ding van de plannen onverwijld ter hand te nemen. GËMËNGD NIEUWS. Onweer. Te Overloon bij Boxmeer, is de bliksem geslagen in het huis van me juffrouw G. H. de Lange. De vrouw werd getroffen en op slag gedood. Er ontstond geen brand. Ter hoogte van het eiland Bor- kum is de motorschoener „Lotus" met kapitein S. Wynhoop en op weg van België naar Denemarken met een lading asbestplaten door een hevig onweer overvallen. Het schip kreeg ernstige schade aan tuigage en zeilen en een der zwaarden werd onbruik baar. Het schip is te Oostmahorn bin- nengeloopen, waar het hersteld zal worden alvorens de reis wordt her vat. De toren der Ned. Herv. Kerk te Joure is door den bliksem getroffen. Er zijn steenen uit den muur geslagen. Tusschen Bakel en Milheeze is de bovengrondsche telefoonleiding over enkele honderden meters vernield en is een aantal telefoonpalen door den bliksem uit den grond geslagen. Gis termiddag is het telefoonnet hersteld - Te Groesbeek is de bliksem inge slagen in de woning van Poelen, wel ke is afgebrand. Te Ewijk is de woning van Bak ker tengevolge van het inslaan van den bliksem afgebrand. Te Bakel is een boerderij afge brand. Te Deurne werd de nieuwe bouwhoeve van v. D. door het vuur vernield. Te St. Antonis is de boerderij van den heer C. van Sambeek door den bliksem getroffen en geheel afge brand. Drie kalveren kwamen in de vlammen om. De inboedel en de land- bouwinventaris werden een prooi van de vlammen. Onder de gemeente Mfirkelo is de bliksem geslagen in de boerderij van den heer Nijland. De boerderij brandde geheel af. Gisternacht is de bliksem gesla gen in een kapitale boerderij in de buurt van Workum. De bewoners hebben zich nauwelijks kunnen red den. Te Oudehaske sloeg de bliksem in de boerderij van Gebrs. Postma. welke geheel is afgebrand. Door het inslaan van den blik sem zijn boerderijen afgebrand te Woudsend, Nijega en Langweer. Vannacht is te Bathmen de blik sem geslagen in een schuurberg van den landbouwer J. W. v. Schooten, op het erve Koldewey. Met het gebouw gingen ongeveer 500 pond hooi, 300 pond stroo, eenige kippen, een groote voorraad brandhout en eenige land bouwmachines verloren. Alles was verzekerd. In de buurtschap Achterhoek, gemeente Markelo, trof de bliksem 'n voorraadschuur van den heer Huitin, welk gebouw eveneens in vlammen opging. Te Haaksbergen is de woning van M. door den bliksem getroffen en af gebrand. Eenige varkens kwamen daarbij om het leven. Ook boven Noord-Brabant heeft in den nacht van Woensdag op Don derdag een hevig onweer gewoed. Te Beugen, nabij Boxmeer, is een groote boerderij met voorraadschuur met rogge en landbouwwerktuigen door de vlammen geheel vernield. Te Ottersum, nabij Gennep, is de boerderij van den heer Laaiakkers af gebrand. Te Oploo zijn 2 huizen, te St. An- thonis is één huis en te Overloon zijn 3 huizen afgebrand. Te Haps is een boerderij door brand vernield. Bij Gennep zijn 4 koeien door den bliksem getroffen. Te Beugen werd een paard door 't hemelvuur getroffen. Op verschillen de plaatsen zijn de electrische gelei dingen en telefoonverbindingen on klaar geraakt. Gisteravond omstreeks 5 uur heeft te Bruinisse op een stuk bouw land het Pandervliegtuig P.H.E.J. van de Rotterdamsche Aero Club, bemand niet de heeren jhr. v. d. Wall van Re- pelaer van Puttershoek, woonachtig te Dubbeldam, en v. d. Gracht, een nood landing moeten maken wegens een de fect aan den motor. Op telegrafisch verzoog kwam het voormalige Sopla- vliegtuig, dat juist dezer dagen door de R.A.C. is overgenomen, bemand niet den piloot H. M. Schmidt Crans, te hulp. Daar deze niet het benoodig- de materiaal aan boord had, moest hij terstond naar Waalhaven terugkee- £en, waarbij jhr. Repelaer meeging. Bij het opstijgen is het Sopla-vlieg- tnig, doordat het niet de noodige vlucht kon krijgen, tegen den dijk