IEE mm 111 No. 66. Woensd. 21 Aug. '29. 52e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk. 20 Aug. 1929. Aanbesteding. Maandagmiddag had ten Raadhuize j alhier, de aanbesteding plaats van het dat apprecieeren bouwen van 4 woningen aan het Vooreir.de, voor de woningbouwver eeniging te voormalig Baardwijk Er werd ingeschreven volgens bestek A B en wel als volgt Aan 't eind werden de jonge over winnaars getracteerd. 't Was een heerlijke middag voor de zeer vele kinderen, en ook prettig voor de ouders, voor wie 't een vol doening moet zijn geweest, dat de jeugd zoo volop heeft kunnen ge nieten. Het ligt in de bedoeling van den heer van Eewjjk om over enkele we ken een andere attractie te bieden. Wij twijfelen niet of men za! ook en De begrooting was f i 0.000, Aan den aannemer Kooienvan Huiten, is gegund het bouwen van vier woningen voor de Woningbouw- vereeniging te voormalig Baardwijk Er zai gebouwd worden volgens bestek B. Het verschil tusschen A ea B is, dat volgens A keuken en woon kamer gecombineerd zijn, terwijl men nu naar plan B een afzonderlijke keuken krijgt. Examen. Op 't door de Eerste Nederlandsche R. K. Modevakschool E N. S. A i. O te 's Qravenhage gehouden rximen slaagde voor coupeuse m, juffrouw Marie Ehlert te Waalwijk. Zij genoot hare opleiding bij me juffrouw Corry v. d. Qfiendt, Qedi plomeerd Coupeuse, Leerares alhier Waalwijksche Zwemvereeniging. De Zwemwedstrijden, redding- en duikdemonsiraties, te houden op Zon dagmiddag 25 Augustus 1929 in het „Hoefswiel", tellen de volgende, n&mmers 1. 60 Meter vrije slag (Volwassenen) 2 60 Meter vrije slag. (Adspirant- leden tot 15 jaar) 3. 60 Meter schoolslag.(Volwassenen) 4. 60 Meter schoolslag. (Adspirant- leden tot 15 jaar) 5. 60 Meter rugzwemmen. (Vol- wassener) 6. 60 Meter rugzwemmen'. (Adspirant leden tot 15 jaar 7. 120 Meter hinderniszwemmen voor volwassenen. 8. 120 Meier hinderniszwemmen voor adspirantleden. 9. 60 Meter hindernisloopen in het ondiep bassin voor kinderen tot 10 jaar. Voorts ter opluistering: a. Redding-zwemmen. b. Pop duiken. c. Duikspringen van 4 Meier hoogen toren De eerste prijs voor eik nummer bestaat uit verguld zilveren medaille, de overige prijzen ui! kunst- of ge bruiksvoorwerpen. Wij vernemen dat verschillende zwemmers uit den Bosch en Tilburg aan bovenstaande interressante wed strijden zullen deelnemen. Ue aanvang is half drie. Koninginnever jaardag. Als onderdeel der viering van he Koninginnefeest zal de Harmonie „St. Crispijn" Zondagavond 1 Sep tember op de kiosk op de Markt een groot concert geven. De Liedertafel geeft denzelfden dag inplaats van Zaterdagmiddag een Ma tinée op de kiosk om 12'/4 uur. Het volledig programma der feeste lijkheden komt in een der volgende nummers. Kinderspelen Roesielberg. Menige kleuter zal Zondagmiddag met een pruilerig gezicht naar de lucht hebben gekeken toen omstreeks half twee zware zwarte wolken regen aanvoer brachten. Aanvankelijk dreigde 't weer hevig en 'i scheen inderdaac of daardoor 't uitzicht op een pretti gen middag voor de jeugd benomen was. Maar gelukkig klaarde 't spoedig weer op en toen de eerste zonnestra len weer achter afdrijvende regenwol ken kwamen schieten, zagen we vele ouders en talrijke kinderen naar den Roestelberg stappen. De heer P. van Eewijk had bij zijn uitspanning, Berg en Dal alles in ge- gereedheid gebracht om de bezoekers te ontvangen. En wat heefi de jeugd hartelijk ge noten 1 Onder leiding van de heeren L. v. Drunen, Chr. Verhagen en M. Eishout, waren de spelen, zooals hardloopen, zakloopen enz. uitstekend geregeld en had het geheel een zeer goed verloop, 't Zakloopen gaf natuurlijk menig koddig tooneeitje waarom harteiijk kon worden gelachen. Waaiwijks Belang. Algemeene Vergadering op Maandag 26 Augustus 1929 des avonds 8 Va uur in „Musis Sactum". Aan de orde 1. Opening. 