EEN WINKELHUIS 2 Gladmaken Meubelschilders. J. ELEKAN Rechtzaken. PERSOON Tc Huur: Over tc nemen 1.1. van Mijnfel Aanbesteding. aanbesteed ■■■■GtSBBSffia* mm I 450ste Staatsloterij. Gevraagd. DIENSTBODE Puikbeste groote den geheelen dag 2 Halfwas li De Voorzitter der betrokken com missie, de heer Van der Meulen, burgemeester van Terheyden, zeide, dat het hier gaat over een schooiart- sendienst in kringen van gemeenten, waarbij één de leiding krijgt Overigens gaf hij nadere toelichting, hoe deze dienst zou kunnen werken. Bij de besprekingen gaf de voorzitter der commissie nog te kennen, dat van c.e provincie subsidie te verwachten is. Besloten werd ten slotte een bestuur samen te stellen, waarin zitting kregen de heeren mr Loeff, Van der Meulen, Van Lith. Verwiel en Serraris. De Voorzitter zette nog het nut uiteen van destructie van vee dat een natuurlijken dood gestorven is. In de najaarsvergadering komt deze zaak nader ter sprake. Bossche Diocesane Bond. De gewestelijke meeting van den Bosschen Diocesanen Werkliedenbond zal dit jaar gehouden worden te Waal wijk en wel op Zondag 16 Juni a.s. De stoet, vergezeld van 5 muziek corpsen, zal ten 2 uur nabij 't station worden opgesteld en trekken door de St. Antoniusparochie en Stationsstraat naar het meetingsterrein, waar twee sprekers zullen optreden, nl. de wel- eerw. heer rector L. Verhoeckx te Helmond en J. A. de Zwart, kring propagandist te Nijmegen. Daarna gaat het wederom in optocht door de Grootestraat naar het Hoek- einde, terug naar de kerk van St. Jan, waar het sluitingslof zal plaats hebben. Uitreiking van het Mobilisatie- Kruis ie Gorcum. Zaterdag vond op het sportveld van „Unitas" te Gorcum de plechtige uitreiking plaats der Mobilisatiekruiser) aan de oud-gemobiliseerden van Gorum en omstreken. Om half 2 uur arriveerde generaal Snijders per spoor met diverse civiele en militaire autoriteiten. Minister Lambooy was ook aanwezig. Na officieele ontvangst en begroeting op het stadhuis door Burgemeester Koot- stra, gewestelijk voorzitter van genoem den bond, en diverse autoriteiten, reed het gezelschap om 2 uur naar het rijk gepavoiseerde Unitasterrein waar de middentribune voor 't hooge gezelschap met kleurige tapijten keu rig versierd was. Circa 650 oud- gemobiliseerden uit Gorcum en om streken, de respectievelijke burgemees ters, drie muziekkorpsen en nog al eenig kijklustig publiek waren reeds aanwezig toen generaal Snijders op het feestterrein verscheen, waar een spreeKtribune met luidspreker opge steld was. die uitmuntend function— neerde. Burgemeester Kootstra hield de openingsrede. Daarna werd het woord gevoerd door generaal Snijders en generaal Terwisga, oud-veidlegercommandant en algemeen voorzitter van den Nationalen Bond Het Mobilisatiekruis. Terwijl de muziek speelde had daarop de uitreiking der kruisen door generaal Snijders plaats. Daarna défilé der gedecoreerden en een dankwoord van Burgemeester de Vries van Her- wijnen, hoofd van den Nationalen bond Het Mobilisatiekruis aan allen, die het hunne hadden bijgedragen tot het slagen van dit schitterend feest. Tenslotte spiak de burgemeester v. Sliedrecht 'n dankwoord tot generaal Snijders uit naam der gedecoreerde oud gemobiliseerden. Met het spelen van het Wilhelmus was de plechtigheid afgeloopen. Benoeming lid der Eerste Kamer. Bij den