IE 4 VoorHoed of Pet Bernard Vaes Hoeden en Petten nMABMSE „Het Anker" Pat is JE ADRES. H. VERHULST, Voorjaar 1929. w. s. c. VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. naar Vughterstr. 65, DEN BOSCH. ONTVANGEN NIEUWE COLLECTIE Chique modellen. HEMDEN, tevens met afknoopbart Manchetten, (HEMDEN, óók naar maat). Heerenmodemagazijn Markt 5. DEN BOSCH Telefoon 841. De man was 30 j<*ar oud en gehuwd, Hij had drie kinderen. Gisterochtend is het zoontje var, schipper Bouwens van het sleepschij Wijkienst 13 te Vreeswijk overboord gevallen en verdronken. Het lijkje is later opgevischf. ÖRUNEN. Zondag 28 April nam het K uisbooggezelsehap „De Vriend schap", gevestigd bij M. v. d. Westen, deel aan het nationaal concours te Oisterwijk. Aan dit jubileumconcours namen 50 k 60 zestallen deel, doch bovengenoemde vereeniging wist zich met het hoogst aantal punten op öt corpsbanea te onderscheiden. Hier voor werd haar een prachtigen bekei toegekend. Dit zal zeker een spoor slag zijn om bij het internationaal concours, waaraan zij Zondag a.s hoopt deel te nemen, alles op 't spel te zetten. Wij vertrouwen dat de leder van „De Vriendschap", die toch zeker aanspraak mogen maken op verede ling van hun sport, wederom ah overwinnaars uit het strijdperk zulier treden. 's HERTOGENBOSCH. Het kadaster zal met alle overige belastingkantorer in een nieuw gebouw worden onder, gebracht. Het tegenwoordige gebouw van het kadaster op de Parade zal weder bij het Bisschoppelijk Palei worden getrokken en daarin zal het op te richten Bisschoppelijk Museum worden gevestigd. CAPELLE. Dinsdagavond 8 uur hield de Coöperatieve Boerenleenbank haar jaarvergadering in het café van den heer L. F. v. Dongen. Wegens afwezigheid van den voor zitter werd deze bijeenkomst geopend door den heer C. Vos van Gent, die de aanwezigen hartelijk welkom heet te, waarna tot secretaris dezer verga dering werd aangewezen de heer P. L. F. Treffers, Secretaris van het Da- gelijksch Bestuur. Hierna volgde het verslag van den toestand der vereeniging, luidende als volgt: De totale omzet der Bank bedroeg gedurende 't boekjaar '28 ƒ268167.60 of 3567.68 meer dan in het vooraf gaande jaar. Aan spaargelden werd ontvangen 95474.02 en terugbetaald 69803.40. De gekweekte rente be droeg voor spaarders 7904.88, waar van in contanten werd uitbetaald 1381.07 en een bedrag ad ƒ6523.81 als spaargeld werd bijgeschreven. In 1928 werd aan nieuwe voorschotten uitgegeven 28400.Het saldo der reeds uitstaande voorschotten bedra gende 76556.88 werd door terug- en afbetalingen verminderd m. ƒ15772.28 zoodat per 31 December j.l. het to taal bedrag wegens op deze wijze ver strekte gelden bedroeg 89184.60. Aan voorschotrente werd ontvangen 3762.37 en aan provisie van voor schotten 2.80. Op het einde van het boekjaar be droegen de totale uitgaven in loopen- de rekening 146094.23 en de ont vangsten 7361.10. De in rekening courant ontvangen rente bedroeg 6202.29 en de betaalde rente 7.58, terwijl de bijdrage aan de Centrale Bank en afschrijving meubilair res pectievelijk 120.02 en 50.be droegen. Het bedrag bij de Centrale Bank te Utrecht geplaatst varieerde tusschen de ƒ120000.en ƒ130000. Het aantal spaarders steeg in 1928 met 6, terwijl er 5 afgingen wegens overlijden en vertrek. Het aantal voor schotnemers nam toe met 11 en ver minderde met 11 wegens geheele af lossing. Alzoo kwam hierin geen wij ziging wat aantal betreft. Het aantal rekening-couranthouders verminder de met 1 wegens overlijden, terwijl er 2 nieuwe bijkwamen. Het leden aantal verminderde met 5, t.w. 3 we gens overljjden en 2 wegens vertrek, 7 nieuwe leden traden toe. Na het uitbrengen van dit finan- tieel verslag werd overgegaan tot ver kiezing van een lid van den Raad van