w. s. c. Bedoelde W. is meermalen uitge broken en pleegde dan telkens dief stallen. Ernstig ongeluk. Tegen het einde van den fabriekstijd heett er gisteravond op de schoen fabriek van den heer Vrinten een ernstig ongeluk plaats gehad. De 15 jarige P. H. had het ongeluk bekneld te raken tusschen een schuur machine, waardoor hem een duim werd afgerukt en beide armen werden gebroken. Dr. Langemeijer verleende eerste hulp en achtte overbrenging naar het Ziekenhuis noodig. De heer Vrinten liet hem daarop onmiddellijk per auto naar den Bosch brengen. Botsing tusschen motor en fiets. Vrijdagavond had er ter hoogte van den fotograaf Oudkerk in de Groote straat een botsing plaats tusschen een motorrijder en een wielrijdster, welk ongeval nog vrij goed is afgeloopen. Toen de motorrijder S. met een nieuwen Indian-motor van het Hoek- einde kwam gaf hij een signaal alvo rens een huifkar te passeeren die aan den kant van de straat stond. Op datzelfde oogenblik kwam een meisje, zekere T„ uit een dam gefietst en hoorde schijnbaar het signaal niet. Zij wilde achter de huifkar heen rijden toen dhr. S. met zijn motor naderde. Hij week onmiddellijk naar links uit doch kon, doordat het meisje viel, een aanrijding niet voorkomen. Met zijn motor reed hij tegen den trottoirband op en kwam toen te val len. De wielrijdster bekwam eenige lichte ontvellingen aan heup en beenen Volgens ooggetuigen heeft dhr. S al het mogelijke gedaan om de botsing te voorkomen en treft hem geen schuld. NAAR TILBURG OP 29 SEPTEMBER. Tot de leden van onzen Bosschen Dioc. Werkliedenbond op de eerste plaats, maar ook tot onze andere Ka tholieke medeburgers van het Bisdom 's Bosch moge deze oproep worden ge richt. Naar Tilburg op 29 September, naar den dertienden Diocesanen Ka tholiekendag! Een keur van sprekers zullen in de diverse afdeelingsvergade- ringen en in de groote algemeene ver gaderingen, als algemeen onderwerp behandelen: ,,De sociale redding door 't Katholicisme." 't Moge at niet nieuw klinken dit onde'rwerp, 't zij toegege ven, doch het is wel bijzonder urgent zoowel voor onzei plattelandsbevolking als voor onze industriegemeenschap, dat dit thema nog eens van verschillende zijden wordt behandeld en ook vooral van den practischen kant wordt bezien. Mogen dan met onze arbeide'rs en onze boeren, ook onze middenstanders en wérkgevers, onze intellectueelen en ambtenaren in grooten getale komen naar Tilburg om te getuigen van hunne belangstelling, te beluisteren de spre kers en naar we hopen om dan na den Katholiekendag mede te wer ken, ieder op zijn wijze, om in de prac- tijk toe te passen en door te voeren, datgene wat op deze Katholiekensa menkomst zal worden voorgehouden. Voor zoover noodig zij medegedeeld, dat de afdeelingsvergaderingen koste loos toegankelijk zijn voor onze Katho liek georganiseerden, terwijl voor de algemeene vergadering toegangskaar ten zijn verkrijgbaar gesteld van 2.50 en 1.De toegangskaarten van 2.50 geven tevens recht op programmaboek je en verslagboek. Men kan ze aanvra gen bij de besturen zijner Diocesane Standsorganisaties^ Voor degenen, die niet lid zijn eener Diocesane Standsorganisatie kunnen toegangskaarten worden aangevraagd bij het Secretariaat van den Katholie kendag: Tilburg, Trouwlaan 12. v. R. DRUNEN. Biljarttournooi. Zaterdag 7 Sept. speelde de biljartclub „Sprang- Capelle. gevestigd in café Treffers, tegen de jubll club B. J. C. in de 2e afdeeling voor een