Flinke Werkster IMijfiscle SMrHj ftDtoon M is mei Erf en Mplaats „MBS1S SACRUM" KONINGINNE-BAL. Calé-Reslaiir. „De Twee Kolommen" STRIJKMUZIEK. SLAG VAN WATERLOO rAurcn WOONHUIS Hoeden en Petten H. VERHULST, gevraagd C. G O D E RI E, Notaris Canters Notaris Canters ZATERDAGAVOND 9-1UUR. ZONDAG 12 j2-2 2 UUR. Najaar 1929. publiek verkoop en verkoopen verpachten I' Vrij Entrée. 1 ©000000000000000000000000 KINDER-OPTOCHT. GYMNASTIEK-DEMONSTRATIE' met geweer- en bengaalsch vuur. VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. Ijs 3 ONTVANGEN NIEUWE COLLECTIE Chique modellen. HEMDEN, tevens met afknoopbare Manchetten, (HEMDEN, óók naar maat). Heerenmodemagazijn. Markt 5 DEN BOSCH Telefoon 841. werd door den Edelachtbaren Heer Burgemeester bepaald op elf uur, in plaats van als op de overige dagen op twaalf uur. 't Staat op deze wijze te bezien of de kermis een volgend jaar nog door zal gaan. De autoriteiten voelen er, naar wij vernemen, niet veel voor. Maandagmorgen gaf de Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" een matinée in de Harmoniezaal met medewerking van de heeren Cornelissen en Boere uit 's Hertogenbosch De verschillende voorgedragen nummers oogstten veel bijval. Het muzikale gedeelte was in handen van het strijkorkest van den Grooten Schouw burg uit Tilburg. Dinsdagmorgen trad in 't hotel van den heer Chr Montens de bekende karakter komiek Jos, de Winter uit Breda op. Ook hier werden de voor gedragen nummers met luid applaus der talrijke aanwezigen begroet. Woensdagmorgen werd in de har moniezaal een matinée gegeven van uitsluitend operamuziek door voor noemd orkest van den Grooten Schouwburg te Tilburg Het publiek was slechts zeer matig Het bioscoop-theater van den heer Riozzi was eiken dag zeer goed bezóchtde schouwburgloge van den heer Willy Veltman echter slecht. In verband met den verjaardag van Hare Majesteit de Koningin zal Zaterdagavond op de kiosk voor het gemeentehuis een concert worden ge geven door de harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak", alhier. RAAMSDONKSVEER. Voor de Herv. Gem. treedt Ds. Ewoldt Zondag om half 10 op in de Veersehe kerk om 2 uur in de Dorpsehe kerk. Ds. de Vries om 5 uur voor de Ger. kerk en in de Ger. kerk om half 10 aldaar leesdienst. De scholier M. B. kwam dusda nig van een fiets te vallen, dat zij een barer polsen brak. Hieronder volgt het programma der Koninginnefeesten op Zaterdag 81 Augustus a.s. Voormiddags: 7. 30 uur Reveille. Om 8.30 uur zal de groote optocht opgesteld worden bij de scheepswerf „De Vondeling" aan de Keizersdijk en zal de volgende route nemen: Wilhel- minalaan, Koningsstraat, Sandoel, dan terug naar Hoofdstraat, Prins Hen drikstraat, Julianalaan en zoo naar het dorp langs de Raadhuisstraat, Molenstraat, Stationsstraat, Lange Broekstraat, Engelsche wal, Centrale straat, Kruispad, waar de stoet ont bonden wordt. De optocht telt 25 praalwagens en 5 groepen en wordt begeleid door 2 muziekkorpsen en 16 'gardes d'honneur. Van 1 tot 1.45 uur heeft een voet balmatch plaats tusschen de Veersehe BoysZilvermeeuwen van 2.30 tot 3.15 uur van de Veersehe Boys 2 Zwaluwen, die zullen worden gehou den op het terrein