AaobesjeüiBi Liigilrulschi Zaiprsdai 8 September „De Twee Kolommen", 1 gratis. INZET. GEMEENTERAAD. f 620.- aanbesteed Den bouw van eei Woonhuis voo den heer F. Rot ben aldaar. Ma altijden vanaf f 1.50. - Restaurant den geheelen dag. Matige prijzen. Prima consumptie. in opgewekte marsch het terrein op kwam. Op zeer verdienstelijke wijze heeft dit corps den geheelen middag haar medewerking verleend. Ook de Chr. Gem. Zangvereeniging Excelsior" gaf onder leiding van haar directeur, dhr. Alb. Christ van Capelle, enkele nummers ten gehoore. Er was veel belangstelling voor de verschillende uitgevoerde spelen. Zoo noemen we slechts de Stoelendans, Mutsen opzetten, Tonnetjes kruien, Hardloopen met hindernissen en Mast- klimmen. Verschillende versjes werden groepsgewijze onder leiding van het schoolpersoneel door de kinderen ge zongen. Bij dq spelen werden door de navol gende kinderen prijzen behaald: Klasse I. Jongens, (hardloopen), le prijs B. van Pelt,^ 2e C. de Graaf, 3e A. de Bie. Meisjes, (eierloopen), le prijs G. v. Vuren, 2e P. de Rooij, 3e Ca. de Rooij. Klasse II. Jongens, (blokjes rapen), le pr. J. Molegraaf, 2e J. van Beek, 3e Ant. van Dongen. Meisjes, (vlaggetjes steken), le prijs R. v. d. Schans, 2e M. Janson, 3e G. Vos. Klasse III. Jongens, (korfbalspel), le pr. J. Ver. steeg, 2e! P. Treffers, 3e H. de Bie. Meisjes, (zakjes knippen), le pr. C. de Jong, 2e A. v. Zeist, 3e Ivora Schie- don. Klasse IV. jaar vervoerde de tram 275,000 pas sagiers. In de maand Aug. 1929 zijn in totaal 1 millioen meer passagiers vervoerd dan in de overeenkomstigen maand van het vorige jaar. In 't Achterom te Delft is gister middag het 12-jarig zoontje van den melkhandelaar van Leeuwen met zijn fiets onder een tractor met aanhang wagen van de Nederlandsche Kabel- fabriek geraakt, overreden en gedood. Gistermorgen omstreeks 10 uur werd het 2-jarig zoontje van den heer J. Wolter, wonende aan den spoor lijn Roermond—Vlodrop nabij den onbewaakten overweg bij wachtpost 11, door een trein uit de richting Vlodrop gegrepen en op slag gedood. Een vechtpartij. Te Werkendam is eergisteravond een ernstige vechtpartij ontstaan tus- schen eenige dronken schippers, waar bij een der vechtersbazen door de politie in den buik is geschoten. De getroffene is de 24—jarige knecht A, A., afkomstig uit St. Philipsiand, die met den te Werkendam zeer beruchten R. en nog tien anderen uit geweest was. Na sluitingstijd maakten zij zoo veel lawaai, dat de beide veldwachters ingrijpen noodzakelijk achtten. Toen zij bij de haven waren gekomen, bleek, dat de schippers zich hadden verbor gen, vermoedelijk met de bedoeling, de politiemannen in een val te lokken. Jongens, (tonnetjes kruien), le prijs I Toen de schippers zich ontdekt zagen, A. v. Zeist, 2e Z. Molegraaf, 3e Cor de I namen zij een aanvallende houding Rooijlaan en wilden zij de beide politie— Meisjes, (mutsen opzetten), le prijs I mannen, die zich tegen een muur B. v. Vuren, 2e Chr. Rijsdijk, 3e Jo hadden opgesteld. Maijers. Klasse V. Jongens, (zakloopen), le pr. D. v. Zeist, 2e J. Zwart, 3e C. v. Oosterhout. Meisjes, (koekhappen), le p'r. L. de Jong, 2e A. Chabot, 3e T. v. Tichelen. Klasse VI. Jongens, (hardloopen met hindernis sen), le pr. Janj Timmermans, 2e Joh. Schiedon, 3e Jan Ophorst. Meisjes, (kaarsjes happen)', le p'rijs