2 Notulen. 3 Jaarverslag Penningmeester 1928/ 1929 4. Verschillende mededeelingen en besprekingen 5. R ndvraag en sluiting. Afscheid Directeur Postkantoor. In verband met het vertrek van den heer Blokhuis naar Roosendaal, kwam Maandagavond 't geheele postpersoneel ten huize van den Directeur bijeen. Deze bijeenkomst was bedoeld als een afscheidshuidiging Mej. van Munster bood namens de dames aan Mevr. Blokhuis een fraai bouquet aan, waarvoor deze zich zeer erkentelijk toonde. Namens het kantoorpersoneel sprak de heer de Rouw den scheidenden Directeur harteiijk toe en bood hem een groot portret aan van 't gansche post-corps. De heer H. van Engelen vertolkte de gevoelens van de bestellers. Da heer Blokhuis dankte getroffen voor 't geschenk en de waaröeerende woorden tot hem gesproken. Bij het vertrek richtte de heer Bonis nog een dank— en afscheidswoord tot den Directeur, Waalwijksche Damclub De Wereldkampioen dammenop bezoek L.l, Zaterdagavond was de beer Springer wereldkampioen—dammrn op bezoek bij de Waalwijksche Dam club Zijn spel heeft aller bewonde ring afgedwongen. De heer de Graag uit Heusden, Secretaris van de Damclub V.D. en lid der Bossche Damclub won de blindpariij van den wereldkampioen, en tevens een der simultaanpartijen. De heeren Ivo van Haren en P. Dekkers van de Waalwijksche Dam club wisien het in de simuliaanseance tot remise te brengen. Dit resuliaal is stellig een groote voldoening. De overige 21 partijen van de simultaan seance won de heer Springer gedeci deerd. De heer Festen, voorzitter der Waalwijksche Damclub richtte voor den aanvang een welkomstwoord tot den heer Springer, terwijl men na afloop zich aan een gezeliigen maal tijd vereenigde, met den wereldkam pioen in hun midden. Bijna verdrenken. Toen de heer J. v. d, S. Maandag avond in de Maas aan 't zwemmen was kreeg hij plotseling krampen in zijn beenen. Op zijn hulpgeroep kwam zekere R. haastig toegeloopen die zich onmiddellijk te water begaf en naar den drenkeling zwom. Het gelukte hem met veel moeite v. d. S. op hef droge te brengen Beiden waren zeer ontdaan. Hier ziet men weer hoe gevaarlijk het is om buiten een daarvoor aange wezen plaats zonder toezicht te gaan zwemmen. Wordt lid der zwemvereeniging. KruisboogschuUersgezelschap Nooit Gedacht'. J.l. Zondag werd door een zestal van bovengenoemd gezelschap, geves tigd bij den heer J. van Helvoirt, Put straat alhier, deelgenomen aan het groot Nati maal Concours, uitgeschre ven door de „Transvaalsche Boeren" ie Nieuwkuijk. Dit zestal, meest bestaande uit schutters der reserve-zestallen heeft de naam van Waalwijk op 't gebied der Kruisboogsport weten hoog te houden door het behalen van den len korpsprijs in de hoogste afdeelitig en dat onder zware concurrentie van de beste gezelschappen uit den omtrek, waaronder de kampioen '29 van den Tilburgschen Kruisboogbond n.i. „De Geest des Tljds" en no 2 van den zelfden Bond „De Spruit wordt een Boom" uit Oisterwijk en meerandere. Tevens behaalde de heer P. van Bavel, lid van "Nooit Gedacht" den len kampioensprijs en het Eerekruis, zijnde de hoogste schutter van het geheele concours met het maximum te behalen aantal punten van 15, waar voor speciaal dezen schutter, die steeds op de concoursen gevreesd wordt, wel speciaal een woord van hulde toekomt. Niet minder de andere schultefs, zijnde de heeren Aug. v. Bladal, C Lammers, J. van Spaandonk. Adr. Demmers en Jac. van Helvoirt een woord van