MOL'S 4-8-jarige merriën: le Pr. ƒ50, Malanda v. Holand van G. J. W. Branderhorst te Eethen. 2e Pr. 40, Kally v. Roland III" van A. Z. Snoek te Almkerk. 3e Pr. 40, Jeleta v. Caladijn van J. dé Waal te Wijk. 4e Pr. ƒ30, Irelonia v. Excellent van A. Z. Snoek te Almkérk. 5e Pr. 25, Iriana v. Wilfrid van A, Z. Snoek te Almkerk. 6e Pr. 20, Maha v. Ruthard van G. J. W. Branderho'rst te Eethen. 7e Pr. 15, Jacadia v. Baldur van C. M. van Casteren te Schayck. Merriën van 9 jaar en ouder: le Pr. rned., Giwanka v. Ivan van G. J. W. Branderhorst te Eethen. 2e Pr. med., Dot v. Utz van Geb'r. Oerlemans-van der Schans. 3e Pr. med., Balbine I v. Cicero van Kinderen G. J. Boll te Doeveren. Stamvaders; met afstammelingen: Zilve'ren med., Holand van de Coop. Ver. tot verbetering van het Paardenras in het Land van Heusden en Altena. Van Holand werden de volgende 15 afstammelingen met 10. bekroond de 2-jarige hengst Ogiwo van G. J. W. B'randerhorst te Eethen; de 3-jarige me'rrie Nolara van alsv.; de 4-jarige merrie Malanda v. alsv.; een bruin merrieveulen van alsv.; een bruin hengstveulen van alsv. de 2-ja'rige merrie Ottolina van Gebr. Oerlemans-van der Schans te Drongelen; de 4-jarige merrie Malda van D. v. Buuren te Meeuwen; de l-ja'rige merrie Polanie v. alsv.; een veulen van alsv.; de 3-jarige merrie Mellina van Wed. A. Straver te Babyloniënbroek; de 4-jarige mer'rie Mellanda v. alsv.; een veulen van C. H. van Everdin- gen te Hebbeen; de 3-jarige merrie Nolava van alsv.; de 4-jarige merrie Manda van J. de Waal te Wijk; de 2 jarige merrie van Ormante van P. L. J. van Casteren te Schayck. Keuring van 1-jarige merriën: 1. Plcdona v. Ebert van G. J. W. Branderhorst te Eethen. 2. Polanie v. Holand van D. van Buuren te Meeuwen. 3. Pitronella v. Itourist van G. van dér Beek Gzn. te Dussen. Keuring van merriën met veulen: Nolara nret veulen v. Terenus van G. J. W. Branderhorst te Eethen. Jo'rilla :n. veulen v. Holand van D. van Buuren te Meeuwen. Jeramia m. veulen v. Holand van Wed. A. Straver van Babyloniënbroek. Kenora m. veulen v. Holand van G. J. Hartgers te Doeveren. Jelita m. veulen v. Holand van J. de Waal te Wijk. Manda m. veulen v. Ebert van alsv. Maha m. veulen v. Ali van G. J. W. Branderhors' te Eethen. Verricltingsproef onder deni man voor M.C.-merriën, gedekt door IVj .C.-hengst. Prijzen uitge" loofd oor de Ned. Ver. „Het Legerpt; ard" te Den Haag en de 8e prijs door Mr. B. Timmer mans te Waalwijk, le Pr. 40, Iflama van C. van IJze ren te A'rkel. 2e Pr. 35, Janneke van alsv. 3e Pr. 30, Aranka van Gebr. Smits te Waspik. 4e Pr. ƒ25, «Telita van J. de Waal te Wijk.. 5e Pr. 20, Makda van D. van Buu ren te Meeuwen. 6e Pr. ƒ15, Kebina van alsv. 7e Pr. 15, Irelonia van A. Z. Snoek te Almkerk. 8e Pr. 10, Carita van Gebr. Oer lemans-van der Schans le Drongelen. Verdér werden nog 7 prijzen a ƒ10.— toegekend aan: Giwanka van G. J. W. Brander horst te Eethen. Gienelje van Gebr. Ot rlemans-van der Schans te Drongelen. Aakjc van D. van Buu'.en te Meeu wen. Divi ia van G. H. Straver te Baby- loniënl roek. Jeramia van Wed. A. Straver te Babyloniënbroek. Manda van J. de Waal te Wijk. Meta van Wed. G. Millenaar te Andel. Jubileum Didden. Het zilveren ambtsjubileum dat onze oudste agent van politie, dhr. Didden, jl Maandag 1 Juli herdacht, is tot een dag geworden, die jaren bij velen in dankbare herinnering zal blijven. Van alle kanten ontving de heer Didden de meest hartelijke bewijzen van sympathie, van waardeering en dank. Des morgens werd de jubilaris door Inspecteur Hoeben per auto van huis afgehaald en naar het politiebureau gereden, waar hij feestelijk te midden van bloemen en palmen werd gezet. Hier waren aanwezig Burgemeester Moonen; de heer Letschert, Burge meester van Nieuw Vossemeer, oud- inspecteur van politie alhier, en het geheele politiecorps. Toen de jubilaris gezeten was, te midden van zijn zoon en een zijner