Hieuwe Bioscoop - Waalwijk. „Zij die ven de stat leven." het Woon- en Winkelhuis Laad Brandstofverbruik, N.V. i. de Graaff I Co's. Automshielhandel Ollicial ford-Dealers voor de Langstraat en 't land tan Heusden en ftltena. Marktberichten. Kerknieuws. R.K. Dienstbode. R.K. MEISJE, TE HUUR Notaris A. Schaap publiek ver koop en Waalwijk, Tel. 194. Meeuwen - Tel. 1. 9 VRAAGT een nette Grootestraat 125. sum eenige malen was vertoond, vond de leider het voldoende en werd dus gestaakt. Thans was de tijd tot terugkeeren aangebroken, want het was inmiddels half zeven geworden en de aller jongste deelnemers mochten nazoo'n tochtje het wijzertje wel eens rond gaan slapen. Langs den kortsten weg werd thans terug gemarcheerd naar het uitgangspunt, dat omstreeks half acht werd bereikt. Hier werd de stoet ontbonden en met de blijde herinne aan een prettigen dag spoedden de knapen zich huiswaarts, waar zij het stof van hunne voeten konden schud den. Zeker, tengevolge van andere plan nen der ouders, ontbraken er, jammer genoeg, nog een 25 a 30 tal cursisten op 't appèl. Wellicht droeg de Dru- nensche kermis een deel der schuld. Als de turnertjes later weer eens die richting uit willen, dan liever een dag gekozen, waarop het wat minder druk loopt Nu waren de jongens vaak her en der onder het publiek ver- spreid, dat er bijna geen oog op te houden was, en.... om nog iets! Op den terugtocht zagen we onge veer achter Drunen weer een heide- brandje. Is dat voortdurend branden louter ongeluk of schuilt daarachter misschien een laaghartige rancune Weg HeusdenHedikhuijzenVlijmen. In de Statenvergadering van 20 Juli 1926 is aangehouden de beslissing op het voorstel tot afwijzing van het ver zoek van het gemeentebesuur van He dikhuijzen om overneming door de provincie van het behee'r en onderhoud van den kunstweg onder die gémeente van de grens der gemeente Vlijmen tot de grens der gemeente Herpt en wer den Ged. Staten uitgenoodigd deze aan gelegenheid nogmaals onde'r het oog te zien. Het is gebleken dat de gemeen tebesturen van Heusden en Vlijmen en het dagelijltsch bestuur van het wa terschap Herpt en het Herptsche Veld in beginsel eveneens bereid zijn het be heer en onderhoud van den weg voo'r zoover hun gebiedj betreft aan de pro vincie over te dragen. De Hoofdinge nieur van den Prov. Waterstaat heeft meegedeeld, dat slechts de grintweg onder Hedikhuizen in een zóó slechten toestand verkeert, dat hij terstond van een nieuw zwaar dek zal moeten voor zien wo'rden, wat een uitgaaf van rond 16000 vordert. Het onde'rhoud zal jaarlijks vorderen van het wegvak on der Hedikhuizen 4407, onder Vlijmen 741, onder Heusden 452 en in het waterschap 465i Ged. Staten zijn van oordeel dat de gemeente Hedikhuizen door de sterke ontwikkeling van het snd en zwaar verkeer op genoemden weg in een zoo bijzonderen toestand is geraakt, dat de provincie daarin re den mag vinden van die gemeente niet de volle vergoeding te eischen, welke zij anders bij het overnemen van ge meentelijke kunstwegen aan de onder houdsplichtigen pleegt in rekening te brengen. Gekapitaliseerd kost het her stel en het onderhoud van den weg on der Hedikhuizen 104.000. Ged. Staten wenschen dat de gemeente de volle kos ten van herstel 16000) terugbetaalt, vermits deelneming in die kosten eene premie zou zijn op slecht of onvol doend onderhoud en vérder willen zij genoegen nemen met eene tot 40 ge reduceerde bijdrage in de gekapitali seerde onderhoudskosten ad 88000, d.i. derhalve 35200, totaal dus 51200 ineens. De Raad heeft zich tot betaling van dat bedrag bereid verklaard. Ook voor de overige onderhoudsplichtigen wenschen Ged. Staten de bijdrage tot 40 te bepalen. Heusden