Bij Examens en Openbaar Optreden r Met Laai al fine aMoliea Draagt owe D WIDEIS aan ons op smaakt als room comité en een muziekkorps van Euphonia, daarachter een open auto met de feestelingen. Deze auto werd geëscorteerd door een dozijn lieve bruidjes, die deels met zijden linten de auto voorttrokken deels schilden en bloemstukken dragend de wagen begeleidden. Een geheel dozijn auto's, de feestvierende familie gratis aange boden, volgden den stoet. Onze Hoog Eerw. Pastoor Mgr. W. Völker droeg het H. Misoffer op, ter wijl het zangkoor de 2-stemmige Mis van Perosi zong. Na de H. Mis werd de stoet op dezelfde wijze huiswaarts gevoerd. Om 12 uur ging het feestcomité de jubilarissen complimenteeren. De voorzitter sprak de oudjes als volgt toe: Hooggeachte Gouden Jubilarissen. Feestvierende familieleden en ge noodigden. Het is mij een eer als Voorzitter der Feestcommissie, U heden namens uwe buurt en onze commissie te mogen toe spreken. Het is mij een eer Voorzitter dtzer buurtcommissie te mogen zijn, ondat gij, gouden jubilarissen, men schen hent uit de buurt en van de buurt. Menschen uit de buurt. Immers «en halve eeuw, geheel uwe huwelijks- periode, hebt gij in de wijk geleefd. Menschen van de buurt, want lief en eed, in lijden en verblijden hebt gij met uwe medeburen weten te leven. Moeilijk zal het zijn twee verbonden menschenlevens te vinden, die inniger net hunne omgeving vereenigd waren dan gij, gouden jubilarissen, met uwe wijk vereenigd geweest zijt. Dat weet de geheele buurtDat de buurt dit weet, heeft zij getoond Hebt ge ooit een buurtfeest zien vie ren, waarin meer spontaan of guller of hartelijker is medegeleefd dan met uw gouden bruiloft? Royaal heeft iedereen gegeven, zooals hij bij mach te was, vanaf onzen hooggeachten dok ter W. L. M. de Both, die met een roy ale gift onze collecte opende en tot onze spijt momenteel wegens ziekte verhinderd is present te zijn, tot het eenvoudige naaste buurvrouwtje, dat met U onder één dak woont, doch even gul en even joviaal haar offer bij droeg, van den minst bedeelden arbei der uit de Sprangsche straat tot onzen Hoog Eerw. heer Pastoor, Mgr. W. Völker, die eveneens zijn gift in sym pathiek medeleven ons ter hand stel de. Geachte gouden jubilarissen, deze sympathieke, deze algemeene joviale en spontane uiting van uwe wijk, moge U het bewijs zijn, dat de wijk U be schouwd als menschen van en uit hun buurt. Doch ik moet verder gaan. Gij zaagt den langen stoet van schit terende auto's, die zich in royaal mee leven disponibel stelden om den schit terenden stoet te vormen om U naar de kerk te brengen en vandaar weer huiswaarts te voeren. Is U dit geen mngenaam bewijs, dat de sympathie, lie U wordt toegedragen, ver buiten ie buurt uitkopt en we mogen gerust «ggen, heel Kaatsheuvel omsluit! In het gulle aanbod door dezelfde atobezitters gedaan, U na den mid dg een gezelige autoroute te presen téren, vindt ge andermaal van deze tqgenegenheid het ondubbelzinnige teken. En vanneer hedenavond onze bide muzekkorpsen Euphonia en 4>ollo nrt de zangvereeniging Bel ünto ziel komen presenteeren om U ein vrooljke serenade te brengen, vadrbij f namens die gezelschappen cfe hartpijkste wenschen zullen wor den aajgeboden, zult ge misschien U zelf aKagen, waar hebben we het aan verdipid, doch laat mij als Voorzitter der «estcommissie U dan hierop het antïvoord geven: omdat gij in uw ge bezie levensloop en uw halve eeuw wn samenleven getoond hebt te zijn. «envoudige, hartelijke, vroolijke, sym pathieke bewoners van onze buurt; en van geheel ons Kaatsheuvel Namens de buurt, namens Kaats heuvel wensch ik U hiermede van gan scher harte geluk, in de overtuiging, in het vertrouwen, dat gij nog in leng te van dagen getuigen zult mogen blij ven van deze alzijdige, welgemeende toegenegenheid. Naast den eerestoet met ons muziekkorps en de lieve bruidjes, die U hedenmorgen ter kei- begeleidden, biedt het comité U als huldeblijk aan de eereboog voor uwe woning, door bereidwillige