Het bedienen van het toestel De Combinatie kan ook in 12 maandelijksche ter mijnen worden betaald. De prijs wordt dan F. 306.70 Philips „Standaard" Combinatie Prijs fl. 288.25 De bediening van de PHILIPS „STANDAARD" COMBINATIE is uiterst eenvoudig. Men sluit het toestel aan op de lichtleiding en in Uw kamer hoort U een mooi concert, de interessante lezing van een geleerde, U leeft mee in de opwinding van een grooten wed strijd, U verneemt oogenblikkelijk den uitslag van een buitenlandsche verkiezing. THANS UIT VOORRAAD LEVERBAAR concours, alhier, vanwege het Heus- densche Mannenkoor. Tot bestuurslid werden herkozen de heeren J. v. Laarhoven en Jac. van dei- Staak en gekozen de heer A. Riteco. Waren de aardappels in 't najaar nogal prijzig en werden in 't voorjaar zooals gewoonlijk hoogere prijzen ver wacht, vooral met de vorst, thans zijn de prijzen in de dalende lijn en be steedt men voor prima kwaliteit hoog stens de helft van in October. De oor zaak is, dat er gedurende de vorstpe riode geen handel was. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 23 Mei 1929. Speeltuin. Naast den grooten speeltuin van mej. de Wed. Jan van Berkel, die het ge- heeje seizoen^ druk bezoek krijgt, heeft thans ook de heer W. van Berkel aan de Vaart een speeltuin geopend, die al hoewel op bescheiden voet begonnen, eveneens; een attractie voor kleinen en grooten zal worden. Uitstapje. De Gezellen-Vereeniging (onderafd. van het R. K. Patronaat St. Jan) maakt a.s. Zondag een uitstapje naar Nijme gen. Er zal een bezoek gebracht wor den aan de H. Landstichting en de om streken van Nijmegen. Op de terug reis zal ook het Blindeninstituut te Grave bezichtigd worden. Zwijntjesjagers. Onze plaats schijnt in 'tniet zeer be nijdenswaardige bezit te zijn geraakt van een lid der familie zwijntjesjagers. Donderdagmiddag is een vrouw uit de gemeente Sprang-Capelle hiervan wederom de dupe geworden. Terwijl ze haar zoo goed als nieuwe fiets voor den winkel van den heer L. Schraau- wers plaatste om even een boodschap te doen, kwam ze een paa'r minuten la ter tot de ontdekking dat haar vehikel verdwenen was en een exemplaar van zeer minne kwaliteit en conditie hier voor in de plaats was gekomen. De po litie nam dit rijwiel in beslag en is druk met 't onderzoek bezig. Opgebracht. Woensdagavond werden door de gemeente politie een tweetal kerels op gebracht die zoo dronken waren, da. ze het verkeer, op den weg rijdende op hun rijwiel, ernstig in gevaar brachten, daar de geheele breedte van den weg hun nog te eng scheen te zijn. St. Jan. De Harmonie St. Jan had zeer veel belangstelling op 't concert Donderdag avond op de kiosk gegeven. Algemeen was men van oordeel dat de beide concoursnummers waarmede het gezel schap Zondag te Oisterwijk uitkomt, goed gespeeld werden, waarom ver wacht wordt dat St. Jan met succes uit 't strijdperk zal treden. Wij wen- sclien het de jeugdige vereeniging toe. Bel Canto. We brengen liefhebbers van de vo cale muziek in herinnering dat Bel Canto Zondag 26 Mei een Matinée geeft met medewerking van den populairen baryton Tom Burmanje. Het uur tus- schen 12 uu'r en half twee is zoo geko zen, dat het niemand ongelegen kan komen. Ook voor niet-donateurs of be gunstigers is 'het matinée tegen een zeer billijke entrée toegankelijk, waar om we verwachten dat de concertzaal van den heer Jan van Dun goed bezet zal zijn. GEMENGD NIEUWS. LAFFE MOORDAANSLAG TE ZEGGE. Rijksveldwachter Lejjten, vroeger ge meente-veldwachter te Baardwijk, door twee kerels besprongen. Maandagavond te ongeveer half elf deed de Rijksveldwachter brigadier-ti tulair Leijten te Zegge zijn gewone ron de in verband met het sluitingsuur voor de café's, zooals* wij reeds in ons vorig nummer mededeelden. Buiten de gemeente, in een eenzame buurt, zag hij een paar personen staan. Hij vermoedde geen kwaad en passeer de beide