made voor te gaan. Us. Prins van Wijngaard in de H. K. v.m. 10 uur te Oosierhout. Ds. van Rijs v.m 10 uur in de H.K. te Dongen eene vacature beurt te vervullen. De eerste aardbeien zijn alhier aangevoerd door den groentenhande laar C. van Bragt alhierde prijs is 8 cent per stuk. Bij het starten van zijn auto kreeg ue manulacturier M. den Exier, een slag, van den lerugslaanden slinger op den arm, waardoor deze brak en hij zich direct onder behandeling moest stellen van dr. Houpst. KUNST EN LETTEREN. Groot Internationaal Concours voor Muziek en Zangvereenigingen te Oisierwijk op 20 en 2b Mei a.s., te geven door den Katholieken Kunst kring „Oisierwijk Omhoog* aldaar ter iuisicnijke vieiing van het Uerdc Lustrum der verccniging. Aan het concours wordt deelge nomen door de Harmomegezeischap pen in de 4e atoecling R. K. Patronaats—Harmonie „St Laurentius* te Oinneken, Harmonie „Oranjevaan", Fijuaart, Harmonie „St. Jan" Kaatsheuvel; in de 3eatdeeung Harmonie „St.Cecilia" Best; in de ie afdeeilng Harmonie Arti et Amicitiae" Oirschot; in de afdeeitng Uitmuntend' held Harmonie „St. Cecilia" Gilze. Fanfare-corpsen in de 4e afdeeling Fanfare „St. Antonius" Lepelstraat, in de derde afdeeling Fanfare „St. Cornelius" Vortun—Mullem en „St. Corneiius" Bokhoven, in de 2e af deeling Fanfare „De Herleving", Vier. lingsbeek en Fanfare „Vriendenkring" te Overloon. Symphonie orchesten in de 3e Af deeling vereeniging „St. Oda" te Grave (De Blinden van het St. Hen- ricusgesticht.) Mannenkoren in de 4e afdeeiing „Mgr. Zwijsen-Mannenkoor te Kerk driel, in de 2e afdeeling Mannenkoor „St Caecilia" Den Haag, Mannenkoor „De Vereenigde Zangers" Breda, Mannenkoor „Zang en Vriendschap" te Goirle en in de Eere afdeeiing Mannenkoor „Concordia" Roosendaal. Gemengde koren in de 3e afdeeling Gemengd koor „De Volharding" Til burg in de 2e afdeeling Gemengd koor „Zanglust" te Breda en Gemengd koor „Excelsior" te Raamsdonksveer en in de Eere-afdeeling 'tRozeknopje" te Capelle, (N.-B Verplichte nummers: Harmonie, Uitmuntendheid L'Enlèvement au Sérail", ouverture de W. A. Mozart par. F. Andrieu. Eerste afdeeitng Excelsior Cortige marche Albert Adroit. Derde afdeeling „Sou ta Fenètre", aubade de J. Roux. Vierde afdeeling "Ophélia" (canta bile) F. Boisson. Fanfare, Tweepe afdeeling „Bonne et Heurense" ouverture par. L. Blémant. Derde afdeeiing „Doux Aveu" fan- taisie de Ludovic Rochebrun par. G. Gadenne. Vierde afdeeiing: Le Sancheaire", G. Gadenne. Symphonie, Derde afdeeling „Der Kallf von Bagdad. Mannenkoor, Eere-afdeeling „Dies Irae", j. p. j. Wierts. Tweede afdeeling „De eerste zoen" woorden van G. W. Loonsdaal, muziek van J. P. J. Wierts. Vierde afdeeling „Bede" op 27. Ge- dicht van igbert Jacobs, muziek van J. G. van Herwaarden, Gemengd koor, Eere atdeeling „Is 't lang gcitên." Gedicht van Marie BodUaen, muziek van j. P. J. Wierts. Tweede afdeeiing, „Winter", woor den van Dr. A. u, Keet, muziek van j. P. j. Wiens. Derde afdeeiing, „Levenslust" van