IPS II m Hoeden en Petten H. VERHULST, Marktberichten. •Slijm- of Kinkhoest AV«er-,s Abdjjai roop. Voorjaar 1929. BenauwdUcid op de bord van Liw kleine heWcmdelt* gy Hefc beelr met VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. ONTVANGEN NIEUWE COLLECTIE Chique modellen. HEMDEN, tevens met afknoopbare Manchetten, (HEMDEN, óók naar maat). Heerenmodemagazijn. Markt 5. DEN BOSCH. Telefoon 841. LAATSTE BERICHTEN. Op reis. Degenen die „de Echo" op reis wenschen nagestuurd, kunnen zich opgeven aan 't Bureau van dit blad. Dr. Blomjous. Dr. A. Blomjous, die zich voor eenigen tijd hier als derde geneesheer vestigde, heeft thans een practijk over genomen te Zundert en is reeds der waarts vertrokken. Verdronken. Te Rossem zijn in de Waal twee personen verdronken. Een 21-jarig man verdween in de diepte en een 44-jarig man verdronk bij een poging om hem te redden. Vreese'ijk ongeluk. Bij een turnfeest te Gillingham (Eng.) was een slotnummer „redding van menschen uit een brandend huis." Plotseling vatte het canvas-huis vlam en geraakten de jongens van de marine, die de bewoners voorstelden die gered moesten worden, onder de brandende stukken. Er kwamen er niet minder dan 13 om. RECHTSZAKEN. Twee tegen een. Th. M. v. d. Br., arbeider te Waspik en A. L. H., soldaat te Breda, hadden zich te verantwoorden ter zake dat zij op 26 Mei 1929 te Waspik te zamen en in vereeniging opzettelijk mishandeld J. Pruisters hebben geslagen en ge stompt en hem bloedend hebben ver wond. Deze zaak werd door den Politie rechter naar de Meervoudige Kamer verwezen. Vanwege het O.M. zijn 2 getuigen gedagvaard. Eisch tegen ieder der verdachten 3 weken gevangenisstraf. Op smokkeltocht. C. v. B., landbouwer te Chaain, stond terecht ter zake, dat hij op 26 Juli 1928 te Loon-op-Zand heeft ver voerd eenige fusten gedistilleerd waarvan de accijns niet betaald was en zonder voorzien te zijn van het ver- eischte document. Verdachte werd veroordeeld tot 'n maand gevangenisstraf. Met een schaats. M. v. P., tuinder te Sprang-Capelle, had op 18 Jan. 1929 aldaar op het ijs in den binnenpolder met een schaats aan den voet J. Pruysers geschopt. De trap tegen het been en knie kwam geducht aan. Verdachte was nijdig geworden omdat er met sneeuwbal len werd gegooid. De behandeling dezer zaak begon bij den Politierech ter, doch werd naar de Meervoudige Kamer verwezen' ter afdoening. Er werden 4 getuigen gedagvaard. Verdachte bleef ontkennen. Het O.M. eischte 14 dagen gevange nisstraf. Mishandeling op politie. Voor de rechtbank hadden zich te verantwoorden Th. v. d. B., arbeider te Waspik en A. L. H., in militairen dienst te Breda. Verdachten hadden zich op 26 Mei 1929 te Waspik verzet tegen den veld wachter G. de Koning en hem derma te in vereeniging mishandeld, dat hij geruimen tijd geen dienst kon doen. De getroffene had bij den aanval twee ribben en zijn kuitbeen gebro ken. Verdachten bleven ontkenen zich zoo ernstig aan den veldwachter ver grepen te hebben. Verdachte van den B. beweert alleen de Koning te heb ben vastgegrepen. Het O. M. eischte tegen ieder dei- verdachten 10 maanden gevangenis straf. Uitspraak 25 Juli a.s. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren: Johanna Th. d.v. M. Rombouts en A. Verhoofstad. The- resia A. E. J. d.v. J. Th. Henkelman en Th. H. M. Klopper. Lambertus A. z.v. J. C. A. Knepfle en J. M. H. Wanten. Huibert C. z.v. L. den Dunnen en Z. Wolf. Overleden Johannes Meeuwsen, 44 j., wed. v. J. M. Marks. Huwel.