Voor de a. s. Kermisdagen I OVERHEMDEN 1 Kousen en Sokken ftccoutttantskastoer G ft. van Siekelentinrg. Zorjt nii reeds tooi it tennis Fa. Orie-Dumoulin, |jjj N.V. Hotel Je Twee Kolommen" KERMIS 1929. Oritiial Hmcbet Sninlone Bail BLlCi AND WITHE (M-ltail) Trij entree. - Been verhoopg van prijzen. ""r^ATSTE BSmciriNr^ I H. de Bont-van Huiten. Eiken dag Matinee en Soiree. Prima consumptie. Zondag 14 Juli Volksmatinée „Oefening Zondag 21 Juli Groot Matinée van de Ver- vanille-stokjes, vanille-suiker, pijpkaneel en candijgruis, Advokaai - Fort - Fosco. Gedurende de geheele week SCHITTEREND DANSPALEIS t met 1 en 2 boorden ZELFBIN3ERS en POCHETTES. HlSe Jtccountantswerkzaamheden en Belastingzaken. en koopt onze prima abrikozen en rozijnen voor boerenjongens en meisjes, Hectar essence. Café Restaurant; Zaal „Musis Sacrum SPRANQ-CAPELLE. (V.m. Sprang) A.s. Zondag des voormiddags half tien en des namiddags half zes hoopt in de Qeref. Kerk alhier op te treden Candidaat Elswaan van den Heider. A.s. Maandagavond zal vanwege den Christelijken Besturenbond Sprang. Capelle, in de zaai va i den Chr. Volks bond alhier gelegenheid worden gege ven de feestelijke vergadering ter gelegenheid van het 20 jarig bestaan van het Christelijk Nationaal Vakver bond, welke per radio over Huizen zal worden uitgezonden, te hooren, alwaar door dhr. A. van Wijlen, radio bandelaar te Capelle, geheel belange loos een ontvangtoestel voor dit doel is opgesteld. Als sprekers treden op Ds. Slote- maker de Bruine, Mr. Dr. Donner en Ds. Felkamp, terwijl de heer J. L Fijten, declamator en het Utrechtsch Sextet en Vocaal Kwartet, ter afwisse ling eenige nummers zullen geven. Wij verwachten dat velen van deze gelegenheid zullen gebruik maken. De uitslag der Tweede Kamer verkiezing alhier (stembureau oude Openbare School) is als volgt; Lijst 1 Sneevliet 3, Groeneveld 1 lijst 2 Wijnkoop 3lijst 4 Kersten 12. Zandt 2 lijst 5 Heemskerk 286, de Wilde 2, Duymar van Twist 1, v. d. Heuvel 2. Amelink 1, Bijleveld 2; lijst 7 Schok king 210, Wesskamp 4, Sloiemakerde Bruine 1, Lovink 1 lijst 8 Fleskens 40 lijst 10 Braat 31 lijst 15 Marchant 10. Oud 1, Ketelaar 2, de Vries 2; lijst 18 v. Beek 1 lijst 20 Lingbeek 18, Nieuwenhuyzen 2, Eelderink 1 lijst 23 Vliegen 34lijst 29 van Gent 11 5 lijst 31 Knottenbelt 1lijst 34 Arts 1. Onwaarde 23. Totaal uitge brachte stemmen 711. CAPELLE. A s. Zondag des voorm half tien en des nam. 6 uur zal in de Ned. Herv. Kerk alhier optreden Ds A. van Willigen. In de maand Juni werd in de Rijkspostspaarbank op het hulppost kantoor hier ingelegd f 6932 96 en terugbetaald f 3515,16. Het aantal inlagen bedroeg 73, dat der terugbetalingen 361. Met ingang van 7 dezer wordt de arbeider—telegrafist E. van Zon, overgeplaatst van het station Capelle- Nieuwevaart naar Waalwijk. Maandagavond half acht werd in de zaal van den heer L. F. van Dongen, aihier een openbare verga dering gehouden van den Vrijheids* bond. Na opening door Mr. v. Ommeren, uit Heusden. hield mej. Mr. v. Dorp uit Bloemendaal een rede welke door de aanwezigen met belangstelling werd gevolgd. Van de gelegenheid tot gedachten- wisseling werd gebruik gemaakt door den heer Renooy, uit Sprang. Op initiatief van het in de ge meente Sprang—Capelle bestaande Minahassa—comité is een dames comité gevormd, waarin zitting hebben de onderwijzeressen der in deze ge meente gevestigde lagere scholen. Onder leiding van dit dames comité zal a.s Zaterdagmiddag in Sprang, Vrijhoeve—Capelle en Ca pelle een „bloempjesdag" worden ge organiseerd ten bate der T. B. C.