DABMEISIE Burgerwoning Planbenverboop Een net gevraagd H.H. Kappers. Notaris Middelkoop verkoopen Maak een Eind aan dat Jeuken! LEERJONGEN rondvraag werd verder geen gebruik gemaakt, waarna de Voorziuer de vergadering sloot met den Chrisielijken groet. Nationale wedstrijd in Komische duetten. Het tweede gedeelte van bovenge- nocmden wedstrijd, gehouden Zater dagavond j.l. bij den heer van Hei- te Nieuwkuljk met een zestal der 6en Korpsprijs terwijl de heer van Bladel eveneens het Koningskruis benevens den 2en Kampioensprijs behaalde. Voorwaar een mooi resultaat voor .Nooit Gedacht." Branden. Qalgenwiel. Goor nog onbekende oorzaak is vom, Futstraat alhier, mocht zich we- Zondagavond ongeveer 8 uur örand erum n eea ,nir» ontstaan in het nuisje van de Wed. aan deze school werkzaam geweest. Zij heeft zich in die tijd doen kennen als een geschikte leerkracht voor deze school, die behoort tot de z.g scholen in druk. Door haar ijver en vriendelijken omgang heeft zij zich bemind gemaakt bij degenen die met haar in aanmerking kwamen. derom in een flinke belangstelling verticugen, de zaal toch was geheel gevuld. In de plaats van het duo Elias uit Budei, üoor ziekte verhindera, traa op net duo t/ooijs uit Kjtieruarn, met .de Favorite". Vervolgens kregen wij te nooien: het duo van üciwen Btekeieuourg uit Einahoven met Zoete wraaK", net duo öugmans Kuppens, eveneens uit Emunoven, met „Tot ncil van 't VaUcriand" en hel duo Hurkens—v. d. eist 's tfosch met „bergcanl en KcCiuut Voor uen puoiteKspiijs voetden deze resp. uit: i ue Vciilcide Politic agent 2 riaau en Kip, Ktucm ui Vcenhutzen, 4 Vrijage op Conimanao (Jok mans viei wederum op, üai het plompe, ooerscne, sonnijus scnun nige genre, waarop ae onzui vaak dunnen dik ligt, steeds meer het veid tnoet ruimen voor geestige, pittige scnerts en humor, en ue soldatenrok de gouden strepen en stenen aan merkelijk beginnen te verbleeken Toen stond ook deze wedstrijd niet op een bijzonder hoog pen. Uu de rapporten van de jury bieek dat de cijfers 9 en iü aan geen enke le der actii concurrenten, in één van de zes aangenomen rubrieken, konden worden toegekend. Een 8 zelts kwam slechts sporadisch voor. Met den tekst en meer nog met de muziek werd door sommigen ai te vrij om gesprongen. Een en ander werd door oen heer A. C. van der Heijden, die mei de heeren C. van Heijst en G Duijveiaar wederom de juiy vormde in zijn toespraak tot ue artisten en het publiek nog eens duidelijk onder streept Ge einduitslag der twee avonden bleek als volgt: le prijs t 25 duo van Gerwen Stekelenburg Eindhoven, met Zoete wraak" 134 punten. 2e prijs t 20 duo Kleijn Tilburg met het „Kaarsiiciit en de Mug" 133 punten. 3e prijs f 15 duo Coois—van der Velden, LoonopZand met „de Stak kers 130 punten. 4e pujs t 10 duo Vooys Rotterdam met „de Favorite" 122 punten. Ge puoiieksprijs voor dezen avond, een Wagner—staiueue, weid mei 65 stemmen toegekend aan net duo van Gerwen—Stekelenburg te Eindhoven. Met een haiteiijk woord werden deze prijzen aan de oekroonden over handigd. Hoewel de wedstrijd nu fei telijk geëindigd was, bleef men toch nog geruimen tijd bijeen, daar de gezelligheid door verschillende voor drachten zeer verhoogd werd. Ge jeugdige tooneel-vereeniging „Kunst en Vriendschap", mag met voldoening op de twee zoo goed ge slaagde avonden terugzien. Finale Duettenconcours te v.m. Baardwijk. De laatste dag van het zoo welge slaagd concours voor comische duet ten, georganiseerd door de vereeni- gtng „Vriendenkring" heeft weer een keurig verloop gehad en het geheel is een groot succes voor de organi- seerende vereeniging geworden. Ge publieke belangstelling was zoo groot, dat de zaal veel te klein bleek en verschillenden moesten worden teleur gesteld. Ge eerste- en tweede prijswinnaars der beide vorige avonden hebber, elkaar Zondagavond bekampt om de hoofdprijzen. De uitslag der juiywas als volgt le prijs duo Klijn, Tilburg met 169'/a punt. 2e prijs duo Hop v. d. Heuvel Breda met 156 punten. 