j^xee/t „Het Heldendicht van de Roomsche daad** WITTE BIOSCOOP Extra aanbieding Kousen. J. v. Well-v. Doormalen Harde Baard lUoÉklijkeSloomcbognaÈliriek 1. II. vao Sckpdel, Maandag 13 Mei Dinsdag 14 Mel j PUROL DIENSTBODE, EEN KOSTHUIS. Serie 1 per paar Het 2de paar Serie II per paar Het 2de paar Serie III per paar Het 2de paar 50 ets. 25 ets. 65 ets. 25 ets. 75 ets. 25 ets. Gevraagd Kruis, ontving een benoeming als Wijkzuster aan het Protestantsch Ziekenhuis te 's Hertogenbosch. Dhr. M. Pols stapte over een greppel en had daarbij het ongeluk zijn voet te breken. Met Hemelvaartsdag treedt om half 10 in de Dorpsche Herv. Kerk op Ds. Ewoldt. De voormalige Meelfabriek aan het Steenpad is op de dezer dagen ge houden publieke verkooping verkocht voor goed 3000. Door de marechaussees is Don derdag een Duitscher aangehoüden die zonder middel van bestaan was. Hij is in voorloopige bewaring ge steld en zal dezer dagen aan de grens politie worden overgegeven. Alhier is een expeditie-onderne ming gevestigd, genaamd Rijkers en Westerhout. MADE. Naar wij vernemen wordt de ontevredenheid der bewoners te Stuivezand alhier groot, nu de school questie aldaar wat lang naar hun zin blijft hangen en de kinderen op de naburige scholen worden geweigerd. Naar men ons mededeelt be staan alhier plannen tot het bouwen van een nieuwe Openbare School bui ten de kom der gemeente, daar het thans dienstdoende lokaal voor het bijzonder R.K. onderwijs in gebruik zal worden genomen. De arbeider telegrafist bij de N.S.S., Molenaar, is overgeplaatst van Raamsdonk naar Made. Door de ijverige bemoeiingen van Kapelaan Klerks alhier, hebben zich een 40 bezitters van een radiotoestel als lid bij den K.R.O. opgegeven, zoo dat thans bijna alle radiobezitters lid zijn. Op Donderdag 9 Mei a.s. (He melvaartsdag) hoopt Ds. Steenhuizen v.m. 10 uur in de Herv. Kerk te Made voor te gaan. Op Zondag 12 Mei v.m. 10 uur Ds. Steenhuizen in de Herv. Kerk te Made, Ds. Bosch v.m. 10 uur in de Herv. Kerk te Oosterhout en Ds. Vermeulen om 10 uur in de Herv. Kerk te Dongen een vacaturebeurt te vervullen. ST. JOACHIMSMOER. Zondag te circa 3 uur had in de onmiddellijke nabijheid van de Heidebloem (tram halte van de Zuider Stoomtram) een felle boschbrand plaats in de eigen dommen van de firma Beerwagens uit Dongen. Aangewakkerd door een stevigen wind brandde het vuur fel voort. De Tooneelclub T.O.G. alhier, hield 5 Mei haar maandelijksche bij eenkomst, waarop besloten werd het reglement te wijzigen, vooral wat be treft de leden, die niet aan opvoerin gen meespeelden. Het nieuwe regle ment zal na voorbereiding door het bestuur op een volgende vergadering ter goedkeuring worden voorgelegd. Het aantal werkende leden, dat tot 10 geslonken was, werd weer op z'n ma ximum getal gebracht. Als drama voor de eerstvolgende uitvoering werd genoemd „Oudejaarsavond". Dat alles geeft teeken van ernstig willen, dat eerste voorwaarde is voor succes. BERGEN-OP-ZOOM. Gistermiddag is mr. P. A. F. Blom als burgemees ter geïnstalleerd. Wethouder Juten heeft in de raadsvergadering de in stallatierede gehouden. De heer Vriens sprak namens den Raad. Om half vier was er een receptie in de feestelijk versierde trouwzaal. Des avonds maakten verscheidene veree- nigingen een défilé voor het stadhuis en van 8 tot 10 uur was er op de Markt een concert. smaakt als room RECHTSZAKEN. Dorus had de school