F a. A. v. d. Wee-Cools De heerensalon heeft een schitterend toilet meubel gekregen, waaraan 3 personen geholpen kunnen worden. Alles is zeer hygiënisch en frfsch, eveneens de damessalon, waaraan een gezellig ingericht wachtkamertje is verbonden. Het geheel ziet er zeer gunstig uit en pleit voor den heer Moonen. Grasverpachting. Bij de gisteren gehouden hooigras- verpachtingen voor de gemeente Waalwijk en de heeren Timmermans liepen de prijzen van f 12,- tot f 20,- per hont. Huldiging Passier. In verband met de jubilea van den heer Passier, waarover we onlangs schreven, werd deze Woensdagavond door het bestuur van de afd. Waalwijk van den R. K. Fabrieksarbeidersbond gehuldigd. Onder hartelijke bewoordingen bood de heer N. van Qorcum den jubilaris een bloemstuk aan. Het bestuur van de R. K. Werklie- denvereeniging huldigde den heer Passier Maandagavond. Namens deze vereeniging voerde de heer F. Smolders het woord en bood als blijk van erkentelijkheid twee mooie schilderijen aan. Hollandsche Buurtspoorwegen. De Hollandsche Buurtspoorwegen hebben een prachtige nieuwe auto bus in dienst gesteld, plaats biedende voor 32 personen, die zoowel wat model als inrichting betreft zeer te loven valt. Een mooie carosserie op een Minerva chassis. Wij vernemen dat aldus In 't geheel 12 stuks bij de Carosserie- fabrieken Verstegen in den Bosch zijn besteld en weldra zullen er reeds drie zijn afgeleverd. Onze agent voor Kaatsheuvel c.a. SCHOOLSTRAAT Qeef haar uwe DRUKWERK- ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON T1ELEN. Begrafenis veldwachter Jansen. Maandagmorgen had de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot van den Vrijdag overleden heer Jansen, oud gemeente-veldwachter van Baardwijk. De kerkelijke lijkdienst werd door velen bijgewoond. De kist werd door acht politie mannen naar de groeve gedragen. Hij ruste in vrede. Kabel stukgevaren. Qisteravond werd de kabel van de stoompont aan het Drongelsche veer door een passeerende stoomboot stukgevaren. De stoomboot die in de schemering onbekend bleef, voer met groote snelheid verder, maar men hoopte haar nog bij Keizersveer aan te kunnen houden. De schade en 't ongerief was be trekkelijk spoedig hersteld. Concert Apollo". Groot Concert te Waalwijk door de harmonie „Apollo" van Kaatsheuvel, op Zondag 30 Juni, op de kiosk op de Markt, door „Waalwijks Belang" aangeboden aan de Concours-hyppique vereeniging „Waalwijk". Programma 1. National Emblem, Marche Americaine E. Bayley. 2. Ouverture de l'Opéra, „Le Barbier de Seville" G. Rossini. 3. Grande Fantaisie Variée pour Tuba Solo L. Langlois. Door den heer A. J. v. Wezenbeek. 4. Fantaisie sur l'Opéra „Ernani" G. Verdi. Pau^e. 5. Czardas de l'Opéra „Der Geistder Woiwoden" L. Grossmann. 6a. Hymne A St. Cecile pour Trombone Fr. Dünkler, Door den heer J. N. de Vries, b. Badinage, Polka pour Clarinette E. Avon. Door den heer A. Valk. 7. Rachel, Grande Valse, L. Langlois. 8. Marche Druidique L. j. Baudonck. Circus Oriëntaal. De aanbeveling welke wij verleden week voor Circus Oriëntaal schreven ging werkelijk niet boven de waarde der vertoonde prestaties. „Oriëntaal" van Amanda Robertie is een klein circus, maar wat men biedt is heel goed en menig nummer zou men gaarne in een Hagenbeek of Gleich willen zien. De belangstelling was zeer groot. Zaterdagavond ging de eerste voor stelling voor een uitverkocht circus en Zondagavond moesten een paar honderd personen buiten blijven staan. Maandagmiddag gaf men twee kin dervoorstellingen „uitverkocht" en ook des avonds waren de verschillende rangen vrij goed bezet, althans zoo dat men er een aanmoediging in zag ook gisteravond nog een extra voor stelling te geven. De ondernemers mogen over het resultaat in Waalwijk dan ook wel tevredan zijn. Van de artisten treedt de Canadee- sche hercules Hans Sigfried het meest op den voorgrond, en in de afwerking van het program heeft hij 't leeuwen aandeel. Hij is een bekwaam ruiter en een geweldig krachtmensch. De kracht toeren welke hij eiken avond uitvoer de, (we schreven er reeds in ons vorig nummer over) zijn fabelachtig, zooals 't samenhouden van een paar auto's, 't buigen van zwaar staafijzer enz. enz. Daarnaast moeten we melding maken van de bijzondere rijkunst van Amanda Roberti, de acrobatiek van haar doch ter enz. 