Jongen of Meisje eenigen Inboedel. Meid-buishondsier een BEDIENDE. is 9. s. noai-, ui en Ugegslaptlileni HUISGEZIN si u; MSC I SU WEU IEEI3 ANTI 991 W ERFHJJIS. Notaris JANSEN Gevraagd verkoopen dan geheelen dag Notaris A. Schaap publiek verkoopen H. Nk I IM IC E, afwezig. waarin meerdere prima stiksters INRICHTING VOOR DE VERVAARDIGING VAN gevraagd wordt gevraagd Zaterdag is eenigen tijd door de politie in den Academiesingel ge dregd. Er werd niets gevonden. In den nacht van Maandag op Dinsdag, na het einde der muziek feesten te Naarden, heeft hier een droevig ongeval plaats gehad. Een 2-tal muzikanten der muziekvereen. „Wilhelmina" van de Staatsmijn „Wilhelmina" te Terwinselen, was nog laat in den nacht in vroolijke stemming over de op het muziekcon cours behaalde prijzen. Het tweetal besloot om drie uur des nachts met een in de Nieuwe Haven aldaar ge meerd liggende roeiboot te gaan roei en. Nauwelijks kwamen zij van den kant of de boot kantelde op onver klaarbare wijze en beide inzittenden raakten te water, ten aanschouwe van vier op den wal staande kame raden. Daar zoomin de drenkelingen als de op den wal staande personen konden zwemmen en geen reddings materiaal bij de hand was, duurde het een kwartier voor de eerste dren keling uit het water was gehaald. De tweede werd eerst na een half uur op het droge gebracht. De dokters Keizer en Chroiset-van Uchelen aldaar, bijgestaan door poli tie en burgers deden langer dan een half uur pogingen om de levensgees ten weer op te wekken, helaas tever geefs. De slachtoffers zijn W. H. Rei- naerts en de Oostenrijker Samm, bei den gehuwd en vaders van een groot gezin en beiden als mijnwerker werk zaam op de staatsmijn „Wilhelmina" te Terwinselen. (V. D.). Op de beide Pinksterdagen zijn in Frankrijk ten gevolge van auto ongelukken, elf personen om het le ven gekomen en 21 ernstig gewond. In Engeland zijn er 21 dooden. Hevge aardbeving bij Siwas. Te Angora is bericht binnengekomen dat nabij Slwas (Turksch Armenië) Maandag om 8 40 's morgens, een aardbeving heelt plaats gehad, waar door 950 huizen zijn verwoest. Er zijn 39 personen gedood; 40 personen liepen verwondingen op. Volgens een Times bericht is de kleine stad Sjebin Karahissar ongeveer 150 K M ten Noord Oosten van Siwas door de aardbeving zwaar geteisterd Er moeten daar meerdan 50 personen gedood en bijna 100 gewond zijn. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Ked.). Mijnheer de Redacteur. Wat is er toch veel verschil van meening, ook in het oprecht willen dienen der belangen van de alge- meene zaak. X. van 1 I. Zaterdag vindt het op't oogenblik in de eerste plaats geboden den factor te veriagen. Dit is in de huidige omstandig, heden echter niet te verstaan. Zoo juist is in Den Haag door het rijke en arme Nederlandsche volk tezamen eenparig besloten, dat o.a. voor Waal wijk de aftrek f 700 zijn moest. Boven dien worden ook hier in de toekomst ingevolge dit nationale besluit de financieel zwakkeren wat minder en de fi tancieel sterkeren wat mter belast. Blijkens deze uitspraak van het gansche Ned. volk (Waalwijk incluis) betaalt ook hier ter plaatse de zwakke in verhouding tot den sterkere te veel belasting. Wat ligt er nu toch meer voor de hand dan dat zoo gauw mogelijk met de oude sleur gebroken wordt en de heffing zich gaat richten en aanpassen aan de op komst zijnde nieuwe natio nale wet, vooral nu blijkt dat de financieel zwakken ook hier te zwaar belast zijn. Naar mijne meening zou de Raad, zoo deze onverhoopt zou overgaan tot verlaging van den factor zonder meer, een schoone gelegenheid laten voorbijgaan om te toonen dat hier ook In Waalwijk o.a. het woord in dezen geest