Kinderjnitronw Erwtenstroo iloemaal Huis iel Erl en Uerhplaats Eeo eikÉoÉn PIANO TE KOOP: Een parti] Notaris Canters Notaris Canters Notaris RIETRA smaakt als room verpachten verkoopen publiek verkoopen pourri Populaire en 9. Hoera Olympia, Marche. Een bijzonder concert.5|^È8 De Gemengde Zangvereeniging al hier deed eveneens al het mogelijke om het feest zoo schitterend moge lijk te doen slagen. Aardig was het bloemencorso, waar aan een twintigtal fietsen en wagentjes deelnamen, waarvan sommige bizonder mooi versierd waren. Het concert gegeven door de Kon. Harmonie Cecilia uit Prinsenhage, alsmede de fakkeloptocht, alles ver hoogde de feestvreugde. Ten slotte het schitterend vuurwerk. Ook dit slaagde goed. Een woord van dank in de eerste plaats aan het Feestcomité en verder aan allen die in welk opzicht dan ook bijgedragen hebben tot slagen van het feest is hier wel op zijn plaats. Wegens schoonmaak der Dorpsche Herv. Kerk zal daar Zondag geen dienst zijn. Voor het Studiefonds van den Gereformeerden Bond ontving Ds. Ewoldt ruim 216 gulden. Woensdag zal de Gemengde Zangvereeniging, Directeur dhr. N. Snijers deelnemen aan het concours te Herwijnen. Naar wij vernemen werd alhier een rijwielplaatje gevonden en op de Marechaussée-Kazerne gedeponeerd. Vrijdag ontstond door wegspat tende vonken van de tram, zooals men ons mededeelde, begin van brand bij dhr. H. Gelukkig kon dit zeer spoedig worden gebluscht. Het kind van dhr. N. kwam Vrijdagavond in zeer onzachte aan raking met een auto. Hoewel eerst het ergste werd gevreesd, liep alles nog bovenst best af. Zondag en Maandag zal alhier een tentoonstelling worden gehouden door den Missienaaikring. MADE. Den heer Th. Thijssen alhier is gisteren de eerste prijs ten deel gevallen der verloting van den Missie naaikring van Wagenberg een heeren rijwiel. De heer M. den Exter, Mr timmerman alhier, is benoemd tot gemeente—opzichter. De fabrieksarbeider C. Cornelis- sen kreeg den inhoud van een bak kokend water over het lichaam, dat ernstige brandwonden bekwam. Ge neeskundige hulp werd onmiddelijk ingeroepen. C. werd naar zijn woning alhier vervoerd. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 3 Sept. '29. De verjaardag van H. M. de Koningin werd op de gebruikelijke wijze gevierd Het meest de aandacht trokken de verschillende wedstrijden aan de Prins Hendrik-kade voor de jeugd vanwege de Oranje-vereeniging gevolgd door een demonstratie van de Heusdensche Rijvereeniging. Des avonds gaven de beide fanfares een concert op de Vischmarkt. Van de lichting 1930 zijn ervan de 16 iotelingen 6 aangewezen voor den gewonen dienstplicht. De heer v. D. had bij 't visschen het ongeluk achterover uit de boot te slaan. Gelukkig is hij een goed zwemmer, waardoor hij kans zag, hoewel het niet gemakkelijk ging, den oever te bereiken. De najaarskeuring voor spring- stieren zal alhier plaats hebben 16 Sept. e.k. De collecte in de R.K. Kerk op j.l. Zondag voor de nieuw te bouwen kerk te Eindhoven ter eere -van den H. pastoor v. Ars (pastoor v. Tilborgh) bracht op ruim f 160.