oos op hel hoofd ypOlNP Fa. A. v. d.Wee-Cools krijgen. Ze kunnen toch niet meer doen. v. Drunen. Ik wou nog graag iets vragen over wachtpost 32. Voorzitter. Ik heb er geen bezwaar tegen om 't ditmaal te behandelen, maar ik had toch gaarne dat de leden zich houden aan ons reglement van orde. v. Drunen. Wachtpost 32 zal wor den opgeheven, 't Is daar een drukke weg, er komen veel schoolkinderen over en als de post wordt opgeheven wordt het er zeer gevaarlijk. Kunnen B. en W. eens moeite doen, dat de wachtpost gehandhaafd blijft De Holiandsche Buurtspoorwegen heeft er ook al een adres over verzonden. Voorzitter, 't ls er inderdaad een drukke weg, maar de practljk zal nog moeten uitmaken of het inderdaad een stagnatie voor het verkeer geeft als de overweg vanuit het Station wordt be diend. Maar we zijn gaarne bereid om dit eens te onderzoeken en het adres van de H B. te ondersteunen. Muskens. Dan zou ik er niet lang mee wachten, want ik geloof dat men spoedig wil beginnen. Voorzitter. Als mijn meening wil ik er echter wel aan toevoegen, dat we niet veel succes zullen hebben. De Ned. Spoorwegen zijn op dit punt niet erg toegeefelijk. Maar we zullen doen wat we kunnen. Pijnenburg. Ik geloof ook niet, dat de Directie er ooren naar zal hebben. Maar we kunnen het toch wel pro- beeren Wanneer de post vanaf het Station bediend wordt, zal het vooral des avonds voorkomen dat men lang voor den overweg moet wachten. De Voorzitter erkent de bezwaren en zegt toe, dat B. en W zich met een adres tot de Spoorwegen zullen wenden De Voorzitter sloot de openbare vergadering, doch waar hem bleek dat hij verzuimd had de notulen te doen voorlezen, werd de vergadering her opend en werden de notulen voor gelezen en zonder aanmerkingen goed gekeurd. Het lid A. v.d. Wiel feliciteerde den Voorzitter namens den Raad met zijn benoeming als burgemeester van Oud- heusden en Elshout en hoopt dat door deze benoeming in het algemeen belang van Drunen de Burgemeester nog vele jaren voor Drunen behouden blijft. De Voorzitter dankt het lid v. d Wiel en ook den Raad voor deze sympathieke woorden en sloot daarna de openbare vergadering om over te gaan in geheime zitting ter behande ling reclames hondenbelasting. pelijke halsstarrigheid en men is nu werkelijk bang voor den slechten af loop, of liever, men begint te verlan gen naar het afbreken der onderhan delingen. Dinsdagavond hebben de vijf uitnoodigende mogendheden om 5 uur een bespreking begonnen, die tot ver der over middernacht heeft voortge duurd. Ten 12.45 uur werd eensklaps be kend gemaakt, dat een accoord be reikt is en dat mededeelingen aan de pers zullen worden verstrekt, zoodra de Duitschers op de hoogte waren ge steld. Men spreekt van een accoord, waar bij Snowden's eischen ter waarde van 95% worden voldaan. De Duitschers die nog uit hunne kwartieren waren opgeroepen, werden bij hun komst op het Binnenhof met groot gejuich ontvangen. Onlusten in Palestina. BUITENLAND. DE HAAGSCHE CONFERENTIE. Zaterdag en Zondag waren de be richten uit Den Haag zeer optimis tisch. Van alle zijden werden pogin gen aangewend om den Engelschen zooveel mogelijk in hun wenscben te gemoet te komen en men meende zelfs tot het goede resultaat gekomen te zijn. Edoch, men had buiten den hals- starrigen Snowden gerekend! De „Vier" boden, ter tegemoetko ming aan den Engelschen wensch van 'n verhooging hunner annuïteiten met 48 millioen goudmark, een