voor zijn leven P. Treffers, 2e Jet v. Caem, 3e Joh. Heij. Klasse VII. Jongens, (mastklimmen), le pr. A. Timmermans, 2e B. L. Dalmaijer, 3e Jan van Zeist. met stokken en messen te fijt. Met in de eene hand een zaklantaarn en in de andere hand een revolver, trachtten de politemannen de schippers van zich af te houden, maar de aanvallers kwamen steeds dichterbij. Toen enkele personen ver dachte bewegingen maakten, heeft een der veldwachters geschoten, waarop A. A. getroffen neerviel. Hij is naar het ziekenhuis vervoerd. Men vreest (Reeds in een gedeelte van onze vorige oplaag opgenomen) De Raad dezer gemeente vergaderde Meisjes, (stoelendans), le prijs Jo I Vrijdagavond ten Raadhuize onder pre Maijers, 2e Cor de Bie, 3e D. Smits. Aan het einde werden door den voor zitter van het feestcomité, Dr. S. Waer- denburg, de prijzen uitgereikt. Hoogst voldaan verliet de jeugd om circa 7 uu'r het terrein. sidium van den Edelachtbaren heer Burgemeester Moonen. Afwezig de leden B. Timmermans en A. H. van Schijndel, waarvan de eerste met kennisgeving Na opening der vergadering trekt Een flinke tractatie op ranja en I de Voorzitter als stemmingsnummer 5, koekjes wisselde dit alles af. Een woord van hulde aan het ijveri ge feestcomité, inzonderheid aan den voo'rzitter, Dr. Waerdenburg, voor het geen het heeft gedaan om de jeugd dit feest te bereiden en aan allen die zich hierbij verdienstelijk hebben ge maakt, is hier voorzeker op zijn plaats. Te Breda slaagde voor de hoofd- acte L.O. de heer A. J. M. van Tuyl, alhier. aanwijzende, dat de omvraag begint bij het lid P. Verwiel. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld Voorzitter. Van den heer Roxs heb ik het verzoek gekregen of hij nog even mag terugkomen op mijn ant woord, gegeven op vraag twee. Na afhandeling der agenda zal ik hem daartoe gelegenheid geven. 1. Ingekomen stukken a. Van den heer F. C. Roxs be- brief is n.l. onderteekend niet alleen beperken tot een voordracht van 3, door verschillende burgemeesters in uitsluitend uit deze 7, waarvan de in- RAAMSDONK. De Rijvereeniging „Juliana" behaalde op het Concours °f^flnJ Hippique te Klundert den 2 den prijs De heer C. van der Pias slaagde dezer dagen te Breda voor de hoofd akte. Een kind van K, op het Veer j had het ongeluk Maandagmiddag in woningen en betreffende schadeloos stelling voor grond buiten de rooilijn. De vragen van den heer Roxs en de antwoorden van den Voorzitter, publiceerden wij reeds in ons blad van 24 Aug. j.l. b. Schrijven van Ged. Staten be- glasscherven te vallen. De toestand is I treffende indiening van bewijsstukken van dien aard, dat het kind nog den- I jnzajje tiet beroep van het bestuur der zelfden dag naar het R.K. Ziekenhuis u l o.school tegen het raadsbesluit I tot niet—verleening der gevraagde Op 27 Augustus j.l. is op het I medewerking voor de aanschaffing van Veer een telling van het verkeer ge-1 schrijfmachines, houden. Dien dag zijrt tusschen 6 uur j c. Schrijven van J. Timmermans voormiddag 8 uur namiddag de Kei-1 betreffende het raadhuisplan. zersdijk gepasseerd 795 rijwielen, 80 De heer Timmermans meldt dat vrachtwagens, 57 auto's, 35 vracht— I door de onlangs afgekomen wijziging auto's, 24 stuks paarden en ander jn de eischen der eind examens b.i. vee, 17 handwagens en hondenkarren, zjjn