Kerknieuws. Als Uw Kind Hoest* Mijnhardt's Thijmsiroop F a. A. v. d.Wee-Cools het z.g. straafvermaak te schuwen en de nuttige huisvlijt te blijven be oefenen. Namens de leerlingen van den hulsvrlijtcursus sprak de jongeheer H. Brok woerden van dank en bood den ZeerEerw. heer pastoor een fraai presenteerblad aan, door de jongens zelf vervaardigd. Pastoor Q jossens beantwoordde met een dankwoord, waarna hij den aanwezigen verzocht een kijkje te nemen in de tentoonstellingszaal. Behalve uit Orunen waren er ook nog Inzendingen van Tilburg en Veghel. Het tentoongestelde getuigde van veel vlijt en ambitie De jury kende aan Veghel den eersten prijs toe voor snijwerk en aan Drunen den eersten prijs voor zaagwerk. Voor onze jongens een waarde volle onderscheiding, te grooter als men in aanmerking neemt den korten tijd waarbinnen zij zich met de hanteering van zaag en mes ver trouwd wisten te maken. De tentoonstelling heeft drie dagen geduurd en trok vooral Zondag veel belangstelling. Door het succes aangespoord zullen de jongens komenden winter zeker met nog meer enihousiasme aan het werk gaan. 't Qeheel mag uitstekend geslaagd heeten. DRUNEN. Algemeene vergadering der S'. Lambertuï-vereeniging (Be grafenisfonds.) In deze vergadering, die jammer genoeg slechts door enkele leden werd bijgewoond, werd door den den Voorzitter den heer M. van Halder een keurig en duidelijk verslag uit gebracht, waaruit o. m. het volgende bleek: Op 31 December 1928 telde de ver- eeniging 660 leden. O verleden in het jaar,8 volwassenen. Op 31 December 1927 bedroeg het bezit f11007 IIs Batig saldo 1928 f 522 85 Totaal bezit 31 Dec. '28 f11522 965 Vergadering St. Josephvereeni ging (Ziekenfonds.) In meerdeere bladen is geschreven dat met einde boekjaar 1928 het bezit der vereentging bedroeg 151.44 en het nadeelig saldo 155.65. Dit is geheel onwaar en dient verbetering. Bezit einde boekjaar 1928 bedroeg f263 14 Bezit einde boekjaar 1921 -*29 I6ö9d6 In Juli a s. neemt onze harmonie „De Volharding" deel aan de muziek concoursen te Roosendaal. Onder de bekwame hoofdleiding van den heer Abeelen uit Tilburg wordt ernstig gerepeteerd, zoodat succes ongetwijfeld zal volgen. Evenals vorig jaar zal door het Muziekgezelschap „Arcoidion" uit Waalwijk met de as. kermis en met de Pinksterdagen muziek worden ge geven bij den heer Th Elshout. Ter gelegenheid van de in ge bruikneming van de nieuwe kio k welke op het terrein bij het Patro naatsgebouw is tot stond gekomen, werd j,l. Zondag een festival gehouden Het bestuur en 't comité hadden alles keurig in orde gebracht om het den bezoekers zoo aaneenaam moge lijk te maken. Geen kosten zijn ge spaard om het terrein goed in orde te brengen. De diverse vereenigingen waren bijna alle opgekomen om dit feest te komen opluisteren, en wat deze ten gehoore brachten was uitmuntend. Ook het publiek was zeer talrijk. Om ongeveer 4 uur waren de deel nemers bij de kiosk op het feest terrein toen gezamenlijk de feestmarsch werd uitgevoerd, De plechtige opening werd verricht door de Eerw. Heer Kapelaan Willems, Voorzitter der vereeniging. Spr. bracht hulde aan de feestvierende vereeniging die hier thans een mooie kiosk heeft gebouwd waarop ze trotsch zijn mag dank aan den WelEd. Heer Brok, Directeur der vereeniging, die wel het meeste heeft bijgedragen om de vereeniging tot zoo een hoog peil op te voeren, die telkens bij elke voorbereiding voor een concours onze jongens wist te leiden en aan te moec&gen. Verder bracht spr. een woord van dank aan den Z.Eerw. Heer Pastoor, die de vereeniging niet alleen officieel heeft