Hakkeiscfenrtfer Uilpetser J. ELEKAN Firn P. iifilirÉM BUITENLAND Bekwaam gevraagd. Aan den ZeerEerw. heer Pastoor, 1. Wij zagen droef een Vader van ons scheiden, Die ons zoo lang, zoo teër heeft lief gehad Wiens hand ons zacht langs 't pad der deugd bleef leiden, Wiens hart gestaag en vurig voor ons bad. 2. Doch God zij dank, Hij zond een ander Vader, Vol teed're zorg in 't liefderijk gemoed. Hem treden wij vandaag zoo hoopvol nader En, brengen Hem verheugd den wel komstgroet. 3. Wees welkom, ja, wees welkom in ons midden. Aanvaard dien groet op dezen schoonen dag. Wij zullen veel en vurig voor U bidden Dat God Uw wefk hier ruimschoots zegenen mag. 4. Hij schenke U kracht om ijvervol te waken, Voor 't zielental door Hem U toever trouwd, Opdat geen wolf de kudde moog ge naken En nimmer Gij om 't dolend: schaap je rouwt. 5. Doch waak voo'ral voor Jezus lieve lingen, Voor ons, zoo klein, zoo zwak nog in 't goed'. Blijf ons gestaag met Vaderzorg om ringen, Opdat ons hart voor 't kwade blijft behoed. 6. Dan schenke eens, na zulk verdienst- vol leven, D' Engel Gods de gouden gloriekroon. Geniet Gij blij, in 's Hemels schoone dreven, Het overgroot, het onvergankelijk loon. Hierna werd pastoor Hasselbach door den HoogEerw. heer Deken v. d. Ven in de kerk ontvangen. Daarbij wa ren nog vele heeren geestelijken tegen woordig, zooals Mgr. Völker, Plebaan Brekelmans, pastoor van Biel, pastoor van Erp, pastoor Buijs, pater Glau- demans, en vele anderen. Onderwijl was de belangstelling bui ten sterk aangegroeid. De kerk was te klein om allen te kunnen bevatten. In het priesterkoor stond een schat van bloemen. De HoogEerw. heer Deken verricht te volgens kerkelijk gebruik de in stallatieplechtigheid (zooals reeds uitvoerig werd beschreven in ons vo rig nummer), waarbij plebaan Bre kelmans, 's Bosch en pastoor Buijs, alhier, als getuigen fungeerden. Na afloop der plechtigheid sprak de HoogEerw. heer v. d. Ven een kort woord tot de geloovigen. Nog pas 14 dagen geleden, aldus begon Z.H. Eerw., ben ik hier ge weest om uw overleden pastoor Kuij- pers de laatste eer te bewijzen. Ik heb toen gevraagd om voor hem te bid den. Gij zult dat zeker ook gedaan hebben, maar zorgt dat ge hem in uwe gebeden blijft gedenken, vergeet hem niet. Al heeft God u nu een nieu wen pastoor geschonken, gij moogt uw ouden en eersten herder niet ver geten. Nu hebt gij weer een anderen pastoor, hij zal uw beminden over leden herder komen vervangen en je gens u dezelfde plichten vervullen. Meer nog dan elders heb ik vooral hier met veel genoegen een herder ge ïnstalleerd, omdat ik uwen pastoor persoonlijk goed ken. Hij is vroeger als kapelaan 5 jaar in mijne paro chie werkzaam geweest en daarom kan ik hem van ganscher harte bij u aanbevelen. Ik hoop, dat ge op hem uw gehechtheid en liefde zult over brengen. Blijft steeds naar hem luis teren, ontga de moderne vermaken en blijft het goede, oude Waalwijk, de goede St. Antoniusparochie, die ge noemd wordt het beste deel van Waalwijk. Hierna beklom pastoor Hasselbach den kansel. Uit het hartelijk woord, aldus de nieuwe pastoor, van den HoogEerw. Deken hebt ge gehoord, dat ge in mij moet zien uw herder, uw pastoor. Als ik u thans mijne gevoelens moet uiten, dan kan ik niet anders zeggen, dan dat ik blij ben, blij en gelukkig van deze schoone parochie pastoor te mogen zijn. Ik hoop dat deze blijheid zal blij ven. Er zullen van deze plaats wel eens vermaningen gehoord worden, maar ik hoop daarbij een volgzaam volk te hebben, leidzaam tot eigen ge luk en zaligheid. Ik kom hier niet om over u te regeeren, maar u met Christelijke liefde te