-aangiften Adrianus Snijders, 26 j. en Adrlana C. Fijneman, 24 j. Theodoras A. van de Wiel, 28 j. en Arnoldina v. d. Leur, 26 jaar. Gehuwd Cornelis Klijn, 35 j. en Johanna M. Dekkers, 34 j. Johannes Gerardus de Louw, 26 j. en Johanna Maas, 25 jaar. Ingekomen personen: H. C. Pulles, van Vlijmen. A. Kainz, van Weenen. E. de Rooij, van Dussen. H. M. Kranen en echtgen. van Eethen. H. A. M. Su- rig, van Den Bosch. C. Assburg, van Rheine i. W. Vertrokken personen: F. Veltman, naar Zevenaar. A. G. P. Roxs, naar Amsterdam. W. J. Krol, naar Den Bosch. J. Tek- stra, naar Eijgelshoven. A. J. M. i Blomjous, naar Zundert. RAAMSDONK. Van 22 Juni tot 5 Juli 1929. Geboorten C. M. z.v. Q. de Veer-Witlox. M. A.j B. d.v. P. W. Fens-van der Meer. D. M. H. d.v. E. M. van Seeters-de Meij er. C. M. A. d.v. P. J. Broeders-van Onzenoort. C. P. d.v. G C van den Wassenberg-Gommers. J. M. d.v. J. P. Fijneman-Ad'riaansen. H. M. z.v. J A Snij der s-Kanters. M. J. d.v. L. Zijlmans-de Vries. A. J. d.v. L. Heur- ter-Heurter. Huwelijken: J. J. de Roon oud 34 j. en J. G. de Klerk oud 26 jaar. Overlijden Adr. A. van Strien oud 4 jaren. P. Verduijn wedn. van H. Heijstek oud 86 jaren. Waalwijk, 12 Juli 1929. Varkens f28—f35. Eieren 7—8 cent. Veilingver. „De Langstraat"Drunen. Prijsnoteering van 11 Juli 1929. Zwarte bessen 2424.5 c„ Roode bessen extra 3435 c.; Roode bessen 2425 c.Witte bessen 1520 c.; Aardbeien. 2060 c.; Aardbeien Ma dame Matot voor export 53 c.; Aard beien Amazone voor 't vat 79c.; Snij- boonen 6065 c.; Stamboonen 55 63 c.; Tuinboonen 58 c.; Erwten 16 17 c.; Krombekken 1823 c.; Spi nazie 29 c.; Postelijn 312 c.Ker sen 2046 c.; Peulen 1319 c.; Frambozen 40 c.; Kruisbessen 2023 c.; Sjalotten 1217 c., alles per K.G. Bloemkool 2031 c.; Bloemkool II 13—20 c.; Bloemkool III 3—11 c.; Spitskool 612 c.Savoiekool 28 c.; Komkommers 68 c.; Komkom mers II 2.54 c.; Komkommers III 0.52 c.; Komkommers wit 814 c.; Komkommers wit II 57 c.; Sla 0.251 c.; Andijvie 24 c., alles per stuk. Peen 17 c.Kroten 1—5 c.; Sel derij 0.53 c., alles per bos. Kipeieren per K.G. 1.-. Eendeneieren per K.G. 0.80. ABONNEMENTEN op alle bintten- en buitenlandsche Nieuws- en Vakbladen worden door ons zonder prijsverhoo- ging geleverd. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. BINNENLAND. Kabinetsfantasieën. „Het Volk" heeft het nieuwe Kabinet ai zoo ongeveer fn elkaar getimmerd Mr. Dr. Kooien Voorzitter van den Ministerraad en Financiën, Jhr. Ruys de BeerenbrouckBinnen- landsche Zaken. Mr. RutgersJustitie. Mr. AalberseArbeid. Prof. de Savornin Lohman Onder wijs. De rest moet nog uitgevonden wor den, maar in ieder geval weet het blad te vertellen, dat dit een conser vatief Kabinet zou zijn Die kwestie is dus al uitgemaakt. Daarover hoeft verder niet meer te worden gepraat... Etalage-auto van de Firma Anton Huf te 's-Gravenhage. Een practische reclame. Curasao. De minister van koloniën heeft o m. ten opzichte van de verdediging van Curasao medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt de sterkte der militarie bezetting op te voeren en 't gehalte en bewaping der troepen te verbeteren Blijvende stationneering van een oorlogsvaartuig in de Caraïbische wateren ligt niet in de bedoeling der regeering; wel werd reeds voor het onlangs gebeurde, de wenschelijkheid gevoeld jaarlijks gedurende eenige maanden een oorlogsbodem in die wateren verblijf te doen houden, zooals dit in de beide voorafgegane jaren geschied is. Voorts is naar de minister dezer dagen in de Eerste Kamer mede deelde, de aanschaffing van een vaar tuig, voorzien van de noodige bewa pening en geheel of gedeeltelijk te bemannen met marinepersoneel, in overweging, ten behoeve van de uit oefening van het politietoezicht in de havens en langs de kusten van de Benedenwindsche eiland. GEMENGD NIEUWS. Doodelijk verkeersongeval in den Haag. In den namiddag van 10 Juli om streeks kwart voor zes uur heeft zich op den Haagweg nabij den Leiweg een ernstig verkeersongeval voorge daan. De daar fietsende 15 jarige J. H. wonende in de Pretoriusstraat, is aan gereden door een vrachtauto. De jon gen werd zeer zwaar gewond en is reeds tijdens het vervoer door den G.G D. naar het gemeenteziekenhuis overleden. De politie stelt een onder zoek in in hoeverre hier van schuld sprake is. Tweejarig meisje in brand geraakt ie Blerik. VENLO 9 Juli Gisteren raakte het tweejarig dochtertje van zekeren J., wonende te Blerik, terwijl de moeder een oogenblik afwezig was, door on bekende oorzaak in brand. Door het angstgeschrei van de kleine kwam de moeder toeloopen, die het hevig bran dend meisje opnam en de straat op liep, waar