verhoo ging met 28 millioen 600.000 goud mark, dus op heel weinig na 60 pet. (Zelfs de Engelschen, die de waarde eener hun aangeboden kapitaalsom van 100 millioen goudmark iets la ger aanslaan, wanneer het bedrag in annuiteiten wordt omgerekend, geven toe, dat hun een aanbod van 57% ge daan is, dus in ieder geval meer dan de helft!) Bovendien bieden de „Vier met betrekking tot de verhooging van het Engelsche met 88 millioen tegen over de gevraagde 120 millioen, dus ruim 73 pet., terwijl met betrekking tot den derden eisch van Snowden (een verbeterde regeling inzake de le veringen in natura) reeds grooten- deels overeenstemming is bereikt op een wijze, die niet nauwkeurig met cijfers is aan te geven, doch die toch zeker wel op 75 pet. mag worden ge schat, zoo al niet meer. Zoodat door de „Vier" aan de eischen van Snow den in het geheel voor veel meer dan 60 pet., men kan wel zeggen 70 pet., is tegemoet gekomen. En wat is het antwoord van den man, die geheel geisoleerd op de con ferentie staat, tegenover dit aanbod van al zijn andere collega's, die te zijnen gunste zich bereid hebben ver klaard eenige wijzigingen aan te bren gen in het eenstemmig door de groot ste financieele deskundigen der we reld, onder onpartijdige Amerikaan- sche leiding, goedgekeurde plan- Young? Zonder eenig tegenvoorstel te doen, verklaart de heer Snowden, zich blijk baar sterk voelend in zijn „splendid isolation": „het voorstel is onvol doende". Uit! Men ergert zich speciaal in Fran- sche, Belgische en Italiaansche krin gen zeer over deze absoluut onbegrij- De onlusten tusschen Arabieren en Joden in Palestina hebben tot hevige tooneelen aanleiding gegeven, zoodat er vele slachtoffers gevallen zijn, en Engelsche troepen en oorlogsschepen er heengezonden zijn. De onlusten in Palestina hebben zich niet alleen Zaterdag te Jeruzalem voortgezet, maar zich ook verspreid over andere plaatsen. Omtrent de ge beurtenissen meldt de correspondent van de Times te Jerusalem, dat daar, na het middaggebed van Vrijdag, een aantal moslems uit de ommuurde stad kwam en eenige van de omlig gende Joodsche wijken aanviel. Er ontstonden gevechten, waarbij een aantal menschen gedood en gewond werd, o.w. de heer Harold W. Wiener, advocaat en theoloog, die een bekend bemiddelaar, was tusschen de Araiiie- ren en de Joden. In den volgenden nacht werd er in de stad en de omlig gende dorpen Talpioth, Lifa, Kalen- die en Karim hier en daar geschoten. Zaterdagochtend is het te Hebron nog tot een ernstige botsing gekomen, doch daar is men den toestand weer meester. Ook in de nieuwe wijk Mon- tefiore buiten Jeruzalem is Zaterdag nog gevochten. Te Nabloes heeft de menigte Zaterdagochtend een aanval op de politiekazerne gedaan, doch deze is afgeslagen, waarbij de aanval lers acht gewonden kregen. Te Jaffa en Tel Aviv is het onrustig, maar kwam het niet tot wanordelijkheden. Te Haifa is alles rustig. De heer E. T. Best, inspecteur van de afdeeling immigratie en reizen is door geweerschoten gedood toen hij op patroelje was als buitengewoon po litieagent. Voorts zijn een van de stu denten van Wycliffe Hall en een ambtenaar van openbare werken licht gewond. In de relletjes te Hebron moeten twee rabbi's en 45 Joden, ge dood zijn, in een kolonie bij Moza is een Joodsche familie van zes man vermoord door Arabieren, bij Kalen die zijn vier Arabieren neergeschoten die een Joodsche kolonie aanvielen. Te Tel Aviv is