werkzaamheden zoodanig zijn 15 motorrijwielen, 5 rijtuigen en 41 vermeerderd dat hem den tijd ont omnibussen. I breekt om een plan voor het nieuwe De eerste geboorte op het nieuwe I raadhuis gereed te maken. Raadhuis is aangegeven door P. Dir- I d. Alsvoor van J. Klijnen. ven uit de Schansstraat, die dus in I Op grond van het advies der het bezit zal worden gesteld van het I commissie hebben B. en W. aan den postspaarbankboekje ten bedrage van I heer Duynstee bericht dat zij, althans 50,—. I voorloopig, van zijn aanbod geen Mej. W. kwam op de Veersche gebruik kunnen maken.ï wee in botsing met een anderen wiel— I f. Schrijven van het Voorloopig rijder met het gevolg dat zij tegen de I Bestuur van een op te richten schooi- grond gesmakt werd en nogal ernstige artsendienst betreffende toetreding tot verwondingen bekwam aan hoofd en dien dien:st. armen. De najaarskeuring van spring- stieren zal voor deze gemeente plaats j hebben te Oosterhout op 10 Septem ber a.s. voormiddag te 10 uur. AGENDA'S. WAALWIJK. Door B. en W. wordt voorgesteld niet bij dezen dienst aan te sluiten waar er in Waalwijk reeds een goed functioneerenden dienst bestaat waar mede Dr. Sweens is belast, Van dei- Waerden. Met het praead- vies van B. en W. kan ik mij zooals het daar ligt, voorloopig niet vereenigen. Allereerst is het mij niet 'recht duide Donderdagen Vrijdagavond ten I njk op welke gronden B. en W. dat ver- 8 uur repetitie Tavenu. I zoek meenen te moeten afwijzen. In Donderdag 8—10 uur. Gymnastiek I den betreffenden brief van de op te voor de leden B G.V. I richten schoolartsendienst, waarom- Donderdag 87, uur. Repetitie W.G.V trent ik nog gaarne nadere gegevens Gymnastieklokaal. had verzameld, waartoe de tijd mij Zaterdag en Zondag GEEN repetitie ten ^ft Liedertafel „Oefening en Vermaak". 1 o.a. gezegd, dat zij vroeger reeds met klem van redenen betoogd heb ben, dat het schooltoezicht niet uitge oefend moet worden door praktisee- rende artsen. Die klemmende redenen zijn ons ont- GEMENGD NIEUWS. Gisterennacht ontstond na een feest van een gilde te Veldhoven ruzie I tusschen een zekeren B. en T. met het I houden en toch stel ik er pijs op die gevolg, dat T. plotseling een mes Hg kennen, ofschoon mij zoo reeds het greep en daarmede B. een paar j standpunt van de artsenvereeniging het steken toebracht. Een broer van B. die meesj. jujste lijkt, temee'r waar deze op- tusschenbeide wilde komen Kreeg een I vahing blijkens de onderteekening van flinke snede van T. boven zijn pols. jjrief in bevoegde kringen van deze Na veel bloedverlies werden de ge- pj-ovincie unaniem lijkt. De bewuste wonden nog in den nacht door een dokter behandeld. De Rotterdamsche tramdirectie maakt er de N R Ct. opmerkzaam op. dat de R.E.T. op 31 Aug, jl. 346,000 passagiers heeft vervoerd, het hoogste getal ooit door de Rotterdamsche tram bereikt. Op denzelfden datum verleden deze provincie (van Tei'heijden, Dru nen, Ginneken en Oisterwijk), maar ook en daarop leg ik den nadruk, door Mevr. Muller-Loeff, namens het Groe ne Rruis, Dr. Sluyters, namens het dio cesane Wit-Gele Kruis, bisdom Breda, D'r. Sporenberg, Directeur van den ge neeskundigen dienst van Eindhoven, namens het Wit-Gele Kruis, bisdom Den Bosch. Zoowel dus van katholieke als van andere zijde is men het dus volkomen eens. B. en W. stellen