— Mej. Kramer was 16 Aug. j.l. 25 jaren ais onderwijzeres werkzaam aan de Openb. School alhier Daar zij met de vacantie üitstedig was, kwamen Burgemeester en Wethouders haar Maandag in de school toch huldigen en gelukwenschen, hoewel de jubi laresse deze gebeurtenis zonder meer wilde laten passeeren. SPORT. VOETBAL. WAALWIJK. JULIANA. De uitslagen van de Finale der Be kerwedstrijden Zondag j.l. gespeeld, zijn als volgt: Wilhelmina 2, Wijk—HEC 3, 4—1. Juliana 3Drunén 2, 60. Wilhelmina 2Drunen 2, 1—0. De prijzen werden behaald als volgt: Wilhelmina 2, Wijk le prijs, Beker. Drunen 2, 2e prijs, Lauwerkrans. HEC 3, 3e prijs, Lauwertak. DRUNEN. Zondag j.l. nam het 2e elftal van onze voetbalvereen. „Sporters" we derom deel aan de Serie-wedstrijden uitgeschreven door „Juliana", Baard wijk. De nieuwe St. Clemensschool voor jongens te v.m. Baardwijk. „Sporters" kwam uit tegen „Wil helmina" uit Wijk en moest verliezen met.l0. Daardoor behaalde zij een 2en pr., zijnde een prachtige lauwerkrans. DUIVENSPORT. CAPELLE. J.l. Zondag hield de Postduivenver.- „De Luchtvaart", gecombineerd met de Kaatsheuvelsche Postduivenvereen. „De Getrouwe Duif", een wedvlucht vanuit Lier met den volgenden uit slag: Chr. v. Heeswijk 1, 9, 17, 44; P. Snaphaan 2, 23, 24, 34, 40; J. Pij nenburg 3; H. Netten 4, 31, 49; L. v. Boxtel 5, 22; M. Mesch 6, 46; H. Vos 7, 39, 43; C. Corstanje 8, 11, 12, 25, 32; M. v. Engelen 10, 30; P. v. d. Vel den 13, 14, 16, 41, 48; A. Zwart 15, 21; M. Verduijn 18, 26; Th. Lichtvoet 19; A. Versteeg 20, 27, 42; J. Spie lings 28; H. v. Kampen 29; M. Don ders 33; C. v. d. Schans 35; W. v. d. V»lden 36, 37, 45; C. Oerlemans 38, 47D. Donders 50. Eerste overduif G. Vos. DRUNEN. Zondag hield de Postduivenvereen. „Lindberg", gevestigd bij A. van dei- Geld, een wedvlucht vanuit Vlissin- gen. De prijzen werden behaald als volgt: 1, 2, 3, 4, 5 H. Bergmans-Vrijhoe- ven; 6, 7 A. v. Loon-v. Huiten en v. d. Hoven; 8 Gebr. v. Ravensteijn-van Loon. Koningspoule: 1, 2 H. Bergmans-Vrijhoeven. Scheerweg: 1 H. Bergmans-Vrijhoeven. Het kampioenschap werd behaald door H. Bergmans-Vrijhoeven en ver wierven zij tevens 6 extra prijzen. RECHTZAKEN. Veroordeeld tot 5 jaar. De rechtbank te 's-Hage deed uit spraak in de zaak tegen den 20-jari- gen O. de C., wien ten laste was ge legd, dat hij na kalm overleg en rijp beraad het 20-jarige meisje Mej. A. B. van het leven heeft beroofd in den avond van den 13en Mei in de Adriaan Goekooplaan te dezer stede. De rechtbank veroordeelde hem tot 5 jaar gevangenisstraf. De eisch was 8 jaar. De verdachte, die zeer bleek was, wist zich goed te beheerschen en hoorde uiterlijk kalm het vonnis aan. Zonder een woord te hebben geuit, verliet hij de rechtszaal. In haar vonnis overwoog de recht bank, dat het wettig een overtuigend bewijs was geleverd en verdachte op zettelijk, ten einde het meisje van het le^en te berooven, met een pistool op haar geschoten heeft, waarbij hij haar zoodanig getroffen heeft, dat zij onmiddellijk overleed. De rechtbank achtte den ten laste gelegden opzet tot moord bewezen en verklaarde het verweer van verdachte's raadsman, dat verdachte onbewust op het mo ment van het schieten gehandeld heeft te verwerpen. De rechtbank wenschte eenerzijds rekening te houden met den ernst van het misdrijf, anderzijds