I 0£ EGHe VAN HET 2UI0EN QUARTET CARON IS H. DE BONT-VAN HULTEN HEERENKLEEDING. HOTEL CAFÉ RESTAURANT „VERWIEL" Zondag MATINÉE. Indien Uwe kinderen niet genoeg eten, probeer het dan eens met Extra kwaliteit. HOOGE VOEDINGS WAARDE. Onder voortdurende strenge CONTROLE. Het adres voor de betere S8HIIIWIBHHHHIIHHH GEDURENDE DE KERMISDAGEN iederen avond optreden van het Grootestraat 147, - WAALWIJK- No. 57. Zaterdag 20 Juli '29. 52e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 19 Juli 1929. KERMIS 1929. Onder begunstiging van schitterend zomerweer is j 1. Zondag de Waal- wijksche kermis ingezet. Zooals te verwachten, was er wederom veel be langstelling, vooral van buiten onze plaats. De verschillende café's met attracties waren zeer druk bezet, en ofschoon on der zoo'n drukkende hitte 't dansen een inspanning wordt en menig zweet druppeltje vraagt, gingen de beentjes toch lustig van de vloer De eerste Zondag was, zoowel op het Kermisterrein als in de cafés zoo druk, als we in geen jaren hebben gekend. Als inzet van de kermis kregen we Zondagmiddag 't traditioneele matinée van onze Liedertafel „Oefening en Vermaak". De zaal, die door de N.V. Buffet Mij. Amsterdam,keurig was aangekleed bleek ditmaal weer te klein. Geen plaatsje bleef onbezet. Het koor had voor een uitstekend iprogramma gezorgd, dat onberispelijk werd afgewerkt Een geslaagde afwisseling brachten de duetten. Allereerst Joh, en Tom Burmanje met „De Bannelingen," waarbij de heer Jan Princen zich wederom een zeer volgzaam en soepel begeleider toonde. Het duo zong met veel warmte en was fijn van intonatie. Men oogstte een hartelijk applaus Ook het duet „Zeemansleed*, door Mej. Dina Slaats en Tom Burmanje, was een succesnummer, wat trouwens verwacht werd met zulk uitstekend materiaal De heer G. Knepflé zorgde hier voor een goede pianobegeleiding Als geheel een zeer goed geslaagd matinée. Maandagmorgen gaf de Liadertafel „Tot Bloei der Toonkunst" als ge woonlijk haar kermismatinée, waarop het overdruk was en er ais altijd ge zellig toeging. De Liedertafel voerde een zeer mooi program van flinke frissche koren uit, die zeer in den smaak vielen, terwijl et duo Kiijn uit Tilburg, dat hethu- oristisch gedeelte verzorgde, even Ieens veel succes had en zeer goed bij iedereen voldeed. Dinsdagmorgen bood de harmonie „St. Crispijn" aan de leden en be gunstigers der R.K. Werkliedenver. eeniging in den Gildenbond een matinée aan. Waar men voor twee 'aar een groot succes had, was het een oede gedachte wederom de mede werking in te roepen van het zoo gunstig bekend staande gezelschap de Laat uit Tilburg Er werden aardige nummertjes ge- even, luchtige en lollige, maar ook met dieperen ernst, kortom, het pro- ram was rijk gevarieerd en werd tot lier voldoening afgewerkt. „St. Crispijn" had natuurlijk ook haar aandeel in het muzikale gedeelte, n niet zonder succes. Woensdagmorgen werd aan de leden en begunstigers van Gilde St. Crispijn" met huisgenooten een matinée aan geboden in het stamhuis, café v. d. Meijs. Men zat opeen gepropt, en dat er onder zulk een drukkende hitte niemand ging loopen, en er spontaan werd gelachen, zegt genoeg. Er werden en paar leuke een-acters voor het voetlicht gebracht, daarnaast bevatte het programma een paar kluchten en zangnummertjes. De Gildebroeders waren hoogst voldaan. Woensdagavond trad andermaal het gezelschap de Laat in de Gildenbond op. Ditmaal echter met meerdere artisten en 'n gekeel nieuw programma, 't Was beslist een succesavond, aar men dit jaar geen enkele schouwburg op de kermis heeft (Piet Vink is achteraf nog niet gekomen 1) MET GEHEEL NIEUW EN UITGEBREID REPERTOIRE. Aanbevelend, P, W. H. VERWIEL. 