dochters, sprak de Burgemeester na mens het gemeentebestuur een kort maar hartelijk huldigingswoord. Niet het feit dat je een 25—jarig dienstverband achter den rug hebt, aldus zeide de Burgemeester, is zoo belangrijk of verdienstelijk, maar de wijze waarop je 25 jaar je taak als politieman hebt vervuld. Van deze 25 jaar heeft spr. den jubilaris persoonlijk 5 jaar werkzaam gezien, en als deze 5 jaren een af spiegeling zijn geweest van de 25 jaren trouwen dienst, dan is er aan leiding tot dankbaarheid op dezen dag. Spr. schetst den jubilaris als een eerlijk en trouw politieman, een joviaal collega, prettig in den omgang, met de noodige plooibaarheid, kortom een sieraad voor het corps. Namens het gemeentebestuur bood spr. een gouden horlogeketting aan. Inspecteur Hoeben sprak ook woor den van waardeering en dank en bood namens het corps een fraai rookstel aan. De jubilaris dankte getroffen voor de hartelijke woorden en geschenken en hoopte nog vele jaren tot tevre denheid zijner autoriteiten werkzaam te zijn. Hierna werd de jubilaris ook door den Gemeentesecretaris en 't Secre- tariepersoneel gefeliciteerd en vervol gens naar zijn woning gereden. Talrijk waren de bloemstukken en schriftelijke gelukwenschen en ge schenken, welke op dezen dag „den Did* bereikten. Van de Eerste Loon op Zandsche Poiitiehondenclub, waarvan de jubila ris een ijverig leider is, ontving hij een divan, en „Puiloog" had de geestigheid een groote taart te zenden met het opschrif „Uit angst". Des avonds had in de zaal van den heer van Daelen de huldiging plaats vanwege de rijks- en gemeentepolitie uit de geheele omgeving. Namens al dezen sprak de Opper, wachtmeester van de Kon. Marechaus- sée alhier. Toen het bekend werd, zeide spr., dat Didden 1 Juli zijn zilveren ambts jubileum zou herdenken, was men het er over eens dat deze dag niet on opgemerkt mocht voorbijgaan. Nadat men had vastgesteld om den jubilaris een gouden horloge aan te bieden, werd een oproep gedaan tot de politie uit dezen kring. En niet één Is er achter gebleven. Iedereen heeft spontaan bijgedragen, waardoor men thans in de gelegenheid is, een gouden horloge aan te bieden. Spr. uitte den wensch, dat't cadeau nog vele jaren de borst van den jubi laris mag sieren en hij bij het zien van het horloge aan dezen dag en zijn schenkers zal terugdenken. Vervolgens bood spr. aan de doch ters van den heer Didden een mooie bloemenmand aan. De heer Didden dankte voor de sympathieke woorden en het fraaie geschenk. Het heeft spr. dankbaar getroffen, dat allen eenparig voor het cadeau een bijdrage hebben geschon- ken. Spr. stelt zooveel collegialiteit zeer op prijs en heeft dan ook ge meend daarvoor eens een Hinken avond te moeten geven. De heer Letschert sprak nog sym pathieke woorden als oud-politieman en bood den jubilaris een sigaren koker aan. Er werd nog menig woord ge sproken op dezen feestavond, die verder met muziek, zang en voor drachten hoogst prettig werd door gebracht. Jubileum Duquesnoy. Ook het 25-jarig Waagmeesterschap van den heer Duquesnoy is niet on opgemerkt voorbij gegaan. Van verschillende zijden ontving dhr. Duquesnoy gelukwenschen. Des morgens brachten de EdelAchtb. heer Burgemeester Moonen en ge meente—secretaris van Liempt, namens het Gemeentebestuur een bezoek aan den jubilaris en feliciteerden hem. Namens het Gemeentebestuur werd den jubilaris een fauteuil aangeboden, die hij dankbaar aanvaardde. Ook wij bieden den jubilaris onze gelukwenschen. Afscheid Tekslra. Dezer dagen heeft de heerTekstra, die benoemd is tot chef van politie te Eygelshoven afscheid genomen van ons corps. Den scheidenden collega werden de hartelijksie en beste wenschen meegegeven voor zijn nieuwe functie. Van de plaatselijke afd. van den R. K. Politiebond „St Michael", waar van dhr. Tekstra secretaris is géweest, ontving hij als blijk van waardeering een vulpen. Moge het hem in