Hoeden en Petten H. VERHULST, Zomersproeten Kunst en Leiteren. Marktberichten. VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. Voorjaar 19 2 9. ontvangen nieuwe collectie Chique modellen. HEMDEN, tevens met afknoopbare Manchetten, (HEMDEN, óók naar maat). Heerenmodemagazijn. Markt 5. DEN BOSCH. Telefoon 841. ver- dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. Couwenbe'rg. Aloysius Marïnus z.v. Joh. Fitters-van Sprang. Petronella Henra. Josa. d.v. Chr. van Herpt-Ver ouden Cornelis J. M. z.v. Jac. Ver hoeven-van Korven. Gehuwd Adriaan de Kort en Godefrida Pizon. RAAMSDONK. Van 6 tot en met 12 Juli 1929. Geboorten: J. M. d.v. B. C. van Strien-Snijders. J. J. d.v. C. C. M. Arnts-de Graaf, Overlijden: j C. van Hassel wed. van G. Bossers oud 83 jaren. Pa. J. J. Kieboom oud 22 jaren. Ma. Ga. Boelaars oud 7 maanden. Van 28 Juni tot) en met 16 Juli 1929. Ingekomen P,. van Gils en gezin van Geertrui- denberg Haven A 91 naar H 94. IJ. Noorlander van Ginneken en Bavel, Ul- venhoutschel. 11a naa'r G 13. Wed. G. Vissers van Geertruidenberg A 186 naar H 92. Catha. de Wit van Waal wijk, G'rootestraat 225 naar B 44. G. F. van Gils en gezin van Oosterhout, Steenovenschelaan A 317a naar G 85a. Joh. A. Kamp van Waspik A 81 naar D 80. Ma. Kusters van Waspik F 126 naar C 73. Ma. Spoor, van Tilburg, Smidspad 33 naar L 3. Joha. A. Tak- tor van Sprang-Capelle no. 127 naar D 98. Ad'r. J. van der Sluis en gezin van Geertruidenberg Wal A 198a naar I 13. E. M. Goossens van Oosterhout Dorst B 83a naar G 16. Vertrokken: Wed. Barth. Heijne van J. 24 naar 's Gravenhage, Keggenstraat 2. Ca. Snijders van J 139 naar 's Gravenhage Wasschenaarscheweg 67. P. A. Rij ken en echtg. van aan boord naar Rot terdam, Hartmanstraat 63 I. Wilha. P. de Ruijter van L 123 naar Geertrui denberg, Havendijk 143. Petra. P. A. Rovers van C 26 naar Schijndel B 211. Seb. M. Zijlmans van K 35 naar Rotterdam, Oranjeboomstr. 373b. Adra. H. M. van Steenoven, van B 7 naar Herpt en Bern te Herpt. Ma. J. Vermeeren van aan boord naar Oos terhout aan boord. P. I. J. M. Spran- gers en gezin van H. 24 naar Nijmegen Groesbeekscheweg 60. Ga. B. A. Bos sers van F 15 naar Breda, Baronielaan 90. Ant. Broeken van I 71 naar Ter- heijden c.a., Wagenberg. S. J. van der Pluijm van aan boord naar Breda, Westkant 53. W. van der Pluijm en gezin van aan boord naar Dussen aan boord p.a. Hank C 222. Anta. van der Beek van H 107 naar Almkerk. LOON-OP-ZAND. Van 1—15 Juli 1929. Geboren: Christinus Adrianus Maria z.v. H. A. Sprangers en J. A. Pullens. Jo hannes Gerardus Martinus z.v. A. Beunis en G. A. v. Broekhoven. Ca- tharina Antonia d.v. S. G. Schavema- ker en E. W. Klijn. Johannes Pe trus z.v. W. H. Sprangers en Chr. C. Brok. Helena Petronella d.v. G. Grootswagers en van C. P. Hendriks. Gertruda Theresia Catharina d.v. P. J. van Dun en M. H. v. d. Waren- burg. Adrianus Maria Petrus z.v. H. J. de Louw en P. A. A. van Oor schot. Johanna Gertruda d.v. W. G. Dingemans en M. H. Molenschot. Adrianus Leonardus Jacobus z.v. J. Pijnenburg en P. C. Kuijpers. Overleden Johannes Wouters, echtg. van Lu cia Hamers, oud 76 j. Jacobus Pe trus Coomans, echtg. van Adriana Gerdina Jansen, oud 50 j. Johan nes Petrus Sprangers, oud 6 dagen Gehuwd: Wilhelmus Petrus Henricus de Jong, oud 29 j. te Drunen, met Maria Johanna Stokkermans, oud 29 j„ wo> nende alhier. 