en het wa- t' rschap willen die ineens betalen (resp. 3616 en 3720), Vlijmen wenscht de 296 vooralsnog liever jaarlijks te betalen, met voorbehoud echter van het recht om later ineens af te betalen. Ged. Staten doen nu in den aangegeven zin een voorstel en stellen voor te bepalen, dat de overneming van den weg zal plaats hebben op 1 Januari 1930. J. B. VESTERS. De heer J. B. Vestérs, de bekwame hoofdredacteur van „Het Huisgezin" en voorzitter van de R.K. Journalisten- vereeniging zal binnenkort een dubbel feest vieren. Op 30 Juli a.s. viert hij zijn 60sten verjaardag, terwijl hij eeni- gen tijd later zijn! 40-jarig jubileum als journalist zal herdenken. Sedert eenigen tijd is de heer Ves- ters ongesteld en moet hij een rustkuur ondergaan. DRUNEN. Onder begunstiging van mooi zomerweer heeft de kermis al hier een goed verloop gehad. Er heerschte een gezellige drukte, vooral gedurende de Pinksterdagen. De harmonie „De Volharding" gaf een kermis matinée met medewer king van het bekende duo Jean en Lucie uit Gent. 't Geheel was een groot succes, evenals de uitvoeringen in de zaal der Jongenscongregatie, die voor leden en belangstellenden een groote attractie vormden. N1EUWKUIJK. 2en Pinksterdag hield de R.K. Jonge Boerenstand In het Bondsgebouw haar algemeene jaar vergadering, onder voorzitterschap van den heer J. v. Kuljk. Na eenige besprekingen besloot men de proefvelden in perceelen In te deelen en deze door de leden ieder voor zich te doen onderhouden, het geen hun door loting werd aangewezen. Door den secretaris werd verslag gegeven over de werking der vereeni- ging gedurende het beheer onderzijn secretariaat, nl. 6 jaren. Wegens huwelijk wordt hierna door den secretaris afscheid genomen van de vereeniging. Spr. bedankt de leden voor de prettige samenwerking en wenscht de vereeniging een verderen groei en bloei toe. Tot bestuurslid werd hierna gekozen de heer Hub. van Spijk. VLIJMEN. De R.K. Jonge Boeren stand alhier zal op 17 en 18 Aug. a.s. in de school der Eerw. Fraters een onderlinge tentoonstelling houden van Land— en Tuinbouwproducten, op eigen gronden geteeld. De Edelachtb. heer Burgemeester G. R v. d. Ven heeft inmiddels reeds het Eere—voorzitterschap van deze tentoonstelling aanvaard, welke door hem op Zaterdag 17 Aug. nam. ten 4 uur officieel zal worden geopend. Ter opluistering zullen concerten gegeven worden en wel Zaterdag van 7—9 uur nam. door de harmonie „Concordia" Vlijmen, en Zondag van 6—8 uur door „Concordia" en de Zangvereen. „Oefening en Vermaak", Vlijmen. HAARSTEEG. De afd. Haarsteeg van den N.C.B. herdacht 17 Mei haar 25-jarig bestaan. De dag werd begon nen met een H. Mis en vervolgens hield men een ochtendzitting in café v. d. Loo, alwaar de geestelijk advi seur, pastoor van Noort, de vereeni ging feliciteerde in 't bijzonder den v<jorzitter, den EdelAchtb. heer Bur gemeester van Bokhoven, die reeds 25 jaar bestuurslid is. Uit dankbaarheid bood hij hem namens den Boerenbond een zilveren medaille aan'. In café Eekels werd 's avonds een feestvergadering gehouden waarop dhr. Bonaerts uit Tilburg een lezing hield over het nut van den N.C.B. Pastoor van Noort sprak over de geestelijke belangen. De harmonie St. Cecilia en de zang- vereeniging Vriendenkring brachten een serenade. LOONOPZAND. Versch nog liggen ons in het geheugen de heerlijke dagen van het kegelconcours in 1928 gegeven door de kegelsociëteit „De Vriendenkring" en wat niet verhoopt kon worden is toch geschied. Het Hoofdbestuur van de T. K. B. heeft ons andermaal de gelegenheid gegeven onze heerlijke banen uitgebreid met een nieuwe open te stellen, voor de leder, van den T. K B. om zich in vreedzamen, doch feilen