Voorzitter van het Centraal Stembureau te 's-Gravenhage is tele grafisch bericht ontvangen van den heer Ch. A. J. Frenken. lid van Ged. Staten in Noord-Brabant, dat hij zijne benoeming tot lid der Eerste Kamer niet aanneemt. Maandag 3 juni zal het Centraal Stembureau opnieuw bijeenkomen voor de benoeming als zoodanig van den heer mr. dr. Jan van Best. Emigratie. De aandacht wordt er op gevestigd, dat voor wat betreft emigratie naar Australië er voor jonge landbouwers met eenige kennis van de Engelsche taal, goede bestaansmogelijkheden zijn, speciaal in West—Australië. Bezitten zij geen kapitaal, dan zul len zij enkele jaren als loonarbeider dienst moeten doen. Kundige en ener gieke jonge boeren kunnen in de tarwe—kuituur spoedig deelbouwer worden, in welk geval zij na eenige goede seizoenen tot eigen vestiging kunnen overgaan. Voor plaatsing in het landbouwers bedrijf in Australië en Canada en passage daarheen wende men zich tot Emigratie Centrale Holland, Mau- ritskade 3, den Haag. Landbouw uitvoer. De statistiek van den uitvoer van vee, vieesch, zuivel en groenten over April geeft hoopvolle vooruitzichten, ook wat den veehandel betreft, die door het ergste heen schijnt te zijn. De zuivelproducten gaan steedsvoor- uit, bacon is een export-artikel van den eersten rang, en ook de groenten geven een goed aspect. De export van boter en kaas(goedekwaliteiten) ontwikkelt zich krachtig. De vee-export naar Italië, geeft na de tentoonstelling te Milaan, een goed vooruitzicht en algeheele open stelling dier grenzen wordt weldra verwacht, vooral nu onze vee-artsenij kundige dienst alles doet om mond en klauwzeer tegen te gaan of te ver minderen. Provincie Noordbrant. Brandgevaar dreigt dagelijks de Meindert v. Beek en Joha. Maijers uit Sprang, die a.s. Vrijdag hun 50-jarige Echtvereeniging herdenken. bosschen en heidevelden in ons ge west. De winter is streng en droog ge weest. Vandaar dat het brandgevaar veel erger is dan in andere jaren. Reeds zijn belangrijke oppervlakten kaalgebrand. Zoo wordt onze provincie verarmd. Zoo ook wordt haar uiterlijk ge schonden. De schending van het natuurschoon is soms in geen tientallen jaren te herstellen. Alle weidenkenden roep ik op tot medewerking aan de bestrijding van het brandgevaar. Geen vuur, geen brandende sigaren of pijpen, vooral geen brandende sigaretten in of bij bosschen of heide velden 1 Volgens de statistiek zijn de meeste branden toe te schrijven aan onvoor zichtigheid. Ouders en onderwijzers mogen de jeugd waarschuwen. Volwassenen zullen zichzelf het rooken in bosschen en heidevelden hebben te ontzeggen. De veldwachters en politiedienaren zullen gestreng waken tegen overtre ding van het rookverbod Laat allen, wien het welzijn en de schoonheid van Noordbrabant lief is, als één man optreden tegen het brand gevaar. Het ongerept behoud van onze prachtige bosschen en heidevelden zal ois aller belooning zijn 's Herfogenbosch, den 24 Mei 1929. De Commissaris derKoningin in de Provincie Noordbrabant, F. J. J. M. VAN RIJCKEVORSEL L C. SPORT. R.W.B. De seriewedstrijden welke op 2 Juni waren vastgesteld, zijn door onvoorziene omstandigheden uitgesteld tot 9 Juni. 2 Juni speelt R.W.B. een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen O.F.O. uit Dord recht. Henk Veltmeijer. Dezer dagen is uit onze gemeente ver