Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. m liassen, Boom- en üieenmariers uanal 7.50 lol 60.00. FEÜ1LLET0 'a»aKt& Magazijn „DE BIJENKORF" IUMMER 68. WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1929. 62e JAARGANG. c zijn slipte ien wii ar kwi noch ijn rijn verd v Dit blad rerschgnt WOENSDAG an ZATEBDAG. Abonnementsprfla per 8 maanden 1.25. Franco per post door bet geheela rfjk 1.40. Brieven, Ingezonden stukken, gelden, enz. franco te eenden aan dan Uitgever. JJITGAYB: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ; ANTOON TIELEN. Telefoon No. SS. Teleur.-Adres: ECHO. Prijs der Advertentiën 20 cent per regel; minimum 1.50. BJJ contract flink rabat. Reclames 40 cent per regel. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur ln ons bezit ■Sn. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. EERSTE BLAD. GEMEENTERAAD. DRUNEN. De Raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond onder voorzitterschap van den Edelachtb. heer Burgemeester Mr. H. Loeft. Afwezig wegens ongesteldheid het lid Vrijhoeven. Agenda 1. Ingekomen stukken, w. o. a. Dankbetuiging van den R K. Fabrieksarbeidersbond „St. Willebror- dus" voor de verleende subsidie. b. Goedkeuring van Ged. Staten op het raadsbesluit van 28 Juli j.l. tot af en overschrijving op de Gemeente- begrooting. c. Verzoekschrift van A. van Wezel om een perceeltje heigrond gelegen ten Z.W. van de Pessert van de ge meente te huren. Voorzitter. Wij stellen voor op dit verzoek gunstig te beslissen, 't Betreft hier een stukje heidegrond, dat gelegen is langs de bosschen. Wanneer van Wezel dit stukje grond zal hebben ontgonnen, is vanzelf het brandgevaar daar verminderd. Het perceeltje is plm. 3'/a hont en wij stellen U voor om 't op de gebruikelijke conditie voor f 1 per jaar en per hout te verpachten. Wordt met algemeene stemmen goed gevonden. d. Verzoekschrift van A. van Enge len om de toemaat van het van de gemeente gepachte land (op de nieuwe heide) te mogen onderverhuren. 4 Voorzitter. Wij hebben geen bezwaar om hier een uitzondering te maken, waar er bijzondere onstandigheden zijn, doch ik zou het in elk geval slechts voor één jaar doen en van Engelen berichten, dat het geen gewoonte kan worden. De Raad gaat hiermede accoord. e. Aangehouden verzoekschrift van bewoners van de Kuiksche heide tot het aanleggen van een fietspad vanaf A. Smits. Voorzitter. Zooals de heeren weien heeft dit punt reeds in onze vorige vergadering een onderwerp van be spreking uitgemaakt. Wij hebben toen aan de leden gevraagd om zelf eens te gaan kijken ter plaatse. De weg Is er smal en de vraag was of er nog wel een fietspad gelegd kon worden. Wij meenen wel een proef te kunnen nemen en stellen voor, om er een bescheiden pad aan te leggen. Om nu te voorkomen, dat men ook met wagens en karren op het pad komt, is het gewenscht om enkele palen langs het pad te zetten. We kunnen dan zien of het pad praktisch houdbaar is. v. Drunen. Zouden we er ook niet de bepaling bij kunnen maken dat hel verboden is, om er met paarden en vee op te komen. Er zijn nog wel meerdere fietspaden waarvoor dit noo- dig is. Voorzitter. Ik kan mij niet^herinneren of we ook een dergelijke bepaling in onze politieverordening hebben opge nomen, maar in elk geval zal ik dit punt in studie nemen en bij een vol gende vergadering aan de orde stellen. 2. Voorloopige vaststelling van de gemeenterekening dienst 1928. 3. Voorloopige vaststelling van de rekening van het Gem. Electr. bedrijf dienst 1928. 