verzuimd. Th. J. v. E., bakker te Nieuwkuijk, had zijn zoontje Dorus maar thuis gehouden uit school, vermits immers in Nieuwkuijk bij het 7e leerjaar aan de kinderen in hetzelfde schoollokaal ook precies hetzelfde geleerd werd als aan die van het 6e leerjaar. Dorus had z'n 6 klassen knap en vlug met succes doorloopen, dus hield de vader hem thuis, vermits er niets meer voor hem bij het lager on- derwijs te leeren overbleef. Maar de bakker werd, ondanks de meening van den kapelaan en het ad vies van Mr. Loeff, ter verantwoor ding geroepen wegens overtreding der Leerplichtwet. Dorus had niet mogen thuis blijven. In deze strafzaak werd als getuige gehoord Ir. E. L. A. Baron van Voorst tot Voorst, Inspecteur bij het Lager Onderwijs. Nu zat het zoo: Dorus was na April 12 jaar geworden, was hij één dag vroeger jarig geweest, dan had hij geen 7e leerjaar meer hoeven vol gen. Je kunt toch maar pech hebben! De bakker werd veroordeeld tot 8 boete subs 4 dagen hechtenis. Vrijgesproken. De uitgestelde zaak tegen Ph. v. R., Bij het scheren van den meestharden baard en ook bij een gevoelige huid, geen stukgaan en pijn meer en ook geen naschrijnen, indien gij vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig Doos 30, 60, Tube 80 ct. arbeider te Wijk, werd heden voort gezet. Verdachte had terecht gestaan wegens diefstal van hout, maar ont kende het hem ten laste gelegde met de verklaring: „Het hout dat ik ver voerde behoorde mij toe". Bij een nader ingesteld onderzoek kon ook het wettig bewijs niet wor den geleverd, mitsdien werd verdach te vrijgesproken. Ze hadden gefuifd. W. S. v. E., 36 j„ mandenmaker te Vlijmen, kwam in hooger beroep van een vonnis der rechtbank, waarbij verdachte veroordeeld werd tot 40 boete subs 40 dagen hechtenis wegens diefstal van een portemonnaie, inhou dende 30. Verdachte bleef ontkennen. Het is nu de derde maal dat deze zaak in behandeling kwam. De straat maker M. Kivits uit Vlijmen kwam in gezelschap van den mandenmaker Kuijs en met een flesch jenever bij verdachte aan huis. Op verzoek van diens vrouw werden ook nog koekjes gehaald en trok het gezelschap aan het fuiven en Kivits viel tenslotte dronken in slaan. Uit zijn zak die stuk was, viel zijn portemonnaie op den grond en deze werd door ver dachte gegrepen. Aldus werd ook wederom onder eede door Kuijs verklaard. Deze had geld, worst en drank van verdachte gekregen, totaal tot een bedrag van 15.—. Voor het Gerechtshof gaf verdach te toe, dat het genotene van den dief stal afkomstig was. (Voor de rechtbank wegens heling gedagvaard, verklaarde Kuijs niet te weten of het geld dat hij kreeg al dan niet afkomstig was van het gestolen geld van Kivits en werd op grond van gebrek aan wettig bewijs vrijgespro ken). Verdachte beschuldigde Kuijs vah meineed voor de rechtbank en her haalde zijn beweren nogmaals. „Ben je voor de rechtbank geweest wegens heling?" vroeg de adv. gen. aan Kuijs. Ja, antwoordde deze, maar ik ben vrijgesproken. En terwijl je bekende van het ge stolen geld een aandeel ontvangen te hebben? vroeg de adv. gen. Kuijs antwoordde bevestigend. Nader weer door den president on dervraagd, verklaarde Kuijs weer niet te weten of het. geld dat hij van verdachte kreeg uit de portemonnaie van Kivits afkomstig was. En weer beschuldigde verdachte hem van meineed. Hij hield voorts vol, dat hij alléén maar aan den ma rechaussee gezegd had den diefstal gepleegd te