met de jeugd van verdachte, verder met het feit dat hij nog nooit eerder met den straf rechter in aanraking was gekomen en de deskundige verminderde toereke ningsvatbaarheid aanwezig achtte. Geen voldoende reden oordeelde zij aanwezig om verdachte's straftijd in een bijzondere strafgevangenis te doen doorbrengen, hoewel zij anderzijds die mogelijkheid later niet wil uit sluiten. GEMENGD NIEUWS. Men meldt uit Oir schot, d.d. 28 Augustus aan de 's-Hrt. Crt. Woensdagmiddag omstreeks 6 uur, reed de vrachtrijder van Beers met een volgeladen vrachtauto planken in de richting Best, deze vrachtauto werd ingehaald door twee luxe auto's, gelijktijdig echter kwam van de rich ting Best ook een luxe auto. De voor ste der twee auto's remde zijn wagen, om een aanrijding te vermijden. De chauffeur van den tweeden wagen gaf vol gas, om te trachten er tus- schendoor te glippen, raakte met zijn achterspatbord den bumper van de vrachtauto. De groote houtgracht vloog door den schok naar voren (?h drukte de cabine in, zoodat de drie inzittenden in de knel moesten ko men. De chauffeur kreeg gelegenheid zich achter het stuur uit te schuiven; •leze trok den naast hem zittenden jongen, een knecht van de firma v. d. Boonren om, zoodat ook deze doordat hij languit op de bank kwam te lig gen, zoo £oed als geen letsel gekwam. De derde inzittende schipper K. van Balgooy uit Leeuwen, raakte bekneld tusschen den rug van de cabine en 't dashbord. Met ingedrukte borstkas werd van Balgooy uit den wagen ge- .haald en in het gras neergelegd; kape laan Vermeer die even te voren ge passeerd was per rijwiel werd gewaar schuwd en keerde terug, waarna Z.E. direct de absolutie gaf. Met een juist aankomenden auto reed men naar de pastorie, teneinde de H. Olie te halen voor de bediening. Dr. Burgering uit Oirschot was direct ter plaatse en ver leende de eerste hulp, waarna de ge troffene naar het gasthuis werd ver voerd, alwaar B. eenige minuten na aankomst overleed. De getroffene was gehuwd, had geen kinderen. Gisternacht heeft zich in de ge meente Rucphen (N.-B.) een drama afgespeeld. Eenigen tijd geleden was de arbeider M. Kersten aldaar wegens huurschuld uit zijn woning gezet; wijl hij met zijn vrouw en 7 kinderen geen onderdak kon krijgen, bouwde hij op de heide een hutje van heide struiken en stroo. Gisternacht nu is dit hutje afgebrand. De ouders en de oudste 4 kinderen hebben zich zelf gered, maar een meisje van 8 jaar, een meisje van zes en een jongetje van twee en een half jaar zijn levend verbrand. De burgemeester van Rucphen heeft een onderzoek ingesteld, en Zondag middag kwam ook het parket uit Breda ter plaatse. Aan de marechaus see van Roozendaal werd opgedragen op de kermis aldaar te zoeken naar den arbeider M. H. uit Rucphen, die aan het kerinishouden was. Hij werd ervan verdacht, uit baldadigheid den brand in het hutje gesticht te hebben. H. werd gevonden en per auto naar Rucphen gebracht. Ook de aanwijzingen van mede plichtigheid van de ouders, vooral van de moeder, vermeerderen. Behalve de arbeider H., bevinden zich nu ook de ouders in arrest op het raadhuis te Rucphen. De ontstemming van de in woners van Rucphen tegen den