trokken Henk Veltmeijer. Alhoewel op zichzelf een gewone gebeurtenis, kun nen wij toch niet nalaten om voor Henk, welke ruim 10 jaren lid is geweest van R.W.B., even de aandacht te vragen. Als speler, bijzonder aan de rechtshalfplaats was Henk om zijn veelzijdig hoogstaand spel niet alleen een gevreesde, doch ook een zeer geziene verschijning op onze velden, doch ook als lid heeft hij voor R.W.B. groote verdiensten gehftd. Wij hopen dat vele spelers Henk's voorbeeld zullen volgen, althans wat spel en lid maatschap aangaat. Het Bestuur meen de dit afscheid niet zonder meer te mo gen laten passeeren en werd Henk, zij het op bescheiden wijze, zooals hij trou wens zelf altijd geweest is, een massief zilveren herinneringsmedaille overhan digd, waardoor tevens de band tusschen Henk en RoodWitBlauw toch nog blijft, moet ook zijn wensch zijn. Zijn nieuwe woonplaats is Hilversum, van waar hij ook gekomen is en vroeger in Hilversum 1, 1ste klasse speelde. Henk en de uwen, het ga je goed! JULIANA. Daar wegens het 10-jarig Jubileum der vereeniging ook op 't programma stond het spelen van een Huldigingswedstrijd, moest wegens het spelen van enkele competitiewedstrijden, dit tot lateren datum worden uitgesteld. Zondag a.s. 2 Juni zal op het Juliana- terrein deze Huldigingswedstrijd plaats vinden en heeft onze plaatselijke veree niging H.E.C. zich bereid gevonden de zen wedstrijd te komen spelen. Zaterdag a.s. komen wij hierop nader terug. KAATSHEUVEL. Ook Zondag 26 Mei was het een groo te drukte aan den Horst. De door de Kaatsheuvelsche Boys uitgeschreven se riewedstrijden werden afgewerkt. Den geheelen middag was er veel belangstel ling. De uitslag was: Zwaluwen, TilburgBroekhoven, Til burg 01. D.O.V., KaatsheuvelAdvendo, Til burg 11. Na loting won D.O.V. DongenBroekhoven 50. ZwaluwenAdvendo 24. D.O.V.Dongen 1-3, zoodat Dongen den le pr., D.V.O. de 2e pr., Broekhoven den 3e pr., Advendo de 4e pr. en de Zwaluwen den 5e pr. ont vingen. CAPELLE. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" gevestigd in het café van tnej. de weduwe A. v. d. Haart hield j.l. Zondag gecombineerd met de Kaatsheuvelsche postduiven vereeni ging „De getrouwe Duif" een wed vlucht vanuit Corbeil met den volgen den uitslag: Th. Lichtvoet, 1, 3; j. Corstanje, 2. 4, 17, 24; H. Dekkers, 5, 29; P. v d. Velden, 6. 23, 27 32; G. Vos, 7G. Stam, 8, 21 G. De Benis 9; W. v. Best, 10; Chr. v, Heeswijk, 11. 12, 28; M Mesch, 13; W. v. d. Velden, 14,15. 31A.Zwart, 16; G Treffers, 18,30; P Snaphaan, 19, 22, 25, 26; H. Rozenbrand, 20. AGENDA'». WAALWIJK, Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8V2 uur. Repetitie W.G.V Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Zaterdag 3'/2 uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 8 uur. Bestuursvergadering Liedertafel „Oefening en Vermaak" Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel. „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak', Musis Sacrum. Vernieling. De minderjarige C. C. v. d. W. te Vlijmen, werd bij vonnis van den Kinderrechter wegens vernieling ver oordeeld tot f 20 boete of 2 weken tuchtschool. GEMENGD NIEUWS. Gisteren was het tijdelijk hoofd van de Oostelijke openbare lagere school te Papendrecht, de heer H.C. Sterkman, met zijn klas in de Merwede aan het zwemmen. Een van de school meisjes, de