— lijders in de Minahassa. We hopen dat ieder het werk van dit comité naar vermogen zal steunen, zoodat het een flink bedrag voor dit mooie doel kan afdragen. Een dezer dagen had de olie- handelaar R. het ongeluk, door het schrikken van zijn paard, met zijn kar op de Nieuwevaart in de sloot te rijden. Toen na veel moeite een en ander weer op den kant was, bleek de schade zeer gering te zijn. De heer van Dungen, arbeider- telegrafist te Uitgeest wordt overge plaatst naar het station Capelle— Nieuwevaart. Dezer dagen had de landbouwer W. bij het overbrengen van paarden van het eene perceel weiland naar het andere het ongeluk dat een°der dieren hem zoodanig sioeg dat hij de nagel van zijn wijsvinger moest missen. Hevig bloedend moest hij zich on middellijk onder geneeskundige be handeling stellen. A.s Zondag des nam. 2 uur zal In de Ned. Herv. kerk aan den Loon- schendijk optreden Ds. A, van Willi gen. Gedurende de maand juni wer den ter gemeente—secretarie voor den vleeschkeurjngsdienst aangegeven 24 runderen, 44 varkens en 5 geiten. Op den 17 Augustus e.k. te hou den Landdag van den Ring 's Grevel- duin—Capelle van Herv. Jongelings- vereenigingen zullen alsjsprekers optre den Ds. R. Bartema uit Zeist, Ds. H. A Leemans uit Delft, ds. M. Otte— vanger uit Papendrecht en ds. A. van Willigen alhier. Tevens zal medewerking worden verleend door het Muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" alhier en de Chr. Zangvereeniging „Exelsior"te Sprang, „Excelsior" te 's Gravenmoer en „Hal lelujah" te Waalwijk. RAAMSDONKSVEER. Begunstigd door prachtig weer maakten ruim 130 kinderen der Veersche Chr. Schooi onder leiding van het Personeel een uitstapje naar den Roestelberg. Wat hebben ze genoten. En hoe heerlijk dat alles zoo bijzonder goed gegaan is. De Penningmeester der Plaatse lijke Zendingsver. alhier mocht in de afgeloopen week 43 gld. voor de sa menwerkende Zendingsvereenigingen ontvangen. Met de Pinkstercollecte van ruim 28 gld en de 86 gld„ die dhr. Joh. Lankhuijzen ontving, alzoo een bedrag van ruim 157 gulden. Onze dorpsgenoote, Mej.Josa. v. Beek slaagde te Moerdijk aan de R.K. Kweekschool voor onderwijzeres. Ge slaagde en familie proficiat. Dhr. G. H. de Wit werd met algemeene stemmen gekozen tot voor zitter van de Carthuizerpolder. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 4 Juli '29. Kermis 1929. De eerste kermisdag is voorbij. Het weer, alhoewel niet aangenaam, heeft zich goed gehouden. De stortregens van den vroegen morgen hielden juist op tijd op, om de liefhebbers gelegen heid te geven zonder regenwapens hun kermisuitstapje te maken. In den voormiddag wa'ren het de matinée's van Apollo en Euphonia, die evenals altijd veel belangstelling trokken, Apollo zat tjokvol, Euphonia was druk bezet. De harmonieën waren in prima vorm. In Apollo viel vooral het solo- werk der heeren J. N. de Vries, die de „Hymne a St. Cecile" van Fr. Dünkler gaf, nog meer van A. Valk, die de „Ba dinage" van Edm. Avon op onberispe lijke wijze speelde, zeer in den smaak. Het duo „Bertos" sloeg in. Elk num mertje was 'raak en 't applaus was dan ook onbedaarlijk. Ook de harmonie Euphonia had een goede dag. Het duo Speelman bracht hier iets aparts, doch iets, dat er in ging als koek. 't Publiek heeft zich kostelijk geamuseerd. De dansgelegenheden vonden veel trek. In Apollo hield ,,The F'rancor's Jazz" uit Tilburg er uitstekend den gang in. In Euphonia gaf 'n Haagsch strijkje prima dansmuziek, terwijl één roep ging over de schitterende muziek die de „Joy Full Band", zoowel in con cert. als voor den dans in de zaal van den heer Jan van Dun ten gehoore bracht. Ook de ande're dansgelegenhe den kregen veel bezoek. De politie had het zeer gemakkelijk, zooals ze dit sinds jaren gewoon is. Huishoudschool. Maandag a.s. wordt in ons R.K. Jongenspatronaat een huishoudschool geopend vanwege den R.K. Boerenb. Ongetwijfeld zal deze instelling in een lang gevoelde dringende behoefte voor zien. Ook voo'r de meisjes uit den ar beidersstand zou een huishoudschool momenteel geen luxe meer genoemd moeten worden. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Eed.). Middelbaar onderwijs voor meisjes. Het ingezonden van den heer v. d. Wal in het laatste nummer van de Echo dwingt me nogmaals op boven staand onderwerp terug te komen, wil het niet teruggedrongen wo'rden door de kwestie U.L.O. en M.O. De zaak staat als volgt: Ik bepleitte gelegen heid voor meisjes om hier ter plaatse Middelbaar Onderwijs te genieten en meende die gelegenheid te kunnen vin den op de minst kostbare wijze in de hier bestaande Hoogere Handelsschool. Daarop reageerde het hoofd der U.L.O.-School. Om nu in de terminiolo- gie van den heer v. d. Wal te spreken: Deze had zich zijn geschrijf in de Echo gerust kunnen besparen, want het ging niet over U.L.O.doch over Middelbaar Onderwijs. Hij schreef echter wèl en naa'r aan leiding van zijn „toelichting" waarin verkondigd werd de gelijkwaardigheid der U.L.O. met onderbouw der Middel- b. School, ging ik op onderzoek uit of die gelijkwaardigheid in werkelijkheid voor het onderwerp ook bestond. Het komt mij voor, dat het onderscheid, dat de heer v. d. Wal maakt tusschen gelijkheid en gelijkwaardigheid hie'r niets ter zake doet: 2 klassen van ge lijkwaardige scholen zullen wel nooit gelijk zijn. Criterium voor gelijkwaar digheid zou moeten wezen n.m.m. dat een diploma M.U.L.O. toegang moest geven tot de 4e Klas der Middelbare School. En wat blijkt nu: Bij het bij zonder noch bij het openbaar onder wijs wordt die gelijkwaardigheid aan wezig geacht, zelfs niet voor M.U.L.O. diploma B, zoodat het wat betreft het Middelb. onderwijs absoluut onjuist was te schrijven zooals de heer v. d. Wal in zijn toelichting deed. Nog eens, ik sch'reef over Middelb. Onderwijs. De U.L.O.-school geeft dat niet, noch in karakter, noch in methode, noch in stof. Voor karakter zie ingezonden van Drs. de Vries in de Echo van 26 Juni, voor methode zie toelichting heer v. d. Wal in Echo van 19 Juni, voo'r stof: bij informatie bleek mij, dat o.a. hand- teekenen en goniometrie niet in de 3e klas der U.L.O.-Scholen worden onder wezen. Om nu op het punt in kwestie terug te komen: Het is zeer gewenscht voor onze meisjes Middelb. Onderwijs ter plaatse te kunnen genieten. Dat kan bfj de be" staande inrichtingen van onderwijs al hier alleen aan de Hoogere Handels school. Wie helpt mee deze inrichting voor onze meisjes te ontsluiten? Hij zende spoedig zfjn kaartje aan de Echo. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, X. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 45'/a uur. Gymnastiek voor de aspiranten B G.V. Van 5'/2— 7'/2 uur voor de leden BG.V. Zaterdag 7 uur. Volkszangdag op de Markt. Zaterdag 8 uur. Bestuursvergadering Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak" Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". ™*GEMENGD NIEUWS. De Ulvenhoutsche moordzaak. Door de Bredasche rechtbank wer den de verdachten der Ulvenhoutsche moordzaak, zijnde C de V., werkman, oud 34 jaar en F, J. M., werkman, oud 27 jaar, beiden gedetineerd, ter zake van diefstal, voorafgegaan van geweld tegerr personen gepleegd met bet oogmerk den diefstal gemakkelijk te maken, welk feit is gepleegd gedu rende den voor den nachtrust bestem den tijd in de woning van den alleen- wonenden bejaarden v. d. Burgl te Ulvenhout door twee of meer ver- eenigde personen en welk feit zwaar lichamelijk letsel tengevolge heeft ge had, veroordeeld tot een gevangenis straf van 12 jaar, voor ieder. De elsch was resp. 15 en 20 jaar. Een paard van 43 jaar. Het oudste Duitsche warmbloed- paard, een Oost—Pruis van 43 jaar, maakt op 't oogenbiik een afsiandsrit van Inslerburg naar Berlijn. De eige naar, de heer Radtke uit Skerdienen bij Insierburg, wil met dezen afstandsrit