fiiPiWlB Heden Opening Polstraat 68, Waalwijk. C san lïlierlouan Bladel B A K K E R IJ Kruidenierswinkel N. V. HOTEL „DE TWEE KOLOMMEN'. Strijkmuziek 12—2 uur. „MUSIS SACRUM." Zondagavond 9 uur GROOT BAL. PMMJiMJMHHM Waalwijk» Belang. No. 52. Zaterdag 29 Juni '29. 52e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwyk, 28 Juni 1929. Groot Concours-Hippi que te Waalwijk. Na de provinciale keuring, paarden- fokdag en M C. verrichtingsproef te Waalwijk op Zaterdag 29 dezer, waar aan een 150-tal paarden deelnemen, volgt aldaar Zondag 30 dezer het groot concours-hipp que. Evenals het vorig jaar belooft dit wederom in elk opzicht schitterend te worden, zoowel wat inschrijvingen, inrichting enz. betreft. Zoo telt o a. de afdeeling tuigpaar- den 15, tandems 6, schoonste rijpaard 18, klein springconcours 22, groot springconcours 25 inschrijvingen. We noemen enkele namen der tuigpaard-inschrijvingen. Mevr. Dentz van Schaick met Aeroplane, Jac. Rijks, Dre. Drory de Perez met Hardon- Philipine, Stal Doorwerth, Bultman enz. Van de springnummers noemen we Colenbrander, Labouchère, Van Voort van Zijp, Vlielander, Cnopius, Schum- melketel, v. d. Goes, Steenkamp, v. Lennep, Gescher enz. Aan de uitrusting van het terrein op elk gebied is alle zorg besteed, terwijl de Concours-Hippique-Vereen. «Waalwijk" eene prachtige overdekte tribune met 800 zitplaatsen heeft laten bouwen. Wij mogen gerust tot de slotsom komen dat Waalwijk een der beste concoursen zal geven van 't seizoen en dat een bezoek ten zeerste is aan te raden. Ook na afloop zal er te genieten vallen in den vorm van concerten, bals e.a. Volledig programma Zaterdag 9 uur: Provinciale Merriën- keuring, Paardenfokdag, Stam boekkeuring. 3 uur. Verrichtingsproef voor M.C. paarden. Route W.S C.-terrein, St. An- toniusstr., Meerdijk, Sprang, Lab- begat, Waalwijk, eindpunt hotel Verwiel 4 uur. Daarna keuring op het terrein. 8 uur. Concert door de Harmonie St. |an op de Markt. Programma 1. Loudspeaker, S. P. v. Leeuwen. Marche 2. Louisa, Ouverture Pr. Francois. 3. Ik ken een Lied, Willem de Mol. 4. Roze Marijntje, Wals O. Feremans. PAUZE. 5. Fas l'bonjour d'Alfred, Marsch L. Langlois 6 Une Soirée d'Automne aux Ardennes, fantaisie A. Qovaert. 7. Petit Ballet, Schottisch L Francois 8. Toujours gaie, Marsch J. Chaillet. Zondag 2 uur. Qroot Concours Hip- pique op 't W.S.C.-terrein aan den Parallelweg. 1. Tuigpaarden (kleine maat). 2. Klein Springconcours. 3. Tuigpaarden (groote maat). 4. Schoonste rijpaard. 5 Tandems. 6 Groot Spring-Concours. Einde ongeveer 6 uur. 710 uur. Groot Concert op de Markt door de harmonie Apollo" van Kaatsheuvel. Programma 1. National Emblem, Marche Amerlcaine E. Bayley. 2. Ouverture de l'Opéra, „Le Barbier de Seville" G Rossini. 3. Grande Fantaisie Variée pour Tuba Solo L Langlois. Door den heer A. j. v. Wezenbeek. 4. Fantaisie sur l'Opéra „Ernani* G. Verdi. Pauze. 5. Czardas de l'Opéra „Der Geistder Woiwoden" L Grossmann. 6a. Hymne Si. Cecile pour Trombone Fr. Diifikler, Door den heer J. N. de Vries, b. Badinage, Polka pour Clarinette E. Avon. Door den heer A. Valk. 7. Rachel, Grande Valse, L. Langlois. 8. Marche Druldique L. Baudonck. Voor bijzonderheden betreffende verdere amusementen, raadplege men de agenda's en rubriek advertentiën. Gouden Medaille. Amsterdamsche Leder Maatschappij, Oisterwyk. Zilveren Medaille. Tannerie de Franse, Strassburg. N.V. Waveem, Waalwijk. V erkiezingsuitslag. De uitslag der verkiezingen zal ver moedelijk eerst in den loop van Don derdag bekend beginnen te worden. De uitslag in onze gemeente zullen wij zoo spoedig mogelijk publiceeren. Men gelieve ons daarom noch voor 't een, noch voor 't ander op te bellen. van mijn 428 tl annex In het pand De beste grondstoffen. Prima waar. Concurreerende