ongeveer 10 jarige Jannetje Bekker, geraakte in een draaikolk en verdween in de diepte. De heer Sterkman sprong haar na, doch kwam evenmin boven. Eenigen tijd later zijn beide lijken opgehaald en door de gemeente politie en de marechaussee voorloopig aan boord van een in de nabijheid liggend schip gebracht, om later naar de lijkenhuizen te Papen drecht en Dordrecht te worden ver voerd. Op bevel van het parket te Antwerpen heeft de politie te Stuiven- berg den in het ziekenhuis aldaar verpleegd wordenden Nederlandschen chauffeur Kooy, uit Amsterdam, die bij het auto ongeluk te Wueslwezel op Tweeden Pinksterdag gewond is, gearresteerd. Bij Quatre-Bras is een Chevrolet auto van Eijsbouts uit Asten in botsing gekomen met een Nash der heeren Bijvoet en Jaspers uit Tilburg. De heeren Eijsbauts werden gewond en de auto's zwaar beschadigd. De gemeente-veldwachter van Someren heeft een vechtersbaas, die hem met een groep belhamels mis handelde, doodgeschoten. Een voerman uit Kampen, is met z'n melkkar van een pontje waar mee hij zichzelf overzette geschoven en verdronken. Moord le Antwerpen. Zaterdagavond is in den Bor- gervveertpolder op den linker Schelde- oever, tegenover Antwerpen, een vrouw op afschuwelijke wijze ver moord, toen zij, na boodschappen in de stad te hebben gedaan, zich langs den polder naar huis begaf over de baggerwerven van de bekende Neder- iandsche firma Ackeimans en van Haaren, aannemers van openbare werken. De vrouw moet in een boschjezijn opgewacht door den bandiet, die haar met een mes vreeselijke wonden toe bracht en haar daarna gewurgd heeft. Het was haar eigen man, die haar lijk vond, toen hij, ongerust geworden over haar uitblijven, haar tegemoet was gegaan. Het parket van Antwerpen heeft nog den zelfden nacht een onderzoek ter plaatse ingesleld. Dinsdagmiddag is te Briltil, onder de gemeente Zuidhorn, een zoontje van den heer Nanninga, die achter een vrachtauto liep en ter hoogle van de ouderlijke woning naar den kant van den wegging.dooreen melkauto overreden De auto ging het knaapje over den buik. Zijn toe stand is hoogst ernstig. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 28 Mei '29. Bel Canto. Staan onze matinée's over het alge meen niet in het teeken van een druk be zoek, het eerste matinée door de Lie dertafel Bel Canto gegeven, maakte Zon dag j.l. hierop een loffelijke uitzonde ring. De zaal was prachtig bezet en ge ven we het algemeen gevoelen weer, dan is er genoten, zoowel van hetgeen de Liedertafel presteerde dan van wat de populaire barytonzanger Tom Burmanje uit Waalwijk ten beste gaf. Die wegble ven, mogelijk uit lakschheid, mogelijk uit ongemotiveerd kleinzielig antipathie tegen het jeugdig koortje, hebben een paar gezellige uurtjes gemist. Op zeer verdienstelijke wijze zong het koor „De Liefste Plek" van Joh. H. Lo ser en „De Kleinste" van denzelfden componist, waarin op schitterende wij ze het uitmuntend basmateriaal van het koor uitblonk. „Wandelaars Nachtge bed" van Weber en „Geven en Ontvan gen" van J. P. J. Wierts, werden met veel toewijding gegeven. De heer Burmanje had reeds met zijn eerste nummer de harten veroverd. Hij zong Loszting's „Lied van den Czaar" met veel expressie en schitterend so noor geluid. In de „Proloog" was hij 'n prachtige Paljas. „Het zonnige Hoveke" van Brands Buijs werd met