verstaan en opgevat word» van Ir. Kalff, Directeur der Spoor wegen. Deze algemeen erkende en groote bedrijfsleider riep laatst op een vergadering al zijn tegenwoordige en toekimende collega's toe: „Hebt een open oog en oor voor rechtmatige en billijke verlangens van uwe onder gaschikten. Zoo gij er vrijwillig aan tegemoet komt, zal er de gemeen schap beter mee gediend zijn dan dat men u ten slotte het dubbele zal kunnen afdwingen". Het zou mij spijten zoo ten slotte zou blijken dat de Raad niet bereid zou zijn om voor den kleinen man een mildere belastingheffing toe te passen vooraleer het inwerkingtreden van de nieuwe wet hen daartoe zou dwingen. Thans f700 aftrek invoeren is zeer zeker op zijn plaats. Ik durf gerust met de hand op mijn hart te verklaren, dat, indien ik een kapita list was, en eventueel de factor zon der meer verlaagd zou worden, ik voor deze voor mij gunstige toepas sing zou moeten bedanken, Door te weten dat de plaatselijke heffing voor mij steeds aan den gunstige® kant is geweest, terwijl de zwakke broeder daarbij te veel gedrukt word', zou het mij onmogelijk zijn om de alge- meene uitspraak van ons volk te negeeren en deze fhancieele ontlas ting als recht en billijk te kunnen aanvaarden. Met dank voor de opname. X. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 21 Mei 1929. Het derde concours vanwege den bond van scherpschuttersvereenigin- gen „De Langstraat" wordt hier ge- nouden. Mr. C. W. van Ommeren, kan tonrechter alhier, is gekozen tot lid van den Raad van Beheer der N.V. Alg Petrolem Mij „Sirius", gevestigd ie 's Hage, in de vacature, ontsfaan door het overlijden van Dr. C. Lely, oud-minister van Waterstaat. In de jaarvergadering der Heus densche Hengelsportvereeniging is besloten deel te nemen aan de con coursen te Arnhem en te 's Bosch, aan het eerste voor eigen, aan het tweede voor rekening der kas. De kampioensprijs, een medaille, werd uitgereikt aan het lid O van Hemert. Uit het jaarverslag bleek, dat de kas welvarend was. Het inleggeld voor nieuwe leden werd bepaald op f 1 In 't bestuur werden herkozen D. v. Herwaarden en J v. d. Donk en in de vacature M. Richters tot nieuw lid gekozen O. van Hemert Tot afge vaardigde op de Bondsvergadering te Arnhem werd aangewezen de Voor zifter. Als leden der kascommissie traden op: Th. Couwenberg, Fr. v. Diem en J. v. Laarhoven. Door het lid J van Laarhoven werd als kampioensprijs aangeboden een zilveren plaquette. Met een dank woord voor enkele leden sloot de voorzitter deze bijeenkomst. Donderdag 23 Mei treedt in Con cordia op als spreekster: Mevr. italie- van Embden, lid der 2de Kamer en als spreker de heer van Schenk—Brill uit Tiel: Onderwerp de a s. Kamer verkiezingen. Zaterdagavond concerteerde de R K. Fanfare op de kiosk (Visch- markt) Ondanks het gure weer. speelden de muzikanten er lustig op 'os. zooda» de muziek goed tot haar recht kwam. Als naar gewoonte was de belangstelling zeer groot. Ons Heusdens Mannenkoor heef» zich op 't concours te Oudenbosch kranig geweerd, in de afd LJitmun tendheid toch behaalde het een eersten orljs. Hierbij een woord van hulde aan vereeniging en Directeur. NTETTWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 21 Mei '29. Jubileumconcours. Zondag wordt het Jubileumcon cours gehouden uitgeschreven ter gélegenheid van het 12 1/2-jarig be staan van de Postduivenvereeniging „De Combinatie", aangesloten bij den Zuiderbond. De vlucht geschiedt van uit Corbeil en staat open voor alle liefhebbers in een kring van 25 K.M. rond Kaatsheuvel. Donderdag tus- schen 6 en 10 uur moeten de duiven gekorfd worden te Kaatsheuvel bij Jan van Dun en te Tilburg bij Jan Dirks. Ons Dameskoor. Verleden