aan de Julianalaan. Om 1.45 tot 2.30 uur korfbalwedstrijd N.O.A.D. tegen B.L.E.I., Geertruiden- berg. Van 2 tot 5 uur kinder- en volks spelen, die worden gehouden op het terrein van Mevr. Heere in den Boter- polder nabij het Heereplein. Van 3 5 uur groot concert op genoemd ter rein door het Koninklijk Muziekkorps Eugène Goulmy en Baar uit 's-Bosch, Dir. Joh. Wierts. Van 57 uur bloe mencorso, samenkomst Heereplein, alwaar een concert zal worden gege ven door de gemengde Zangvereeni- ging van Raamsdonksveer. Om 7.30 zal door de Koninklijke Harmonie „Cecilia" uit Princenhage een groot concert worden gegeven op het Heere plein. Onder de pauze van dit concert zal fakkeloptocht plaats hebben. De feesten zullen om 10.30 uur worden gesloten met een schitterend vuur werk, dat ook op het Heereplein zal worden afgestoken. MADE. De schilder P. R. viel en be kwam ernstige kneuzingen aan den pols. Dr. Houpst verleende genees kundige hulp. De' alhier gehouden bloempjes dag ten bate van het Mgr. Mutsaars- oord, bracht pl.m. 50.op. AALBURG. Bij de j.l. te 's Bosch door de Stamboekcommissie gehou den Rijkskeuring van dekhengsten werd goedgekeurd Superieur de Zuid- dorpe van Peter Bouman alhier. WIJK EN AALBURG. Door Ged. Staten van Noordbrabant werd op 6 Febr. j.l. goedkeuring onthouden aan het besluit van den raad der gemeente Wijk en Aalburg van 12 Nov. 1928, waarbij aan L. Sluymers, ongevraagd ontslag verleend werd als secretaris, ontvanger en ambtenaar van den burgerlijken stand dier ge meente. De raad ging bij de Kroon in be roep en liet voor den Raad van State zijn opvattingen verdedigen door ,Mr. Marchant. Thans is bij Kon. Besluit van 19 Aug j.l. overeenkomstig het advies van den Raad van State, het ingesteld beroep ongegrond verklaard en het besluit van Ged. Staten van Noord- Brabant gehandhaafd. 's-BOSCH. Gisteren werd in het gouvernementsgebouw aanbesteed 't leveren van een stoompont met toebe- hooren ten behoeve van het Moerdijk- sche veer. Laagste inschrijfster N.V. Scheepswerf en machinefabriek „De Biesbosch", Dordrecht met ƒ224.740 èn ƒ220.460. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 30 Aug. 1929. Benoemd. De heer W. Heijs is benoemd tot leeraar Aardrijkskunde M O. aan het R K. Gymnasium Mater Dei te Nijmegen. De heer H. ontving zijn opleiding aan de R. K. Hoogere Handelsschool te Waalwijk en de R.K. Leergangen te Tilburg. Bel Canto. Tèr viering van het groote succes door de Liedertafel „Bel Canto" in Eindhoven behaald, houdt de vereen, op Zaterdag 7 Sept. a.s. een groote feestvergadering in haar clublokaal bij den heer Jan v. Dun. Feesthal. Zondag 8 Sept. biedt het Koninkl. Muziekgezelschap „Euphonia" aan leden en donateurs een feestbal aan. T. B. C.-vlucht. De T. B. C.