gesteund, maar die ook tevens het initiatief heeft genomen om hier deze kiosk te laten bouwen. De Burgemeester, Mr. Loeff, hierna het woord verkrijgende, stelde het op hoogen prijs om bij deze g degenheid zijn gelukwenschen te mogen aanbie den, daarbij tevens hulde brengende aan het bestuur en leden met hun Directeur, aan de ontwerpenaar en initiatief nemers en uitvoerders van dit schoone werk. Daarna werd achtereenvolgens het program afgewerkt. Het avond-concert, door de feest vierende vereeniging aangeboden, was druk bezocht, en hebben vele lief. hebbers met groote attentie de uit voering van dit hoogstaand gezelschap gevolgd. Gisteren hield de R.K. Werk liedenvereniging een vergadering in de zaal der Meisjes-Congregatie, spe ciaal ter behandeling der agenda Cen- traleraad. Het Voorzitterschap werd wegens afwezigheid van den Voorzitters, waar genomen door J. Lommers. De Vice- Voorzitter besprak het voorstel van den Centrale raad tot oprichting van een Ziekenhuisfonds, alsmede het voorstel van financieele bijdragen tot oprichting van een ambachtsschool in Nederlandsch-Indië, waarop werd be sloten den Voorzitter, die de verga dering van den Centrale Raad te 's Bosch zal bijwonen vrij mandaat te geven. Verder werd besloten om deel te nemen aan de openluchtmeeting welke te Waalwijk zal gehouden worden op 16 Juni a s. De Eerw. Heer Willems, advisevr der vereeniging, wekte alle op om met een groot getal aanwezig te zijn. ELSHOUT. Ter gelegenheid van 't twee jarig bestaan, werd groote behoefte gevoeld bij onze R K. Werk- Itedenvereeniging naar een vaandel. Door enkele personen gesteund is dn doel bereikt en werd door de firma Jansen uit Tilburg een prachtig vaandel geleverd. Om 10 uur waren de leden der R K. Werklitdenvereenigir g. met hun zustervereniging uit Drunen in de zaal bijeen, alsmede de Zangvereeni ging en Harmonie uit Elshout mei hun vaandels en trok men onder de lusiige tonen der muziek naar het Kapelleje alwaar de vaandelwijding plaats had. Bij aankomst werd door den Voorzitter en welkomswoord ge sproken. Door den Eerw. Heer Giihdeman, adviseur der vereeniging, wtrd op plechtige wijze het vaandel gezegend. Z Eerw hield hierbij een redewaarin hij het symbool ontwikkelde dat het vaandel voorstelde. De ZeerEerw. Heer Pasfoor sprak over vrede en reinheid; worden deze voorwaarden vervuld dan zal de ver eeniging groeien en bloeien. Bij terugkomst in de zaal bij de Congregatie, waar intusschen veel be langstellenden aanwe2jg waren, werd door den Heer Eijkmans, lid van het Hoofdbestuur uit Tilburg, de Vaandelrede grsproken. De Geestelijke adviseur uitDrunen feliciteerde vervolgens Elshout met het vaandel, de hoop uitsprekend dat de vereeniging steeds in groei moge toenemen. Op het Zondag gehouden Bonds- concours te Waalwijk, alwaar 7 deel nemende gezelschappen Schrrpschut- ters aanwezig waren behaalde onfce vereeniging O L. Vrouwe gilde den eersten korpsprijs met 19 punten, daarboven behaalde J v. d. Wiel den eersten pi Ijs op de banen van perso- neele prijzen en daarbij nog 5 prijzen. LOONSCHENDIjK. Ds. P.de Loone te Renkum heeft voor 't beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier bedankt LOONOPZAND. Zondag l i. hield het Wit—Gele Kruis, opgericht No vember 1928, zijn le AlgtmeeneVer gadering. De loco voorzitter opende de vergadering met den Chr. Groet, dankte daarna de leden voor hunne talrijke opkomst, meer speciaal den Geestelijken Adviseur. Door den Penningmeester werd rekening en verslag uitgebracht, welke werden goedgekeurd. Onder meer werd ook besproken, dat er nog 40 a 50 huisgezinnen