'VOETBAL. DRUNEN, Zondag j 1. speelde het 2e elftal van onze voetbalvereeniging .Sporters" tegen het le elftal „Engelen" te En gelen. „Sporters" won met eindstand 4-1. HEUSDEN. Zaterdag speelde hier .Bé Quick* (Ammerzoder) legen Juliana. Deze won met 3-0. Daar voor den serie wedstrijd te Ammerzoden op j 1. Zondag de club uit Engelen niet was opgekomen, die spelen moest tegen Juliana van hier, komt de laatste a.s. Zondag op gemakkelijke wijze in den beslissing, wedstrijd. De beslissing voor het Zuiden. De laatste beslissingswedstrijd om een plaats in de Zuidelijke Eerste Klasse tusschen Wiihelmina en Staats mijn Emma op Zondag a.s. zal niet te Venlo worden gespeeld, zooals aanvankelijk was vastgesteld, maar op het terrein van de V.V. Eindhoven te Eindhoven. De aanvang is bepaald op half zeven des avonds. DUIVENSPORT. WAaLWIJK. Zondag 14 Juli hield de Waalwijksche Concoursbond een wedvlucht met jonge duiven vanuit Lier. Afstand 72 K.M. Los 8 uur. De prijzen werden behaald als volgt H. Knippels 1, 38, 40,' 42. W. Muillekom 2, 8. J. C Pulles 3, 10, 44. J. v. Bokhoven 4. 5, 54, 55. A. v. Heten 6. J. C. Muskens 7, 39, 52. Th. de Ronde 9, 48. S. v. Gelder 11, 60. H. Maas 12. J. Leijiens 13, 23, 35, 45, 48. C. Verhulst 14, 37. L. Heijipans 15, 27, 28. J. Kipping 16, 17, 31, 50. K. Broumels 18, 21, 24, 30, 56. C. Witlox 19. A. v. Beek 20. A. de Leijer 22. W. v. Bokhoven 25, 26. Vb. Duivenkamp 29. Th. v. d. Geld 32, 43. v. Veldhoven 33, 49, 59. Jos v. Bladel 34, 57. H. Corstanje 36. L. Verhoeven 41, 51. A. Stokwielder 46. L. Leijtens 53. Jac. Was senaar 58. Eerste overduif A. v. Eeten. Eerste constateering 9 uur 17 min. 22 sec. Laatste constateering 9 uur 54 min. 25 sec. Donderdag 18 Juli hield de vereen. „De Jeugdige Vliegers" een stedelijk con cours vanuit Maastricht. Afstand 100 K.M. Los 8 uur. De eere-prijzen werden behaald als volgt: f2.50, geschonken door den heer van Heesbeen voor de 3 eerstgetoonde duiven, behaald door A. Stokwielder met 4, 21, 22. Een verzilverd medaille, geschonken door den heer Th. Duivenkamp voor len prijs, gewonnen door Sjef Schoenmans. 2 medailles, geschonken door den heer C. Witlox voor den 5en en lOen prijs, be haald door v. Muillekom met den 5en en K. Broumels met den lOen prijs. Een ster—medaille, g schonken door den heer Th. de Ronde, gewonnen door W. v. Muillekom met den 9en prijs. f 0.50, geschonken door den heer Stam, gewonnen door Th. de Ronde met den 3en prijs. f 0.50, geschonken door den heer J. van Velthoven, gewonnen door Boom met den 11 en prijs. f0.50, geschonken door den heer A. van Ree, gewonnen door j. v. Velthoven met de eerste overduif. Een medaille, geschonken door den heer Th. de Ronde, gewonnen door J. v. Velt hoven met de tweede overduif. DRUNEN De pas opgerichte posfduivenver- eeniging „Lindberg" hield Zondag j 1. hare eerste wedvlucht vanuit Eind hoven, welke uitstekend gestaagd mag heeten en goede verwachtingen inhoudt voor de toekomst. De prijzen werden behaald als volgt: 1 I. Vlveen. 2. 8 11 H. v. d, Wiel. 3, 4, 5. 