RVI 1 VoorHoed of Pet Bernard Vaes Dat is JE ADRES. Hoeden en Petten H. VERHULST, Bi| Scheren PUROL „Het Anker" Voorjaar 1929. w.s.c. VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. naar Vugtaterstr. 65, DEN BOSCH. ONTVANGEN NIEUWE COLLECTIE Chique modellen. HEMDEN, tevens met afknoopbare Manchetten, (HEMDEN, óók naar maat). Heerenmodemagazijn. Markt 5. DEN BOSCH. Telefoon 841. het couvert bleek de componist te zijn dr. Rudolf Mengelberg. SPRANQ-CAPELLE. Vergadering van den Raad der Oe meente alhier, te houden op Maandag den 10 juni 1929, des namiddags te drie uur. Agenda 1 Vaststelling van de notulen der vergadering van 25 April 1929. 2 Ingekomen stukken. 3 Benoeming van voorzitter, leden en plaatsvervangende leden van stem- bureaux, (Wegens niet—aanneming benoeming). 4 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandsche ver huring van het voormalig schoolhuis te Sprang. 5 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aanvragen van vrij stelling van de verplichting tot het doen geven van onderwijs in licha melijke oefening aan deO. L. scholen. 6 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot goedkeuring van een wijziging in de begrooting voor 1928 van het Burgerlijk Armbestuur te Capelle. 7 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot inwilliging eener aanvrage als bedoeld bij art. 72 der L. O. W. 1920 van het bestuur der bijzondere lagere school te Capelle. 8 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van het vermenigvuldlgingscijfer voor de hef fing van de gemeentelijke inkomsten belasting 1929/1930. 9 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van een geldleening ten bedrage van f 4000 voor dekking van diverse uitgaven ten laste van den kapitaaldienst. 10 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de ge- meentebegrooting dienst 1928. SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). Candidaat Jac. Vermaas te Heinen- oord heeft voor het beroep van de Ned. Herv. Kerk alhier bedankt. A.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags half drie hoopt in de Geref. Kerk alhier op te treden Ds. Menke van Genderen. CAPELLE Voor de Ned. Herv. gem. alhier hoopt a.s. Zondag des voor middags half tien en des namiddags half drie uur op te treden Ds. A. v. Willigen. In verband met't behaald succes op het Nationaal Muziek en Zang concours te Dalem bood de Chr. gemengde zangvereeniging „Exselsior" te Sprang haren directeur, den heer A. Christ alhier, op de dezer dagen gehouden repetitie, als aandenken een prachtig horloge met Inscriptie aan. As. Zondag des nam 2 uur zal in de Ned. Herv. kerk a/d Loonschen- dljk optreden Ds Eswoldt uitRaams- donk. RAAMSDONKSVEER. Naar wij ver namen heeft de Combinatie de Kerk dijk aangekocht voor 6000 gulden. Voor de Herv. Gem. treedt Ds. Ewoldt Zondag om half tien op in de Veersche Kerk om 2 uur leesdienst in de Dorpsche Kerk, Ds. de Vries treedt om half tien en om 5 uur op in de Ger. Kerk. Ds. Ewoldt, die een beroep ont ving naar de Herv. Gem. te Wilsum (O.) heeft voor die beroeping bedankt. Dhr. C. P, Langerwerf werd gekozen tot voorzitter van de Cathuij- zerpolder in de plaats van dhr.G. H. de Wit. MADE. Op Zondag 9 Juni hoopt j Ds. Steenhuizen v.m. 10 uur in de Herv. Kerk te Made voor te gaan. Ds. Prins van Wijngaarden v.m. 10 uur te Dongen en ds. Rijs v.m. 10 uur te Oosterhout. MEEUWEN. De Coöp. Boerenleen bank alhier hoopt op Dinsdag 11 juni a s. in het Café Smits, haar jaarver gadering te houden en alsdan haar 127rjarig bestaan te herdenken. De HoogEdelGestr. Heer Mr. O. Gezelle Meerburg, Directeur der Cen trale Raiffeisenbank te Utrecht zal op deze vergadering