K tÜ IÜÏU III1ÜEN QUARTET CARON KERMIS- ETALAGE Frotté Wol Mol's Manufactnr H. DE BONT VAN HULTEN HEERENKLEEDING. HOTEL CAFÉ-RESTAURANT „VERWIEL J» v. Well-v. Doormalen Het adres voor de betere Kermis 1929. GEDURENDE DE KERMISDAGEN iederen avond optreden van het if Zie onze speciale SPORT. Grootestraat 147, WAALWIJK. No. 56. Zaterdag 13 Juli 1929. 52e -Trg. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 12 Juli 1929. Zooals gebruikelijk zal ons blad in de a.s. week slechts éénmaal verschijnen en wel Zaterdag 20 Juli. Advertenties worden ingewacht tot uiterlijk Vrijdag 19 Juli, des voormiddags 9 uur, DE ADMINISTRATIE. "Examen. Zuster D. J. Lijst, de wijkverpleeg ster van het Algemeen Groene Kruis, slaagde Maandag 8 dezer te 's Graven- liage voor het practische gedeelte T.B. C.bestrijding. Kostelooze Rijwielmerken. Kostelooze rijwielmerken voor het belastingjaar 1929/'30 (aanvangende 1 Augustus a.s.) kunnen persoonlijk wor den aangevraagd ten kantore van den ontvanger der directe belastingen te Waalwijk, dagelijks van 91 en 24 (Zaterdags van 912) en bovendien Woensdagavond) 24 en 31 Juli van 7 9 uur. Verhuizing. De aandacht wordt er nogmaals op gevestigd, dat van elke verandering van adres binnen de gemeente, stee'ds ten spoedigste in ieder geval binneji 14 dagen na de verhuizing ter Secreta rie der Gemeente, kennis moet worden gegeven. Ook bij verhuizing naar een andere plaats, behoort aanstonds bij vertrek een getuigschrift van werkelijke woon plaatsverandering te worden afgehaald Daarmede moet niet worden gewacht tot men 3 a 4 weken of nog langer el ders woont. Bij niet-naleving dezer bepalingen is men wettelijk strafbaar. Eerste H. Mis Pater Surig. De Eerw. pater Bernard Surig, (van de Sociëteit der Witte Paters van Kar dinaal Lavigérie), uit de parochie van O.L. Vrouw, welke op den feestdag der H. H. Apostelen Petrus en Paulus in de Primatiale Kerk te Carthago, tot priester werd gewijd, zal morgen, 10 uur, in zijne parochiekerk z'n eerste plechtige H. Mis opdragen, met assis tentie van den Z. E. heer Pastoor Buijs, en eenige andere H.H. Geestelijken. R.K. Hoogere Handelsschool te te Waalwijk. Overgangsexamens 1929 Bevorderd van Klas I naar II: K. v. d. Heijden (voorwaardelijk), O. Hofman, P. Klerx, W. Proveniers, H. Spitters en G. Weijers te Waal wijk, L. v. d. Linden te Kaatsheuvel, H, Smolders en L. v. Mol te G'berg en A.^V. d. Westen te Raamsdonk. Niet bevorderd 4. Van Klas II naar III: A. v. Delft, F. Hamburg, P. v. Mier lo, H. v. Mil, C. Slants, J. Trimbach en J. Vesters te Waalwijk, J. v. d. Hout te Elshout, F. Snels te 's-Graven- moer, Chr. Süoss, M. v. Nieuwstadt en R. Teunissen (voorwaardelijk) te Kaatsheuvel en P. v. d. Schans te Sprang-Capelle, L. Rutges te Geer- truidenberg. Niet bevorderd 1. Van Klas III naar IV H. Bergmans, W. Blokhuis, C. Ei bers, G. v. Huiten, A. de 'Jongh, A Mombers, Chr. Thijssen en F. Trom melen te Waalwijk, H. Dekkers te Sprang-Capelle, A. v. d. Linden en J v. Mierlo te Kaatsheuvel, J. v. Omme ren (voorwaardelijk) te Heusden en G. Snels te 's-Gravenmoer. Niet bevorderd 1. Van Klas IV naar V G. Klerx, F. Knepflé en A. Spapens te Waalwijk, C. Rijkers te Sprang-Ca pelle, A. Snijders te Dussen en P Werther (voorwaardelijk) te Geer truidenberg. Niet bevorderd 1. Liedertajei „Oefening en Vermaak Zondag 14 juli opent de Liedertafel de kermis met een groot volksmatinée voor iedereen vrij toegankelijk. Aanvang l2'/4 uur. Programma Schiffer chor. R. Wagner (Koor met begeleiding). A. B. C. Zöllner. De Bannelingen. F. Paape. (Duo voor tenor en bariton resp. door de heeren Joh. en Thorn Burma Je. Accomp. de heer J. Princen.) Fröhliches Rheinland. Heuser. Zeemansleed. Cier (Duet te zingen door mej Dina Slaats en den heer Thorn Bur manje. Accomp. de heer Knepflé.) Donau—wals. Joh. Straus (Koor met begeleiding). 1. 2. 3. 4. 5. 