nu eenvoudig voor, om hierop niet in te gaan en den heerschenden plaatselijken toestand te handhaven. Zij maken hierdoor boven dien een regeling voor de provincie, waarvan ook de kleinere plaatsen zul len kunnen p'rofiteeren, moeilijker, zoo niet onmogelijk. Meenen B. en W. hun houding niet te kunnen wijzigen, dan verzoek ik hun deze zaak van de agen da af te voeren en aan te houden tot een volgende vergadering, terwijl zij intus- schen den Raad de noodige inlichtin gen geven omtrent de redenen door het Bestuur van de op te richten school artsendienst reeds vroeger kenbaar ge maakt, om het toezicht te willen opdra gen aan niet praktiseerende artsen. De leden van, den Raad hebben dan tevens de gelegenheid, om deze voor de volks gezondheid van eminent belang zijnde zaak nog nader te onderzoeken alvo rens een beslissing te nemen, die wij later mogelijk zouden betreuren. Op de vraag van den Voorz. wie van de leden het voorstel van v. d. Waerden wenschen te steunen, ver klaarden zich de leden Pulles en Roxs daartoe bereid. Verwiel. Dan komt er in de volgende vergadering een ander voorstel Voorzitter. Van onze zijde niet Van der Waerden. Maar U kunt toch nadere gegevens vragen. Voorzitter. Dat ligt niet op onzen weg. Als wij 't nut daarvan inzagen, zouden wij het nu wei gedaan hebben; U kunt van ons echter alle gegevens krijgen, voor zoover wij ze bezitten. Van der Waerden. Dat is mijn be doeling ook. In stemming gebracht wordt hierna het voorstel van v, d. Waerden aan genomen met 7—4. Tegen stemden de leden Donkers, Smolders, Eibers en Loeff g. Koninklijk Besluit van 10 Juli 1929, No. 40, tot goedkeuring van de verordening tot wijzigfng der veror dening op de keuring van waren. h. Goedgekeurde raadsbesluiten tot wijziging van de gemeente— en be drijfsbegrootingen over 1928. i. Goedgekeurd raadsbesluit tot het aangaan eener kasgeldleening van f 200 000. j. Schrijven van de Ouder—com missie der Openbare School omtrent de benoeming van een onderwijzer. Door de Öudercommissie wordt verzocht een derde leerkracht aan te stellen en in overweging gegeven hiervoor een mannelijke leerkracht te nemen liefst van Protestantschen Gods dienst. Zulks omdat er reeds één vrouwelijke leerkracht is en er bijna uitsluitend kinderen van Protestantsche ingezetenen de school bezoeken. k. Alsvoor van het Centraal Bureau voor Verificatie enz. betreffende ge houden controle bij den gemeente ontvanger. 1. Goedgekeurd raadsbesluit tot ver huring van land aan J. de Rooij. m. Alsvoor tot verkoop van bouw grond aan J. Simons. n. Alsvoor tot verkoop van bouw grond aan M. Kleijngeld o Alsvoor tot uitgifte van grond in erfpacht aan de fa. Gebr. Teurlings 2 Benoeming van een onderwij zer(es) aan de openbare lagere school De voordracht luidt No. 1 M. C. M. van de Heijden te Waalwijk. No. 2 Th. Blijdestein te Nijmegen No. 3. J. van Donk te Groot-Ammers Voorzitter. Wenscht nog iemand de voordracht te bespreken, dan zal ik een oogenblik de openbare vergadering schorsen, v. d. Waerden. Ik welken zin meent U dat? Voorzitter. Als men soms inlichtin gen wenscht of iets te zeggen heeft over een der personen die op de voordracht staan. RoxsWanneer men gegevens heeft gekregen buiten den Raad of B. en W. is 't dan toegestaan om er in den Raad over te spreken Voorzitter. Ja, maar ik weet na tuurlijk niet wat U te zeggen heeft, doch als 't over personen gaat, is 't ge- wenscht om 't in geheime vergadering te doen. Roxs. 