handen, met opoffering van tijd en moeite, doch met volle sympathie en toegene genheid geplaatst. Om echter ook na den dag van heden nog een herinne bng te houden aan den ongetwijfeld voor U hoogst aangenamen dag, mo gen wij U namens de buurt deze wand klok offreeren, die met haar mooien klankvollen toon bij eiken slag zal doen terugdenken aan uw gouden ju belfeest en aan de menschen die er 't hunne toe bijdroegen om U dit souve !'v te kunnen aanbieden. En als dan haat Twa'ren toon U het thee-uurtje aankonu^t, zaj ons een genoegen zijn, uat onbruik maakt van de thee- blijft men kalm en helder door het gebruik van Mijnbardi's Zenuwtabletten. Glazen buisje 75 ct. kast die wij U hierbij aanbieden, om in gezellig, rustig samenzijn, uw geu rig kopje thee te drinken, dat U na uw arbeidzaam leven nog jaren lang lek ker moge smaken. Ook het comité heeft gemeend zijn sympathie in een souvenir te moeten uitdrukken, waarvoor het zijn keus bepaalde tot de bloemenmand, die U heden in den stoet voorafging. Hun geuren en kleuren mogen U het sym bool zijn van de genegenheid, waar mede wij het werk der organisatie van dezen dag op ons namen. Gouden jubilarissen, aanvaardt nog maals de gelukwensch van ons comi té, onze buurt en Kaatsheuvel. Moge de goede God, die U 'reeds 'n verdienstelijk leven tot uw geluk en dat uwer kinderen schonk en in uw kinderen en klein-kinderen een kroon, die u als deugdzame, brave christenen siert, nog jaren sparen in oprecht ge luk en liefde met elkaar en u daar na de welverdiende kroon in eeuwige rust en vrede geven in zijn schoon hemelrijk. Dat wenscht U het Comité en de buurtschap, ja, geheel Kaatsheuvel. De heer Leo Sikkers dankte na mens de jubilarissen en de familie, i Om 4 uur maakte de familie een autorit naar Drunen, hun aangeboden door de autobezitters. Om 8 uur begonnen onder ontzet- tenden toeloop van volk de serenades. Eerst kwam Euphonia, daarna Bel Canto en als derde Apollo. De diverse voorzitters spraken woorden van ge lukwensch, waarop wederkeerig ge dankt werd. Tot goed elf uur bleef de belang stelling aanhouden, waarna het feest in familiekring nog uren duurde kamer. Nadat zij lerugtekomen was, deelde de president mee, dat de in siructie nog niet voldoende was en dat de rechibank de zaak lerugzendt naar den rechter van instructie ter onderzoek van enkele punten. De moord te Giessen Nteuwkerk. In het arrest van den Hoogen Raad, I waarbij de zaak belrtffende den moord te Qtessen—Nieuwkeik, wordt verwe zen naar het Amsterdamsche Hof, wordt o.m. overwogen, dat, waar de beide Kroon's op hun voor de recht bank en het Hof afgelegde verklarin- gen zijn teruggekomen, het onder deze omstandigheden onzeker is, welke waarde de rechter, die de veroordee ling heeft uitgesproken, aan de thans door deze getuigen aangenomen hou ding zou hebben toegekend. Met name, of hij desniettegenstaande hun in rechte afgelegde verklaringen voor waar zou hebben blijven aanne men, dan wei zijn vertrouwen daaraan zou hebben ontzegd, in welk geval de verdere vraag zal rijzen, welken invloed het wegvallen hunner verkla ringen op de uitgesproken veroordee ling kan uitoefenen. Voorts wordt overwogen, dat dit alles in aanmerking genomen, het aangevoerde met de uitspraak niet overeenkomstig is, in dier voege, dat ernstig vermoeden ontstaat, dat, ware de latere verklaring van de Kroon's bekend geweest, het onderzoek tot vrijspraak zou hebben geleid. Het bevel tot gevangenhouding is gebaseerd op de overweging, die des tijds tot gevangenhouding hebben ge leid en welke thans nog onverzwakt aanwezig zijn. Voorkeuring Certificaat Politiehond K.N.P.V. Onder veel belangstelling hadden Zaterdag op de goederen der heeren Timmermansj uit Waalwijk, gelegen in het Loonsche Hoekje alhier, de voor keuringen plaats voo'r het Certificaat Politiehond van den K.N.P.V. Als keur meesters fungeerden de heeren: J. v. Helsland, Insp. van Politie te Kaats heuvel; P. Letschert, Burgemeester Nieuw Vosmeer en A. v. d, Houdt, Ma joor