inderkopji net tweede Meisje, PlaDkenverkooping met mooi,dik haar Marktberichten. Notaris Middelkoop Notaris Middelkoop H. de Bont-v. Huiten Kunst en Letteren. publiek verkoopen: veilen en verkoopen Grootestraat WAALWIJK. Telefoon 109. HET ADRES voor de 43042 BETERE HEERENKLEEDING. Groepen van minstens drie ooien, geboren in 1927 of vroeger. 1 Y 40, Y 41, Y 120, Y 122, Y 125, eig. Gebr. Oerlemans-van der Schans, Drongelen. 3 Y 48, Y 111, Y 113 eig. D. van Buuren, Meeuwen. Groepen van minstens twee ooien, geboren in 1928. 1 126 Y, 120 Y, 131 Y eig. D. van Buuren, Meeuwen. 2 118 Y, 119 Y, 124 Y, eig. dezelfde. Groepen van minstens 3 ooilammeren van één vader. 3 212gY, 2J3Y, 214 Y en 219 Y eig. D. van Buuren, Meeuwen 3 207 Y, 208 Y, 209 Y., eig. E. v d. Beek, Genderen. Eerste Fokvee-Tentoonstelllng voor Varkens. Zeugen voor eerste maal drachtig. 3 B 288 eig. Gebr. Oerlemans-v. d Schans, Drongelen. Zeugen minstens voor de tweede maal drachtig, 3 2047 B eig. Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen. Loopvarkens 2—5 maanden. Geboren in Juni. 1 B 624, B 625, B 626, eig. Gebr. Oerlemans-v. d. Schans, Drongelen. Groepen bestaande uit beer met minstens 5 drachtige zeugen. 3 Gebr. Oerlemans—van der Schans, Drongelen, met Beer B 6 met 5 zeugen. Vereeniging „Nederl. Fabrikaat Overtuigd van het groote belang dat er in is gelegen het opgroeiend geslacht ook eenigszins een denkbeeld te geven van wat de Nederlandsche industrie beteekent, heeft de vereeniging „Neder landsch Fabrikaat" een spel ontworpen genaamd .Een reis door Nederland". Dit aardige spel is in het bijzonder gedrukt om te worden gespeeld door kinderen van ongeveer 8—12 Jaar. Het spel is aantrekkelijk en onder- houdend gemaakt. Ook onze plaats komt er op voor. Wij lezen daarbij onder de verklaring van de spelregels: WaalwijkHet middelpunt van de Nederlandsche Schoenindustrie. Koop een paar flinke wandelschoenen, betaal daarvoor een penning aan den pot en wandel in die schoenen dadelijk door naar 15, Eindhoven". De oplage van het spel bedraagt 159.000 exemplaren. Provinciale Autobus-keuringsdienst in Brabant. Het officieel orgaan van den Ned. Bond van Autobus-ondernemers „De Autobusdienst" deelt mede, dat de heer Ir. Zoetelief Norman, aan wien in Noordbrabant het toezicht opgedragen was over het nieuwerwetsche verkeers middelde autobus, met ingang van 1 November a.s. zijn keuringswerk zaamheden in dit gewest niet meer zal verrichten. De reden daarvan schijnt te zijn, naar wij uit goede bron vernemen, dat de keurmeester het werk niet meer afkan, „Prv. Ct." DRUNEN. De bekende firma G. van Drunen Zn. Co. alhier exposeert op de schoenmakerstentoonsteliing te Zwoll6 Het Vakblad v. d. Schoenmakerij" zegt over haar stand o.m.'t volgende „Was Drunen voorheen in 't bij zonder, zoo niet uitsluitend bekend om het fijn heerenwerk, sinds de machine ook daar is doorgedrongen en 't handwerk verdwenen, legt men zich er ook toe op dameswerk. En met succes, dat bewijst „The Déwé Shoe" van bovenstaande firma, een haute-luxe fabrikaat dat alle waardee ring verdient blijkens de in Waalwijk 1925 behaalde gouden medaille inde hoog-luxe klasse. De verschillende snitten in de kleuren vanaf licht tot donker op spitse, halfslanke en breede leesten toonen dat de fabriek opge wassen is tegen elke vraag. Ook Déwé damesschoeisel met ingebouwde steun zool wordt gemaakt, l/ De Processie van 's Bosch naar het genadeoord—Kevelaar vertrekt op Zondag 8 Sept. a.s., uit onze ge meente zullen ongeveer 20 personen deelnemen, de reis zal vanaf 's Bosch per extra trein geschieden v en de processie zal op Maandag 9 Sept. terugkeeren. I/— De Handboogschutterij .de Wet's Zonen" zal op Zondag 22 Sept. deel nemen aan het Bondsconcours te Elshout. De jongeheer Ant. Schoenmakers thans leerling der R.K. Jongensschool alhier, slaagde dezer week voor het toelatingsexamen Lyceum te 's Bosch. Zondag houdt de postduiven vereniging „Lindberg" gevestigd in caié v. d. Geld een wedvlucht van uit Eindhoven. Zaterdag om 3 uur inkorven. Het zoontje van v. S. viel uit een hoogen boom. Aanvankelijk vreesde men voor zijn leven, doch op 't oogenblik is de toe stand redelijk. Dr. van Seters verleende de eerste hulp. Wegens den slechten gang van zaken is de schoenfabriek der firma Gebrs van Wezel stopgezet. Het personeel is zoo goed als geheel bij andere fabrieken ondergebracht. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voormiddags half tien hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden ds. A. van Willi gen van Capelle. (Bediening H. Avond maal). In de Geref. kerk hoopt a.s. Zondag des voormiddags half tien en des na middags half zes op te treden ds. Horvat, Hongaarsch predikant hier te lande. In antwoord op het telegram aan H. M. de Koningin door de aid. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond „Patri monium", werd het volgende bericht ontvangen „HET LOO, Sept. 1929. Ingevolge de bevelen van Hare Ma jesteit de Koningin, heb ik de eer de afd. Sprang van het Ned. Werki. Verbond „Patrimonium" Hoogstder- zelver dank over te brengen, voor de gelukwenschen bij gelegenheid van de herdenking van Hoogstderzelver ge boortedag. De Adjudant van Dienst van H. M. de Koningin STORM VAN 's GRAVENZANDE." VRIJHOEVE-CAPELLE. Begun stigd door het prachtige najaarsweer werd ook hier de verjaardag van H.M. de Koningin met opgewekten luister gevierd. Des morgens om 9 uur had den de schoolkinderen van Openbaar en Bijzonder Onderwijs 'n mooien op tocht gevormd, bestaande uit ver sierde fietsen, kruiwagens, enz. De versierde zwaan, waarin het dochter tje van den heer Haverhals gezeten was, had veel bekijks, alsook de vliegmachine. De versierde kruiwagen met allerlei groenten van de kinde ren v. Baardwijk, trok ook veel aan dacht. Na de rondwandeling door het dorp, dat veel nieuwsgierigen had ge lokt, trok men naar het versierde feestterrein, waar verder kinderspe len werden gehouden; na afloop daar van werden de kinderen van beide scholen flink onthaald op limonade en gebakjes, terwijl ze zich de brood jes met melk ook goed lieten smaken. Des namiddags werden er volks spelen gehouden, opgeluisterd door het fanfarecorps „Sirena". De spelle tjes. liepen alle vlot van stapel. Door het uitbundig gejuich dat telkens door het publiek werd aangeheven, kon men opmaken dat ze wel in den smaak vielen. Des avonds werd het versierde ter rein electrisch verlicht, aangelegd door den heer Jan van Wijlen, elec- tricien en motorhandel alhier, hetwelk een prachtig effect maakte. Van 8 tot 10 uur gaf het fanfare corps een concert op de kiosk. Het volk kwam als het ware toegestroomd, zoodat het groote feestterrein tegen over het gemeentehuis te klein bleek. Het personeel van de bier- en limona detent kwam oogenblilcken handen te kort, het weer werkte daarin ook wel mede. Even na 10 uur werd het vuurwerk dat voor 'n gedeelte werd geschonken door de Graaff en Co's Auto- en Mo torhandel te Waalwijk en de firma v. Mol-Pauwels te Nieuwkuik, afge stoken, hetwelk prachtig was. Nog lang bleef men gezellig bijeen en er werd gedanst en lol gemaakt tot 't scheidingsuur, waarna ieder hoogst voldaan huiswaarts keerde. Een woord van lof aan de feest commissie, vooral aan den voorzitter C. de Rooij-Nieuwenhuizen, die on vermoeid de feestelijkheden tot stand heeft gebracht en in goede banen wist te leiden. Hulde aan Rijks- en gemeentepoli tie, die door haar tactvol optreden het wist te voorkomen dat door een paar belhamels uit omliggende dorpen de orde verstoord werd. Het haar groeit veel sneller als gij dat met Pu rol behandelt. Als men zoo nu en dan slechts een weinig Purol goed in de hoofdhuid wrijft, dan wordt daardoor de haargroei