-vlucht door 't Plaats. Comilé van Herwonnen Levenskracht georganiseerd, stijgt met den dag in de belangstelling der duivenlieihebbers en van de geheele burgerij van Kaats heuvel. Geen enkele vereeniglng wil achterblijven om aan 't welslagen van de vlucht mede te werken. Jammer dat de voorvlucht Zondag j.l. van uit Compiègne gehouden een rampvlucht geworden is Van de meeste liefhebbers is het grootste gedeelte der duiven weggebleven. De dieren schijnen door een noodweer overvallen te zijn. Koninginnedag 31 Aug. 1929. We plaatslen in ons nummer van Woensdag j I. het volledig programma van Koninginnedag 1929. Waar alle vereenigingen medewerken, die voor zoo'n dag iets interessants kunnen bieden, vertrouwen we dat het niet aan belangstelling zal ontbreken. Apollo zal met zijn avondwandeling het begin maken en het publiek in drommen naar de Markt voeren, waar onze gymnasten hun keurig werk zullen laten zien. Euphonia en Bel Canto zullen op de kiosk, die in schitterende kleu en is opgeschilderd een groot avondconcert geven. Bel Canto zal als dan hare beide concoursnummers, met lof der jury in Eindhoven bekroond, laten hooren, doch tevens eenige meer komische nummers uitvoeren. Euphonia geeft het concert met Wien Neerlands Bloed en Wilhelmus en Taptoe het voor 31 Aug. meer eigen aardig karakter. Laat de belangstelling dien avond alzijdig zijn NIEUWS UIT HEUSDEN. wordt o.a. voor de te veld staande haver besteed tot f 7 per vim. Bij de Autobus Mij. „De Onder neming" worden een tweetal nieuwe bussen van het z g. zware type in dienst gesteld medio September of begin October. Een welkom nieuws voor het reizend publiek. De verschillende vermakelijk heden voor de jeugd op Koninginne dag, opgeluisterd door onze fanfares, zullen aanvangen om circa 2 uur n.m. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Johanna M. J. d.v. C. J. Hamers en A. Knops. Marinus G. z.v. J. G. Schilders en A. van Bladel. Fran- cisca J. M. d.v. A. Schuurmans en H. Damen. Wilhelmus F. z.v. J. C. van den Berg en E. Zijlmans. Overleden. Catharina A. Baijens, 31 jaar. Huwel.-Aang. Henricus van Helvoirt, 23 j. en An- tonetfa G. van Gelder, 24 j., beiden alhier. Gehuwd Anfonius M. de Brouwer, 26 j. en Johanna G. P. Gloudemans, 22 jaar, beiden alhier. Alousius T. M. Spie- rings, 30 j., en Jacoba C. Wiesman, 27 jaar, beiden alhier. Anfonius Pullen, 23 jaar, te Nieuwkuik en Eli sabeth A. Schilders, 25 j., alhier. Ingekomen personen: J. J. de Roon, van Raamsdonk. A. J. Boezer, van Sprang-Capelle. F. J. Westervoorde, van Den Haag. P. H. C. Scheeren, van Dussen. B. F. J. van Oort, van Den Bosch. A. M. van den Berg, M. E. van de Gooi en M. M. Woesik, allen van Tilburg. H. G. van Boxtel en gezin, van Vught. J. Visser, van Baardera- deel. Vertrokken personen: J. Titseler en echtgen. naar Deven ter. A. B. A. Verhagen, naar Eind hoven. -C. J. A. en C. A. de Kort, naar Oudenbosch. J. J. M. van i Bavel, naar Loon-op-Zand. W. H. A. J. Schrijnemakers, naar Zevenaar. W. B. Blokhuis-in gezin, naar Roo sendaal. A. M. Leijtens, naar Et- ten. J. M. A. Strikkers, naar Rot terdam. L. A. van Loon, naar Rot terdam. RAAMSDONK. Van 17—23 Aug. '29. Geboren A. Th. d.v. J. J. Boons-van Strien. J. z.v. H. J. van Breemen-Molewijk. P. C. d.v. C. P. de Ruijter-v. Strien. A. P. z.v. J. A. Vissers-Fens. A. J. d.v. P. H. Soeters-van Rijn. Overleden J. L. Cové, oud 2 jaren. ADVERTENTIëN. voor 3 dagen per week. Te bevragen Bureau van dit blad. 43175 Te koop aangeboden Een solied en goed inge richt en onderhouden met Hinken tuin en looierijgebouw, aan de Stationsstraat No. 117 te W a a 1 w ij