Indien Uwe kinderen niet genoeg eten, probeer het dan eens met Extra kwaliteit. HOOGE VOEDINGS WAARDE. Onder voortdurende strenge CONTROLE m die thans tezamen zestien magazijnen in binnen- en buitenland exploitee- ren. De resultaten, die deze Naaml. Vennootschappen over 1928 vermoch ten te behalen, waren niet ongunstig en ook zij zagen hun omzet vergroot. Ongeveer de helft van onze productie wordt thans afgenomen door de rela ties, waarbij wij financieel geïnteres seerd zijn. In verband met bovenvermelde uit breiding onzer fabrieken en deelname in genoemde drie Naamlooze Ven nootschappen, alsmede ter verster king van onze bedrijfsmiddelen, heb ben wij in den loop van 1928 onder hands geplaatst: 300.000.gewone aandeelen, waarvan wij reeds 100.000.in ons vorig jaarverslag vermeldden; ƒ200.000.6% cum. pref. winst- deelende aandeelen, zoodat van het maatschappelijk kap. thans ƒ1.600.000 is geplaatst en volgestort. Als toelichting op de balans mee- nen wij te kunnen volstaan met het navolgende: Terreinen, gebouwen, arbeiderswo ningen, machines, enz.: In verband met uitbreiding en ver betering onzer fabrieken komt deze post thans hooger op de balans voor. Voorraden grondstoffen en af ge werkt fabrikaat: De grondstoffen zijn als steeds ge waardeerd aan factuurwaarde. Het afgewerkt fabrikaat is opgenomen aan kostprijs. Wij brengen U in her innering, dat voor „Magazijn" slechts voor eenige soorten kinderschoeisel wordt gewerkt. Reserve voor deelname in andere ondernemingen Het bedrag dezer nieuw gevormde reserverekening is ontstaan door overboeking van de „Extra Reserve' ad 9.000.het agio der in 1928 geplaatste aandeelen en de reservee ring, vermeld in de hierop volgende winstverdeeling. De winst, die wij ovér 1928 behaal den, bedraagt ƒ167.742.32, waartoe de kapitaalsuitbreiding nog slechts voor een gedeelte bijdroeg. Wij stellen U voor de winst als volgt te verdeelen: Winst 167.742.32. Te bestemmen voor diverse afschrij vingen, te betalen belasting en reser veering voor „Deelname in andere ondernemingen" ƒ46.051.87, blijft 121.690.45. Hiervan te betalen: 6% van ƒ800.000 Cum. pref. winst- deelende aandeelen 48.000. 6% van ƒ800.000.Gewone aan deelen 48.000.is samen 96.000, blijft 25.690.45. Voor Tantièmes, volgens art. 22 der Statuten, totaal 19% ƒ4.881.19, blijft 20.809.26. Hiervan voor: Houders van Cum. pref. winstd. aandeelen 1.891.76, Houders van Gewone aandeelen ƒ18.917.50, tezamen ƒ20.809.26. Voor houders van Cum. pref. winst- deelende aandeelen is dus beschik baar: 6% van ƒ800.000.— is ƒ48.000 aandeel overwinst 1.891.76, onver deeld saldo 1927 82.65, totaal 49.974.41, zoodat bij eeen dividend van 6.2%, (waarvan reeds 3% in Fe bruari 1929 werd betaalbaar gesteld) is 49.600, als onverdeeld dividend saldo resteert ƒ374.41. Voor houders van Gewone aandee len is dus beschikbaar: 6% van ƒ800.000.— is ƒ48.000.—, aandeel overwinst 18.917.50, onver deeld saldo 1927 ƒ1.018.87, totaal 67.936.37, zoodat bij een dividend van 8%, is ƒ64.000.