een man gedood en 13 gewond. Meer naar het Noorden bij Beisau is een Jood gedood en 21 ge wond. Er zijn reeds 600 man troepen uit Egypte te Jeruzalem aangek omen. In totaal gaan er twee bataljons heen, waarvan een uit Malta, dat met het vliegtuigschip Courageous zal worden overgebracht. Het linieschip Barham, dat naar Palestina onderweg is, meet 27.500 ton, de kruiser Sussex 10.000 ton. De moeilijkheden vloeien voort uit het feit, dat de klaagmuur, die het laatste overblijfsel vormt van de tem pel van Salomo thans een der muren is van de Haram esj Sjerif, een mos kee, die op de plaats van den tempel gebouwd is en waaruit, volgens den Koran, Mahomed op zijn paard Borah vertrokken is op zijn n:achtelijken rit naar den hemel. Men is. hier dus zoo wel op gewijden Joodse hen, als op ge wijden Mohamedaansc'hen grond. De Zeppelin te L os Angeles. Na- een reis van ru im 68 uur is de „Zeppelin" van Tok.io, vlot in Los Angeles geland onder een onbeschrij felijke geestdrift. Even voor 5 uur, terwijl juist de zon begon op te ga:,in, doemde uit het Noorden het luchtschip als een zilve ren wolk uit den nevel o p. Geleidel ijk nd naderde het gevj iarte den a.T- kermast, terwijl de landingsman - schappen op den began en grond ge reed stonden. Om 5 uui r 5 werd het geronk der motoren zw rakker; blijk baar waren eenige motoi ren reeds uit geschakeld. Langzaam naderde het luchtschip steeds met :r den anker- mast en om 5 uur 16 v rerd de eerste landingskabel gegrepen Voorzichtig werd de luchtreus daa rop naar den ankermast getrokken. De eerste po ging om de Zeppelin v ast te meren, mislukte evenwel en ee: rst om 5 uur 40 was de manoeuvre ge ;slaagd. Reeds enkele minutei i later verlie ten lady Drummond-Hay, de eenige vrouwelijke passagier, die aan de we reldvlucht deelneemt, en de Zuidpool- vorscher Sir Hubert Wilkins, als eersten de cabine. De geestdrift van het publiek, dat grootendeels den geheelen nacht op het vliegterrein had gekampeerd, ging alle grenzen te buiten. Reeds vóór de aankomst van het luchtschip had zich een stoet gevormd, die voorafgegaan door een muziekkapel rondom het terrein marcheerde. De gouverneur van den staat Californië, de burge meester van Los Angeles en vele an dere autoriteiten, benevens talrijke vertegenwoordigers van vereenigingen waren aanwezig in het administratie gebouw van het vliegterrein, waar de officieele verwelkoming der lucht- vaarders zou plaats vinden. Om het landingsterrein zelf was door militairen een cordon gevormd, dat honderden fotografen en filmope rateurs vergeefs poogden te doorbre ken. Talrijke met bloemen versierde auto's stonden gereed, om de wereld reizigers naar het administratiege bouw te brengen. Telkens weer barst ten uit de onafzienbare menigte dave rende toejuichingen los, terwijl de laatste manoeuvres werden verricht. De tocht van het Japansche vlieg veld van Kasoemiga Oera tot Los Angeles heeft 78 uur en 58 minuten geduurd. De totale afstand, welke in de drie étappes (LakehurstFrie- drichshafen, FriedrichshafenKasoe miga Oera en Kasoemiga OeraLos Angeles) werd afgelegd, wordt op 26.680 K.M. gecalculeerd. Oih dezen afstand af te leggen heeft het lucht schip zich gedurende 233 uur en 35 minuten in de lucht bevonden. LOS ANGELES, 27 Aug. De „Graf Zeppelin" is hedenmorgen om 0 16 plaatselijken tijd (8.36 Amsterd. tijd) vertrokken naar Lakehurst, voor de vierde en laatste etappe van de vlucht om de