Toezicht en een bestuurslid, wegens periodieke aftreding van de heeren A. A. Michaël en C. Vos, welke beide heeren bij enkele candidaatstelling werden herkozen, waarna door de heeren A. P. Snijders en W. P. van Beek de rekening en balans over het afgeloopen boekjaar werden nagezien. Bij monde van eerstgenoemde werd verslag utgebracht, waaruit bleek dat een en ander in orde was. Van de gebruikelijke rondvraag werd door eenigen gebruik gemaakt, waarna deze slecht bezochte vergade ring met een woord van dank werd gesloten. Voor de Ned. Herv. Gem. alhier hoopt a.s. Zondag op te treden Ds. A. van Willigen en wel des voorin, half 10 en des nam half 3 uur. Gedurende de maand April werd bij de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor te dezer plaatse in gelegd 4988.09 en terugbetaald 7573.48. Het aantal inlagen bedroeg 69, dat der terugbetalingen 39. J.l. Dinsdag bracht Ds. P. de Looze uit Renkum, beroepen predi kant bij de Ned. Herv. Gem. a.d. Loonschendijk een bezoek aan die ge meente. Na kennismaking werd on der leiding van Kerkeraad en Kerk bestuur de pastorie, benevens het kerkgebouw, in oogenschouw geno men. Des avonds 7 uur hield Zijn Eerw. voor een aandachtig gehoor in de kerk een spreekbeurt. Op het kerkhof alhier werd j.l. Dinsdagmiddag 1 uur ter aarde be steld het stoffelijk overschot van den heer A. M. de Jong, vroeger Rijksvee arts te dezer plaatse, die vorige week te Nijmegen overleed. Verschillende bloemstukken, waaronder een krans van de gemengde zangvereeniging „Het Rozeknopje" alhier, waarvan de overledene verschillende jaren vice- voorzitter en de laatste jaren eere-lid was, dekten de lijkkist. Aan de groeve werd het woord gevoerd door een zwager van den overledene, den heer W. C. Treffers, namens de zang ver. en tenslotte door een zoon van den ontslapene. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschen dijk optreden Ds. Slemper van Be- soijen. Tot onderwijzeres aan de Chr. School in de Nieuwstraat alhier is benoemd mej. M. v. d. Swet te Leider dorp. Aan de firma H. Michael en Zo nen te Kaatsheuvel is bij gehouden aanbesteding opgedragen het bouwen van een woon-winkelhuis in de Nieuwstraat alhier, voor rekening van den heer A. Spierings te Kaats heuvel. Een dezer dagen had onze dorpsgenoot A. R., werkzaam op de schoenfabriek van den heer Spapens te Waalwijk, het ongeluk aldaar met zijn hand onder een stanzmachine te geraken, met het noodlottig gevolg, dat hij zich onmiddellijk onder ge neeskundige behandeling moest stel len. Gedurende de maand April wer den ter secretarie dezer gemeente voor den Vleeschkeuringsdienst aan gegeven 23 runderen, 65 varkens en 4 geiten. J.l. Maandag speelde de Vrijhoe- vensche biljartvereeniging „V.B.C." in het café van den heer J. Treffers een vriendschappelijken wedstrijd te gen de biljartvereeniging „Amuse ment" uit Besoijen met den volgenden uitslag: Vrijh.-Cap. Besoijen A. TreffersDe Reus 10062. A. de JongB. v. d. Linden 100— 89. W. TreffersTrots 10069. J. Treffersv. d. Ven 10086. D. v. OversteegPullens 72—100. W. TreffersVerhagen 10059. J. v. d. SchansVeraak 10083. Totaal 672 548. Deze week had mej. de wed. De J. het ongeluk bij het van de trap ko men haar arm te breken, met het gevolg, dat zij naar een ziekenhuis ter behandeling moest worden over gebracht. WASPIK. A.s. Zaterdag 4 Mei des uamiddag half twee zal in de voor malige openbare lagere school gele genheid worden gegeven tot koste looze inenting. Door mej A. Hulst is aan Bur gemeester en Wethouders verlof ge vraagd voor den verkoop van alcohol houdenden drank, anderen dan ster ken drank in het perceel wijk F 45 Voor den Vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 27 varkens, 9 runderen en 1 kalf. RAAMSDONKSVEER.Zondag treedt