Zondag maakten de zan geressen van de Mariavereeniging een reisje naar den Elshout. Om 2 uur had een hofdienst plaats voor het ge zelschap, waaronder de zangeressen de gezangen van dezen dienst, com- pasities van Haagh en Schellekens, uitvoerden, onder directie van den heer P. Bisselink en met begeleiding van den heer P. v. Boxtel. Na afloop van het Lof werd nog een bezoek gebracht aan het kapelle tje, waar ook nog een tweetal Maria- liederen werden gezongen. Zeer vol daan keerde het reisgezelschap huis waarts. Verkooping. Ten overstaan van Notaris J. van Ham werd bij publieke verkooping het woonhuis van de heeren M. van Nieuwstadt en H. P. Dekkers in de Hoofdstraat verkocht voor 4800. aan den heer A. v. Deursen. Het wei land bij de Pannenhoef bracht 3300 op. M. Remmeren. Vrijdagmorgen werd het stoffelijk overschot van den heer M. Kemmeren ter aarde besteld. Het was een lange lijkstoet, waarin o.m. het geheele fa- briekspersoneel der firma P. H. Vloe mans medeging, waar de overledene meer dan 40 jaren, waarvan reeds meer dan 25 jaren als werkmeester, werkzaam was. De Harmonie van het Kon. Muziek gezelschap Euphonia, waarvan de heer K. ook een der oudste en meest ijverige leden was, speelde treurmar- schen. Twee prachtige kransen be dekten de lijkbaar. Slagerij. Door den heer A. Vloemans werd in de Telefoonstraat een volksslagerij geopend in het pand van den heer de Gr. Reeds langen tijd is in dit ge deelte aan een slagerij behoefte en 't is van den heer V. goed gezien zich daar te vestigen .Door goede kwaliteit en concurreerende prijzen zal hij on getwijfeld het publiek weten te trek ken. Harmonie „St. Jan". Zondag gaat de harmonie St. Jan uit den Berkdijk naar het concours te Oisterwijk. Donderdag zal het corps de beide concoursnummers op de K.B.-kiosk op de Markt ten ge- hoore brengen. Ongetwijfeld zullen velen om half negen eens komen luisteren naar de prestatie's van het corps. „Bel Canto". Matinée op Zondag 26 Mei, om 12 uur, door de liedertafel „Bel Canto", te geven in de concertzaal van den heer Jan v. Dun, aangeboden aan Donateurs en begunstigers met hunne dames., met medewerking van den populairen Baryton-zanger, den heer Tom Burmanje uit Waalwijk. Programma: 1. De liefste plek. Koor. Joh. H. Löser. 2. Wandelaars Nachtgebed. Koor. Weber. 3a. Lied van den Czaar. Lortzing. b. 's Kindjes laatste wensch. (Levenslied). c. Idèal. Fosti. 3a, b en c te zingen door dhr. Tom Burmanje. 4. De kleinste. Koor. Joh. H. Löser. 5. Geven en ontvangen. Koor. J. P. J. Wierts. 6a. In 't zonnige hoveke. Brands Buijs. b. Van 't Maseurke. Hullebroeck. c. Maskenbal. Verdi. 6a, b en c te zingen door dhr. Tom Burmanje. 7. Spijskaart. Humoristisch koor. Zöllner. voor O/erleer Sctnfimachine en Automatische Ringmschine. fa. JOH. VAN haren. 42642 Baardwijk. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 21 Mei. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 257 paarden, 10 veulens, 1383 magere runderen, 913 vette runderen, 461 vette kalveren, 1006 nuchtere kalve ren, 157 schapen of lammeren, 629 varkens, 110 biggen, 6 bokken of gei ten. Prijzen per pond: koeien 3439 c., 4649 c., 5153 c.; ossen 42 c., 46 47 1/2 c., 5051 c.; stieren 3840 c., 42—44 c., 4748 c.; kalveren 475 —55 c., 62ö—70 c„ 775825 c.; scha pen 3036 c.; weidelammeren ƒ20 22; zuiglammeren ƒ1016, beide p. stuk; varkens 44 c., 45 c., 455 c. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 200405, stieren 120 490, paarden 200350, slacht- paarden 125—195, hitten 100 170, veulens 80120, kalfkoeien 210400, pinken 90150, vaar zen 160—220, biggen 2030, nuch tere slachtkalveren 1016, biggen 33.25 per week. Op de vette markt was de aanvoer van koeien en ossen flink. De handel was gewoon en de prijzen bleven vrij wel gelijk aan die der vorige week. Een prima spoelingkoe ging nog tot 3 c„ en een prima os tot 2 c. boven noteering. Stieren met tamelijken aanvoer, kalmen handel en prijshoudend. 