Heeft D de Wasch aan huis Speciale aanbieding wegens inruil. NI L de draai Go's AiiloiobielbanÈ Marktberichten. BIERLAAGH-VAN DER HEIJDEN Koopt uitsluitend bij deskundigen. 1 Vertrokken personen: Chr. C. G. Aarts, naar Eindhoven. E. Schweikert, naar Olten. A. G. van den Enden, naar Tilburg. A. J. M. Kuijsten, naar Sprang-Capel- le. M. S. Thomassen, naar Heeze. Ingekomen personen A. van der Waals, van Hoorn. A. A. Kroot, van Tilburg. L. F. J. van Roosmalen, van Vessem c.a. D. van Peer, van Sprang-Capelle. C. A. Soeters, van Eindhoven. SPORT. WAALWIJK. JULIANA. Na enkele weken van voetbalwed strijden verstoken te zijn geweest, is door Juliana voor Zondag a.s. een seriewedstrijd uitgeschreven waaraan 4 vereenigingen deelnemen, De loting bracht de volgende par tijen tegen elkaar. 2 uur Wilhelmina Wijk—Drunen. 3 uur HEC 2 Waalwijk—Kaats heuvel. 4'/2 uur finale, winnaars om ie en 2e prijs. Daar de deelnemende vereenigingen alle van gelijke sterkte zijn en tegen dat het nieuwe seizoen aanvangt met haar sterkste elftallen opkomen staat den sportliefhebbers weer enkele span nende wedstrijden te wachten. HEUSDEN. Zondag a.s. gaat Juliana naar Den Bosch om deel te nemen aan den seriewedstrijd van Vios aldaar. SPRANG. Korfbal. Onze korfbalvereeniging NEO gaat a.s. Zaterdagmiddag naar Tilburg om aldaar een comp.—wedstrijd te spelen voor den Brab. Korfbalbond tegen ONA. DUIVENSPORT. RAAMSDONK. De Postduivenver. „De Lucht- strijd" hield Zondag 4 Augustus j.l. een wedvlucht vanuit Vilvoorde. Af stand 95 K.M. De uitslag is als volgt: P. Leijten 1, 2, 10; J. A. Heere 3, 14, 15; A. van Tilburg 4, 5, 8, 9; G. van Iersel 6, 9; J. G. Heere 7, 17; C. Krooswijk 11, 13, 16. 60 duiven heb ben deelgenomen. Wielerwegwedstrijd op Donderdag den 15 Augustus 1929, om den groo- ten prijs van 's-Hertogenbosch. In aansluiting op ons vorig bericht kunnen we thans hieronder de na men publiceeren van de personen, welke zitting zullen nemen in het Eerecomité. Voorzitter: Weled. Gestr. Hoogachtb. Heer Mr. F. J. van Lanschot, Burgemeester van 's-Bosch. Leden: Hoog WelEd. Gestr. Heer Mr. W. v. Lanschot te Vught. Hoog WelGeb. Heer Luitenant-Ko lonel Baron van Deedem, Garnizoens commandant te 's-Bosch. Hoog Ed. Geb. Heer Jhr. J. L. van den Berck van Heemstede, Voorzitter Nederl. Wielren Unie te 's-Hage. Hoog Edel Gestr. Heer Mr. P. H. Loeff, President der Rechtbank te 's-Bosch. WelEdGeb. Heer W. C. J. I. Kipp, Lid der Ged. Staten van Noord-Bra bant, te Megen. WelEd.Gestr. Heer Mr. R. E. Til- man, Voorzitter van 's-Hertogenbosch' Belang, te 's-Bosch. WelEd.Gestr. Heer E. Diekhof, Dis trictscommandant der Rijlcsveldwacht te 's-Bosch. WelEd. Gestr. Heer Werner, com mandant le Divisie Kon. Marechaus see te 's-Bosch. - WelEd. Geb. Heer Kaasjager, com mandant van het District Kon. Maré- chaussée te 's-Bosch. WelEd. Geb. Heer H. H. N ij sten, Inspecteur van de Lichamelijke Op voeding, le Inspectie, te 's-Bosch. WelEd. Achtb. Heer H. Loeff, Bur gemeester van Drunen. WelEd. Geb. Heer Karei van Lan schot te 's-Bosch. WelEd. Gestr. Heer J. L. Roborgh, Districts-consul Nederl. Wielren Unie te 's-Bosch. WelEd. ZeerGel. Heer Dr. J. B. M. van Dijck, Arts, te 's-Bosch. WelEd. ZeerGel. Heer Dr. Th. L. Kortbeek, Arts, te 's-Bosch. WelEd. ZeerGel. Heer Dr. P. E. G. v. d. Heijden, Arts, te 