Stiksters. STIKSTERS. Opnieuw een mooi getuigenis uit Vakkringen over ons werk. den geheelen dag nette Dienstbode In het „Drukkersweekblad" schrijft L. R. denberg, Stationsplein 28 naar F. 73. W. H. J. Brouwers, van Oosterhout H. 40 naar B. 63. J. Darnen, van Waspik F. 155 naar C. 55. A. C. van Dongen, van Geertruidenberg B. 24 naar B. 63. C. J. de Groot, van Oosterhout Oosteind A. 66 naar A 18. A. Westerhout, van De Werken en Sleeuwijk, De Werken 89 naar M. 27. Chr. Rijkers, v. De Werken en Sleeu wijk, De Werken 119 naar M. 27. M. van den Broek en gezin, van Ruc- phen F. 13b naar H. 72. Ant. Ver- hoeven en echtgen., van Eijgelshoven Bergeikstraat 61 naar B. 52. G. v. Hal en gezin, van Geertruidenberg C. 45 naar M. 20. Vertrokken personen: A. Roosenbrand, van B. 73 naxjr Waspik. M. Spoor, van L. 3 naar Tilburg Sxnidspad 3a. M. J. Veer- mans, van E. 76 naar Willemstad Bovensluis C. 241. A. A. Groenen- daal, van L. 89 naar Tilburg Korvel- scheweg 114. M. P. Verboven, van C. 40 naar Loon-op-Zand D. 33 bij ouders. W. de Haas, van B. 11 naar Sprang-Capelle, Capelle bij ouders. M. Vissers, van D. 74 naar Sprang- Capelle, 's Grevelduin-Capelle bij ouders. C. J. Buijks, van B. 12 naar Waspik F 133. N. C. Schmitz en echtgen., van D. 49 naar Tilburg, Oor- lezijdestr. 27. J. Boezer, van B. 8 naar Sprang-Capelle, 's Grevelduin- Capelle. A. P. Smulders en echtg. van L. 60 naar Oosterhout St. Anto- niéstraat. J. van Oort, van A. 5 n. Tilburg Korvelplein 9. A. M. Kloots van A." 78 naar Almkerk Brugdam B. 12. E. C. de Bont, van B. 34 naar Gilze c.a. -M. G. Bakkeren, van aan boord naar Vreeswijk Prins Hendrik- school. P. van Gils en gezin, van H. 97 naar Geertruidenberg Elisa- bethstraat 91. J. de Rooij, van H. 74 naar Delft Schoolstraat 369. E. van Delft, van D. 41 naar Waspik Benedenkerk. k .SUPERBE" zal dus wel moeten oppassen willen ze niet met hooge j cijfers verliezen, doch zij zal wel met die „taaie" volharding spelen, zooals het tabrikaat dat zij maken. Het kan daarom nog wel een mooie wedstrijd worden, waarvoor wel veel belang stelling zal zijn temeer daar er geen entrée geheven wordt. DRUNEN. ^Zondag j.l. is onze- voetbalvereeni- ging „Sporters" op bezoek geweest bij „Vitesse" Den Bosch. jammer genoeg konden onze boys zelfs de eer niet redden en verloren met 0—4. Kampioenschap van Nederland Een groote teleurstelling baarde PSV haar aanhang, door op eigen terrein met 2—1 van Sparta te ver liezen. Tot 10 minuten voor het einde was de stand nog 10 in het voor deel van PSV. De eerste plaats wordt thans ingenomen door Feijenoord, die in een spannenden strijd met 3-2 van Go Ahead wist te winnen. De Deventenaren hebben met eere verloren, zij zullen nog menig hartig woordje meespreken in deze com petitie. De stand is nu Feijenoord 2 2 0 0 2 1 0 PSV Sparta Velocitas Qo Ahead 4 7-2 4 10-3 3 2—1 1 3-15 0 3-6 SPORT. R,W.B. RWB 3 speelde 1.1. Zondag den laaïsten competitie wedstrijd van dit seizoen tegen Brabantia 2 en eindigde in een welverdiende overwinning voor de jongste RWBers met 3—2. 2 Juni worden de jaarlijksche serie wedstrijden door RWB uitgeschreven. W. S. C. Zooals wij reeds j.l. Zaterdag publi ceerden, wordt a.s. Zondag op het WSC-terrein een interessante voetbal wedstrijd gespeeld tusschen twee elftallen, samengesteld uit oud spelers der vereeniging WSC en het voor malige Quick Er schijnt onder deze oud spelers voor deze ontmoeting zeer veel interesse te bestaan, ten minste er wordt de laatste dagen ernstig door deze Heeren geoefend, teneinde op den eersten Pinksterdag zoo getraind mogelijk aan den start te verschijnen. Wij zullen dan a.s. Zaterdag de namen der