Pnlles-Heesbeeos Volle MelKbrood. 1 Nerveus en Overspannen Onrustig en Slapeloos Mijnhardt's Zenuwtabletten ir EET HET HET voedsel voor ouden, voedsel voor jongen, voedsel voor zwakken. 211 gevraagd i s Het zal deze sympathieke ontspan- r.ingsvereeniging bij haar jubileum ze ker allerminst aan belangstelling ont breken. Veemarkt, In de gisterenavond gehouden ver gadering van de marktcommissle maakte vooral de a.s. markt op 26 September een onderwerp van bespre king uit. In afwijking van het vroeger gepu bliceerde op de marktkaartjes, besloot men voor de verschillende klassen vee de premies te verhoogen. en wel een premie van f7 50, twee van f5 en drie van f 2 50, aldus sen ver meerdering per klasse van f7.50. Deze verhoogde premiën gelden voor de volgende zeven klassen le klasse: Kaifkoeien afgewisseld. 2e n 3e 4e 5e 6e 7e niet afgewisseld Kaifvaarzen, 4 en 6 breede tanden. 2 breede tanden. Melkkoeien, afgewisseld, niet afgewisseld. Melkvaarzen, 4 breede tanden. En voor de klassen 9, 10 en ll worden beschikbaar gesteld respec tievelijk een van f 7.50, twee van f 5.— en drie van f2.5ü. De markt zal bij die gelegenheid worden verdeeld in vakken, vooi iedere klas vee een, terwijl de keuring in den ring zal plaats hebben op het terrein achter het café de Korenbeurs. Vari verschillende coöperaties en particulieren zijn bijdragen toegezegd voor beschikbaar te stellen medailles, maar aangezien door de veehouders meer prijs wordt gesteld op geldprijzen zullen de toegezegde bedragen ais geldprijs worden beschikbaar gesteld. Wij zien in een en ander een verhooging van activiteit van onzie marktcommissie en mogen zeker ver wachten, dat dit stimuleerend zal werken op de veehouders en 'n stoot geeft aan den vooruitgang van onze veemarkt. R.K. Kiesvereeniging. Gisterenavond heeft de R K. Kies vereeniging bestuursvergadering ge houden. Na opening en notulen werden de ingekomen stukken behandeld, meest van de R.K.B. betreffende uit voering van artikelen der siatuten en reglement. De voorbereiding voor een te hou den algemeene ledenvergadering wero besproken. Zoo de zaal vrij is, weid deze op Woensdag 11 September be- paald. Aisdan moet volgens reglement het bestuur collectief aftreden en krij gen voor dien tijd de leden gelegen heid candidaten te stellen. De secre taris, de heer Broos, heeft te kennen gegeven, niet meer in aanmerking te willen komen. Jaarverslagen van secre taris en penningmeester komen op uie vergadering mede aan de orde, terwijl tevens de verkiezing van afgevaardig den voor de kringvergadering btaten- kleskring Heusden moet plaats hebben. De finantiën der vereeniging maak te» een onderwerp van bespreking uit. Door den penningmeester werd een overzicht gegeven van de kosten die de Tweede Kamerverkiezing met zich had gebracht, waaruit bleek dat hooge eischen aan de kas waren gesteld en reeds een wissel op de stille jaren was getrokken. Beslist ontmoedigend za« het bestuur den finantieelen toe stand niet in, maar dan zal met de a s. contributie-inning direct na de al gemeene vergadering, krachtig gewerkt moeten worden voor verhooging van het ledental. in verband hiermede kwam weer even het vormen van propaganda clubs ter sprake. Hierna werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Liturgische Zangdag te V/aalwijk, Het programma van den op Zondag 8 September te houden Liturgische Zangdag, onder leiding van de Bos sche Diocesane St. Gregorius-Vereeni ging en Liturgische Vereeniging, luidt dis volgt Plechtigheden in de Groote Kerk van St. Jan. Kwart over 11. Pontificale Hoogmis, opgedragen door Z. D, H. Mgr. Diepen, Bisschop van 's-Hertogenbosch. Het proprium .Salve sancta parens wordt gezongen door het gemengde Kerkkoor van de parochie van O. L. Vrouw O. O. te Tilburg (Heikant) het ordinarium „Missa IX in testis B Mariae Virgines" door 400 kerkzan gers uit de Langstraat e. o. 5 uur. Pontificaal Lof. Door dezelfde Kerkkoren wordt gezongen: Sacris solemniis. Salve Regina, Ave verum corpus, Ave Maria, Tantum ergo, Wees gegroet, o Sterre. (Terwijl de toegang tot de Kerk voor iedereen vrij is, zijn de banken in het midden der Kerk gereserveerd voor de deelnemende Kerkzangers, die op vertoon van hun zangboekje hunne plaats aangewezen krijgen.) Half 3. Groote vergadering in de R.K Werkliedenvereniging. 1. Opening, door Toon Hansen, pas toor te Geldrop. 2. Koor uit WaspikGraduale, al leluia en vers, 12e Zondag na Pinksteren. Domine non sum dignus, Victoria O Sacrum convivium. Viadrna 3 Waarom algemeene deelnam» va koor en volk aan den Kerkz; ng door Dir. A. j.M. Wiilox te S Michieis-Gestel. 4. Koor uit Waalwijk (Baardwijk): Coenantibus illis, M. Halier. Koor uit Nieuwkuijk Popule meus Palestrina. Koor uit Waalwijk (St. Jan): Ecce quomodo moritur justus Handl. 5. Koorzang en Volkszang, door F. Mannaerts, Pastoor te Tilburg (Loven), 6. Koor uit Vlijmen Laeiabundus. Koor uit Dussen-Hank: Rosa vernans. Koor uit Besoljen Alleluia, vers en sequentia van Pinksteren. Ave Maria J. A. S. v. Schaik. Koor uit Waalwijk (St. Ant.) Adore Te W. Heijdt. Koor uit Drunen Offertorium en Communio van O L. Vr. Hemelvaart. Ave Maria F. Witt. 7. Sluiting. Bij 't binnenkomen van Mgr. Diepen zal door plm. 1Ü0 zangers uit Waal wijk. Tilburg en Waspik gezongen worden Ecce sacerdos magnus, van Kreitmaier. (Terwijl de toegang voor ieder vrij is, blijft de benedenzaal op de eerste plaats bestemd voor de deelnemende kerkzangers). R.KJeugddemonstratie. Morgen is het de dag. de groote dag voor katholiek jong Nederland. Circa 50 000 jonge mannen staan klaar om aaneengesloten met eenzelfde ideaal uit te trekken, in groepen van duizenden, en in Utrecht, Maastricht, Breda, Den Haag, Eindhoven, Hulst, Bergen-op-Zoom en Hengelo openlijk te getuigen van wat er leeft aan Chris tus' liefde en Christus' trouw in de harten der katholieke jongeren. De R K. jeugd van Nederland gaat zich morgen toewijden aan haar Ko ning, aan Christus, en getuigen dat ze Hem als Heer en Meester willen vol gen en dienen. 