's-Bosch. WelEd. Geb. Heer Frans Meuwese, President 's-Bossche Muziekcorps, te 's-Bosch. WelEd. Geb. Heer J. J. Ras, Voor zitter Motorcl. „Brabant" te 's-Bosch. GEMENGD NIEUWS. Donderdagmiddag omstreeks 1 uur is bij 't baden In zee te Scheve- ningen, ter hoogte van het groene huisje, verdronken de 25 jarige O. T. uit Krimpen a.d. Ijsel. De commissaris van politie der afd. C., bureau Alexanderplein in Den Haag, verzoekt bericht bij het vinden van het lijk van het slachtoffer. De heer T. was gekleed in donkerblauw badcostuum hij was 1 65 M. lang en had blond kortgeknipt haar en blauwe oogen. Donderdagmiddag omstre?ks 4 uur zijn bij het baden in zee aan het Noorder-sirand te Schevening'en twee negers, behoorende tot de neger- acrobatentroep, welke optreedt in het circus Hagenbeek op Scheveningen verdronken. Vermoedelijk hebben zij zich te ver in zee gewaagd en zijn zij door den stroom meegetrokken Hun lijken zijn nog niet aangespoeld. In verband hiermee verzoekt de commissaris van politie der afdeeling C. Bureau Alexanderveld, zoo spoedig mogelijk bericht bij het vinden van de lijken der slachtoffers, 2 Somalilanders van slank postuur, 17 en 18 jaar oud. Hun namen zijn Ahmed Moham med en Aby Nur. Een derde, tot de zelfde troep behoorende neger was bijna eveneens het slachtoffer der zee geworden. Men heeft hem echter nog kunnen redden. Deze 20 jarige drenkeling, die het bewustzijn reeds had verloren, is overgebracht naar het Roode Kruis— ziekenhuis. Er I3 alle hoop op zijn volledig herstel. Gisteravond is ontdekt dat in een landhuis te den Hamert bij Arcen (L.) een vreeselijk drama heeft plaats gevonden. Sedert eenige dagen hadden de buren en kennissen de Duitscne familie M., die daar woont, niet meer gezien. De politie werd ervan in kennis gesteld en bij onderzoek bleek dat de bewoners dood te bed lagen. De heer A. M die ongeveer 50 jaar is, is het laatst gezien en heeft ver moedelijk zijn vrouw en zijn zoon reeds de vorige week om het leven gebracht, vermoedelijk vergifligd. De familie M. was zeer geacht in den omtrek. Men vermoedt dat de familie in financieele moeilijkheden is geraakt, door het verliezen van verschillende procedures met den Duitschen Staat. Het parket is vanmiddag ter plaatse geweest. De familie hield voor eenige maanden nog verblijf te Waldeck in Duitschland op het kasteel Bünnich- hausen, waarna zij zich op de villa de Hamert bij Arcen vestigde De heer M. was groot grondbezitter De dienst bode was verleden Vrijdag weggezon den, omdat de familie naar zij zeide, ook ging vertrekken. Nadat schijnt de vreeselijke daad te hebben plaats gehad. De familie bestond uit man, vrouw en een 24 jarigen zoon. Te Eerbeek is brand ontstaan in een perceel, gelegen aan den Colden. hovenschen weg en bewoond door de arbeidersgezinnen Joh. Verbeek en B. Klein Gotink. Het vuur, dat, naar men vermoedt ontstaan is door brand in den schoorsteen, greep met groote hevigheid om zich heen. In een mi nimum van tijd stond de geheele woning in lichte laaie, zoodat ook de aangrenzende huizen groot gevaar liepen. Aangewakkerd door den feilen Zuid- Westelijken wind, kwam de vonken regen neer op de behuizing van KI. Holdijk, pl.m 300 meter van de plaats waar de brand ontstaan was. Ook deze woning werd mede een prooi der vlammen. Vrouw Verbeek bekwam bij de