mannen. Nauwelijks echter had hij dezen achter zich, of hij werd onverhoeds besprongen en bijna den hals afgesneden. Ondanks zijn ernstige wonde de aanvallers hadden hem een 15 c.M. lange wonde toegebracht stelde de veldwachter zich aanstonds te weer. In het duister kon hij de kerels die op de vlucht sloegen, niet herken nen. Eenigen tijd trachtte hij hen nog te achtervolgen, waarbij hij een 5-tal schoten lostte, zonder een hunner te raken. Tengevolge van het vele bloed verlies moest hij de achtervolging al spoedig opgeven en bij menschen in de nabijheid aankloppen om zich te laten verbinden. Inderhaast werd een nood verband gelegd, waarna L. zich naar zijn woning begaf, welke hij zoo goed en kwaad het ging, wist te bereiken. Maréchaussée, rijks- en gemeente politie uit de omgeving waren vrij spoe dig ter plaatse. Na een energiek doorgezet onder zoek hebben zij aangehouden de Gebr. B., genaamd J. B. en A. B., de een te Zegge, de ander onder de gemeente Oud-Gastel woonachtig. Na verhoor bekende de een dat zijn broeder den aanslag had' gepleegd. De ze op zijn beurt ontkende echter. Men vermoedt, dat een wraakne ming wegens een proces-verbaal, dat de B.'s voor eenigen tijd van veldwach ter Leijten hadden opgeloopen, de aan leiding is geweest tot het plegen van dezen laffen aanslag. De moordaanslag op den rijksveld wachter-brigadier-titulair Leijten te Zegge in den laten avond van Maandag gepleegd, blijkt al een buitengewoon lage laffe daad te zijn. Zooals wij hierboven reeds meldden, was Leijten op 'ronde en wandelde den weg door het dorp af. Gekomen onge veer 100 Meter van de nieuwe school aan de zijde van Oudenbosch, stonden twee mannen te praten. Leijten zei: „goeden avond" en ging, niets kwaads vermoedend, door. Nauwelijks was hij gepasseerd, of beide mannen sprongen op hem af. Nog voor Leijten op het ge rucht kon omdraaien voelde hij zich in den nek gesneden terwijl hij vlak daarop steken voelde. De beide lage aanranders spraken geen woord. Spoe dig was Leijten bij zijn positieven, trok zijn revolver en vuurde in de duister nis, waarop zijn belagers hem loslieten en heenvluchten. Leijten had nog de kracht hoewel heti bloed hem langs den rug stroomde hen eenige meters te achtervolgen al schietende. Daarop verminderden zijn krachten zoodanig dat hij nog met moeite in een huis kon komen, waar men hem een noodverband omdeed. Later heeft dok ter van Dortmund hem per auto naar het Gasthuis te Oudenbosch gebracht, alwaar zijn toestand zeer ernstig werd bevonden. Gister in den loop van den dag ging het wat beter en Woensdag werd mee gedeeld, dat, wanneer er geen compli caties zich voordoen, een en ander ter zij nertijd wel in orde zal komen. JJe aangehoudenen zijn gister lang durig in verhoor geweest. J. B. had reeds direct na de aanhouding ver klaard dat zijn broer A. B. het gedaan had. Na aanvankelijk te hebben ont kend, heeft hij thans een volledige be kentenis afgelegd. Morgen zal hij naar Breda worden overgebracht, terwijl J. B. op vrije voeten is gesteld. Uit het onderzoek is gebleken, dat A. B. absoluut het voornemen gehad heeft Leijten den nek af te snijden. De snede in den nek loopt in schuinsche richting van het rechteroor naar het linkeroor. De lengte is circa 15 c.M. en in 't midden zoo diep, dat deze slechts een milimeter van den slagader blijft. De rijksveldwachter wist niets meer van het feit of zijn aanranders te zeg gen, wist niet wie zij waren, kon geen signalement opgeven, kortom wist geen enkele inlichting te verschaffen. Directj waren de maréchaussees van Oudenbosch op de hoogte van het ge beurde gebracht. Opperwachtmeester Hermans meende met behulp van meer dere helpers maar direct alle in aan merking komende typen te moeten overvallen om zoo er achter te komen, wie de daders waren. Nu was het bekend, dat de B.'s den rijksveldwachter Leijten geen goed