't Gaat niet om te propageeren voor een stoffelijk program van actie, er zullen geen materieele strijdleuzen ge hoord worden, maar er zal één groote en machtige roep klinken: .Voor Christus, onzen KoningGod wil het Amen 1" Welk een heerlijk ideaal. Moge net eerste gemeenschappelijk optreden van de RK. jeugdbeweging rijke vruchten afwerpen. Ongevallen. Toen Donderdagmorgen de vracht auto van S uit Tilburg voor hotel „de Twee Kolommen" wilde stoppen en zijn richtingwijzer ook naar links wees, werd dit niet zoo direct bespeurd door een voerman die met kar en paard Kynologen— Vereeniging. In de gisteravond gehouden alge meene vergadering der Kynologen— vereeniging „Waalwijk en Omstreken* werden de prijzen uitgereikt aan die iedsn der vereeniging, die prijzen be haalden op de tentoonstelling ïe Breda en Rotterdam, nl. de heeren Jac Eijckens, D. v. d Boomgaard en G.Cooijmans. Voorts werden nog een paar nieuwe leden voorgedragen en bleek uit de besprekingen dat de dresseer—club, onder—afdeeling der vereeniging, zich in grooten bloei verheugt en verschil lende leden zich voorbereiden voor de groote politiehondenkeuring het volgende jaar om in het bezit te komen van het certificaat. De Ziektewet en de Middenstand. Door de R K. Middenstandsvereen. alhier zal op Donderdag 5 Sept. a.s. in Hotel Verwiel des avonds eene openbare vergadering worden gehou den. De vergadering is toegankelijk voor alle middenstanders die personeel in dienst hebben. Door den heer Besters uit Den Haag zal worden uiteengezet de verzekering van personeel tegen de geldelijke ge volgen van ziekte en de voordeelen die in dit opzicht de verzekering door de Middenstands—Onderlinge biedt. Rijksvakschool. A.s. Maandag beginnen de nieuwe cursussen aan de Rijksvakschool. Hier voor hebben zich tot dusverre aange geven Voor de leerlooierij 7 leerlingen (waaronder 1 Zwitser.) Voor de afdeeling Schoenmakerij 19 leerlingen (waaronder een Belg.) Dus in 't geheel 26 nieuwe leerlingen. Onderscheidingen. De onderscheidingen zijn weer afgekomen. Het is niet mogelijk om de geheele lijst te publiceeren weshalve wij volstaan met 't volgende uittreksel. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd tot ridder in de Orde van Oranje— A. j. van Erp, deken en Pastoor te St. Oedenrode. Mr. H. P. F. M. Manders,algemeen secretaris van de Roomsch Katholieke Reclasseeringsvereeniging te 's Bosch. tot ridder in de Orde van den i Nederlandschen Leeuw J. J. J. de Vlam. lid van Gedepu teerde Staten van Noord—Brabant, te Eindhoven. tot officier in de Orde van Oranje- Ndss&u i A. Verdijk. Burgemeester der ge meente Eindhoven. tot ridder in de orde van Oranje— Nëisssu P. J. van Haaren, secretaris van den Christeüjken N. Br. Boerenbond te Tilburg. M. v. d. Broek, directeur der R. K. Landbouwschool te Boxtel en secretaris van de aldaar in 1927 gehouden land— en tuinbouwtentoonstelling. Mej. F. Favier (Zuster Theresinia) overste van de meisjeskostschool „Mariëngaarde" te Aarie—Rixtel. j. J. A. Houben, ontvanger der Directe Belastingen en Accijnzen te Breda (buitengemeenten). tot ridder in de Orde van Oranje Nassau C. J. de Klijn, groothandelaar in granen enz. te Raamsdonksveer, gemeente Raamsöonk de eeremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zilver aan P. J. Croes, opzichter bij ket Licht— en Waterbedrijf te 's Bosch in brons aan W. Hoppenbrouwers, gemeentebode te Oisterwijk in goud aan Mej. M. Aarts (Zuster Modesta) Bewaarschoolonderwijzeres te Engelen (N.Br.) in zilver aan IJ. Visser te Neder- hemert, brugwachter bij de Rijks waterstaat in brons aan L. v.d. Hoeven te Drimmelen, besteller bij de Post, Telegraaf en Telefoondienst. DRUNEN. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin Wilheimina zal op a.s. Zaterdag het postkantoor na de middag om 12 /2 Gebruik hiertegen de Zenuwstillende en Zenuwsterkende Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten jongens gewerkt. Moge het hem ge geven zijn nog veie jaren zich aan de opvoeding der jeugd te wijden. DRUNEN. Zaterdag 31 Augustus Koninginnedag zal er geen wedstrijd plaats hebben. Deze week Donderdagavond kreeg de jubil. club B. J. C. bezoek van de biljartclub uit Elshout, om zich te trainen voor den aanstaanden wedstrijd. Wij hebben reeds kunnen consta— teeren dat bij dit zestal goede spelers zijn. Zij zullen spelen in de 2e afdeeling Donderdag 5 Sept. Aanvang 6 uur. Zaterdag 7 September speelt de Biljartclub van Vrijh. Capelle gevestigd in Café Treffers in de 2e afdeeling. Veilingver. „De Langstraat"Drunen. Prijsnoteering van 29 Aug. 1929. Snijboonen 12—13.5 c., Snijboonen II 68 c., Snijboonen III 57 c., Duitsche boonen 14.515.5 c., Stok- princessen m. d. 15—19-c., Idem z. d. 20 c., Dubbele boonen 1011 c., Ren tegevers 1416 c., Perfect 812 c., Wagenaars 35 c., Ratteboonen 48 c., Pronkboonen 25 c., Tuinboonen 48 c., Tomaten 28 c., Sjalotten 1420 c., Zilveruitjes 1824 c., Ap pel 0.5—21 c., Peren 0.5—25 c., Claps 1825 c., N. Holl. suikerperen 610 j c., Dirkjesperen 37 c., Beuné's 8 16 c., Pruimen 125 c., Pruimen witte 0.526 c., Pruimen Reine Clau de 2040 c., Spinazie 1013 c., Roo- de bessen 1018 c., Aardappelen 2 2.5 c., Frambozen 35 c., Druiven blauwe 6466 c., Druiven witte 52 56 c., alles per K.G. Komkommers 0.53 c., Roode kool 2—10 c., Witte kool 4—8 c., Sla'0.5 —2 c., Andijvie 0.5—5 c., Savoye kool 19 c., Meloenen 1040 c., Rame- nas 13 c., Bloemkool 1017 c., Bloemkool 218 c., Abrikozen 1.5 2.5 c., alles per stuk. Kroten 13 c., Selderij 0.52 c., Rabarber 12 c., Peen 14 c., Juin 45 c., alles per bos. Kipeieren per K.G. 1.06. Eendeneieren per K.G. 0.86. SPRANG CAPELLE. Vergadering van de Aankoopvereenlging Capelle, Vrijh.- Capelle en Sprang W A. op Donderdag 5 September om 7 uur bij J. Treffers. Aan de orde 1 Aanschaffen Veevoeder, Huip meststoffen en Kolen. 2 Bespreking aankoop Pulp en Huipmestsioffen voor het Voorjaar. GEERTRU1DENBERG. Evangelisa tielokaal „Immanuei" Wal. Zondag 1 Sept. 's avonds 5 30 uur Ds. Ciere- mans van Prïncenhage. algemeen ziekennuis ie Harlingen ver voerd. Ook de heer de jong, die niet ernstig gewond is, is in het ziekenhuis opgenomen. Donderdagavond viel de werk man L., uit Nijmegen, werkzaam bij de betonwerken der N.V. Gebr. van Thiel's Draadnagel-, Klinknagel- en Moerboutenfabriek te Helmond, van een 4 meier hooge verdieping, Hij kwam daarbij met zijn hoofd terecht op een op den grond liggenden balk. Met een schedelbreuk werd hij opge nomen en naar het St. Antonlus— ziekenhuis vervoerd. De getroffene is 31 jaar oud en ongehuwd. Zijn toestand is zeer ernstig. Te Roermond is bij een 5-jarig meisje een geval van nekkramp geconstateerd. Het kind is in het ziekenhuis opgenomen. ™^~™MARKTBERICHTEN. Waalwijk, 29 Aug. 1929. Varkens f21—f25. Eieren 7—8. Plaatst Uwe advertenties alleen in een NIEUWSbiad, dat een kern van vaste lezers heeft en daardoor ook waarborg geeft voor WERKELIJKE PUBLICI TEIT. SPORT. aankwam. - Hij meende in elk geval nog wel tus- uur gesloten zijn. jk.nati» tp kunnen I j-- schen de auto en een karretje te kunnen doorrijden. Toen echter de auto plot seling stilhield, kwam hij metdebur- ries van de kar tegen de achterklep van de auto, die met kracht werd in- pedeukt. Dit was een geluk, anders zou het paard zeker leelijk aan de borst gewond zijn. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor, alleen de chauffeur sloeg, zonder zich te kwetsen, tegen de voorruit aan. Toen gisteren de heer J. S. brood rondbracht in de Mr. v. Coothstraat, en hij met z'n mand achter het kar retje uitkwam, werd hij door een van de andere zijde komende Fordwagen gegrepen en eenige meters meege sleurd. Eerst bij den heer J. Lenzho z en later in de kliniek van t Wii-Gele Kruis binnengebracht, werd hij daarna huiswaarts gebracht. Hij heeft geluk kig slechts eenige schrammen en builen en een gescheurd pak opgeloopen. Verloting. Door B. en W. is aan de Eerste Waalwijksche Kanarie—vereeniging toestemming verleend tot het houden eener verloting ten bate der met Kerstmis te houden tentoonstelling van zangkanaries. De leden van het R.K. Zangkoor zullen a.s. Zondag deelnemen aan den grooten Kerkzangdag te Waalwijk. De R.K. Gymnastiek en Athletiek vereeniging S.H.J. alhier ontving heden bericht van het Hoofdbestuur der R K. Gymnastiekvereenigingen uit het Bis dom den Bosch, dat S.H J. alsnog 3 prijzen zulien worden toegezonden, welke deze hadden behaald, behalve de reeds vermelde prijzen op den Bondsdag te Eindhoven, omreden de jury de punten op de verkeerde lijst had ingevuld, namelijk 1ste prijs a. Jo. de Hard, 2de prijs a. L. de Wit 100 M. hardloopen, 2de prijs 4 Kamp Athletiek. Ze zijn dus schitterend uit den strijd gekomen. Met ingang van 2 Sept. zal onze geachte Dorpsgenoot, dhr. G Veldman, Hoofd der O. L. school in de Wolfs- hoek alhier, in gelijke beirekking over- gegaan a. d. Nieuwe bijzondere school te voormalig Baardwijk, ofschoon wij hem deze promotie van harte gunnen, zien velen hem ongaarne vertrekken, want in de vele jaren dat hij alhier is werkzaam geweest, heeft hij steed* met groote toewijding en plichtsbe trachting aan de opvoeding van onze GEMENGD NIEUWS. Gisteravond is een 5 jarig meisje, toen het den Grontngersiraatweg te Leeuwarden wilde oversteken, door een auto overreden. Eenige uren later is het kind gestorven. De Sumatra Post verneemt, dat op de onderneming Aekpaminke een aldaar werkzame kram uit Asahan, die belast was met de verstrekking van medicijnen, de zieke koelies verkeerde medicijnen gaf, met het noodlottig gevolg dat een zevental van hen als slachtoffer hfervan zijn gevallen. Op de lijken werd sectie verricht, gebleken is, dat men hier vermoedelijk te doen heeft gehad met arsenicumvergiftiging. Een onderzoek wordt nu ingesteld op welke wijze mogelijk geweest is, dat de kranï in het bezit kwam van dit vergif. Tusschen de haltestation Rogod jampi en Srono (O. I werd 'n autobus welke de spoorlijn wilde oversteken aangereden door een lokaaltreintje. De bus werd geheel vernield. De botsing was zoo hevig, dat de loco motief alsmede twee wagons uit