42897 die ons zeer zeker ook weer zal ver rassen met een paar mooie ballets. Het duo Divance zal vandaag en morgen op het matinee om 11 uur in „De Twee Kolommen" als speciaal nummer „De zoon van Paljas" zingen. Wie dit beschaafd duo al heeft ge hoord in verschillendesuccesnummers, zal het zeer zeker ook niet gaarne in „De zoon van Paljas" willen missen. Invoerrechten op schoenen in Duitschland. Het schijnt dat de Duitsche Regee ring niet langer weerstand zal bieden aan de strooming die den laatsten tijd sterker is geworden om het in voerrecht op schoenen te verhoogen. De berichten die de Kamer van Koophandel van de Afdeeling Handel van het Dep. van Arbeid, Handel en Nijverheid ontvingen, wijzen er op, dat binnenkort tot de verhooging zal worden overgegaan en dat van po gingen om deze te voorkomen geen resultaat is te verwachten. De maat regel zou in hoofdzaak gericht zijn tegen het product van de Tsjechische schoenindustrie. Het voornemen bestaat het recht op schoenen, voor zoover deze vallen on der tariefpost 556 van het Duitsche tarief te verhoogen en wel: a. voor schoenen waarvan het ge wicht per paar meer dan 6001200 gram bedraagt M 120 per 100 K.G. b. voor schoenen waarvan het ge wicht per paar 600 gram en minder bedraagt M 180 per 100 K.G. (Dit is het thans geldend tarief). In verband met een handelsverdrag met Oostenrijk zal het invoerrecht voor s'choenen van meer dan 1200 zekering de Ongevallenwet en het andeel dat de industrie te dragen krijgt in de lasten der ziekteverzeke ring. Zoolang de toestand ten aanzien van de invoertarieven zich niet wij zigt, achten wij het dringend nood zakelijk, dat het mogelijke wordt ge daan om de productievoorwaarden I voor de industrie gunstiger te maken. I Dit is voor een deel afhankelijk van j de maatregelen van onze Regeering. j De industrie zelf heeft zich zelf op dit punt stellig tot het uiterste inge- j spannen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Lang straat. RIJKSVAKSCHOOL VOOR SCHOEN MAKERS EN LEERLOOIERS TE WAALWIJK. Sluiting Cursus 1928/1929. In tegenwoordigheid van den Direc-1 vraagt u tot welke bijzondere opmer kingen Uwe mededeelingen ons aan leiding geven. Wij meenen goed te o doen als antwoord op die vraag het teur> de leeraren, hulpleefaren en del1 rR ,ei\ (£jna volgende onder Uwe aandacht te leerlingen, had Donderdagmorgen de1 a 4 ver Ult ma'rlem bestaat uit 2 onderdeelen, die wij even afzonderlijk zullen beschouwen. A. Bovenwerkafdeeling. Deze afdee ling telde 10 leerlingen, waarvan 1 iets later kwam en met Mei de school ver liet, om een plaats als meesterknecht in de industrie in te nemen. Van de overige 10 leerlingen behaal- brengen Evenals de verschillende tariefsver- hoogingen van andere landen die den laatsten tijd de Nederlandsche nij verheid treffen, zal ook de verhooging van het Duitsche tarief zijn te aan vaarden, omdat in de handelspolitiek die door onze Regeering wordt ge volgd, geen enkel verweermiddel be schikbaar is. Het herstel van den economischen wereldvrede is verder dan ooit van 't doel verwijderd. De Nederlandsche schoenindustrie, die thans een productievermogen heeft, waardoor het dringend nood zakelijk wordt gemaakt, dat een groo- ter gedeelte van haar product wordt geëxporteerd, vindt letterlijk overal