3e prijs duo Vooys—Rotermiindi Rotterdam met 152 punten. Goor elk der deelnemende duetten werd nog een exira nummer ten beste gegeven. Alle nummers vielen by het pu— bliek zeer in den smaak en het ge ringe puntenverschil duidt wel op een spannenden wedstrijd en een gering verschil in de capaciteiten der spelers. Het duo Klijn uit Tilburg dat op "den eersten prijs wist beslag te leg gen heeft hier een uitstekenden in druk achtergelaten en komt een bij zonder woord van lof toe. De heer Klijn sprak na de prijsuitreiking nog 'een hartelijk dankwoord tot de orga nisators en jury van dezen wedstrijd, maar vooral tot den pianist den heer Joh. Vissers aan wiens keurige bege leiding hij zijn succes voor een groot deel toeschreef. Er heerschte den ganschen avond een vroolijke stemming onder het pu- I bliek welke nog verhoogd werd tij dens het bal dat dit concours besloot en waarop het er bijzonder prettig toeging. Op concours. Het Krulsboogschuttersgezelschap .Nooit Gedacht", gevestigd bij den [heer J. van Helvoirt, Putstraat, alhier van Zon aan de üaigenwiel. Ge vlammen vonden in druug hout en het rieten dak gretig voedsel en gre pen zoo snel om .?,icii heen, dat de bewoners zich amper in veihgneiü kunnen stelien. Toen de brand ont dekt werd, had de oude, reeus 8U jarige Mie van Zon nog de tegen woordigheid van geest om naar den koestal te snellen en ae reeus met oranawonden overdekte koe le redden Dat was een gevaarlijk waagstuk van de oude vrouw, want nauwciij&s was zij met nel dier builen het Ocieikder vlammen, of net brandend dak stortte in. Niets Kon worden gered. (Jok een dertigtal kippen kwam in 't vuur om Verzekering dekt slechts voor een klein gedeelte de schaue. Sprang Maandagmiddag werd er alarm ge maakt voor de Bprangscne Brandweer die terstond uittrok naar den land bouwer Smits, nabij de kerk, alwaar een schuur in brand stond. Onmiddellijk sloot men een paar slangen op de waierieiamg aan en tastte het vuur goed aan. Maar plots moesi men den a.betd verplaatsen naar een ernstiger punt. Uoor den wind waren nl, vonken gewaaid op het rieten dak van de eentge huizen verder gelegen boerderij van de Wed Okkers. Gat dreigde een paniek te worden, in haast werden de stallen ontruimd en richtte men een paar flinke waterstralen op 'i dak. Gelukkig wist men na eenigen tijd het vuur te oveimeesieten. Ge schuur brandde intusschen ge heel af. Op de heide De laatste dagen komen er op de heide geregeld branden voor. Ook Maandagmiuaag is er weer een groote oppervlakte tusschen Giersbergen en Loon op Zand door 't vuur Wegge vreten. Goor de vele bosch— en heidebranden zijn thans de meeste wandelpaden langs en door den Roesielbeig en de aangrenzende bos schen en heide door de betrokken eigenaren voor het publiek gesloten. Het is wei jammer, maar als men de treurige gevolgen ziet van de onoplettendheid van velen, die roeke loos een brandende sigaar, sigaret o: lucifer van zich afwerpen, dan zijn zulke