4. Goedkeuring rekening van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur dienst 1928. Voorzitter. De rekeningen zijn in handen van de Commissie geweest en misschien wil de voorzitter wel rapport uitbrengen van het onderzoek. v. d. Sanden. Namens mijn mede leden kan ik U mededeelen dat wij de rekeningen hebben onderzocht en keurig in orde bevonden. De voor lichting die ons werd gegeven was zoo, dat we een goed overzicht kregen. Voorzitter. Dan dank ik de Com missie voor haar werk en accuratesse *m „DB MOHO VAN EBT ZÜIDBN NAAR HET ENGELSCH. J. SCHEEPENS. 95. En nog te meer trof 't hem, dat, wan neer zijn aangeboren nieuwsgierig heid hem soms de grenzen der fijnge voeligheid en der bescheidenheid uit het oog deden verliezen, Chris hem soms ongezouten de les durfde lezen, zonder dat hij nochtans haar dit kwa lijk kon nemen". „Ge zijt werkelijk een allerverstan digst meisje", sprak hij. „Ik meen, dat we beiden dat com pliment verdienen", was het weder woord op koelen toon gesproken. „En toch is men nooit zoo verstandig als men zelf meent. Maakt u wel eens ooit schromelijke vergissingen, Lord Lit- timer?" „Soms!" antwoordde Littimer, met iets cynisch spottends in z'n stem. „Om te beginnen, ben ik een aantal jaren geleden getrouwd. Dat was ver keerd! Toen kreeg ik een zoon ,en dat was nog verkeerder, niet het feit dat ik hem kreeg, natuurlijk, maar wat er later met hem gebeurde." „Heeft u wel eens ooit veel van uwe familie gehouden?" „Wel heb ik van m'n leven: gij zijt het eenigste schepsel ter wereld, dat ooit den moed en den durf heeft ge had om me die vraag te stellen. En, ja, ik hield dol van mijn vrouw en mijn zoon, en, God helpe mij, ik houd nog heel veel van hen.Maar ik weet niet hoe ik daar zoo met u over kan spreken!" vroeg hij zichzelf als 't ware verwonderd. „Ik wèl", zei Chris op zachten, maar overtuigden toon. „Dat komt, omdat, al beseft u het zelf niet, u toch onwillekeurig behoefte hebt aan sympathie, aan medeleven, medevoe- len. En dan denkt u in geen enkel op zicht te blameeren te zijn. U verbeeldt zich, dat u gehandeld heeft geheel overeenkomstig uwe positie, en uw eer en waardigheid. U waart in de veronderstelling, dat uw zoon zich had verlaagd tot een gewoon misda diger, tot een dief. Maar ten eerste, gebeurt dat nooit zoo in één maal! En verder geloof ik het niet mis te hebben, wanneer ik zeg, den indruk te hebben gekregen dat mevrouw Littimer geld had!" „Ze had een groot fortuin", zei Lit timer zwakjes. „Maar zeg eens, juf frouw Lee, weet u wel, dat ik veel zin heb om uw ooren te stoppen?" Chris lachte zenuwachtig. Ze was vreeselijk bang bij die bedreiging, al wilde zij er niets van laten blijken. Dagen had zij reeds gewacht en ge wacht, totdat zij Lord Littimer in een stemming als vandaag zou kunnen aantreffen en ze gevoelde zich thans allerminst geneigd om terug te trek ken. Eens moest de taak worden vol tooid en ze meende dat thans het goede moment gekomen was om daar mede en aanvang te maken. Aan de gem.—rekening ontleenen wij de volgende cijfers Gewone dienst Ontvangsten f 43.033.20 Uitgavenf 36.482.36 Batig slot f 6550.84 De kapitaaldienst sluit met een batig slot van 160.81. 5. Aanbieding gemeentebegrooting dienst 1930. 6. Aanbieding begrooting van het Gem. Electr. bedrijf dienst 1930. 