resp. elftallen publiceeren, voor velen zal dit wel eene verrassing blijken. Het eerste elftal van WSC speelde j.l. Zondag in Qorinchem tegen een sterke combinatie van Unitas. Ook in dezen wedstrijd was het WSC— elftal samengesteld uit jonge spelers en viel de samenstelling niet tegen. Aanvankelijk liep Unitas hard van stapel en wist een 30 voorsprong te nemen. Langzamerhand raakte WSC beter ingespeeld en nam zelfs door enthousiast en goed combineeren de overhand om tenslotte zeer verdiend den achterstand in eene 4—3 over winning om te zetten. Wellicht wordt tweeden Pinksterdag wederom elders gespeeld, zeer zeker wordt een bezoek gebracht in Breda tegen HERO. HEC-comb.—„SUPERBE". Evenals vorig jaar zal nu wederom op Donderdag 16 Mei a.s. om zeven uur een comb, van HEC een vriend schappelijke wedstrijd spelen tegen het fabriekselftal van de N.V. Waal- wijkscbe Chroomlederfabriek v/h van Dooren de Greeff alhier, of meer bekend als „SUPERBE". Het elftal van „SUPERBE" is, naar wij vernemen, als volgt samengesteld: A. Versteeg C. van Vugt N. Trommelen M. v. Ierse! V. v. Rijckevorsel J. Pullens M. v. Tiggelen L de Bruine P. v. d Heuvel W. van Zeist A. van Baardwijk Het is wel een opvallend feit dat dit elftal niet alleen het fabrieks— personeel vertegenwoordigt, doch ook de bedrijfsleider en vtan het kantoorpersoneel zijn van de partij, terwijl de Directie het ook niet aan belangstelling zal laten ontbreken. Dit bewijst wel dat de onderlinge ver standhouding daar niets te wenschen overlaat. Het HEC—elftal staat voor dezen wedstrijd zeer sterk, te sterk eigenlijk. Niet minder dan drie spelers van het eerste elftal spelen mede, terwijl de overigen hun plaats ook wel waard zijn. 3 2 0 1 2 110 3 0 12 2 0 0 2 HET ZUIDEN. De beslissingswedstrijd BW—Wil- helmina, welke te Tilburg werd ge speeld, eindigde in een puntloos gelijk spel. Ook twee verlengingen van 15 minuten konden geen be slissing brengen en de wedstrijd eindigde zooals hij begonnen was: 0—0. Dus zal de strijd nader beslist worden. Naar wij vernemen wordt de vol gende maich op het BVV-terrein te 's Bosch gespeeld. De Urugueezen in Tilburg. Morgenavond om 7 uur zal het I Urugueesche team Rampla Juniorus, dat momenteel in ons land toert, een wedstrijd komen spelen in Tilburg tegen een versterkt elftal van Willem 11. Zooals men weet hebben deze Urugueezen, die het speltype en de spelkwaliteit van de Olympische kampioenen volkomen machtig zijn, enkele wedstrijden fti ons land ge speeld. In Amsterdam tegen Ajax en in Den Haag tegen VUC Ajax werd met 2 1 verslagen en VUC met 4 2. Deze cijfers wijzen nietop krachts verschil, omdat het de Urugueezen niet in de eerste plaats te doen is met groote cijfers te winnen, maar wel om hun spelgehalte aan Europa, meer bekendheid te geven. Daarom spelen ze wat men noemt zexhibition- voetbal De baltechniek en balbehandeling hebben ze zoodanig onder de knie dat het een lust is, de voetbal acrobaten aan het werk te zien. Degenen die de Urugueezen op de Olympiade hebben zfen spelen, zullen zich herinneren dat ze na de rust even lustig en lenig van het veld huppelen als toen ze het terrein voor het eerst betraden. Het is het gevolg van hun volmaakte beheersching van het positiespel en het nauwkeurig aangeven van den bal; de lui voelen elkaar als het ware in het veld aan Kortom ze vertoonen het voetbalspel als kunst. Voor de duizenden voetballers, die dit district herbergt een schitterende gelegenheid om eens kennis te gaan maken met dit speltype. Mogelijk, dat ze er iets van leeren kunnen. Daar de wedstrijd gespeeld wordt op het Sportpark, dat ruimte biedt voor ongeveer 15000 man en afgeloopen