strenge maatregelen zekernoodig We vragen ons eenter af, zou 't niet eerst te probeeren geweest zijn met de medeweiking van 't publiek te vragen, desnoods een rookverbod 't Is toch zoo jammer, dat het mooie wat we hebben, met meer te genieten is voor het publiek. Nieuwe Agent van Politie. De heer G. L. A. Pril uit Olden- zaal, is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd tot Agent van Politie alhier. Vischclub „Hengellust". Bovengenoemde vereeniging hield Zaterdagavond 1.1. haar Jaarlijksche vergadering, tevens feestvergadering Om 8'/3 uur waren alle leden in 't verenigingslokaal van den heer A. v. d. Pluim present en werden door den Voorz. v. d. Houdt, welkom geheeten op deze vergadering. Ge Penningmeester bracht verslag uit over het fiuantieei beheer waaruit bleek dat deze vereeniging nog een goede .vette" kas over het afgeloopen aar heeft, waarom dan ook besloten werd dezen zomer nog een groote onderlinge wedstrijd te organiseeren en daarvoor prachtige prijzen aan te koopen. Ge avond werd verder met zang en voordracht doorgebracht en to> slot van deze avond werd den leden n maal aangeboden watde gastvrouw alle eer aan deed waarna allen hoogst voldaan over dezen jaarlijkschen avond huiswaarts keerden. Vragen Raadslid A.H.v. Schijndel jr De heer A. H. van Schijndel Jr. leeft opnieuw zijne vragen gericht, nzake de terreinen aan de Gasfa briek, maar thans aan den voorzifter van den Gemeenteraad, Statistiek. In- en uitvoer van schoenen, laarzen en pantoffels over de maand Maart 1929: ST. JhOCHIMSMOER. Naar we vernemen heeft mej. P. Kemperman, onderwijzeres aan de Openbare School alhier ontslag aangevraagd uit die NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 23 April '29 Tentoonstelling. Zondagmorgen om 12 uur werd de tentoonstelling van werkstukken, vervaardigd door de leerlingen van den winteravondvakcursus in teeke nen, patronen- en schoenmaken, ge geven door de heeren C. Brands alh en A. Klerx, Directeur der Vakschool te Dongen, officieel geopend. Dat de opening een echt officieel karakter had, moge blijken uit het feit, dat de zaal te klein was om alle belangstel lenden te bevatten, onder wie wij be merkten: Mgr. Völker, pastoor, L. v d. Horst, weth., M. v. d. Wee, gem secr., het bestuur en nagenoeg alle leden van den R. K. Schoenfabrikan- tenbond, het bestuur van den R.K V.V. en meerdere organisaties met volledig bestuur of afgevaardigden. De heer C. Roestenberg sprak als Voorz. der R.K.V.V., van wien den cursus uitgaat, een welkom en bracht een compliment aan de jongens voor hetgeen gepresteerd was. Hij wees op Dongen, waar het vakonderwijs reeds een uitbreiding heeft ondergaan, waarnaar wij, als grootste schoenin dustrieplaats, nog moeten uitzien. Hij hoopt dat in samenwerking met de Patroonsorganisatie en de gemeen te Kaatsheuvel ook in den kortsten tijd een vakschool rijk zal zijn. Dhr. L. J. v. d. Horst sprak in den zelfden geest, er op wijzende, dat de ontwikkeling van den jeugdigen ar beider hoe langer hoe meer noodza kelijk wordt en dat alleen met hoog ontwikkeld personeel onze Kaatsheu- velsche industrie de concurrentie met andere plaatsen het hoofd kan bie den. De Hoog Eerw. Heer Pastoor Mgr Völker bracht eveneens in aangena me herinnering, dat de goede samen werking tusschen patroon en arbel der het zoover gebracht heeft dat thans goede resultaten te zien zijn Hij hoopt dat de jongens zullen blij ven werken en trouw<de lessen zullen volgen door de leeraren