k, eigendom der Kinderen G. C. VAN DELFT. Te bevragen aan genoemd adres Heusden, 29 Augustus '29. De processie van St. Cornells naar Bokhoven zal plaats hebben op 20 Sept. e k. De wedstrijd om het kampioen schap Dammen in het Land van Heus den en Altena zal a.s. Zaterdagavond niet doorgaan wegens de feesten op den verjaardag van H.M. de Koningin. De Scherpschuttersvereeniging „St. Blasius" neemt a.s. Zondag deel aan het bondsconcours te Helvoirt. Dinsdagavond had de Dames- zangvereeniging „Sursum Corda" haar jaarfeest, dat ook bezocht werd door hare beschermvrouwe met haar gemaal, den Edelachtb. heer Burgemeester. Onder zang en voordrachten wist men elkaar aangenaam bezig te houden en bracht men enkele gezellige uurtjes door. Tengevolge der hooge prijzen van het hooigras, zijn die van het graan dit jaar ook zeer hoog. Zoo GEMENGD NIEUWS. Gisterenmiddag werd het 4-jarig dochtertje van de familie D. uit Voge lenzang door een wlelrijdsfer aange reden. Oogenschijnlijk had het kind slechts kleine wondjes opgeloopen. In den avond kreeg de kleine echter en bloedspuwing, waarna zij naar de Maria chting te Haarlem is vervoerd. Daar Is zij vannacht overleden. De wielrijdster treft in het geheel geen schuld. De 60-jarige C. A., die Maandag avond per rijwiel op den Heerenweg ;e Lisse reed, stak plotseling over zonder voldoende uit te kijken. Juist kwam een auto in volle vaart aan zeiten en hoewel de bestuurder zoo sterk remde, dat hij zelf door de voorruit schoot, was een aanrijding niet te voorkomen. Met een schedel breuk en hersenschudding werd A. opgenomen en naar huize Pius ver voerd. In den afgeloopen nacht is dé man daar overleden. Gisterenavond hadden op den Groninger straatweg te Leeuwarden twee ernstige ongelukken plaats. Een vijfjarig kind, dat plotseling den weg overstak werd door een luxe auto overreden. De automobilist trachtte nog door remmen een aanrijding te voorkomen, doch slaagde daarin niet. Zwaar gekneusd werd de kleine onder den auto vandaan gehaald. In den loop van den nacht is het kind in het Stadsziekenhuis overleden. Later op den avond geraakten de sturen van de fietsen van twee daar naast elkaar rijdende meisjes in elkaar. Beiden kwamen te vallen een harer werd door een juist passeerenden motorrijder overreden. Met een hersen schudding werd zij opgenomen. De motorrijder reed tegen een boom en kreeg daardoor lichte verwondingen. Het motorrijwiel werd zwaar beschadigd. Gistermiddag is in Staatsmijn Hendrik een houwer bekneld geraakt tusschen een liftkooi en den weg van een opbraak. De man was onmiddellijk dood Hij was Duilscher van geboorte en 42 jaar oud. DE NOTARIS te Zevenbergen, zal op Woensdag den 11 Septem ber 1929, des voormiddags ten 10 ure (Zomenijd) voor den heer C. BAREL Azn., landbouwer te Zevenbergen en de Kinderen van wijlen den heer Corst C. BAREL op de bij hem in gebruik zijnde hoeve aan den Langen weg te Zevenbergen, 6 paarden van verschillende leeftijd, en veulen, 10 melkkoeien (waarvan 8 drachtig) 5hokkeling- vaarzen, 2 vette koeien, 3 eenden en 4 kalkoenen. Dogkar, tramwagen, 2 boeren wagens, klikkar, melkwagenïmaai- maehine, wiedmachine, dorsch- machine met rosmolen, wiel- ploegen, tweeschaarploeg, balk- ploegen, vijfbalkseggen, spijker- egge, zigzagegge, Ijzeren sleep, snijmolen, aardappelsnijmolen, sleden, zwingen, klepperstulg, gareels, zadels en ander paarden, tuig, koebeugels, 14 melkbussen, ruiters, kisten, maten en verder landbouwgereedschap. Brand- en Geriefhout. 