dank voor hunne kranige prestatie. Dit is een waardig slot van het afgeloopen seizoen voor „Nooit Gedacht". „Nooit Gedacht" is ultgenoodigd om De doelen van het pas opgerichte gezelschap „Willem Teil", gevestigd j in café Wagemakers, Berkdijk, te Kaatsheuvel officieel mee te komen openen op een nader te bepalen da- tum. Verloting. Door B. en W. is aan de Waal wijksche Kanarievereeniging toestem ming verleend tot het- houden van een verloting. Zooals bekend houdt genoemde ver eeniging in dit najaar een groote kringtentoonstelling. Hondenkeuring. Wij brengen nog even in herinne ring, dat morgen en Vrijdag vanwege de Nederl. Koninkl. Politie-hondenclub, nabij 't Galgenwiel alhier, de groote hondenkeuring wordt gehouden te verkrijging van het certificaat. Tom Burmanje. Tom Burmarje zal a.s. Donderdag des avonds 8V2 optreden op een feest- concert van „Zanglust" in de zaal Devenyns te Tilburg. Koninginnefeesten te voormalig Besoijen. Door de Vereeniging „Koninginne dag" te voormalig Besoijen werd Zaterdag 17 Augustus een druk be zochte algemeene ledenvergadering gehouden bij den Heer J. v. d. Mtiijs ter bespreking van de feestviering ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. Onze Geërbiedigde Koningin Wilheimina. Om 8Va uur opent de waarnemend voorzitter de vergadering heet de aan wezigen welkom en deelt mede, dat hij in de groote opkomst een her nieuwden geest van medeleving ziet. In zijn openingswoord geeft hij 'n over zicht van de gehouden feesten in 1928 en deelt de vergadering mede, dat die feesten en in het bijzonder de kinder feesten er toe hebben bijgedragen in deri loop van 1929 het ledental met plm. 100 pCt. uit te breiden. „Wij zijn" zoo zegt de voorzitter „thans op den goeden weg en als in 1930 het jubeljaar zal worden ingeluid zullen alle inwoners van voormalig Besoijen op een enkele uitzondering na lid zijn van de Vereeniging die voor 10 jaren werd opgericht mei het doei le. Openlijk en algemeen hulde te brengen aan Ons dierbaar Vorstenhuis en vooral de kinderen Koningstrouw en gehechtheid aan het Huis van Oranje in te prenten. 2e. Voor de ingezetenen een feest daar te stellen dat ongetwijfeld tot meerdere verbroedering en hechtere onderlinge vriendschap leiden zai. Op den goeden weg, omdat door de aansluiting ais lid het financieele gedeelte omhoog wordt gebracht en het Besiuur daardoor in de gelegen heid wordt gesteld de feesten zoo smaakvol mogelijk en grootsch le doen plaats vinden. Spreker kan niet nalaten aan allen die in 1928 hebben medegewerkt tot het slagen van het feest een woord van dank te brengen en hij spreekt de hoop uit dat het Bestuur dit jaar op een gelijken steun kan rekenen en geeft de leden in overweging de eerst volgende vergadering in nog grooter getale te bezoeken omdat daar zuilen worden uitgestippeld de groote lijnen voor het in 1930 te vieren 10 jarig bestaan. Na dit openingswoord wordt over gegaan tot het behandelen der inge komen stukken en in het kort mede gedeeld wat door het Bestuur is gedaan in het belang der Vereeniging Het volgende te bespreken punt der agenda is de feestviering en door het Bestuur wordt medegedeeld dat de feesten zullen worden gehouden op Zaterdag 7 September I9z9 Op dien dag zullen om 2'/2 uur de Harmonie „Kunst na Arbeid" uit Capelle, de Gymnastiekver. „B G V en de schoolkinderen uit voormalig Besoijen zich opstellen aan de Haven om onder de tonen der muziek zich door voormalig Besoijen te begeven naar het voetba veld van „R.W.B." alwaar de kinderspelen plaats vinden, de Gymnastiekvereeniging eenige vrije oefeningen zai uitvoeren en de Har monie „Kunst na Arbeid" het een en