redding van haar jongste kind, dat zich nog in het brandende perceel bevond zulke ernstige brandwonden, dat on middellijke geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De vrouw werd met haar kind, dat ook brandwonden, had gekregen, per auto naar het zieken huis te Velp overgebracht. Een kalf kwam in de vlammen om. Hoewel laag, zijn de drie gezinnen tegen brand verzekerd. Bij het monteeren van de nieuwe ophaalbrug over de Zuidwiliemsvaart nabij de Veemarkt te 's Hertogenbosch is de balans uit de bokken geschoten, waardoor het metsel- en ijzerwerk der brugleuningen vrij ernstig beschadigd werd. Dit ongeval zal een stagnatie geven van een drietal weken. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Woensdagmiddag ongeveer een uur had de 19 jarige dienstbode K. het ongeluk uit het raam te vallen van perceel Verspronckweg 28 te Haarlem. Zij was alleen thuis en werd door de benedenburen in zeer zorgwekkenden toestand opgenomen. Een spoedig ontboden dokter con stateerde zeer vermoedelijk een dijbeen breuk, een lichte aandoening van de ruggegraat, een) hersenschudding en een enkelbreuk aan het linkerbeen. Per auto werd ze naar het St. Elisa beth's Gasthuis vervoerd. Aangaande de oorzaak van het noodlottig einde van de duurvlucht der Amerikaansche vliegers Crichton en Haughland, met het vliegtuig Minneapolis op 29 Juli, lezen we in de Amerikaansche bladen de volgende bijzonderheden. Het toestel bevond zich reeds 1543/4 uur onafgebroken in de lucht, toen Crichton de machine ineens omlaag bracht, om een bericht af te werpen meldende, dat alles naar wensch ging. Na laag over het veld te zijn gevlogen, bracht hij de machine weer in de stijgvlucht, doch dat in eens zoo sterk, dat het vliegtuig zijn vliegsnelheid verloor, en zijdelings omlaag viel. Wel slaagde Crichton er nog in het toestel weer vlak te krijgen doch de hoogte was te gering, om de benoodigde vliegsnelheid nog te kunnen terugwinnen. Hierop sloeg de eendekker plat neer op de cementen racebaan, die om het veld loopt. De bestuurder was op slag dood, terwijl Haugland, die toen het ongeluk ge beurde. in de cabine lag te slapen, den volgenden dag aan de bekomen ver wondingen overleed. De gebroeders Otto en Paul Kung uit Allenstein, die in 1922 wegens moord op den houthandelaar Kuchen- becker uit Hohenstein ter dood zijn veroordeeld, maar gratie kregen en hun straf in levenslange gevangenis straf veranderd zagen, hebben een verzoek tot revisie van hun proces ingediend. Zij hebben steeds hun onschuld volgehouden en thans is er onverwachts hulp voor hen opgedaagd. De Berlijnsche commissaris der recherche Johannes Müller, die onlangs heeft aangetoond, dat de koopman Baginski uit Oost—Pruisen een moord heeft gepleegd, heeft thans geconsta teerd, dat er ernstige verdenking be staat, dat Baginski ook den moord heeft gepleegd, waarvoor de gebroeders Kung reeds jarenlang in de gevangenis hebben gezeten. Op den straatweg Nijmegen— Cleef hebben de Duitsche kommiezen gisteren een smokkelaar, meer bekend onder den naam van lange Frans, aangeschoten toen hij zich niet stoorde aan het bevel om zich te laten visi teeren en kalm doorfietste. De man kreeg een kogel door het hoofd. Een partij koffie en tabak werd in beslag genomen. Men vreest voor zijn leven. In de wijk Brooklijn te New- York Is