Bronsmachine 81 Middelt). Handelsavondcnrsus BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB AANGIFTE VAN NIEUWE LEERLINGEN w.s.c. G o u dd ru k. WAALWIJK. aanvankelijk goeding van 2/3 percentage bedongen een rentever- pCt. per maand. Dit is na bespreking terugge bracht op 2 pCt., terwij! de bepaling ten aanzien van de onmiddellijke op i eischbaarheid der leening bij te late betaling, opgenomen in de aanbieding, na bespreking is vervangen door die sub 6 van het besluit. Wordt aangenomen. 5. Voorloopige vaststelling der ge meente- en bedrijfsrekeningen over 1928. De commissie van onderzoek heeft de rekening en bescheiden onderzocht en accoord bevonden en adviseert tot voorloopige vaststelling, Wordt conform vastgesteld. 6. Goedkeuring der rekeningen van de Burg. Armbesturen over 1928. Wordt goedgekeurd. 7. Vaststelling van het kohier der straatbelasting voor 1929. Wordt vastgesteld zooals ter tafel gebracht. 8 Mededeelingen. Voorz. Ik heb nog een mededeeling te doen over de wals. We hebben vo rige week nog een spoedeisehende vergadering gehouden, maar het is op niets uitgeloopen. De wals is opge houden door een van de groote geld schieters, zoodat we geen schijn van kans hadden om ze te krijgen. Ik heb nu nog enkele mededeelingen te doen in geheime zitting, doch zal eerst den heer Roxs gelegenheid geven op zijn vragen terug te komen. Het lid Roxs geeft een korte herha ling van zijn vragen, gepubliceerd in ons blad van 24 Aug. j.l. Hij zegt, dat de koopers omtrent de rooilijn onbe kend waren en vraagt of daaromtrent door het gemeentebestuur al vroeger bekendmaking is gedaan. Ten slotte vraagt spr., wie men als eigenaar van den grond moet beschouwen. Voorz. De tegenwoordige menschen zijn eigenaars van den grond en kun nen dien ook behouden en be nutten als tuintje. Komt er ech ter een trottoir te liggen en zijn ze niet bereid op een minnelijke schikking den grond af te staan, dan zal het een onteigeningskwestie wor den, die in de Tweede Kamer moet worden behandeld. Er is aan een en ander natuurlijk geen publiciteit ge geven; we kunnen toch niet alles be kend maken. Maar de menschen had den bij ons moeten komen. Kroot wist in elk geval zeker dat de rooilijn ver legd zou worden. Hij zeide mij, dat hij ook om die reden den grondprijs eenigszins heeft verlaagd. Toen de rooilijn werd vastgesteld, was Kroot nog de eigenaar van den grond. De koopers kunnen nu geen recht op schadevergoeding doen gelden. Maar ze behouden het recht op den grond. Roxs. Als ze 't eventueel zelf wen- schen te houden, mogen ze er dan 'n tuintje aanleggen? Voorz. Zeker, maar er mag niet op gebouwd worden. Roxs. Mogen ze er ook een groen ten- of fruittuin van maken? Voorz. Ze kunnen er wel een voet balterrein aanleggen. Maar als ze er een mooi afgezet tuintje maken, dan besparen ze ons de kosten van plant soen. Pulles. De vraag van den heer Roxs verwonderde mij wel eenigszins. Ik heb vroeger ook al eens een dergelijke vraag gesteld en daarop ongeveer het zelfde antwoord gekregen als de heer Roxs. Het is wel goed, dat deze zaak nu in een openbare vergadering komt. Nu krijgt het tenminste publiciteit en worden de menschen ingelicht. Maar ik blijf de zaak onbillijk vinden. De menschen die daar grond hebben ge kocht zijn geen kapitalisten en iedere meter grond die ze moeten afstaan, wil voor hen heel wat zeggen. Ze heb ben natuurlijk wel liever achter het huis een tuintje. Als