den uitvoer belemmerd door invoer tarieven en douaneformaliteiten, die de strekking hebben den invoer te be moeilijken. De industrie is zoodanig geoutilleerd, dat zonder die belemme ring de concurrentie met het buiten land geen moeilijkheden zou opleve ren. Nu geen expansie kan worden gevonden door den export van een gedeelte van de productie, wordt de binnenlandsche markt door ongeken de concurrentie hopeloos verknoeid. De export, die ondanks de moei lijke omstandigheden, veroorzaakt door exportbelemmering, hooge loo- nen en drukkende sociale lasten, den laatsten tijd opleefde, wordt door maatregelen als Duitschland, in na volging van andere landen, voorne sluiting plaats van den cursus aan de Rijksvakschool voor Schoenmakers en Leerlooiers Van de Commissie van advies wa ren aanwezig de heeren Donker, Rot terdam, Roestenberg, Kaatsheuvel en Mannaerts, Tilburg. De heer Ir. H. van der Waerden, Di recteu'r der/ school, sprak als volgt: Aan het einde van den cursus past het een terugblik te werpen op het af- geloopen jaar, maar alvorens dit te doen, wil ik U, allen welkom heeten op J. Dingemans uit Dongen. J. Eskens uit Tilburg. M. van Gooi uit Dongen. G. vj d. Hoven uit Kaatsheuvel. F. Leus uit Schalkhaar. Van de overige 3 zullen er 2 den cursus nogmaals meemaken. B. Onderwerkafdeeling. Deze afdee ling telde aanvankelijk 14 deelnemers, waarvan er 3 iets later kwamen. Van deze 14 volgden er 7 slechts gedurende 'n gedeelte van 't jaar den cursus. Zij verlieten om verschillende redenen de deze plaats. In de allereerste plaats I voortijdig en wel: 1 leerling en roep ik de leden van de Commissie van j Advies een hartelijk welkom toe, maar ook de vertegenwoordigers van de pers en wel meer speciaal van de vakpers,) waarop wij bij de bevordering van de belangen van dit instituut nooit tever geefs een beroep deden. Voor de leerlingen is dit oogenblik helaas één die voorbestemd is een eer ste kacht te worden, werd door een fa brikant direct geëngageerd. Wij heb ben getracht hem te overreden den cursus af te maken omdat dit voor z'n toekomst natuurlijk veel beter was, maar tevergeefs. Het voortijdig wegha len van leerlingen is noch in het welbe- wel van bijzonder gewicht, zij sluiten I §r£;Pen belang der leerlingen, noch in dat van de school. Met hem bleef de dien fabrikant ook maar vandaag grootendeels een periode, zij het dan ook een kleine periode, in hun leven af, zij gaan van het betrekkelijk zorgelooze bestaan aan onze school over naar de praktijk, waar zware eischen aan hen gesteld zullen worden. Hoewel in onze school theorie en praktijk zooveel mogelijk hand aan hand gingen, zoo gaan de leerlingen, die de school verlaten toch in zekeren zin van de theorie over naar de prak tijk en de overgang van de school naar zoon van thuis. Een derde leerling moest in mi litairen dienst, twee anderen hadden met Kerstmis ingehaald wat ze het jaar tevoren nog niet meegemaakt hadden en een zesde leerling bleef na een on regelmatig bezoek geheel thuis, omdat hij meende thuis niet gemist te kunnen worden. De zevende was een werke- looze, die na 2 maanden weer ver dween. Van de overige 7 leerlingen, die cialisee'rt, iets waarin de school haar am per paar blijven M 85 per 100 K.G. Volgens geruchten zou het tarief voor de sub a en b genoemde soorten worden verhoogd met 50100 In verband met een vraag van de Afdeeling Handel, tot welke bijzonde re opmerkingen hare mededeelingen aanleiding geven, is door de Kamer het volgende geantwoord: 10 Juli 1929. N. Invoerrechten op schoenen in Duitschland. 