P. A. de Génestet, muziek van j.G. van Herwaarden. Aan het concouis is verbonden een groot Kermesse-d Éié. Onder adderen is ingeschreven voor: Luna-park, Butteifly Fiyght, zweefmolen, draai molen, Kegelbaan, schiettent, schom mel, lijntrekkerij, viscnvermaak, hoepla circus en paradeient, groot buffet, poffertjes, beignets- en wafelkraam, Rad van Avontuur en nog veie Kramen. In den loop der feestweek 09—26 Mei) zuilen nog diveise concerten gegeven worden door Harmoniën uit Oisterwijk, Ooirle, Hiivarenbcek en Tiiourg en Zangvereemgingen uit Uisierwijk en Zaïi-Bommel. SPORT. SiTTARD—HEC 1-0. Deze wedstrijd, welke Zondag j.l. in Sittard gespeeld werd is voor HEC niet zoo gunstig uitgevallen als wel verwaent moent woroen. Hoewel partijen geheel tegen eikaar opgingen, dus zonder een merkbaar overwicht van welken kant ook, is het Sittard toch gelukt de beide punten in de wacht te slepen, waar mede zij ongetwijfeld meer kregen dar. zij verdienden. Aan de eenlgste goal die er geweest is, hebben de onzen dapper medegeholpen of liever zelf gemaakt. Een der backs speelde n.i. op den keeper terug, die er geen erg in had, zoodat de bal kalm over de doellijn rolde en Sittard deze nog verder in het net deponeerde. Men kan dus gerust zeggen, dat de ge- iukkigsten dezen weostrijd gewonnen hebben. Met dit al wordt de spanning, wat de onderste plaats betreft, niet minder er. kan HEC er thans nog benauwd voor komen. Het kan echter evengoed Zondag a.s. reeds beslist zijn wie op de onderste piaats komt n.l. als Sittard van TAC in Tilburg verliest of ais HEC dan van Tcgeien in Tegeien wint. Op dit faatste zullen wij eenter maar niet rekenen en met een gelijk spel reeds meer als te vreden zijn. Laten de HEC-ers Zondag a.s. in Tcgeien nou eens doen wat ze kunnen om dezen laatster» uitwedstrijd zoo eervol mogelijk te eindigen. Er is tot op heden nog geen enkele uitwedstrijd gelijk gespeeld of ge wonnen, zorg daarom nu eens voor een verrassing. Scheidsrechter is dhr. Saligers. W. S. C. W S C zorgde j.l. Zondag in zoo verre voor een verrassing, dat zij zich in Oss met een gelijk spel wist te handhaven. Waar met uitzondering van Zalt Bommel géén enkele andere vereeniging in dit seizoen aldaar een dergelijk resultaat wist te behalen, kan deze uitslag derhalve uitstekend genoemd worden. Toch had W S C echter meer verdiend, in aanmerking genomen het vlotte en goede spel, dat door haar vertoond werd. Dat dit niet in doelpunteik-werd uitgedrukt, lag eenerzijds aan het geweldig zwoegen der tegenpartij, anderzijds, doordat de binnenspelers van WSC te weinig doortastend waren en het harde schot dikwijls ontbrak. Het tegenpunt door Oss gemaakt ontstond door een mistrap van den linkshalf, die alhoewel voor het eerst op deze plaats spelende, eene uitstekende partij gaf. Overigens kan WSC wederom op een zeer goed gespeelden wedstrijd terugzien en speciaal de beide achter spelers mogen vernoemd worden van beide spelers kan WSC nog