-als onverdeeld dividendsaldo resteert 3.936.37. Over de vooruitzichten over 1929 kunnen wij U mededeelen, dat deze voorloopig als niet ongunstig zijn te beschouwen, althans overtrof onze omzet tot 1 April j.l. dien van de drie 'eerste maanden van het jaar 1928. Jos. Groenen. Naar aanleiding van het bezoek van het Concertgebouw-orkest onder lei ding van Willem Mengelberg, aan Hamburg, had de consul-generaal der Nederlanden, Baron van Aerssen Beyeren en Baronesse van Aerssen Beyeren-van Asbeck een aantal gas ten aan een noenmaal in hotel Jahres- zeiten genpodigd. Onder deze bevon den zich O. a. de heer eh mevr. Ch. E. H. Boissevan als vertegenwoordigers van het Concertgebouw, Dr. Willem Mengelberg, Dr. Carl Petersen, eerste burgemeester van Hamburg, Staats rat Dr. Heidecke, Senator Krause, Regierungsdirektor Dr. Merck, Re- gierungsrat Dr. Koch, de consul-ge neraal van België, als doyen van het corps diplomatique, Moulaert, Jos. Groenen van het Hamburger Stads theater, Jos. Gesterkamp, eerste con certmeester van de Verein. Hamb. Musikfreunde, voorzitters en secreta rissen van de Nieuwe Nederlandsche Vereeniging, het Koningin Wilbelmi- na Fonds en het comité van voorbe reiding van de Kamer van Koophan del voor Duitschland, en voorts eeni ge vooraanstaande leden van de Ne derlandsche Kolonie te Hamburg, en uit Amsterdam meegekomen belang stellenden. De consul-generaal Baron v. Aers- in op de gezondheid van H.K.H. Prin ses Juliana, die heden haar 20sten verjaardag mag vieren, waarop het Wilhelmus staande gezongen werd. De consul-generaal sprak hierop een waardeerend woord over de gastvrij heid, die zijn landgenooten in Ham burg genieten, en wijdde een dronk aan de stad Hamburg en aan den eer sten burgemeester, Dr. Carl Petersen. Deze dankte, sprak over de verdien sten van Nederland op cultureel ge bied en tot slot sprak de heer Ch. E. H. Boisevain. Des avonds had het 2de concert van het Concertgebouw plaats, waarvoor buitengewone be langstelling bestond en dat een over weldigend succes had. De muziek-resencent van „De Tele graaf" te Hamburg zag even kans om Rigoletto met Groenen en Rose Ader bij te wonen. Groenen's stem noemt hij sonoor en warm. Centraal Noordbrabantsch Museum. Zooals is gemeld, had zich een co mité gevormd, dat een der werken van Theo van Delft te Waalwijk aan het Centraal Museum van het Provin ciaal Genootschap van Kunsten en Wetenschappen in Noord-Brabant zou aanbieden. Bij de thans in het Ge nootschap gehouden tentoonstelling van werken van van Delft heeft de muse.umcommissie 't schilderij „Sluis bij Doeveren" gekozen. Dit doek zal a.s. Zaterdag door het Waalwijksch comité in een bijeenkomst van leden en genoodigden in de gehoorzaal van het genoodschapsgebouw te 's-Herto- genbosch aan het bestuur worden aangeboden, om te worden opgeno men in de verzameling van moderne kunst in het museum. Theo van Delft aangezocht als leeraar aan de Koninkl. School te 's Bosch. Naar wij vernemen, is de heer Theo van Delft alhier aangezoch! als leeraar in het schilderen aan de Kon. School voor Kunst, Techniek en Ambacht te 's Bosch, ter voorzie ning in de plaats van der. heer Fr. Slagers, welke wegens ziekte voor geruimen tijd niet in staat is les te geyen. Kynologen. Donderdagavond had in hotel „de Twee Kolommen" eene algemeene vergadering plaais van de Kynologen vereeniging „Waalwijk en Omstreken" meer speciaal gewijd aan de herden King van het eerste lustrum dezer bloeiende vereeniging. De aan de beurt van aftreding zijnde bestuursleden de heeren Jud Timmermans Phzn., Jac Eijckens en A. Spierings werden herkozen. Als nieuwe leden werden aangeno men de heeren A. Verhagen, A, van Qinneken, L. Schalken en W. Hens Daarna herdacht de