Indien Uwe kinderen niet genoeg eten, probeer het dan eens met Extra kwaliteit. HOOGE VOEDINGS WAARDE. Onder voortdurende strenge CONTROLE No. 44. Zaterdag 1 Juni '29. 52e Jrg. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 31 Mei 1929. Licht- en Waterbedrijven. Aan 't verslag van den toestand en de exploitatie van de Gemeente-Gas fabriek, het Electriciteitsbedrijf en de Waterleiding over 1928, ontleenen wij het volgende: Gasfabriek. De financieele resulaten over 1928 waren hoewel bevredigend, belangrijk beneden de raming. De oorzaak hiervan is voorname lijk te wijten aan de ongunstige co- kesmarkt. Terwijl n.l. de winst, zijnde 8994,94^i? met 4339.951/2 beneden de raming bleef, was de cokesop brengst 7518.26 lager dan de be grooting. De geproduceerde hoeveelheid gas bedroeg 903023 M3., zoodat het gas- rendement 39.2 M3. per 100 K.G. ver werkte kolen heeft bedragen. Voorraad gas 1 Januari 1928 1950 M3. Productie 1928 903023 M3. 904973 M3. Aflevering aan derden: Gewoon gas 360779 M3. Verwarmingsgas 84542 M3. Muntgas 298539 M3. Openbare verlichting 61972 M3. 805832 M3. Eigen gebruik: Motoren 21539 M3. Verlichting en verwarming 9717 M3. Kantoren en verwarming 5180 M3. Directeurswoning 1136 M3. Hondenafmaakinrichting 5 M3. 37577 M3. Verschil: 904973 M3 843409 M3 61564 M3. Verschil 61564 M3. Voorraad op 1 Jan. 1929 2360 M3. Verlies en condensatie in 1928 59204 M3. of ruim 6 1/2 van de productie. Het aantal aangeslotenen bedroeg op 31 December 1928 per: Gewone gasmeter 806 stuks. Verwarmingsmeter 66 stuks. Muntgasmeter 847 stuks. Totaal 1719 stuks. Het Waterleidingbedrijf. De opgepompte hoeveelheid water bedroeg 176782 M3. wat tegenover '27 een vermeerdering van 10196 M3. of 6.12% beteekent. Het aantal waterverbruikers steeg met 38. De finantieele resultaten wa ren over 1928 gunstig. De winst, die geraamd was op 3035.80 werd met 2146.16 overtroffen en bedroeg al- zoo ƒ5181.96. In 't afgeloopen jaar kwamen geen storingen in de waterlevering voor. Electriciteitsbedrijf. De resultaten van het afgeloopen jaar zijn zeer gunstig te noemen. De toename van den stroomafzet t.o.v. 1927 bedroeg 52488 K.W.U. of 17.8% waarvan ongeveer 20.000 K.W.U. of 40 op rekening van het stroomver bruik voor licht en huishoudelijke doeleinden kan worden geschreven. De winst bedroeg 14542.38, terwijl deze op 9745.04 was begroot. R.K. Kiesvereeniging. Naar wij vernemen zal de lezing van den bekenden redenaar Pater Borromeus de Greve doorgaan en gehouden,worden op Maandag 1 7 Juni a.s. In de groote zaai v. d. Gildenbond, Lezing. De heer Joekes, lid der Tweede Kamer, zal op Maandag 17 Juni a.s des avonds ten 8 uur alhier in Musis Sacrum eene lezing houden op uit noodlging van de afdeeling der Vrijz. Democratische partij te Waalwijk. Premiemarkt. Uitgekeerde premiën ter veemaikt van 30 Mei 1929: Premie van f 10 aan H. van Bavel te Waalwijk. Premie van f 5.— aan Frans van Loon te Waalwijk. Premie van f 5.aan Adr. Schalken te Waalwijk. Pramiën van f2.50 aan: A. v. d. Kolk, Genderen. P. Klerkx, Waalwijk. J. Beerens, Kaatsheuvel. Ant. van Huiten, Waalwijk. F. van Loon. (4 premiën) Am. van Huiten, (2 Adr. Schalken, (1 H. de Rooij, (3 Adr. v. d. Broek (1 C. J. Klerkx, (1 A. van Veldhoven (3 H. van Huiten (1 Totaal uiig?keetd i 70 aan premiën. In verband met de omstandigheid dat deze markidag samenviel meteen R.K. feestdag, was de aanvoer iets geringer dan op de vorige premie- markten, maar toch nog bevredigend. Aangevoerd werden pl.ro. negentig stuks