ge botst en zwaar gehavend, waarbij jhr. Repelaer en de heer Schmidt Crans lichte verwondingen opliepen. Gistermiddag omstreeks 4 uur is het Duitsche watervliegtuig Henkei No. 1731, op weg van Warmemünde naar Schellingwoude, bij laatstge noemde plaats tegen den zeedijk ge vlogen. Het toestel kwam op den dijk terecht, waardoor de drijvers ernstig werden beschadigd. De drie inzitten den werden niet gewond en konden op den dijk uit het toestel stappen. Onmiddellijk is personeel van het marine-vliegstation te Schellingwoude gezonden om het toestel te bergen. De 17-jarige scholier E. Hollan der, van den Heemraadssingel te Rot terdam, is bij het baden bij de Zand plaat in den Nieuwen Waterweg ver dronken. Gisteravond omstreeks 11 uur reed de 20-jarige rijwielhersteller Bijl met zeer groote snelheid met een mo torfiets op het Rapenburg te Leiden. De heeren Dorrepaal en Keiler zaten op den duo. Toen zij op het bruggetje van het Rapenburg kwamen, begon de motor te slingeren, met het gevolg dat de machine tegen het ijzeren hek voor het pand van de Nationale Bank opbotste. Keiler kwam daarbij met de borst boven op de pennen van het hek terecht; hij werd in hoogst ernstigen toestand naar het academisch zieken huis overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. De heer Dor repaal kreeg een armfractuur en werd eveneens naar het academisch zieken huis overgebracht, terwijl de bestuur der Bijl met den schrik vrij kwam. DRA IS MA 'Vaxi* VALKENBURG'S LEVERTRAAN*: LEEUWARDEN** Sedert een paar dagen worden in België nieuwe gevallen van kinder verlamming geconstateerd, waarvan verscheidene te Luik, Morlanwelz, Godinne en in de streek rondom Thielt. Het aantal in de provincie Antwerpen vastgestelde gevallen blijkt thans reeds ongeveer 130 te bedragen. Men meldt uit Veghel, d.d. Sept.: Toen de heer Hub. Sommers gisterenavond na afloop der feestelijk heden huiswaarts keerde, bemerkte hij tot zijn ontzetting dat tijdens zijn afwezigheid ongewenschte bezoekers zijne woning doorzocht hadden. Van onder tot boven waren alle kasten, bedden, enz., overhoop en leeggegooid, terwijl in de slaapkamer het geld kistje uit een kadt was gehaald en hieruit een bedrag van ruim ƒ300 ontvreemd was. Het schijnt de dief of dieven uitsluitend om geld te doen geweest te zijn, daar geen enkel voor werp van waarde zoover was na te gaan, vermist wordt, ofschoon alle la den open waren gebroken. Zelfs de keuken was geheel doorzocht en uit de kast het wisselgeld, ongeveer 3, verdwenen. De politie, die terstond gewaarschuwd werd, verscheen on middellijk en stelde direct een ernstig onderzoek in. Uitgemaakt werd dat de dief of dieven door opschuiving van het opkamerraam waren binnen gekomen en ofschoon de voordeur door hen geopend was, zij 't huis weer langs denzelfden weg hebben veria ten. Men schijnt langen tijd in huis te zijn geweest, daar Jetterlijk niets ondoorzocht is gebleven. Vreemd is, dat geen enkele voorbijganger of buur man iets gemerkt heeft, daar de dief of dieven een electr. looplamp, die op zolder hing, gebruikt hebben om ver schillende vertrekken af te lichten. Tot heden is nog niets van de daders bekend. Vannacht half 2 heeft onder Nij megen op den straatweg n. Beek, een aanrijding plaats gehad tusschen een auto van L. Schneeman en een motor fiets. De fiets werd bestuurd door den 22-jarigen J. Wagenveld; op de duo zat de 28-jarige N. Simons, bei den kellner van het café-restaurant Germania te Nijmegen. W. was on middellijk dood; S., die kort geleden nog in Den Haag woonde, stierf even later op den weg. Gisteravond omstreeks 7 uur was op de Waal nabij Beneden-Leeu wen, de Duitsche raderboot Rab Kar- ger voor anker gegaan. Twee dochter tjes van den kapitein van de rader boot, Karl Douy, uit Duisburg, gin gen daarna in de rivier baden. Plotse- ling zag de kapitein zijn