met een paard, dat 40 jaar iang al 't werk op een hoeve met 26 morgen land alleen gedaan en ook de honger- perlode van den wereldoorlog doorstaan heeft, bewijzen, hoe taal en hard de paarden der Oost—Pruisische warm bloedteelt zijn. Het paard heeft reeds 450 K M afgelegd. Het wordt begin Juli in Berlijn verwacht. De Basilica Minor Wij lezen in de „St. Jansklokken", dat Z.H. Paus Plus de XI, op verzoek van Mgr, A F. Diepen, naar aanlei ding van het op 27 December plechtig gevierd Diamanten-Jubiié van den terugkeer van het Mirakeleuze Beeld der Zoete Moeder binnen de groot- sche gewelven van de Kathedrale St. Jan", aan deze den eeretitel en de waardigheid heeft verleend van „Ba silica Minor", d.i. „Kleinere Basiliek" met alle eerbewijzen, die rechtens voor haar en haar hoogwaardig 'Kapittel aan die verheffing verbonden zijn. Daartoe behooren met name het gebruik, bij processies, van hei „Tin- tinnabulum" en van het „Conopeum" en de toekenning van een mantel met hermelijnen cappa aan hare Kanun niken. Bovendien heeft Z.H, in een af zonderlijke breve, aan hare tegenwoor dige en toekomstige Kanunninken en bij plechtigheden het gebruik der paarse toga toegestaan en der zwarte toga met paarse versieringen, gelijk door de Pauselijke Kamerheeren ge dragen wordt, buiten die plechtigheden. R. K. Staatspartij toch een millioen. Nader vernemen wij, dat tengevolge van een vergissing bij de telling te Maastricht, de R.K. Staatspartij zelfs het millioen stemmen gepasseerd is. Men behaalde in totaal 1000.328 st. dit is een uniek feit, dat nog nooit in de politieke geschiedenis van ons land is voorgekomen. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig en geduldig lijden, tijdig voorzien van de laatste H. Sacramenten, onze innig- geliefde Vader, Behuwd-en Grootvader de Heer ANTONIUS CORNELIUS TROMMELS Weduwnaar van Mejuffrouw Francisca Maria Kolsteren, in den ouderdom van ruim 61 jaar. Vught M. J. Trommels. C. W. Trommels— v. Biadel en Kinderen, Chicago (U S.A): Th. Trommels. G. Trommels— Hurkmans en Kind. Waalwijk M. A. Trommels en Verloofde. Elshout, 5 Juli 19291 De uitvaart zal plaats hebben op Maandag 7 Juli as. des voorm. 9 uur in de Parochiekerk te Elshout. Concours—Hippique. De Concours—Hippique—Vereen „Waalwp" heeft aan de gemeente afgedragen f330.08 als stedelijke belasting van haar concours van 11. Zondag, Bezoek uit Den Haag. De Noordbrabantsche Ciub in Den Haag maakt morgen per autobus een tocht door Noordbrabant. Het gezel schap van ongeveer 100 man zal morgen tusschen 6 en 7 uur ook een bezoek brengen aan onze gemeente. Zij komen van Den Bosch en gaan dan naar 't veer te Moerdijk en verdert Lieberman. De Amsterdamsche rechtbank heeft gister uitspraak gedaan in het proces tegen Lieberman en deze veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. houden wij grooten voorraad in de nieuwste kleuren en dessins CROOTE SORTEERING H Onze verscheidenheid in is zeer groot van de goedkoopste tot de duurste kwaliteiten. - I ALLES GEMAAKT IN EERSTE KLAS FABRIEKEN. S 42889 Tailleur. Kantoren: TILBURG,"Zomerstraat IB Tel. N 1625 42695 EINDHOVEN, Stratumsche Dijk 2A. Tel. N827. Vergeet ook niet limonade te maken met onze Beleefd aanbevelend, Markt, WAALWIJK Telefoon 123. Depot „NUTRICIA". Gedurende de geheele week optreden van het alom bekende (Impressario CHRISTOF RINCKET), De eerste vier dagen der week met: HAWAIAN AND ENGLISCH SONGS. (Engelsche en Hollandsche liedjes.) ALLERGROOTSTE ATTRACTIE ENORM SUCCES OVERAL De laatste vier dagen met: nilIPMTF HET BEKENDE en ]ALOM gevierde UlVCIlLL. volendammer duo. H. ROBBERS, Gérant geëxploiteerd door de N.V. Amsterdamsche Buffet Exploitatie Maatschappij. en Vermaa k". eeniging „Onderling Kunstgenot".

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10