zijn die zouden kunnen aansluiten, ge tracht zal worden zooveel mogelijk aan te werven. Breedvoerig werk besproken mid delen, ter aanvulling van het magazijn, wijl de kas dit niet toeliet hierin verder te gaan. In overleg met den ZeerEerw. Ad viseur werd goedgevonden om op een der eerst volgende Zondagen in de kerk een schaalcollecte. te houden, tot uitbreiding der zoo noodige ver- plegingsaitikelsn, met de hoop dat door milde bijdrage hierin zal worden voorzien. Tevens werd geconst tierd, dat de vereeniging in alle opzichten goed werkten. Binnenkort zal ook in de Parochie .De Moer" die is aangesloten, eene vergadering worden belegd. Na nog maals dank te hebben gebracht, werd de vergadering door den Voorzitter gesloten met den Chr. groet. TILBRUG In de gisteren gehouden vergadering van de Kamer van Koop handel is tot afgevaardigde naar het congres van de Kamers van Koop handel, dat van 8 tot 13 Juli a.s. te Amsterdam zal worden gehouden, benoemd mr.B J. M. van Spaendonck. Van den directeur der telefonie is bericht ontvangen, dat Gulrie en Tilburg één netzulien blijven vormen. Medegedeeld is, dat vermoedelijk nog aan het einde van dit jaar een oegtn zal worden gemaakt met den bouw van de brug btj Keizersveer. Het jaarverslag over 1928 is goed gekeurd. Besloten is om toe te treden tot de Algemeene Vereeniging voor Wol- tndustrte in Nederland. Als afgevaar dtgde hiervoor is benoemd de heer Fr. Mutsaerts. Ter zake van het vraagstuk van de spoorwegovergangen, heeft de Voor zitter mededeeltng gedaan van door de kamer aan de direcue van de Ned. Spoorwegen gerichte klachten. Ineen nader onderhoud hebben de voorzitter en de secretaris bepleit verplaatsing van de goederenloods in Westelijke richting. De directie is van oordeel hieraan medewerking te kunnen ver teenen. Wat de overwegkwestie be tref!, meende de directe dat ten deze het woord is aan de gemeente Tilburg. Eindhoven heeft reeds belangrijke sommen beschikbaar gesteld en zulks wordt nu ook van Tilburg verwacht. Algemeen was men het er over eens, dat alleen hoogspoor de aangewezen oplossj >g is. De centrale werkplaats van de N,S. zal van hoogspoor geen last ondervinden. Tot leden der commissie, die in samenwerking met B. en W. het vraagstuk nader onder het oog zal zien, zijn aangewezen de heeren J de Pont, A. van Herk en mr. B J. M v. Soaenrionck. Onze agent voor Kaatsheuvel c.a. SCHOOLSTRAAT Geef haar uwe DRUKWERK- ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELfcN. GEMENGD NIEUWS. Ernstig auto ongelluk aan den driesprong bij Breda. Zaterdagmiddag werd de dochter van het Tweede Kamerlid dr. Moller uit Tilburg, nabij den Driesprong te Teieringen, door een auto aangereden en ernstig gewond. Omtrent dit treurig ongeval kunnen wij de volgende bijzonderheden mede deelen Mejuffrouw Moller reed per rijwiel op 't rijwielpad in de richting Breda ter hoogte van de villa van mr Hellegers, Uit de richting Tilburg reed een auto aan, N 8420. Deze auto uit Eindhoven, waarin ttvee ingenieurs van Philips gezeten, de heeren H. en V., reed naar Breda en wel met zoo groote snelheid, dat twee marechaus sees, die toevallig op den Tilburg. schen weg het verkeer controleerden wegens de te snelle vaart 't nummer van de passeerende auto noteerden. Juist waren zij daarmede gereed toen de kreet weerklonk, dat een ongeluk was gebeurd. Het volgende bleek Bedoeldè auto had in snelle vaart den bocht Driesprong—Breda willen nemen. Op hetzelfde oogenblik pas seerde aan de rechterzijde van den weg een auto uit de richting Breda den Driesprong. De N 8420 moest toen naar rechts