450e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 21 Mei '29. 5e Klasse 5e Lijst. Hooge prijzen. Prijs van ƒ2000: 12528 Prijs van 1000: 9465 17208 18253 3449 19391 1778 5246 16227 18123 18510 4933 5111 6288 9259 15183 16319 18945 19416 19470 Prijs van 400 Prijs van 200: Prijs van 100: ADVERTENTIëN. 25 Mei a.s. hopen onze g beminde Oom en Tante 8 5 Jan Trompen 8 g en g 8 Geertruda Hesselberth, g hunne 25 jarige Echtver- g g eeniging te herdenken. g 0 Hunne dankbare Pleegkinderen 5 Piet Hesse'berlh. 0 Lena v. Bokhoven, o o Receptie Zondag 26 Mei 0 van 12—2 uur. OQOOOOOOOOOOOÖOOOOOOOOOO te Waalwijk, zal ten verzoeke van de Erven van den ZeeiEerw. Heer A. P. KUijPERS, op Woensdag 29 Mei a.s. des nam. 2 uur aan de Pastorie van de St. Antonius- parochie te Waalwijk, om contant geld Te zien daags te voren van 2-5 uur. 42643 Een bejaarde R K. (geen dame) bij heer alleen. Brieven onder No. der advert, a. h. Bur. v. d blad. 42635 Op een kantoor te WAALWIJK Salaris naderovereente komen. Brieven met opgaaf van leef tijd en referentiën onder No. der advertentie aan de Echo van het Zuiden te Waalwijk. 42639 Wij vestigen er nogmaals de aandacht op, dat ons kantoor Grootestraat 205 geopend is, nl. van 8 uur v. m. tot 8 uur n'm. Men kan er dus evengoed 's middags van I-l'/a ais 's avonds van 6 8 uur terecht. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. te Waalwijk, zai voor Mevr. Wed. J. COHEN aldaar bij inzet op Donderdag 30 Mei a.s. ten kolfietiuize van J TRtFFERS aan 'tBiugje te Vrijhoeve Capelle en bij ice- slag op Donderdag 13 Juni a.s. bij TH. VAN bOXTLL te Kaatsheuvel, telkens om 7 uur des avonds, KOOP 1. Bouwland aan de Hooge Zandschel, kad. L o Z. sectie A 2220, 2225 en 1455 groot 0 52.53 H A. In huur bij Kn. C. Koenen tot stoppelbloot 1933 f 70. per jaar. KOOP 2. Bouw- en Weiland aan de Hooge Zandschel, kad. L.o Z sectie A nos. 2110. 2111 en 2587, samen groot 0 54 00 H.A. In huur gedeeltelijk bij O. de Jong voor f40— per jaar, het bouwland tot stoppehr. het weiland tot 15 Nov. 1930 en gedeeltelijk aan Jan de Haan alsvoor tot 1931 voor f 22.50 per jaar. KOOP 3. Weiland op de Hooge Zandschel, kad. L.o.Z. sectie A 2008. 2010 en 2361, samen groot 0.32 00 H.A. Mondeling verhuurd aan A. van der Schans voor f10 per jaar en bij contract aan jac de jong voor f18.— tot 1 Nov. a,s. KOOP 4. Weiland onder Kaats heuvel, kad. L.o Z sectie H no 1538 groot 0 52.90 H.A. In huur bij A. J. v d. Hoeven voor f 100 per jaar tot 15 Nov. 1930. KOOP 5 Bouw- en Weiland aan de Hooge Zandschel. kad. L.o.Z. A 1116, groot 0.29.80 H A. Verhuurd aan alsvoor voor f 50— per jaar tot 15 Nov. a.s. Aanv. in genot der huren en in lasten en belastingen bij de betaling der koopsom op 1 Augustus a.s. Tandarts, WAALWIJK, C. R. E. S.-Schoenfabrieken te Heveadorp (bij Arnbem) vragen net voor vast werk, tegen flink loon. Ook voor mannelijke krachten van hetzelfde gezin vast werk. Ruime gezonde woning disponibel Uitvoerige sollicitaties worden ingewacht. OPGERICHT 1872. van de meest gewone tot de fijnste kunst drukwerken, handelsdrukwerk, couranten, vereenigingsorganen, periodieken, boekwer ken catalogi enz. Uitgebreid personeel. Nieuwste machines. Mooie lettersorteering. Vraagt offerten of Reizigersbezoek. Agent te Kaatsheuvel: A. VAN DER WEE-COOLS - Schoolstraat. in OOO öööüööö<»OöOCX>öOööOög ALLE DRUKWERKEN,

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 3