hart toedroegen. J. B., wonende te Zegge, was door Leijten reeds herhaaldelijk bekeurd moeten worden. Allereerst ging men naar dezen J. B. en hield daar huiszoeking. Er werd evenwel niets verdachts gevonden. Tijdens dit onderzoek in dezes huis, zag men, dat hij bloed aan een vinger had. De opperwachtmeester greep hem bij zijn arm en vroeg: „Hoe kom jij aan 't bloeden?" Verward door deze overrompeling zei J. B. dat hij zich aan prikkeldraad vérwond had. „Aan prikkeldraad? En dat zoo laat?" Er werd nu wat verder gefunterd en nu kwam 't er uit, dat hij voor veldwach ter Leijten op de vlucht gegaan was en in de pindraad was blijven hangen. Toen nu de opperwachtmeester hem arresteerde, als verdacht van den moordaanslag te hebben gepleegd, be gon J. B. t^ sidderen en kwam er hak kelend en stootend uit, dat niet hij het gedaan had, doch zijn broer A. B. wo nende op den Langenberg onder Oud- Gastel. Na J. B. in verzekerde bewaring ge steld te hebben, toog men naar A. B., die eveneens werd opgeborgen. Deze bleef aanvankelijk ontkennen. Latei- heeft hij bekend, dat hij uit wraak den moordaanslag op Leijten gepleegd heeft. Dat Leijten niet gedood is, dankt hij aan een buitengewone bestiering, want zijn leven heeft aan< een zijden draadje gehangen. Volledige bekentenis afgelegd. A. B., de broeder van den eersten I verdachte inzake den moordaanslag te Zegge, is op zijn aanvankelijke ontken- ning teruggekomen en heeft thans een i volledige bekentenis afgelegd. Hij ver klaarde op den rijksveldwachter wraak te hebben willen nemen, omdat deze hem en zijn broer reeds meermalen had bekeurd. De dader is vandaag naar Breda overgebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. Zijn broer, J. B., is voorloopig in vrijheid gelaten. De toestand van het slachtoffer is nog steeds ernstig, doch men heeft alle hoop hem in het leven te behouden. DUIVENSPORT. Zondag 12 Mei hield de Waalwijksche Concoursbond een wedvlucht vanuit Noijon. Afstand 272 K.M. Los 7 uur 10. Wind Zuid. De prijzen werden behaald als volgt: A. v. Eijck 1, 32, 49. J. Verwiel 2, 21, 45. L. Huijsmans 3. A. v. d. Houdt 4, 27. Adr. Goedhart 5, 30, 47. Th. Bakkers 6, 11, 43. W. v. Muillekom 7,8,31,35,46, J.v. Bladel9. Th. Duivenkamp 10, 24. H. Knippels 12. Th. v. d. Geld 14, 18, 36. Av. Hitst 15. A.Stam 16, 44. L. Leijtens 17. L. Moonen 19. A. v. Eeten 20, 39. J. v. Velthoven 22, 51. Th. de Ronde 23, Adr. Stokwielder 25, A. Bras penning 26, C. Witlox 33, J. Blok 34, 41. P. L. Pulles 37, 52. C. Verhulst 38. H. Mul ders 40. J. 1 reffers 42. Wassenaar 48. J. Kipping 29, 50. H. Maas 28. Eerste constateering 10—56—13. Laatste 11-9-6. Zondag 19 Mei vanuit Compiegne. Afstand 299 K.M. Los 10 uur 45. Wind Noord—Oost. Th. v. d. Geld 1, 12. Th. Duivenkamp 2. J. v. Veldhoven 3, 46, 48. A. v. d. Houdt 4. Wassenaar 5. A. v. Eijck 6, 16, 24. J. v. Bladel 7, 15. J. C. Pulles 8. H. Broumels 9. Stokwielder 10, 21, 36. A. v. Eeten 11. C. Verhulst 13, 45. 47. J. Blok 14. Th. de Ronde 17, 31. Th. Bakkers 18, 25, 32 en eerste overduif. Jos Schoemans 19. J. Treffers 20. P. L. Pulles 22, 41. J. Schoenmans 23,42,50. P. Schoemans 26, 40. J. Kipping 27. H. Mulder 28, 49. L. Moonen 29, v. Muillekom 30, 34. Braspenning 33. A. v. Hilst 35. H. Knippels 37. L. Heijmans 38. L. Leijtens 39. J. C. Muskens 43. A. Stam 44, 51. Eerste constateering 4—13—6. Laatste 5-0-7. NIEUWKUIJK. Zondag j.l. hield de postduivenvereen. „G.V.V." een wedvlucht vanuit Compiegne. De uitslag was als volgt Th. v. d. Geld 1, 4, 6. C. Coolen 2. Th. v. Eethen 3, 7, 8, 9. A. Coolen 5. Eerst get. Th. v. d. Geld. Ie Konings poule Th. v. d. Geld. 2e Koningspoule C. Coolen. bestaat alleen uit bet Philips Ontvangtoestel No. 2514, Philips Luidspreker No. 2007 en Philips Antenneveiligheid No. 4382 (zonder antenne-aanleg). WAALWIJK. PHILIP

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 7