1111111 Kermis. J. VER AA, J. VERAA, No. 53. Woensdag 3 Juli '29. 52e Jrg. TWEEDE BLAD. BINNENLAND. De Eerste Kamerverkiezing. Naar het „Huisgez." verneemt, zijn de katholieke Statenfracties in de provincies Noord-Brabant, Utrecht en Zeeland het eens geworden over de samenstelling der candidatenlijst, die op den tweeden Dinsdag van deze maand zal worden ingediend. De gezamenlijke candidatenlijst bevat de volgende namen in de daarbij ge geven volgorde 1. mr. W. M. van Lanschot (aftr 2. jhr. mr. A. F. O van Sasse van Ysselt (Thans lid der Tweede Kamer), 3. P. W. de Jong—van den Heuvel (aftr.) 4 A. C. Bruyn, voorzitter van het Ned. R. K. Werkliedenverbond), 5 H. M. J Blomjous (aflr6 E- B. TJiilouleijn (lid der Prov. Staten van etïand), 7 Jos. Meijring (lid der Prov. Staten van Noord-Brabant), 8 mr. T. Verschuur (voorzitter van den Raad van Arbeid te Breda), 9 P. J J. de Wit (aftr.), 10 M. van Hout (l.d der Provinciale Staten van Noord-Brabant en burgemeester van Helmond Men schrijft aan .De Tijd" uit Noordbrabant Bij de candidaatstelling van leden voor de Eerste Kamer schijnen in de R.K. Statehclub vreemde dingen te zijn gebeurd. De uitslag van de stemming voor de vijf vaste zetels, gehouden op Dinsdag 25 Juni voormiddags was als volgt1 mr. van Lanschot, 2 jhr. mr. Sasse van Ysselt, 3 Blomjous, 4 De Wit, 5 De Jong. Deze stemming schijnt om bijzondere redenen niet de sympathie te hebben verworven van het bestuur der Club Ged. Staten en enkele afgevaardigden en men heeft kans gezien deze stem ming op de een of andere wijze on gedaan te maken, trots een hevig en ernstig protest van vele leden. In ieder geval heeft een nieuwe stemming des namiddags plaats ge vonden, waarvan de uitslag geheel anders werd, namelijk: 1 mr. Van Lanschot, 2 jhr. mr. Sasse van Ysselt, 3 de Jong, 4 de Bruin, 5 Blomjous, 6 Dumouleijn, 7 Mtyring, 8 mr. Ver schuur, 9 de Wit, 10 Van Hout. Dit wordt nu de olfic'eele candidatenlijst voor de verkiezirg van leden voorde Eerste Kamer. Het meest opmerkelijke verschil in de twee lijsten is, dat bij eerste stem ming de heer De Wit, aftredend lid, de vierde plaats innam, terwijl hij nu is afgezakt tot de 9e plaats, die men- schelijkerwljze gesproken nooit voor 't bezetten van een zetel in aanmerking kan komen. In het belang van de goede ver houdingen in onze R.K. Staatspartij, wordt eene opheldering omtrent het opmerkelijk verschil tusschen de eerste en tweede stemming door velen in Brabant wel zeer gewenscht. Curasao. Naar het Corr. Bureau bij informatie verneemt, wordt het schriftelijk verslag van den gouverneur van Curjgao be treffende den bekenden overval, onge veer 10 dezer hier verwacht. Efgener beweging heeft intusschen de gouverneur, ir. Fruytier, bij voorbaat telegrafisch zijn mandaat ter beschik king van de regeering gesteld voor het geval het door hem gevoerd beleid niet wordt goedgekeurd. De ver wachting is, dat de regeering hier omtrent geen beslissing zal nemen, alvorens de heer Fruytier zoo noodig in de gelegenheid te hebben gesteld, zijn rapport mondeling toe te lichten. laag uit, waar wij| boven moesten komen. We dachten op den 23sten Jnni, 9 uur Greenwichlijd de Azoren te be reiken, maar een sterke N. O. wind was oorzaak, dat wij gedurende den nacht over de Azoren heen vlogen. Bij het aanbreken van den dag stelden wij met behulp van de zon vast, dat wij ons ten Z. W. van de Azoren bevonden, we daalden door de wolken om brandstof te sparen en nauwkeurig onze positie vast te stellen. Nadat wij dit gedaan hadden, namen wij koers naar Fayal, maar door sterken tegenwind, was de benzine voorraad ongeveer 60 K.M. van Faval uitgeput en wij moesten