't Geheel was beslist goed verzorgd. K. N. P. V. in verband met de in begin Sep tember voor de honden in Noord- Brabant en Zeeland vanwege de Koninkl. Nederl. Politiehonden-ver eeniging te houden groote keuring te Waalwijk, werd Zaterdag nabij de Galger.wiel de voorkeuring gehouden. De honden welke op deze voor keuring minstens 't minimum aantal vereischte punten behalen, mogen voor het certificaat van politiehond, op de a.s. groote keuring worden toegelaten. Bij de voorkeuring fungeerden als keurmeesters de heeren P. J. Letschert, Burgemeester van Nieuw-Vossemeer, van den Hout Majoor der Rijksveld- wacht te Elshout en van Heisiand, Inspecteur van Politie te Kaatsheuvel. De verdere leiding van deze voor keuring was bij de heeren Driessen, v. d. Griendt en Pulles in zeer goede handen. Wij geven hieronder den uitslag: Krieger, Drunen, 237 p., Baak, Esch 190 p., de Zeeuw, Boxtel 123 p., M. Aarts, van Bladel, V. Abeelen en van den Broek, allen te Loonopzand, resp. 114, 138, 187 en 172 punten. Verkooping. Gisteravond werd door Notaris Schaap in „Hof van Holland" den toeslag gehouden op de onroerende goederen van de Erven J. F. v. d. Geld te voorm. Besoijen. Het dubbel woonhuis met bouw terrein werd door den heer W. Klerx gemijnd voor een oud-ingezetene, den heer Goutière, thans te Antwerpen, voor f7175.— het andere huis ging over aan den heer Maijers voor f4925-—; het perceel bouwland van de Loint naar de Spoorlijn, aansluitend aan het vroeger gekochte pand, werd aangekocht door de gemeente Waalwijk voor f2800.Verder werd nog door den heer Goedhart een strookje wei land gekocht voor f50.— Biljarten. Zaterdag speelde de Biljartclub Patronaats Biljartvereeniging" uit v.m. Baardwijk, een vriendschappe- lijken wedstrijd tegen de club „Kunst na Arbeid" gevestigd bij den heer P. van Daelen. Hoewel de vereeniging nog zoo kort geleden is opgericht, wist zij toch een schitterende over winning te behalen. De uitslag is als volgt Kunst na Arbeid Patronaats Biljart le zestal J. Duquesnoij 36 L. v. Cromvoirt 75 R. de Ruijter 75 E. de Vries 60 P. van Daelen 75 H. Pullens 50 A. van Spijk 75 A. Moonen 66 J. de Munnik 75 A. Schoenmakers 22 C. Beerens 51 G. van Helvoirt 75 387 348 Hoogste serie werd behaald door A. van Spijk van „Kunst na Arbeid" met 25 punten. Zaterdag a.s. speelt „Kunst na Arbeid" tegen „W.B C." 2e in het café van den heer A. v.Berkel. Congres van A.N.V.V.V. Tilburg heeft Maandagavond op bijzonder hartelijke wijze de ruim 200 deelnemers aan het Vreemde lingencongres, waaraan ook Waalwijks Belang deelnam, ontvangen. Aan het station werden de gasten ontvangen door den Senaat van het Studenten corps der R.K. Handelshoogeschool. Om 8 uur was de officieele ont vangst ten stadhuize. De burgemeester, in gezelschap van het voltallig dage- lijksch bestuur der gemeente, sprak de talrijke aanwezigen toe. De algemeene voorzitter de heer Ch. R. Th. baron Krayenhoff toonde zich dankbaar voor de geestdriftige ontvangst en vooral voor de waar- deerende wijze, waarop het hoofd der gemeente zijn welkom had uitge sproken. Spr. achtte hoog de histori sche en maatschappelijke beteekenis van Tilburg en prees de energie en werkkracht der stad als industrieel centrum. Terwijl de eerewijn werd rondge diend bracht het Politiemuziekkorps een serenade. De deelnemers werden even gekiekt en daarna ging het in optocht met muziek naar den tuin der nieuwe