strijd te meten. Prachtige prijzen zijn voor de win naars beschikbaar gesteld, prijzen om van te watertanden. Daarbij heeft de bekende Loonsche gastvrijheid er nog niet bij ingeboet en dan weten de bezoekers van het concours bij voor baat wat hen wacht Aan U thans, Dames en Heeren Kegelaars om den durf van de Loon sche Kegelsociteit niet te beschamen. Komt in de a.s dagen van 25 Mei tot en met 5Juninaar Loonopzand. Komt allen zonder uitzondering, wij kunnen U bij voorbaat verzekeren dat Uw bezoek U niet rouwen zal. Weest welkom. LOON OP ZAND. Met Pinksteren was er dit jaar weer veel te genieten voor de muziekliefhebbers. Concour sen links, concoursen rechts, concour sen overal. Onder de vele successen die door verschillende corpsen werden behaald, is wel het grootste succes geweest dat der Kon. Erk. Harmonie „Sophia's Vereeniging" uit Loon Zand. Dit corps behaalde op het Federatief Concours te Oosterbeek in de afdeeling Uitmuntendheid met 117 punten len prijs en len eereprijs voor het hoogste aaptal punten over al de concoursdagen. Ten hoogste konden 120 punten worden behaald. In deze afdeeling namen nog deel Meppel en Almelo. Als men bedenkt dat er op een federatief concours 2 verplichte nummers moesten worden uitgevoerd en deze nummers waren „Symphonie voor harmonie Orchest" van Paul Fauchet en „Suite Piitoresque* in 4 deelen van Alb. Adroit dan eerst kan men nagaan de schitterende prestatie van Sophia, die in deze afdeeling met dit aantal punten bij dergelijke ver plichte nummers len prijs verwierf. Een woord van hulde is hier zeker op zijn plaats. Een woord van lof voor den kranigen en kundigen directeur den heer P. J. van Abeelen, want toen deze na afloop van't concours in tegenwoordigheid van den President bij de Jury werd ontboden, zeide de Heer Ogier o. a. dat hij nog nimnter een dergelijke prestatie van een dilettanten corps had gehoord, en had de heer van Abeelen en de Voorzitter de gelukwenschen in ontvangst te nemen van de Jury de Heeren Ogier, van Erp en de Moree. Toen de Sophia's vereeniging circa half tien te Tilburg arriveerde stond op het stationsplein opgesteld de harmonie „Echo des Montagnes" en werd de Heer van Abeelen en Sophia toege- sproken door den president den Heer van Dooren. Deze attentie werd zeer op prijs gesteld alsmede de bloemen hulde van Loon op Zand. Een ontzettend gejuich steeg op toen het corps per tram te Loon op Zand aankwam en alles was op de been. Vlugge handen hadden de zaal omgetooverd in een lusthof, en stond de liedertafel „Echo der Duinen" op het podium opgesteld. Verschillende toespraken werden gehouden en de feestvreugde duurde nog lang voort. Wij wenschen de Sophia's vereeni ging en den Heer van Abeelen harte lijk geluk met dit schitterend succes. En nu voor de tweec-e maal in uit muntendheid de le prijs werd behaald is de harmonie in de Eere-afdeeling gekomen van de Ned. Federatie van harmonie en Fanfaregezelschappen, eene eer, die slechts een paar gezel schappen in het muzikale Brabant te beurt viel. Ga voort directeur, op den ingeslagen weg, ga voort Sophia en volg met ambitie zijne goede lessen en met recht zult gij den trots blijven van Loon op Zand, den trots van gansch Brabant. AGENDA'S. WAALWIJK, Zaterdag 45'/a uur. Gymnastiek voor de aspiranten B G V. Van ö'/j—- VU uur voor de leden B G.V. Zaterdag 8 uur, Witte Bioscoop, „Stormwind, de Koning der Renbaan", „Watt en '/a Watt als Wolvenjagers". Zaterdag 8 uur. Nieuwe Bioscoop, „Zij die van de straat leven". Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 6 en 8'/2 uur, Witte Bioscoop, „Stormwind, de Koning der Renbaan", „Watt en '/2 Watt als Wolvenjagers". Zondag 6 en 8'/2 u.Nieuwe Bioscoop, „Zij die van de straat leven". Zondag schietoefening voor't Gilde St. Crispijn en Crispinianus. Maandag 7lU uur. Algem. vergade ring voor de leden van het Dokters fonds der R.K. Werkliedenvereen. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). De St. Antoniusparochie Waalwijk. Er gaan zeer onaangename geruch ten, als zou de beweging, die in de St. Antoniusparochie ten gunste van ondergeteekende onlangs op touw werd gezet, van hem zelf zijn uitge gaan. Dat is niet zoo. Het was een zuiver spontaan initiatief der paro chianen zelf, die zeker vrij zijn met iemand te sympathiseeren en daar door volstrekt geen antipathie tegen welken anderen ook, willen te kennen geven. Overigens zal de keus van dezen nieuwen herder de beweging best stil hebben gezet. Dit wordt gezegd om verdere onaangename vermoedens om trent mijn bedoelingen te voorkomen. Voor de rest ben ik voor iederen belanghebbende bereid verantwoor ding te geven, voor zoo ver mij het geval aangaat, en als het hem aan gaat. P, GLOUDEMANS M. S. F. Waalwijk, St. Ant. Parochie. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Vergaderingpolitiehondendressuurclub. Onder presidium van den heer van Helsland, inspecteur van politie te Kaatsheuvel, hield de 1ste Loon-op- Zandsche Politiehondendresseerclub haar algemeene ledenvergadering in het café van den heer J. van Dun aldaar. De secretaris-penningmeester, de heer H. Driessen las de notulen der vorige vergadering en het. jaarverslag voor, evenals de rekening en verantwoording welke met een woord van dank werden goedgekeurd. Na aanneming c.q. installatie van den heer N. J. Hoeben, inspecteur van politie te Waalwijk als nieuw lid der vereeniging, werd in de vacature Letschert als hoofdleider benoemd de heer v. Helsland, terwijl de heer Pul lens, brigadier der rijksveldwacht te Loon op Zand tot leider werd gekozen. De voorkeuring voor de atd. Noord- Brabant zal in Juni a.s. te Waalwijk worden gehouden, de groote keuring in September vermoedelijk ook te Waalwijk. In de commissie voor het houden van keuringen, demonstraties enz. werden gekozen de heeren v. d. Griendt, H. Driessen en Pullens. Boschbranden. ST. JOACH1MSMOER. Vrijdag middag le circa 1 uur vertoonden zich dikke rookwolken boven ons gehucht in de omgeving van het „Huis ter Heide" gelegen aan den weg Loon- op Zand—de Moer. Een hevige bosch- en heidebrand woedde daar en dreigde zich door droogte en aangewakkerd door een Zuidewind fel uitte breiden. Het landgoed „Huis ter Heide" was niet zonder brandgevaar De hulp van de stoombrandspuit te Tilburg werd ingeroepen, terwijl met vereende krachten gepoogd wordt het vuurz'n voortgang te beletten, De schade is niet te bepalen. Het vuur breidde zich over den weg uit, zoodat zoowel rechts als links van den straatweg de bosschen zijn aangetast. Tot aan Bergeind en Kraanven heeft het vuur om zich heen gegrepen. Het meerendeel van de afgebrande bos schen zijn het eigendom van de N V. Landgoed Huis ter Heide. Waalwijk, 24 Mei 1929. Eieren 6—7 cent. Varkens f 20—f 25 Z.D. H. Mgr. Diepen diende op 2en Pinksterdag in de kapel van 't Seminarie te Haaren de vier mindere orden o.m. toe aan den Eerw. Heer H. A. G. Hens, alhier. Mevrouw DE VRIES, Mr. van Coothstraat 29, 42659 Gevraagd wegens ziekte der tegenwoordige netjes kunnende werken en goed met kinderen kunnende omgaan. Liefst boven de 18 jaar. Adres: MAAS MAAS, Grootestraat 23, Besoijen. Niettegenstaande het Zomerseizoen brengen wij U toch deze week een zeld zame film, nl. de veelbesproken film Deze prachtfilm werd eerst afgekeurd daarna bij herkeuring toegelaten voor personen boven 18 jaar. Naar aanleiding hiervan ontving de TIM Film Mij. het