uithalen en door de snelle vaart geraakte de wagen op 't rijwielpad en reed mej. M aan. De bestuurder week nog naar links uit. doch kon niet beletten dat mej M. een aantal meters werd meegesleurd. De auto kwam links van den weg nabij de schuttirg van het Hero voet- balt^-rrein, in een sloot terrecht M-juffrouw M bleef zeer zwaar gewond liggen Zeer spoedig was dr. C Slutjters uit Teteringen aanwezig die de eerste hulp verleerde. Hij constateerde hersenschudding benevens eenige verwondingen aan de kaak en hals. Hij achte den toe stand niet zonder gevaaren oordeelde overbrenging naar het St. Ignatius— ziekenhuis te Breda noodzakelijk alwaar het slachtoffer Zaterdagavond van de laatste H. H. Sacramenten voorzien. De aanwezige maréchausséeszetten onmiddellijk het verkeer op den weg stop en stelden een onderzoek in. Procesverbaal tegen den bestuurder van de auto werd opgemaakt. Zondagmiddag vernam men, dat Mej. M., die tot dan toe bewusteloos was geweest tot het bewustzijn was teruggekeerd. Ofschoon haar toestand nog niet zonder zorg was, was eenige verbetering ingetreden. Dinsdagmorgen werd medegedeeld dat mtj. M een goeden nacht had gehad en dat haar toestand beter was dan Maandag. D. v. N. Moord. De 20-jarige A. B. te's Gravenhage begaf zich Maandagavond naar een bijeenkomst in de Duinoordkerk. Omstreeks 8 uur ging zij van huis, begeleid door den 20-jarigen A. C. J. S. C. M. O. de C. Onderweg heeft het meisje den jongen gezegd, dat zij zijn liefde niet langer beantwoorden kon en daarom allen omgang met hem wenschte te verbreken. Nadat zij het kerkgebouw was binnengegaan, ging O. de C. naar zijn woning, waar hij een paspooit haalde en zich van een revolver voorzag. Om 10 uur was de bijeenkomst in de Duinoordkerk ten einde. De stu dent wachtte het meisje in de Adriaan Goekooplaan op. Weer drong hij aan op voortzetting van de verloving, wat het meisje echter weigerde. Onder het praten waren zij de donkere laan van het park Zorgvliet ingewandeld. Op een gegeven oogen blik moet de jongeman zijn revolver getrokken hebben en drie schoten op het meisje hebben gelost. Waar schijnlijk is het eerste schot reeds döodelijk geweest Alle drie schoten treffen doel. Bijna onmiddellijk was het meisje dood. Twee voorbijgangers zagen den dader zich per fiets verwijderen. Het slachtoffer werd in een huis binnengedragen en dadelijk werden de politie en de geneeskundige dienst gewaarschuwd. Na korten tijd heeft de geneeskundige dienst het stoffelijk overschot weggehaald. Korten tijd na het gebeurde kreeg de politie reeds een aanwijzing, dat de dader niemand anders kon zijn dan de jeugdige O de C Oogenblik k<lijk begaven eenige rechercheurs zich naar diens woning, maar zij treffen hem daar niet. Het bleek toen dat bij zijn pas meegenomen had. De politie heeft daarop alle grens- plaatsen gewaarschuwd. Het bleek echter, dat de jongeman de stad niet verlaten had tegen half drie des nachts is hij in de buurt van zijn huls gearresteerd. Hij is naar het hoofdbureau van politie gebracht en daar opgesloten Bij een voorloopig verhoor heeft hij reeds een volledige bekentenis afgelegd. Eergisteren is nabij hetKeuken- bosch onder Llsse het tienjarig meisje B. K. uit Den Haag. dat met een groep Haagsche kinderen een pxcursie naar de bloemenvelden maakte, aangereden door een auto. bestuurd door dr. M. uit Haarlem. Deze bracht het kind naar het academisch ziekenhuis te Leiden, waar het gisteren is overleden. Op last van den officier van justitie te Haarlem wordt vandaag een sectie op het lijk verricht. paarden, 10 veulens, 1597 magere runderen, 925 