Koninklijke Harmonie, waar een concert werd aangeboden. De president der nieuwe Koninklijke Harmonie, het Eerste Kamerlid Henri Blomjous, sprak het bestuur toe. Dinsdagmorgen had een vergadering plaats in den voormiddag. Namiddags ging de tocht naar Oisterwijk, waar de heeren op 't stadhuis werden ont vangen. Voorts een wandeltocht naar Groot Speijck en de schitterende Vennen. Des avonds diner en feest—avond in Scala. Woensdag bezoek aan ver schillende fabrieken en ontginningen. Auto ongeval. Gisteren had in de Grootestraat nabjj het Postkantoor weer een aan rijding tusschen auto en fietser plaats gelukkig wederom met een bijzonder gelukkigen afloop. Een wielrijder uit Oostelijke richting komend wilde uitwijken voor een vrachtauto van tegenovergestelde richting naderende. Ter plaatse stond juist de gemeente lijke vuilniswagen, waardoor de passage nogal nauw werd. Doordat men elkaar niet had zien aankomen reed de fietser eerst tegen de mannen van de gemeentereiniging op, kwam daarbij te vallen juist voor de pas seerende vrachtauto, welke zwaar geladen was. Een der wielen ging hem over het been dat echter niet ernstig gekwetst bleek. De danig geschrokken wielrijder moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Burgemeestersbenoemingen. Met ingang van 1 Juli is benoemd tot burgemeester van Onstwedde P. Bergmeijer, met gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Almkerk herbenoemd is tot burgemeester van Schaijk A. J. Hoefnagel; van De Werken en Sleeuwfjk en Werkendam W. Beukenkamp. Prov. Staten van Noord—Brabant. Ged. Staten stellen voor de volgende bijdragen te verleenen f. 250 aan elk der handelsdagscholen van „Ons Midd. Ond. in Noordbrabant" te Waalwijk, Bergen op Zoom, Eind hoven, Helmond, Den Bosch en Roosendaal en elk f 2500 als tijdelijken steun in 'n noodtoestand, samenvallende met* de nog voortdurende wettelijke overgangsperiode. Ged. Staten stellen voor vaststelling van 't bijzonder reglement voor het waterschap „Het Zuider afwateringskanaal". De staat vermeldende de toestand van de prov. kas op 31 Mei 1929 wijst aan inkomsten een bedrag aan van f 13.367.307,98aan uitgaven f 13.143.773,61Beschikbaar op 21 Mei f223,534,97. Drama in een fabriek. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur vervoegde zich aan de Hollandsche Lederfabriek voorheen G. Reerink te Lochem, waarvan ook de heer J. C. van Rijp directeur is, de heer H. thans wonende te Renkum, oud bedrijfsleider in deze fabriek. Hij informeerde ten kantore, waar de directeur en de tegenwoordige bedrijfsleider waren en begaf zich daarna naar de plaats in de fabriek, waar deze heeren zich ophielden. Hij loste 3 revolverschoten op den directeur, jhr. van Nahuys, doch miste. Een vierde schot trof den heer M., den bedrijfsleider, die aan kwam loopen, in den buik. Dadelijk daarop zette de dader zich de revolver tegen de slaap en schoot zich nage noeg op slag dood. Omtrent de beweegredenen wordt het volgende medegedeeld H., die vroeger de leiding van de geheele fabriek had, heeft langzamer hand deze leiding wegens verandering van de fabricage aan den heer M. moeten overgeven en heeft ten slotte ontslag gekregen. Reeds geruimen tijd was hij tengevolge van dezen gang van zaken overspannen. Hij heeft tijdelijk in Duitschland vertoefd (hfj was Duitscher), doch scheen bij zijn terugkomst volkomen gekalmeerd te zijn. Hij had den laatsten tijd een pension te Renkum, dat goed scheen te gaan, maar ten slotte scheen de zaak hem toch niet met rust te willen laten en Zaterdagmorgen kwam hfj plotseling naar Lochem met het gemelde gevolg. De daad werd bedreven met een nieuwe parabellumrevolver. De heer M. is dadelijk per auto naar het ziekenhuis te Zutphen vervoerd. Inzake het drama in de Hollan- sche Lederfabriek te Lochem kan nog worden medegedeeld, dat blijkens uit Zutphen ontvangen