14 Mei 1929. No. 5322. 11 Juni 1929. No. 6289/H. N. Aan de Afdeeling Handel en Nijver heid van het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid te 's-Gravenhage. Met Uwe nevenvermelde brieven werd door velen van deze gelegenheid I deelt U ons mede, dat een verhooging dankbaar geprofiteerd. I van het Duitsche invoerrecht Voor de derde maal had gezelschap I schoenen is te verwachten, de Laat Vrijdagmorgen succes toen I Wij behoeven nauwelijks te verze- men andermaal een matinée gaf. keren, hoezeer deze mededeeling in Voor de eerste maal bood ook de de schoenindustrie teleurstelling harmonie „St. Jan" hare donateurs er» heeft gewekt. Zeker voor de schoen- verdere belangstellenden een kermis- I industrie in het district onzer Kamer matinee aan op Vrijdagmorgen in het was Duitschland in de laatste jaren pa»ronaatsgebouw. een afzetgebied van beteekenis gewor- De harmonie bracht een bijna ge- I den. De in uitzicht gekomen verhoo- neel nieuw programma op uitnemende I ging komt practisch neer op het slui- wtjze ten gehoore, onder leiding van ten van de Duitsche grens voor de haren directeur, den heer J. Thljssen. producten der Nederlandsche schoen- tfit voor het Baardwljksche publiek I industrie. Hoe grievend de komende ÏW8?"* du0 Qebr' Boesnach maatregel tegen deze industrie is jcfea mol8?»»ad W,ed^1'!°™ zeer veel spreekt duidelijk uit het invoercijfer >cces met zijn oer-komische scènes Tot nog toe heeft de kermis een ■u»t>4 verloop gehad en dank zij onze politn werden door geen vechtpartijen le gemoederen gestoord. De café's hebben goede zaken ge maakt, vooral van schoenwerk uit Duitschland naar Nederland, dat voor 1928 in totaal 1.114.615 paar bedroeg met een waar de van 1.861.000.—. Het adres van de Federatie van Nederlandsche Schoenfabrikan- .- ,Wa.ar men de een of ten van 30 Mei 1929 wijst in dit ver- Vanda J band eveneens op deze cijfers. Dat alg en morgen zijn natuurlijk hierin zijn begrepen de cijfers van Paar z<Ter drukke dagen andere soorten dan hoofdzakelijk le- ook vooral de Wembley— deren schoenen, waarop wordt gewe- de Salon-Stoomcaroussel zen in Uw schrijven van 8 dezer (No. Voïéerf/'tewrei!i- 7464), doet naar onze meening in 't ling Kunstig ^f -Onder. gegeven verband aan de waarde dier s'g&iot a.s. Zondag een uit-1 cijfers weinig af, omdat met de ver voering, worden, die heel wat belooft Draadhjos^231 W°rdCn de rcvue I dcn DV.itsch^n maatrrgefvo^de De regie ii i» u j t Nederlandsche Nijverheid. i, u handen van Joniny. In Uw schrijven van 14 Mei 1929 te melding daarvan slechts bedoeld kan 1 zijn te demonstreeren het grievende mens is in te voeren, opnieuw be dreigd. De huidige productiekosten vor men een onoverkomelijke hindernis om met succes de steeds stijgende in voertarieven te bestrijden. Het zoo juist; verschenen maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statis tiek over Juni, maakt er melding van, dat de Nederlandsche loonen uitste ken boven die in nagenoeg alle Euro- peesche Staten. De sociale lasten ver zwaren den reeds ongelijken concur rentiestrijd voor de Nederlandsche nijverheid meer dan in andere lan den. Wij herhalen dan ook, wat wij in de algemeene beschouwingen in onze jaarverslagen 1927 en 1928 memo reerden, dat het voor ons onbegrijpe lijk is, dat hij dezen stand van zaken onze Regeering, die blijkbaar van mee ning is, dat het landsbelang wordt gediend met ongewijzigde handhaving