de gemeente tot onteigening moet overgaan, dan ge loof ik wel dat zè aan de eigenaren 'n behoorlijke vergoeding zal geven. Maar is het niet mogelijk om met Kroot te onderhandelen of hij een beetje soepeler wil zijn? Voorz. We hebben met Kroot ge sproken, maar er is geen cent af te krijgen. Hierna ging de Raad in geheime zitting. PROVINCIAAL NIEUWS. VERVOLG Benoeming. Het heeft Z. M. den Koning van Italië behaagd, den Zeereerw. Zeergel. heer Dr. J. Witlox, Hoofdredacteur van de Maasbode, te benoemen tot Commandeur in de Kroonorde van Italië. Vakteekenen Gem. Teekenschool. Zooals bekend, werden door B en W. sollicitanten opgeroepen voor de betrekking van leeraar in het vak teekenen aan smeden en dergelljken, en een leeraar in het vakteekenen aan schoenmakers Vandaag is de termijn gesloten, waarbinnen de stukken moeten binnen zijn. Er schijnt voor beide betrekkingen zeer weinig animo te zijn. Voor het vakteekenen aan smeden, meldde zich geen enkel sollicitant aan, terwijl voor het vakteekenen aan schoenmakers slechts één sollicitatie is ingekomen. Koepok—inenting. Dr. Langemeijer zal op Woensdag a.s. om 4 uur in v.m. Baardwijk en Donderdag a s. eveneens om 4 uur in v.m. Besoijen gelegenheid geven voor koepokinenting. Waalwljks Belang. Koninginneleest 1929. Zaterdag 31 Augustus 3 uur: Kinder-optocht. (G r o e p e n, wagens, Fietsen enz.) Direct na afloop uitreiking der prijzen. RouteBurg. v. d. Klokkenlaan, Stationsstraat, Grootestraat, Mr. v. Cootbstraat. De deelnemers aan den kinder- optocht worden verzocht om half drie aan 't station present te zijn. Daar begint direct de opstelling en de keuring der jury. 6 uur: Défilé der W.G.V. en Rijks cursussen met de harmonie „St. jan*. De route isPatronaatsgebouw voorm. Baardwijk, Grootestraat, Stationsstraat, St. Antoniusstraat, terug Burg. v. d. Klokkenlaan, Mr. van Coolhstraat, Grootestraat tot Besoijenschestraat, keeren en terug naar de Markt. 7ll2 uur: Demonstratie der W.G.V. op de plancher op de Markt, op. geluisterd door de harmonie „St, Jan". Programma 1. Voorstelling der turners. 2. Figuurmarsch voor 12 turners. 3. Brugoefeningen. 4. Vrije oefeningen in standen. 5 Paardturnen en springen. 6. Stokoefeningen. 7. Rekoefeningen. 8. Groepen en afmarsch, 9 uurGroot Concert der harmonie .Concordia" op de Markt Programma 1. Prinz Eitel Friedrich, Marsch H. L. Blankenburg. 2. Jubel-Ouverture C M. v. Weber. 3. Die Jungfrau von Belleville, Walz. L. Millöcher. 4. Operetten Fantaisie E. Rubach. Pauze. 5. Es lebe das Leben, Marsch A. Ischpold. 6. Hongaarsche Rhapsodie No. 2 Fr. Liszt. (Voor Harmonie bewerkt door A. A. Groot) 7. Tatjana, Indische serenade J. Lindsay. 8. Herinnering aan de slag van Waterloo. W. Wijsman. Verklaring Slag van Waterloo. 1. Roffelen dertamboers.Signaal Reveille 2. Het vroolijk garnizoensleven, Marsch, Wals, Polka. 5. Roffel, Signaal Appèl. 6. De oorlogsverklaring wordt het leger voorgelezen. (Soli, piston en tuba.) 7. Antwoord van het leger, marschtempo. 8. Het leger vertrekt, marsch. 9. Het eerste vijandelijk schot. 10. Alarmsignalen. 11. DE SLAG, geweervuur en kanonge bulder. 12. Signaal Ophouden met vuren. 13. Het vervoer der gewonden. 14. Marche Funêbre. 15 Dankgebed (koraalmuziek). 16. Het leger komt terug, Marsch. 17. Finale Volkslied Wlen Neerl. Bloed. (Bengaalsch vuur.) 9 An die Gewehre Marsch A. Lehnhardt. Zondag 1 September 1929. 