prijzen. Beleefd aanbevelend, Patstraat 68, Waalwijk. heer Duquesnoy te memoreeren. Hij heeft 25 jaar lang zijn bescheiden functie verricht met een voorbeeldigen I ijver en wat in zijn betrekking zeer groote beteekenis heeft, met onkreuk j bare eerlijkheid. Zijn functie is be scheiden, zijn loon daaraan eyeriredig, zijn toewijding en hulpvaardigheid daaraan echter omgekeerd evenredig Er zijn fn het leven kleine diensten, die op den juisten tijd bewezen, heel wat g rief geven. De heer Duquesnoy is de man om de kleine diensten te bewijzen wanneer een ander die van noode heeft. Hij bindt zijn beschik baar-zijn niet aan uur of tijd. Hij is altijd bereid. Hij is de hulpvaardigheid zelf, I 't 's hem voor zijn dienst nooit te vroeg of nooit te laat. Het is dan ook om zijn hulpvaar digheid, zijn trouw en eerlijkheid dat wij hem gaarne met dit jubileum In zijn bescheiden betrekking geluk wen schen. Concert Harmonie „St. Jan I Zaterdag 8 uur. GROOT CONCERT op de Markt Zondag om 7 uur, door de Harmonie „A p o 11 o" van Jubileum Agent Didden. De oudste agent van ons politie corps herdenkt Maandag de dag waarop hij voor 25 jaren in onze ge meente bij de mannen van Herman dad werd ingelijfdeerst ais nacht wacht, later als agent van politie. Wie den heer Didden kent, en wie kent „den Did" niet?, zal begrijpen dat deze dag niet onopgemerkt voorbij kan gaan. Vijf en twintig jaren heelt de heer Didden voortdurend al onze straten en dammen, weiden en velden doorloopen. Hij deed dat niet met opgezette borst of met een blik ais: „ik ben de man van de wet", maar joviaal, eenvoudig en vriendelijk. Zijn optreden gedurende deze kwarteeuw getuigde steeds van een ptactischen blik en veel tact. Ais er ergens iets dreigde spaak te loopen, bij een relletje oi iets anders, dan was 't verschijnen v. Didden reeds voldoende om de orde te herscheppen oi te bewa— I ren. Mocht het ook eens anders loopen. dan was hij van een kietn geruchtje niet vervaard en pakte stevig aan. Eerst verschillende jaren van 1904 tot 1910 nactitwaker en hulp—agent, werd hij bij de reorganisatie van onze politie direct bij het vaste corps in gedeeld, waarvan hij steeds een sieraad is geweest. Behalve agent van politie is de heer Didden al sedert 1 Jan. 1912 Markt— gaarder, eenbaantje,daPniet altijd ge makkelijk ts. Maar Didden kent zijn menschen en weet 't zelfs met de lastigste Marktiui te vinden. Om al deze goede verdiensten en zijn trouwen en eerlijken staat van dienst zal hij nu Maandag gehuldigd worden. Des morgens zal hij door de politie per auto aan zijn woonhuis worden afgehaald en naar 't gemeentehuis gereden, waar hij door het Gemeente bestuur eens flink in de bloemesjes zal worden gezet. Ook de politie uit omliggende ge meenten zal zich dien dag tegenover den jubileerenden collega nielonbe tuigd laten. Uit dezen kring zal hij n.L des avonds in de zaal van den hr. van Daelen gehuldigd worden. Een bewijs hoe sympathiek de jubilaris is. Het zai voor Didden zeer zeker een onvergetelijke dag worden. Ook wij wenschen hem gaarne van harte proficiat, wij die op menigerlei wijze in al die jaren met hem in aan raking kwamen, mochten steeds alle bereidwilligheid van hem ontvangen, waarvoor wij hem gaarne dankzeggen. Jubileum Waagmeester Duquesnoy. Op 1 Juli a.s. herdenkt de heer G, W. Duquesnoy den dag, waarop hij voor 25 jaar geleden werd benoemd in de gemeentelijke betrekking van Waagmeester. Ofschoon deze betrek king niet zoo groote beteekenis heeft meenen wij toch niet te mogen ver zuimen dit jubileum te memoreeren. In onze maatschappij heeft ieder zijn taak. Het hangt van allerlei omstan digheden af welke taak men toebe deeld krijgt, men kan zelf die omstan digheden maar zelden naar eigen be lieven wijzigen. De taak