op zee dalen. Sterke N. W. wind dreef ons naar het Zuldee en den volgenden dag, 23 Juni, waren wij ongeveer 160 K.M. van Fayal verwijderd. De wind dreef ons verder naar het Z.W., kreeg de kracht van een storm en deed ons in de richting van St. Marie drijven. Van 24 tot 27 Juni wisselde de sterkte en richting van den wind af. In den morgen van 27 Juni was de toestand tengevolge van den sterken wind en de hooge zee ernstig geworden Op 29 Juni 's morgens vond de „Eagle" ons en nam ons op. De Fransche oorlogsschulden. Amerika weigert uitstel van betaling. Uit Washington is een weigerend antwoord ontvangen op het verzoek van Frankrijk om uitstel' van betaling voor de 400 millioen dollar voor de Amerikaansche legervoorraden, welke 1 Augustus vervalt. Naar aanleiding hievan heeft Poincaré de spoed-bijeen- roeping gevraagd van de commissies van financieele en buitenlandsche za ken. BUITENLAND. De Spaansche vliegers gered, De admiraliteit heeft van de „Eagle" bericht ontvangen, dat de Dornier Wal „Numancia" van de Spaansche vliegers gevonden is op 36° 28' N.B. en 26° 14' W.L. Het vliegtuig, dat licht be schadigd is, is aan boord van de „Eagle" geheschen. De bemanning verkeerde in uitstekende gezondheid. Majoor Franco was Vrijdag 21 Juni j.l, van Carlagena vertrokken en werd sindsdien vermist. De „Eagle„ zet met de majoors Franco en Gallarza, Kapitein Ruiz de Alda .en de mecanicien Madaraiga koers naar Gibraltar. Bij de Britsche admiraliteit is een draadloos bericht van het moederschip voor vliegtuigen „Eagle", binnenge komen, waarin majoor Franco mede deelingen doet over het verloop van zijn mislukte vlucht: Hij zei: Ik verliet Los Alcares op 21 Juni om 17 uur en passeerde Kaap St. Vincent om 21 uur. Door onregel matige winden waren we gedwongen van dit punt af hooger te gaan vliegen. Van Kaap Vincent tot aan de Azoren strekte zich een onderbroken wolken- Concours Hippique Waalwijk. PROVINCLAAL NIEUWS. Waalwijk, 2 Juli 1929. Concours Hippique. De voornaamste factor voor het welslagen van een concours-hippique, 't weder, was de laatste dagen verre van bemoedigend voor het comité en 't sportlievend publiek. Maar, als de wind sloeg het plots om en toen we ons Zondagmiddag opmaakten naar het sportterrein had den we de beste verwachtingen. Na wat triestige regendagen zag 't gras veld er frisch er. fleurig uit onder de warme zon. 't Terrein was in elk opzicht prima in orde. Auto's snorden onophoudelijk aan en daarnaast bewogen zich de wiel rijders en voetgangers in dichte drom men. Op den hoek van de Stations straat leidde de politie bedaard en tactvol het drukke verkeer en ook bij het terrein liet te dien opzichte de regeling niets te wenschen over. Anderzijds had het comité voor de noodige suppoosten gezorgd en kon den vooral de vreemdelingen voldaan zijn over de voorbeeldige orde en regel. Het aantal vreemdelingen was bij zonder groot en eigenlijk wel een beetje beschamend voor vele ingeze tenen, die zich dien middag thuis vergenoegden en op het terrein hadden moeten zijn, al werd het paardenfeest wel wat gehandicapt door vele ge beurlijkheden in de omgeving. Toch was het ten slotte nog goed bezet. Vanaf de nieuwe tribune had men, evenals trouwens op alle andere ran gen, een mooi overzicht. Voor het terrein had de harmonie „St. Crispijn" op een plancher plaats genomen en opende het concours met een pittige marsch, die er al dadelijk de gewenschte stemming inbracht. Als eerste nummer kregen we de vier inschrijvers voor het concours Luxe Eenspannen, Open Klasse (Heng sten uitgesloten). Stokmaat beneden 1 55 M. Ie prijs een zilveren medaille en f 100.—2e prijs f 50.