6. MET GEHEEL NIEUW EN UITGEBREID REPERTOIRE. Beide Zondagen en Vrijdag: MATINÉE. 42897 Aanbevelend, P. W. H. VERWIEL. Heropening. Per advertentie maakt de heer Fr. van Wees, Stationsstraat, in dit nummer bekend, dat hij heden zijn verbouwde winkel zal heropenen. De ondernemer heeft zijn huis van een modern opgetrokken winkelpui voorzien, waardoor de zaak thans veel meer de aandacht trekt als voorheen De winkel heeft nu voldoende ruimte en licht gekregen om verschillende artikelen, zooals machinekamerbenoo- digdheden, machines voor de schoen industrie enz. zoo gunstig mogelijk te etaleeren. Het geheel maakt nu een flinken ndruk. Zooals uit de in dit nummer voorkomende advertentie blijkt zal de heer J. Trompen heden zijn nieuw opgetrokken café „Buitenlust" her openen. De heer Trompen heeft zijn café geheel gemoderniseerd, ruim ingericht, en van mooie terrassen voorzien, waar men in den zomer een aangenaam zitje zal hebben. Het ligt voorts in de bedoeling van den eigenaar om er een speeltuin aan te leggen en het café ook in te richten voor hotel, met bad- tamers enz. De van ouds bekende danszaal is ook opgeknapt en gedurende de kermis staat er een mooi orgel voordedans- ustigen. Den eigenaar succes 1 Grootestraat 207 Waalwijk. wanneer een dezer wethoudersplaat sen te Tilburg openvalt, het afgetre den lid der Tweede Kamer J. van Rijzewljk, tot wethouder van Tilburg te verkiezen. Lederfabrik Cornells Heyl A. G. Naar de .Frankfurter Zeitung" mededeelt, zal de Lederfabriek Cor nelius Heyl A. G. te Worms over het M. 12.9 millioen groote kapitaal geen dividend uitkeeren (v. j. 8 pCt). VwVWWV wwwwwW Reclame prijs, effen kleuren 19 cent. genuanceerd 59 cent. Gezelschap De Laat Het gezelschap de Laat komt Woensdagavond in den Gildenbond met een varieerend Kermisprogramma, waaraan o. a. medewerken Jonny, muzikale clown, Winkelman, couplet zanger, Duo de Laat. mej. Henriette, soubrette e. a. Vrijdagmorgen 11 uur geeft genoemd gezelschap een Matinée. Gegund. Aan den heer W. van Heesch, aan nemer alhier, is gegund het bouwen van een woning aan de Burgemeester Smeelelaan voor f 3733 Gilde „St. Crispijn en Crispinianus". De Gildebroeders van „St. Crispijn en Crispinianus", die hun stamhuis hebben bij der, heer v. d. Meijs, v m. Besoijen, zullen a.s Woensdag aan de leden en donateurs met hunne dames, een matinée aanbieden, dat des morgens om 10 uur aanvangt. Er zullen verschillende kluchten en komische scenes voor het voetlicht gebracht worden. Zaterdag a.s. nam. 5 uur begint het prijsschieten. Sluiting cursus Vakschool. Het werk der leerlingen zal te be zichtigen zijn op den dag der sluiitng Donderdag 18 Juli en ook Vrijdag 19 Juli en Zaterdag 20 Juli van 912 en 25 uur. Dit ter gedeeltelijke rectificatie van het bericht in ons vorig nummer. Ged. Staten van NoordBrabant. Naar de „Volkskrant" verneemt zou als opvolger van den heer Frencken voor het lidmaatschap van Gedepu teerde Staten van Noord-Brabant ernstig in aanmerking komen den heer Ant. van Rijen, Wethouder van Til burg, lid der Prov. Staten van Noord- Brabant en voorzitter van den Bos- schen Dioe. Werkliedenbond. De „'s Hertogenb. Courant" vult dit bericht aan in dien zin, dat ook mr, J. van de Mortel, eveneens wet houder van Tilburg, ernstig in aan merking zou komen voor de bezetting van deze plaats in het college van Ged. Staten. Het moet in de bedoeling liggen, v/h. G. Verkade, Waalwijk ÖOOOOOOCOOOOOO Een gewestelijk lied voor. Noord- Brabant. Voor eenigen tijd is in de geweste lijke pers zeer sterk het verlangen geuit, naar een eigen Brabantsch lied. Als gevolg daarvan is door het Hoofdbestuur van de Nederl. R K. Volkszangvereeniging eene Commissie ingesteld die aan het Hoofdbestuur hieromtrent voorstellen en adviezen zal uitbrengen. Deze Commissie is samengesteld als volgi M J H, Denteneer te Tilburg, voor zitter van voormeld