van den een zal in het maatschappelijk verkeer van meer gewicht zijn dan van den ander. De maatschappelijke verdienste kan echter slechts worden afgemeten naar de wijze, waarop men de taak, waar- voor men is gesteld, vervult. Daarom Debatavond Democratische Partij. Vanwege de Democratische Partij werd Woensdagavond in „Musis" een propaganda vergadering gehcuden die zich in een flinke belangstelling mocht verheugen. De vergadering stond onder leiding van den heer de Jong, voorzitter van de afd. Rotterdam der D. P. Als sprekers stonden op het lijstje de heeren van Sijn, van Gent en Groenewegen, D. P. en als debater dhr. Köbben, V. D. 's Bosch. Na een welkomstwoord van den voorzitter sprak allereerst dhr. van Sijn over „Nationale Ontwapening". Maar alvorens tot dit punt te komen schetste spr. eerst de ontwikkelings geschiedenis van de Democratische Party. Hij verklaarde, dat de D. P. als partij 't kleinste is, maar in beginsel het grootst en meest omvattend. Daarom kon de D. P. ook de eerste zijn die het punt „Nat. Ontwapening" op haar program nameen punt dat langzaam aan door andere partijen is overge nomen. Spr. is de overtuiging toegedaan, dat men ditmaal zeker den kiesdeeler zai halen en daarmede een Kamerzetel. Vervolgens schilderde spr. de ver- schrikkingen van den oorlog en pleitte krachtig voor Nat. Ontwape ning en verhooging van gemeenschaps gevoel. Hierna was het woord aan den heer Groenewegen. Hij verklaarde als R K. Democraat een enkel woord te willen spreken, speciaal tot de katholieke en christe lijke bevolking van Waalwijk. In een korte rede, van ongeveer een kwartier, legde spr. wat religieuze getuigenissen af in democratisch ver- band. Spr. ontkende dat er in de R,K. Staatspartij één groote eenheid is volgens spr. is daar het begrip een heid particulier bezit. Als ideaal wil spr. werkelijkheid zien worden, dat we allen kinderen zijn uit een vaderhuis en daarin weer terugkeeren. Dat is echter alleen mo gelijk door de liefde, de liefde die de wereld overwint. De heer van Gent sprak hierna over premievrij Staatspensioenen, bulten technisch verband. Het ideaal van den Bond van Staatspensioennee- ring is volgens spr. ook het ideaal van de D. P. Oud en arm, zegt spr, moeten wor den opgeheven door premievrij Staatspensioen. De fout van de invaliditeitswet is, dat alleen de in loondienst zijnde per- sonen op 65 jarigen leeftijd aanspraak hebben op een klein pensioen. Daarom zegt spr. is de invalidi teitswet een mislukking gebleken. Op moreelen en zakelijken rechts- grond bepleit spr. verder'n premievrij Staatspensioen. Aan het slot verklaart bij dat de D. P. ijvert voor een federatie van de de mocraten uit alle groepen In de R.K. Staatspartij zegt spr. is 3/3 conserva i tief en reactionnair en slechts de- mocratisch gezind. Dit '/3 deel wil spr. tot de D. P. zien te trekken. Voor het debat meldde zich een persoon aan. n.l. dhr. Köbben uit 's Bosch, lid der V. D.—partij. De heer Köbben meent dat een vrijzinnig democraat noodzakelijk is, omdat er zooveel onvrijzinnigheid is. Spr. zet dan uiteen waarom hij vrij zinnig is en geeit daarop als zijn oordeel te kennen, dat 't de D. P ook ditmaal niet tot een zetel zal brengen. Mocht dit wel zoo zijn, dan zal hij de eerste zlin om den heer v. Spr. kan respecteeren dat de gees telijken hun kerkelijke en godsdiens tige bemoeiingen opleggen aan hun geloovigen, maar niet dulden dat het burgerlijk gezag die overneemt, zooais op vele plaatsen in Brabant In dit op zicht wil hij vrij zijn. Het is spr. een raadsel hoe de De mocratische partij een federatief ver band tot stand zal kunnen brengen tusschen alle democraten. Volgens spr. zullen de R K. de mocraten zich niet van de R K. Staats- pariij losmaken, nu zij steeds meer gelegenheid