een lezing houden welke lezing ten pl.m. 7 uur, (oude tijd) aanvangt. De einduitslag van het Kegelconcours te Loon-op-Zand is als volgt: Woensdagavond 5 Juni heeft onder groote belangstelling de sluiting van het Kegelconcours plaats gehad. Fel is er, ondanks de warmte, gestreden, doch steeds heeft de aangenaamste sportieve geest geheerscht. Met luid applaus werden steeds de „Vijf negens" begroet, en het steeg ten top toen de heer H. Dröge 3 maal vijf negens achtereen wierp. De heer Dröge plaatste zich met 8 maal 45 als eerste vrije baan en 4 x 120 als eerste Hamburger Telling, doch de sluitingsavond zou hierin nog een aanmerkelijke verandering brengen. Door zijn verblijf buitenslands was de heer S. Menheeren verhindert aan het Concours deel te nemen, doch toen hij Dinsdag ten tooneele ver scheen, wist hij zich al spoedig een goede plaats Vrije Baan te veroveren. Op den sluitingsavond steeg de spanning voortdurend, toen hij zich opmaakte den heer Dröge op de Ham burger Telling te verslaan. Telkens naderde hij zijn doel meer en meer, door nu eens 120, dan weer 114 te werpen. Tenslotte wist hij zich hier de eerste plaats te verwerven door 4 maal 120 en 4 maal 114 te werpen. Hulde aan deze kranige Kegelaars. Evenals het vorig jaar zullen alle Sportbroeders met genoegen aan dit concours terugdenken. Zondag 8 Juni om 8 uur zal in het Clubgebouw der Kegelsociëteit „De Vriendenkring" de prijsuitreiking plaats hebben. Korpswedstrijd. 1. Herinnering 1, Tilburg 324. 2. K.I.K. I 296. 3. De Vereeniging 294. 4. Houdt de Plank I, K'heuvel 286. 5. Strijdlust I, Tilburg 285. 6. Onder Ons I, Tilburg 268. 7. Waalwijksche Kegelclub 265. 8. 't Valt wel, maar niet mee 264. Prijzen Twee Vijftallen. Ie pr. Herinnering 1 en 2 612. 2e pr. K.I.K. 1 en 2 577. Hoogst aantal negens. K.I.K. I, 14 negens. Hoogst aantal zevens. Strijdlust I, bij loting, 11 zevens. Hoogste korpswerper. L. Donders 72. Meesterschap. A. Caspanni 77. Personeel Serie. 1. Jos. Verhoeven 116. 2. Jos. Jongen 110. 3. H. de Groot 109. Vrije Baan Heeren. 1. H. Dröge 8x45. 2. S. Menheeren 2 x 45-5 x 44. 3. L. Schoemakers 2 x 45-2 x 44. 4. A. Caspanni 45-1 x 44. 5. H. de Groot 45-3x43. 6. Joh. v. d. Heuvel 45-2 x 43. 7. Jac. v. Loosdrecht 44-3x43. 8. M. v. Loosdrecht 44-2 x 43. 9. J. de Bondt, K'heuvel 44-42-41. 10. W. Huijbregts 44-42-39. 11. H. v. Beurden 44-38. 12. H. v. d. Wildenberg 2x43-42-2x41. Personeel Enkele Kaart. 1. M. v. Loosdrecht 43. 2. Joh. v. d. Heuvel 41 (3x9). 3. J. Bouwmeester 41 (2 x 9). 4. H. Aarts, Tilburg 41 (9-8). 5. Jac. de Kort 41 (7-8). Hamburger Telling. 1. S. Menheeren 4x 120 4x114. 2. H. Dröge 4 x 120 2x 114. 3. Jac. v. Loosdrecht 120-116 4x114. 4. M. v. Loosdrecht 120-116 1x114. 5. Indra 120-114-104. 6. W. Huijbregts 120-110-108. 7. C. v. Hest 120-108. 8. A. Caspanni 120-104. Vrije Baan Dames. 1. Mevr. v. d. Waerden 41. 2. Mej. v. d. Schoot 40. 3. Mej. van Laarhoven 39. 4. Mevr. Stiphout 36 2 x 34. 5. Mevr. Engel 36 1 x 34. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 6 Juni 1929. Dinsdagmorgen 5 uur vertrok van hier per boot de processie naar Brlelle, waaraan door circa 300 pel grims werd deelgenomen. Na een voorspoedige, hoewel frissche reis, was men des avond om goed half tien weer terug, waarna de meesten per extra—tram de thuisreis aan vaardden. De collecte voor de Minahassa, gister langs de huizen gehouden, heeft opgebracht f49 69. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. geen stukgaan en pijn meer en ook geen na- I schrijnen der huid, als men vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig Kaatsheuvel, 8 Juni 1929. Circus Roberti Na 4 dagen van onafgebroken suc ces is Circus Roberti naar Loonop- zand vertrokken om ook daar Zater dag en Zondag een drietal voorstel lingen te geven. Kwade hond. Donderdag beet een hond van Cir cus Roberti een schaap van E. aan de Horst zoodanig, dat een groote halswonde ontstond. De directie ver- goedde direct de gevraagde schade vergoeding en verklaarde zich bereid de verdere onkosten eveneens te dekken. Concert. Het Kon. Muziekgezelschap „Eup- honia" zal Woensdag 12 Juni op de Markt alhier een groot volksconcert geven. In ons volgend nummer zullen we het programma mededeelen. Apollo. De Kon. Harm. „Apollo" is uitge- noodigd door het bestuur van de ver eeniging W B. om tijdens de hypische feesten op de markt te Waalwijk een groot concert te geven. Bel Canto. De liedertafel „Bal Canto" besloot in principe deel te nemen aan het internationaal Zang- en Muziekcon cours dat de Harmonie kapel L'Entiée Joyeuse te Eindhoven op 10, 11, 15, 17, 18 Aug. a s. zal geven. Bel Canto zal uitkomen in de 2e afdecüng. Gymnastiekclub. Onze R K. Gymnastiekvereniging K.G.V. maakt Zondag een uitstapje naar Loonopzand en omgeving om half acht wordt afgemarcheerd en in Loonopzand de Hoogmis bijgewoond. Kegelen. De Kegelclub „Houdt de Plank" won op 't kringconcours van den „Vriendenkring* te Loonopzand den 4e corpsprijs. GEMENGD NIEUWS. De griezelige vondst. Te Spandau zag een arbeider van morgen, die aan den oever van de Havel werkte, midden in de rivier iets drijven De man vischte het voorwerp op en toen bleek, dat hij een rechter kuitbeen met voet had opgehaald, welke lichaamsdeelen vermoedelijk behoorden jtot de menscbelijke romp, welke men Zaterdagochtend uit de Havel heeft opgevischt. v Korten tijd daarna zag een schipper een vrouwenhoofd in de rivier drijven. Het hoofd moet aan een 25 a 30 jarige vrouw hebben toebehoord, welke kort donkerblond haar had. De rechtetwang was verwond. Tot nu toe is nog niet uitgemaakt of de verwonding voor of na den dood is ontstaan, Men ver moedt dat de plaats, waar de vrouw is vermoord, niet ver van de vind- plekken der lichaamsdeelen is te zoeken. Huls te Napels ingestort. Gisteravond is te Napels een huis van vijf verdiepingen ingestort. Daar het reeds sinds eenigen tijd bedenke. Ujke scheuren vertoonde, werden ver schillende herstellingen ondernomen. Nadat gistermorgen de eigenaar aan de bewoners nog had verklaard, dat alle gevaar geweken was, stortten gisteravond onder donderend gekraak enkele balken naar beneden. De be woners hadden geen tijd zich in vei ligheid te stelten en werden vooreen groot gedeelte onder het puin van het weldra eveneens instortend midden gedeelte bedolven. De politie en militairen konden al spoedig drie dooden bergen, terwijl bovendien dertig gewonden werden uitgegraven, die voor een deel zware verwondingen opliepen. Daar het opruimingswerk nog niet kon worden beëindigd, vreest men dat zich nog meer slacht offers onder de puinhoopen bevinden. Evenmin staat vast, hoeveel personen ten tijde der ramp in het huis aan wezig waren. Het Kannibalenproces te Kaschau. De voortzetting van het proces tegen de menschen-etende zigeuners begon heden met een sensatie, daar de pre sident van het gerechtshof bij den aanvang mededeelde, dat de zigeuner hoofdman Filke een volledige beken tenis heeft afgelegd. De president had zich Zaterdag na het einde van de zitting in de cel van Filke begeven, daar hij den indruk had, dat Filke wroeging over zijn misdrijf had. Inderdaad trof hij Filke in een zeer gedrukte stemming en de zigeuner hoofdman bekende hem alle zes Doos 30.60, Tube 80 ct. moorden, die hem ten laste gelegd gelegd worden. De bekentenis had onder vier oogen plaats. Het