7. Aanbieding begrooting van het A. B. Armbestuur dienst 1930. Voorzitter. We zullen eenige exem plaren van de begrooting laten circu- leeren. W. v. d. Wiel. Komt er dan ook de begrooting van het Armbestuur bij? Vorig jaar was die er niet bij. De Voorzitter zegt dit toe. 8. Reclame hondenbelasting. Voorzitter. Dit punt zullen we na de rondvraag in geheime zitting behan delen. Rondvraag. De Voorzitter leest voor een schrif telijke vraag van het lid Muskens, „Mevrouw Littimer was zeer rijk inderdaad", zoo ging zij voort, „en ze hield heel veel van Frank, uw zoon. Welnu, om mijn theorie van zooeven te bevestigen, zou ik u kunnen op merken, dat wanneer, om de een of andere reden Frank geld, zelfs veel geld noodig had gehad, en hij er zijn moeder om had gevraagd, zij het hem zonder aarzelen zon hebben gegeven! „Welke liefhebbende moeder zou dat niet?" „Dus dat is u wel met mij eens: dank u. Uw zoon heeft u bestolen, terwijl hij alles wat hij noodig had, van uw vrouw zou hebben kunnen krijgen". „Ja, vreemd", zei Littimer droog weg. „Maar wie heeft dat geld dan?" „Dezelfde man, die den ring van prins Rupert heeft gestolen Regi nald Henson!" Littimer liet zij sigaret vallen en sprong verbaasd in zijn stoel over eind. Hij was nu een en al leven, en er waren sporen van diepe verbazing op zijn gelaat te lezen. „Dat is een zeer ernstige beschuldi ging", zei hij. „Niet ernstiger dan uw beschuldi ging jegens uw zoon", wedervoer Chris. „Neen, misschien niet", gaf Litti mer toe. „Maar waarom neemt u het op deze manier voor Frank op? Speelt er zich onder mijn oogen, in mijne onmiddellijke nabijheid soms een ro mance af?" „Nu vertelt u nonsens", zei Chris, die even bloosde. „Ik zeg en herhaal u dat Reginald Henson en niemand anders dan deze de dief was. Ik zal Wij brengen een groote collectie DE GROOTSTE SORTEERING BONTVELLEN. FRITS VAN DER VEN - Markt 25, Tel. 1315 - 's-BOSCH. waarin deze vraagt, waarom de on derwijzersbenoeming van de open bare school zoo lang uitblijft. Voorz. Ai was dhr. Muskens niet met deze vraag gekomen, ik had er toch wel eenige mededeelingen over willen doen. Toen een vacature kwam aan de openbare school, heb ik 2 oproe pingen laten plaatsen, in de ^Sollici tant" en in het „RK. Schoolblad", en daarop kwamen slechts twee solli citaties binnen. Nu schrijft de wet voor, dat een voordracht moet worden opgemaakt van minstens drie personen en in overleg met den inspecteur of de inspectrlce van het L. O. Ik heb toen moeite gedaan om er nog een derden sollicitant bij te krijgen, maar dat is me niet gelukt. Toen me dit niet mogelijk bleek, heb ik aan de Inspectrice gevraagd of ze in dit ge val genoegen kon nemen met een voordracht van twee personen, Zij deelde me echter mede. dat ze daar mee niet kon accoord gaan en advi seerde om voor de tweede maal een oproeping te plaatsen. Waar ze wette lijk in haar recht is, en te waken heeft voor het onderwijs moeten we ons dus aan haar onderwerpen. We hebben toen onmiddellijk weer een advertentie opgezonden aan het „R.K Schoolblad", en gevraagd om de stuk ken in te zenden voor 1 Sept. De uitgever van dat biad berichtte ons echter, dat 't blad in verband met de vacantie eerst op 28 Aug. zal ver schijnen en dus de sollicitaties niet voor 1 Sept. zouden kunnen binnen dit te zijner tijd ook bewijzen. Het spijt mij dat ik u grieven moet, maar het is absoluut noodzakelijk om diep in deze zaken door te dingen. Toen die krankzinnige brieven, geschreven door een krankzinnig meisje, u in handen vielen, zwoer uw zoon, dat hij ze terug zou krijgen, al was het met geweld. Dien eed, of wat u er voor houden wilt, legde hij af in het bijzijn van Reginald Henson, die daarna is blijven ronddwalen in de omgeving van uw kamer, totdat hij den diefstal der brieven zag gebeuren. Toen viel het hem in, dat hij heel gemakkelijk ook op eigen gelegenheid een kleine berooving kon doen, want dat uw zoon toch van alles