veel plezier beleven. Het tweede elftal van WSC schoot j.l. Zondag wederom danig uit zijn slof en beëindigden de reserves hun laatsten thuiswedstrijd met eene 9 0 overwinning op RWB2 waardoor het ongeslagen record nog steeds gehand haafd bleef. RWB Gndanks het koude weer was de belangstelling voor den wedstrijd RWB—Baardwijk niet gering. B speelt met den sterken wind in den rug en is eenigszins in de meerderheid, RWB speelt echter niet slechter; vermelding verdiend een mooi schot van onzen rechtsbinnen, dat buiten bereik van den keeper tegen de lat keist, B maakt nog voor de rust onhoudbaar haar eerste goal. Na de thee denken we RWB te zien ophalen, doch er wordt veel te peuterig gespeeld, bovendien is de wind veel in kracht verminderd. B speelt vlugger wat een gevolg is van het direct doorgeven van den bal. Vrij spoedig vergroot B den voor sprong tot 3—0 zij het dan ook met geluk. RWB pakt de zaken dan wat beter aan en wordt sterker, tot dat uit een van de talrijke hoekschoppen de linksbuiten met een goed schot de eer weet te redden. Einde 3 1 voor B. Zondag 28 April den laatsten thuis wedstrijd tegen Sportvereeniging 1920 uit Oss. JULIANA. De Zondag j.l. gespeelde wed strijden waren weer een succes voor onze geel-zwarten. Juliana I zette haar overwinningenreeks voort en behaalde weder zooals in de eerste ontmoeting een mooie 3 1 overwinningop RWB De Juliana reserve deden voor het le elftal niet onder en met een 12—0 overwinning op 't Wapen v.Heusden eindigde deze wedstrijd. V. V. „DE ZWALUWEN". A.s. Zaterdag gaat bovengenoemde vereeniging naar Kaatsheuvel om daar de Kaaish. Boys te bekampen. De wedstrijd vangt aan om half 4, DRUNEN. Zondag j.l. speelde het le elftal van onze voetbalvereen. „Sporters" op eigen terrein tegen Vucht Vooruit" en verloor met 2—1. Het 2e elftal ging op bezoek bij „Boxtelsche Boys" te Boxtel en ver loor eveneens met 2—1. HEUSDEN. Zondag speelde onze club Juliana tegen haar naamgenoc-t te Baardwijk voor de competitie en verloor met 12—0. Opgemerkt dient fe worden, dat zij maar met 7 man in 't veld was. BELGIE—NEDERLAND. Het Nederlandseh Elftal. In de Zaterdag gehouden vergade ring van de technische commissie van den Nederlandschen Voetbalbond is het Nederlandseh elftal, dat op Zondag 5 Mei a.s. tegen België te Antwerpen zal spelen, als volgt samengesteld v. d. Meulen (HFC) Warmsteker Van Kol (Aanv.) (HFC) (Ajax) Van Dolder Halle Van Heel ('t Gooi) (Go Ahead) (Feyenoord) Kools Bakhuys v d.Griendt (NAC) (ZAC) (Hermes DVS) Landaal W. Tap (AGOVV) (ADO) Reserves: L. Halle (GoAhead); Horsten (Vitesse)Van Kesteren (HBS); Smeets (HBS) DUIVENSPORT. Waalwijk. Zondag hield de Concoursbond te Waalwijk een wedvlucht vanuit Lier; afstand 72 K.M. Los 8 uur. De prijzen werden behaald als volgt 1, 10, 33, 43 L. Heijmans; 2, 31, 59 Th. Duivenkamp; 3, 47, 63 H. Brou mels, 4 W. v. Bokhoven; 5, 20, 41 J. C. Muskens; 6, 36 A. v. Eeten; 7, 9, 52 J. C. Pullens; 8 C. Verhulst; 11, 29, 37, 38, 61, 69 