gerechtshof besloot hedenmid dag een nieuw onderzoekin te stellen in het dorp Stosz, waar Imling ver moord werd. Later heeft de hoofdman zijn be kentenis weer ingetrokken. Het gevaar van den weg.. De Officier van Justitie bij de Bre- dasche Rechtbank heeft gisteren tegen den arts P. I. J. C. uit Tilburg, die op 2 Dec. j.l. te Tilburg met zijn auto op den hoek Zomerstraat en Nieuw- landstraat den boekhouder J. v. B., die voor verdachte's auto den weg overstak, aanreed, waardoor van B., zoodanige kwetsuren aan hoofd en een zijner beenen bekwam, dat hij ge durende eenige weken niet in staat is geweest zijn werk te verrichten, een geldboete van f 200 of 2 maan den hechtenis geëischt. De 6 jarige H. v. d. G. is bij het spelen op den Beekschen dijk te Tilburg onder een kar geraakt. De jongen kreeg een schedelbreuk en is in het ziekenhuis overleden. Te Artenofsk, in Drubekken, zijn bij een ontploffing in een hoog oven drie arbeiders verbrandtien kregen ernstige brandwonden. Roeiboot omgeslagen. Gisterenmorgen voer op den Hol- landschen Ijssel bij Capelle een roei boot, komende van de richting Ouder kerk, met drie inzittenden, meldt de „Voorwaarts". Ter hoogte van de scheepswerf van de N V. v. d. Giesen trachtten de in- zitienden een passeerende motorboot te grijpen om zich te laten sleepen. De boot is daarbij gekanteld en de drie inzittenden zijn te water geraakt. Zekere _C. Hoogerwerf, uit Ouder kerk aan den Ijssel, is verdronken. Van de beide anderen heeft een zich drijvende weten te houden aan de omgeslagen boot, terwijl de andere bleef zwemmen, totdat hulp is komen opdagen. In een dorpje nabij Brescia wa ren vier kinderen met een door hen gevonden granaat aan het spelen toen deze ontplofte. Drie kinderen werden aanstonds gedood, het vierde liep levensgevaarlijke verwondingen op. Te Stuttgart is de schildersgezel Ludwig Schömig wegens broedermoord gevangen genomen. De misdaad is een half jaar geleden gepleegd te Ulm waar de 2 broers toen woonden. Het lijk van den verslagene is in den tuin van de vorige woning gevonden. De verdachte had na de moord de vrouw van zijn broer wijsgemaakt dat haar man er met een rijk meisje naar Amerika vandoor was en hem had verzocht met zijn vrouw te Stuttgart te gaan wonen. De vrouw had dat goedgevonden en er ook in berust dat de moordenaar den naam van zijn broer aannam. De man heeft op dien naam te Stuttgart werkloosheidsonder stand getrokken en ook 'n hechtenis- straf, die zijn broer nog te goed had, uitgezeten. Dinsdagavond reed de orgel draaier v. E. met een orgel, dat ge plaatst was op een met een paard be spannen wagen, in de Koninginne- laan te Nijmegen, toeii 2 kinderen, genaamd Marietje van Berkel, oud 4 jaren, uit de Geraniumstraat en L. J. Oppermain, oud 4 jaren, die op dien wagen zaten, daar afvielen en tus- schen een voor- en achterwiel terecht kwamen en werden overreden, meldt de „Geld.". Nadat beide kinderen in de nabij gelegen politiewacht waren binnengedragen, was dr. Banning spoedig ter plaatse. Marietje van Ber kel bleek reeds te zijn overleden aan schedelbreuk, terwijl van het andere kind een been was gekneusd. Het lijkje is per politie-brancard overge bracht naar het St. Canisiuszieken- huis. De 49-jarige ketelmaker P. S. uit Sittard, die in dienst van de fa. Hoekstra op de Staatsmijn Maurits werkzaamheden verrichtte, is daarbij verongelukt. Bij het plaatsen van een ventilator verschoof n.l. een gedeelte van den vloer, waarop S. stond. Hij viel naar beneden en werd met zware inwendige kneuzingen naar het zie kenhuis te Sittard overgebracht, waar hij is overleden. Bij Beaufort in Zuid-Carolina zijn acht negerinnen verdronken, doordat