van hare handelspolitiek, niet tracht op andere wijze de industrie tegemoet te komen om althans voor een deel weg te nemen de nadeelige gevolgen èn van de politiek van bescherming van eigen nijverheid in nagenoeg alle landen, èn van de grootere vrijheid, die ten aanzien van de sociale voor schriften aan de buitenlandsche in dustrie wordt gelaten. Het is niet alleen, dat de protectie- maatregelen van andere landen den export van het Nederlandsche pro duct naar die landen onmogelijk maakt. In het verslag van de Sub commissie uit de Commissie voor de Economische Politiek wordt er de aandacht op gevestigd, dat de uitvoer der producten van de Nederlandsche nijverheid naar onze eigen koloniën in Indië wordt bemoeilijkt, o.m. om dat de buitenlandsche nijverheid door de betere positie, die zij door de be schermende tarieven ten aanzien van den afzet in eigen land vindt, gemak kelijker kan exporteeren. De invoer tarieven vormen dus een tweesnijdend zwaard, dat zich keert tegen onze nijverheid. In datzelfde verslag wordt geconstateerd, dat de productievoor waarden in ons land door de lasten van zoo talrijke sociale maatregelen dermate worden beinvloed, dat de Nederlandsche nijverheid in den strijd om de NederlandschIndische markt ernstig wordt gehandicapt. Ed niettemin wordt voortgegaan, die las ten te verzwaren, laatstelijk door ver hooging van de premie voor de ver- de fabriek is buitengewoon groot, te- den Cuysu,s ten einde volgdenj kregen meer daar de industrie zich sterk spe- 6 T dipl£mf L v 1 P. van Berkel, Kaatsheuvel. L. van Cromvoirt, Waalwijk. B. v. Herwijnen, Waalwijk. K. Keusch, Herzogenbuchsee (Zwitserland). J. Pullens, Waalwijk. C. Tack, Strausberg (Duitschland). Van harte gelukgewenscht gij allen, die het werken van een geheel school jaar met succes bekroond ziet. Wij, de leeraren en ik, deelen in Uwe vreugde en wenschen U een wel verdiende vacantie toe, om daarna in de industrie Uw plaats in te nemen. Grijp niet te hoog, meen niet nu al les te weten, want praktisch zult gij nog veel moeten leeren, vooral ook U niet op den voet kan volgen. De schooi aan te passen aan industrieele verhou- kan slechts een grondslag leggen. dingen. Door uwe opleiding aan onze Zij zullen in een bepaald bedrijf moe- school, waar ook de theorie grondig ten toepassen en aan doen passen, wat onderwezen wordt, zijt gij op dej lange ze hier geleerd hebben en zullen dat baan velen ver vooruit, maar voorloo- moeten doen welbewust maar omzich-1 pig kunt en moet ge nog veel leeren tig. Groote omzichtigheid zal geboden I van allen, waarmede gij in het bedrijf zijn, gecombineerd met een waardeeren I zult moeten werken, van wat anderen deden en kunnen. Zij die nog terugkomen hopen wij Zoo ergens, dan geldt hier: zachtjes na de vacantie verfrischt door de wel aan dan breekt het lijntje niet. I verdiende rust te begroeten om zoo mo lk bedoel daarmede niet, dat men gelijk met nog meer ijver wederom aan zachtjesaan moet werken of de lijn trekken, integendeel, er zal flink moe ten worden aangepakt, maar niet in 't den arbeid te gaan. Hiermede verklaar ik den cursus '28 /1929 voor gesloten en verzoek ik U wilde weg veranderingen brengen in allen het werk der leerlingen wel in bestaande bedrijven, neen voorzichtig I oogenschouw te willen nemen, waar- verbeteringen voorstellen en door doen I uit U kunt zien hoe grondig het vak aan voeren met een open; oog voor het we-1 onze school geleerd wordt, zen en den groei van het