aan den oever van de East- rivier gister een macaroni-fabriek door een ontploffing in de lucht gevlogen. In wijden kring is groote vernieling aangericht. Twee arbeiders zijn gedood, 17 gewond. De ontploffing moet door een na latigheid zijn ontstaan. „Mauretania" is te New—York aangekomen. Het schip heeft de reis Cherbourg—New York afgelegd in 4 dagen 23 uren. De „Mauretania" heeft aldus haar vorig record met 3 uur 34 minuten geslagen. Dit nieuwe record bleef echter nog 5 uur 18 minuien ten achter bij dal van de „Bremen" In het gemeente-museum aan den Korten Vijverberg, waar op 't oogen- blik de uurwerk-tentoonstelling gehou den wordt, is één dezer dagen op bij zonder eigenaardige en buitengewoon zeldzame wijze de nachtelijke stilte ve'r. stoord. De waker S., die iederen nacht in bet museumgeboüw ettelijke malen de ronde doet bevond zich met zijn her dershond op zijn gewone inspectie tocht. Hij had nog geen kennis ge maakt met de uu'rwerkententoonstel- ling, die in eenige benedenzalen wordt gehouden, maar wist uit den aard dei- zaak, dat hij niet kon rekenen op die stilte, die een museumgebouw gewoon lijk kenmerkt en dan nog wel in het nachtelijk uu'r. Want, hetgeen overdag nauwelijks opvalt in de drukte der be zoekers, maakt 's nachts een bepaald rumoerde kakophomie van het koor de'r klokken, van het bescheiden getik der pendule af tot het zware gehamer van het oude torenuurwerk. De nachtwaker bevond zich met Her- tha, zijn trouwe gezellin, in één der bo venzalen. Het was in het holst van den nacht, toen beneden een mannenstem gehoord werd. ,,'t Is twge uur", werd er gezegd. De man sprak met eenigszins gedempt geluid, dat dan ook alleen be stemd moest zijn opgevangen te wor den door zijn medeplichtige, maar toch nog te hard om niet den nachtwaker en Hertha op te schrikken en de overtui ging te geven dat er onraad was. Beiden begaven zich dan ook zoo snel mogelijk de trappen af, naar den kelder, waar S. zijn geladen revolver had laten liggen. Daarmede gewapend, scherp luisterende, stevende de nacht wacht op de tentoonstellingszalen af, in de gang stil houdende, want hij zou de dieven op heeterdaad betrappen. Niets hoorde hij, dan het gewone con cert van het klokkengezelschap. Maar na tien minuten een nieuwe schrik. ,,'t Is kwart over twee", werd er gezegd. Er was nu geen twijfel meer aan, er wa ren inbrekers aan het werk. Eén kon digde den tijd aan en zette zijn makker tot spoed aan. Het moest er nu van komen, vóórdat de onverlaten hun vernielend werk ver der konden voortzetten. Hertha moest de voorhoede vormen. „Pak ze Herha riep de man deT wacht met donderende stem. Hertha, losgemaakt van den ket ting, rent woedend naar binnen en bleef in een hoek staan blaffen en kef fen en hijgen: hij moest de ongenoode gasten ontdekt hebben. De beide in brekers hielden zich stil, wat S. wel be viel. Hij zou ze nu tot „hands up" dwingen en met zijn revolver voor zich uit, begaf hij zich naar de zaal en het licht opdraaiende richtte hij het vuur wapen op den hoek, waar Hertha stond te blaffen tegende sprekende klok, waarvan S. nooit gehóórd had, waar over de dagdienst hem niet had inge licht, waarvan hij niets begreep. Met' groote verbazing staarde hij het won- der-instrument aan, nog onder de ob- cessie van het angstig onbekende. Het uurwerk dat, malgré