warm ge voel voorgedragen, terwijl in „Masken- bal" zoowel het mooie stemmateriaai als de hoog ontwikkelde zangtechniek van den heer B. te bewonderen was. Had P>. succes met zijn solonummers, meer eigenaardig weet hij met zijn levenslie deren de zaal te boeien. In ,,'s Kindjes laatste wensch", „Van 't Maseurke", met nog een tweetal toegiften, gaf de heer B. zich geheel. Naast zijn schitterend geluid beschikt hij over een voordracht, zoowel in gebaar als mimiek, die be wondering afdwingt. Een dankbaar ap plaus was na elk nummer zijn deel. Het koor sloot met dé leuke „Spijskaart" van Zöllner, waarvoor het evenals voor het overige gepresteerde, de hulde van de zaal in ontvangst te nemen had. Aan de piano vervulde de heer Verhoeven uit Drunen een schitterende rol. Benoemd. De heer A. Oversteeg, Hoofd der O.L. School aan den Loonschen Dijk is benoemd tot Hoofd der Openbare School te Buurmalsen. We wenschen den heer Oversteeg van harte geluk met deze benoeming, doch betreuren zijn heengaan voor den Loonschen- dijk. Met jeugdigen ijver, doch erva ren tact heeft de heer v. Oversteeg jaren het kleine schooltje aan den Loonschen Dijk geleid en de resulta ten door hem bereikt stonden vooral niet achter bij die van scholen met voltallig personeel. Dat er om dat te bereiken gewerkt moet worden, zal iedereen duidelijk zijn, die eens in denkt wat het is drie of vier verschil lende klassen voor zijn rekening te hebben. Bosch- en Heidebranden. Vrijdag en Zaterdag hebben onder onze gemeente bosch- en heidebran den gewoed, zooals we in onze ge schiedenis nog niet gekend hebben. Vrijdagmorgen onder Tilburg begon nen breidde de brand zich zeer snel in Noordelijke richting uit en had om streeks 2 uur in den namiddag een hevigheid bereikt, die tot heden bij boschbranden in den omtrek niet be reikt was. De bevolking van St. Joa- chimsmoer was geheel op de been. Zoowel Gemeente als Rijkspolitie was voltallig present. Burg. en Weth. met Gem.-Secretaris waren aanwezig. De Tilburgsche brandweer kwam met een grooten motorwagen aansnorren. Er werd gewerkt met man en macht, doch men kon niet voorkomen dat de roode Haan tot 's avonds 8 uur bleef regeeren om 's anderdaags morgens om pl.m. 10 uur opnieuw victorie te kraaien. Het vuur ging zoo grillig te werk, dat het verschillende malen voorkwam dat de dappere mannen, die aanwezig waren om al datgene te doen om de vaart van het vuur te stuiten, op meerdere oogenblikken zich plotseling ingesloten zagen, om dan met gevaar voor eigen lijf zich door hitte en rook een doorgang te banen. De Tilburgsche brandweer mannen verkeerden éénmaal in ge vaarlijke positie en niet voldoende op dit voor hen "onbekende terrein ge oriënteerd, zouden ze het gevaar te gemoet gesneld hebben, was niet on ze politie aanwezig geweest om den eenig reddenden weg te wijzen. Een enkel oogenblik liep het huis ter Heide aan den weg naar St. Joa- chimsmoer gevaar, evenals een paar boerderijen in den omtrek. Gelukkig wist men door waakzaamheid en tact te voorkomen dat de ramp hierdoor nog grooter zou worden. Wat er ver nield is kan momenteel nog moeilijk juist geschat worden. Door de opzich ters der Nederl. Heidemaatschappij wordt ruw geraamd dat het vuur over een oppervlakte van pl.m. 500 H.A. gewoed heeft. Voor een groot gedeelte heide en jonge dennenaanplanting is