bedrijf, waar-I Namens de leerlingen van de onder in men werkzaam is. Aan goed ge-1 werk-afdeeling en ook uit naam van de schoolde krachten zooals gij zijt, heeft I buitenlandsche studenten, sprak de de industrie behoefte, mits gij U be-1 deer C. Tack. wust zijt, dat gij er nu nog niet zijt, I Dij bracht woorden van dank aan maar 't nu pas begint. De goede grond-1 den Directeur en de leeraren voor het slag is er, aan U allen om daarop voort I genoten onderwijs en den prettigen te bouwen, niet uitsluitend ten eigen I omgang; hij dankte de Nederlandsche voordeel,, maar vooral ten bate van al-1 Regeering voo'r de welwillendheid en len, die in het bedrijf werkzaam zijn, I de groote gastvrijhid waarmee de bui- daarmede uw maatschappelijke bruik-1 tenlanders werden opgenomen en ver baarheid bewijzend. I zekerde, dat hij straks in 't buitenland Dei cursussen en de door de leerlin-1 de Waalwijksche vakschool van harte gen bereikte resultaten geven nog aan-1 z£d aanbevelen. leiding tot enkele opmerkingen. I De heer Bakker vertolkte den dank I. De Looierij-cursus telde aanvan-1 namens de leerlingen van de boven- kelijk 11 leerlingen, waarvan 1 den vo-1 werk-afdeeling. rigen cursus reeds gevolgd had vanaf I Namens de Commissie van advies Januari en dus slechts de eerste 4 sprak de heer Donker. Hij deed dat op maanden behoefde in te halen, meer I zÜn bekende paedagogische wijze. Hij speciaal met het oog op het verwerven I spoorde de leerlingen aan om. de poezie van voldoende praktijk. Hij behaalde van hef; leven hoog te houden, den geest met Kerstmis 1928 z'n diploma, een an- die het leven kleurt. Als men dat niet der leerling bleef slechts tot einde Ja- doet blijft er tenslotte ook geen gevoel nuari en werd toen in den lederhandel voor het matërieele. van z'n vader opgenomen, een derde Nu men als jongeman „de" praktijk leerling volgde vrijwel den geheelen I :ngaat, moet men aan de poort der ve'r- cu'rsus, maar ging voor het examen I wachting twee krachtige steunpunten weg. Van de overige 8 leerlingen be- zetten, aan den eenen kan ijver en aan haalden er 6 een diploma en wel: C. Bruijns uit Reijen. B. v. Gorp uit Riel. W. v. Herwijnen uit Waalwijk. G. de Jongh uit Waalwijk. V. Koek uit Zevenbergen. E. Schweikert uit Biël (Zwitserland). Deze afdeeling was dus het afgeloo- pen jaar goed bezocht en het verkregen resultaat in, het algemeen bevredigend, ofschoon de ijver en ernst van enkele leerlingen soms veel te wenschen overliet. II. De Mach. Schoenmakerij-cursus de andere zijde vlijt. Hij waarschuwde tegen hoogmoed, die vooral zoo gemakkelijk toegang vindt bij menschen met weinig kennis. Boven deze poort der verwachting moet nu iedereen schrijven: Voor waarts. Spr. besloot zijn hartelijke toespraak met aanhaling van het bekende vers „Rust u ten strijd". Tot\ slot sprak nog de Directeur een dankwoord tot de leerlingen voor de waardeerende woorden. We hebben niet van alle leerlingen prima krachten kunnen maken, zeide spr., doordat er verschil in aanleg en capaciteit is, maar men heeft wel v. allen bruikbare krachten kunnen maken. Wij hebben slechts onzen plicht gedaan, daarvoor is geen lof noodig, maar de waardee rende woorden van de leerlingen heb ben ons toch aangenaam getroffen en zullen voor ons een spoorslag zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan. Hierna werden de diploma's uitge reikt en door de aanwezigen de exposi ties bezocht. Menig stuk werd door be voegde oogen gekeurd en bewonderd. Deskundigen