rundvee. De handel was zeer levendig aan goede prijzen. Behalve rundvee, was ook een aantal paarden ter markt. De jaarmarkt verder telde zeervele bezoekers en de kramers maakten goede zaken. Wij vernemen dat reeds een aantal personen een medaille beschik baar heeft gesteld voor de in Sept. te houden premiekeuring van rundvee. Degenen die van hun belangstelling in de ontwikkeling der veemarkt op deze wijze wiliw doen blijken, worden gaarne nadere inlichtingen verstrekt door den voorzitter der commissie voor de veemarkten, den heer Jos. Loeff alhier, of door den heer J. Thijssen, secretaris der commissie (Ier gemeente—secretarie). Het ligt ook in het voornemen der Commissie in de maand Aug. een markt te houden, waarop onder de aanvoerders geöruiksvoorwerpen, gereedschappen enz. zulien werden uitgedeeld. Van verschillende plaatselijke nering doenden is reeds toezegging gekregen dat zij hiervoor en of ander voorwerp wiiien beschikbaar stellen. Ook hier voor kan men zich wenden tot boven genoemde heeren. De bedoeling is dus op deze markt zoo mogelijk uitsluitend door de ingezetenen geschonken voorwerpen te verdeelen, zoodat gezegd kan wor den dat deze markt rechtstreeks daar- gesteld wordt door de Waalwijksche burgerij. Wij vertrouwen dat dit pian der commissie succes zal hebben. Jubileum. Heden herdenkt de heer C. de|ong, thans kassier der Gemeentelijke Licht- bedrijven alhier, den dag waarop hij voor 25 jaar werd benoemd tot boek houder aan deGemeentelijke Gas fabriek. Dit feit zainiei onopgemerkt voorbij gaan. Des morgens ongeveer negen uur zal de heer de Jong en familie per auto van huis worden gehaald en ten kantore der Gasfabriek worden gehuldigd. De heer van Vliet, Directeur der Gem. Licht- en Waterleidingbe drijven, zal den jubilaris namens het administratief en technisch personeel toespreken, onder aanbieding vaneen cadeau. Daarna zal ook het Dagel. Bestuur der Gemeente den heer d§ Jong komen feliciieeren. Een verslag hiervan geven wij in ons volgend nummer. Aanbesteding. Vrijdag had len Raadhuize de aan besteding plaats voor het bouwen van 24 arbeiderswoningen voor rekening der gemeente. Er werd als volgt ingeschreven A. v. Pinksten, St. M Gestel f75.676 J. Ligtvoet, Oosterhout {68.990 J. Bakker, Werkendam f68 945 Pennings, St. M. Gestel f67.795 Gebr. Rovers, Made i 65.952 Gebr. v. d. Heuvel, Vught f64.960 Wortel en Buizing, Tilburg A f 32.480, B i 32.430, massa f 64.250 J. Appels, Tilburg f64.188 C. Timmermans, Sprang A f 31.394, B f 31.394, massa f 62.988 Kooien en v. Huiten, Waalwijk A f 30.980, B f 30 980, massa f 62.220 H. Maas. Waalwijk A f 30.985, B f 30.985 massa f 62.170 W. v. d. Hammen, Waalwijk A f31.056 Lodewikus, Raamsdonksvecr f55.435 Het werk is nog niet gegund. Raming f 55.200. Benoemingen. Bij Kon. Besluit zijn o m. benoemd tot reserve le lu tenant, de reserve 2e luitenant J. H. Steegmans van het 13 Reg. Infanterie, F. J M.A. Houben van het Reg. Jagers. Diefstal. Op de terreinen van eenige in aan bouw zijnde woningen, gelegen aan den Parallelweg nabij hei Kerkpad, zijn in den afgeloopen nacht ten na- deele van den aannemer Cramer, ver schillende materialen ontvreemd. Van een en ander is aangifte bij de politie gedaan. Ongeval. Toen de metselaar E. M. heden morgen per fiets achter de tram om- reed, werd hij eenskiap gegrepen door de juist passeerende vrachtauto der firma v. C. Het ongeval liep zoo gunstig af, dat M, niets mankeerde, alleen zijn fiets werd ernstig be schadigd. Langstraaische