beide kinde ren in de diepte verdwijnen. Hij be dacht zich geen oogenblik en sprong de beide meisjes na; ook hij verdween in de diepte. Gisteravond laat zijn de lijken van den vader en van een der meisjes opgevischt; vanmorgen werd het derde lijk gevonden. Spoorwegongeluk bij Meppel. Gisterochtend heeft met den eersten trein van Meppel naar Leeuwarden, om 5,51 van Meppel vertrokken, even vooibij het station Meppel een onge luk plaats gehad. De spoorbrug over de Drentsche Hoofdvaart aldaar, die 's nachts ten behoeve van de scheepvaart open staat, was nog niet gesloten (de brugwachtersvrouw had zich verslapen) en de machinist reed door onveilig sein. De locomotief hangt boven het waterhet postrijtuig en een personen wagen zijn vernield. De volgende rij tuigen zijn ontspoord. Een reiziger is aan het hoofd gewond. De brug bleef onbeschadigd en het reizigersverkeer is niet gestremd; bij de brug moeten de reizigers over stappen. Nader meldt men ons; Het postrijtuig werd geheel vernield. De postconducteur Piatenkamp, die zich in dat rijtuig bevond, liep ver wondingen op. Een der beide derde klasse rijtuigen drong in een daarop volgend tweede-klasse-rijtuig, waarin een reiziger uit Tilburg lag te slapen. Hij kwam met den schrik vrij. In het geheel waren er maar drie reizigers in de trein. Om 8 uur was een werktrein uit Zwolle ter plaatse voor het opruimings- werk. De locomotief is met het voorste gedeelte in de vaart terechtgekomen. Slechts de schoorsteen steekt nog boven het water uit. Het achterste gedeelte van de locomotief en de tender hangen tusschen den wal en het water. De goederenwagen, de postwagen, twee rijtuigen derde klasse en een rijtuig tweede klasse zijn in elkaar geschoven, waarvan het postrijtuig de meeste schade heeft opgeloopen. De materieele schade is aanzienlijk. Het station Meppel had geen ver binding kunnen krijgen met de brug wachterswoning bij de brug. De hoofd- conducteur-treingeleider nam toen op de locomotief plaats. Hoewel het sein v.óór de brug op onveilig stond, is men toch doorgereden. Eerst op het laatste oogenblik zag de machinist, dat de brug open stond; hij remde uit alle macht, maar kon het ongeluk niet meer voorkomen. Moord te 's Gravenhage. Een oude dame vermoord en haar huishoudster zwaargewond. Gistermiddag is een moord gepleegc op de 72-jarige mevrouw O. in haar woning aan den Bezuidenhoutsche weg 395. Toen om kwart voor vijf de genees kundige dienst gewaarschuwd werd, vond men mevr. O. met afgesneden hals; haar 50—jarige huishoudster had eveneens ernstige wonden aan gelaat, hals en handen, doch leefde nog. Zij is naar het R.K. Ziekenhuis gebracht, waar zij ter verpleging is opgenomen. Haar toestand was 's avonds rede- lijk en gaf hoop dat zij van de be komen wonden zal herstellen. Het schijnt, dat zij zich tegen den aanval heeft kunnen verweren. De wonden zijn met een scheermes toegebracht. dat dit voor de niet spraakzame jongelui een zeer geschikt middel was om naar de hand van een Zeeuwsche schoone te dingen en dat in de Vereenigde Staten jaarlijks ongeveer 40 miliioen ton ijs wordt vervaardigd en dat in 1928 ongeveer 16 pCt. der Amerikaansche ruwstaalproductie ge bruikt werd door de automobielin dustrie en dat er ongeveer 600 planten zijn, welke als voedsel dienen en dat hiervan 290 eetbare vruchten dragen en men 120 eet als groenten en dat het geweten gelijk heeft, omdat het spreekt als het geen gelijk heeft? Moeder: „Denkt U dat Frank duizenden met zijn stem in beweging zal brengen Zangleeraar„Dat kan wel zijn, mevrouw, maar dan moet U hem ver keersagent laten worden". Passing Show. De vermoedelijke dader door tramconducteurs gegrepen. Omtrent den moord op den Bezui denhoudschen weg kan nog het vol gende worden gemeld Omstreeks half 5 is de huishoud ster uit het perceel gekomen en heeft „moord geroepen, juist