gaven, hun volle tevre. denheid te kennen over het werk dei- leerlingen. Benoemd. De heer Boonima, uit Demen en Dieden, is benoemd tot onderwijzer aan de R.K. Jongensschool alhier in de parochie van O L, Vrouw. Geslaagd. Geslaagd voor hetovergangs-examen van de 3e naar de 4e klasse R.H B.S. te 's Herlogenbosch P. C. Maijers A.C.zn. alhier. Bevorderd tot de 4e klasse Gym nasium 's Hertogenbosch: Ada van Kempen. Toelatings examen. Van de Openbare Lagere School zijn de leerlingen H. Greve toegelaten tot de R. K. Handelsschool alhier. A. Schaap, toegelaten tot het Gym nasium te 's Bosch. Een mooi succes voor leerlingen en onderwijzers. Eerste H. Mis. Zondag had de parochie van O. L Vrouw het voorrecht wederom een harer zonen naar 't altaar te zien gaan om zijn eerste plechtige H. Mis op te dragen, n.l. de weleerw. pater Ber nard Suiig, missionaris van de Socië teit der Witte Paters van Kardinaal Lavigerie. Voor deze plechtigheid was het priesterkoor rijk met bloemen en plan ten versierd. De jonge priester werd door een stoet feestelijke bruidjes van de pas torie afgehaald en naar de kerk geleid. Bij het opdragen der H. Mis werd hij geassisteerd door Pastoor Buijs, presbyter assistens, Kapelaan H. Sung, diaken, Pater Veekemans, sub diaken en Kapelaan Beekmans, ceremoniatus. Het parochiaal Zangkoor gat onder leiding van den heer Broos, een ver dienstelijke uitvoering van de Missa Festiva van Cuypers. Na het evangelie beklom deZEerw. Pastoor Arntz, uit Gastei, den kansel en hield een stichtende feestpredicatie. ZEerw. had als tekst gekozen: Dit is de dag, dien de Heer gemaakt heeft. Laten we ons daarom nu verheugen en verblijden. Na de H. Mis zong het koor de priesiercantate van Haagh. Des namiddags om 5 uur was er een plechtig Lof met processie. ABONNEMENTEN pp aile binnen- en buitenlandsche Nieuws- en Vakbladen worden door ons zonder prijsverhoo- ging geleverd. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Eerste Waalwijksche Kanarie- vereeniging De Kanarieliefhebbers zullen zeker met genoegen vernemen, dat vanwege het hoofdbestuur van den Nederl. Kanariebond aan de Eerste Waalwijk sche Kanarievereeniging, gevestigd bij den Heer A. v. d. Pluijm, toestem ming is verleend tot het houden van een groepstentoonstelling. De aangesloten vereenigingen uit den geheelen omtrek tot Brecia, den Bosch, enz. zuüen tot deelname wor den uitgenoodlgd. We mogen aannemen, dat deze ten toonstelling flink zal worden opgezet en een groote propaganda worm voor den Nederlandschen Kanariebond. Volksspelen. Donderdagmiddag hadden te v.m. Baardwijk volksspelen plaats, geor ganiseerd door de vereenigingen: St. Ambrosius, Harmonie St. Jan, Jon genspatronaat, Gym. Ver. Kunst en Kracht en Voetb. Ver. Juliana. De deelname aan de verschillende nummers was zeer groot, de publieke belangstelling daarentegen hadden we veel drukker verwacht. De tropi sche hitte zal hiervan wel de schuld dragen. De spelen waren zeer variee- rend en vaak zeer spannend en ver makelijk, echter was het programma wel wat te uitgebreid waardoor een en ander pas laat was afgeloopen. Nummers als: stoelrijden te paard en per fiets, poprijden te paard, pijp- rijden, hindernisloop, tonsteken, touwtrekken, enz., vielen wel het meest in den smaak, omdat zij beur telings een feilen kamp en vermake- Pülles-Heeslieeii's Vollemelkbrooil. I nelooc OO -* /I I r s-\ /\ln L Anl -~v -» nniS wppr I«j vei ij

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 9