ander zai opluisteren. In den avond zuilen de Zangver eenigingen „Vooruitgang zij Ons Doel" en „Hallelujah* eenige zangnummers ten gehoore geven en om 8 uur zai aanvangen het avondconcert door de harmonie „St. Crispijn" met als slot taptoe door voormalig Besoijen. Verder werd medegedeeld dat op 7 September door de Vereeniging een zoogenaamde vlaggetjesdag zai worden gehouden tot versterking der kas voor de in 1930 te vieren jubileumfeesten De mededeelingen door het Bestuur gedaan vonden bij de geheele verga dering groote instemming en alle aan wezigen gaven te kennen dat het Bestuur steeds op hun steun kon rekenen. Bij de rondvraag werd een voorstel ingediend om meermalen per jaar een vergadering te beleggen hetwelk in stemming gebracht met algemeene stemmen werd aangenomen. Na nog eenige punten van ondergeschikt be lang te hebben besproken werd door den waarnemend voorzitter met een woord van dank voor de trouwe op komst deze goed bezochte vergadering gesloten en gaven na afloop nog eenige inwoners van voormalig Besoijen zich als lid der Vereeniging op. voor de sympathieke woorden. Hierna trokken allen naar den Kunst kring. De zaal was geheel gevuld. Op het podium hadden plaats genomen rond het hoofdbestuur in welks midden Mgr. Diepen was gezeten, de H.E. Pater Stanislaus, Provinciaal der Paters Capucijnen, de heer A. v. Rijen, lid der Ged Staten, afgevaardigden van het Priesterkruisverbond, de inspecteur van de Drankwet, afgevaardigden van den Limburgschen bond en van Dr. Ariëns vereeniging. De voorzitter memoreerde enkele feiten uit de 25 jaren. Hij huldigde den heer L.v.d. Steen en bood hem het eerevoorzitterschap aan. Hij huldigde den veteraan der drankbestrijding, den leerling van Dr. Ariëus, den heer Propst uit Tilburg. Na het Sobriëtaslied gaf de Voor zitter het woord aan Prof. van Grins- ven tot het houden zijner feestrede. Deze gaf een korte uiteenzetting van de geschiedenis van den B.D.D.B. met zijn praehistorie wees hij op de groote sociale beteejeenis van de Drank bestrijding in het bisdom, en vooral ook op de beteekening voor ons katholieken, wijl de drankbestrijding de zonden voorkomt, veel acten van naastenliefde stelt, een geest van liefde en offer aanwakkert. Hij huldigt in warme woorden den grooten man in de drankbestrijding in ons Bisdom, den eerw. heer Simonis.die zich geheel heeft opgeofferd en helaas te vroeg aan zijn werk ontrukt is. Hij huldigt Mgr. Prinsen, als werker voor het sociale leven en voor de drank bestrijding. Spr. sloot zijn enthousiaste rede met zijn wachtwoord: Laat ons wet ken! Vooruit in den naam van Christus! Na een dankwoord van den Voor zitter, las deze het telegram voor van Z H. den Paus. waarin Z.H. mede deelde, dat hij aan de ieden en hun families d n Pauselijken zegen gaf. Evenzoo het ingekomen telegram van H.M. de Koningin. Hierna nam Mgr. Diepen het woord, die zeide dat hij volbloed drankbesirij. der is, dat hij er groot opgaat de oudste, de meest toegewijde zoon te zijn van den jubileerenden Bond Hij brengt als bisschop dank voor hetgeen de bond deed voor zijn bisdom en spoorde aan tot volhaardmg. Dan deelde hij mee, dat Z.H. de Paus hem gemachtigd heeft, om de drank bestrijding te eeren en aan te moedi gen, mede te deelen dat Z H. den Voorzitter van den Bond Dr. Verbeek verheven heeft tot de orde Pro Ecclesia et Pontifice. Hij hecht onder donde rend applaus van de vergadering het gouden kruis op de borst van den Voorzitter. Dr. Verbeek dankt met een kort woord. Hierna gaf Mgr. zijn bisschoppelljken zegen. Om half vijf waren allen ver zameld om de uitvoering van het openluchtspel „Klokke Roelant" door