6 en 10 Gebr. v. Ravensteljn- ^an Loon. 7 en 9 Gebr Maas—van Oers, 12,13 en 14 H. Bergmans-Vrij hoeven. Konlngspoele1 H. v. d. Wiel. 2 en 3 Gebr. v. Ravensteljn—v. Loon. Dubbel'jespoele1 H v. d Wiel. 2 en 3 Gebr. Maas—v. Oers. Heden Zaterdag inkorven voor Valkenswaard. CAPELLE. Zondag j.l. hield de postduiven vereeniging „De Luchtvaart", geves tigd in het café van mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart, ge combineerd met de bij den heer J. v. Heeswljk te Kaatsheuvel gevestigde postduivenvereniging een wedvlucht met jonge duiven vanuit Lier, met den volgenden uitslag: H. Netten 1. 4. 17. 34 38. Chr. van Heeswijk 2, 33. P. Snaphaan 3 20,39. S. Oerlemans 5, 6, 47. C. Constanje 7, 19. M. Donders 8. 24, 28 31. H. Dekkers 9, 10. H. v. Kampen II. 46. L. Heurter 12. 21. 25 P. v. d. Velden 13. H. Vos 14, 26. J. v. Engelen 15 42. Spiering 16, 23. 29 37. W. Oomens 18, 27. C. v. d Schans 22. P. Nieuwenhuizen 30. 35. M Mesch 32, G. Vos 36, 45. A. Versteeg 40 M. Verduijn 41. A. Schaafsira 42. A. Zwart 43 GEMENGD NIEUWS. Schepen, dia te Constanza aan gekomen zijn melden, dat zij nood seinen hebben opgevangen van het Russische stoomschip Wolga, een boot van 2000 ton, die 16 juli met passagiers en lading te Noworossysk zee gekozen had en op een drijvende mijn is geloopen 's Nachts om een uur meldde de Wolga, dat het schip in zinkenden staat verkeerde en dat 17 man van de bemanning en 14 pas sagiers reeds waren verdronken. Uit Denver in den staat Colorado wordt gemeld, dat de uit Chicago komende expresstrein vandenRockis land-spoorweg Donderdagochtend bij Siratton in de rivier is gestort. Tot dusver wordt melding gemaakt van twintig dooden. Het ongeluk is ontstaan, doordat een anders onbeduidende beek door de regens van de laatste dagen sterk gezwollen was en de pijlers van de brug onderspoeld had. De locomotief en tender van den trein, die verder uit 12 stalen passagiersrijtuigen, waar van 8 Pullmanwagens, bestond, ont spoorden op de brug. De negen eerste passagietsiijiuigen schoven in en op elkaar. De locomotief, bagagewagen en vier passagiersrijtuigen stortten in de diepte. Een van de passagiersrij tuigen kwam geheel onder het water te liggen, dat de naburige autoweg, de spoorbaan en het omiiggende land twee meter hoog overstroomde. Ook de naburige brug in den straatweg kwam onder water te staan Hethooge water belemmerde het reddingswerk ten zeerste. Dadelijk bij het bekend worden van het ongeluk snelden de doctoren uit de vele naburige dorpen j te hulp. Van een naburig station werd j dadelijk een ziekentrein gezonden. Men j vreesde, dat het bergen van de lijken der verongelukten wel geruimen tijd zal vergen, daar men moet wachten tot het water valt. Onder de 500 pas sagiers van den verongelukten trein, dte bijna allen in hun slaap verrast werden, bevindt zich ook de New- Yorksche schouwburg-directeur Moris- Guest. Naar uit Caracas wordt gemeld is een Amerikaansche expeditie van ingenieurs en geologen, die in Vene zuela een onderzoek instelden naar petroleum, door daar wonende dwerg- menschen vermoord. Te Chicago is 'a gezin be staande uit man vrouw en kind dood in hun woning gevonden Het gezin is vermoedelijk gedood door methyl- chloride gas, dat ontsnapt is uit de buizen van de automatische koelinstal latie. Het gerucht heeft zich gisteren op de Beurs verspreid als zou een employé, zekere S., ten nadeele van een groote bankinstelling aan de Heerengracht een belangrijke som gelds verduisterd