is op een oogenblik, waarop men nog alle spoorverbindingen kan halen, behoeft men zich door geen enkele vrees te laten weerhouden de Urugu eezen aan het werk te gaan zien. Men zie de advertentie in dit nummer. VOETBAL. Midden: De Leeuw (Willem II), Grobbe (Excelsior) en v. Heel (Feije noord). Vóór: Landaal (A.G.O.V.V.), Kools (N.A.C.), Bakhuys (Z.A.C.), Van Loon (Willem II) en Tap (A.D.O.). BELGIë—ENGELAND 1—5. Ten aanschouwe van 35.000 toe schouwers heeft België verloren met 15 van de Engelsche profs-ploeg, j Bij de rust was de stand 03. Na de pauze werd het 05. Even voor het einde redde Moeschal ,,de eex-", nadat Raymond Braine de heele ach- terhoede gepasseerd had. KORFBAL. SPRANG. Zaterdag 11 Mei speelde onze Korf- balvereen. N.E.O. de aangekondigde competitiewedstrijd tegen T.K.C. te Tilburg. Moest N.E.O. te Sprang voor deze club na een slecht gespeelden wedstrijd met 52 het onderspit delven, thans bleef onze club met 3-1 de baas. Had N.E.O. met dit 12-tal een nederlaag geleden, dan zou dit geen verrassing zijn geweest, daar N.E.O. te Tilburg met 4 invallers en slechts 5 dames moest spelen. Doch niettegenstaande dat dachten onze speelsters en spelers er anders over en wilden ze beslist revanche nemen. Onze ï'eserves speelden weer een goe den wedstrijd en er zijn er bij die in het le 12-tal goede vorderingen zul len maken. Hier is werk voor de twaalftalcommissie. T.K.C. heeft één invaller, N.E.O., zooals reeds gezegd, 4. Direct na den uitworp gaat onze aanval enthousiast spelend op den T.K.C.-korf af. Toch heeft T.K.C. feeds bij haar eerste aanval met een ver schot succes, 0-1 Dit ontmoedigd N.E.O. geenszins en het T.K.C.-doel wordt geducht onder schot genomen, doch voorloopig zon der succes. Het spel raakt nu meer verdeeld en er wordt goed korfbalspel te zien gegeven. N.E.O. blijft echter het meest in den aanval en eindelijk weet één der spelers gelijk te maken, 1_1. N.E.O. blijft hardnekkig door wei-ken en wil beslist winnen. T.K.C. biedt wel goed tegenstand, doch kan tenslotte niet vei-hinderen dat N.E.O. de leiding neemt, 21. Met dezen stand komt de rust. Na rust is het ook weer een aantrekkelijken wedstrijd, met N.E.O. in de meerderheid. Het schieten was echter in deze periode niet best. Tegen het einde slaagt een onzer er in nog een doelpunt tot de scoi'e toe te voegen en heeft N.E.O. 'n 31 overwinning behaald. DUIVENSPORT. CAPELLE. De postduivenvereeniging „De Luchtvaart" gevestigd in het café van mej. de Wed. A. v. d. Haart alhier, hield j.l. Donderdag (Hemelvaartsdag) gecombineerd met de bij den heer van Heeswijk te Kaatsheuvel gevestigde postduivenvereeniging een wedvlucht vanuit Mons en j.l. Zondag eveneens gecombineerd vanuit Noyon met den volgenden uitslag: Wedvlucht Mons: S Oerlemans 1 en 11. Chr van Heeswijk 2, A Ver steeg 3, A Snaphaan 4, W van Best 5, A Verduijn 6. G de Benis 7. H Netten 8, H v d Schans 9, H Dekkers 10 en G Stam 12. Wedvlucht NoyonH Netten 1 6 en 25, M Mesch 2, G Vos 3, J Cor- stanje 4 26 en 32. Chr van Heeswijk 5, A Snaphaan 7 20 22 30 en 36, P v d Velden 8, W van Beek 9, L Heurter 10, Th Lichtvoet 11 16 24 en 27, G de Benis 12, W Oomens 13 en 15, H van Kampen 14 en 34, H. Rosenbrand 17, A Schaafstra 18 en 37, W v d Velde 19 23 28 en 29, A van Moergestel 21, A Versteeg 31 en A Zwart 33 35 en 38. „Van de Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen „ontvingen wij twee catalogi, welke een zeer gnnstigen „indruk maken. „De uitvoering van beide is, zoowel wat opvatting als „afwerking aangaat, als bijzonder geslaagd te beschouwen. „Met deze proeven van drukwerk toont de Waalwijksche „Stoomdrukkerij Antoon Tielen, dat ze