Kruisboogbond D.E.S.V Vanwege bovengenoemden bond zal er Zondag een bondsconcours plaats hebben op de banen van het gezelschap „De Eendracht", gevestigd bij den heer L. Leijtens, café Groote straat alhier. Deze concoursen kenmerken zich steeds door een druk bezoek der aangesloten gezelschappen en door spanning die er tijdens hei geheele concours heerscht. Vooral Zondag zal het een sirijd wezen, temeer daar dit jaar definitief de „Mis Blanche"- beker kan gewonnen worden. Wij raden daarom liefhebbers aan Zondag 2 Juni zeker eens een kijkje te gaan nemen bij den heer L Leijtens. R.K. W.G.V. Zondag j.l. togen enkele leden onzer W.G.V. naar Den Bosch om aldaar examen af ie leggen voor een plaats in het keurcorps van onzen Gymna- stiekbond. Het was bekend dat het zeer moei lijk zou zijn, hierin een plaatsje te bemachtigen, daar reeds voorat was bepaald, dat slechts 8 a 10 personen hiervoor in aanmerking zouden komen. Om een goed keurcorps te krijgen, waren door de Tech. Comm. van den bond geen oefeningen voorgeschreven. De oefeningen moesten verwerkt wor den, zooals zij op het examen werden opgegeven. Om nu te kunnen slagen moet men aan elk werktuig (rek, brug, ringen en paard) drie oefeningen maken. Men moest dus het een en ander goed onder de knie hebben. Onze turners waren hiervan echter goed doordrongen en hadden dan ook terdege geoefend. Hun werk is danook schitterend beloond geworden. Van de, 9 personen, welke voor ge noemd examen slaagden, nam de W.G.V. 3 voor hare rekening, n.l. E de Geer, W. v. d. Hoven en H v. Dalen. Onzen Evert had een reuzen kans om als no 1 te eindigen, doch door een ongelukje aan de ringen werd hij met 1 punt verschil r<o. 2 geplaatst. Het resultaat mag dus schitterend genoemd worden. Met dit succes mogen wij genoemde personen en de vereenigirg van harte felicifeeren. Concert Waalwijks Belang." De Kon. Harmonie „Euphonia" van Kaatsheuvel zal a.s. Zondag 2 Juni op uitnoodiging van „Waalwijks Belang" een groot concert geven op de kiosk op de Markt te Waalwijk. Aanvang 8 uur. Het progamma luidt als volgt: 1 Mit Preussische Standarten Marche F. v. Blon 2 La Muette de Portici Overture D, Auber. 3 La Benediction des Poignards Scene dramatique de l'Opera Les Hugenots Meierbeer. 4 Diavolina .Aire Varié* pour Es clarinet door den heer Adri Zwaans Mullot. 5 Frau Luna, Ouverture P. Linke. 6 Fantaisie sur l'Opera Zigeunerin Baife. 7 Euphonia Wals Warong arr. A. Stravers 8 Les Dragons de Villars, Fantaisie Maillard. Biljart wedstrijd. Zaterdag 1.1. speelde het 2de zestal van de W B.C. een biljart wedstrijd tegen N A S. te Kaatsheuvel in het N.A.S. clublokaal. De uitslag hiervan was W.B.C. N.A.S. P. Dankaart 75 B. Hornes 75 M, de Folter 75 J. Vrijhoeven 75 M. Vugts 75 J. Hornes 75 Laros v. Berkel de Lauw Mosselveld v. Woensel Mouwen 62 71 47 48 48 56 Totaal 450 332 De W.B.Cers wonnen dezen wed strijd zoodoende met 118 punten. Hedenavond zal de return-wedstrijd plaats vinden in het café van den Heer A. v. Berkel, waarbij het aan belangstelling wel niet zal ontbreken. Bezoek. De studenten der Utrechtsche Uni versiteit, die de lessen in de economie gevolgd hebben van Mr R. van Genechten, privaat—docent aldaar, zuilen onder diens leiding een bezoek biengen aan de Waalwijksche schoen industrie op 6 juni a.s. Benoemd. In de vergadering van het R. K. Kerkkoor der parochie van O. L. Vr. in v.m. Besoijen, Woensdagavond ge houden, werd benoemd tot organist de jongeheer W. de Graaff Wz. Ziekenfonds Werkende stand. Het