den „Roomschen Kunstkring" bij te wonen. Ook Mgr. Diepen gaf blijk van belangstelling in dit spel. De Kunstkring heeft ten volle die onderscheiding verdiend, want er werd subliem zeer artistiek spel geleverd. Zoo eindigde deze schoone, voor de drankbestrijders onvergetelijke dag, die niet zal nalaten hen te bevestigen en die een grootsche propaganda is geworden. Ook zij denken aan ons. Wij allen kur.nen soms behoefte hebben, te midden van het drukke leven, eens geheel alleen te zijn, om lot rust te komen. Eenzaamheid is dan een zegen. Maar eenzaamheid kan tot een vloek worden als zij gedwongen is. Wij weten niet, of er grooter eenzaamheid denkbaar is, dan die van den blinde, ir, ondoordringbare duisternis. is dit echter wel geheel waar?..0. Want dringen liefde en mededoogen niet door het dikste duister heen Erger dan de eenzaamheid is immers het gevoel van alles verlaten, door ieder vergeten te zijn. Er is dezer dagen gelegenheid in onze woonplaats, om te toonen, dat wij licht brengers willen zijn, want de collecte ten bate van de Nationale Stichting „Tehuis voor alleenstaande Blinden" te Woifheze zal spoedig plaats hebben. Er is in deze inrichting plaats voor blinden uit het geheele land en van eiken godsdienst en overtuiging. Onvermogenden zijn er zelfs geheel kosteloos opgenomen. De Stichting is een bewijs van ver trouwen op uw steun. Zij, die haar in het leven riepen, rekenden er op, dat ons Nederlandsche Volk zou toonen, te willen denken aan hen, die dolen in den nacht, waarop geen dageraad volgt, Zij rekenden op het beste in ons, op ons mededoogen en op onze liefde. Zullen wij dan niet straks onze gift gereed leggen, zoodat de blinden in hun eenzaamheid zich niet verlaten zullen gevoelen en met dankbaarheid zullen kunnen zeggen „Ook daar denken zij aan ons'. Ingezetenen, gedenkt de collecte voor de blinden van Woifheze. Geldleeningen. St. Marien-Hospitaal te Lünen a.d. Lippe, doet uitgifte van ƒ1.200.000. 7% eerste Hypothecaire 15-jarige eeii pratiuige ohligatiën in stukken van 1000 en voorz ei r. ƒ500 met C0Up0ns pCr 1 Maart en 1 Verbeek dankte in enkele woorden September) to{ den koers van 96%. Gesloten met goedkeuring van Z.D.H. Uit de Schoenindustrie. De Timtur—schoenfabrieken alhier zuilen deelnemen aan de Semaine du Cuir de France, die van 20 Sept.—6 October in het „Palais des Exposi tions" te Parijs wordt gehouden. De Middenstander en de Ziektewet. De Ziektewet is in haar gewljzigden vorm reeds afgekondigd en zai in werking treden op 1 Maart 1930 Op genoemden datum zullen alle werk gevers, die personeel in loondienst hebben, verplicht zijn dit te verzekeren tegen de geldelijke gevolgen van ziekte. Onder het te verzekeren personeel zijn nie' begrepen arbeiders die meer dan f 3000, vast loon per jaar verdienen, voorts dienstboden, hulp in de huis houding enz. De verzekerde arbeider ontvangt bij ziekte 80 pCt van zijn loon gedurende 180 dagen per jaar. De hiervoor te heffen premie wordt betaald door den werkgever, die het recht heeft de helft op het loon te verhalen. De verzekering kan worden gesloten: a. bij een krachtens de wet erkende bedrijfs vereenigirg b. bij de raden van arbeid De practijk heeft geleerd, dat de Raden van arbeid ie duur werken. Daarom is door den Ned. R K. Mid- denstandbond met medewerking van het R.K. Werkliedenverbond, het C N.V, en het N.V.V. een bedrijfsvereeniging opgericht de Middenstands Onder- inge. Deze vorm van verzekering verdient de voorkeur omdat de instel ing door de belanghebbenden wordt beheerd en het maken van winst ab soluut is uitgesloien. Ook particuliere maatschappijen kunnen als bedrijfs