zijn nieuwe woon plaats en functie wel gaan. St. Jan. De harmonie St. Jan heeft 1.1. Za terdag op de kiosk een concert ge geven, dat veel belangstelling trok. De uitgevoerde nummers gaven blijk van veel studie en ijverige leiding; het publiek stond werkelijk yerbaasd over de groote vorderingen die dit jonge corps maakt en vooral op de snelle wijze waarop het crescendo gaat. Wij hopen de harmonie St. Jan dit seizoen nog meer te hooren. Geslaagd. Aan de Universiteit te Amsterdam slaagde gisteren voor het candidaat— examen Wis- en Natuurkunde, hoofd vak Pharmacie, de heer F, H. Louwe Kooijmans. Voor het examen Rijksklerk der directe belastingen slaagde o.m. de heer A. H. Maassen alhier. De heer G. Knepflé alhier slaagde dezer dagen te 's Bosch voor het examen Boekhouden der Vereeniging van Leeraren in het boekhouden. Hij genoot zijne opleiding bij den heer H. Verhoef, alhier. voorheen Verkade's Spaarsysteem Benoemd. Met ingang van 1 Juli is dhr. H. J. M. van Berkel, voordien bij de Konin klijke Marechaussee alhier, benoemd tot agent van politie alhier. - De heer C. Maas uit Drunen, oud-leérling van den politiecursus van den heer Letschert, is benoemd tot agent van politie te Helmond. Minahassa-collecte. De collecte voor de Minahassa heeft opgebracht: St. Antonius ƒ19.27, Waalwijk 73.62, v.m. Besoyen ƒ47.74 en v.m. Baardwijk ƒ34.51, totaal 175.41. De collecte geschiedde door leden der W.G.V. en de vereeniging zelf ondér leiding van den heer Princen, voorafgegaan door vaandel en trom petters, heeft cachet gegeven aan deze nationale collecte en zeker veel tot het welslagen bijgedragen. De jongens der W.G.V. hebben zich de laatste dagen weer zéér verdienste lijk gemaakt, niet minder 1.1. Zondag met hun keurige diensten bij 't con- cours-hippique. Hun past een woord van lof en dank. Aan het Postkantoor Waalwijk en de daaronder 'ressorteerende hulp- poslkantoren werd gedurende de maand Mei 1929 ingelegd 55622.58 en terugbetaald 44268.61. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 13434. Uitslag Hengelconcours. De ee'rste prijs op het Zondagmid dag in 's-Bosch gehouden hengelcon cours werd toegekend aan de afdeeling Nijmegen, zijnde een gouden medaille als korpsprijs. Den tweeden prijs, ook eén medaille, behaalde de afdeeling Petrus en Paulus te Tilburg, terwijl de dérde prijs, een gouden voorn, werd behaald door Utrecht. In den vaandelwedstrijd viel de le prijs ten deel aan de Tilburgsche hen- gelsportvereeniging „Petrus en Pau lus". De heéren Gerard Gerrits en A. van Leeuwen verleenden hierbij hun gewaardeerde medewerking in de jury. De 2e prijs hierbij won de afdeeling Utrecht. Burgemeester Mr. v. Lanschot heeft voor de overige vereenigingen een troostprijs geschonken, wat door de Bossche afdeeling op hoogen prijs werd gesteld. Het lot wees dezen p'rijs toe aan „Vischlust" te Waalwijk. Vechtpartij. Maandag heeft onder de gemeente Vlijmen een ernstige vechtpartij plaats gehad. De wegwerker Musch wérd door den 22-jarigen C. E. Jr., die met diens vader C. E. Sr. en J. K. in be schonken toestand was, met een flesch op het hoofd geslagen en hevig ge wond. De veldwachter Roosen was vérplicht om het publiek dat opdrong tegen te houden en den woesteling in bescherming willende nemen, gaf de ze, een bekend bokser, hem een zoo- danigen slag met de vuist, dat hij neersloeg. De veldwachter trok, hoe wel hevig bloedend, zijn revolver, waarop de man vluchtte. De dader is gearresteerd. Huiden. De huidenvereenigingen in Oost Opper-Silezië hebben zich vereenigd tot een syndicaat, dat te Kattowifz zal zetelen. Het doelj is een verhooging van de huidenprijzen te bewerkstelli gen, waartoe in de eerste plaats gere geld veilingen zullen worden gehou den. Een jubileum. 