krachtig bevordert en het haar mooier en dikker. CAPELLE. J.l. Zondag, 1 Septem ber, was het 25 jaar geleden, dat on ze geachte gemeenteveldwachter, de heer J. L. v. d. Linde te dezer plaatse zijn functie aanvaardde. Zooals te ver wachten was heeft het hem Maandag d.a.v., den dag waarop het feest ge vierd werd, niet aan belangstelling ontbroken. De jubilaris heeft dien dag mogen ervaren, dat hij bij zijn superieuren en zijn collega s, alsook bij de inwoners dezer gemeente, in hoog aanzien staat, want verschillen de waardevolle cadeaux, waaronder een gouden horloge met inscriptie van het gemeentebestuur van Sprang-Ca- pelle en een gouden horlogeketting van de rijks- en gemeentepolitie uit de omliggende gemeenten, benevens tal van mooie bloemstukken, het een al mooier dan het ander, mocht hij dien dag in ontvangst nemen. Ons muziekgezelschap „Kunst na Ai-beid" bracht des avonds 8 uur, om stuwd door een groot aantal belang stellenden, den jubilaris een serena de, waarbij onze gemeenteveldwach ter namens de muziekvereeniging door den Voorzitter, den heer J. Mi chael, in welgekozen woorden werd gelukgewenscht. Wij maken van deze gelegenheid gebruik om vanaf deze plaats onzen gemeenteveldwachter hartelijk te feliciteeren met zijn 25- jarig ambtsjubileum in deze gemeen te en we vertrouwen, dat hij de be langen der Capelsche inwoners met dezelfde toewijding blijft behartigen, zooals hij dat tot heden steeds gedaan heeft en we wenschen hem nog vele gelukkige dienstjaren, gevolgd door een welverdiende rust in ons midden. - Gedurende de maand Augustus werd in de Rijkspostspaarbank op 't hulppostkantoor alh. ingel. 5049.62 en terugbetaald 4059.35. Het aantal inlagen bedroeg 73, dat der terugbe talingen 37. - Bij het verscharen van zijn vee werd van den landbouwer F. d. S. aan den Winterdijk, een beste melkkoe door een auto overreden. Het dier werd naar het slachthuis te Waal wijk vervoerd. A.s. Zondag des voorm. half 10 en des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kex-lc a.d. Loonschendijk optre den de heer Hage, godsdienstonder wijzer te Kampen. WASPIK. Bij de N.V. Scheepsbouw- werven voorheen P. en A. Ruijtenberg alhier werd met goed gevolg te water gelaten het Dortmund—Eemskanaal- schip .Betsy" voor rekening van den heer M. J. Vermeeren alhier. De kiel zal worden gelegd voor een dergelijk schip groot ongeveer 1000 ton voor rekening van den heer G. A. Bruijninckx te Engelen. De twee groote najaarsmarkten zullen worden gehouden op Maandag 21 October en Donderdag 21 Novem ber. RAAMSDONKSVEER. Gedurende Augustus werd aan het Postkantoor alhier ingelegd f 48191,36 en terug- betaald f 34439,49. Zondag zal om half tien en om 2 uur Ds. Ewoldt optreden in de Herv. Kerkom half tien en om 5 uur Ds. De Vries in de Ger. Kerk. Als een loopend vuurtje ver spreidde zich Woensdag in den na middag door de GemeenteDe Zang- vereeniging heeft den eersten prijs behaald op het concours te Herwijnen. De Zangers hadden een postduif mede genomen en na het bekend worden van den uitslag met een briefje aan een poot vrijgelaten. Eerste prijs met 316 punten in de Tweede Afdeeling. Een prachtig succes. Te verwonderen is het dar» ook niet dat de kunstlie vende Harmonie „De Eendracht" aan de Kom der Gemeente de gelukkige veteeniging ging afhalen. De Directeur, dhr, N. Snijers en de Voorzitter hadden plaats genomen in een rijtuig. Voorop het rijtuig waarin ook een tweetal schitterende bloemstukken, daarna Harmonie, vervolgens de Zangvereni ging en ten slotte een groote schare van menschen. Ondef vroolljke toonen werd door den „Keizersdijk" gemar cheerd naar de vereenigingszaal bij dhr. De Reijer—Lockefeer. En aan de Zangvereeniging èn aan den Directeur Snijers een „hartelijk gefeliciteerd". Zuster Servatia, onderwijzeres aan de R K. Meisjesschool alhier is overgeplaatst naar