Th. v. d. Geld; 12, 19, 70 A. Stam; 13 A. v. Eijck; 14, 21 H. Knippels; 15, 44 Th. de Ronde; 16, 48, 58 A. van Hilst; 17, 22, 50 A. Braspenning; 18 J. v. Bladel; 23, 30 L. Moonen; 24, 56 Th. Bakkers, 25, 68 J. Verwiel; 26 Wassenaar; 27 P. v. d. Houdt; 28 J. Treffers; 32 L. Verhoeven; 34 A. v. d. Houdt; 35, 39, 64 C. Witlox; 40, 65 P. Schoenmans; 42, 51 H. Maas; 45, 57 Sjef Schoen mans; 46 P. L. Pulles; 49, 62 M. Leij- tens; 53 M. v. Velthoven; 54, 55 Stokwielder; 60 J. v. Bokhoven; 66 H. Mulders; 67 W. Muskens; eerste overduif J. v. Bokhoven. Eerste constateering 9 uur, 5 min., 4 sec. Laatste constateering 9 uur, 17 min., 51 sec. NIEUWKUIK. De postduivenwedstrijd vanuit Aerschot door onze vereeniging „G. V.V." had als uitslag: H. Kievits 1, 9, 10, 16; Th. van Eeten 2; A. Kooien 3, 6, 11, 14, 15; H. de Bont 4; C. Kooien 5, 7; M. Kie vits 13; A. Samuëls 12, 17; Th. v. d. Geld 18. Eerst gee. H. Kievits. Eerste Koningspoule H. Kievits; tweede Koningspoule Th. v. Eeten. CAPELLE. J.l. Zondag hield de in het café van mej. de Wed. A. v. d. Haart alh. gevestigde postduivenvereeniging een wedvlucht vanuit Lier, met den vol genden uitslag: H. Rozenbrand 1,; M. Mesch 2, 3, 5, 12, 19; H. Dekkers 4, 7, 21; A. Zwart 6; H. \4bs 8, 9, 15, 18; H. van Campen 10; A. v. Moergestel 11, 13, 14; J. Zwart 16, 24; H. Nieuwenhui- zen 17; J. Treffers 20; L. Heurter 22 en P. Nieuwenhuizen 23. Eerste overduif A. v. Moergestel. Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan Doos 30,60, Tube 80 ct. Aankomst le duif 9.5.3 uur, laat ste 9.15.7 uur. MADE. Zondag hield de Madesche Combi natie van postduiven een wedvlucht vanuit Lier (België). De prijzen wer den behaald als volgt: D. J. Kop 1, 16, 17, 20, 25, 35, 52, 57; C. Rullens 2, 15, 19, 26, 33, 45; P. v. d. Korput 3; A. Weiten 4, 23, 37, 51, 58; M. Wagemakers 5, 6, 13, 22; J. Hoevenaars 7, 12, 18, 48; J. Weiten 8, 9; J. de Heijde 10, 17; P. Stoop 11, 21, 39, 59; P. v. Bragt 14, 44; M. Broeken 24, 34, 38; P. de Laat 27, 56; P. Gouverneur 28; M. de Laat 29, 40; M. v. Geloof 30; W. Rullens 31, 42; A. de Heijde 32; P. v. d. Made 36, 43, 50, 54; M. Godschalk 46; P. Kooijman 47J. de Jongh 49; A. van Alpen 53; A. van Geel 55. KAATSHEUVEL. De postduivenliefhebbersvereeni- ging „De Combinatie", gevestigd bij den heer J. van Dun, hield Zondag 'n wedvlucht vanuit Lier. Uitslag: 1, 10, 12 J. v. Riel; 2, 9, 19, P. Kemmeren; 3, 15, 23, 39, 48 L. Mos selveld; 4, 24, 31, 32 J. Couwenberg; 5, 29 C. v. Wanrooij6, 27, 28, 35,43 B. Kemmeren; 7 A. Emmers; 8, 33, 45 A. v. d. Ven; 11, 16 C. de Bondt; 13, 20, 34, 36 M. Soeterboek; 14, 17, 18 H. Damen; 21, 22, 26, 44, 46 J. Op perman; 25, 40 P. v. Heesch; 30 J. Emmers; 37 M. Zacht; 38 B. Brokken 41, 42 F. v. d. Assem; 47 H. Snoeren. BURGERLIJKE STAND. RAAMSDONK. Van 1—20 April 1929. Geboren P. H. A. d.v. M. Pols-Schouten. M. d.v. P. v. d. Broek-Mutsaers. Overleden: •T. H. de Meijer, oud 7 mnd. Ingekomen personen: J. van der Pol en gezin, van Geer- truidenberg A 150 naar E 30. J. C. van Valen, van Cuijk c.a. A 387 n. B 43. N. C.Schmitz en echtgen. van Oosterhout Groenendijk A 42 naar D 49. j K. J. Vermeeren, van G'berg C 54 naar aan boord. J. C. van Strien en echtgen., van Princenhage Liesboschlaan 131 naar J 34. E. M. van der Leij, van Rotterdam (5) Boompjes 72 c. naar H 65. G, Klein, van Breda N. Ginnekenstr. 