volgende schrijven: Aan de Directie van de TIM FILM Mij. te AMSTERDAM. (met verlof tot publiceering) Zeer geachte Heeren Met verwondering en verontwaardiging las ik zoo even uit uw schrijven van heden, dat de prachtige film van zoo'n hooge kunstwaarde als „ZIJ DIE VAN DE STRAAT LEVEN" is afgekeurd. Ik kan het niet anders dan een schandaal noemen, dat in een land als Nederland, het land van een vrij volk, een zoo schitterende film, als „ZIJ DIE VAN DE STRAAT LEVEN" wordt afgekeurd, blijkbaar door menschen die niet het minste besef hebben van hooge kunst waarde. Er is m. i. niets aanstootelijks in te vinden. Er is bijna iets komisch aan, te bedenken, dat in het zelfde land waar men een negerin, vrij als apin laat rondspringen, een film van zoo hooge kunst waarde als „Zij DIE VAN DE STRAAT LEVEN" ver boden wordt. Nu verneem ik dat deze film bij her keuring is toegelaten voor personen boven 18 jaar, waaruit dus wederom voor de zooveelste maal blijkt dat kunstwaarde triomfeert over kleinzieligheid. 42664 Hoogachtend, Uw dw. dn. HENRI BOREL. Te bevragen bij I. C. MORTIER - WAALWIJK. te Waalwijk, zal bij inzet op Dinsdag 4 Junt a.s. in café POMPE te Besoijen en bij toeslag op Dinsdag 18 Juni a.s. in het „HOF VAN HOLLAND" aldaar, telkens om 7 uur des avonds. Voor de Erven J. F. v. d. Geld Onder BESOIJEN: KOOP 1. Driesland, vroeger kweekerij, uitkomende aan den Parallelweg, kad. Sect e C nos. 388 en 812 groot 64 80 aren. In huur bij L. vanderSanden tot 15 October 1931 a f 120 per jaar. KOOP 2 Weiland over den Dijk, kad Sectie B no. 131, groot 4 aren. KOOP 3. Een bouwterrein aan de Grootestraat, zijnde een Westelijk deel ter breedte van 6 meter over de geheele diepte van Sectie D no. 1064 groot ongeveer 2.88 aren, met de daarop staande schuurtjes. KOOP 4. Dubbel woonhuis, erf en tuin, zijnde het overig deel van Sectie D no. 1064 en D 1063, samen groot ongeveer 6.11 aren. Bewoond geweest door den erflater en ged in huur bij J. Smolders voor f3 50 per week tot 16 April 1930. KOOP 5. Massa koopen 3 en 4. KOOP 6 Dubbel woonhuis, erf en tuin, naast koop 4, Sectie D nos 965, 966, 967 en 1062, groot 6 99 aren. In huur bij Kleijssen, Mahieu, van Engelen en van den Houdt, samen voor f7 50 per week. Aanvaarding voor-zooveel ver huurd in genot der huren en voor zooveel niet verhuurd in eigen gebruik bij de betaling der koopsommen op 1 Aug. a.s. Abonneert U op dit blad maken den nieuwen FOPCS Truck-model AA tot het meest economisch vervoermiddel voor elk bedrijf. De motor ontwikkelt 40 rem P.K.desniettemin is het benzine verbruik zeer laag. Door de geheel stalen naadlooze torsiebuis en de diagonaal stangen wordt de voortstuwing van den wagen geheel opgenomen, waardoor de achterveeren van dezen druk worden ontlast, ook de remreactie wordt bij deze constructie niet op de veeren overgebracht. Deze constructie treft men gewoonlijk slechts aan bij de duurste automobielen. De achterassen zijn van het zoogenaamde „ThPGG QUartGf floating typG"» waardoor het gewicht van wagen en last wordt gedragen door het ashuis en de eigenlijke assen alleen voor aan drijving der achterwielen dienst doen. De nieuwe Ford biedt U echter nog veel meer voordeelen als Hydraulische schokdempers. Transversale semi-Mytische voorveeren en Cantileveer truckveeren, inwendige 4-wiel remmen met extra groote remtrommels en nog tal van andere technische verbeteringen, waardoor de nieuwe Ford een gPOOtG VOOPSPPOng heeft bOVGII andGPG merken. Al deze belangrijke eigenschappen van dezen Fordwagen zullen wij U gaarne demonstreeren en nader uitleggen zonder eenige verplichting of kosten Kracht, Betrouwbaarheid

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10