gegeven. Hierna werd het werk der jongens bezichtigd, dat den indruk gaf, dat met ijver en ernst gestudeerd en ge oefend is en met veel ervaring en kun de het onderwijs gegeven is. Voor de zooveelste'maal zet dit bij allen de overtuiging dat onze gemeen te broodnoodig een eigen inrichting voor vakonderwijs noodig heeft, die beantwoordt aan de eischen, welke de moderne schoenindustrie momen teel aan hare producten stelt. Een jury bestaande uit de heeren Chr. Vesters een W. Roestenberg be oordeelden het schoenwerk, de heer A. Klerkx uit Dongen het teeken- en patronenwerk. De uitslag was: le Leerjaar teekerten en patronen- maken le pr. P. Vis, 25 punteen; 2e pr. A. Moreval, "23 punten; G. Kops, 22 punten; J. de Kort, 22 punten; G. v. Wouw, 21 punten; 3e pr. A. Bal vers. 2e Leerjaar teekenen en patronen- maken le pr. met; lof A. Oerlemans, 27 p.; le pr. H. Netten, 24 p.; 2e pr. J. Mui- zelaar, 23 p.; J. Didden, 23 p.; Jo Leening, 23 p.; H. Hoevenaars 22 p.; H. Kops 21 punten. Schoenmakerij le Pr. met lof H. Roelofs; le pr. J. Priems; 2e pr. J. Brands, H. van Boxtel, M. Vesters, H. Gubbens; 3e }r. M. v. Boxtel, A. v. Wanrooij en C. v. Wanrooij. Euphonia. Zondag 28 April geeft Euphonia haar laatste winterconcert aan hare donateurs. De harmonie zorgt daarbij voor een schitterend programma, ter wijl de tooneelvereeniging „Jong Olym- pia" hierbij haar 2e uitvoering geeft. Daar de eerste uitvoering van het tooneelspel „Zijn Jongen", een moei lijk karakterspel, onze verwachtingen overtrof, kunnen en mogen we niet an ders veronderstellen, dan dat deze uit voering even goed verzorgd zal zijn als de vorige. Het pakkend tooneelspel in één bedrijf, getiteld „Het Lokkende Ongeluk", heeft deze vereeniging geko zen en is evenals haar eerste stuk van een der moderne schrijvers als Geraard Nielen. Wij wenschen Nieuw J. O. Zon- dag veel succes en hopen dat hun eer ste suceespunt zijn zal een volle zaal met aandachtig publiek. Apollo. Het laatste winterconcert van de Kon. Harm. Apollo, is een groot succes geworden. Zoowel de Harmonie als het duo Bertos uit Dendermonde mogen 'n deel van dit succes op hun rekening schrijven. Onder leiding van Directeur Bisselink gaf de harmonie na de Pas edouble „Pommerocul" van Langlois de eerste uitvoering van de schitteren de ouverture van D. Auber „Les Dia- mants de la Couronne", die bijzonder RECHTSZAKEN. Hei drama te Grooiegust. Tegen den moordenaar levenslang geëischt. Onder overgroofe belangstelling werd gisteren voor de rechtbank te Groningen de zaak behandeld tegen Y. Wijkstra, den moordenaar van Grootegast. Een groot aantal getuigen werd gehoord. Uit hel onderzoek kwam vast te staan, dat de moordenaar volkomen toerekenbaar is, in weerwil van het feit, dat hij soms waanvoor stellingen had. Na een langdurig verhoor werd tegen Yje Wijkstra levenslange ge vangenisstraf geëischt. Het O.M., waargenomen door Mr. Meindersma, vatte als zijn eind conclusie samen, dat naar zijn oordeel de-moordenaar niet meer in de Maat schappij mag terugkeeren. Op 'i vernemen van dezen eisch bleef Wijkstra echter onbewogei Optocht" van Salu Vlessing, 'n bekoor lijke compositie kreeg een goede uit voering. Met de sentimenteele Rachel, Walz van Langlois, sloot de harmonie haar programma, om het verdere ge deelte te stellen in handen van het Belgische echtpaar Bertos. Dat dit tweetal zich met succes van zijn taak gekweten heeft, bewees het daverend applaus dat hen na ieder nummer ten deel