hebben om door de be kentenis weer vrij te komen. De verdediger "Mr. Loeff, 's Bosch, wees er op dat getuige Kuijs onbe trouwbaar is en pleitte vrijspraak op grond van gebrek aan bewijs. Verdachte wierp de schuld op Kuijs en de twee kregen zelfs voor het ge rechtshof nog ruzie over het geval. „Je liegt", riep Kuijs. „Jij deed een valschen eed!" riep verdachte. Uitspraak 18 Mei a.s. GEMENGD NIEUWS. Groote brand te Rossum. Het Qeldersche dorp Rossum is Maandag door een hevigen brand geteisterd. Omstreeks 2 uur werd hij in de boerderij van T. H. de Leeuw aan den dijk ontdekt in een minimum van tijd breide 't vuur,aangewakkerd door een hevigen wind zich uil. Een j vonkenregen kwam neer op de rieten daken der nabijgelegen woningen, die oogenbiikkeiijk in vlam stonden. Binnen het uur lagen tien kleine huizen tegen den grond. De brandweer van Rossum aileen vermocht weinig tegen het vuur uit te richten. De hulp van de brandweer te Zaltbommei, te Kerkdriel en te 's Hertogenbosch werd daarom inge roepen. Die van 't meer nabijgelegen Zaltbommei en Kerkdriel waren spoe dig ter plaatse en begonnen het vuur krachtig te bestrijden. Zij slaagden erin, kerk en postkantoor te redden. De groote motorspuit van den Bosch arriveerde om 4 uur op het terrein van den brand. Het vuur had zich toen reeds zoodanig verspreid, dat ruim twintig woonhuizen en schuren 'n prooi der vlammen waren geworden. De groote uitgebreidheid van het terrein veroorzaakte de brandweer bij het blusschingswerk groote moeilijk heden, daar nu hier, aan daar weer de vlammen oplaaiden/Soms sprong de brand eenige huizen over om dan weer verder zijn vernielingswerk ie verrichten. Om 6 uur kon men zeggen 't vuur in bedwang te hebben, al sloegen ook toen nog telkens vlammen uit de stapeis hooi op. De huisvrouw van Th. de Leeuw heeft ernstige brand wonden gekregen. Haar toestand is ernstig. Verdere persoonlijke ongeluk ken zijn voor zoover ons bekend niet voorgekomen. Een paar varkens zijn verbrand. Het meeste vee was in de weide. De burgemeester van Rossum ver toefde dezen dag juist niet in de gemeente. Ook het postkantoor heeft eventjes gebrand, maar de ZaitBommelsche brandweer wist het vuur te blusschen. Van de R. K. kerk was de sacristie aangetast, maar daarbij greep de Bossche brandweer met succes in. in totaal blijken een en twintig huizen te zijn verbrand namelijk van A. Cruder, E Crutier, Verschuren, de weduwe van Thiel, A. de Leeuw, j. Vioedmans, de wed. van Steenbiugge de wed. Nieuwenhuis, Chr. Horkamp H. A. v. d. Tooren. W. v. d. Tooren de weduwe de Wit, A. Grimmey, G. 8. Beenen, joh. Beenen, Joh. Brands, de weduwe van de Wetering, G. de Wit, G. Brand, P. de Vries en P. de Lang. ^De huisvrouw van H. de Leeuw, welke in ,'t Ziekenhuis te 's Bosch werd opgenomen is inmiddels aan de a-ekomen verwondingen overleden. I Felle brand te Amsterdam. Gistermiddag heeft in de Albert Cuypstraat te Amsterdam, in'i perceel 222, 'n felle brand gewoed, waardoor vier gezinnen hun woning en bezit tingen in nauwelijks een kwartier tijd volkomen verwoest zagen. De brand is door onbekende oorzaak ontstaan op de tweede verdieping aan de voorzijde, waar de familie H, woonde. Hier was niemand thuis, zoodat de vlammen onbeteugeld om zich heen konden grijpen. De heer G., die op twee hoog achter woonde, werd de brand niet gswaar, voordat deze ook zijn woning aantasite. Hij had toen nog juist den