wereld. smaakt als room Karei van de Woestijne. f Vlaanderen's grootste dichter overleden. Zaterdagmorgen om half tien is de dichter Karei van de Woestijne in zijn woning te Zwijnaerde bij Gent over leden. Tijdens zijn ziekte, waarvan hij in weerwil van telkens terugkeerende hoopvolle berichten, niet genezen zou, is hij meermalen gesterkt door de genademiddelen der H. Kerk. Karei Peter Eduard Marie van de Woestijne is op 10 Maart 1878 te Gent geboren, waar hij studeerde aan het Athenaeum en de Universiteit. Twintig jaren oud trok hij met den schilder julius de Praetere naar St. Martens Laethem, waar Georges Minne en Valerius de Sadeleer reeds gevestigd waren. Samen hebben zij in het onbekende dorpje de z.g. eerste Laethemsche school gevormd, waar later Karel's broeder, de schilder Gustaaf van de Woestijne, zich bij hen is komen voegen. Uit dien eersten tijd dateeren de „Laethemsche brieven over de Leni", spoedig gevolgd door den eersten verzenbundel „Het Vaderhuis" (,1903). Daarin stonden reeds verzen, zooals de bekende „Voor-zang" en „Wijding aan mijn Vader", van een perfectie, die later wel weer bereikt, maar niet meer overtroffen kon worden. Gedurende een 25-jarige dichterlijke werkzaamheid heeft Karei van de Woestijne zijn verzen in een lange reeks bundels verzameld. In samen werking met Herman Teirlinck ont stond „De leemen Torens". Karei van de Woestflne trok zeer de aandacht met zijn brieven als Belgisch correspondent in de „N. R. Crt." Na den oorlog werd hij ambtenaar aan het ministerie voor schoone kunsten te Brussel en nog later hoogleeraar te Gent. R. W. B. R.W.B. speelt Zondag 1 September j een vriendschappelijken wedstrijd tegen Wilhelmina uit 's Bosch. DRUNEN. Zondag ontving „Sporters" het 2e en 3e elftal van H. E. C. Waalwijk op bezoek. Sporters I en II hebben zich kranig geweerd en wisten in beide wedstrij den een glansrijke overwinning te be halen. De eindstanden waren als volgt Spotters IH.E. C. II 3—0 Sporters II—H. E. C. III 6—0 KORFBAL. - Korfbalver. „N. E. O." Sprang. J.l. Zaterdag 24 Aug. speelde het tweede twaalftal van onze Korfbalver. „N. E. O." een vriendschappelijken wedstrijd tegen de voor kort opge richte vereeniging „N. O. A. D." uit Raamsdonk, op hel terrein aan het Oosteinde. „N.E.O." heeft den uitworp en begint direct aanvallend op te treden, doch de. NOAD verdediging weet voor- loopig stand te houden. Het duurt evenwel niet lang of NOAD neemt de leiding (1—0); even later maakt NEO gelijk (1 1). Dit is NOAD te erg en goed samenspelend gaan zij probeeren den achterstand in te halen. Hun streven wordt met een doelpunt be loond (2—1). Dan is NEO weer een tijdje sterker, talrijke mooie kansen gaan door slecht schieten verloren Doelpunten worden echter niet ge maakt en NOAD slaagt er eindelijk in den voorsprong te vergrooten (3—1.) De NEO menschen zitten ook niet stii en wederom wordt de achterstand verkleind (3—2) Voor rust scoort NEO nog tweemaal zoodat de rust ingaat met 4—3 in het voordeel van NEO. Na de thee wordt er beter gespeeld vooral bij NEO en maakt dit den wedstrijd aantrekkeiijker. Beide clubs weten ieder nog driemaal te doelpunten en komt het einde met 7—6 v or NEO. In aanmerking genomen dat NOAD voor de eerste maal een wedstrijd speelde, was hun spel zeer goed te noemen. Er schuilen goede krachten in hun twaalftal. Vooral hun samen spel viel te loven, en wanneer het tempo hiervan nog wat wordt verhoogd zal deze ploeg nog verschillende goede resultaten bereiken. Een grove fout werd er door de NOAD verdediging gemaakt n 1. het korte samenspel inde onmiddellijke nabijheid van den korf, dit is absoluut foutief en levert veelal doelpunten op voor de tegenpartij NEO speelde voor rust te langzaam, enkelen uitgezonderd, na rust werd er Deter gespeeld. Onze Korfbalvereeniging „NEO" gaat a s. Donderdag naar Raamsdonk om aldaar een vriendschappelijken wedstrijd te spelen tegen NOAD aldaar. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Zondag 25 Aug. hield de Waalwijk- sche Concoursbond een wedvlucht vanuit Baarle Nassau. De prijzen werden als volgt ver diend: J. Kipping 1, 12, 22; L. Verhoeven 2, 16; Jac. Wassenaar 3, 10; J. C. Muskens 4, 5; A. de Leijer 6, 9; K. Broumels 7 en le overduif; A. Stam 8; W. Muskens 11, 19; J. v. Beek 13; Th. Duivenkamp 14, 17^M. v. d. Heu vel 15; L. Heijmans 18, 21; A. v. d. Houdt 20. Eerste constateering 9.34.45 uur. Laatste constateering 9.38.43 uur. Uitslag wedvlucht vanuit Com- piegne N. Goedhart 1, 2; J. v. Beek 3; H. Corstanje 4; Braspenning 5; Stok- wielder 6. Eerste constateering 5.10.4 uur. Laatste constateering 7.32.12 uur. Het kampioenschap jonge duiven werd behaald door J. C. Pulles. 2e Kampioen K. Broumels. Zondag 1 Sept. afrekenen van het Nationaal Concours Noyon van 7 tot 8 uur. SPORT. VOETBAL. W. S. C. Zondag 25 Aug. speelde het eerste elftal van WSC een vriendschappe lijken wedstrijd tegen een zeer sterk NOAD elftal en is het haar mogen gelukken wederom de overwinning te behalen. Rust ging in met 1—0, ter wijl de eindstand 3—1 wérd. Het is voor ons een genoegen dat er een beter verband in het elfta' komt en kan het niet anders of hier mede moeten in de a.s. competitie goede resultaten te verkrijgen zijn. A.s. Zondag speelt het elftal een vriendschappelijken wedstrijd tegen de 2e klasser Theole in Tiel en zullen bier a.s. Zaterdag nog nader op terug komen. DRUNEN. Zondag hield de Postduivenvereeni- ging „Lindberg" gevestigd bij A. v. d. Geld een wedvlucht van uit Goes. De prijzen werden behaald als volgt lste, 2e en 3e prijs H. Bergmans— Vrijhoeven; 4e en 7e prijs Gebrs. Maas—van Oers5e en 6e prijs A. van Loon—van Huiten en van den Hoven8e prijs Gebr. Ravesteijn-van Loon. Koningspoule; lste en 2e prijs H. Bergmans—Vrijhoeven. Scheerweglste prijs H. Bergmans- Vrijhoeven. Onze agent voor Kaatsheuvel c.a. SCHOOLSTRAAT. Geef haar uwe DRUKWERK ORDERS op en U is verzekerd van goed en billijk werk op ELK gebied. WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N HELEN. GEMENGD NIEUWS. Ernstig ongeluk. Ten huize van de familie L„ wonende aan de Kleiwegstraat te Gouda, is Zondagmiddag een ernstig ongeluk gebeurd. Ter gelegenheid van het verjaarfeest van den heer L., die van daag zijn 85en verjaardag zou vieren, zou van de naaste familieleden een foto worden gemaakt. Hiertoe hadden zich een tiental personen vereenigd op een plat van de eerste etage. Juist toen de fotograaf klaar stond om zijn werk te doen, stortte het plat in, en al de aanwezigen vielen in de vijf Meter lager gelegen' werkplaats. Het ongeluk bleek nog goed te zijn afgeloopen. Mej. L. uit Arnhem brak een arm, en een ander familielid had eenige lichte verwondingen. De oude heer L., die met een kind in den arm naar beneden stortte, was ongedeerd, eveneens het kind. De gewonden zijn naar de wijk verpleging te Gouda overgebracht. Een ongeveer