vereeniging worden toegelaten Deze maatschappijen treden natuurlijk niet op ais phiiantropische instelling. Om een en ander duidelijker in het licht te stellen heeft deRK Middenstands- vereeniging, alhier, besloten deze aangelegenheid te doen behandelen door een deskundig spreker op een openbare vergadering waartoe alle middenstanders, die arbeiders in hun dienst hebben, worden uitgenoodigd Ieder middenstander wordt in zijn eigen belang aangeraden geen enkele overeenkomst in zake de ziektewet aan te gaan, al orens deze belangrijke vergadering te hebben bijgewoond Nader zal worden aangekondigd, wan neer de vergadering, die zeer spoedig wordt gehouden, zal plaats hebben. Goedkoope trein. Wij vestigen de aandacht op voren staande advertentie, waarbij de S S. mededeeli dat a.s. Dinsdag een extra trein loopt van Roosendaal, Waalwijk en tusscnengelegen plaatsen naar Amsterdam, met gratis bezoek aan dierentuin en regenverzekering. De prijs is f 3 50 2e en f 2.55 3e klas. Men zie voor nadere bijzonderheden de verspreidde biljetten. Zwemwedstrijd te Tilburg De leden der Waalwijksche Zwem vereeniging hebben zich op den wed strijd te Tilburg weer kranig gehou den wat blijkt uit den volgenden uit slag Juniores tot en met 14 jaar: 50 M. schoolslag: 1, E. v. d. Valk, Tilburg 43 sec 2 A. de Jong, Waalwijk 453/s sec. 3 C. Slaats, Waalwijk 464/5 sec. Juniores tot en met 17 jaar: 50 M. vrije slag: 1 j. van Coevorden, Ois terwijk 38'/s sec. 2 E v. d. Valk Til burg 404/5 sec. 3 C. Slaats, Waalwijk 42 sec. Estafette Oisterwijk 3 x 50 M. wisselslag 1 2 min. 74/5 sec 2. Waal wïik 104/s 2 min. 9 sec. 3 Tilburg 2 min sec. Inbreker gearresteerd In den nacht van 1 op 2 Mei 1929 werd ingebroken in de schoenfabriek van de N.V „Cevabo", fa Wed. C. van Bommel te Moergestel. Eene hoe veelheid leder werd bij deze gelegen heid ontvreemd. In verband hiermede werd thans door rijksveldwachter Timmermans en de Bossche recherche gearresteerd F S. uit Tilburg die in het Huis van Bewaring te 's-Hertogenbosch werd ingesloten. Zilveren jubilé van den Bosschen Dioc. Drankbestrijdersbond Het ziiveren feest van den B.D.D.B le Oisterwijk gehouden is ir« alle op zichten schilferend geslaagd, dank zij de goede organisatie en 't enthousiasme, dat er onder de deelnemers heerschte Des morgens om half twaalf droeg Mgr. Diepen in de kerk St Petrus Banden een H. Mis op voor den bioti van het drankbestrijderswerk. Z.D.H. werd geassisteerd door den HoogEerw. heer Brekelmans, plebaan van St. jan en door Pater Lamers, adviseur van den Bond. Na de H. Mis trokken alle aanwezi gen, onder de jubeltonen der harmonie van den Kunstkring naar 't gemeente huis, waar de ontvangst plaats had door het gemeentebestuur van Oister wijk. Als het hoofdbestuur met Burge meester en Raad vergaderd waren nam de Burgemeester het woord en drukte zijn vreugde Hit, dat het feest in Oisterwijk gevierd wordt Hij wilde uiting geven van zijn belangstelling in het schoone sociale werk der drank bestrijding. Aan het slot bood hij een prachtige bloemenmand aan. De P. A. Kramer, Genderen L. Kooien, Nieuwkuijk J. Blankers, Nieuwkuijk C. B. Timmermans, Sprang L. van Luxenburg, Kaatsheuvel A. Willems Szn., Sprang—Capelle J. van Laarhoven, R'donksveer H. M. Kramer, Waalwijk j. Leijten, Raamsdonk P. J. Pennings en Lamoen, St. Mich. Gestel J. Kooien van Huiten, Waalwijk A f 12.790 B f 12.980 A f 12.100 B f 12.400 A f 11 920 B f 12.322 A f 11.437 B f 11.754 f 11.300 A f 11.228 B f 11.478 A f 11.226 B f 11.526 A f 11.200 B f 11.360 A f 11.160 B f 11.320 A f 10.800 B f 10.900 A f 10 500 B f 10.620 t

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 5