talrijk publiek. De uitslag was als volgt: Jubil. club B J. C. Biljart-club Sprang Capelie P. Schalken 100 Jan Treffers 65 Jan Brok 97 Am. Treffers 100 J. Bergmans 100 W. Treffers 98 W. Kogels 67 W.v.OversteeglOO Andrév. d Wiel 100 Arn. de Jong 76 H. Verhoeven 100 Gijsb. Pullens 80 564 519 Hoogste serie B. J C, P. Schalken 22. Hoogste serie Sprang-Capelle Arn. Treffers 19. Heden Woensdag 11 Sept. speelt de biljartclub H. K. B. uit Waalwijk en Zaterdag 14 Sept. de biljartclub W.B. C. uit café van Berkel, Waalwijk, in de le afdeeling. Aanvang 6 uur. Amerikaansch spel hoogste serie 24. 's-BOSCH. Aan de verschenen be grooting voor het dienstjaar 1930 ontleenen wfl de volgende cijfers De nadeelige sloten der verschillende hoofdstukken bedragen f 34 943.71 minder en f 106*850.35 meer, de batige sloten f 791.34 minder en f54.977.36 meer. Er blijft een meer nadeelig sloi van f 17.720.61. Hei batig slot van vorige diensten bedraagt evenwel f 208 091.21 tegen in 1929 196.183.49. De bedrijven wijzen de volgende geraamde winstcijfers aan (waarbij rekening is gehouden met verlaging van den electriciteiis- en gasprijs) electriciteitsbedrijf f 131.797.24 (vorig jaar f91 423.08) hierbij zij opge merkt dat de ontvangsten der Gem radio centrale zijn geraamd op f 25.200, de uitgaven op f 15.000 gasfabriek f67 933 50, waterleiding f 16.517.90, slachthuis f 39 992. Gasprijs wordt voorgesteld op 11 ct. per M3. Bij hooger maandverbruik dan 100 en 200 M3. respectievelijk te bren gen van 9 op 8 cent en van 8 op 7 cent. Electrieiteit op 23 cent. De gemeente zal de volgende bij dragen aan gemeente bedrijven moeten verleenen Grondbedrijf f 154,138.47, reinigingsdienst f 36 842.54, woning bedrijf f 40 568 89, keuringsdienst van waren f6,744, arbeidsbemiddeling 129 414.19. Als schulden der gemeente op 1 Jan. 1930 geeft de aan de begrooting toe gevoegde staat een totaal bedrag op van f7 942.142 39 plus f4 653.711 67 voor annuïteitsleening. In 1935 zal hei 750 jarig bestaan der stad 's-Hertogenbosch worden herdacht, wat, naar B. en W. meenen, op feestelijke wijze rnoet geschieden. Zij willen vooraf voor de noodige gelden zorgen en stellen voor een fonds te vormen voor die viering, waarvoor dit jaar als eersie storting f4000.— wordt uitgetrokken. CAPELLE Gedurende de maand Augustus werd in de Rijkspostspaar bank op het Hulppostkantoor te Vrijh.- Capelle ingelegd f 6381,45 en terug betaald f3004 81 Bedankt veor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. aan den Loon- schendijk Ds. Keek te Heteren. WASPIK. Aan ae R. K. Coöpera tieve Productie en Consumptievereeni ging .Onderlinge Hulp" is vergunning ingevolge de Hinderwet verleend voor hei plaatsen van een heete-Iuchtoven in het perceel wijk B No. 60 Op Vrijdag 11 October a.s. zal in de voormalige openbare lagere school alhier gelegenheid zijn tot in levering van Miiitaire goederen voor dienstplichtigen der lichting 1914 A.s. Zondag om half negen zal in de Parochiekerk eep H. Mis wor den opgedragen voor de oud retrai- tanten van Vught. DRONGELEN. Gevonden eenfaschje op een paai bij het Drongelensche veer. Terug te bekomen op de stoom pont te Drongelen. MADE. De arbeider J. Thijssen bekwam op het werk, door het afknap pen van een staaldraad, een diepe hoofdwonde. Onmiddellijk moest ge neeskundige hulp worden ingeroepen. Per auto werd hij naar zijne woning vervoerd. Uit de aangeboden rekening van het G. E. B. over 1928 blijkt dat de ontvangsten bedroegen f41186,97 en de uitgaven f39335,05. zoodat er een batig slot is van f 1851,92. De werkman C. S.. werkzaam op Ons blad geeft speciaal voor Waalwijk, Sprang, Vrijhoeven Capelie, Waspik, Kaatsheuvel, Drunen enz. de ALLERGROOT STE publiciteit. de fabriek de Hero te Breda, kwam aldaar zoodanig van een platdak te vallen dat hij een hersenschudding bekwam. Per auto is hij alhier naar zijne woning vervoerd. Zijn toestand is bedenkelijk. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer A. A. de Wijs, thans onderwijzer te Lage Zwaluwe, is benoemd tot hoofd der school te Stuivezand MADE. Openbare vergadering van Woensdag 11 Sept. 1929, des voo'rmid den Raad der gemeente Made c.a. op dags te half elf ure. Agenda 1. Mededeelingen. 2. Voorloopige vaststelling der gemeen terekening en van het G.E.B. over 1928, alsmede staat oninbare posten 3. Aanbieding gemeente-begrooting, dienst 1930 4. Adres Onze Lieve Vrouwe Lyceum te Breda, om subsidie, met voorstel van B. en W. evenals vorig jaar 100 per leerling toe te kennen. 5. Aangehouden schrijven van Ged. Sta ten inzake verordening Haven- en Kadegelden. RECTIFICATIE. In ons vorig nummer plaatsten wij onder Dussen een berichtje van een brand, dat wij ontleend hadden aan de N.R.Crt. Thans blijkt ons, dat er in Dussen heelemaal geen brand geweest is. Vermoedelijk is hier bedoeld een brand te Nieuwendijk. NIEUWS UIT HEUSDEN RAAMSDONKSVEER. Zondag had alhhr in het Henricusgebouw de ope ning plaats van de driedaagsche Mis sietentoonstelürg. Op smaakvolle wijze waren uitgestald kasuifels, koorkap pen, in een woord alles wat bij de H. Diensten in de kerk noodig kan zijn Er was keurig werk bij, vervaar- digd door de kunstvaardige handen der leden van den Missienaaikring De ZeerEerw. Paters Roodhoff en Knops van de Missieonarissen van Cadier en Keer hadden in hun prachtigen stand allerlei bezienswaardigheden uit hunne Missie uit Afrika ten toon ge spreid. Aan de tentoonstelling was tevens een verloting verbonden, waar voor prachtige prijzen waren beschik baar gesteid, terwijl de verschillende attracties de bezoekers wei wisten te lijmen. Het tooneel was in een thee tuin herschapen. De heer Fick, uit Oosterhout gevoelde zich in zijn ge- mproviseerde „thearoom* goed ihuis, en was voortdurend in de weer de bezoekers een versnapering te ver schaffen. Zondag was het in het Hen ricusgebouw buitengewoon druk, 't ge heel was 'n bezoek ook ten volle waard. De dames vandenMissienaaikr. hebben eer van haat werk gehad, zij mogen met veel succes op de tentoonstelling terugzien. De heer N. Snljers, Directeur van de gemengde Zangvereeniging .Excelsior", met welk gezelschap hij de vorige week te Herwijnen den eer sten prijs behaalde in de tweede af deeling, ontving Maandag bericht, dat aan de Zangvereeniging den eereprijs en den Directeursprljs zijn toegekend. Op de Dinsdag te Oosterhout gehouden Stierenkeuring zijn goedge keurd de stieren van de landbouwers B. de Bont en A. M. Zijlmans, uit deze gemeente. Op de Veersche weg zijn weer verschillende boomen gemerkt, die tengevolge van iepziekte binnenkort zullen gerooid worden. HEESBEEN. Gevonden een zak meel. Terug te bekomen bij C. H. van Everdingen te Heesbeen. Heusden, 10 Sept. 1929. De P.N.E.M. heeft de electrificatie der gemeente opgedragen aan de N.V. Electr. Mij. v.h. Alberts en Kluft te Amsterdam. De werkzaamheden moe ten 1 Dec. klaar zijn. Aan de avondteekenschool zijn