om half tien op 't Veer en om 2 uur op het Dorp in de Herv. Kerk op ds Ewoldt. Voor de Chr. School hebben zich met het oog op den nieuwen jaarcursus 30 nieuwe leerlingen aangemeld. De echtelieden F. v. Esch en 1. de Rooij, hopen 8 Mei hun gouden huwelijksfeest te vieren. Aan belang stelling zal het de krasse oudjeswei niet ontbreken. Ongeveer 30 jonge dames heb ben zich Woensdag zeer verdienste lijk gemaakt met den verkoop van het Emmabloempje De bruto op brengst bedroeg f 144 88. Het complex heerenhuizen mei 2 flinke pakhuizen bracht bij den verkoop op Dinsdag ongeveer 10 000 gulden op. in verband met het zevende leerjaar zal aan de Chr. School op 't Veer een lokaal bijgebouwd moeten worden. Door het bestuurder Bijzondere Scholen werd tot onderwijzeres be noemd mej A Oosterling, thans kweekelinge met acte. Onze oud dorpsgenoot dhr. G. C. Rietveld werd benoemd tot hoofd eener school te Bemmel. Naar we vernemen geeft de harmonie „De Eendracht" Zondag een concert op het Heereplein. Zaterdagavond hoopt de Chr. Nat. Werkmansbond een vergadering te houden in de Veersche Cateche seerkamer. MADE. Aan den heer J. van den Heuvel, aannemer alhier, is opgedra gen het onderhoud van het Maas waalkanaal gedurende 1929 voor de som van f 11.820. De Zaterdagavond door notaris van Mol geveilde burgerwoning met tuin van mej Wed. Dubbelman alhier is gekocht door den heer van Htlst uit Waalwijk voor f3100 MADE Op Zaterdag 27 April hield de Tuinbouwvereeniging van Made eene algemeene vergadering in het patronaatsgebouw alhier onder voor- zitterschap van den heer W. van Bake). Door den afgevaardigde dhr. j. Vermeulen werd een uitvoerig verslag uitgebracht over de te Breda gehou den vergadering van den R B T. De leverplaats zal dit jaar wederom zijn bij den heer Th. Thfjssen, alwaar ook de uitbetalingen zullen plaatshebben. Het agentschap is opgedragen aan den heer J. Hoosemans en het ver voer aan den heer M. Segeren. Tot controleur werd benoemd dhr. W. Broeders en het verven der tubsen zal worden uitgevoerd door den heer Ant Fllpsen. Dat de tuinbouw alhier zich in een ges'adigen groei verheugen mag: moge blijken uit het feit dat het ledental der vereeniging is gestegen dit jaar met 80 en momenteel bedraagt 320 leden. Ook heeft de aanplanting. vooral van frambozen, een enorme uitbreiding ondergaan en werd door de leden ongeveer 2000 K G boonen voor zaadgced besteld. Na eene geanimeerde rondvraag werd deze druk bezochte vergadering door den voorzitter gesloten. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 2 Mei '29. De werkman D B uit Wijk reed nabij het Wilheiminaplein op een wagentje, 't Gevolg was dat hij een hersenschudding bekwam en in 't Prot Ziekenhuis werd opgenomen. De opbrengst van den bazar ten bate van het Oiaconessenhuis bedroeg zuiver f 2356 685. Op zijn tournée door Nederland in Aug a.s. doet de wereldkampioen „Dammen", de heer Springer op verzoek onzer club V. D. ook onze stad aan en is deze voornemens tegen dien tijd een séance te organiseeren met natuurlijk genoemde kampioen als hoofdpersoon. Dinsdagavond bij gelegenheid van de verjaring van H.K. Hoogheid Prinses Juliana werd op de Vischmarkt een concert gegeven door de Heus- densclie Fanfare en die der H. Familie. Al werkte het weer niet mee, de be langstelling was er niet minder om en terecht verdiend. Te hopen is bij de volgende uitvoeringen, die door beide vereenigingen gedurende dezen zomer maandelijks zullen plaatshebben dat de weersomstandigheden gunstiger zuilen zijn. De jaarlijksche processie van wege de H. Familie ter eere van O L. Vrouw naar Elshout heeft plaats 12 Mei en wordt opgeluisterd door de Fanfare van dat genootschap. Een kind kwam al hoepelend van den wal geloopen nabij het Wil- helminapleln en daarbij zoo tegen een i lantaarn terecht, dat het een ernstige verwonding opliep aan 't hoofd, waardoor het noodzakelijk werd dat medische hulp werd ingeroepen. Te 's Hertogenbosch overleed in den gezegenden leeftijd van 81 jaren onze oud stadgenoot, de WelEd Heer M. C. van der Ven, die gedurende meer dan 40 jaren hoofd was der R K. Jongensschool en organist der Parochiekerk alhier uit welke be trekkingen hij met 1 Oct. 1913 ontslag nam, waarna hij zich metterwoon vestigde in bovengenoemde plaats. RECHTSZAKEN. 