krijgen om de democra tische gedachte in eigen kring te pro pageeren. De democraten kunnen er gerust vrijzinnig voorzetten. Zij zijn en blijven ingedeeld bij links En daarenboven zou dat ook eerlijker zijn. Hierna diende de heer van Sijn den debater van repliek en legde er voora den klemtoon op, dat er geen kwestie moet komen van links of rechts. Er moet een zuiver democratisch ge- luid In de Kamer komen. De heer Groenewegen onderstreepte nog eens zijn vorig betoog en wees op de verdienste van de R.K.voorde ongehuwde moeder met kind. De heer v. Gent bestreed den de bater eveneens op het punt van vrij zinnigheid. Te ongeveer half twaalf sloot de voorzitter deze geanimeerde vergade ring. Automobielbedrijf N. V. „Waveem". Naar wij vernemen gaat de N. V. .Waveem" hare inrichting wederom belangrijk uitbreiden. Er zullen worden opgericht nieuwe kantoren en magazijnen en 'n nieuwe machine-installatie voorde werkplaats. Het geheel zal worden ingericht onder leiding van specialisten van 't Amerikaansche Automobiel—concern, General Motors Company, het grootste Automobiel concern ter wereld. Als een bijzonderheid vermelden wij nog, dat o a. ook zal worden op gericht een z g. centraal.service station. waar op ééne plaats de wagen gelijk tijdig kan worden voorzien van ben zine, olie, lucht en water. Dat zal een snelle behandeling der zaken zeer In de hand werken, hetgeen tijdsbespa ring beteekent, zoowel voor 't bedrijf als voor de cliënten. Onnoodig te vermelden, dat bij de nieuwe kantoren nog worden gebouwd toiletten en waschgelegenheden ten gerieve der cliënten. Wanneer deze installatie gereed is, kunnen wij gerust zeggen, dat wij in Waalwijk een auto-bedrijf zullen be zitten, welks gelijke men in verren omtrek niet zal aantreffen. Wij wenschen de voortvarende di rectie het beste succes. Invoerrecht op schoenen in Duitschland. De Duitsche Rijksdag nam een re solutie met betrekking tot de invoer rechten op schoenen aan. Daarin wordt verlangd dat de internationale ver plichtingen, welke op het gebied der schoenenindustrie bestaan, opgeheven zullen worden; voorts dat de Rijks regeering een wetsontwerp indienen zal, waarin de invoerrechten op lede ren schoenen zoodanig worden vast gesteld, dat een eventueel tijdelijke bescherming voor de Duitsche schoe nenindustrie en het Duitsche schoen- makersbedrijf tegen de overstrooming der Duitsche markt met buitenlandsche waren in het leven wordt geroepen. Bovenstaande is geen verblijdend nieuws voor onze industrie, die zich meer en meer op export, vooral naar Duitschland toelegt. Weer een afzet gebied bedreigd, terwijl de import oeneemt. Het federatie bestuur zal 'n krachtige actie dienen te voeren bij den minister. Maar onze regeering leeft niet zoo heel veel troeven in de ïand, zooals we in ons nummer van ■I Zaterdag in een hoofd artikel uit eenzetten. Het zal natuurlijk wei in hoofdzaak egen Bata bedoeld zijn, maar ook anderen zullen de dupe worden, zoo Nederland, dat pl m. 180 000 paar exporteert. Waarschijnlijk zuilen deze invoerrechten zijn op schoenen met een gewicht van minder dan 600 Gr. 1.80 Mrk. en van 600—1200 Gram 1 20 Mrk, per K.G., dat wil zoo wat zeggen, dubbel zoo zwaar belast als thans. Ook den landbouw dreigt weer groot gevaar Goedkeuringen. De wijziging der verordening op de inkomstenbelasting terzake pro gressieve kinderaftrek is goedgekeurd. Eveneens de benoeming van een leeraar in het schoenvakteekenen aan de Gemeentelijke Teekenschool. Veemarkt. Al weten we dat het seizoen er niet is, dat er weinig te handelen valt en al werden er ditmaal geen premies uitgeloofd, toch is de aan voer ter veemarkt ons ditmaal tegen- gevallen. Wij gelooven niet dat de landbou wers uit plaats en omgeving hun be lofte zijn nagekomen, dat zij