't Gaat over een persoon die op de voordracht staat. Voorzitter, Dan is 't niet wensche- lijk om personen in openbaar debat te brengen, Hierna ging de Raad in besloten zitting. Na heropening brengt de voorzitter punt twee aan de orde, Benoeming derde leerkracht Openbare School. lichtingen luiden goed en zelfs zeer goed. Houdt men rekening met den wensch der ouders, uitgesproken in den brief die i.e aan den Raad gericht heb ben en daarop hebben de belangheb benden m.i. recht, dan zou van de voordracht van B. en W. slechts No. in van Donk uit Groot Ammers aanmerking mogen komen. Wil de Raad een ruimere keuze, dan zou ook Roder uit Nederhemert, die op de voordracht van de Inspec- trice van het Lager Onderwijs voor komt, in aanmerking kunnen komen. Ik meen dus den Raad in overweging te moeten geven om de keuze te doen tusschen Van Donk, voorgesteld door B. en W., en Roder, voorgesteld door de Inspectrice. Voorzitter. Dat mag niet. We moe ten een keuze doen uit alle drie per sonen. Bij stemming werd de heer v. d. Heijden benoemd met 9 stemmen tegen 2 op den heer van Donk. 3. Vaststelling eener gewijzigde verordening op de heffing van school geld voor de gem. teekenschool. v. d. Waerden In 't ontwerp staat, dat vrijstelling wordt gegeven aan hen die niet in de gemeentelijke inkomsten belasting zijn aangeslagen. Maar 't ijkt me juister en billijker ais er staat, vrijstelling wordi gegeven voor hen, die geen Rijksbelasting betalen. Ik stel dan ook voor om art. 3 in dien zin te wijzigen. Voorzitter. Er staat al duidelijk, dat de overige leerlingen vrij zijn. v. d. Waerden, Maar er zijn men- schen die wel in de gemeentelijke, maar niet in de Rijksbelasting zijn aangeslagen. Voorzitter. Met uw voorstel komen we in strijd met de aanschrijving van den Minister. Voor de laagste klasse wordt toch ook maar f 2,— voor een geheel schooljaar gevraagd. Me dunkt, dit kan voor niemand een bezwaar zijn. v. d. Waerden. De vraag is of we iemand die alleen in de gem.-belasting is aangeslagen als min- of onvermo gend moeten beschouwen. Voorzitter. Eenige schakeering Is noodig en ik geloof, dat 't nieuwe ontwerp geen aanleiding geeft tot onbillijkheden. v. d. Waerden. Dan moet ik er mij bij neerleggen. 4. Aangaan eener vaste geldleening. Deze leenïng ten bedrage van f 151,010,— zal worden aangegaan bij de Maatschappij „Noord-Braband' tegen een rente van 45/8 pCt. a pari aflosbaar In 50 jaar, In dit plan is begrepen: a. f 10650 als voorschot aan deWo- ningbouwvereeniging „Baardwijk" b. f 35000 als kapitaalverstrekking aan het gasbedrijf. c. 100 000 idem aan het hypotheek- bankbedrijf. d f 5360 idem aan het bedrijf van Gemeentewerken, du s een totaal van f 151010 De aflossing is voor het bedrag sub a gesteld op 50 jaren, als voor woningbouw gebruikelijk is, met af lossingsbedragen die klimmen met bedragen, gelijk aan de vermindering van -den rentelast door de aflossing die voor het bedrag sub b en d hou den verband met de afschrijving, die sub c houdt verband met de aflossing van de door het bedrijf verstrekte hypotheken. Door de Maatschappij was bij niet tijdige betaling van rente en aflossing aanvankelijk bedongen een rentever goeding van 2/3 pCt. per maand. Dit percentage is ha bespreking terugge bracht op '/2 pCt., terwijl de bepaling ten aanzien van de onmiddellijke op eischbaarheid der leening bij te late betaling, opgenomen in de aanbieding, na bespreking is vervangen door die sub 6 van het besluit. Wordt aangenomen. 