bericht de toestand van den getroffene, den heer M. vrij bevredigend is. Het schot schijnt van links naar rechts door den buik te zfjn gegaan en vermoedelijk zijn geen edele deelen getroffen. Voorloopig moet hij evenwel in een ziekenhuis te Zutphen blijven. Diefstal met braak te Waalwijk. Naar men ons mededeelt zal op Donderdag 27 Juni a.s. des voorm. tien uur voor de arrondissements rechtbank te 's Bosch worden behan deld de strafzaak contra den beruchten G. P., 37 jaar, arbeider te Oss, thans gedetineerd als verdacht van diefstal met inklimming op verschillende plaat sen te Waalwijk in den nacht van 5 op 6 Febr. j.l. Vanwege het O M. zijn 10 getuigen gedagvaard. Als verdediger treedt op Mr. Adelmeijer te 's-Bosch. (Prov. Crt Het Bioscoopconflict In de gemeente Waalwijk zfjn Zater dag de beide bioscopen gesloten geworden, zoodat thans reeds zes gemeenten, de vorengenoemde.-alsmede Maastricht. Venlo, Sittard, Eindhoven en Tilburg in het Bioscoopconflict betrokken zfjn. In deze 6 gemeenten zijn in totaal 18 bioscopen gevestigd, die nu alle gesloten zijn, deels op last van de resp. gemeentebesturen, deels ingevol ge het besluit van den Nederlandschen Bioscoopbond. Schoenen. Statistiek van inen uitvoer van schoenen, laarzen en pantoffels. Invoer aantal paren waarde totaal over 1928 134.883 f490.000 1929 143.633 f495.000 Uitvoer totaal over 1928 58.199 f331.000 1929 36.662 f213.000 DRUNEN. Op Maandag 24 Juni a.s. hoopt het echtpaar A, Spee en Ida Verdiesen zfjn gouden huwelps- feest te vieren. Dat dit feest niet on merkt zal voorbijgaan is wel te denken. Een comité is gevormd, het welk zal zorgen dat alles keurig wordt versierd. Men is reeds druk in de weer om alles in gereedheid te brengen, Geheel de buurt zal mede feesten, 's Morgens zal het gouden paar met muziek kerk waarts worden gebracht, 's middags zal een groote optocht worden ge houden met muziek door de straten waarbij verschillende praalwagens. Bij het examen van den Fede ratieven Ned. Zulvelbond, gehouden te Arnhem, voor Assistent-Directeur, slaagde als zoodanig onze dorpsgenoot A. M, van Huiten, thans op de Lang straatsche Zuivelfabriek alhier werk zaam. Dezer dagen slaagde voor het eindexamen Stedelijk Gymnasium te 's Hertogsnbosch onze dorpsgenoot P. A. van der Vlugt. Geslaagde proficiat Zondag 16 Juni werd het eerste Bondsconcours voor de Handboogsport gehouden, georganiseerd door den bond „Gezellig Samenzijn", op de doelen van „Constantla" bij den heer Elshout. De Voorzitter, dhr. W. van Heesch Waalwijk, heette alle welkom en sprak de hoop uit dat dit concours schitte rend zal slagen. Vervolgens werd met groote be langstelling de wedstrijd gevolgd. Wij geven hieronder den uitslag, lste zestal, lste Kampioen, Constantia Drunen, 39 punten. Eere-prqs, Victoria Elshout, 85 p. lste prfjs Constantia Drunen 84 p. 2e prijs Eendracht maakt macht Baardwijk, 83 punten. 3e prfjs Ons Genoegen Herpt 81 p. 4e prijs De Wet's Zonen Drunen 67 p 5e prijs Claudius Civilus, Haarsteeg, 53 punten. 6e prijs Ons Gezellig Tehuis, Baard wijk 48 punten. 7e prijs Buiten Verwachting, Vijjmen 47 punten. 8e prijs BurgerZonen, Kaatsheuvel 45 punten, 2e Zestal, lste prijs Ons Genoegen Herpt 50 p. 2e prijs Constantia, Drunen 47 p. 3e prijs De Wets Zonen, id. 38 p. 4e prijs Eendracht maakt macht, Baardwijk 38 punten. 5e prijs Burger Zonen, K'heuvel 33 p. 6e prijs Victoria, Elshout 30 p. 7e prijs Ons Gezellig Tehuis, Waal wijk (Baardwijk) 20 punten. Bestuursprijs werd behaald door A. van Delft Kaatsheuvel 13 punten. Eere-kruis lste zestal j. v. Drunen van De Wet's Zonen Drunen 15 p. 4 pijlen. Eere-kruis 2e zestal W. van Osch, Constantia Drunen, 11 p. in 4 pijlen. Ongeveer 8 uur was den strijd ten einde en kwamen allen in de zaal bijeen. De Voorzitter bracht eerst dank aan alle leden voor het keurig en gezellig verloop en reikte de prijzen uit. SPRANG, Gisteravond werd een groot aantal kinderen door 'n woesten hond gebeten. Het dier is afgemaakt. De Pinkstercollecte in de Geref. Kerk te Sprang, voor de zending onder de heidenen en mohammedanen bracht f67.