hebben. De betrok kene zou zelfmoord gepleegd hebben. Het bedrag beloopt ongeveer vier ton en is gedurende een aantal jaren verduisterd. De politie is in deze verduistering nog niet gemoeid. In de buurtschap Armhoede te Lochem is de 70-jarige landbouwer N. op het land door de warmte bevangen en aan de gevolgen over leden. Gisteren heeft een landbouwer op weg naar het hooiland op den Falieberg onder Zuidwolde het in staat van ontbinding verkeerend lijk gevonden van een man, naar schatting 60 jaar oud, ongeveer 1.50 M. lang waarbij een stok met een gespleten handvat en aan het ondereind een stuk gaspijp. Blijkens ingesteld onder zoek kan het zijn het lijk van den zwerver Hendrik Winters, afkomstig uit Nieuw Amsterdam die uit de richting Slagharen waar hij voor kort nog heeft gelogeerd, is gekomen. Het lijk is vervoerd naar de begraafplaats Het lijk van den 18 jarigen C. Bokkerink. die Zondag te Nijmegen bij het zwemmen in de Waal is verdronken, is gisteren bij Tiel opge haald. Uit de werkhaven van de M U Z, te Den Oever (Wierinpen) is opge haald bet lijk van den 18 jarigen W Bons, afkomstig uit Sliedrecht, stoker aan boord van den baggermolen „Botlek". Het lijk is herkend door den vader en zal naar Sliedrecht worden vervoerd. Hevige stormen aan de kust van Chili Op grond van dtaadlooze berichten van schepen, die het Chileensch troepentransportschip „Abtao" te hulp zijn geijld, kan worden vastgesteld, dat van de opvarenden in totaal twee personen gered zijn. De overige 41 man schijnen allen met het schip in de diepte verdwenen te zijn. Ofschoon spoedig na het uitzenden van de noodseinen vijf schepen, waaronder twee torpedojagers, op de plaats des onheils aankwamen, vonden zij reeds niets meer dan eenige drijvende wrak stukken Later zag de bemanning der torpedobooten ook eenige lijken drijven. De storm, waarin de „Abtao" is gezonken, is een der hevigste, die men aan de Chileensche kust ooit heeft beleefd. De reddingsbooten kun nen door het nog steeds voortdurende stormachtige weer geen haven binnen- loopen, evenmin als de visschers- schepenalle moeten op de open zee blijven, Noodlottig misverstand. Gisteravond om haifzes is op den Amstel een treurig ongevai gebeurd. In het midden van het vaarwater voer een schuit beladen met steenkolen. Deze werd gesleept door een stoom boot Een jonge man van i9 jaar had aan den schipper veriof gevraagd om op de steenkolenschuit mede te varen. Dit werd hem toegestaan. Op een gegeven oogenblik kwamen ter hoogte van het Amsieikanaai van tegenovergestelde richting een andere stoomboot en eenige motorbootjes hetgeen eenige deining in hetAmstel- water veroorzaakte, De steenkolen- schuit ging heen en weer en het gevolg hiervan was, dat een gedeelte van de lading verschoof. Er kwamen ook steenkolen in het water terecht. De jonge man die op de schuit zat, vreesde dat zij zou omslaan en sprong uit verbouwereerdheid te water. De schipper van de sleepboot dacht dat de jonge man zwemmen kon en stak hem ook geen stok toe. De ongelukkige echter verstond de zwemkunst niet en zonk terstond Spoedig werd zijn lijk opgevischt. Dit is per auto van den G.G D. naar het Binnengasthuis vervoerd. Scheepsramp bij Valparaiso. Bijna 40 menschen verdronken. Het Chileensche marine-transport vaartuig Abtao