de rails liepen. Drie inlanders werden gedood. Elf personen werden min of meer ernstig gewond. Gistermiddag is bij het station Alkmaar een aibetder van de Neder landsche Spoot wegen, zekere H. van Sluis, aangereden door de naar Egmond vertrekkende stoomtram. Zijn linkervoet is gedeeltelijk afgereden. Verder kreeg de man verscheidene hoofdwonden. Een 3 jarig kind van den heer T. te Hoorn heeft tijdens een korte afwezigheid van de moeder een kokende kan koffie over zich getrokken waardoor het kind ernstige brand wonden heeft gekregen. Gisteravond reeds de 40 jarige kistenfabrikant de heer A. Hoek, uit Harlingen, op zijn fiets op den straat weg naar Harlingenhij had zijn 6 jarig zoontje achterop. Van den anderen kant nadeerde de heer de Jong uit Sexbierum op een motoifiets. Juist Pij het passeeren sprong een band van de motoifiets. De heer de Jong verloor de macht over het stuur en reed over den heer Hoek en zijn zoontje heen. Beiden zijn ernstig gewond. De heer Hoek heeft een been gebroken, zijn zoontje beide beenen. Zij zijn naar het JULIANA. Zondag a.s. wordt op het Juliana terrein de Finale gespeeld van de Seriewedstrijden en is het programma als volgt vastgesteld. 2 uur HE.C. 3 Waalwijk Wilheimina 2 Wijk. 3 Juliana 3 Sporters 2 Drunen. 4'/a Finale winnaars le en 2e Prijs. Dit beloven weer spannende wed strijden te worden tusschen deze jeugdige elftallenden sportliefhebbers staan weer enkele mooie wedstrijden t& wachten. R.W.B. Na een langdurige rustperiode zal RWB a.s. Zondag een oefenwedstrijd spelen en zal het reserve-elftal van Wilheimina uit 's Bosch de tegenpartij zijn. Na zoolang van voetbal verstoxen te zijn geweest, mogen we zeker wel een flinke belangstelling verwachten te meer daar de Bossche kanarie's een pittig spel spelen, waaraan onze na tionaal gestieepten hun handen wel zullen vol hebben. Aanvang 2 uur terrein RWB. DRUNEN. Zondag a.s. neemt het 2e elftal van onze voetbalvereen. „Sporters" deel aan de seriewedstrijden, uitgeschre ven door „Juliana te Baardwijk. Wilheimina blijft eerste klasser. Het protest van Staatsmijn Emma uit den wedstrijd WilheiminaStaats mijn Emma is afgewezen. Wilheimina blijft dus eerste klasser. DUIVENSPORT. CAPELLE. In combinatie met deKaatsheuvelsche postduivenvereeniging „De Getrouwe Duif" hield de bij mej. de weduwe A. v. d. Haart alhier gevestigde post duivenvereeniging „De Luchtvaart" j.l. Zondag een wedvlucht met den vol genden uitslag: W. Dekkers 1, 2, S. Oarlemar.s 3, 5, A. Schaafstra 4, 9, 17, 18, H. v. Kampen 6,8, W.v.Best 7, 24, jac. Treffers 10, 23, P. v. d. Velden 11, H. Netten 12, 25, J. v. Engelen 13, P. Nieuwenhuizen 14, W. Mubbe 15, C. Oeriemans 16, L. Heur- ter 19, H. Vos 20, G. Donders 21 en G. Vos 22. DRUNEN. A.s. Zondag houdt de Postduiven- ver. „Lindberg" een wedvlucht uit Vlissingen. Zaterdag om 3 uur inkoi- ven. ADVERTENT1ËN. om terstond in dienst te treden, bij F. A. A. BLOM Verschuren Teteringenslr. 38 Breda. 43171 Voor de Langstraat (Waalwijk tot Geertruidenberg)en Kleistreek een gevraagd tegen salaris en provisie. Zich aan te melden E.H.W.O. Waschmachine Maatschappij, Grootestr. *31, Waalwijk. 43177 NsSS3Ui

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10