Ziekenfonds v. d. Werkenden- stand hield zijn jaarvergadering in de Consistoriekamer der Ned, Herv. Kerk alhier. Door afwezigheid van den 2en voor zitter en vacatutc van len voorzitter, leidde de secretaris deze nog al druk bezochte vergadering. De secretaris bracht een finantieei en gewoon verslag uit over den toe stand der vereeniging. Hei jaar sloot met een voordeelig saldo. Hei ledental bedraagt 94. Een stemming had plaats voor drie bestuursleden. Aan de beurt van aftreden waren de heeren A. Kuijsien en M v. Vuren en door 't bedanken van den secretaris de heer D. Kuijsten wegens vertrek naar de Donger.sche vaart. Als bestuursleden werden ge kozen de heeren A. Kuijsten, M.° v. Vuren en K. Bakkeren. Alien namen hunne benoeming aan. Uit 't bestuur werd ais secretaris aangewezen de heer M. v. Esch, St. Crispijnstraat. Het bestuur is thans samengesteld ais volgt Voorzitter vacant. 2e Voorzitter M. v. Vuren, Hoek- einde. Penningmeester J. v. d. Hammen, Burg. v. d. Kiokkenlaan. Secretaris M v. Esch, St. Crispijn straat. le Commissaris M. v. Beek, Groote- straat v.m. Besoijen 2e Commissaris A. van Zeist, Besoijensche straat. 3e Commissaris A. Kuijsten, idem. 4a Commissaris K Bakkeren, idem. Werd besloten om op de eerstvol gende Bestuursvergadering te spreken over het benoemen van een Isten voorzitter. Bij ziekte kunnen deleden gemeld worden bij den Penningm. of bij een van de overige bestuursleden. Op de drie maandelijksche bestuurs vergaderingen worden leden aange nomen; tusschentijds niet. De nieuwe leden worden op deze vergadering voorgedragen, het bestuur beslist over niet of wel aannemen der leden. De vergaderingen worden gehouden in de maanden: Januari, April, Juli, October. Degenen die lid wenschen te worden, moeten hier rekening mede- houden. Nadat dit alles nogmaals was medegedeeld werd deze vergadering gesloten. Groot Concert Kon. Harmonie „Euphonia" van Kaatsheuvel Zondag Juni a.s. ten 8 uur. Waalwijks Belang. v. Arendonk's leerfabriek afgebrand. Dinsdagnacht te ruim 1 uur is brand ontstaan in de boxleerlooierij van de fa. v. Arendonk aan de Korvel- dwarsslraat te Tilburg. Enkele minuten na melding was de brandweer ter plaatse, doch toen stond 't gebouw, dat een oppervlakte heeft van ruim 350 M2, reeds in lichte laaie. Het vuur werd bestreden met acht stralen uit twee autospuiten en de blusschingspogingen, waarvoor vier kringen waren gealarmeerd, stonden onder leiding van den commandant de heer J. K. Haarselhorst. Op het terrein van den brand waren o.m. aanwezig de Weth. van Oudenhoven en van Rijen. Tengevolge van de vonkenregen was ook brand ontstaan in een loods, waarin leerafval, papier en stroo waren ondergebracht, terwijl nog verder een pak brandend leer werd gevonden in den voorbouw. Bij de blusschingspogingen werden de hoofdbrandmeesier Wijman en de brandgast van Sprang gewond. De uitgebrande overleerlooierij ligt midden in het gebouwen—complex van de Van Arendonk's fabrieken. Aan de Hesperensiraat ziet men de zwart gebrande muurresten omhoog steken, waariusschen zware ijzeren balken, welke geheel kromgebogen zijn, bewijzend hoe zeer het vuur heeft hulsgehouden. Het twee verdie pingen hooge gebouw is gehtel ver nield, met de daarin staande talrijke w.o. zeer kostbare machines, bene vens de aanwezige voorraden. De gunstige wind en het krachtig ingrij pen van de brandweer hebben ertoe bijgedragen, dat de schoenfabiiek en de zoolleerlooierij konden behouden blijven. Deze aideelingen werden onder water