zou worden be schuldigd. De safe stond open: hij be hoefde den ring en het geld dus maar in z'n zakken te steken en te verdwij nen." „Mijn lieve, schrandere jongedame, dat zijn maar pure veronderstellin gen!" „Dat denkt u maar! In die dagen had mijnheer Reginald Henson een soort tehuis op Brunswick Square 218, Brighton, terwijl lady Littimer een soortgelijke onderneming daar juist had verlaten. Te voren had Re ginald Henson een huis gehad in Huddersfield. Maar vergeet niet dat hij dat niet dreef op eigen naam en gelegenheid, doch zich zorgvuldig op den achtergrond hield. Maar hij was op dat moment volkomen verarmd door zijn weelderig leven en zijn ver kwistingen, en het geld dat hij inza melde voor zijn tehuis verdween in zijn eigen zakken. Toen kreeg de po litie lucht van de zaak en Reginald zijn. We hebben toen den termijn iets langer moeten stellen en wel tot 7 September. Maar 2 Sept begint de school weer en nu heeft de Inspectrice er genoegen mee genomen, dat van Eeuwijk wordt aangesteld als tijdelijk hoofd B en W. hebben toen nog moeten uitzien naar een geschikt tijdelijk onderwijzer en hebben dezen gevonden in den per soon van den heer Luijben De Inspectrice zal ons voor 1 Sept. antwoorden of ze daarmee accoord gaat. Ze moet nog eenige inlichtingen inwinnen. Muskens. Dat komt hier nu allemaal zoo te elfder ure. Vroeger had de school een goede reputatie en waren er veel krachten voor te vinden. Maar ik heb gehoord, dat enkele heeren verschillende onderwijzers hebben af geraden om te solllciteeren. Voorzitter. U hebt toch gehoord, dat ons hier geen schuld treft. Ik zelf heb verschillende onderwijzers gevraagd om te solliciteeren U kunt ons dus geen verwijt maken. Muskens. Dat is mijne bedoeling ook niet. v. Drunen. Ik vind 't treurig dat het zoo is geloopen. Voorzitter. Daar kun.ten wij toch niets aan doen, temeer daar de in spectrice een tweeden oproep eischt, dan moeten we daaraan gevolg geven. A. v. d. Wiel, Van Drunen zegt dat het treurig is, maar hij heeft toch gehoord, dat B. en W alle moeite hebben gedaan, om sollicitanten te Henson verdween bescheidenlijk uit Brighton, juist bijtijds om te ontko men aan gevangenneming wegens op lichterij, daar zoowel als te Hudders field. Een der inspecteurs van de Huddersfield-politie heeft nu een hoo- ge post gekregen in Brighton. Deze heeft nu Reginald Henson herkend als de man die door de politie van Huddersfield werd gezocht. Ik weet niet of, er thans na al deze jaren nog een vervolging zal plaats hebben, maar dat zijn de feiten!" „Spreekt u uit gezaghebbende bron?" „Zeker doe ik dat. Inspecteur Mar- ley kent Reginald Henson als zooda nig niet, maar ik heb den eersten een foto van Henson gestuurd, welke ik dezen morgen terug ontving met de bevestiging dat dit de man was, waar naar door de politie van Hudders field werd gezocht." „Wat zijt ge toch een belangwek kend meisje", mompelde Littimer. „Altijd zoo vol verrassingen. Maar on ze dierbare Reginald Henson is toch nog een grootere schurk dan waar voor ik hem altijd heb aangezien!" „Welnu, om daar op terug te ko men, hij stal uw geld en dat redde hem. Hij stal bovendien den Rupert- ring, waarvan hij tevoren listiglijk 'n facsimile had laten vervaardigen, ook weer met het een of ander doel. Toen beging Claire Carfax in haar krank zinnigheid de daad zichzelf van het leven te berooven door zich midden in zee te laten glijden, tengevolge van uw krankzinnige onbescheidenheid." Wordt vervolgd. r Waalwykscbe en Laigstraatsclie Courant, 1

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 1