minstens het eerste halt jaar met hun vee ter markt zouden komen, handel of geen handel. Nogmaals, de markt moei door de belanghebbenden krachtdadig ge steund worden. Is ze eenmaal op peil, dan is de zaak gewonnen In September, October enz. komt weer de groote drukte, maar dat is o i. niet genot g. men moet voortdu rend blijven aanvoeren, dan alleen is er kans van slagen voor de toekomst. De koopers moeten leeren dat er steeds aanvoer is en daardoor leeren de verkoopers dat er hier handel is. Boerenbond en landbouwvereeni- gingen, bespreek dit nog eens terdege op uwe vergaderingen. Nieuwe zaak. Blijkens in dit nummer voorkomen de advertentie opent de heer C. van Mierlo-v. Bladel heden een bakkerij en kruidenierswinkel in het pand Put straat 68 alhier. Gezien de gunstige ligging van dit hoek-winkelhuis met twee etalages in deze zich snel uitbreidende gemeente- wijk waar men nog geen dergelijke zaak aantreft, durven wij den onder- nemenden bakker-k'ruidenier een goed succes voorspellen. Biljartwedstrijd. Zaterdag 1.1. had een biljartwedstrijd plaats tusschen een achttal der W.B.C. en een dito van Kunst na Arbeid. De uitslag hiervan was als volgt W.B.C. K.N.A. Chr. v. BerkelA. de Ruijter 7530 P. DankaardA. Duquesnoy 7572 B. HornesP. v. Dalen 75—52 v. Gelder—v. Speijk 4375 M. de Folter—de Munnik 75—55 J. VrijhoevenBeerens 7537 M. VugtsJünggeburth 75—69 J. Hornes—v. Dongen 7553 Totaal 568—443 De W.B.C.-reserves wonnen dezen wedstrijd alzoo met 125 punten. Een mooi succes voor de W.B.C.'ers. Biljarten. Zaterdag jl. speelde de vereeniging „Amusement" in café Kemperman een returnwedstrijd tegen .Ons Genoegen". In eigen huis verloor „Amusement" alle zes de partijen en ook thans bleek zij niet in staat te zijn hierin veran dering te brengen. Wij weten niet, waar wij dit aan toe moeten schrijven, want feit is het, dat er onder „Amu sement" sterke spelers zitten, die hun mannetje wel kunnen staan. Het geheel had een zeer amicaal verloop, waardoor de goede verstand houding tusschen beide vereenigingen nog is gestegen. Uitslag is als volgt Jos Klerks J. de Graaff Th v. Weert Princen *r. Slaats Rombouts 100 M. Verhagen 45 100 L. v. d Linden 44 100 Th Trots 91 100 M. v. d Ven 92 100 de Reus 36 75 Van Raak 64 575 372 rende overwinning boekte. Hoogste serie werd behaald door an de Graaff met 38 caramboles. Een belangrijke actie. In ons blad hebben een paar malen ingezonden stukken gestaan van X, die tot onderwerp hadden „het toe- laten van meisjes op de R.K. Hoogere Handelsschool". Waar wij over dit on derwerp zelf meermalen schreven, waar wij zoo overtuigd zijn van 't groote belang hiervan voor plaats en streek, willen we hierop nogmaals de aandacht vestigen. X vraagt adhaesiebetulgingen voor zijn idee en een eventueele actie door 't inzenden van z'n naamkaartje aan 't bureau van dit blad. Wij verklaren ons gaarne berefd om deze in ontvangst te nemen en ze aan 't juiste adres te bezorgen. We ontvingen er enkele, maar er moeten er veel meer komen, om te zien of er belangstelling genoeg is yoor deze zaak, die toch zoovele ouders regardeert, die hun meisjes later in eigen zaak, in kantoor, in magazijn, in eene betrekking willen brengen of ook voor verdere studie. Gelegenheid voor M. O. is er nog niet, die kan men met gepaste middelen pogen te bereiken, in elk geval, het pogen is ten deze reeds te prijzen en wij zou den zeggen dat eenig succes mogelijk is te bereiken, wat wij om tal van redenen gaarne zouden zien. Degenen die dus met het idéé van X sympathiseeren, weten wat ze te doen hebben. Veel wordt er voorloo- pig niet van hen gevraagd en 't geldt hier mogelijk het belang hunner kin deren en van hen zelf. half zeven tofi Sluitingsuur. 99

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 9