viel. Meer dan 2 uur wisten Mevr. en Mijnheer Bertos de stemming in de zaal te houden. Met duo's, solo's, scènes, coupletten, levens liederen, moppen, etc., werd 'n afwisse ling gebracht, die alleen karakter du- etisten als het duo Bertos kunnen schenken. De onvergelijkelijke mimiek van Mijnheer Bertos, het machtige so nore geluid van Mevr, Bertos, schiepen vele kostelijke momenten, waarin van echte kunst genoten-werd. Geen won der dat het Apollo-bestuur het duo di rect voor de komende kermisdagen en gageerde. Het kan geen betere keuze voor 't Apollo-publiek doen. K. G. V. Onze gymnastiekvereniging K.G.V. gaf na 'n lange pauze weer een paar uitvoeringen die den bezoekers den indruk hebben gegeven, dat K.G.V. de groote pauze niet benut heeft om te rusten op behaalde lauweren, doch met stage vlijt en onverdroten ijver heeft verder gearbeid aan de oefening van spieren en geest. De Eerw, Adviseur van K.G.V. open de met 'n welkom, waarna direct met 't programma begonnen werd, dat schit terend en vlot werd afgewerkt. Als no. 1 kregen we een inponeeren- de openingsgroep. Als no. 2 gaven adspiranten en leden keurig en strak rekwerk te genieten. Zoowel bij de jongere als bij de oudere leden moch ten we de strakheid in lijn en de vol komen beheersching van beweging en stand bewonderen. Zoowel in vrije- als orde-oefeningen, als in rek- en brug- werk, kwamen achtereenvolgens een 10-tSi nummers, die het beste concours- werk niet konden verbeteren. Een drie tal standen, speciaal door de jongeren geponneerd, werden correct uitgevoerd. Door het bestuur van K.G.V. was voor deze uitvoering een drietal prij zen beschikbaar gesteld, door een tech nische commissie bestaande uit de hee ren L. v. Gulick, B. de Vries, H. van Amelsfoort en Jan Brands, toe te wij zen. De jury stond voor een zware taak, daar verschillende turners op even hoog peil van correctheid en beheer sching gekomen zijn. De prijzen vielen tenslotte ten deel aan Wim van Riel, Bertus Voogd en Jac. Cornelissen. Als aangename afwisseling bracht de tooneelclub een leute klucht: „Een uur in doodsangst". Regisseur M. de Vries en alle spelers hebben eer van hun koddig spel. Het tooneel was keu rig in orde. Mag. „de Zon" en firma v. Bommel, de leveranciers van alle noo- dige artikelen, een compliment. De acteurs bewezen de oefening van den geest bij K.G.V. in even goede han den is als de ontwikkeling der spieren. Verkooping. Ten overstaan van Notaris J. van Ham werd Dinsdagavond; bij publieke verkooping het pand van de Erven v. d. Wee, gelegen tegenover de R.K. Kerk, gekocht voor de som van ƒ6750 door den heer C. Wagemakers. Brand. Zondagavond brak door onbe kende .oorzaak brand uit in de boerde rij bewoond door A. Plas-v. Zon aan de Galgenwiel in 't Loonsch Hoekje. Met groote moeite kon nog een koe gered worden, die nog eenige schroeiplekken ontving. Het kleinvee en den inboedel erbrandde geheel. Begin van Brand. Bij J. Hamers in de Hilschestraat brak Maandagmiddag op zolder 'brand uit. Geen andere oorzaak kan vermoed worden dan dat rondvliegende vonken den brand gesticht hebben. De balk op de balklaag, de panlatten, riet etc. wa ren reeds duchtig aan 't branden. Met vereende krachten van huisgenooten en fabriekspersoneel werd met veel wa ter het vuur gebluscht, zoodat de scha- de zich thans beperkt tot een groot gat in 't dak en een massa gebroken pan nen. Was 't geval in den nacht voorge komen, dan waren ongetwijfeld de ge volgen niet te overzien geweest. Vervolg Provinciaal Nieuws. Rijkspremiekeuring van springstieren te Waalwijk. I. Eenjarigen. Aanvoer 6 zwart— en 2 rond—bonte stieren. 