1 Juli herdacht de N.V. Eerste Til burgsche Drijfriemenfabriek v.h. fa. A. de Backer Zn., Noordstraat Til burg, haar 60-jarig bestaan. In 1839 is de firma als kuipleer- looierij begonnen. Zij ging na enkele jaren er toe over om leder te bewer ken, dat voor drijfriemen bestemd was. In 1898 werd ook het chroompro cédé toegepast. Het chroomgelooide is speciaal voor Vochtige fabrieksloka- len De N.V. legt zich zoowel op den afzet in binnenland als op opport toe. Gilde/eesten. In Waalre zijn groote Gildefeeslen gevierd. Het Gilde St. Willebrordes vierde zijn 600 jarig bestaan. Er was groote deelname aan de schietwed strijden, en ook optocht was vooral uit folkloristisch oogpunt zeer interes sant. Jubileum Dr. Kooien. Dr. Kooien te Schijndel herdacht I I. Maandag onder zeer vele blijken van belangstelling zijn 40-jarig ambts jubileum. DRUNEN Bugunsligd de prachtig weer, hield jl. Zondag de Handboog schutterij „Constantia" haar jaarlijk- schen schietwedstrijd om prachtige prijzen op de doelen in den tuin bij Th. Eishout. De belangstelling was groot er heerschte een^ gezellige drukte en werd hevig geschoten, waarvan om 8 uur de uitslag was als volgt: C. Bruurmijn 1ste prijs 205 punten, jac. v. Gorkom 2de prijs 201 punten, W. de Wit 3de prijs 182 pun ten, F. v d. Leur 4de prijs 181 pun ten, M. Schapendonk 5de prijs 180 punten, Jac. v. de Putten 6de prijs 173 punten, M. Eishout 7de prijs 162 punten, W. v. Osch 8de prijs 150 punten, nadat de prijzen onder een toepasselijk woord waren uitgereikt bleef men nog een paarje gezellig bijeen. 29 Juni slaagde onze dorpsgenoot der Heer G. Luijpen met de hoogste aantal punten van al de candidaten voor het examen lager onderwijs aan de Rijkskweekschool te 's Hertogen bosch. Geslaagde en familie proficiat. Aan de Nederlandsche Academie voor muziek afd. Rotterdam, slaagde onze dorpsgenoot de heer J. van Verhoeven Hz. voor Theoretisch piano examen. Geslaagde Proficiat. De Harmonie „de Volharding" zal deelnemen aan het groot Nalionanl Muziek concours le Rozendaal op Zondag 14 Juli a.a. en zal uitkomen in de eerste afd. Op Donderdag 4 Juli a.s. zullen de leden van de R.K Jongenboeren stand, een, excursie maken per auto bussen naar Raamsdonkveer, ter be zichtiging van de aardappel selectie- fabriek aldaar. Mej. van D. die een paar vech tende honden wilde scheiden, werd door een der dieren zoodanig in haar arm gebeten, dat zij zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. De feestcommissie ter viering der bruiloft van het echtpaar Spee— Verdiesen had het plan, verschillende versieringen van boog en wagens bij loting van de hand te doen. De gemeente-politie legde echter beslag op de opbrengst der loten, wegens overtreding der loterij-wet. Groote Muziekfeesten te Nieuwkuijk. Zaterdag en Zondag had vanwege onze harmonie alsmede door den Bond van Harmonieën „De Lang straat", een groot Nationaal Festival plaats voor Harmonieën, Fanfares, Mannen- en Gem. Zangvereenigingen. Aan dit feest was bovendien toege voegd een kermesse d'été met ver schillende attracties. Reeds weken tevoren was het hier voor samengesteld Comité vol ijver in actie geweest, om dit grootsch op gezette feest goed te doen slagen. Het feest is dan ook in alle opzich ten schitterend geslaagd. Zaterdagmiddag 2 uur verzamelde onze harmonie zich in haar clublokaal café Merkx, waarna men vergezeld van het Comité een muzikale .rond gang maakte door het dorp. Hierna werd naar het terrein ge marcheerd en had de olficieele ope ning plaats door den president der vereeniging dhr. W. van der Leede Spr. sprak den wensch uit, dat het festival in alle opzichten zou mogen slagen en voor de deelnemende vereenigin gen een aangename herinnering zou blijven. Direct hierna werd een begin ge maakt met de concerten der deelne mende vereenigingen van dezen dag. Het eerst speelde onze harmonie die, tot opening enkele nummers ten gehoore bracht onder leiding van den heer A. Houët, (directeur der Haar- steegsche Harmonie) omdat zijn broe der de directeur onzer harmonie we gens ziekte