135 Meter in 13 seconnden. D. v D. reiziger te Breda, 3tond terecht wegens belediging van een politubeambie ia functie. Verdachte reed met een motor voertuig langs Werkendam en had in razende vaart 135 Meter in 13 secon den afgelegd, doch werd in dien onveiligen rit tot staan gebracht door den politiebeambte J. C.J v Bruggen te Werkendam. Verdachte schold de politie voor „vlegels" en daar liet hij het bij Met dat a! moet hij nog voor het Kantongerecht te Heusden verschijnen ter verantwoording zijner overtreding der Motor- en Rijwielwet. Het O.M. wees er verdachte op dat deze zich heel vlegelachtig bad aan gesteld en het woord „vlegel" op hem kon worden toegepast in de volle beteekenis van het woord. Wegens beleediging luidde de eisch f30.— de uitspraak f25— boete. Mishandeling. M. v. P. tuinder Ie Sprang werd ter verantwoording geroepen terzake dat hij met een schaats aan den voet J. v. Baardwijk een trap gegeven hid. Verdachte ontkende, doch de uit vlucht zal hem niets baten, want een getuige had het geval gezien Van Baardwijk was door ziekte verhinderd te verschijnen, dus werd de zaak uitgesteld tot 27 Mei a.s Auto ongeluk. F. J. M. U. ingenieur's Bosch stond terecht ter zake: dat hij in den avond van 12 October 1928 te Rosmalen als bestuurder van een auto daarmede hoogst roekeloos en onvoorzichtig heeft gereden op den linkerkant van den weg tengevolge waarvan hij v. Lokven heeft aangereden waardoor deze een zwaar lichamelijk letsel uit makende verwondingen bekwam. De getroffene Is nog niet genezen. Vanwege het O M. zijn 7 getuigen gedagvaard. Verdediger Mr Chr. Witlox, 'sBosch Verdachte hield vol dat het electrisch licht van een fietslantaarn hem heeft verblind, waardoor de aanrijding ontstond. Hij meent dus geen schuld te hebben. Verdachte heeft dokters rekening, gasihuiskosten en een motorfiets betaald, plus f 250 schadevergoeding. Na langdurig getuigenverhoor kon het O M. het wettig en overtuigend bewijs niet vaststellen en moest dus vrijspraak eischen. Ook de veidediger Mr. Witlox, Den Bosch pleitte vrijspraak. Uitspraak 16 Mei a s. Moordaanslag op zijn vrouw. F. v. B. koopman te Den Bosch werd door de rechtbank comform den eisch van het O.M. wegens poging tot moord op zijn vrouw P. Michiels veroordeeld tot vier jaar gevangenis straf. Verdachte had op 31 Dec. 1928 een revolverschot op de vrouw gelost, zonder haar doodelijk te treffen. Diefstal. A. B. 20 jaar, monteer te Tilburg, had in Januari 1929 te Kaatsheuvel een overjas, schoenen en hand schoenen ontvreemd ten nadeeleresp. van P. Zuidweg en G Brur.s. Het O.M. had in een vroegere zitting 4 maanden gevangenisstraf tegen verdachten geëischt. Deze had zijn toevlucht genomen tot de R.K. Reclasseering. De heer Schellens, ambtenaar der R.K. Reclasseering te Ttlburg bepleitte met bevestiging van zijn rapport voor verdachte voorwaardelijke veroor— deeling. De jongen verbleef vroeger buiten het ouderlijke huis maar is daar weergekeerd. Met grond kan verwacht worden, dat verdachte nu beter blijft oppassen en voorwaardelijke straf gunstig op hem zal werken. Het O.M. kon zich met de conclusie van den heer Schellens en diens ver zoek vereenigen en wijzigde den eisch in 10 