arbei der K en zijn vrouw en tegen den ar beider H is zoo groot, dat deze drie personen door de politie bewaakt moeten worden. De woede der bevol king keert zich vooral tegen de vrouw die eenigen tijd geleden haar kinde ren al eens kwaadwillig heeft verla ten. Later zijn de ouders vrij gelaten, omdat men niet aan hun schuld gelooft. In den afgeloopen nacht is op een spoorwegovergang bij Champigny (Marne) een auto, waarin vier perso nen waren gezeten, door een rangee- rende locomotief gegrepen en verbrij zeld. Alle inzittenden kwamen om 't leven. Vanmiddag omstreeks 6 uur is onder Kesselhout een nieuwe vracht auto tegen een boom gereden. Van de vijf inzittenden is er een gedood en zijn twee ernstig gewond. Sedert eenigen tijd woont te Baarn de voddenkoopman v. E. samen met de vrouw van D. O., betonwerker te Hamersveld bij Amersfoort. Her haaldelijk kwam D. O. naar Baarn en bezocht daar zijn vrouw; deze be zoeken waren van zeer onaangena- men aard en meermalen werd de po litie ter assistentie geroepen. De laat ste dagen hield D. O. zich wederom te Baarn op. Gisteravond ontmoetten D. O. en v. E. elkaar in een café. Toen zij op straat kwamen, greep D. O., v. E. beet en bracht hem met een mes vier steken toe in rug, pols, hals en neus. Het slachtoffer, dat in zorgwek- kenden toestand verkeerde, werd per brancard naar het ziekenhuis te Baarn vervoerd; de dader is later te Amers foort aangehouden. Hij heeft reeds 'n volledige bekentenis afgelegd. Te Roosteren is Zondag de 10- jarige zoon van den heer Koldschel- ders uit Maesijck bij het baden in de Maas verdronken. Gisteren is het 4-jarige kind van de familie de Boer aan de Kindsber- gerplaats te Vlaardingen uit een raam der 3e verdieping gevallen. Met een zware hersenschudding is de kletne naar het ziekenhuis gebracht. Gister avond was het kind nog niet tot be wustzijn gekomen. Te Noordwelle (Z.) zijn Zondag de 20-jarige tweelingbroeders Hage bij het baden in zee verdronken. De lijken zijn 's avonds aangespoeld. Te Zoelmond is Zondag zekere P. bij het zwemmen verdronken. Zijn lijk is gevonden. Hij laat een vrouw met kinderen achter. Bij een brand in een kazernewo ning te Smethwick bij Birmingham zijn zeven menschen gedood. Een later bericht meldt, dat het aantal dooden tot 11 is gestegen, ter wijl er een persoon vermist wordt. De dooden behooren tot 3 gezinnen, een gezin is geheel omgekomen. Het' vuur ontstond in een banket bakkerswinkel en sloeg over op de boven den winkel gelegen verdiepin gen. Drie meisjes, die uit het raam sprongen, werden ernstig gewond op genomen. Op den Beekschenweg te Tilburg reed de autobus der Hollandsche Buurtspoorwegen gister In een sloot, doordat de chauffeur voor een wiel rijder plots moest uitwijken. De inzit tenden bekwamen verwondingen, voor al de heer L. uit Hilvarenbeek was er ernstig aan toe, doordat hij een ader breuk opliep, waardoor hij veel bloed verloor. Zijn toestand was ernstig Per auto van den Geneesk. Dienst werd hij overgebracht naar't R K. Gasthuis Hedenmorgen was zijn toestand minder ernstig. ADVERTENTIëN. ONDERTROUWD: Mr. R. Warmollz en Betsy Rijken. Huwelijksvoltrekking Woensdag 18 Sept. a.s, Utrecht, Wittsvrouwensingelu 2 Sept 's Grev.