der Rijksveldwacht te Elshout. Aan de keuring namen 8 honden deel, die over het algemeen slechts matig aan de gestelde eischen voldeden. Vier honden behaalden de noodige punten, waarvan het minimum op 105 is be paald, n.l.: de ruwh. Holl. Herder vau H. de Krieger, Drunen, met 237 p. de Belg. Herder van A. v. Baak, gem. veldwachter te Esch met 190 p. de ruwh. Holl. Herder van C. v. d. Broek, Loon-op-Zand met 172 p. de Holl. Herder van H. v. d. Abee- len, Loon-op-Zand met 180 p. Aanrijding. Vrijdag had in de Gasthuisstraat te genover de Telefoonstraat een aanrij ding plaats, die de omstandigheden in aanmerking genomen, nog goed af liep. Een drietal kleine jongens hingen achter een wagen toen in tegenoverge stelde richting de auto van den heer A. Son kwam aanrijden. Het 5-jarig zoontje van L. v. d. A. uit de Telefoon straat liep juist van den wagen weg, toen de auto op hetzelfde punt was. De kleine liep tegen den auto. Het kind kwam tegen de trottoirband te vallen, waarbij een der autowielen nog zijn hoofdje raakte. Met een groote wonde boven het oog en een ontveld hoofd werd het jongentje opgenomen en op last van den dokter naar het Gasthuis te Tilburg vervoerd. GEMENGD NIEUWS. Rtquisitoir Lieberrnann. Maandagmiddag heeft de officier van justitie, Mr. Reiiingh, zijn requi sitoir in de zaak Lieberrnann voort gezet. Het requisitoir duurde niet minder dan 2'/a uur. Na het uitspreken daarvan vroeg de officier veroordeeling tot een gevan genisstraf van drie jaar en zes maan den met aftrek van de preventieve hechtenis. De verd're behandeling is daarop geschorst tot heden. Vandaag zai Mr. D. Giltay Veth zijn pleidooi houden. De moordzaak Lans. Voor de rechibank te Rotterdam diende Maandag andermaal de be kende moordzaaK Lans. Na de pauze nam de behandeling een wending Nieuwe verklaringen van getuigen, die tot dusverre niet in deze zaak waren gehoord, baarden opzien. De verdediger, mr. Kokosky, wees er op, dat de verdediging de zaak niet meer kan overzien, daar men een. voudig instructie voert op de terecht zitting. omdat de politie haar taak niet naar behooren heeft vervuld. De rechtbank ging daarna in raad- Vliegtuig in het Kanaal gestort. Zeven inzittenden verdronken de zes anderen gewond. Het vliegtuig Ciiy of Ottawa, van den dagelijkschen dienst Londen— Bazel—Zflrich, dat gistermorgen half elf van Croydon vertrokken was, gaf een uur later noodsignalen. De be stuurder meldde draadloos, dat hij zoowat 15 mijl uit de kust was. maar om zou keeren om op het strand bij Dungenes te landen. Hij verzocht hulp Het is den vlieger gelukt nog tot 3 mijl uit de kust terug te keeren, toen heeft hij moeten neerdalen dicht bü een treiter, die daar voer, Op het laatste oogenbT|j|kghijnt het vliegtuig hierbij toch Kkn te zijn en het had in elk gevarbog zoo'n vaart.dat de staart en de cabine in het water verdwenen. De treiler heeft den be- stuurder, den mechanicien en 4 pas sagiers kunnen redden, ofschoon zij allen gewond zijn. De zeven andere pïssagiers zijn verdronken. Een ber gingsvaartuig en deskundigen, zoowel van de Imperial Airways als van de regeering zijn naar het tooneel van de ramp vertrokken. Om al te lichtvaardige kritiek te voorkomen, heeft de directie bij de toezegging van het meest openbaar en volledige onderzoek.de opmerking gevoegd, dat dit het eerste ongeluk is in 5'/3 jaar, waarin de vliegtuigen der maatschappij meer dan 100 000 passa giers hebben vervoerd en ongeveer 3'/a mïilioen mijl in de lucht hebben afgeiegd. Een nader bericht zegt, dat het vliegtuig gistermiddag iaat geborgen is, zoodat de oorzaak van het ongeluk volkomen vastgesteld zal kunnen wor- den, Slechts weinig personen zijn ooggetuigen geweest van de ramp, maar één van hen, die zich op het strand bij Dusgeness bevond, heeft verklaard dat hij het vliegtuig uit zee had zien aankomen zonder er bijzon- der aandacht aan te schenken, totdat hij eensklaps zag, dat het in een soort versnelde glijvlucht, maar reeds waggelend, de kust trachtte