voorzitter der vereeniging de heer W. Eibers in welgekozen woorden het eerste lus- irum der vereeniging. Hij schetste hetgeen In de eerste vijf jaren op 's gebied der kynologie was tot stand gekomen voor de bevordering der Hondensport en hondenllethebbeiij. Hij wees op de twee zoo schitterend geslaagde hondententoonsteliingen, op de bloeiende dresseerclub als onder deel dezer vereeniging, op de vele prijzen die de leden hier en elders oehaald hebben Hij nam de gelegen heid te baat den h;er Eijckens geluk te wenschen met zijn op de groote tentoonstelling te Rotterdam behaald kampioenschap. Besloten werd den heer Eijkens mede door de vereeniging in de gelegenheid te stellen zijn Belgische herder in Brussel te exposeeren. De Voorzitter wenschte den leden voorts een prettigen avond,waarvoor zij in staat werden gesteld door de vereeniging en besloot met de hoop uit te spreken, dat het volgend lus trum een even bloeiend vereenigings leven zal te zien geven en dat de ,/oede clubgeest ook in de toekomst bewaard zal blijven. De avond werd voorts zeergezellig doorgebracht. De leden der vereeniging die met de autobus van de vereeniging de tentoonstelling in Breda wenschen te bezoeken, moeten zich vóór Maandag ipgeven bij de heeren Jac. Eijkens of os. Pulles. Zilverenfeest. Heden herdacht de firma H. Kol- steren Lagarde den dag waarop zij voor vijf en twintig jaar werd opge richt. in een onzer vorige nummers heb- ïen we doen uitkomen hoe deze zaak n deze kwarteeuw was gegroeid, zoo dat redenen voor een herdenking te dachten, bewees de belangstelling hedenmorgen, in nen vorm van eer groot aantal bloemen, mooie geschen ken enz temeer waar tegelijk de zil veren bruiloft werd gevierd. Ook da receptie was druk bazoch en den geheelen dag hield de stroom van bewijzen van belangstelling aan Wij sluiten ons gaarne bjj de feli citaties aan en hopen dat 't bedrij steeds crescendo moge gaan, Biljarten. Woensdag speelde in 't clublocaal H K. B. gevestigd bij J. Wingels het 2e zesial H. K B tegen biljartclub „de Twee Kolommen". H K.B. de Twee Kolommer W Hens 67 Jos. Moonen 75 Speekenbrink 63 J Beerens 75 j. v. Boxtel 75 Jac. Moor,en 56 Q van As 54 P. van Eeten 75 j Letjtens 75 J Kools 52 C Vissenberg 75 P. Bergmans 48 409 38) Ongeluk. Dezer dagen had de Wed Sulsters Westeinde, bij het schoonmaken var, een zolder het ongeluk door een ge opend luik te vallen. Met eenige lichte kwetsuren en een gebroken pols werd zij opgenomen. Dr. Lange meijer verleende het eerst genees kundige hulp. Internationaal Concours voor Kruisboogschuttersgezelschappen. Het Internationaal Concours van wege het 10-jarig bestaan van den Langstraatschen Kruisboogbond „D. E.S.V.", hetwelk gehouden wordt bij den heer P. v. d. Loo te Haarsteeg, op Zondagen 5 en 12 Mei, zal officieel geopend worden door den Edelachtb. Heer E. Moonen, burgemeester van Waalwijk, des middags om 2 uur. t M. C. v. d. Ven. Zaterdag is te 's-Bosch in den ou derdom van ruim 81 jaar overleden de Heer M. C. van der Ven De heer Van der Ven is omstreeks 50 jaar in dienst van het bijzonder onderwijs geweest. Niet minder dan veertig daarvan was hij hoofd der R.K. Jongensschool te Heusden. De heer Van der Ven genoot eene uitstekende reputatie als onderwijzer. Maar ook buiten de school werd van zijn kundigheden gaarne gebruik ge maakt. Katholieke vakbladen en het dagblad „De Tijd" telden hem onder hun medewerkers en gaarne las men zijn artikelen, niet slechts om den de- gelijken inhoud, maar ook om den on- berispelijken vorm. Ook in de politiék had hij 'n werk zaam aandeel. Verscheidene jaren was hij secretaris der R.K. Kiesvereeni- ging in het voormalig hoofdkiesdis trict Waalwijk. Velen danken aan hem een goede maatschappelijke positie. Toen de heer Van der Ven, nu 16 jaar geleden gepensionneerd werd, ontving hij het Pauselijk eerekruis „Pro Ecclesia et Pontifice" en werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau. Jhr. Mr. F. X. A. Verheyen. -j- Dinsdagmorgen is te 's Bosch over leden jhr. mr, F. X. A. Verheyen, 11a der Eerste Kamer. De heer Verheyen werd den3lsten Januari 1852 te 's Hertogenbosch ge boren, promoveerde tn 1878 ie Leiden en was tot 1898 advocaat en procureuj in zijn geboorteplaats. In 1886 werd hij benoemd tot schoolopziener var, het arrondissement Waalwijk, in 1898 tot rechter in de arrondtssements rechtbank te "s Hertogenbosch en in 1904 tot raadsheer in het gerechishot aldaar, wat de heer Verheyen tot 1926 is gebleven, toen hij ontslag nam li» 1898 was hij inmiddels ook gekozer, tot lid van de provinciale staten van Noord-Brabant, die hem in 1908 naar de Eerste Kamer afvaardigden. Te 's Hertogenbosch had de over ledene in den loop der jaren in tal van colleges zitting gekregen. Hij was vroeger o.m. voorzitter van den raad van beroep der directe belastingen, voorzitter van den voogdijraad, advi seur van het agentschap der Neder landsche Bank, voorzitter van het Pro vinciaal Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen in Noord Brabant en ondervoorzitter van de Ridderschap van Noord Brabant. In 1898 werd hij ook benoemd lot jagermeester van de Koningin in buitengewonen dienst en in 1908 tot kamerheer i. b. d. Verder was hij ridder in da orde van den Nederlandschen Leeuw, honorair con sul en officier de i'Académie van Frankrijk. De plechtige uitvaart zal Maardag om 10 uur - - -- - te Loonopzand. Ais opvolgers van jhr. Verheyen. die dit jaar juist aan de beurt van af treden was. komen op de lijst der R K. Staatspartij voor de heeren Ch. A. J. Frencken. dr. J. van Best en Jos. E. A. Meijring. Dr. van B^si komt wegens vestiging buitenslands niet in aanmerking en de heer Frencken zai naar men verwacht, geen benoeming aanvaarden. Door de Congregatie der Broe ders van Liefde, rechtspersonen: „Vereeniging der Broeders van Lief de", gevestigd te Venray en te Stra tum (gem. Eindhoven), wordt uitgifte gedaan van 500.000.5 pCt. Ie hvp. 15-jarige obligaties, in stukken van 1000.—, ƒ500.— en ƒ100.—, deel uitmakende der leening groot 2.500.000.waarvan reeds ge plaatst 1.500.000. Gesloten met machtiging van den H. Stoel te Rome. Koers van uitgifte 100 pCt. BESTELT UW DRUKWERK BIJ ONS! Dat wij ook geoutilleerd zijn voor MASSA-OPLAGEN, bewijst 't feit dat onze drukkerij in de afgeloopen week in enkele dagen vervaardigde en door het geheele land expedieerde pl.m 210.000 brochures en 55.000 bil jetten. Behalve voor handels-, luxe- en boekwerken kan men er dus veilig voor massa-oplagen terecht. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten. SPRANG-CAPELLÊ (V.m. Sprang™ A.s. Zondag, des namiddags 2 uur, hoojït in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Bolkenstein van 's-Gravenmoer. J.l. Dinsdag bracht de beroepen predikant bij de Ned. Herv. Kerk al hier, Ds. Ottevanger van Papendrecht een bezoek aan de gemeente, om ken nis te maken met Kerkraad en Voog dij. Des avonds hield Z.Eerw. een pre dikatie naar aanleiding van Ps. 62 2 en 3. GEERTRUIDENBJ2RG. Het Con cert van de Symphonie- Zangver- eeniging „Cecilia" in de zaal van Ho tel „Santbergen" op Zondag 28 dezer mag als uitstekend geslaagd be schouwd worden en is voor de Ver eeniging een waar succes geweest. De verschillende muziek- en zang nummers, onder leiding van de hee ren Snijers en van Gerwen, werden behoudens een enkele uitzondering, op correcte wijze uitgevoerd en oogst ten veel applaus van het publiek, dat in zeer grooten getale was opgeko men en waardoor de zaal van het ho tel tot in alle hoeken bezet was. Veel bijval hadden ook de beide operettes „Valsch Alarm" en „Samuel in de Klem" en hebben deze zeer veel tot het welslagen van den avond bij gedragen. Een woord van lof mag ze ker niet onthouden worden aan de hoofdpersonen in deze kluchten, de heeren Herber, de Wit, Meijers en v. Alphen, die door hun goed spel her haaldelijk den lachlust van de aan wezigen opwekten. Te betreuren is dat het podium in deze zaal zich niet beter voor deze op voeringen leent en het gemis van een vast tooneel doet zich terdege gevoe len. Bijzonder hinderlijk en tijdroo- vend is het telkens tijdens de uitvoe ring opslaan van het tooneel en het wederom afbreken, om de muziek wat meer ruimte op het podium te verschaffen. Te hopen is dat dit euvel eens terdege onder het oog zal wor den gezien, nu het hotel eerstdaags een algeheelen ombouw ondergaat. Door het Bestuur der K.R.O. te Amsterdam werd de heer J. C. H. M. W. Sassen, Candidaat voor de Tweede Kamer alhier, uitgenoodigd om op 17 Mei e.k. een rede uit te spreken voor de Katholieke Radio, over het onder werp: „De ontvolking van het platte land, met de daaraan verbonden mo- reele, financieele een politieke gevol gen". Op een Zondag 1.1. gehouden ver gadering in het Militaire Vereeni- gingsgeb. werd door den Eerw. heer Kapelaan Schoenmakers den plicht tot steun van den K.R.O. besproken, met het gevolg, dat een bestuur be noemd werd, bestaande uit de heeren J. B. v. Gastel, L. F. Herber, A. Kerre- mans, J. Merck en A. H. J. Wierkx, welke zich met de propaganda van onze gemeente belast hebben. Door de Eerwaarde Paters Ca- pucijnen zal van Zaterdag 25 Mei tot en met 3 Juni ars. in de Gertrudis Kerk alhier een Missie gegeven wor den. DUSSEN. Een trouwpartijtje. Vol gens dorpsgebruik bestaat hier de ge woonte, dat, als zich een paar in on dertrouw begeeft, door jongens uit de buurt geschoten wordt. Gewoon lijk wordt er dan op een glas bier of borrel getracteerd. Nu was er 14 dagen geleden een paar in ondertrouw gegaan, die het zoo maar af lieten loopen. Enfin, dat Het echtpaar L. Kuijsten-Schoon- dermark, Besoijenschestr., dat Woens dag 8 Mei a.s. zijn gouden huwelijks feest viert. hebben: „Ik zal ze dadelijk wel eens op een borrel azijn tracteeren". Dat moet een van de aanwezigen gehoord hebben, toen had je de pop pen aan het dansen. Heel de 14 dagen van ondertrouw hebben ze 's avonds een serenade ge bracht met oude emmers zeej)bussen, trommels en deksels en de noodige carbidbussen, alsook nog horens. Gisteren, de trouwdag, moest de kroon op het werk zetten, weer de zelfde instrumenten en dan