gezet, waarmede is be reikt, dat het bedrijf, waarin circa 600 man werken, kan worden voort gezet De perceelen zijn op beurs- polis verzekerd. De sch8de zal, naar zeer ruwe schatting, wel haast een ton bedragen. T. Ct. Omtrent den brand in de fabrieken van de N.V. J. v. Arendonk's schoen en leerfabrieken te Tilburg vernemen wij nader, dat de schade niet, zooals oorspronkelijk geraamd werd, f 100.000 bedraagt, doch zeer veel hooger, nl. f 250.000. SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). A.s. Zondag des namiddags 2 uur hoopt in de Ned Herv. kerk alhier op te treden Ds. A. van Willigen van Capelie. Met het oog op de a s. verkie zingen voor leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal zal naar wij vernemen D. V. 18 Juni a s. voor de A. R. Kiesvereeniging alhier in openbare vergadering optreden Mr. Bijleveld van den Haag, lid der 2e Kamer. CAPELLE. A.s. Zondag des voor middags half tien en des avonds 6 uur hoopt voor de Ned. Herv. gem. aihier op te treden Ds. A. van Wil ligen. Dinsdagmorgen brak brand uit in een der woningen van het Burger lijk Armbestuur, staande aan deZand- schel en bewoond door G. W. Tref fers. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet te denken viel. Van het huisraad kon slechts weinig gered worden. Op initiatief van Ds. A. van Willigen is op een dezer dagen ge houden bijeenkomst besloten om naast de bestaande Herv. meisjesvereeniging een jonge meisjesvereeniging op te richten. Een 14-tal meisjes gaven zich bereids als lid op. De leiding berust bij de dames Beiwald, A. de Rooij en H. voor de Poorte. Door de Aid. Sprang—Capelie van den Bijzonder Vrijwilligen Land storm is besloten met 3 vijftallen deel te nemen aan hef op 15 Juni e.k. te Ammerstol te houden concours. In het vergaderlokaal aan de Nieawstraat werd j.l. Dinsdagavond 7 uur een vergadering gehouden van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks arbeiders, waarop het Hoofdbestuurs lid, de heer A. Stapelkamp, als spre ker optrad, wiens rede door de aan wezigen met belangstelling werd ge hoord. Vele niet—georganiseerden traden als lid toe. Naar men ons mededeelt hoopt het echtpaar H.Verduyn aan de Zand- schel op 13 Juni a.s. zijn gouden huwelijksfeest te vieren. As. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. kerk optreden ds. Bolkenstijn uit 's Gravemoer. WASPIK. In de gehouden verga dering van het waterschap „de Ge combineerde Groot Waspiksche en Raamsdonksche Binnen- en Buiten- dijksche en Overdiepsche Polder onder Waspik en Raamsdonk werd in de plaats van den heer E. de Wit, die voor eene herbenoeming niet meer in aanmerking wenschte te komen, benoemd de heer M. van Dongen alhier. Tot afgevaardigde naar het water schap „Het Zuiderafwateringskanaal" werd aangewezen de heer A. Smeur alhier en tot plaatsvervanger de heer G. de Bont te Raamsdonk. Als sprekers bij het 12'/a jarig bestaan der R.K. Werliedenvereeni- ging „St, Josef" alhier, op Zondag 9 Juni a.s. zullen, naar wij vernemen o.m. optreden dc ZeerEerwaarde Pater Arsenius O M.C en de ZeerEerw. Heer G. van Riel. rector te Neerbosch, oud kapelaan dezer parochie. RAAMSDONK. A.s. Zondag, 2 Juni zal alhier wederom zooals het vorige jaar onder het Loi de H. Sacraments processie trekken door het Plantsoen en de hernieuwing der intronisatie van het H. Hartbeeld plaats hebben Dezelfde liederen van het vorige jaar Zonnebrand - Stukloonen. Doos 30 cl. Pulles-Heesbeen's Vollemelkbrood.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 7