Hoofdbestuur, voorzitter Willem van Kalmthout, Directeur van het Muziek Conservatorium der R.K. Leergangen te Tilburg, secretaris Prof A. Andriessen, van het Semi narie Ypelaar. Breda. Vincent Cleerdin, Griffier der Staten van Noord-Brabant, letterkundige, Vught. Anton van Duinkerken, letterkundige te Bergen op-Zoom. Prof. Toon Hansen, Pastoor te Gel drop. Broeder Valentinus, Pensionaat St. Louis, Oudenbosch. De Commissie heeft besloten om belangstellenden in de gelegenheid te stellen tot het inzenden van teksten Uit de inzendingen zal dan eene keuze worden gedaan en daar na za aan belangstellenden gelegenheid wor dee gegeven, om op de gekozen teks ten composities in te zenden, waaruit dan de keuze wordt gedaan van die liederen, welke voor propaganda tot het doel worden geschikt geacht. Het aantal liederen door de keuze der Commissie als geschikt bestempeld, zal deze worden ver spreid en dan zal aan de geheele Noordbrabantsche bevolking het oor deel worden overgelaten van wat nu eigenlijk het echte toekomstige ge westelijke Volkslied zal worden De Commissie noodigt bij deze alle belangstellenden vriendelijk uit om bi haren Secretaris teksten voor een gewestelijk lied in te zenden, waarvoor de gelegenheid wordt opengesteld tot 1 September a.s. De teksten moeten worden inge zonden onder motto. Bijgevoegd moet worden eene gesloten enveloppe waarop hetzelfde motto is vermeld en waarin ingesloten den naam van den inzender. DRUNEN. Nadat hij onlangs met gunstig gevolg het examen .Compo sitie" had afgelegd, slaagde de heer Jo Verhoeven alhier j.l. Zaterdag oo voor het examen „piano" van het Conservatorium voor Muziek afd. der Nederlandsche Academie te Rotterdam Geslaagde genoot zijn opleiding voor piano van den heer Bern. Tabberna" te Rotterdam en voor muziekgeschie denis van den heer W. Landré te Rotterdam In de examen-commissie hadden ,m zitting de heeren W. Andriessen, Frenkel. Dr. Bernett Kempers én andere bekende figuren uit de muziek wereld. Het mag een schitterende prestatie voor den heer Jo Verhoeven worden genoemd te meer als men weet dat volgens het studie-program hij eerst over een jaar voor dit examen in aan- merkrng zou komen. Dank zij zijn volhardende ijverige studie en bijzon der muzikaie aanleg heeft hij reeds thans dit prachtige succes weten te behalen. Op Dinsdag 16 Juli as. zal.In ae zaal der Jongens Congregatie een Propaganda vergadering worden ge houden voor alle R K. arbeiders werk zaam in de Schoen-en Lederindustrie, alsdan zal een der leden van het Hoofdbestuurs (Passier of Roestenberg) als spreker optreden. Aanvang half 8. Op Zondag 21 Juli a.s. zal na de Hoogmis in de zaal der Jongens- Congregatie een vergadering worden gehouden voor de leden van den R. K. Werkliedenbond, alsdan zal een be stuursverkiezing plaats hebben wegens )edanken van H. Smits, Candidaten cunnen tot 21 Juli worden ingediend )ij het bestuur. SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). A.s Zondag des middags twee uur hoopt in de Ned. Herv. kerk alhier op te treden ds. Ewoldt van Raams- donksveer. Tot predikant bij de Ned. Herv. kerk alhier, is beroepen ds. J. Westra Hoekzema te Zegveld. CAPELLE. A.s. Zondag des voor- middags half tien en des nam. half drie uur zal in de Ned. Herv. kerk alhier optreden ds. A. van Willigen, - A.s. Woensdag zullen de leer ingen uit de hoogste klassen der O. L. School in de Kom alhier onder eiding van het onderwijzend personeel een plezierreis naar Rotterdam en Schevenlngen maken. Donderdag, 11 dezer, had bij den ingang van de Kerksteeg een aanrijding plaats tusschen de vracht auto van den varkenshandelaar P B. alhier, en een vrachtauto uitAlmkerk, waarin een gezelschap jonge dames vervoerd werd. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal n de Ned. Herv. kerk a/d Loon— schendijk optreden ds. v. d. Vlught uit Drunen. De Minahassa—collecte heeft in deze gemeente opgebracht f 84 75. WASPIK. Op Zondag 21 Juli a.s. zal alhier de optocht der H. Kinds heid worden gehouden. Door de Har monie „Volksvlijt en Volksvermaak" zal de stoet met muziek worden op geluisterd. De oefenklasse voor den vrij- willigen landstorm is alhier wegens onvoldoende deelname opgeheven. Op Woendag 17 Juli a.s. des voormiddags II uur zal in de voor malige openbare lagere school wijk B 45a alhier gelegenheid worden ge geven tot na—onderzoek van verlof gangers. Door Burgemeester en Wethou- ders is aan de firma Boezer en van Dongen alhier vergunning verleend tot het oprichten van een hooiperserij MADE. S. en J. kregen ruzie over het meisje. Zekere O. en j. mengde zich in het gevecht. Beide laatsten werden gewond, J in het been en O. in den pols. Zij werden door dr. Haupst verbonden. GEERTRU1DENBESG. Zondag 14 Juli 's nam. 6 uur ds. van Willigen van Capelle. RAAMSDONKSVEER. Zondag om half 10 treedt Ds. Ewoldt op in de Herv. Kerk op 't Dorp; om 2 uur lees- dienst in de Veersche Kerk; om half 10 en om 5 uur in de Ger. Kerk Ds. T. de Vries. Voor het toelatingsexamen van het R.K. Lyceum te Breda slaagde de jongeheer T. Sloof alhier. - Door enkele dames zal op Zon dag 21 Juli a.s. alhier een geldinza- Mr. A. J G. M. van Hellenberg— Hubar, die gekozen is als Kamerlid, is lid van de commissie van advies van het Rijksproefstation voor de leder industrie en de Rijksschool voor leer looiers en schoenmakers te Waalwijk, voorzitter van de Nat. federatie voor de vakopleiding in de Schoenmakerij en den Schoenhandel, en voorzitter van het Ledercontrolestation. meling worden gehouden, door mid del van het ten verkoop aanbieden van speldjes. De opbrengst komt ten bate der R.K. Ver. tot bestrijding der tuberculose „Herwonnen Levens kracht". - Door de Directie der Ned. Spoor wegen zullen de roode reflectoren, aangebracht op sluitboomen en aan de palen der waarschuwingsborden bij onbewaakte overwegen worden vervangen door reflectoren met oran je weerschijn. Een 27-tal personen, die niet aan de vorige week gehouden stem ming voor leden van de Tweede Ka mer hebben deelgenomen, zijn in deze gemeente opgeroepen zich ter zake van dit verzuim te verantwoorden. NIEUWS UIT UEUSUEN Heusden, 13 Juli 1929 Heusden van de werf van de fa De Haan en Oerlemans alhier werd met goed gevolg te water gelaten het stalen kanaalschip: „Adri" voor rekening van den heer Vogel te Hardirxveld. De hoofdafmetingen zijn: 50 M., bij 6.60 M. bij 2 30 M. en het laadver mogen bedraagt 550 ton. Het bevat twee laadruimen, salonroef, dekhut etc. benevens een motor voor het snel- heffers der ankers. Tevens werd de kiel gelegd voor een dito schip even eens voor Nederl. rekening. Voor de winkelweek, die uitgaat van Heusdens Belang en duurt van 20—27 Juli hebben zich aangemeld 51 deelnemers. Ook hebben de beide fanfare gezelschappen zich bereid ver klaard bij die gelegenheid te concer teeren. De Heer Merkx ontving uit Mechelen de uitnoodiging deel te ne men aan het festival uitgaande van de Gemeente en bovendien met zijn zangvereenigingen: „Heudens Mannen koor" en Con Amore (te Wijk) een concert te komen geven, op welk voorstel waarschijnlijk wordt ingegaan. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 12 Juli 1929 Bloemendag. De opbrengst van den bloempjes- dag voor de Tuberculose bestrijding 'j is in onze gemeente f 214.33. Zeer zeker een mooi bedrag. HEUSDEN. VOETBAL. A.s. Zondag gaat Juliana naar Am. merzoden, om daar deel te nemen aan den serie-wedstrijd van A.V.V. Plaatst al Uwe advertenties DOOR ONZE BEMIDDELING; het bespaar u tijd en kosten en U kunt verzekerd zijn van richtige bediening. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. A.s. WOENSDAG, DONDERDAG EN VRIJDAG zal onze zaak gesloten Zijn-

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 9