40 naar L 21. G. C. Pruijssers van Breda Baronielaan 3 naar C 11b. K. Pruijssers van Oosterhout F 78 n. J 133. J. H. M. Geijsen, van Gel drop Bongardeind 2 naar J 43. C. P. Zijlmans, van Wonseradeel Korn- werderzand naar G 79. Vertrokken personen: H. W. te Vruchte van C 67 naar Naaldwijk Honselersdijk. C. P. Leestermans van F 98 naar Rotter dam Hudsonstr. 189b. J. Th. van Lier, van aan boord naar G'berg C 54. A. M. M. Kieboom van A 68 naar Oudenbosch Kade 194. G. H. M. Kieboom van G 148 naar G'berg C 54. C. M. Kieboom van G 86 naar Dub beldam G 65. E. Reniers en gezin van J 74 naar Eindhoven Stratum Tulpstr. 68. G. van Rixtel van J 43 naar Loon-op-Zand Liefdegesticht. A. Duimelaar van J 22 naar Lands meer Stoombootweg 246. S. L. Mathon van H 76 naar Teteringen. H. Duimelaar en gezin van J 22 naar Breda Veemarkt 8. G. de Bruijn en gezin van aan boord naar Rotter dam le Diergaardestr. 3. A. A. v. Dongen van G 71 naar Tilburg Pi 's- plein 59. M. Zwart van H 98 naar Bergen-op-Zocm. A. H. Rutters v E. 107 naar Eindhoven 2e Halve Maanstraat. - ,J. D. M. Bouwens van A 50 naar Made B 116. J. J. W. Vermeeren van aan boord naar Geer- truidenberg C 54. J. G. M. Vermee ren van aan boord naar Geertuiden- berg C 54. P. C. Goossens van C 26 naar Loon-op-Zand Liefdegesticht. P. C. Spuijbroek van D. 8 naar 's Gra- venhage Zuiderparklaan 7. J. C. Zagers van D 38 naar Eindhoven, He melrijken 30. H. M. Rasenberg' van aan boord naar Geertruidenberg C 54. H. M. Broeders van K 118 naar R'dam Nieuwterbergscheweg woon schip 11. KERKNIEUWS. Benoemingen. Z. D. H. mgr. A. F. Diepen, Bis schop van 's Hertogenbosch, heeft benoemd tot pastoor te Escharen den Zeereerw. heer J. F. C. M. Lombarts en tot pastoor te Biest-Houtakkerden Weieerw. heer W. van Hoof, die kapelaan was te Wamel. GEMENGD NIEUWS. Zaterdagavond kwart na zes kwam een Foia-auto met 2 inziitenaen een dame en een heer, van den kant van de vischmaikt de biaak te Rotterdam opiyoen. De bestuurder stuurde zijn wagen ter zijde van oen weg, aisot tuj wilde paikteren achter de rij boontcn, die eenige meiets van de kade staan. Met het vootwiel reed de wagen, toen de oestuurder de oocht nam om tusschen twee Doornen door te rijden tegen een boom aan. Vermoedelijk heeft hij bij een poging om los te komen te snel het stuur omgegooid, althans de wagen reed met de inzit tenden regeireern de Blaak in. bij den vai van de hooge kaoe maakte het voertuig een sa no mortaie en kwam op den neus in net water terecht. Een sempper en verscmllende omstanders kwamun met roeibooten en mei een scnuit naar de plaats, waar het ongeluk