toen een tram van lijn 3 voorbij kwam. Deze heeit onmiddellijk gestopt. De conducteurs zetten den vluchtenden vermoedeiijken dader achterna en grepen hem. De man weigert iets te zeggen. De joiyie heeft in het perceel, waar de moord gebeurd is, hem aan een lang durig verhoor onderworpen. Ook de 'oco—burgemeester, wethouder van der Meulen, is in het perceel geweest. Te kwart voor negenen is de ver moedelijke dader van den moord naar iet hoofdbureau van politie overge bracht, waar het verhoor werd voort gezet. Nader wordt over den moord in het ïezuidenhout nog vernomen, dat de bestuurder van de tram, die op het ïulpgeroep van de huishoudster stopte, den dader heeft gegrepen in de Cor nells van der Lijnstraat, nadat de man een pakje in een der tuinen had ge worpen, dat bij onderzoek het scheer mes bleek te bevatten. De politie zou gisternacht nog een ïuiszoeking houden in het huis van den arrestant, wiens naam zij meent fe weten, hoewel hij nog steeds weigerde dien op te geven. WEET GIJ dat het op het eiland Zuid-Beveland angen tijd gewoonte is gebleven, dat een vrijer het meisje van zijn keuze door middel van een koek van zijn verlangens blijk gaf? en SPORT. W.SC. Zoowtl het eerste elftal van WSC als het tweede elftal spelen morgen beiden thuis een oefenwedstrijd, gespeeld tegen dezelfde elftallen der bekende Bredasche Sportvereeniging .Hero". Laatstgenoemde is voor onze plaats geen onbekende en is hier steeds een graag geziene gast. Niet alleen de ontmoeling voor het 1ste elftal van WSC is morgen van belang, doch zeker verdient de wedstrijd tusschen WSC 2 en HERO 2 de volle belang stelling, dit met het oog op samen stelling van het tweede elftal in de komende reserve—Ilde klasse A, inden NVB. Door toetreding van enkele nieuwe spelers, is dit elftal momenteel aan sterkte aanmerkelijk toegenomen en bestaat thans uitsluitend uit zeer jonge enthousiaste spelers. Dat de WSC reserves het in de a s. competitte in hunne nieuwe omgeving geenszins gemakkelijk zullen krijgen, kan men wel uit de volgende tegenstanders af leiden, onder welke zij ingedeeld zul len worden en wel WILLEM II. 3. NOAD 3 LONGA II NAC 3 BW 3 DOSKO II ALLIANCE. Ten slotte herinneren wij er aan, dat de wedstrijd WSC 2—HERO 2 om half één aanvangt en WSC 1 HERO 1 om half drie. R. W. B. R. W.B.— Wilhelmina 2 1—3. Ondanks het zeer warm was is er met veel animo door beide partijen gespeeld en werd in prettige verstand, houding gespeeld, De Bossche kanaries wonnen verdiend met 3—1. De indeeling voor het a.s. seizoen is als volgt 3eklasse C. Good-Luck, Geertruidenberg, T.S.C. Oosterhout, Oosterhout (bij toelating), Zigo, Tilburg, S. C. G. Goirle (bij toelating), Baardwijk, WSC, RWB. Wat men kan noemen een voor deelige afdeeling. H.EC. Het eerste elftal van HEC zal Zondag a.s. wederom een oefenwed strijd spelen en wel in Dongen tegen de club van dien naam. Dit zal voor HEC geen gemakkelijke strijd worden daar „Dongen", zooals wel bekend zal zijn, een flinke ploeg bezit, die de vorige competitie de derde plaats in de tweede klas afd.A wist te bereiken. HEC moet echter maar flink aan pakken zoodat een zoo goed mogelijk figuur wordt geslagen. Vertrek per bus om 14.15 van het station. Voor enkele leden is, tegen betaling van een geringe vergoeding, nog gelegenheid deze reis mede te maken. Eindelijk is dan toch de indeeling van afd, IV bekend gemaakt. De tweede klas afd. B is thans ais volgt samengesteld Gudok, Boxtel, De Valk, Tegelen, VOS, VVV, Helmond, Hoensbroek, HEC. Zooals men hieruit ziet zijn er enkele veranderingen in aangebracht daar Gudok en Hoensbroek, de vorige comp. in andere afdeelingen speelden, terwijl TAC in afd. A geplaatst is en Sittard naar de 3de klas gedegradeerd werd. Wat de sterkte betreft zal deze in deeling o i. weinig afwijken van die van de vorige competitie. Wedstrijden