benoemd tot leeraar handteekenen dhr. B. Rutgers en voor smidsteekke- nen J. v. d. Horst en herbenoemd resp. voor bouwkundig- en scheepsteeke- nen de heeren W. Hopmans en J. v d. Schoor. Bij de verloting ten bate der damvereeniging V. D. zijn de prijzen van 1 tot en met 16 gevallen op de volgende nummers: 145, 492, 37, 301, 69, 105, 261, 63, 385, 183, 18, 133, 647 394, 209 en 15. Zaterdag en Zondag werden te 's-Bosch en Eindhoven de eerste 2 ronden gespeeld om het kampioen schap dammen voor Noord-Brabant. Onze stadgenoot A. de Graag speelde van zijn 2 partijen er 1 remise en won er 1, zoodat hij 3 punten bekwam, welk aantal door niemand werd over troffen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 10 Sept. 1929. Door de kerk gekocht. Bij publieken verkoop is het pand huis, fabriek, tuin en bouwgronden voorheen in eigendom van de firma M. v. Beurden, gelegen aan de Hoofd straat, Verl. Hoofdstraat en Telefoon straat, voor de som van f23 910 aan gekocht door ons R K. Par. Kerkbestuur. Naar de geruchten spreken zal op dit pand eindelijk eens een gasthuis ge bouwd worden, waaraan onze plaats zoo dringend behoefte heeft. Weet de spraakmakende gemeente iets van de plannen, dan komt daar tevens een nieuw klooster voor de Broeders der Congregatie van Liefde, die alhier met het Bijz, Onderwijs belast zijn en nu voorloopig hun intrek genomen hebben in het voormalige schoolhuis in de Hoofdstraat, dat voor een huur van f 500 per jaar aan deze instelling in gebruik gegeven is. Apollo. Zondag maakte de Harmonie Apollo een uitstapje naar Antwerpen. De reis werd gemaakt met twee groote Avio- bussen uit Oisterwijk. Reeds direct bij den afrit om pl m. 8 uur 's morgens zat er de stemming danig in, die den geheelen dag niet gestoord werd. Tusschen 1 en 2 uur werd op de Groenplaats een concert gegeven, dat van de zijde van een zeer talrijk publiek zeer vee! belangstelling trok. Verschil lende bezienswaardigheden werden bezocht, terwijl het gezelschap zich uitstekend amuseerde. De morgen grauwde reeds toen Apolio wederom in Kaatsheuvel arriveerde. Bel Banto. Zaterdag j 1. hield Bel Canto feest. Het succes van Eindhoven werd in intieme kring door bestuur en werkende leden in de zaal van den heer jan v. Dun gevierd. Voor een prima uitstekend maai, dat den naam van den hospes alle eer aandeed, was gezorgd. Met muziek, voordracht en declamatie werd de avond in hoogst genoeglijke stem ming gesleten. Natuurlijk ontbrak het niet aan woorden van felicitatie, waar deering en aanmoediging aan Directeur en werkende leden. Intusschen kunnen we mededeelen dat het ledental van Bel Canto nog steeds blijft stijgen en de vereeniging gaarne hare deuren geopend houdt voor allen die de capaciteiten bezitten de vocale muziek te steunen. Kaatsheuvel heeft andermaal be wezen ook op vocaal gebied iets zeer goeds te kunnen geven, iederen burger moet het zich een eer rekenen, steun te kunnen verleenen aan een corps dat in zoo'n korten tijd den naam der plaats reeds zooveel eer aandeed. Jongensscholen. Onze R.K. Jongensscholen naderen hunne voltooiing. De school in de Schoolstraat is klaar, terwijl die in de Telefoonstraat ook goed opschiet, intusschen zal niet gewacht worden op de voltooiing dezer laatste school Maandag 15 Sept. a.s. zal de school in de Schoolstraat, genaamd de St. Janschool plechtig geopend worden. ALLE jongens, ook die later in de Bernardusschool in de Telefoonstraat school moeten