gebeurd was om nuip te verieenen. Urte personen oegaven zien te water, sloegen de ruiten van de auto in en haaiden de slachtoffers uit den wagen. Het was echter reeds te iaat. Auderhait uur lang is nun tevergeefs bezig geweest om de levensgeesten op te wekken. Het nummer van de auto bleek N. 22446 te zijn. Dit nummer komt nog met voor in de olficieele nummer- iijsten maar met btnuip van de importeurs van de Ford-auto's kwam men te weien, dat de auto het eigen dom is van de Philips fabrieken te Eindhoven. De slachtoffers bleken later te zijn de heer en mevrouw H. Vesters uit Rijswijk. Ue heer H. Vesters was 26 jaar oud en was inspecreurbij de afdeeiing radio van de Phiiiipstabneken te Eindhoven. Drie kinderen uit 'n zelfde gezin te Paturages (Henegouwen), die een oorlogsgranaat hadden gevonden waren bezig deze op te poetsen met de bedoeling 't gevaarlijke tuig vervolgens te verkoopen. Het projectiel ontplotte. Twee van de kinderen, 13 en 8 jaar oud werden letterlijk in stukken geieien Het derde kind van elf jaar werden beide voeten en een hand atgeiukt. Te Tweelbacke bij Oidenburg heeft een zwakzinnige jongeman, ae 23 jarige Heinrich Nihie, zijn vader en mueder met een bijl doodgeslagen en daarna zichzelf op zolder verhangen. Maandag is uit de Waal bij Druten een lijk opgehaald van een ongeveer 40 jarig man, die gekleed was in een donker costuum en in het bezit was van een gouden horloge en een portefeuille met portretten. ADVERTENTIëN. Jaarlijksche Algemeene Vergadering van Aandeelhouders in de N.V. Koninkl. Stoomschoenenfabriek A H. VAN SClilJNDEL te Waalwijk, te houden op 7 Mei 1929 om II uur ten kantore der vennoot schap te Waalwijk. Ponten van behandeling 1. Verslag der Directie over het afgeloopen boekjaar. 2. Beoordeeling en vaststel ling der Balans- en Winst, en Verliesrekening. 3. Vaststelling van het divi dend. 4. Verkiezing van een Com missaris wegens periodieke aftre ding van den Heer Dr. Hartmann. 5. Behandeling van hetgeen; verder ter tafel gebracht wordtj en rondvraag. Aandeelhouders wotdenherin- nerd aan art. 18 der Statuten, waarin o.m. is bepaald, dal aan deelhouders om aan de siemming ter algemeene vergadering te kunnendeeinemen.hun aanüeelen aan toonder minstens 5 dagen vóór dien der algemeene veiga- dering tegen ontvangst van een depót-bewijs, dat als toegangs bewijs tot de algemeene verga dering zal dienen moeten deponeeren bij het Hoofdkantoor der Incasso-Bank te Amsterdam of ten kantore der vennootschap te Waalwijk. De punten van be handeling liggen vanaf heden voor aandeelhouders ter visie ten kantore der vennootschap. Ter kennis van aandeelhouders wordt gebracht, dat bij de laatste hernummering der gewone aan- deeien hef nummer 113tweemaai in circulatie is gebracht. Wij verzoeken den bafreffenden aan deelhouder het aandeel No. 113 ten Hoofdkantore der Incasso-Bank, Amsterdam, aan te bieden, ter omwisseling. DE DIRECTIE.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 3