Eindhoven. "gEERTRUIDENBERG. Openbare vergadering van den Raad dezer ge meente op Vrijdag 6 September 1929. Te behandelen onderwerpen: Voorloopige vaststelling der ge meenterekening en de rekeningen der bedrijven over 1928. Ingekomen stukken. Reclames. Uitvoerig verslag in ons volgend nummer. GEERTRUIDENBERG. Evangelisa tielokaal .Immanuel" Wal, Zondag 8 September 's morgens 10 uur Ds. v. Beem van Breda. WOUDRICHEM. In de door de gemeente gedurende dezen winter ge maakte kosten voor het verleenen van steun aan vorstwerkloozen is door het Rijk een subsidie van 40 pet. toege kend. BAB1LON1ËNBROEK. Alhier is door onbekende oorzaak gisternacht brand ontstaan in de boerderij va» den heer v. d. B. Voordat de brandweer ter plaatse was, stonden huis, schuur en stallen in lichte laaie. Hel vee kon worden gered, doch al het koren en hooi is verbrand. DUSSEN. Alhier is gisternacht de groote boerderij met stalling van den landbouwer K. tot den grond toe afgebrand. Duizenden kilo's hooi, de geheele oogst en eenige varkens zijn verbrand. Waalwijk, 6 Sept. Varkens f 20—f 23. Eieren 7—8 cent. 1929 's Hertogenbosch, 4 Sept. 1929. Op de markt van heden waren aangevoerd 2116 stuks. 1129 stuks hoornvee. 795 biggen. 67 zeugen. 63 schapen—lammeren. 62 Kalveren. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien van f 210—f 350 p. st. Kalfvaarzen van f 195—f200 p. st. Magere ossen en koeien van f 125f 200. Vette ossen en koeien van f 0.53 p p le kw Vette ossen en koeien van f 0.46 p p 2e kw Pinken van f 100—f 145 per stuk. Zeugen van f 135—f 210 per stuk. Biggen van f 3—f 3.25 per week. Schapen van f22—f32 per stuk. Lammeren van f 16.— tot f26.p.stuk. Verdere mededeelingenVetvee prima bleef prijshoudend. Overigens luie handel met lagere prijzen. Kalfvee met zeer trage handel en lagere prijzen. Jong fokvee met weinig handel. Schapen, biggen en zeugen handel flauwer en lagere prijzen. Veilingvereen „De Langstraat", Drunen. Prijsnoteering van 5 September 1929. Duitsche boonen 1314 c., Snijboonen 6.58 c., Snijboonen II 44.5 c., Snij boonen III 2.53 c., Perfectboonen 1 6 c., Dubbele Perfectboonen 69 c., Stokprincessen z. draad 1416 c., Stok- princessen m. draad 1416 c., Rentege vers 1213.5 c., Wagenaars 24 c., Frambozen 26 c., Tomaten 0.51 Aard appelen 23 c., Sjalotten 916 c., Juin 1419 c., Peren 116 c., Clapps favo rite 12—19 c., id. II 7—11 c., id. Ill 2— 6 c., Bon Critien Williams 1012 c., id. II 34 c., William Duchesse 48 c., id. 23 c., Noord Holl. Suikerperen 47 c., Dirkjesperen 25 c., Knolperen 1—3 c., Tromphe de Vienne 611 c., Seig- neure d'Esperen 710 c., Beurré's 8 13 c., Appelen 0.515 c., The Queen 7 14 c., Gramsteiners 57 c., Schijvers 4 6 c., Kerswick 38 c., Lane Albert 5 —7 c., Witte pruimen 1033 c.. Blauwe pruimen 328 c., alles per K.G. Bloemkool 1016 c., Bloemkool II 4 6 c., Bloemkool III 0.52 c., Roode kool 211 c., Witte kool 16 c., Savoye kool 0.510 c., Sla 13 c., Andijvie 0.254 c., Ramenas 13 c., Meloenen 1040 c., alles per stuk. Augurken per 100 1040 cent. Selderij Snij 12 c., Kroten 1.53 c., Selderij 13—22 c., Preij 17—21 c., alles per bos. Kipeieren per K.G. 1.06. Eendeneieren per K.G. 0.86. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag en Zondag GEEN repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak*. Zaterdag 4—5'/2 uur. Gymnastiek voor de aspiranten B.G.V. Van 5 7'/2 uur voor de leden B.G.V. Zaterdag 3ll2 uur. Verplichte oefe ning voor da leden der korfbalclub W.E.K. Woensdag 8 uur. Vergadering R.K. Kiesvereeniging in den Gildenbond. GEMENGD NIEUWS. Acht personen omgekomen. Het verkeersvliegtuig „CÜy of San Francisco", dat Dinsdag j.l. tijdens een ontzettenden storm, die gepaard ging met een hevig onweer, spoorloos verdween, is thans nabij Gallup in New Mexico gevonden. Alle inzittenden, nl. drie leden der bemanning en vijf passagiers, waren om het