1. Frans 22, stamboek nr. 9963 V, van J. C. Wink te Wijk, exterieur 77.5, afstamming 1, premie f 10. 2. Frans, stamboek nr. 9757 V, van W. Branderhorst te Eethen, exterieur 77, af stamming 1. II. Tweejarigen. Aanvoer 3 zwart— en 1 rood—bonte stieren. 1. Herman Pieterse, stamboek nr. 8556 S, van Stierhouderij Herpt, exterieur 78.9, af- siamming 2, premie f45, bijdrage f25. 2. Adolf II, stamboek nr. 8742 S, van Gebr. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen, exte rieur 79.1, afstamming 1.75. III. Drie— en vierjarigen. Aanvoer 3 zwart en 1 roodbonte stieren. 1. Wodan Jan, stamboek nr. 9964 S, van Fokvereeniging Land van Heusden en Altena, exterieur 82.6, afstamming 2, premie f40, bijdrage f50. 2. Wouter, stamboek 7576 S, van Gebr. Oerlemans v, d. Schans te Drongelen, exte- rieur 79.5, afstamming 2, premie f45. 3. Oscar, stamboek nr. 1895 S, van Stier houderij Nieuwkuik, exterieur 78.6, afstam ming 1.5, bijdrage f25. 4. Ceres Albert V, stamboek nr. 8501 S, van Fokvereeniging Elshout, exterieur 78.1, afstamming 1.75, bijdrage f25. Algemeene indruk: veel gunstiger dan andere jaren. AGENDA'S. WAALWIJK, Woensdag 7'/2 uur. Algem. verga dering R K. Vrouwenbond in den Gildenbond. Donderdag 8 uur. Ensemble Jacques Sluylers „De Big van het 168ste", Musis Sacrum". Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8'/» uur. Repetitie W.G.V, Gymnastieklokaal. Zaterdag 3uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. ADVERTENTIëN. bij L. VAN WELL-APPELS Grootestr. 209, Waalwijk. Zoo spoedig mogelijk gevraagd een nette bij W. VAN RAAK, Grootestr. 104, Waalwijk. Wegens sterfgeval te buur of te koop 42500 EEN NETTE NIEUWE met tutu en fruttboomen, gelegen te Drunen, Torenslraat, vlak bij kerk, school en tram. Te bevragen onder No. dezer advertentie Bureau dezer courant. onder Vrijboeve-Capelle, Capelle en Waspik. te Capelle, 42502 zal op Zaterdag 27 April a.s. tegen contanie betaling in het openbaar ten verzoeke van den Heer C. BRAAT ie Made, een flinke partij I als: Planken, Latten, enz. en wel A. des voormiddags elf uur bij het C a t van den Heer TREFFERS te Vrijhoeve— Capelle; B. des namiddags half twee bij het Caié van Mejuffrouw de Wed. VAN DER HAART aan de Nieuwe Vaart te Capelle; C. des namiddags vier uur bij het Calé van den Heer J. Vloeimans te Waspik-Boven. Denk U eens ln, wat het beteekent ver lost te worden van die vreeselijke jeuk die uw nachtrust stoort. Enkele drup pels d.d.d. doen het jeuken reeds be daren en geven onmiddellijk verlichting. Geen slapeloqze nachten meer, geen hinderlijk jeuken overdag. Waarom nog langer lijden? Reeds na de eerste aan wending van D.D.D. zal de aandrang tot krabben verdwijnen. Ekzeem en andere huidaandoeningen wijken spoe dig voor D. D. D. Het is geen vettige zalf, doch een heldere vloeistof. Koop nog heden een flacon van f 0.75 of f 2.50 bij Uw Apotheker of Drogist. Invoer. Aantal paren. Waarde. Duitschland 24618 f 93.000.— België 29663 n 99 000.— Gr. Brit. 36765 n 117.000 Zwitserland 7890 n 86.000.— Tsj. Slowakije 31966 n 126.000.— Totaal 130902 f 491.000.— Uitvoer. Duitschland 8477 f 73.000.- België 2893 n 20.000.— Gr. Brit. 444 n 4000.- Ned. O.-Indië 3026 n 24.000.— Noorwegen 8327 n 61.000.— Denemarken 29325 n 173000.— Totaal 52492 f 355,000.-

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6