—3e prijs f 25.-. De strijd ging hier voornamelijk tusschen Winmoor King van Dre A. Droiy de Perez, te Voorst en Albin Gertrude, van Jac. Rijks, Nijmegen. De jury kende de prijzen als volgt toe 1 Winmoor King, eig. Dre A. Drory de Perez, Voorst; 2. Albin Gertrude, eig. Jac. Rijks, Nijmegen; 3. Princess of England, eig. J. Dibbits, Glnneken. Eervoile vermeldingPhenomene, eig. Stal Doorwerth, Heelsum. Hierna volgde een voor het alge meen publiek meer interessanter en spannender nummer, n.l. 't Nationaal Concours voor Springpaarden, behoo- rende tot de 4e klasse, (Springcon cours A, art. 41 C. C le prijsgtoote zilveren medaille van H.M. de Koningin en f 75 2e prijs f 60.—3e prijs f 40,—.4e prijs f 25.— 5e prijs f 25.— 6e prijs f 25.—. Voorts wordt door de Burger Ruiter- Sportvereeniging beschikbaar gesteld een verguld zilveren en een zilveren medaille voor de twee best geplaatste burger-ruiters, die lid zijn dezer Ver-, eeniging. en door de Vereeniging van Hinder- i'&i$ÈêesÈ> Een mooie snapshot van Mej. Matthess uit Nijmegen, toen ze met Tiddely Wings zeer fraai en stijlvol een hindernis nam. Een opname van de prijswinnaars Springconcours a. Geheel rechts Luit. v. d. Voort v. Zijp met „Mabel" en „Oranje Boven". Daarnaast Ritm. Labouchère met „Frangin". Op den voorgrond rechts staat de Edelachtb. heer Burge meester Moonen, die de medaille van H. M. de Koningin uitreikt. nisruiters, een zilveren cigaretten etui voor den best geplaatsten ruiter, lid dezer Vereeniging, die nog nooit een len prijs in een springconcours heeft gewonnen. Voor dit concours kwamen niet niet minder dan 22 paarden uit. Al spoedig bleek, dat de z.g. muur (1.15 M) en het hek van spoorleggers (1.20 M.) voor de meesten een strui kelblok werd. Luit. v. d. Voort-van Zijp was de eerste die met „Oranje boven" zonder één fout alle hinder nissen passeerde in 1 min. 12.15 sec. Even later verbeterde hij het record en reed het geheele parcours zonder fouten met „Mabel" in 1 min. 12 2/5 sec. De heer Gescher, die verleden jaar ook aan het concours deelnam, had ditmaal pech met „Olga". Bij de tweede hindernis werd het paard „onklaar", nam den sprong niet goed waardoor de ruiter uit 't zadel vloog. Vermoedelijk was bet paard hierdoor nerveus geworden en weigerde bij 'n andere hindernis tot driemaal achter elkaar, tengevolge waarvan afgebeld werd. Luitenant v. d. Voort-v. Zijp bleef onbestreden le en 2e. Voorwaar een schitterend succes. De totale uitslag van dit nummer was als volgt 1. Mabel, eig. luit. A.D C. v. d.Voortv. Zijp, 's Hage, 0 fouten in 1 min. 12 2/5 sec.2. Oranje boven, eig. dezelfde, 0 fouten in 1 15 sec.3, Frangin, eig. ritm. C. H. Labouchère, Amersfoort, 3 fouten in 1 min. 25 1/5 sec.; 4. Hans, eig. H. Gescher, 's Hage, 4 fou ten in 1 min. 5 4/5 sec.5 Pegasus, eig. J. Stevens, Tilburg, 4 fouten in 1 min, 9 sec.; 6 Bibi, eig. luit.jhr.v. d. Goes, Breda, 4 fouten in 1 min. 15 4/5 sec.; 7 Bombardier, eig. luit. J. Portheine, Arnhem, 5' fouten in 1 min. 19 4/5 sec. Van de 10 inschrijvingen voor het Concours Luxe Eenspannen, Open Klasse (Hengsten uitgesloten) Stok maat 1 55 M en daarboven, waren slechts 5 opgekomen, maar met uit stekend materiaal. le prijs: een zilveren medaille en f 1002e prijs f 50 en 3e prijs f 25. De juiy had hier een moeilijke taak en meer dan eens moest er gereden worden. Het oordeel der juiy luidde als volgt 1 Bingley Victor, eig. H. F. Bult man, Heemstede 2 Haddon Philippina eig. Dre A. Droiy de Perez, Voorst; 3 Right Ho, eig. A, v. d.Koppe Zeist. Eervolle vermeldingen Orchid, eig. A. v. d. Koppel, ZeistClaron, eig. A. C. Kuypers, Helmond. Zeer langen tijd duurde het ook alvorens de jury tot een uitspraak kon komen in het no. schoonste rijpaard, waarvoor de volgende prijzen beschik baar waren le prijs: zilveren medaille van Z. K. H. den Prins der Nederlanden en f 75, 2e prijs f 40, 3e prijs f 20, 4e prijs f 15, 5e prijs f 10. 