nog daar bij een oude kachel op een kar met nog een ketel en maar steeds tromme len. Ook waren liedjes gemaakt op de wijze van Piet Hein, c.a. Het liep zoo erg, dat de politie ge- requireerd werd, die toen een einde aan het spelletje maakte. Er was heel wat volk op de been, die er op uit kwamen om een en an der ook eens aan te zien. De club had veel spijt dat ze hun programma niet af konden werken, want ze hadden er nog heel wat op zeiden ze. Naar wij vernemen zal de Edel achtb. Heer v. Steen mettertijd Dus- sen verlaten en zich vestigen te Waal wijk. CAPELLE. Het was Dinsdag j.l. voor personeel en kinderen der Chr. School alhier een bijzondere dag. De tijd was gekomen dat onderwijze res mej. J. v. Koeveringe naar een ander arbeidsveld zou heengaan. Den vorigen dag waren al de kinde ren reeds op iets lekkers door haar ge tracteerd. Maar nu was het oogenblik daar dat de kinderen zouden laten zien, welk een ruime plaats mej v. K. in hun hart innam. Vooraf echter nam het hoofd der school, de WelEd. Heer M. C. Rijken, het woord om namens het bestuur en ouders en niet het minst namens hem zelf, de vertrekkende onderwijzeres ge voelvol en waardeerend toe te spreken. Alsnu mocht Petronella v. d. Hoeven de tolk zijn van alle kinderen om met heldere stem en welgekozen woorden de Juffrouw dank te zeggen voor alles wat door haar in het belang der kinderen is verricht. Ja, het bleek duidelijk dat mej. v. K. gedurende haar 21/2-jarigen arbeid alhier, in haar opoffering en toewijding de harten der kinderen geheel had in genomen. Zelfs een blijvend bewijs hiervan wenschten de kinderen mej. v. K. bij haar vertrek mede te geven in den vorm van een tweetal prachtige en kostbare cadeaux. En ten laatste zongen perso neel en kinderen Mej. v. Koeveringe toe „De Heer zal U steeds gadeslaan", enz. Diep geroerd dankte mej. v. K. het Hoofd der School en de kinderen voor al de goede woorden tot haar gespro ken, alsmede voor de daad der kinderen in den vorm van een aandenken haar medegegeven. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 3 Mei 1929, R.P.S. Aan hei postkantoor Kaatsheuvel en de daaronder ressorieerende hulpkan toren werd gedurende de maand April 1929 fngeiegd f 13264.56 en terugbetaald f 14304.91. Uitgegeven werden 11 nieuwe boekjes. R.K. Kiesvereeniging. De vergadering van de R K, Kies vereeniging in onze parochie is van Donderdag 2 Mei uitgesteld op Vrij dag 3 Mei in het R.K. jongenspairo- naat om 7'/2 uur n.m. Naar den Elshout. Evenals hei vorig jaar gaat ons R K, Jongenspafronaat Zor dag a s. ier bedevaart naar O L Vr. van Elshout. Gedeeltelijk gaat de precessie te voet, gedeeltelijk per fiets. De voetgangers vertrekken om half een, de fietsers om half twee. In het Lof zullen de zangers uit hef patronaat de gezan gen uitvoeren. Ongeval. Bij de firma Schalken—van Vughf, had de heer J. v. d. Heijden het onge luk van een der bovenste treden van den trap te vallen. Zich In zijn val willende grijpen viel hij fusschcn de leuning en trap door. Met gebroken pols, gapende hoofdwonde en een gekneusd been werd de man opgeno men en dfrect naar Tilburg vervoerd. Donderdag is de pols gezet. De toe stand die zich in 't begin vrij ernstig liet aanzien is bevredigend. Dauw trappen. De Harmonie ApollomaakiZonda Pulles-Keesbeen's Vollemelkbrood.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10