brengen naar ons einddoel, den hemel. Nogmaals, ik ben blij, echt blij om deze schoone parochie; blijheid, dit is de grondtoon van de enkele woorden die ik tot U spreek. Ik ben met liefde en met enthousiasme hier gekomen. Werkt met me mee en ontvang veelvuldig de H. Sacramenten. U hebt gehoord, dat ik verwonderd sta over de vele H. Communies welke in deze parochie worden uitgereikt, welnu laat dat zoo blijven doorgaan. Waar we vereenigd zijn met Christus onzen Koning zal het goed gaan. Zondag a.s. zal ik meer tot u spre ken. Tenslotte heb ik nog een verzoek. Er zullen er zijn die gaarne deze plechtigheid hadden bijgewoond, maar wegens ouderdom of ziekte niet te genwoordig kunnen zijn. Breng hen mijn groeten over en zeg hen dat ik ze op dit oogenblik bijzonder in mijne gebeden zal herdenken. Hierna stroomde de kerk leeg. Aan de pastorie bracht het zang koor den nieuwen herder een sere nade. Nadat men het „Lentelied" van Giessen gezongen had, trad de heer Princen naar voren en sprak als volgt: Zeer Eerw. Heer Pastoor. Handelend in opdracht van bestuur en directeur van het R.K. Zangkoor uwer parochie, kwijt ik mij bij dezen van de aanvaarde taak U namens deze corporatie onze eerbiedige hulde te brengen en een hartelijk welkom toe te roepen in uwe nieuwe stand plaats. Deze vereerende opdracht geeft mij de gelegenheid te zeggen, dat het ons bovenmate verheugd heeft, toen wij mochten vernemen, dat de nieuwe pastoor zeer muzikaal en goed zan ger was. Daardoor kan de samenwerking tusschen priester en zangkoor slechts winnen. Namens mijne medezangers spreek ik de hoop uit, dat wij lange jaren in eensgezindheid en de beste verstand houding met U mogen opgaan om den luister der kerkelijke ceremoniën en gezangen te verhoogen. Op dagen van jubel of rouw zullen wij, zooveel het ons mogelijk is, mee werken om den praal onzer Room- sche liturgie te helpen vergrooten, door den jubel te helpen dragen en schragen of rouw en treurnis waar dig te ondersteunen en onderstreepen. Uwe bedoeling. Zeer Eerw. Heer Pastoor, was uwe blijde inkomste met gering uiterlijk vertoon te vieren. Wij hopen niet in strijd met dit in zicht te handelen, wanneer wij U de ze kleine bloemenhulde aanbieden als bewijs onzer belangstelling en aanhankelijkheid. Ik heb gezegd. De Pastoor dankte en hoopte op 'n vredige samenwerking met het Kerk koor. Vervolgens zong men nog. „Lang leve Hij", van Van Paasschen en „Opwaarts" van Holl. Vervolgens bracht de harmonie „St. Crispijn" een sei'enade. Namens de R.K. Werkliedenveree- niging feliciteerde dhr. Fr. Passier den nieuwen Pastoor en sprak de hoop uit dat zijn Eerw. de voetstap pen zal drukken van zijn voorganger, die zooveel in het belang der sociale organisaties gedaan heeft. Pastoor Hasselbach dankte en zei- de gaarne zijn steun toe aan de Werk- liedenvereeniging. Ongeluk. Dezer dagen had bij den heer Jac. v. Beijnen een ongeluk plaats, dat ernstig had kunnen worden. Zijn 9-jarig dochtertje duwde met haar handje zoo hard tegen een gla zen deur, dat de ruit brak en waar door zij een diepe wonde aan haar pols bekwam. Door directe hulp van de heeren A. v. Herwijnen en P. van Brunschot wist men het ernstige bloedverlies te stuiten. De heer P. v. B. legde een snelverband, waarin*» di rect de hulp van Dr. Langemeijer werd ingeroepen. BURGEMEESTER VAN LIEMPT. Wij vernemen dat H. M. de Konin gin aan den EdelAchtb. heer F. van Liempt, op zijn verzoek met ingang van 15 Juni eervol ontslag heeft verleend als burgemeester van Oudheusden en Elshout. De heer van Liempt blijft gemeente secretaris. De verkiezing in Engeland. Van de stembus-uitslagen, in