hierbij ook een groote massa hoog opgaand dennenbosch. Een der ge dupeerden is natuurlijk Dr. Gulik uit Bergen-op-Zoom, die groote uit gestrektheden goederen in die omge ving bezit, doch naast dezen zijn ver schillende particulieren bij dezen brand betrokken. Zooals de opzichters van de Ned. Heidemaatschappij voorspeld hadden gebeurde. Zaterdagmorgen omstreeks 10 uur ontbrandde opnieuw op ver schillende plaatsen het smeulend vuur. Opnieuw werd het werken voor de aanwezige mannen, onder wie vooral onze politie geen benijdens waardige taak had. Twee dagen in hitte, stof en rook, zonder voldoende verfrissching of rust, hebben veel van onze mannen geëischt. Een warm woord van hulde voor hun optreden is hier dan ook niet misplaatst. Circus Roberti. Het bekende circus Roberti, uit muntend door schitterende paarden- dressuur, zal eenige dagen alhier zijn voorstellingen geven. Het geheele Marktplein zal door de groote tent in beslag genomen worden. Groote af fiches kondigen reeds in pakkende kleuren en opschriften het eerste op treden aan. Ongetwijfeld zal Roberti hier goede zaken maken. Processen. De gemeentepolitie maakte Don derdagavond tijdens het harmonie concert op de Markt weer eenige pro cessen wegens hinderlijk praten en lachen tijdens de uitvoering. Trekking van Maandag 27 Mei.--5e klasse, 9de lijst. (Naar de voorloopige lijst.) Hooge prijzen: Prijs van f 1000: 5165 12705 f 200 7381 7930 9099 11345 12297 15125 15848 16406 17818 18719 f 100: 159 693 3063 8527 9876 12017 12081 14556 17944 19670 Vijfde Klasse. Tiende Lijst. Trekking van 28 Mei. f 25.000 No. 4377. f 5000 No. 17295. f 1000 No. 987, 11537, 15919, 19210. 400 No. 6300, 7570, 8843, 9655, 14732, 19455. f 200 No. 1411, 12608, 14726,17773, 19719, f 100 No. 890, 6961, 9246, 12610, 13827. 16642, 17984, 18114, 19797. LAATSTE BERICHTEN. Looierij afgebrand. In Tilburg heeft hedennacht weer een fabrieksbrand gewoed. De looierij der N.V. J. van Arendonk's Schoen- en Le- derfabrieken is totaal afgebrand. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de brandweer er geheel machteloos te genover stond en zich moest bepalen tot het nathouden der omliggende fa brieksgebouwen. Men heeft zoodoende de schoenfabriek kunnen behouden. ADVERTENTIëN. Wegens omstandigheden EEN FLINKE gevraagd. H. VAN LAARHOVEN, Waalwijk. 42675 OP EEN HANDELSKANTOOR alhier wordt tegen 1 Juli a s. een net. eenvoudig gevraagd, voor alle kantoorwerk zaamheden. Kennis der moderne talen vereischt Eigenhandig geschreven brieven met opgave van verlangd salaris onder No. der advertentie a. h. Bur. v. d. blad. 42619 metgarage of werkplaats, in de St. Crispijnstraat. Te bevragen bij J. TROMPEN, St. Antoniusstraat. TE VLAARD1NGEN vraagt voor direct: en 2 nieuwe 1ste klas Luxe Burgers-Rifwleien met torpedo—terugtrap, zwan celluloid sturen, pracht hangveer. zadels, uit de alom bekende fabriek H. Burgers van Gronings Velp Uiterste prijs Heeren f 57- Dames f60 met voile garantie, vrij zicht, franco. Brieven onder No. der advert Uitg. dezer courant. 42671 in de Waalwijksche Haven verkrijgbaar tegen lagen prijs W A A L W ij K, Ten overstaan van Notaris A. J. M. JANSEN alhier, zijn 24 Mei 1929 van de 6°/o Obligatie leening 1926 de navolgende obligaties uitgeloot No. 254, 263, 271, 291, 330 331, 339, 340, 341, 384, elk groot f1000. No 168 A 168 B, 248 A 248 B, 249 A 249 B, 422 A- 422 B, 423 A - 423 B, 424 A - 424 B. 425 A 425 B, 426 A- 426 B, 435 A 435 B, 460 A- 460 B, 467 A 467 B, 488 A- 488 B, 498 A 498 B, 499 A - 499 B, 500 A 500 B.elk groot f500.