is gisteren voor de haven van Valparaiso vergaan. Van de bemanning die slechts 40 koppen telde is slechts 1 gered. De Abtao behoorde aan de Chi leensche regeering. Het was vroeger een Duitschschip, in 1923 gebouwd bij de Nordsee werke te Emden. Het vaartuig mat 1 i24 ton bruto. De Abtao is vergaan in eenzwaren storm, die gewoed heeft langs de ge- neele kust van Zuid- en Centraal— Chili. Vooral ter hoogte van San Antonio en Valparaiso was de. storm hevig. De Abtao zond voor zij verging S—O—S-seinen uit. Verscheidene vaartuigen stoomden in volle vaart naar het in nood ver- keerende schipmaar dit was al ge zonken voor een der andere schepen ter plaatse was. Later. Nog één schepeling van de Abtao is opgepikt (in het geheel dus twee van de 40. Men gelooft dus dai alle overigen weg zijn. Schepen ter plaatse hebben vele lijken zien drijven. Een kloeke redding door het Noorsche kroonprinselijk paar. Zaterdagavond stond er een zeer krachtige wind in het Oslotjord, waar- door twee jongelui hun zeilbootje niet meer konden besturen, hetwelk naar wal dreef, waar het ongetwijfeld tegen de rotsen zou worden kapotgeslagen Dit geschiedde juist in de nabijheid van een zomer—villa, welke door Kroonprins Olav en Kroonprinses Martha bewoond wordt. Samen roeiden zij naar de schip breukelingen toe. De kroonprins han teerde de riemen, en kroonprinses Martha stond voor in de boot met een vanglijn. 1 Handig wierp zij deze naar de schip breukelingen toe, waarna het prins Olav gelukte hun met hun booije door de branding te sleepen en be houden aan wal te brengen. Een dezer dagen namen wij in ons blad het bericht op van een duif die den Atlantischen Oceaan zou zijn overgevlogen. De heer Wilten te Utrecht schrijft aan het Hbld. dat dit onmogelijk is. „Postduiven kunnen over land wanneer het weer niet al te zeer tegen werkt, bijzonder groote afstanden af leggen. Vluchten van Rome, Ajaccio e.d. staan echter sinds vele jaren bij het gres van de ervaren liefhebbers die maar al te goed weten, dat wedstrijden van deze capaciteit bij de afdeeling „gokjes" moeten worden ingedeeld, gelet op het uiterst geringe percentage duiven, dat huiswaarts keert. op den index »Een wedstrijd van dezelfden af stand over zee zou ongetwijfeld nog minder resultaat opleveren en gelijk staan met een absolute mislukking Nóóit is bet voorgekomen dat een postduif op eigen kracht den Oceaan overtrekt. Wie anders beweert, kent de poslduif niet, noch haar kunnen, hetwelk, meer dan bij de natuurvogels, uitermate beperkt is, zoodra haar reis over water voert. De moord in de N. Boschstraat te Breda De justitie is op het oogenblik in het bezit gekomen van dusdanige aan wijzigen tegen den thans gedetineerden verdachte J. P. van den E., dat de rechtbank besloten heeft zijn bevel tot aanhouding opnieuw met een maand te verlengen. Zij, die omtrent den moord in de Nieuwe Boschstraat op 17 Mei j.l. alsnog inlichtingen kunnen verstrekken worden verzocht zich ten spoedigste tot den commissaris van politie te wenden. Bij een vliegongeluk te Skipesea in Yorkshire zijn twee vliegers om- omgekomen. Bij Windsor in Nieuw Schotland is een auto op een overweg dooreen trein gegrepen. De vijf inzittenden zijn gedood. Auto ongelukken in Parijs. Het aantal auto-ongevallen in Frank rijk op 14 Juli