verhinderd was te diri- geeren. Vervolgens speelde en zongen vol gens aangegeven beurten de deelne mende vereenigingen. De verschillende nummfers werden door de vereenigingen op zeer ver dienstelijke wijze ten gehoore ge bracht. Ongeveer half zeven arriveerden met 3 extra auto—bussen het Kon. Mu ziekkorps der Kon. Nederl. Sigaren fabrieken Eugène Goulmy en Baar van 's Bosch, voor het geven van een concerl. Na de ontvangst van dit corps werd direct begonnen met het Concert en werden de te geven nummers door dit corps correct en onberispelijk gespeeld. Het corps oogstten na elk nummer luiden bijval. De Edelachtb. heer C. F. van den Broek, Burgemeester dezer gemeente bracht na afloop van het concert warm woord van dank aan directeur en corps voor de schitterende pres tatie. 2e dag. Zondag was het al vroeg in den middag 'n toenemende drukte van publiek in het dorp. Achtereen volgens kwam het eene deelnemende gezelschap na het andere het dorp binnen. Om 2 uur had de opstelling plaats van den optocht die zou gehouden worden door de deelnemende gezel schappen van dezen dag, bij Café de Bont. Onder het spelen van een flinken marsch ging het naar het clublokaal onzer harmonie, café Merkx, waar toen de aanbieding van den eerewijn plaats had Hierna werd gezamenlijk de feest- marsch geblazen onder leiding van den heer A. Honët En thans kwam men aan het offi- cieele gedeelte van het program n.l. huldiging van den WelEd. Heer H. Prinsen, Voorzitter van den Bond van Harmoniën „De Langstraat". De president de heer W. van der Leede deelde mede dat men het passender gevonden had deze huldi ging later in den middag in afwijking van het programma op het terrein in het publiek te doen. Welkomstgroet van den Edelachtb. heer Burgemeester. Namens allen verwelkomde de heer Burgemeester hier de deputaties der deelnemende vereenigingen. De heer Prinsen, Voorzitter van den Bond van Harmonieën dankte in wel gekozen woorden den heer Burge meester hartelijk voor zijn welgemeen de woorden. Tevens dankte hij den heer Bur gemeester voor diens moreelen en financieelen steun. Hierna dankte de president onzer harmonie, den heer W. v. d. Leede, beide sprekers en wenschte de ver eenigingen op het terrein veel succes. Na dit offcieeie gedeelte werd naar het terrein gemarcheerd en namen de concerten een aanvang. Ondertusschen -was het op en om het terrein een ongekende drukte geworden. De muzikale prestaties der veree- gingen oogstten veel applaus van de talrijke toehoorders. Omstreeks 7 uur had de huldiging van den heer Prinsen plaats. Het eerst werd het woord gevoerd door den heer W. v. d, Leeden als President der feestvierende Vereeni ging. Spr. zette uiteen dat men ge meend heeft het 10 jarig bestaan van den Bond van Harmoniën „De Lang straat" feestelijk te moeten gedenken. Dat achtte men niet beter te kunnen doen, dan door de zoo welverdiende huldiging van hem, die dezen bond mede oprichtte en al die jaren de leiding heeft gehad. De Harmonie „De Eendracht" heeft met vreugde deze gelegenheid aangegrepen denVoorzitter een bloemenhulde te brengen. Een prachtige bloemenmand werd daarna door de dames de Bont en Hornman aangeboden. Vervolgens sprak de Edelachtbare heer v. d. Ven, Burgemeester van Vlij men. Deze schetste wat de Heer Prin sen gedurende een reeks van jaren voor de muziek en daardoor voor de beschaving en vooruitgang van de streek gedaan heeft. Deze muziek heeft menig dorpsgenoot in eigen gemeente gehouden. Namens alle betrokken burgemeesters en in 't bijzonder na mens zijn ambtgenoot, den Edelachtb. heer v. d. Broek wenschte de heerv. d. Ven een woord van olficieele hulde aan den heer Princen te brengen. De heer L, Sikkers, president der harmonie „De Volharding' "te Drunen voerde hierna 't woord. Spr. zeide dat 't ook voor „De Vol harding" een bijzondere dag is, omdat a.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6