1 Germanicus, eig. Ad Klebe, Rot terdam 2 Apollo, eig. A. Schellens, Eindhoven; 3 Fabula, eig. N. Uyten- daal. Breda; 4 Wonderful, eig. dez. 5 Weiszdorn, eig. mej. A. Houben, Tilburg. Eervolle vermeldingen: Fuchs, eig. A. Schellens, Eindhoven; Gamin,eig. ritm. C. H. Labouchère, Amersfoort; Henrlcus, eig. luit. W. van Mierlo, Breda. Een aardige afwisseling bracht hier na het Concours Tandems, Open Klasse. Ie prijs: een zilveren medaille en f 75; 2e prijs f 50, 3e prijs f 254e prijs f 25. De Stal Doorwerth, Heelsum, was niet opgekomen. De prijzen werden als volgt toege kend 1 Binglty Victor en Capenor Victor eig. H. F. Bultman, Heemstede; 2 Orchid en Right Ho, eig. A. van de Koppel, Zeist3 Nordelph Leopard en Bonry Duchess, eig. Jac. Rijks, Nijmegen. Tol slot kregen we't groote spring concours voor paarden van alle klas sen. Handicap verplicht. (Springcon cours E Art. 41 Regl. C. C.) le prijs: Zilveren Wisselbeker en f 250. Deze wisselbeker is aangeboden door een paardenliefhebber en heeft een waarde van f 400. Om definitief in het bezit van den beker te komen moe' deze tweemaal achtereenvolgens door hetzelfde paard of driemaal in het geheel door den zeilden eigenaar worden gewonnen. Winnaar 1922 le Luit, der Huzaren J. Daniels met Erin's Glory. Winnaar 1925 Ritm. C. H. Labou chère met Copain. Winnaar 1926 Kapt. J. de Kruyff met Roland. Winnaar 1927 Kapt. P. Versteegh met Mascotte. 2e prijs f 100, 3e prijs f 75, 4e pr. f 50, 5e prijs f 25 en 6e prijs f 25. De concurrentie was hier groot en de strijd spannend. Onder de deelne mers was trok een dame, n). Mej. N. Maithes uit Nijmegen, met Tiddely Wings en Emir. Met het eerste paard zou men haar aanvankelijk een goede kans gegeven hebben. Tiddely Wings nam alle hindernissen onberispelijk tot ze aan de gecombineerde nos. 5, 6 en "1 was gekomen. Hier weigerde 't paard plots en tuimelde Mej. Mat- thes uit het zadel, doch zonder zich te bezeeren. Evenzoo verging het Hans van den heer Gescher, den Haag. Hij begon zijn parcours heel goed, doch werd voor den muur nerveus, weigerde 'n paar maal en moest het veld ui'. Beter ging het met „Bodega" van denzelfden eigenaar. Luit. v. d. Voort van Zijp plaatste zich weer aan de spits en wist zijn plaats wederom met „Mabel* te be houden. De totale uitslag geven we hier onder: 1 Mabel, eig. luit. A. D. C. van de Voort van Zijp, 's Hage, 2 fouten in I min. 15 sec.; 2 Bodega, eig. H. Gescher, 'sHage, 8 fouten in 1 min. II 1/5 sec.; 3 Silver Piece, eig. luit. A. D. C. v. d. Voort v. Zijp, 's Hage, 8 fouten in 1 min. 14 1/5 sec.; 4 Oranje boven, eig. dezelfde, 9 fouten in 1 min. 25 2/5 sec. (3 tijdfouten) 5 Fiangin, eig. ritm. C. H. Labou chère, Amersfoort, 14 fouten in 1 min 41 3/5 sec (8 tijdfouten); 6 Bibi, eig. luit. jhr. v. d. Goes, Breda, 17'/* fout in 1 min. 21 i/5 sec (l'/2 tijdfout7 Grietje, eig. H. Gescher. 