25000 kilo erwtenstroo, 10000 kiio haverstroo, 5000 kilo tarwe- stroo, 7000 kilo wit hooi (Hooi en stroo is te zien en zit in de schuur aan den Molenberg te Zevenbergen, doch wordt verkocht aan den Langen weg.) Een hoop met mest op een perceel in den Meerenpolder, en mest bij de hofstede aan den Langenweg Voorts 2 perceelen roodslar aardappe len in de Pannenhoef, en 5 aren bravo's achter den tuin van Tim mermans, alles aan den Langen weg, en het nagras van 3 perceelen weiland aan den Langenweg en van 2 perceelen in den Meeren polder. Paarden en hoornvee zullen worden verkocht des middags 1 uur (nieuwe tijd), Koopen tot en met f 10.— contant, overigens op crediet tot 1 December 1929, mits soliede borgen stellende. 43174 Openbare Verkooplng van TE DRUNEN. te Drunen, zal ten verzoeke van de Heeren CORN. KLERKS en PH. STEENBERGEN te Drunen, bij fnzet op Vrijdag 13 September 1929, ter herberge van M. v. d. WESTEN te Drunen en bij toe slag op Vrijdag 20 September 1929 ter herberge van MART. VISSERS te Drunen, telkens des nam. 5 uur in het openbaar Onder de gemeente Drunen. Een Huis met erf en Werk plaats langs de Grootestraat kadastraal bekend als Sectie E No. 672, groot 04,00 aren. Het kippenhok, alsmede de vaste en losse werkbanken in de werkplaats en de vogelkooi worden gereserveerd. Het huis kan door den kooper worden aanvaard terstond na betaling der kooppenningen. De werkplaats kan door den kooper worden aanvaard drie maanden na den toeslag. De kooper moet dulden, dat zoolang de werkplaats nog niet kan worden aanvaard, de kippen over het erf loopen. Betaling der kooppenningen 6 weken na den toeslag. 43172 Grond- en polderlasten zijn voor den kooper vanaf 1 Jan. 1930. VLIJMEN. 43173 te Drunen, zal Dinsdag 10 Sep tember 1929 voorm. 10 uur ter herberge van JAN LUIJBEN te Vlijmen Voor Mevr de Wed. Jos Loeff— van Dljck te Drunen 0,48 20 H.A, Korte Achterhoeve onder Engelen. Voor den Heer Peter Mnskens te Drunen. 1,75 00 HA. in den Nieuwen Bel- jaard zijnde de Zuidelijke helft van de 25 hont. Voor de Families van der Aa, Daetmans e.a 1,75 00 H.A. in den Nieuwen Bel- jaard zijnde de Noordelijke helft van de 25 hont. Voor den Heer Corn. Joh. Leijten te Helvoirt. 0.51,00 H.A. in de Achterhoeve tegen den Leenkamp onder Engelen, land afkomstig van Adr. van Kuijk. VoordeFamlliePijnenbnrgte Helvoirt. In een perceel één bunder Steen beemden, zijnde 2'/j hont Steenbeemden onder Engelen afkomstig van de Familie van den Broek en de 5 hont daar naast. 45,00 Aren in de Steenbeemden, naast het eri van Ger. van Son te Cromvoirt. Voor den Heer Theod. van Mierlo te Nieuwkuijk Een perceel „Veertienmorgensche- weg" onder Engelen groot 1 05 00 H.A. 1,00 0(1 H.A. „Luisbroek" 1,55,00 HA. „Broeksche Kamp." ALLES OM TE HOOIEN. Entrêe 10.60 per persoon, paren 11.— alles inbegrepen.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 8