gaan, komen vanaf 15 September in de Schoolstraat ter schole, tot ook de St. Bernardusschool geheel zal zijn afgewerkt. Het onderwijs zal beginnen over 12 klassen waarvan 7 behooren tot de St. Janschool en 5 tot de St. Bernardusschool. Zooals gezegd heeft de plechtige opening Maandag plaats, terwijl het onderwijs Dinsdag 16 Sept. begint. Kruisboogsport. Alhier werd dezer dagen opgericht een Kruisboogschutterij, genaamd .Willem Tel". Reeds een twintigtal leden hebben zich opgegeven. Deze vereeniging is gevestigd bij den heer P. Wagenmakers te Berkdijk. Zondag 15 September zal de schiet baan feestelijk geopend worden met een wedstrijd, waaraan vier zestallen van de vereenigingen „De Eendracht" en „Nooit Gedacht" beiden uit Waalwijk, zullen deelnemen. Aan dezen wedstrijd zijn 6 prijzen verbonden n.l. 3 gewone en 3 perso- neele prijzen, deze laatste van 3, 2 en 1 gulden. De harmonie „St. Jan" uit Berkdijk zal deze feestelijkheid met muziek opluisteren. LOON OP ZAND. Door nog onbe kende oorzaak is gisternacht omstreeks 3 uur brand ontstaan in de leerlooierij van de firma Brands—Verschure alhier De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat het geheele gebouw in een minimum van tijd een groote vuurzee was De Loon op Zandsche en Kaats heuvelsche brandweer waren spoedig op het terrein van den brand aan wezig, doch konden tegen 't machtige vuur niets uitrichten. Zij moesten hur? werkzaamheid bepalen tot het be schermen van de belendende perceelen De fabriek brandde tot den grond toe af. Verzekering dekt de schade. LOON-OP-ZAND. Bosch- en heide brand. Zondag 1 Sept. ca. 11 uur ontstond aan de grens der gemeente Loon-op- ZandTilburg, langs den provincialen grintweg naar Udenhout, een zware bosch- en heidebrand. Door den stérken wind aangewak kerd sloegen de vlammen op meerdere plaatsen over den grintweg, zoodat de brand en op Loonsch- en op Tilburgsch gebied voortwoekerde. Doo'r krachtige hulp der toegesnelde menigte is nog veel behouden kunnen worden, wat an- ders zeker zou zijn vernield. Vér schillende bijenvolken konden behouden worden, hoewel er toch één bijenstal van 34 kasten en; korven ver brandde. In het geheel ging toch nog pl.m. 150 H.A. mast en heide verloren, onder Til burg, grootendeels aan de gemeente be- hoorende en onder Loon-op-Zand aan verschillende eigenaren. Het blusschingswérk stond onder Loon-op-Zand onder leiding der ge- meente-politie en den wethouder van Loon-op-Zand; onder Tilburg, van den oppérbrandmeester Haselhorst uit Til burg. SPORT. VOETBAL. W. S. C. I speelde j.l. Zondag tegen Hero I uit Breda en verloor met 21. DRUNEN. Zondag speelde het 2e elftal van „Sporters" tegen „Dussensche Boys", Dussen. „Sporters" verloor met 51. De wedstrijd tusschen „Sporters" I en Kaatsheuvel kon niet doorgaan, wegens het niet opkomen der laatste club. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Zondag 8 Sept. hield de Waalwijk- sche Concoursbond een wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit Vil voorde. Afstand 102 K.M. Los 8 uur. De prijzen werden behaald als volgt: A. de Leijer 1, 21; H. Knippels 2; Th. v. d. Geldt 3, 11, 24, 34, 36, 39, 59; A. Stam 4; A. v. Hilst 5, 12; M. v. d. Heuvel 6; Th. de Ronde 7, 49; J. C. Muskens 8, 29, 53; W. Muskens 9, 18; Sjef Schoenmans 10, 23, 44; J. C. Pulles 13, 45, 52; A. Stokwielder 14, 19, 20, 22, 25, 27, 58; A. v. Eijck 15, 16, 17, 31, 32, 35, 43; L. Heijmans 26; J. v. Bokhoven 28; A. Verster 30, le overduif; P. Schoenmans 33, 42; L. Verhoeven 36, 54; L. Leijtens 37; C. Boom 40, 46; Th. Bakker 41, 56; A. v. d. Houdt 47, 51; J. Schoenmans 48; C. Verhulst 50; W. v. Bokhoven 55; Jac. Wassenaar 57. Eerste constateering 9.55.1)9 uur. Laatste constateering 10.49.7 uur. DRUNEN. Zondag hield de Postduivenvereen. „Lindberg" een wedvlucht uit Eind hoven. De prijzen werden behaald als volgt 1, 2, 3, 4, 5 H. Bergmans-Vrijhoeven. 