'sHage, 19 fouten in 1 min. 27 1/5 sec 4 tijdf.) Eervolle vermelding: Max, eig.luit. K. Schummelketel, Breda, l9'/2 fout in 1 min. 38 4/5 sec, (7'/2 tijdfout.) De Burgemeester reikte met een passend woord de medaille van H.M. de Koningin, de voorzitter van de vereeniging. de heer J. van lersel.die van Z. K. H. den Prins uit. Er heerschte na afloop in het een- trnm van onze plaats een zeer groote bedrijvigheid. De verschillende café's waren vol tot laat in den avond toe en er werden goede zaken gemaakt. En dan zijn er nog menschen, die er het meest van profiteeren, die durven zeggen, „wat hebben we eraan?" Om 7 uur gaf de Harm. „Apollo" van Kaatsheuvel een groot concert op de kiosk op de Markt, waarbij we deze vereeniging weer eens van de beste zijde te hooren kregen, 't Was een schitterend programma met dito vertolking, een glanspunt van den dag. Met groote voldoening mag het comité op dit wel geslaagd hippisch- feest terug zien dank zij vooral den ijverigen secretaris den heer Jud. Timmermans Phzn., die voor een in elk opzicht verzorgde regeling had zorg gedragen en waarvoor de deel nemers en bezoekers allen lof hadden. f,.'t Was voor Waalwijk weer een prachtdag. LuPenant S'eenkamp had voor jhet concours het ongeluk met z'n paard te vallen, wat zich in den beginne ernstig liet aanzien. Dr. Blomjous was spoedig ter plaatse en toen bleek dat 't ongeluk goed was afgeloopen. Typisch dat de „Maandagmorgen" niets vermeldde van dit prima concours vlak onder de rook van den Bosch, maar wel b.v. van een draverij op Heemstede. Voor een Kermis-cadeau Is het juiste adres bij Stationsstr. 15, bij de Markt, waar U iets extra's vindt in KLEEDING, HOEDEN én PETTEN en verdere MODE ARTIKELEN. Zeer goedkoop. Aanbevelend, Stationsstraat WAALWIJK. Fokpaardendag. Zaterdag 29 Juni j.l. werd alhier een Fokpaardendag gehouden op het ter rein aan den achterkant der tribune voor het concours-hippique. Deze dag is uitstekend geslaagd. Dank zij het droge weer was het gras veld uitstekend voor de verschillende keuringen geschikt. De belangstelling was goed en dej regeling, zooals wij in Waalwijk gewoon zijn, in orde. De Fokpaardendag werd georgani seerd en geadministreerd doo'r het Co mité voor het Concours-Hippique. Dit Comité, en vooral den ijverigen secreta'ris, den heer Jud. Timmermans, komt een woord van hulde toe, voor de wijze waarop deze fokdag werd voorbereid en geregeld. Voor de Prov. Regelingscommissie keurden de heeren M. G. van Baaien te Asperen, G. Costermans te Eist en van Rooyen te Boxtel. De afd. 1-jarige merriën werd ge keurd door de twee eerstgenoemden. De Afd. merfiën met haar veulens door de heeren A. W. Heidema, hoofd inspecteur der Nat. Ver. tot Bevorde ring de'r Paardenfokkerij in Neder land, H. den Engelsen en C. Damen. Bij de verrichtingsproef voor M.C. merriën fungeerde als Ju'ry de heeren Mr. B. Timmermans te Waalwijk, G. Costermans te Eist en A. W. Heidema te Den Haag. Voor de regeling op het terrein zorgde de daartoe aangewezen com missie, bestaande uit de heeren G. J. W. Branderhorst te Eethen, G. H. Straver te Babyloniënbroek en D. A. vair der Schans te Drongelen. De volgende onderscheidingen wer den behaald: 2-jarige merriën: le Pr. ƒ40, Ottolina v. Holand van Gebr. Oerlemans-van der Schans te Drongelen. 2e Pr. ƒ30, Otella v..Colonel van J. C. Wink te Wijk. 3e Pr. 25, Orata v. Zwingli van Gebr. Oerlemans-van der Schans. 4e Pr. 20, Omante v. Holand van P. L. J. van Casteren te Schaijck. 5e Pr. medaille, Olganda v. Ebert van C. H. van Evërdingen te Heesbeen. 6e Pr. medaille, Ocera v. Cicero van A. J. H. van Honsewijk-de Bont te Dussen. 3-jarige merriën: le Pr. ƒ40, Nolara v. Holand van G. J. W. Branderhorst te Eethen. 2e Pr. 30, Ningli v. Zwingli van Gebr. Oerlemans-van der Schans. 3e Pr. ƒ25, Nolava v. Holand van C. H. van Everdingen te Heesbeen. 4e Pr. ƒ20, Norala v. Ciceto van Gebr. Oerlemans-van der Schans. 5e Pr. medaille, Nellina v. Holand van Wed. A. Stravers te Babyloniën broek. 6e Pr. medaille, Nustica v. Justico van P. W. Boons te Raamsdonk. 7e Pr. medaille, Noliena v. Holand van G. H. Straver te Babyloniënbroek. I"V1

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 5