5. Voorioopige vaststelling der ge meente- en bedrijfsrekeningen over 1928. De commissie van onderzoek heeft de rekening en bescheiden onderzocht en accoord bevonden en adviseert tol voorioopige vaststelling. Wordt conform vastgesteld. 6. Goedkeuring der rekeningen van de Burg. Armbesturen over 1928. Wordt goedgekeurd. 7. Vaststelling van het kohier der siraatbelasting voor 1929. Wordt vastgesteld zooals ier tafel gebracht. 8. Mededeelingen. Voorz. Ik heb nog een mededeeling te doen over de wals. We hebben vo rige week nog een spoedeischende vergadering gehouden, maar het is op niets uitgeloopen. De wals is opge houden door een van de groote geld schieters, zoodat we geen schijn van kans hadden om ze te krijgen. Ik heb nu nog enkele mededeelingen te doen in geheime zitting, doch zal eerst den heer Roxs gelegenheid geven op zijn vragen terug te komen. Het lid Roxs geeft een korte herha- worden behandeld. Er is aan een en gens onder leiding van den heer Bertus ander natuurlijk geen publiciteit ge geven; we kunnen toch niet alles be kend maken. Maar de menschen had den bij ons moeten komen. Kroot wist in elk geval zeker dat de rooilijn ver legd zou worden. Hij zeide mij, dat hij ook om die reden den grondprijs eenigszins heeft verlaagd. Toen de rooilijn werd vastgesteld, was Kroot nog de eigenaar van den grond. De koopers kunnen nu geen recht op schadevergoeding doen gelden. Maar ze behouden het recht op den grond. Roxs. Als ze 't eventueel zelf wen schen te houden, mogen ze er dan 'n tuintje aanleggen? Voorz. Zeker, maar er mag niet op gebouwd worden. Roxs. Mogen ze er ook een groen ten- of fruittuin -van maken? Voorz. Ze kunnen er wel een voet balterrein aanleggen. Maar als ze er een mooi afgezet tuintje maken, dan besparen ze ons de kosten van plant soen. Pulles. De vraag van den heer Roxs verwonderde mij wel eenigszins. Ik heb vroeger ook al eens een dergelijke vraag gesteld en daarop ongeveer het zelfde antwoord gekregen als de heer Roxs. Het is wel goed, dat deze zaak nu in een openbare vergadering komt. Nu krijgt het tenminste publiciteit en worden de menschen ingelicht. Maar ik blijf de zaak onbillijk vinden. De menschen die daar grond hebben ge kocht zijn geen kapitalisten en iedere meter grond die ze moeten afstaan, wil voor hen heel wat zeggen. Ze heb ben natuurlijk wel liever achter het huis een tuintje. Als de gemeente tot onteigening moet overgaan, dan ge loof ik wel dat ze aan de eigenaren 'n behoorlijke vergoeding zal geven. Maar is het niet mogelijk om met Kroot te onderhandelen of hij een beetje soepeler wil zijn? Voorz. We hebben met Kroot ge sproken, maar er is geen cent af te krijgen. Hierna ging de Raad in geheime zitting. de Vries van keurig en behoorlijk werk te genieten. De adspiranten lieten vrije en. orde-oefeningen en pyramiden be wonderen, terwijl de grooteren schitte rend werk presteerden met stok- en brugoefeningen. Jammer dat het rek niet doelmatig gesteld was en daardoor de prestatie's aan dit werktuig niet