6, 7, A. v. Loon, v. Huiten en v. d. Ho ven; 8 Gebrs. v. Ravensteijn-v. Loon. Konings-poule: 1, 2 H. Bergmans-Vrijhoeven. Schee'rweg: 1 H. Bergmans-Vrijhoeven. KAATSHEUVEL. T. B.C.-vlucht. Met steeds stijgend succes heeft 't Comité van Herwonnen Levenskracht aan de organisatie van het T.B.C.- concours gewerkt. Niet alleen de sportliefhebbers zelf, doch het gehee le publiek begint mee te leven met de beweging. Ontelbaar zijn de prijzen, door vereenigingen en particulieren voor steun gegeven. Wie een kijkje gaat nemen in de vitrine van de firma H. v. d. Linden-Smulders zal versteld staan, wat er reeds voor de vlucht aan prijzen disponibel is, zoowel aan luxe voorwerpen als aan medailles. En we mogen er bij voegen, wat daar ten toongesteld ligt, is slechts een greep uit de groote massa prijzen. Zondag a.s. zal de vlucht plaats hebben. Het inkorven geschiedt Vrij dagavond. Het lijdt geen twijfel of de deelname aan deze vlucht wordt de grootste die wij tot heden in Kaats heuvel gehad hebben. De royale steun ook door ons gemeentebestuur gege ven getuigt dat ook daar belangstel ling voor het goede doel bestaat. Moge de resultaten in evenredig heid zijn met de alzijdige belangstel ling die de voorbereiding is ten deel gevallen. v De keurelftallen aan het werk. Zondag hebben te Deventer de keur- elftallen hun kunnen getoond. Er waren heel wat bedankjes ingekomen. Over het resultaat is de Mm, al heel slecht te spreken. De meest opge vallen spelers worden door het rose sportblad als volgt bezien. Van de doelverdedigers, die we aan het werk zagen, vonden we Quax ver- weg de meest betrouwbare en we meenen dan ook dat hij als reserve doelman voor het Ned. elftal het meest in aanmerking komt. Boumans van P.S.V. was er heelemaal uit; nog nooit zagen we hem zoo zwak. Halle van Go Ahead was beter dan Boumans en ook heel wat beter dan van Wezel. Van de vier rechtsachterspelers was van Run de meest standvastige maar naast hem noemen we direct de kleine en snelle Prevest van R C.H., die bij goede en ernstige training wel een aanwinst kan worden Van de linksbacks was Horsten er heelemaal uit; van de Zalm was veel beter, terwijl Leenhouwers een waardig partner bleek van Prevost, Wanders van Wageningen deed niets wat spe ciaal de aandacht trok. Ook bij de rechtshalfspelers hebben we geen opvallende uitblinkers gezien, we beschouwen de Leeuw nog zeker zoo goed als b.v. Van Dolder of Van Kesteren. Op de spllplaats heeft Halle van Go Ahead het best voldaan. Een oogen blik dachten we nog aan Legger, maar deze zakte later dermate af dat hij beneden de prestatie van Halle bleef. De iinkshalfspelers waren allen van ongeveer gelijk gehalte maar op geen stukken na van het type Van Heel. Op de rechtsbuitenplaats heeft Lan- daal niet veel gepresteerd Lommen en Iseger weerden zich heel wat beter en ook Gerritse van Blauw Wit heeft, toen hij de kansen kreeg laten zien, dat hij voor den A.GO.V.V.er niet behoeft onder te doen.

Echo van het Zuiden | 1929 | | pagina 7