— die vanaf 1 Juli 192J pari betaalbaar zijn tan kan tore der „Incasso-Bank" te Amsterdam en Iiare bij kantoren. De Directie. Op Woensdag 5 Juni a,i ten 7 uur n.m. zal ten kantoi en voor rekening der R K. Ccöp Productie en Consumptie Vn aeniging „BROEDERHULP" A. te Kaatsheuvel, worden Het uitbreiden der Bak kerij, en het bouwen van een Paardenstal met eenige asnhoo rige werken. Bestek en teekening zijn van heden le bekomen ten kantoi van den Architect Jos Dondei te Tilburg, a f5,— per stel (pi post franco toezending a f 5 5(1 alwaar ook dagelijks inlichting te bekomen zijn van 912 a 2 5 uur; voor ieder onbeschi digd compleet stel wordt daags na de besteding f4- gerestifueerd. JOS. DONDERS Ai chifet Kantoor Langestraa! 41625 TILBURG KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR Havenstraat 5, (nabij 't Station 's-HERTOGENBOSCH. Adviezen en bijstand met bi trekking tot processen, strafza ken, faillissementen, nalatei schappen, boedelscheiding, voo dy, curateele, echtscheiding, beidscontract, enz. Behandeling van alle voofkt mende Rechtszaken, zoowel Rechtbank als bij Kantongerecl innen van Schuldvorderingen, i geling zaken van debiteuren m hunne schuldeischers, maken vi contracten, requesten enz. Degelijke en prompte afwerkijt Billijke conditiën. ZONDAGS NA 1 UUR KANTOOR GESLOTEN. Wij vestigen er nogmasHj^ aandacht op, dat öns kantor». Grootestraat 205 geopend is,, nl. van 8 uur v. mr tot 8 uur n'm Men kan er du. evengoed 's middags van 1 1 -a als 's avonds van 6 8 uur terecht. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antooo Tieien. N. v. B. Uitslagen van Zondag. Kampioenschap van Nederland. Sparta— Feijenoord 02 P.S.V.Go-Ahead 21 HET ZUIDEN. Promotiecompetitie 2e klasse. WilhelminaStaatsmijn Emma 31 VlissingenDe Valk 12 2e klasse C. ChèvremontBleijerheide 30 HoensbroekJuliana 11 Promotie 3e klasse. MEVO—Alliance 3—2 ZaltboinmelHeer 30 Reserve 2e klasse A. DOSKO 2Bredania 2 Br. n. o. WilhelminaStaatsmijn Emma 31. Het begin was al dadelijk een overwichtvoor de thuisclub en binnen enkele minuten toen van Erp een voorzet gaf, werkte v. Doorn den bal in eigen doel. Nog enkele minuten hield dat dverwicht der thuisclub aan en mjste Jansen voor open doel de kans van den dag. Dat was het einde der kana rie-aanvallen en sloeg Emma een waar beleg voor de Wilhelmina-veste. De zware wind hielp de gas ten stevig. Met kunst en vliegwerk sloegen de gastheeren zich door deze overrompeling heen en brak rust aan met 10 voor Wilhelmina. Nauwelijks is afgetrapt of de Laat en Heijkants missen gradioos; Adriaans schiet te zacht waar door doelman de Laat den bal kan stoppen. De doelen zjtten in gevaar totdat Wilhelmina even domineert, maar dan valt de Emma-linksbuiten aan en uit zijn voorzet maakt Adriaans 11. Hier op werkt J. van Eerd uit een voorzet van Disco den bal in eigen doel. De grensrechter merkt op dat de bal is achtep geweest, waarop de scheids- rechter dit doelpunt annuleert. Uit een aangeven van A. Poierrié maakt Hoek 21. Dezelfde speler scoort opnieuw, doch scheidsrechter Jansen an nuleert het doelpunt. Even later maakt Th. Poier rié aan