toeschietende buren de vlammen bluschten. Het kind werd naar het hospitaal te Venlo vervoerd en is inmiddels aan de bekomen ver wondingen overleden. Ook demoeder kreeg brandwonden, hoewel niet ern stig. Uit een vrachtauto gevallen. Dinsdagmiddag reed de 23-jarige chauffeur D. op een hoek van de Leuvebrugsteeg en den Schiedamsche dijk te Rotterdam met een korten draai den hoek om, In den vrachtauto stond de 18 jarige expeditieknecht H. van Suit de Oranjeboomstraat, met een fiets in dé hand. Tengevolge van de korte bocht verloor van S. het evenwicht, viel en kwam terecht tegen de deur, aan den zijkant van den vrachtauto. De sluiting sprong open en de expeditieknecht viel op straat. Met een ernstige hersenschudding werd hij naar 't ziekenhuis Coolsingel vervoerd, waar hij vannacht is over leden. Toen Zondagmiddag 'n Duitsche automobilist te Sassenheim den War- wouderweg wilde inrijden en daartoe behalve den richting aanwijzer ook zijn hand uitstak werd dit teeken niet opgemerkt door den motorrijder L. H. T. V. uit Rotterdam die met zijn motor met groote snelheid tegen de auto opbotste. De motorrijder zoowel als de dame die op de duozitting had plaats ge nomen werd tegen den boom gesmakt. V. bekwam zoodanige verwondingen dat hij naar het St. Elisabeths Zieken- ïuis te Leiden moest worden overge bracht, waar hij kort na aankomst is overleden. De dame kwam er goed af. De ramp van de H. 47. Zooals gemeld heeft de L, 12, die met de vergane H, 47 in botsing kwam, gisterenavond op eigen kracht Milord Haven bereikt. De duikboot is aanzienlijk beschadigd. De matroos, die aan de gevolgen van bij de bolsing opgeloopen kwets uren overleed en een tweede matroos die ernstig werd gewond, bevinden zich aan boord Nauwkeurigebijzonderheden omtrent het ongeval zijn nog niet bekend Volgens de eene lezing vond de botsing plaals, toen beide duikbooten aan de oppervlakte waren, volgens'n andere lezing bevond de H. 47 zich op het moment van de botsing onder de oppervlakte. Zestien marine—vaartuigen, waar onder 't slagschip „Rodney" alsmede 26 vliegtuigen vertoeven op de plaats des onheils. Door nader onderzoek is bevestigd dat de duikboot ongeveer 115 meter diep ligt. Groote hoeveelheden olie bedekken in wijden omtrek de golven op de plaats van het ongeval. Duik- booten hebben getracht, nauwkeurig de positie van den gezonken onder zeeër op te nemen. Volgens verschillende particuliere mededeelingen vond de botsing plaats op het moment dat beide booten aan de oppervlakte waren en de H. 47 wegens machinedefect 't Kanaal afvoer. De geheimzinnige redding van den bevelvoerenden officier schijnt hierdoor te verklaren, dat bij de botsing een groot gat in den scheepswand van de H 47 ontstond, waardoor hij zich kon redden. In marine—kringen te Portsmouth concludeert men uit de bijzonderheden die bekend zijn, dat de duikboot na de botsing als een steen naar de diepte zonk. Off cieel wordt gemeld, dat zes personen zijn gedood en 26 gewond bij 'n aardverschuiving in't visschers- dorp Uchinsura in de prefectuur Kagoshima. Bovendien worden vijf personen vermist. De aardverschuiving werd veroor zaakt door de geweldige regens der laatste dagen Een geweldige aardmassa en rotsen stortten zich van den berg af op het dorp, dat op de helling ge legen was, en sleurde 't mede de zee in. De nog steeds aanhoudende hitte heeft hier wederom 4 slachtoffers geëischt. Ook in de omgeving van New York zijn verscheiden menschen bezweken. Men verwacht intusschen. dat de hitteperiode de komende dagen een einde zal nemen. Drie man zijn gedood bij een liftongeluk in 'n kolenmijn in Sommer- set. Elf mijnwerkers zijn omgekomen ten gevolge van een ontploffing in 'n kolenmijn in Durham. De vrouw van een assistent vermoord. Een Inlandsche koelie van de onderneming Parnabolon, van de Handelsver, Amsterdam, drong de woning binnen van den assistent den heer Landzaat en vermoordde de 27 jarige mevrouw Landzaat geb Van Rijnberk met een pisoblatti. De assistent Rogge snelde op het hulpgeroep van mevrouw toe en schoot met een