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De president voegde er een ernstige waarschuwing en vermaning voor verdachte aan toe. Uitspraak 16 Mei a.s. SPORT. TEGELEN-H. E. C. 4-2. De laatste uitwedstrijd van dit seizoen is voor H.E. C. niet gunstiger geweest dan de vorige daar ook deze wederom verloren werd. Hoewel Tegelen niets meer te winnen of te verliezen had gaven zij toch 2eer goed partij, zooüat H E. C. al heel weinig kans op een overwinning kreeg. Het door haar vertoonde spel zou hierop echter weinig recht gegeven hebben, al moet in aanmerking ge nomen worden dat zij met twee in vallers speelde. Tot de rust gingen partijen goed teger. elkaar op en wisten geen van beiden te doelpunten alhoewel er genoeg kansen voor waren. Vooral de rechtervleugel van H. E.C, die nogal dikwijls vrij kwam te staan, tiet er vele onbenut. Na de rust daalde het spel van H E.C. aanmerkelijk, ofschoon toen niet den wind in den rug gespeeld werd. Het schijnt dat de HEC'ers het geen anderhalf uur uit kunnen houden, wat van Tegelen wei gezegd kan worden. Tegelen was tóen dan ook meestal in den aanval en bracht zonder veel moeite de stand op 4-0. De ondertusschen door H E C. ge dane aanvallen leverden geen succes op. Het vlotte niet erg in de voor hoede terwijl zij veel te weinig ge steund werd. Ook hetschoi ontbrak, terwijl met het overige de Tegelen keeper weinig werk had. zoodat men reeds dacht dat het 4—0 zou blijven. Echter 2 minuten voor het einde werd bij een H. E.C aanval de bal corner gewerkt Deze op keurige wijze door den rechtsbinnen genomen werd met een mooien kopbal in een goal omgezet. Na den aftrap gaat H E.C. weer op het Tegelen-doel af en hef is wederom de linksbinnen die met een schot het tweede tegenpunt maakte 42. Direct daarna kwam het einde. W.SC.-R.W.B. Morgen ontvangt WSC haar oudste plaatselijke clubgenoote RWB. Hoe veel wedstrijden tusschen genoemde vereenigingen reeds plaatsgevonden hebben, kunnen wij niet nagaan, doch in de reeks van jaren zijn het een groot aantal. Tot op heden wist WSC gewoonlijk zegevierend uit den strijd te komen en het aantal gewonnen wedstrijden staat aan hare zijde. Of WSC nu een maal van RWB schijnt te moeten winnen, of laten wij het anders zeggen, of RWB tegen WSC niet schijnt te mogen winnen, dit blijft nu eenmaal een vraag, een feit is het evenwel dat WSC gewoonlijk de beide punten aan zich weet te houden. En morgen Zal RWB voor eene verrassing zorgen, door deze traditie ditmaal te breken Laat ons gééne voorbeschouwingen gaan geven, bij eene plaatselijke ontmoeting is nimmer vooraf iets definitiefs Ie bepalen. Laten wij echter morgen wederom op een prettige en mooie wedstrijd reke nen en dat de sterkste de overwinning zal toekomen en wij veor ons hopen, dat dit WSC zal zijn. De wedstrijd, welke om half drie zal aanvangen, wordt geleid door scheidsrechter C. Munter. R. W. B. RWBI gaat op Zondag haar laatste competitie weds'rijd spelen tegen WSC. RWB3 krijgt bezoek van HECS, mogelijk wordt dc-ze wedstrijd reeds om 12 uur gespeeld. Terrein RWB. JULIANA. Zondag as. speelt het 3e Elftal zijn laaisten competitie wedstrijdop eigen terrein tegen Brabantia2 Waspik. De juniores hebben een mooie competitie gespeeld en bezetten definitief de 2e piaats met slechts 2 punten achter stand op den kampioen WSC3 Zondag wacht hen nog een zware wedstrijd tegen Waspik en vertrouwen dat zij de competitie met succes beëindigen. Aanvang 2 uur. HEUSDEN. Alhier heeft zich een nieuwe voet. balclub geconstitueerd onder den naam„Excelsior". Naar we verne men, zal ze het oefenterrein nab^ de Groote Brug in gebruik nemen. fABRIEK van ✓CHOOR/TEENMANTEL 1ADMEDVLOEDEN WINKELDUIFr BEZOEKT ONZE TOONZAAL OUDE DIEZE,

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6