tweejarig dochtertje van de familie v. A. te Maasland, liep op een onbewaakt oogenblik achter het ouderlijk huis in een sloot en verdronk. Ernstige vliegongelukken. Het vliegtuig D. 757 is bij Elm in de mist geraakt en op het bergachtige boschterrein omlaag gestort. De piloot Bauer en twee inzittenden, de Ameri kaan J. Gross uit Louisville en de opperwachtmeester der politie Rückert uit Frankfurt a/Main, zijn om 't leven gekomen. Een dame, mej. Neubauer uit Berlijn en de vrouw van den opper wachtmeester werden ernstig gewond. Later werd gemeld dat ook mej. Neu bauer aan haar verwondingen is be zweken. De piloot Bauer was een der betrouwbaarste vliegers van de Luft hansa. Reeds langen tijd heeft hij op dezelfde route gevlogen. Tijdens een oefeningsvlucht voor den wedstrijd om den Schneider— beker is de leider der Italiaansche groep, kapitein Motta, met zijn toestel in het Gardameer gevallen en ver dronken. Het lijk en de overblijfselen van de machine konden nog niet wor den geborgen. De Italiaansche groep zal thans niet aan de wedstrijden om den Schneider—beker deelnemen. Een militair Vickersvliegtuig is bij het veriaten van het vliegveld Heliopolis neergestort. Drie inzittenden, onder wie de piloot, werden gedood. Een vreeselijk auto—ongeluk waarbij vier personen om het leven zijn gekomen, is bij Wintermoor in Lüneberg, op een onbewaakten over- weg gebeurd. De auto van dr. Brinkman, arts te Soltau, werd door den trein gegrepen en vernield. De vrouw van dr. Brink man haar zuster met kind en de chauffeur werden op slag gedood, dr. Brinkman is in gevaarlijken toestand in 't ziekenhuis te Soltau opgenomen. De spoorwegdirectie te Konings bergen deelt mede, dat Zaterdagmiddag op de zijlijn Kruglanken—Treuburg nabij het station Treuburg twee kinderen van een arbeider uit Treu burg—Abbau die zich op den spoor weg bevonden door 'n trein overreden zijn. Een knaapje van 2 jaar werd gedood, het tweede jongetje, dat 3'/a oud is, werd een hand afgerukt. Te Hengelo is Zaterdagmiddag op den Oldenzaalschenstraatweg een ernstig auto—ongeval gebeurd. Een wielrijder is n.l. in botsing gekomen met 'n auto, waardoor hij zoodanige wonden opliep, dat hij in het zieken huis overleed. De chauffeur reed tegen een boom en kwam met enkele hoofdwonden vrij. Zaterdagmiddag is de 61-jarige W. B. uit de Lange Baanstraat te Rotterdam bij het oversteken van den Goudschesingel bij het Oostplein aldaar, tegen een motorwagen van lijn 4 opgeloopen. Met een ernstige hoofdwond en inwendige kneuzingen is hij door den geneeskundigen dienst eerst naar de verbandkamer aan het Achterklooster en later naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Daar is hij na korten t$d overleden. I Vrijdagavond heeft een spoor wegarbeider, terwijl hij op de spoor baan naar Gouda, nabij den overweg van den Honingerdijk te Rotterdam, naar een verloren buffer aan het zoeken was het vreeselijk verminkte lijk gevonden van den 30-jarigen P. A. B. uit Rotterdam. Een half uur te voren had hij den man nog gezien. B. was reeds eenige dagen van huis weg. Zaterdagavond om II uur is bij het gemeenteveer op den hoek van Wrijf met de vingertoppen wat Purol in Uw hoofdhuid en wasch daarna Uw hoofd met warm water en gewone zeep Iof nog beter met Purolzeep. Herhaal dit zoo nu dan. Uw hoofdhuid wordt daardoor roosvrij, het haar schoon en zacht en valt niet uit.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 2