browning op den moordenaar, doch het wapen ketste, waarop de koelie hem een snede aan den pols toebracht, die echter niet ernstig bleek te zijn. De dader vluchtte het bosch in, maar werd door koelies nagezet en aangebracht. Mevrouw Landzaat iaat een kindje van een jaar na. De reden tot den moord is een wraakneming. De gescheiden vrouw van den koelie was naar een andere afdeeling overgeplaatst. De koelie verlangde haar terug, maar deze terugplaatsing geschiedde naar zijn meening niet snel genoeg. Bij de begrafenis te Siantar was er een overweldigende belangstelling uit planterskringen. Dozijnen bloem stukken en kransen waren evenvele bewijzen van deelneming. De verslagenheid is zeer groot. Gisteren werden op de losplaats der Staatsspoorwegen te Deurne door den expediteur Goossens spoeling- bakken gelost, welke op 'n wagen vervoerd werden. Op 'n gegeven oogenblik viel een der bakken, welke circa 1000 K G. weegt, van den wagen en verpletterde der 12-jarigen H. Goossens, die stond te kijken De arme knaap was op slag dood. De 31-jarige scheepsschilder J. L. Tiele, uit de Hudsonstraat alhier, was gistermiddag 1 uur bezig met het schilderen van een tien meter hooge kraan bij de scheepsbouwmaatschappij Nieuwe Waterweg. Hij werd door een duizeling bevangen en stortte naar beneden. De man kreeg een schedel fractuur, tengevolg waarvan hij onmid dellijk is overleden. Hij was gehuwd. Uit de Oostzeebadplaats Koserow komt het bericht, dat Zondag een gezelschap van vijf personen, drie heeren en twee dames in een kleine zeilboot, buiten medeweten van den eigenaar, was uitgevaren om naar Rugen te zeilen. Sinds het vertrek bij gunstig weer, heeft men niets meer omtrent hun lotgevallen vernomen, zoodat het vermoeden voor de hand ligt, dat de boot hulpeloos op zee ronddrijft of wel is vergaan. Dichtbij Rocky Mount, in den Staat Carolina heett een spoorweg ramp plaats gevonden. Er waren 30 gekwetsten. Een ander bericht spreekt van 40 a 60 gewonden, waarvan velen zwaargekwetst. Het ongeluk geschiedde doordat de trein die een snelheid van 90 K M. had, uit de rails liep en gedeel telijk in een drassige plek wegzakte. De verongelukte trein was een sneltrein van Florida naar New-York; van de Atlantic Coast line. Volgens de bewering was er door de zonnehitte een knik in de rails gekomen. De vijf wagens die uit de rails liepen, waren een restauratie- wagen en vier Pullmanwagens. Vrijdagmorgen omstreeks 3 uur is een felle brand uitgebroken in het dubbele pakhuis van het Veem factorsbedrijf (Directeur Ed. Wiersema) staande aan de Oosterkade te Gronin gen! De brandweer rukte onmiddellijk met veel materiaal uit. doch toen zij op het terrein was aangekomen was 't geheele gebouw reeds een vuurzee. De in het gebouw opgeslagen voorraden bestonden uit allerlei granen tabak en andere handelsartikelen. De brandweer, onder leiding van de brandmeesters Havinga en Roos be streed het vuur vanaf de daken der belendende gebouwen, welke ook voortdurend nat werden gehouden. Vallende steenbrokken aan den ach terkant, gelegen in de Lijnbaanstraat leverden groot gevaar voor de bewo ners op, die, vreezend dat muren zouden instorten, 'n goed heenkomen zochten. Een talrijk publiek was bij den brand aanwezig, dat door een sterke politiemacht op een afstand werd gehouden. Op het terrein van den brand bevonden zich ook de Burgemeester wethouder Rugge en de wnd. Hoofd commissaris van politie Molenaar. Tegen vijf uur waren de pakhuizen van vier verdiepingen hoog, totaal uitgebrand, de voorraden zijn geheel vernietigd. De schade kon nog niet worden bepaald. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Twee arbei ders die aan het werk waren konden zich in veiligheid stellen. De belen dende gebouwen hebben bijna geen schade. Alles is op beurspolis ver zekerd. Vliegtocht Amerika—Rome. Het Amerikaansche vliegtuig „Path- finder» is vanuit Amerika, met tus- schenlanding in Santander, te Rome aangekomen en met groot enthousi asme ontvangen. (Adv. in Blokschrift).

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10