leven geko men. Hoogstwaarschijnlijk is 't vlieg tuig door den bliksem getroffen en daardoor verongelukt. Het wrak werd eerst gevonden na intensieve naspo ringen door auto's, viiegtuigen, afdee lingen cowboys en Indianen. De kleine Johannes. Een tooneelbewerking. Y. Vissel heeft „De Kleine Johannes" van Frederik van Eeden voor hettoo- neel bewerkt. Het Vereenigd Rotter- damsch Hofstad-Tooneel zal 't naar de „N. R. C." verneemt, Lten tooneele brengen met Annie van Ees in de titeirol. mers. Deze toonkamers, welke zijn ingericht in het voormalig schoolhuis aan de Min. Loeffstraat, zijn geheel compleet gemeubileerd en gestoffeerd en zien er zeer smaakvol uit. Een en ander is op deskundige wijze ge ëtaleerd en levert het bewijs dat men voor woninginrichting hier minstens even goed terecht kan als in de groote steden. Wij wenschen den ondernemenden winkelier met deze flink opgezette uitbreiding van zijn afdeeling „Meu belen", het beste succes. Brug bij Zalt— Bommel, Blijkens een bij de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor 's-Hertogen- bosch e. a. ontvangen brief van den minister van waterstaat zal met den bouw van de brug te Zalt—Bommel spoedig worden begonnen en zal hij, naar het zich iaat aanzien, voorafgaan aan den bouw van de brug bij Nij megen, omdat de bepaling van tijdstip van den bouw van deze laatste brug wordt beheerscht door administratieve voorbereiding en onderhandelingen. Eerste Kamer. De heer E. B. Dumoleyn benoemd verklaard. Aangezien de voorzitter van het centraal stembureau binnen den termijn, gesteld in art. 116 2e lid de Kieswet, geen mededeeling heeft ontvangen van den heer J. P. J. Asselbergs te Bergen op Zo m, benoemd tot lid van de Eerste Kamer, of hij zijn benoeming al of niet aanneemt, is gistermiddag 5 uur in de voormalige raadzaal van het stadhuis in Den Haag een open bare zitting van het centraal stem bureau gehouden ter voorziening in de daardoor ontstane vacature. Het centraal stembureau verklaarde den heer E. B. Dumoleyn te Honte- nisse benoemd tot lid van de Eerste Kamer. Tevens had de voorzitter van het bureau meegedeeld dat blijkens het proces-verbaal van de zitting van het centraal stembureau van 22 Juli j.l. de heer Asselbergs benoemd was ver klaard op lijst no. 2 Noord-Brabant van lijstengroep 2 in de groep van provinciën I, krachtens art. 118a, j o art. 118 c der Kieswet en dat op deze lijst geen candidaat meer voorkomt, doch dat deze lijst tot één groep ver bonden is met lijst no. 2 Zeeland in de groep van provinciën I en dat sindsdien krachtens art. 118 j o art. 122b der Kieswet plaatsvervanger is de heer E. B. Dumoleyn te Honte. nisse, als zijnde de hoogst op die lijst geplaatste. ADVERTENTIëN. Mevrouw VAN SCHIJN DEL VAN THIEL, vraagt leeftijd boven 18 jaar. Mr. van COOTHSTRAAT 31. 43206 Zaterdag 14 Sept, 1929, A. des v.m. om 10 uur bij L. F. VAN DONGEN te Capelle en B. des n.m. om half 5 bij J. VLOEIMANS te Waspik, zal te Capelle, om contant geld, EEN FLINKE PARTIJ NIEUWE I VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Nieuwe Toonkamers. Blijkens in dit nummer voorkomende advertentie opent de heer H. Klerkx- Sommers, Magazijn „De Magneet" alhier vandaag zijn nieuwe toonka- Op Maandagen 16 Sept. 1929, bij inzet ten herberge van J. BOEZER, aan het Vaartje, te WASPIK en 23 September 1929, bij toeslag, ten herberge van H. MES, aan de Haven te CAPEL LE, telkens 's avonds 6 uur, zal te Capelle, ten verzoeke van den heer A. DË JONG Pzn. c.s., aldaar, in bet openbaar Onder Capelle in Sectie G. nos. 631, huis en erf, groot 7.30 A., 632 huis en erf, groot 0.70 A., 206 tuin, groot 5,90 A., 756 hooi land, groot 33 A. en 211 water, groot 18 A., geheel groot 64 A. 90 c.A. Een en ander gelegen aan den Winterdijk. Aanvaarding 15 Nov. a.s. - J.,,-,11 iu

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 10