te naderen. In de laatste halve minuut der eigen, lijke vlucht daalde het echter veel te snel en bij de aanraking van het wa ter zag hij het vliegtuig zijdelings over den kóp slaan. De treiler was niet meer dan 100 M verwijderd en kwam onmiddellijk te hulp, doch het bleek dat beide deuren van de kajuit onder water zaten. Spoedig kwam ook van andere zijde hulp opdagen, maar het gelukte blijk baar niet den staart uit het water te heffen.... Het lijk van een jonge dame, één der slachtoffers, is reeds aangel spoeld De andere vermisten zijn allen woonachtig te Londen, twee dames uit een hotel in Mayfair droegen ech ter Fransch klinkende namen. De Engelsche draadlooze dienst meldt nog, dat het verongelukte vlieg tuig in Maart 1926 in dienst was ge steld. Het heeft sindsdien meer dan 250 000 mijl afgelegd en is ongeveer 1000 keer het Kanaal overgestoken. Onder de dooden zijn 3 vrouwen en onder de geredden bevinden er zich ook 3. Volgens een Reuterbericht uit Lon den zou zich, in tegenstelling met de eerste berichten, die meldden, dat de verongelukten allen Engelschen waren, onder de slachtoffers van het vlieg tuigongeluk in het Kanaal ook een dame bevinden, wier naam eerst was opgegeven als mevrouw Koracki, maar van wie men nu meent, dat zij mevrouw A. Qerzon uit Amsterdam is, d e in een hotel te Londen gelo geerd had. Volgens het persbureau Vaz Dias, is de omgekomen passagierster me vrouw Koracki anders genaamd me vrouw Qerzon" de 34 jarige dochter van den onlangs overleden Amster dammer Lion Gerzon. Zij was op wee naar Zurich. Verdronken. Gisteren is uit het Prins Hendrik kanaal te Katwijk opgehaald het lijkje van den ö'/i-jarigen J. van Beelen, die des middags te vier uur met zijn oudere broertje was gaan wandelen. Deze was alleen ihuts gekomen en deelde mee, dat zijn broertje in het water was gevallen. Twee militaire vliegers gedood. Tengevolge van een ongeluk moet een militair vliegtuig zijn gedaald bij Netherar en twee vliegers omgekomen. Gruweldaad van een waanzinnige. in de kolonie Kenia in Oost-Afrika is een door een Europeesche onder neming ontslagen inboorling krank zinnig geworden, waarna hij aiieieerst zijn vrouw en zijn kind, daarna acht andere personen, die hij op zijn weg ontmoette, om het leven bracht. Toen hij ten slotte gearresteerd werd verklaarde hij, volkomen gekalmeerd! dat men hem naar zijn patroon kon brengen, opdat hij zijn laatste loon in ontvangst zou kunnen nemen. Hitte te New— ïork. De thermometer heeft te New-York gisteren zijn hoogsten stand sedert 37 jaar bereikt. Vijt menschen zijn ten gevolge van de hitte bezweken. Ernstig Mijnongeluk in de .Maurits". In den nacht van Zaterdag op Zondag is in een der gangen van dt oiidergrondsche werken op de Staats mijn .Maurits" te Lutterade 'n ernstig mijnongeluk gebeurd. Een drietal mijnwerkers verrichten daarwerkzaam- heden, toen zij plotseling verrast werden door vallend gesteente, waar onder zij werden bedolven. Den geheelen nacht duurden de reddingspogingen voort. Eerst heden morgen omstreeks 6 uur slaagde men erin de verongelukten te bevrijden De mijnwerker Verhees uit Mechelen (B) werd dood te voorschijn gehaald. Bij een anderen mijnwerker, van Mulkén genaamd, uit Stein (L.) waren de vijf teenen van den rechtervoet geheel afgeknepen, terwijl een derde arbeider inwendige verwondingen op liep, Ray Keech, de bekende Ameri- kaansche snelheidskoning, is te Alfoona (Pennsylvanië) tijdens de race-wed strijden gedood toen zijn wagen een snelheid had van 200 mijl per uur. Een der wagens reed name ijk tegen de ballustrade op, werd geheel vernield en de volgende d.ie wagens reden op de siuk geslagen auto's in, waaibi) een der wagens in brand vloog Ray Keech werd gedood, de andert verongelukten liepen ernstige verwon dingen op, o.a. Cliff Wood buiy ook een bekend racer, die waarschijnlijk levensgevaarlijk getroffen is. Te Broek is eergisteren een kindje van het echtpaar K. nabij de ouderlijke woning verdronken. Qistermorgen reed de 17-jarige