ten ein de konden worden gebracht. Talrijke ovatie's hadden de jongens van het be langstellend publiek in ontvangst te ne men. Om half 8 vingen de avondconcerten aan. Het Kon. Muziekgezelschap Eupho- nia opende met 't Wien Neerlands Bloed, waarna de harmonie jde feestmarsch van Blankenburg en de Grand Ouverture van Langlin en de Walzer „Blumen du Liebe" op schitterende wijze uitvoerde. De Zangvereeniging „Bel Canto" gaf daarna een programma van niet minder dan 7 nummers te hooren. Het daverend applaus dat het koor na elk nummer mocht ontvangen, bewees dat 't publiek, dat in dichte drommen aandachtig toe luisterde, de prestatie's der jonge veree - niging hoogelijk wist te waardeeren. Na de 2e pauze gaf Euphonia het laat ste gedeelte van het concert, waarmede het eveneens veel succes behaalde. Met het Wilhelmus en de Militaire Taptoe werd het programma gesloten. Benoemd. De heer Jos. Zwaans alhier, is uit de ruim 60 sollicitanten door het Coll. van B. en W. benoemd als Gem. Ambachts man voor de reparatie's aan de Gem. gebouwen en de woningen der Bouwver- eeniging „Volksbelang". R.P.S. Aan het Postkantoor Kaatsheuvel en de daaronder ressorteerende hulpkanto ren werd gedurende de maand Augustus 1929 ingelegd 12204.28 en terugbetaald 18886.90. Uitgegeven werden 13 nieuwe boekjes. Aanbesteding. Voor rekening dep N.V. Het Keersch is alhier aanbesteed het bouwen van eea boerderij op de ontginningen aldaar. Uitslag: H. Michael Lzn. 3960.—, C. Michael 4446.—, H. Spierings 4465.—! H. Willems 3632.—, Gegund aan A. H. Willems. Op het postkantoor te Kaals- ïeuvel en de daaronder ressorteerende hulpkantoren, werd gedurende de maand Augustus ingelegd f 12204,28 en terugbetaald f 18886,90. Uitgegeven werden 13 nieuwe boekjes. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 3 Sept. 1929. Gemeenteraadsvergadering. De raad der gemeente Loon-op-Zand is uitgenoodigd tot bijwoning van een openbare vergadering, te houden op a.s. Maandag 9 September, des namid dags om 6 uur ten gemeentehuize. AGENDA: 1. Mededeeling -kasopname, 2. Aanbieding gemeenterekening over het jaar 1928. 3. Benoeming van een commissie van onderzoek, tevens belast met het onder zoeken van de begrooting voor het dienstjaar 1930. 4. Benoeming van een Hoofd der O. L. School te Loonschendijk. Op de voordracht staan: W. H. Janknegt, Hoofd der school te Oost Graftdijk. F. Fransen, Hoofd der school te Dalfsen. J. Kryl, Onderwijzer te Heerde. 5. Benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school te de Moer. Op de voordracht zijn vermeld: IJ. H. Loonen, onderwijzeres te Dies- sen. M. J. Elshout, onderwijzeres te Kaatsheuvel. M. G. Schroot, onderwijzeres te Til- burg. 6. Verzoek van den heer W. L. M. de Both om eervol ontslag als geneesheer met de armenpraktijk belast. 7. Benoeming van een gemeente-ge nee slieCr 8. Verzoek van P. Tiemersma in de Moer, om vergoeding voo'r het bezoeken van zijn kind van de Chistelijke school te Tilburg. 9. Voorstel onbewoonbaa'rver klaring van de woningen staande te Loon-op zand wijk A nos. 316, 317 en 318. 10. Voorstel tot verhuring van de voor malige onderwijzerswoning te Kaats heuvel aan de zich ter plaat.se vestigen de Broeders van Liefde. 11. Verzoek van het bestuur der Afd Kaatsheuvel van den Noord-Brabant Christelijken Boerenbond om subsidie inzake den huishoudcursus. 