mei haar tijd „medegaat en dat haar inrichting met succes „de nieuwste hulpmiddelen en Ideëen in toe passing weet te brengen." VOETBALUITSLAGEN v. ZONDAG. Kampioenschap van Nederland. FeijenoordGo-Ahead 32. PSVSparta 12. HET ZUIDEN. Beslissingswedstrijd. BWWilhelmina 0—0 (na verl.) Promotiecompetitie. VlissingenSt.m. Emma 25. Promotiecompetitie 3e klasse. SittardZ altbommel 32. Reserve 2e klasse B. De Valk 3Tegelen 2 11. NEDERLAND—SCHOTLAND. Het Nederlandsche elftal. Het Nederlandsche elftal voor den wedstrijd tegen Schotland op 4 Juni a.s. is als volgt samengesteld: I Doel: v .d. Meulen (H.F.C.). Achter: De Bi-nin (Hermes D.V.S.) en Van Kol (Ajax). GEMENGD NIEUWS. Motor-ongeluk. Zondagmiddag is op den weg Zaltbommel—Rossum een ongeluk gebeurd. Een auto reed met matige vaart in de richting van Rossum. Op het oogenblik dat de chauffeur een vrouw met een kinderwagen, waarin een kindje van 14 dagen, wilde pas seeren, wilde v. d. H. uit 's Bosch, die hem met motor en zijspan achterop reed, tusschen den auto en den kinder wagen door. Het wiel van het zijspan raakte echter den auto en de motor fiets werd langs den weg geslingerd en raakte den kinderwagen, die in een sloot terecht kwam. De kleine, die uit den wagen geworpen werd, heeft oogenschijnlijk geen letsel ge- kregen, evenmin als de motorrijder. De vrouw was zeer nerveus; zij en het kind zijn per auto naar 'tzieken huis te Zaltbommel vervoerd. De motorfiets, vooral het zijspan, is zwaar beschadigd. Tegen den motorrijderis procesverbaal opgemaakt. Nachtegaalgezang voor de Weensche microfoon. Woensdag 15 Mei zal's avonds om 8.20 Amst. tijd een uitzending plaats vinden van nachtegaalgezang uit het LaxenborgPark te Weenen. De uit zending staat onder leiding van dr Hans Frank, die ervan overtuigd is, dat hij de nachtegaal tot zingen zal kunnen bewegen, indien het weer niet al te slecht is. Te Monroe in den staat Michigan is een omnibus in botsing gekomen met een vrachtauto, waarbij vijfmen- schen gedood en tien gewond zijn. Ketelontploffing op de Barendrecht. Uit Casablanca wordt draadloos gemeld, dat aan boord van 't stoom schip Barendrecht, kort na 't vertrek uit Casablanca een ernstige ketel ontploifing heeft plaats gehad Het schip is met vier dooden en een gewonde aan boord onmiddellijk naar de haven teruggekeerd. Blijkens telegrafisch bericht van den kapitein van de Barendrecht aan de directie van zijn reederij, de N.V. Phs. van Ommeren's scheepvaart bedrijf, zijn de vier omgekomen leden van de bemanning: de tweede maciii nist Offerman, de derde machinist Lammens, de stoker Hamer en de tremmer de Ridder. De gewonde is een Spanjaard, Peres genaamd. De overige leden der bemanning zijn ongedeerd. De Barendrecht, een schip van 3704 ton, gebouwd in 1915, was 22 April van Philadelphia vertrokken met bestemming naar Fedalah, ongeveer 30 K.M. ten Noorden van Casablanca. Den 6en Mei was het schip daar aangekomen. Auto tegen een boom gereden. Vier heeren uit Groningen die Zondagmorgen tegen 11 uur per auto van Groningen waren vertrokken om een vergadering te Harderwijk bij te wonen, hebben bij Halvehe een ongeluk gehad, dat betrekkelijk goed is afgeloopen. Vermoedelijk doordat het stuur weigerde, is de auto tegen een boom gereden en totaal vernield. De inzittenden G L en mr. W. kwamen er vrijwel heelhuids afde vierde, de heer Davids, opperrabbijn in het synagogaal ressort Groningen, kreeg eenige kneuzingen in de ribben Een verpleegster, die toevallig voorbi reed. verleende de eerste hulp, waarna de heer Davids te Havelle verbonden werd door dr. Miedema. Per zieken auto is het viertal vervolgens naar Groningen vervoerd. De