vette runderen, 425 vette kalveren, 1519 nuchtere kalve ren, 169 schapen of lammeren, 65 big gen, 12 bokken of geiten, 11 overloo- pers. Prijzen per pond. koeien 3439 c., 46 475 c., 5153 c.; ossen 42 c., 46 47° c., 5051 c.; stieren 3840 c., 42 49 c., 4748 c.; kalveren 475 55 c., 6570 c., 8085 cent. Prijzen per stuk van mager vee melkkoeien 190—410, stieren ƒ110 —480, paarden 250—375, slacht- paarden 150—220, hitten 100-175, veulens 70—120, fok nuchtere kal veren 1825, slacht nuchtere kal veren 1218, kalfkoeien 200400 pinken 100160, vaarzen 160 230, biggen 2040, per week 3. -3.25, overloopers 3250. De aanvoer van vette koeien en ossen was wederom ruim. De handel was lui, duur en de prijzen iets stij ver dan gisteren. Een best spoeling beest ging nog tot 2 cent boven no teering. Stieren waren flink aangevoerd. De handel was stroef en de prijzen hoog. De aanvoer van vette kalveren was zeer ruim (overvoerd), de handel slecht en de prijzen in de mindere soorten iets lager. Een best kalf ging nog tot 75 cent boven noteering. De aanvoer van melk- en kalfkoei en op de magere markt was ruim. De handel was iets williger met on geveer de oude prijzen. Een prima beest ging nog iets boven noteering. Jongvee flink ter markt, ook daar was de handel iets williger, weinig verandering in de prijzen. Nuchtere fok- en slachtkalveren nog tamelijk aangevoerd. De handel was vlug en de prijzen iets stijver. De aanvoer van werk- en slacht- paarden, hitten en veulens was tame lijk. De handel was kalm en de prij zen gelijk aan die der vorige week. Biggen met geringen aanvoer, han del stroef en abnormaal hooge prijzen. President A. F. M. Sweens. Gisterenavond ontvingen wij uit Den Bosch het telegrafisch bericht, dat de ZeerEerw. Heer Alexander Franciscus Maria Sweens, President van het Groot-Seminarie te Haaren, benoemd is tot Geheim Kamerheer van Z. H. den Paus De Bisschop van 's-Hertogenbosch, Mgr. A. F. Diepen, die deze onder scheiding, welke verleend werd naar aanleiding van hel veertig-jarig Pries terfeest van president Sweens, (op 15 luni a.s) ui» Rome had medegebracht, heeft gisterenavond persoonlijk het feit van de onderscheidingmeegedeeld aan den President van het Groot- Seminarie te Haaren. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 1 4Mei. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 235 450e STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 13 Mei. 5e Klasse, le lijst. (Naar de voorloopige lijst) Hooge prijzen. Prijs van ƒ1500: 2354 Prijs van 1000: 4569 5401 11262 12013 18066 Prijs van 400: 8810 Prijs van 200: 2758 17284 Prijs van 100: 177 1566 2063 4332 4569 7595 9569 10376 13768 16102 18645 19349 19958 Trekking van Dinsdag 14 Mei, 5e Klasse, 2e lijst. (Naar dé voorloopige lijst). Hooge prijzen. Prijs van 100000: 15355 Prijs van 10000: 18969 Prijs van 1000: 4696 14442 18255 Prijs van 400: 5384 6622 8098 Prijs van 200: 1203 .18716 Prijs van 100: 4Ö4 5430 12281 14968 19835 AGENDAS Donderdag 8 10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8'/2 uur. Repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Zaterdag 3'/2 uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub WEK. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Maandag 12 uur. Matirée Lifder- tafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. geeft het dan direct Slijmopiossend Hoeststillend Verzachtend Genezend Flacon 75 ct. bedroeg f396 22 Voordeelig saldo 1928 WAALWIJK, Bi) Apoth. en Drogisten. Alleen echt met den aaam Mijnhardt op de verpakking. Let hierop.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6