— op. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Bed.). Mijnheer de Redacteur. Zoudt U misschien in Uw blad het volgende willen opnemen, dat be doeld is als toelichting op het inge zonden stuk van X in Uw nummer van 15 Juni j.l.? Een U. L. O. school neemt een eigenaardige plaats in in ons onder wijsstelsel. Zeker, zijgeeft/oger onder wijs, maar toch uitgebreid lager onder wijs. En die uitbreiding maakt, dat op een U. L. O. school, in 't algemeen genomen, dezelfde vakken worden onderwezen als in de laagste drie klassen eener H B S of Handelsschool. Het Lager Onderwijs-karakter van een MU.LO. school .brengt echter mee, dat in prigclpe élke klas zijn eigen onderwijzer heeft, die met uitzonde ring van enkele vakken, in die klas het geheele onderwijs geeft, terwijl bij het middelbaar onderwijs in principe eik vak zfjn bepaalde leeraar heeft. Wie eindexamen M.U.L.O. doet, ver werft daarmee een diploma, dat alge meen als gelijkwaardig erkend wordt met het eind-diploma eener driejarige H B.S of met een overgangsbewijs van de derde naar de vierde klasse eener vijfjarige H.B.S., zoowel door het Rijk, als door de groote maatschappijen. Het Hoofd der Nuts U.L O. school J. VAN DER WAL. AGENDA'S. WAALWIJK, Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek voor de leden B G.V. Donderdag 8'/i uur. Repetitie W.G.V, Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitieTavenu. Zaterdag 3*/a uur. Verplichte oefe ning voor de leden der korfbalclub W.E.K. Zaterdag 9 uur, Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. GEMENGD NIEUWE. Ernstig auto ongeluk. Zondagmiddag omstreeks 12uur zijn bij tiet kruispunt Amaterdamsche weg en Schelmsche weg, nabfj het landgoed Marienaaal te Arnhtm iwee luxe auto's met eikaar in botsing gekomen. De eene auto werd bestuurd door den heer Willems, tandarts te Apel doorn, de andere door den heer Klein uit Hilversum. Laatstgenoemde wagen werd door den schok omgeworpen en grooten- deels vernield. De heer K. kreeg slechts lichte kwetsuren, zijn vrouw en zoontje werden echter ernstig gewond. Beiden werden per auto van den genees kundigen dienst naar het gemeente ziekenhuis vervoerd, waar bleek dat mevrouw K, een bekken fractuur, haar zoontje een schedelfractuur had be komen. Na voorloopig verbonden te zijn, zijn beiden naar het St. Elisa beths gasthuis overgebracht enaiaaar ter verpleging opgenomen. Een andere jongen, die In den wagen had gezeten had slechts eenige schrammen opge- loopen. De bestuurder van den anderen auto, de heer Willems uit Apeldoorn was slechts licht verwond. Zijn auto was echter ook ernstig beschadigd. Beide wagens zijn weggesleept. Twee kinderen overreden. De 9-jarige C. N. uit de Spastraat zat gistermiddag met haar 7-jang zusje C. achter op een vrachtauto welke op den Dordtsche Straatweg alhier reed. De meisjes zijn van den auto afgesprongen, waarna ze zonder op te letten den rijweg overstaken. Ze werden door een van achter den auto waarvan zij afsprongen komenden vrachtauto gegrepen. Het ltnkervoor- wiel van dien wagen is over de kin- deren heengegaan. De beide meisjes zijn naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, waar de 9- jarige kort na aankomst is overleden. t-;et zusje is met inwendige kneuzin gen en een hersenschudding in zorg- wekkenden toestand opgenomen. De 25-jarige G. Busch is, toen hij gistermiddag het Wilderinksplein te Hengelo wilde oversteken, onder een vrachtauto van de bierbrouwerij De Klok geraakt. Zwaar gewond is hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hfj enkele uren later is overleden.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6