allen twijfel een einde en scoort 31. Kort hierop is het einde. KORFBALSPORT. N.E.O., SPRANG. J.l. Zaterdag speelde onze Korfbalvereeniging N.E.O. de aangekondigde competitiewedstrijd te gen de vereeniging Philips, in het Sportpark te Eindhoven. Deze club wist verleden jaar het kam pioenschap van den N.B.K.B. te veroveren en js de sterkste vereeniging die dit jaar in de compe titie uitkomt. Nog geen enkele keer is het één der clubs uit den N.B.K.B. gelukt Philips op eigen terrein één puntje afhandig te maken. Doch wat wel niemand verwacht zal hebben is door N.E.O. klaaar ge speeld. Ze wisten na een zwaren strijd een 55 resultaat te bereiken. Beide twaalftallen stellen zich zoo goed als vol ledig op. Philips heeft den uitworp en direct be ginnen ze een overrompelend offensief. N.E.O- geeft goed partij, doch kan niet voorkomen, dat de gastheeren een 20 voorsprong weten te ver overen. Dit ontmoedigt N.E.O. geenszins en het spel wopdt zeer aantrekkelijk; vóór rusi slagen de onzen er nog in gelijk te maken, 22. Met de zen stand komt de rust. Na rust heeft „Philips" twee versche krachten in de gelederen, waaronder de oud-internationaal A. Spoorenberg. Doch N.E.O. zet er alles op en neemt zelfs de leiding, 32, welke na eenigen tijd met een goed schot op 42 wordt gebracht. Dit is Philips te kras en luid toegejuicht door het publiek, ver kleinen zij den achterstand, 43. Onze verdedi gers zijn thans tengevolge van de tropische hitte zoo vermoeid, dat zij geen stand kunnen houden en onder gejuich van de Philjps-supporters gaat den gelijkmaker door de mand, 44. Er zijn nog slechts weinige minuten te spelen en er komt een geweldige spanning in. Weer neemt N.E.O. de lei ding, 54. In de restee^ende 2 minuten doet Phi lips het uiterste om, gelijk te maken en zij slagen hier nog in, 55. Bijna had N.E.O. aan Philips op eigen terrein een nederlaag toegebracht, doch zij kunnen met dit resultaat zeer tevreden zijn. Door dit gelijk spel is de kans op een goede plaats op den rang lijst weer gestegen. Onze dames speelden stukken beter dan de Philips-dames en deze factor heeft er veel toe bijgedragen een dergelijk resultaat te bereiken. POSTDUIVEN. De Waalwijksche Concours-Bond organiseert op Zondag 23 Juni a.s. een groot Nationaal Concours van Orleans. Er wordt o.m. gevlogen in drie serie's, met 50, 25 en 10( aan prijzen, terwijl nog een Heeren rijwiel wopdt vervlogen. Ingekorfd enz. wordt te Waalwijk, Café Hees been, 's Bosch, Jan Geertsen, Tilburg, Hotel Vosker. VEE EN PAARDEN. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 28 Mei. —Ter veemarkt waren he den aangevoerd250 paarden, 15 veulens, 1371 ma gere runderen, 911 vette runderen, 361 vette kal veren, 1012 nuchtere kalveren, 83 schapen of lam meren, 116 biggen, 10 bokken of gepen en 9 over- loopcrs. Prijzen per Akilo: koeien 321371 ct., 4547 c., 5052 c.ossen 42 c., 4547 c., 5051 c.stieren 38 c., 40 c., 4244 c.kalveren 5055 c., 6270 c., 77) 82ct. Prijzen per stük van mager vee: melkkoeien f 200 tot 410, stieren 120460, paarden 200 350; slachtpaarden 100175; hitten f 100170, veulens 80120, Ij-jarige veulens 120160, fok nuchtere kalveren 2030, slacht nuchtere kalve ren 12—17, kalfkoeien 210400, pinken 90 150, vaarzen 160 tot 230, biggen 1528, per week 2.502.75. D

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6