j.l. den nationale feest dag was beangstigend hoog. Zoo werden -alleen te Parijs en om geving Zondag j.l. 12 personen door auto ongevallen gedood en 36 gewond. GEDENKBOEK der Ned. Folklore-Schouw. Ter herinnering aan de Nederl. Folk lore-Schouw, die gehouden wordt van 20 Juli tot 5 Augustus e.k. te Tilburg, zal een belangrijk boekwerk worden uitgegeven van groote beteekenis voor Noord-Brabant, Het is een gedenkboek der Nederl. Folklore-Schouw met geschiedkundig- Folkloristisch overzicht van alle Noord Brabantsche gemeenten. Het wordt voorafgegaan door een hoogst belang rijk voorwoord van Pr. Dr. Jac. van Ginneken. Het boekwerk zal omvatten 500 a 600 bladzijden en worden gebon den in een fraaien zwartlinnen band met goud gestempeld, naar een ont werp van den bekenden! kunstenaar T. van der Laars. De medewe'rking is toegezegd van vooraanstaande Brabanders. De inhoud zal omvatten: Een uitvoerige beschrijving der ge schiedenis van de provincie Noord-Bra bant en gedetailleerde beschrijving van alle Noord Brabantsche gemeenten, de daar nog voorkomende gebruiken en gewoonten op folklore-gebied, de daar mee in betrekking staande gebruiks voorwerpen, opgaven der middelen van verkeer, de volksfeesten, gilde- en schuttersfeesten, kermissen, etc. Boven dien opgaven van natuur historische en geschiedkundige plaatsen, van za ken, gebouwen en monumenten van groote beteekenis, van het tegenwoor dig economisch leven, van de voor naamste bronnen van nijverheid, etc. etc. Dit boekwerk zal opgedragen wor den aan den HoogEd.Gestr. Heer Mr. Dr. A. B. G. M. v. Rijckevorsel, Com missaris der Koningin in Noord-Bra bant. De verkoopsprijs van dit kostbare werk zal zoo laag worden gesteld dat het door gemeente-besturen en andere gemeente-instellingen, voor scholen, bibliotheken, leeszalen en vereenigin- gen, maar bovendien door vele parti culieren zal worden gekocht, waartoe een groote oplage wordt gedrukt. De verzorging van het boekwerk is opgedragen aan de Uitgevers-Com pagnie „De Branding" De Bilt, uitgever van 't algemeen tijdschrift voor Folk lore en Dialect „Eigen Volk". In het Folklore-Museum en op de Oudheidkundige Tentoonstelling die tijdens de Folklore-Schouw te Tilburg wordt gehouden, wordt aan bezoekers de gelegenheid geboden zich bij intee- kening van een exemplaar te verzeke ren. Waalwijk, 18 juli 1929. Varkens f 25—f 30. Eieren 6—7 cent. Veilingver. „De Langstraat", Drunen. Prijsnoteering van 18 Juli 1929. Snijboonen 40-48 c.; Snijboonen 1322 c.; Stamboonen 3038 c.; Boterboonen 2634 c.; Erwten 57 c.; Krombek 5:9 c.; Tuinboon 69 c.; Peulen 6.510 c.; Aardappelen 37 c.; Postelijn 26 c.; Zwarte bessen 2122 c.; Roode bessen 16 26 c.; Witte bessen 20.5 c.; frambo zen 42 c.; Sjalotten 713 c.; Aard beien 1016 c.; Appelen 3436 c.; Kersen 1044 c.; Kruisbessen 1425 c.; Tomaten 4055 c., alles per K.G. Bloemkool 1218 c.; Bloemkool II 511 c.; Spitskool 310 c.; Sla 0.25 2 c.; Meloenen 4075 c.; Komkom mers 34 c.; Komkommers II 12 c.; Komkommers wit 510 c., alles per stuk. Peen 0.58 c.; Selderij 0.52 c„ al les per bos. Kipeieren per K.G. 1.04. Eendeneieren per K.G. 0.84. Plaatst Uwe advertenties alleen in een NIEUWSblad, DAT GE LEZEN WORDT. Purol bij Doorzitten - Zonnebrand - Slnblonpen

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 7