een negerin, toen zij zich verhief, het bootje waarmede zij de rivier overstaken, deed kantelen. Rijdt voorzichtig, vooral bij kruisingen bochten, scholen en spooroverwegen. De Katholieke Illustratie. De Katholieke Illustratie van deze week bevat de volgende interessante foto's Jong leven in den hertenkamp Prins Hendrik te BarneveldHr. Ms. „Kortenaer" te Amsterdam Bakkers- tentoonstelling te Rotterdam De papagaai-tulp De Hertog van Norfolk Z. M. Koning George van Engeland Ramsy Mac. Donald; Een curieuze begrafenis Een bron in brand ge raakt De crimineeie politie van AmerikaOefeningen van de Ameri- kaansche artillerie Een geheele pagina foto's „Uit het Rijke.Roomsche leven" Uit het schilderachtige EngelandDe onderzeeër „Perseus" te water ge laten Militaire feesten te Aldershot Attentie aan de doodenCharles Lindbergh getrouwdDe sprekende filmDe zaligverklaring van Don BoscoEen vijftal foto's van Jeruza lem Een kunstmatig gebergte Pushbalsport in AmerikaDe races van de Koninklijke Harwich Jacht RegattaDe Staatsbibliotheek te BerlijnEen aanwinst voor den dieren tuin te Den Haag; De ontzettende brand te Beek en Donk. Tekst: Noodweer door Joseph C. Lincoln; De algemeene Spaansche tentoonstelling, artikel, geïllustreerd met foto'sDe vrouw van den dokter, door Jos Tylaert van BalvernHaar leergeld door GerdaDroomen, versje door Jos JutteDe wolven en het lam door H. FletcherEen pagina voor onze vrouwen en voor onze kinderen, benevens een papina moppen en een damrubriek. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Wilhelmina H. d.v. C. A. Klerks en C. H. Heijmans. Johannes C. z.v. C. W. Hesselberth en C. L. Dekkers. Dina J. d.v. P. J. Kuijsten en G. W. Groeneveld..Adriana J. W. B. d.v. F. Derlcs en C. P. J. Lambooij. Theodorus M. z.v. W. van Rijswijk en A. M. v. Balkom. Overleden Geertje van der Linden, 15 jaar. Huwelijks-aangiften Cornelis H. van Mierlo 26 jaar en Wilhelmina M. van Bladel, 24 jaar. Ingekomen personen: H. v. d. Wiel van Vlijmen. A. v. d. Vorst van Rotterdam. M. C. v. d. Vorst van Rotterdam. L. van Helden van Rotterdam. C. de Groot van Rotterdam. J. v. Zeist en echtg. van Sprang-Capelle. C. F. J. Kunen van Eindhoven. C. A. Cornelissen en gezin van Velzen F. W. Liebrechth en gezin van Den Haag. C. M. Leijtens v. Vught. Vertrokken personen: F. M. Schol ten naar Boxtel. G. de Roon naar Rotterdam. A. A. Kroot naar Til burg. L. Dekkers en gezin naar Moergestel. S. Nieuwkoop naar Drunen. SPRANG-CAPELLE. Over de maand Mei. Geboren Johannes Henricus z.v. A. L. Em mers en A. Hazeveld. -Janneke d. v. B. P. Timmermans en H. F. van Dongen. Cornelis Nicolaas z.v. J. Kleinloog en G. W. Verhagen. Jo hannes Gijsbertus z.v. A. Zwart en J. M. Laros. Maria d.v. W. Tref fers en E. Quirijns. Hendrikus z. v. G. P. de Rooij en G. J. de Rooij. Huwelijken J. van Zeist oud 25 j. en A. de Rooij oud 22 j. G. Verhagen oud 25 j. en P. v. d. Broek oud 27 j. M. de Rooij oud 26 j. en J. Paans oud 23 j. - C. van Tilborgh oud 26 j. en A. Burghout oud 22 j. M. Boeser oud 25 j. en J. Faro oud 25 j. P. J. van Tilborgh oud 23 j. en J. T. Mandemakers oud 18 j. J. Ie Sage oud 21 j. en H. W. v. Beek, oud 22 j. Overleden H. Verhagen oud 77 j. weduwe van M. Werther. J. v. Zeist oud 71 j. echtgen. van B. v. d. Linden. J. M. Ravels oud 75 j. echtgen. van J. A. Dekkers. J. Geenen oud 75 j. echt gen. van H. J. A. Chr. Wittebol. _3v^ smaakt als room. SPORT. A.s. Zondag zal op het WSC een huldigings wedstrijd gespeeld worden en wel tusschen het tweede elftal van bovengenoemde vereeniging en het le elftal van de vereeniging Willem 111 uit Oosterhout.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6