12llt uur: Matinée der Liedertafel „Oefening en Vermaak" op de kiosk op de Markt. Programma 1. Mijn land is een land der zee. Mosmans. 2. Neerlands Taal Aug. Stille. 3. Schlagtlied der Assaciren. Bouwman. 4. Elslein von Caub Filke. 5. Lied van den arbeid Wierts, 6. Het Ouderhuis Kools. 7. De Deerne Kools. 8 uur: Groot Concert der harmonie „St. Crispijn" op de Markt. Programma 1. Wilhelmus. 2. Colonel Bogey, Marsch K J. Alford. 3. Le Freischutz, fant. sur l'Opera M. Edgard Grefe. 4. Concert, aria voor clarinette si b. Bergion. 5. De Fremersberg, Badensche Leg. M. Koenneman. PAUZE. 6. Les Cloches de Corneville, fantasie R. Planquette. 7. Wiener Blut, Wals J. Strauss. 8. Potpourri sur des motifs d'Opera Verdi. 9. Au Bords du Rhin, Marsch. 10 Wien Neerlandsch Bloed. SPORT. Het eerste Elftal van WSC gaat morgen naar Tiel, alwaar gespeeld zal worden 'tegen de bekende vereeniging „TEC". Om elf uur precies wordt per groote autobus van Hotel ds Twee Kolommen vertrokken. Voor hen, die de reis nog wenschen mede te maken, worden nog eenige plaatsen opengehouden. J.l. Woensdag konden wij mel ding maken, dat er in de speelwijze van het eerste Elftal langzamerhand goede vorderingen gemaakt worden. Overigens blijkt het in deze vereeni ging wederom vlot te gaan en is men de crisis der beide laatste jaren, waar in vooral met de spelers gesukkeld werd, weder gepasseerd. Dat het Be stuur niet bevreesd is voor groote moeilijkheden, blijkt wel, dat dezer dagen in principe besloten werd, om het Ilde Elftal, hetwelk in het vorig seizoen als kampioen in de 1ste klas v.d. Brab. V. Bond eindigde, in het vervolg in den Nederlandschen Voetb. Bond te laten uitkomenderhalve zullen in het a.s. seizoen twéé Elftal len van WSC tegelijk in den NVB spelen. Dat een en ander enorme moeilijkheden, zoowel finantieele, als andere met zich zal brengen, hierover is voor een buitenstaander moeilijk te oordeelen. Evenwel zal het Bestuur zich hier wel door heen slaan, boven dien zal een en ander bij de komende wedstrijden de noodige belangstelling zeer zeker trekken. Velen zullen wel benieuwd zijn, hoe het tweede Elftal zich in deze, voor haar wel wat te sterke omgeving, weren zal. Ter gele gener tijd komen wij hierop nog wel terug. LAATSTE BERICHTEN. Haagsche Conferentie. Het resultaat is schitterend. Zoowel politiek, als financieel, vol komen geslaagd. De pers van alle landen is enthousiast. De ontruiming van 't Rijnland begint direct. Er is groote vreugde in conferentie kringen en in verschillende betrokken landen. Men noemt de Haagsche Conferentie de belangrijkste na Locarno. Geen mooier geschenk voor onze Vredes-vorstin op haar verjaardag, dan de onderteekening der vredes-proto- collen op heden. Wij plaatsten dezer dagen in onze drukkerij eene van de nieuwste constructie der be kende fabriek Kolbach Co te Leipzig, specialiteit op dit terrein. Wij bevelen ons gaarne aan voor uwe drukwerken met gouddruk als etiquettes*, prijscouranten enz enz. U kunt verzekerd zijn van prima werk op dit gebied WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N T1EÜEN. a. voor den 3 jarigen cursus; b. voor de 2 jarige vervolgcursussen, Boekhouden, Fransch» Duitsch en Engelsch; c. voor den cursus Stenografie d. voor den cursus Machine schrijven kan geschieden DINSDAG 3 SEPTEMBER as., 7-8 voor meisjes, 8—9 voor jongens. De lessen worden hervat Donderdag 5 Sept. De Directeur J. SI E MER.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 12