tijd, zijn beide nog kleine kinderen door een dichten rook langs de trap naar buiten te brengen. De derde verdieping was aan de voorzijde bewoond door de familie van P., welker geheeie hebbenen hou den ook 'n prooi der vlammen werd. Drie hoog achter woonde de 50— jarige mej. Van Beek met haar 88— jarige moeder; beide vrouwen heeft de brandweer met behulp van redding ladders met moeite langs den achter gevel van het brandende huis kunnen redden, zonder dat zij letsel hebben gekregen. De tweede en derde verdieping zijn voor zoowel als achter geheel uitgebrand, eveneens de zolder, bij de verschillende bewoners in gezamen lijk gebruik. De slagerswinkel gelijkvloers van den heer C. en diens woning op de eerste verdieping kregen veel water schade. De brandweer had het vuur spoedig gebiuscht, maar heeft niets kunnen behoudenhet huis slond reeds op de laatste twee verdiepingen na in lichte laaie, toen zij ter plaatse verscheen. Gisteravond heeft een man, ketel maker van beroep, in de Resedastraat te Amsterdam zijn schoonmoeder zoo danig met een mes verwond, dat de vrouw eenige uren daarna in het Binnengasthuis, waarheen zij vervoerd was, aan de geyolgen is bezweken. Zijn vrouw had hem met de kinderen eenigen tijd geleden verlaten, omdat hij haar mishandelde en haar intrek genomen bij haar moeder, dfe in bovengenoemde straat woonde. Hier was de man gisteravond aanaa deur verschenen om zijn vrouw te vragen, weer met hem naar de echtelijke woning te gaan. Toen hem niet werd opengedaan, heeft hij zich met geweld toegang verschaft en is in een vlaag van hevige woede beide vrouwen met zijn mes te lijf gegaan. Deze hebben zich teweergesteld met een hameren daarmee den man een hoofdwonde toegebracht, maar diens vrouw had spoedig eenige minder ernstige snij- en steekwonden gekregen, die haar buiten gevecht stelden. Haar moeder, die haar wou ontzetten, kreeg een zeer ernstige wonde aan het onderlijf verbloeding, gepaard met inwendige kwetsuren, had spoedig den dood ten gevolge. In zeer overspannen toestand is de man naar het politiebureau gebracht en daar opgesloten. ADVERTENTIëN. J. OENEMA en W. OENEMA-MEIJER geven kennis van de geboorte van hun Dochtertje Sretha Marbot Waalwijk, 5 Mei '29. Eenige kennisgeving. GEBOREN: Henk Zoon van TH. VAN RIjEN en M. VAN RIJEN LOMBARTS. Zalt-Bommel, 6 Mei 1929. FLINKE P. Q voor Eindhoven, netjes kunnende werken. Adres: Mevr. v. D. WATER DEN Burger te Hapert. 42578 EEN ONDERWIJZERES aan de Openbare Lagere School te Kaatsheuvel (LoonschenDijk) vraagt Brieven onder No. der advert. Bureau v. d. blad. 42582 WAALWIJK. Hel dividend ad f 80.per gewoon aandeel en het Slot- dividend ad 132 per cum. pref. winstd. aandeel over 1928 za! vanaf 8 Mei 1929 betaald worden tegeninleveringresp.van dividend bewijs No. 7 en 15 bij de INCASSO- BANK te Amsterdam en hare MUNT UIT DOOR RIJPE KWALI TEIT, GOEDEN BRAND EN AROMA. DE ERVEN DE WED. J. VAN NELLE Een film, die duidelijk demonstreert de vruchtbare kracht van een opgewekt Katholiek leven. Prijzen: Loge f 0.75, le Rang f 0.50, 2e Rang i 0.30, 3e Rang f 0,15. Plaatsbespreking en fiimboekjesSigarenmagazijn PULLES. Opbrengst ten bate van het R.K. Partijbureau. Geen katholiek mag deze film verzuimen. Grootestraal 207 WAALWIJK. Dames-, Heeren- en Kinderconfectie. tabletten werken zonden kramp of pijn Doos 60cent. ji//»

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 3