tuindersknecht ten K. te Apeldoorn per fiets naar zijn wtrk. Op den Kanaaldijk kwam hij door onbekende oorzaak in botsing met 'n met paard bespannen voertuig, dat stapvoets kwam aanrijden. De fietser viel en stond daarna uit eigen beweging weer op om onder hevige pijnen plotseling in een te zinken. Waarschijnlijk heefi hij een trap van het paard gekregen In het ziekenhuis is hij een paar uur later overleden. Te Hoogkarspel is het 3-jarig dochtertje van J. KeiUg, toen het uit de bewaarschool kwam, door een met zand beladen auto van de ivma Wagtendonk te Enkhuizen aangereden en gedood. Eergisteren is onder Heesch de heer P. v. d. L. uit Oss met een motorrijwiel tegen een boerenwagen gereden. Hij werd op den weg ge slingerd, evenals de duorijdster mej. S. Beiden zijn in bewusteloozen toe stand naar het ziekenhuis te 's Herto- genbosch vervoerd, waar bleek dat mej. S. een hersenschudding had gekregen en de heer v. d. L. 'n been en een arm had gebroken. LAATSTE BERICHTEN. Jubileum E.E. Zusters J.M.J. Zooals bekend, is het vandag 50 jaren geleden, dat de E.E. Zuster j M J. zich in de parochie van O L Vrouw kwamen vestigen, om haar heilzamen arbeid te beginnen, waarvan wij thans de vruchten zien voor kerk en school. Voor de parochianen is 't nu een welkome gelegenheid om de E, E. Zusters een bijzonder bewijs van dank en erkentelijkheid te toonen voor al wat door haar gedurende een halve eeuw, is verricht. En deze 'gunstige gelegenheid heeft men vanmorgen niet onbenut gelaten, Des morgens werden aan het kloos ter een schat van bloemen bezorgd van ingezetenen, oud—patronaats leden, enz. Ongeveer eif uur verscheen hel Dames—comilé, onder presidente van mevr. Verwiel, met den ZeerEerw. heer pastoor Buijs en de Kerkmees ters aan het klooster. In het met bloemen en planten versierde St. Elisabethlokaal waren de Moeder—Overste met de Zusters bijeen. Allereerst werden zij in een harte lijke toespraak door pastoor Buijs gefeliciteerd, die haar dank betuigde voor alles wat zij gedurende een halve eeuw voor kerk en school en patro naat hebben gedaan. Daarna boden twee kinderen een fraaie bloemenmand aan. De jonge juffrouw Maas wees in een korte toespraak op de symbolische betee- kenis der bloemen de roos, als de liefde, de lelie, de reinheid, de distel, de armoede en de zonnebloem, de gehoorzaamheid. Vervolgens bood de presidente aan de Moeder Overste onder couvert een bedrag aan, dat onder de parochianen is gecollecteerd, ter opsehildering van de kapel in het klooster. De Moeder Overste dankte hartelijk voor dit blijk van erkentelijkheid. Een ervaring en een vertrouwen van 50 jareneen inrichting van den modernen tijd, waarborgen U PRIMA WERK aan BILLIJKEN PRIJS WAALW1JKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 18 Juni. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 237 paarden, 41 veulens, 1056 magere run deren, 945 vette runderen, 426 vette kalveren, 700 nuchtere kalveren, 142 schapen of lammeren, 106 biggen, 2 bokken of geiten en 14 overloopers. De prijzen waren: koeien 3439 c., 4547^ c., 5158 c.; ossen 42^ c„ 45 47^ c., 5052J c., stieren 3840 c., 4243 c., 4647 c.; kalveren 47^—52J c., 6065 c., 7277j c., alles per pond. Melkkoeien 200—430, stieren 120- 500, paarden 200—350, slachtpaar- den 100—180, hitten 100—170, veulens 80—120, jonge paarden 160200, kalfkoeien 200—400, pin ken 75—135, vaarzen 150—210, biggen 20—32, fok nuchtere kalve ren 1830, slacht nuchtere kalve ren 12.5017.50, alles per stuk, big gen 2.753.25 per week. ADVERTENTIëN. GEBOREN: Elisabeth Hubertina, dochter van F. LENZHOLZ W. LENZHOLZ-Moos. Waalwijk, 16 Juni 1929. Mr. v. Coothstraat 39. met prima attesten wenscht van betrekking te ver anderen. 42795 Brieven onder no. der adverl. aan het Bureau v. d. blad. groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U kosten en moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder Waalwijksche Stoomdr. Antoon Tielen

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 3