12. Reclames schoolgelden. Koninginnedag 1929. Koninginnedag 1929 is alhier onder enorme belangstelling en schitterend we der gevierd. Het was verbazend warm toen de Kon. Erk. Harmonie Apoh'o om half 5 nam. haar muzikale wancleling door de straten der gemeente aanving Bij het einde der muzikale route werd de R.K. Gymnastiekclub K.G.V. aan het Patronaat afgehaald en met muziek naar de Markt begeleid. Daar gaven onze jon- MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. ROTTERDAM, 3 Sept. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 221 paarden, 83 veulens, 1047 magert runderen, 815 vette runderen, 291 vette kalveren, 423 nuchtere kalveren 5404 graskalveren, 517 schapen of lammeren, 52 biggen, 6 bokken ol geiten en 11 overloopers. Prijzen per pond: koeien 3136 cj 4749 c., 5056 c.; ossen 42 c., 46- 48 ,c., 50—54 c.; stieren 3637 c„ 4! 43 c., 4749 c.; kalveren 556É 65—70 c., 75—80 c. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 200420, stieren 11( 490, graskalveren 4080, paar den 180310, slachtpaarden 14; 195, hitten 110160, veulens 90, fok nuchtere kalveren 20251 slacht id. 1015. kalf koeien 201 400, pinken 80140, vrfarzef 150—210, biggen ƒ2028, bigger per week 33.25. Zij die zich vóór 1 Octobe op dit blad abonraeeren ont vangen de tot dien datuii verschijnende nummers Het bouwterrein aan d Baardwijksche Steeg, geveil namens den heer J. v. Steei is ingezet op slechts Te veilen in 2 perceelen led: breed 10.50 M. en in massa. Toeslag op Maandag 9 Se[ tember a.s., te 7 uur in het Ca' „Het Vosje" v.m. Baardwijk. 4318 Op Vrijdag 13 Sepfembc 's nam. 6'/2 uur, zal in café JA! SMIT te Kaatsheuvel wordi Bestek en teekening f3,- restitutie fl.ook bij toezei ding van postwissel verkrijgb.b J. A. PRINS, Architect, Hoofdstr. B 255, Kaatsheüve v. d. Waerden. He voordracht voor ling van zijn vragen, gepubliceerd in Plaatst Uwe advertenties alleen in een NIEUWSbiad, dat een kern van vaste lezers heeft en daardoor ook waarborg geeft voor WERKELIJKE PUBLICI TEIT. een derde leerkracht van de openbare school noopt mij tot enkele opmerkin gen. Vergis ik mij niet, dan zijn de ge schikte' sollicitanten niet uitgenoo digd om een proefles te geven. Waar om is hier voor de openbare school afgeweken van deze goede gewoonte? Wij moeten nu dus afgaan alleen op ingewonnen informaties. Op grond daarvan zijn er een 7-tal sollicitanten van de geestesrichting der ouders, die hunne kinderen naar de openbare school zenden. Het is te betreuren dat B. en W. gemeend hebben zich niet te moeten ons blad van 24 Aug. j.l. Hij zegt, dat de koopers omtrent de rooilijn onbe kend waren en vraagt of daaromtrent door het gemeentebestuur al vroeger bekendmaking is gedaan. Ten slotte vraagt spr., wie men als eigenaar van den grond moet beschouwen. Voorz. De tegenwoordige menschen zijn eigenaars van den grond en kun nen dien ook behouden en be nutten als tuintje. Komt er ech ter een trottoir te liggen en zijn ze niet bereid op een minnelijke schikking den grond af te staan, dan zal het een onteigeningskwestie wor den, die in de Tweede Kamer moet WAALWIJK. Heeren Koris ten en Belangstellenden, bezoekt Cal é-R estaurant Recht tegenover de kerk van St. Jan. H. ROBBERS, Gérant. <«*v s~* w w

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 6