de 400 districten, zijn gistermiddag nadere beslissingen bekend geworden. Tegen 2 uur was de stand als volgt: Labour 145 Conservatieven 94 Liberalen 18 Onafhankelijken 6 Voorts hebben de communisten één zetel verloren. Hedenmorgen bedroeg het aantal op de arbeiderspartij uitgebrachte stemmen 3.278.460, op de conserva tieven 2.883.211, op de liberalen 630.292 en op de overige groepen 106.318. De tot dusver bekend geworden resultaten betreffen in hoofdzaak de industriecentra en de groote steden. Het vorige parlement was bij zijn ontbinding samengesteld uit 396 con servatieven, 160 Labourleden, 46 liberalen en 6 onafhankelijken, terwijl bij de ontbinding zeven zetels vacant waren. GEMENGD NIEUWS. Hevige aardbeving in Argentinië. De provincies Mendoza, San Luis en Córdoba zijn door hevige aard schokken geteisterd. Het telegraaf— en telefoonverkeer werd verbroken. Uit San Rafael zijn artsen naar Villa Real vertrokken, waar talrijke perso nen door een landverschuiving zijn gewond. De plaats Atuel werd voor de helft verwoest; twintig bewoners kwamen om. Het aantal gewonden is nog niet te overzien. Verscheidene huizen raakten in brand, een brug stortte in. Ook in het dorp Las Mar- vinas stortten eenige huizen in en liepen veel menschen verwondingen op. Een hulpactie wordt voorbereid. Volgens de laatste berichten zijn bij de aardbeving reeds 36 menschen otn het leven gekomen en honderd gewond. Atuel is evenals de plaats Qoidge vrijwel geheel verwoest. Onder de overlevenden heerscht een paniek stemming. In Mendoza werden nog gedurende eenige uren bevingen van minder hevigheid waargenomen. Te Las Malvinces bedraagt het aantal dooden 18, dat der gewonden 40. Ook hier zijn tal van gebouwen verwoest. De aardschokken hielden drie uur en een kwartier aan. Het lijden der bevolking wordt nog verergerd door de vroeg ingevallen koude. Een trein met levensmiddelen, doc toren, verpleegsters, medicijnen etc. is onmiddellijk uit Cohan naar het geteisterde gebied gezonden, terwijl ook uit andere plaatsen hulpbrigades zijn gezonden. Deze ondervinden echter groote moeilijkheden, daar op vele punten de wegen vernield zijn. De spoorbanen toonen eveneens groote scheuren, waarin soms kokend water verschijnt. De verbindingen met Chili en Buenos Aires zijn grootendeels verbroken. Men meldt uit Almelo Er is brand uitgebroken in 't pak huis voor de ruwe katoen van de spinnerij der fabriek Indië van de firma H. ten Cate Hzn. te Almelo. De eigen brandweer van de fabriek en de brandweer der gemeente zijn druk bezig den brand te blusschen. Men hoopt de fabriek te behouden. Hedenmorgen is op den spoor weg te Amersfoort het lijk gevonden van den 55-jarigen de H., die door den trein overreden was. ADVERTENTIëN. en De Ruif ter—Verharen Waalwijk. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Havenstraat 5, (nabij 't Station), 's-HERTOGENBOSCH. Adviezen en bijstand met be. trekking tot processen, strafza ken, faillissementen, nalaten schappen, boedelscheiding, voog dij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract, enz. Behandeling van alle voorko. mende Rechtszaken, zoowel by Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, re geling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, maken van contracten, requesten enz. Degelijke en prompte afwerking. Billijke conditiën. ZONDAGS NA 1 UUR KANTOOR GESLOTEN. Opticïia. 25 Vuchterstr&at 25, 's-HERTOGENBOSCH. Telefoon Intercommunaal 176. Fabriek van Kunstledematen, Breuk- en Buikbanden. Rechthouders, Platvoefzolen etc. Spreekuur alle Dinsdagen,

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10