lui, hem de stui pen op het lijf had gejaagd, maar dat niets anders dan zijn plicht had ge daan. „Half drie" zei de klok. Het ant woord hierop van den nachtwaker, zij in de courant niet vermeld. Het luchtschip Graf Zeppelin is om één minuut voor één uur's nachts (tijd van de Oostelijke zone der Ver. Staten) vertrokken, op de terugreis naar Europa, welke terugreis Lake- hurst—Friedrichshafen tevens de eerste etappe vormt van de reis om de wereld. Natuurlijk zijn er even voor het vertrek weer verstekelingsincidenten geweest, Twee jongelieden hadden getracht zich in het luchtschip te verstoppen. Een hunner werd gear resteerd de ander kon nog intijds de vlucht nemen. Bij het vertrek was een slechts betrekkelijk weinig talrijk publiek aan- wezig Er waren 21 passagiers aan boord, terwijl de bemanning van het lucht schip 40 man telde. Voorrs gingen er 2000 K G. vracht en 1000 K.G. aan brieven mee De meteorologische dienst heeft verklaard, dat de weersomstandigheden gunstig zijn voor de reis. Er was zeer lichte bewolking; de wind was matig en uit het Noord—Oosten. Volgens berichten uit New- York bevond de „Graf Zeppelin" zich om 15 uur 36 MET. ongeveer 1000 K M. ten Oosten van Lakehurst. De positie was toen 41 graden N.B. en 63 graden W.L. Het luchtschip kwam volgens de laatste berichten goed vooruit met een snelheid van ten minste 90 mijl. Van alle schepen, welke de Zeppe lin passeerde, worden gunstige berich ten ontvangen Waalwijk, 9 Aug. 1929. Varkens f 23—f 30. Eieren 6—7 cent. Ons blad geeft speciaal voor Waalwijk, Sprang, Vrijhoeven, Capelle, Waspik, Kaatsheuvel Drunen enz. de ALLERGROOT STE publiciteit. Laat U dan het beste aanraden en koopt een Waschmachine aan het meest vertrouwd adres Telefoon 72 WAALWIJK Bijna veertig-jarige ervaring in het vak geeft U alle waarborg. IETS NIEUWS 43076 ïu a |3 2 5: Gegalv Waschmachine f 10.00 met snoer en motor. De Electrische „Speed" is in qualiteit. werking, minimum stroomverbruik en prijs niet te evenaren U kunt deze machine op proef bekomen en wordt niet gedwongen en bedreigd de machine na gebruik te houden. DE MEEST ROYALE GARANTIE. Wringmachines vanaf f 12.50 Gegalvaniseerde en Geëm. Waschketels, onder garaniie. u 5 Een „Dlon Bouton", Conduite Interieur, ruime S pers wagen, weinig geloopen. in schitterende conditie 4 wielremmen, bumper, richtingwijzers en vele andere assesorries, 2 reservewielen met ban den enz. ook zeer geschikt voor luxe verhuur f 2050.— Een Ford Tudor 5 pers., mooi in lak, prima banden 675.— Een Ford Sedan 5 pers. (2 deuren) in goeden staat 450.— Een Ford Coupé 2 pers. zeer geschikt voor reizigers e.a. - 325.— Een Ford Tudor 5 pers. prima banden - 475.— Een Overland 5 pers.. Sedan 4 port,, in zeer goeden staat 675,— Een Overland 5 pers. Sedan 4 port. goed loopend prima banden 250.— Een Overland 5 pers. Sedan 4 port. goed loopend 300.— Een Ford 5 pers Sedan 2 deuren met Eiectr. licht en starter - 175.— Al deze wagens worden geheel compleet met reservebanden, gereedschap en andere toebe- hooren afgeleverd. WAALWIJK MEEUWEN Telei. 194 Telef. 1 G CX a ra 5 O G G «-♦» ft» r* 5/5 5. rt> ft» g onberispelijke werking. Eikerihouten Waschmachines f 32 00-45 00 Electrische Waschmachine „SPEED" fflIO G "G •4* N O Ai i Zfitnvl

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 7