-Capelle (N.-Br.)^ 1929' Ontvangdag 17 September van 4—5 uur. Toek. adresFrederik Hendrik str. 77bis, Utrecht. 43179 ln klein gezin te WAALWIJK wordt voor 2 meisjes (2 en 5 jaar) een gevraagd, van 's morgens 8 uur tot 's avonds 8 uur. Zoo mogelijk op de hoogte met fiöbelen, muziek en lichte naai werkjes. Dienstmeisje aanwezig. Brieven onder No. der advert, a h Bureau v. d blad. 43181 bij A. M1LLENAAR te Vrijhoeve- Capelie (Hoogevaart.) VLIJMEN. 43173 te Drunen, zal Dinsdag 10 Sep tember 1929 voorm. 10 uur ter herberge van JAN LUljBEN te Vlijmen Voor Mevr de Wed. Jos Loeft van Dtjck te Drnnen 0,48 20 H. A. Korte Achterhoeve onder Engelen. Voor den Heer Peter Mnskens te Drunen. 1,75 00 H A. in den Nieuwen Bel- jaard zijnde de Zuidelijke helft van de 25 hont. Voor de Families van der Aa, Daelmans e.a. 1,75.00 H.A. in den Nieuwen Bel- jaard zijnde de Noordelijke helft van de 25 hont. Voor den Heer Corn. Joh. Leijten te Helvoirt. 0,51,00 H.A. in de Achterhoeve tegen den Leenkamp onder Engelen, land afkomstig van Adr. van Kuijk. VoordeFamilie Pijnenborg te Helvoirt. In een perceel één bunder Steen beemden, zijnde 2'/j hont Steenbeemden onder Engelen afkomstig van de Familie van den Broek en de 5 hont daar naast. 45,00 Aren in de Steenbeemden, naast het erf van Ger. van Son te Cromvoirt. Voor den Heer Theod. van Mierlo te Nieuwkuijk Een perceel „Veeriienmorgensche- weg" onder Engelen groot 1 05 00 H.A. 1,00 00 H.A. „Luisbroek* 1,55,00 HA „Broeksche Kamp ALLES OM TE HOOIEN. Openbare Verkooping van TE DRUNEN. Onder billijke conditie te koop aangeboden in goeden staat Te bevragen onder No der^d". a. h. Bur. v. d. „Echo". 43186 te Drunen, zal ten verzoeke van de Heeren CORN. KLERKS en PH. STEENBERGEN te Drunen, bij Inzet op Vrijdag 13 September 1929. ter herberge van M. v D. WESTEN te Drunen en bij toe slag op Vrijdag 20 September 1929 ter hetberge van MART. V1S5ERS te Drunen, telkens des nam. 5 uur in het openbaar Onder de gemeente Drunen. Een Huis met erf en Werk plaats langs de Grootestraat kadastraal bekend als Sectie E No 672, groot 04,00 aren Het kippenhok, alsmede de vaste en losse werkbanken in de werkplaats en de vogelkooi worden gereserveerd. Het huis kan door den kooper worden aanvaard terstond na betaling der kooppenningen. De werkplaats kan door den kooper worden aanvaard drie maanden na den toeslag. De kooper moet duiden, dat zoolang de werkplaats nog niet kan worden aanvaard, de kippen over het erf ioopen. Betaling der kooppenningen 6 weken na den toeslag. 43172 Grond- en polderlasten zijn voor den kooper vanat 1 Jan 1930. te Dussen, zal aldaar bij LEEMANS op Woensdagen tl en 25 Sep tember 1929, nam. 6uurN.T. bij inzet en toeslag l)e schuldvordering lastens den heer CORN. STEVENS Robzn. te Dussen, ten be hoeve van de Erven Joh. Jac- Staal, groot f 8000. rentende 4's jaars, op 1 Mei, niet opeischbaar voor 1 Mei 1936, als eerste hy potheek gevestigd op het huis met schuren, boomgaard en tuin in den Z.-Holl. polder aan de Nieuwe Steeg te Dus sen, kad. F 557, groot 45,30 aren. Breed bij bi:jetten. 43178 (Ontwerp G. v. Huiten)

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 3