werden er tot heden voor onze afdeeling nog niet vast gesteld. DUSSEN. Zondag speelt om 1 uur het 2e elftal van onze voetbalvereeniging „Sporters" tegen „Dussensche Boys" uit Dussen. Om half drie krijgt het le elftal Kaatsheuvel op bezoek. SPRANG. Korfbal. Onze korfbalvereniging NEO gaat а.s. Zaterdagmiddag naar Tilburg om een competitie-wedstrijd te spelen tegen VOLT aldaar. Wanneer het VOLT gelukt in dezen wedstrijd NEO te verslaan is VOLT kampioen van den Brab. Korfbalbond. Ongetwijfeld zal VOLT er dus alles opzetten om te winnen en NEO weet maar al te goed dat er met VOLT niet valt te spotten. Echter ook NEO zal zich niet maar zoo gemakkelijk gewonnen geven. Het belooft wel een zeer spannende wed strijd te worden. Flink aangepakt NEO dames en heeren!!! Zondag 8 September om half zes zal de Udennoutsche Korfbalclub een vriendschappelijke wedstrijd )spelen tegen de Kaaisheuvelsche club EDB op het terrein achter de Centrale Vleeschhai in de Hoofdstraat. DUIVENSPORT. KAATSHEUVEL. Uitslag gehouden wedvlucht door „De Combinatie", gevestigd bij den heer J. v. Dun, op Zondag 1 Sept. j.l. De prijzen werden behaald als volgt 1, 5, 33 M. Damen; 2, 9, 14, 36 H. de Leeuw; 4, 26, 27 F. v. d. Assem; 13, 18 P. v. Heesch; 7, 16, 19 J. v. Dun; 8 L. Mosselveld; 10, 22 A. Em mers; 11 C. de Bondt; 12 P. v. Esch; 17, 20, 32 H. Snoeren; 21 Couwen- berg; 23 A. Zwaans; 25 A. Laros; 28, 31 A. v. d. Ven; 29 H. Damen; 30 A. Brokken; 34 G. v. Wanrooij; 35 P. de Nijs. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Antoinette R. d.v. W. L. van Mui- lekom en H. M. Sleenhof. Hillegon- da L. A. d.v. E. B. Everts en H. van Wijlen. Franciscus W. z.v. Th. P. A. van Huiten en P. P. Korthout. Johanna d.v. A. H. C. Verwiel en C. M: A. Akkermans. Cornelia T. G. d.v. B. *A. van den Berg en J. W. Massar. Overleden: Geen. Huwel.-aangiften Simon P. van Leeuwen, 70 j. te Gouda en Dymphena de Bruijn, 58 j., alh. Johannes H. Wiesman, 32 j., en Anna Timmermans, 21 j., beiden alhier. Gehuwd Nicolaas Pooters, 45 j., te Loon-op- Zand en Johanna G. van Meeuwen, 31 j., alhier. Josephus J. M. van de Griendt, 27 j., en Johanna A. Veraa, 25 j. beiden alhier. Ingekomen personen: J. Th. Gordijn, van Raamsdonk. C. A. B. van Amsterdam, van Woens- drecht. M. J. M. v. d. Broek, van Bergen-op-Zoom. H. J. Gouda, van Apeldoorn. M. A. van Cromvoirt, van Woensdrecht. C. J. Dielman, van Renkum, J. Q. van Reijen, van Breda. J. Maas, van Veendam. A. W. F. de Groot, van Boxtel. Vertrokken personen: J. T. van der Pluijm, naar G'berg. - L. A. M. Snijders, naar Drunen. L. J. van Krugten, naar Hedikhuizen. J. P. Willemse, naar Oosterhout. F. P. Kooien, naar Oudenbosch. J. J. M. E. van Bijnen, naar Veghel. A. van der Vorst, naar Loon-op- Zand. H. J. Donker, naar Tilburg. C. Pullens, naar Loon-op-Zand. -- J. A. Pullens, naar Eindhoven. E. A. Kok, naar Zevenaar. J. M. Kou- wenberg, naar Drunen. L. M. H. Smits, naar Den Bosch. H. A. M. van der Sterren, naar Tilburg. G. A. de Graaff, naar Echt. SPRANG-CAPELLE. Over de maand Augustus 1929. Geboren: Johannes Hendrikus Adrianus z.v. A. C. v. Zeist en H. Quirijns. Al- bert z.v. D. Hoefnagel en M. M. Spie lings. Ardina Hendrika d.v. J. Ro- senbrand en M. Verhagen. Corne lls Bernard z.v. D. N. v. d. Waals en A. W. de Bie. Johanna Adriana d.v. C. Merkx en E. v. Spijk. Cor nells z.v. A. Snijders en J. v. Beek. Rombout Albertus z.v. P. J. v. Dron- gelen en J. Gouda. Leendert Johan nes z.v. C. Sterrenburg en A. de Rooij. Govert Johannes z.v. G. v. d. Ley en j C. Scheffers. Jan Hendrik z.v. J. H. Oerlemans en M. M. de Lint. Mari- us Martynus z.v. J. H. Oerlemans en M. M. de Lint. Johanna Maria d.v. J. Zwart en A. W. Spiering. Corne lls z.v. J. Haverhals en J. v. Campen. Gehuwd H. A. Prevo, 27 j. en A. D. Stam,

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 7