toestand van den heer D. is gunstig. Zaterdag zijn te Home!, in Wolynië, elf meisjes op een roeitocht verdronken, doordat de boot omsloeg. Er was niemand in de buurt die helpen kon. Volgens een bericht in de in de Berlijnsche bladen zijn Zondag eenige personen, die een uitstapje maakten naar het plaatsje Proetzel door een ernstig ongeluk getroffen. Door tot nog toe onbekende oor zaak viel een honderdjarige kastanje boom plotseling om en begroef zes personen onder zich. Een van hen werd verpletterd, drie bekwamen levensgevaarlijke, twee andere lichte verwondingen. Zaterdagavond had op deAarie- Rixtelschen weg 'n ernstige aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijder. De heer J. M, reed metz'n wagen plotseling achteruit zonder eerst te waarschuwen of te zien of de weg vrij was De heer M. W., die met zijn dochtertje vlak achter den auto reed kwam daardoor onder den wagen Beide wielen gingen hem over het lichaam. De auto-bestuurder bemerkte dat er iets gebeurd was, reed daarop weer vlug vooruit met 't gevolg dat de achterwielen van den wagen het slachtoffer voor de tweede maal overreden. In zorgwekkenden toestand, met ernstige inwendige rneuzingen werd de man een nabij- ztjnde woning binnengedragen. De politie stelt een onderzoek in. Maandagmiddag is ie Amerongen een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de motorrijder van Beusekom. uit ienden, op siag werd gedood. Deze kwam van den Kerstweg rechts den rijksstraatweg oprijden, toen uit de richting Leersum een vrachtauto met aanhangwagen van de firma Winkel man uit Utrecht naderde, welke bazait vervoerde voor woningbouw te Doom. ïr volgde een botsing waarbij v. B. werd gedood. Zijn lijk is naar het lijkenhuisje op de begraafplaats te Amerongen overgebracht. De politie die spoedig ter plaatse was, heeft den vrachtauto in beslag genomen. De motorfiets werd geheel vernield De chauffeur van de vracht auto kwam met den schrik vrij. ADVERTENTIëN. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voor zien te zijn van de H. Sacramenten, de Zeereerw. Heer ADRIANUS PETRUS KUIJPERS, Pastoor der parochie v. d. H. Antonlus te Waalwijk, iti den ouderdom van ruim 65 jaar 42605 Namens de Familie, Wede. P. KUIJPERS- Versteinen. Waalwijk, 13 Mei 1929. Gisteravond omstreeks zes uur heeft te Hulsberg een brutale aanran ding plaats gehad. De 20 jarige mej R. die van een communiefeest terugkeerde, werd op een der stille landwegen lastig geval len door een haar onbekend mans persoon. Zij verweerde zich heftig, doch de onverlaat bracht haar zwaar lichamelijk letsel toe, zoodat ztj in 't St. Jozef ziekenhuis te Heerlen moest worden opgenomen, waar onmiddel lijk chirurgisch ingrijpen noodzakelijk bleek. Daarenboven bezorgde de onverlaat haar een schedeifractuur. Te Valkenburg, waar het individu later nog vermaak had gezocht, werd hij in een der dansgelegenheden door de marechaussee gearresteerd. De verdachte zekere M. uit Hulsberg, wiens kleeren met bloed bevlekt waren en die in beschonken toestand verkeerde ontkent iets met'tgebeurde te maken te hebben. N. V. Schoen- en Lederwarecfabriek voorheen Wed. D. P. DE BOOY, 's-HERTOGENBOSCH, vraagt bekwame Aanbieding aan de fabriek of na tijd, BRUGSTRAAT 30. Voor Tilburg in huishouden van 2 personen gevraagd. Mevr. BLOMHOF, Willem li- straat 96a, Tilburg 42610 Wij vestigen er nogmaals de aandacht op, dat ons kantoor Grootestraat 205 geopend is, nl. van 8 uur v. m. tot 8 uur n'm. Men kan er dus evengoed 's middags van 1 1 Va als 's avonds van 6-8 uur terecht. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen 1

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 3